Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Kraivan

Zsír arcnak nézünk elibe megint...
Csak ne legyen elhúzva, mert az ilyen epic arc-ok azzal szoktak elrotva lenni, amikor el van nyújtva, és blueball szindrómában van az ember agya...

Amúgy már jó ideje le akartam írni, de nekem már régóta az az elméletem, hogy Law azért fontos itt, mert Kaido sebezhetetlensége éppenséggel a halhatatlansággal van összefüggésben.
Az előző Ope-ope no mi tulajdonosa feláldozta magát Kaido-ért.
Ha egy extra csavart ráteszünk, lehet hogy Kaido fontos barátja, ha nem épp a szeretője lehetett... Ezért úsztatja az agyát alkoholban és próbálja néha megölni is magát...

Mondjuk nem tudom h Law képes-e visszafordítani a dolgot vajon...


blackronin

Quote from: Kraivan on 2018-11-09, 23:16:12

Amúgy már jó ideje le akartam írni, de nekem már régóta az az elméletem, hogy Law azért fontos itt, mert Kaido sebezhetetlensége éppenséggel a halhatatlansággal van összefüggésben.
Az előző Ope-ope no mi tulajdonosa feláldozta magát Kaido-ért.
Ha egy extra csavart ráteszünk, lehet hogy Kaido fontos barátja, ha nem épp a szeretője lehetett... Ezért úsztatja az agyát alkoholban és próbálja néha megölni is magát...

Mondjuk nem tudom h Law képes-e visszafordítani a dolgot vajon...
Hűha, erre nem is gondoltam!
Tényleg elég durva csavar lenne, ha ez lenne Kaido titka.
Szerintem ezt az elméletet még az AP-n sem olvastam.

Squazee2005

Kiváló elmélet! Biztos így lesz! Nagyon tetszik. :jee:

blackronin

925
OPIC fejezet.
Alaposan meglepett Oda, hogy behozta Blackbeard-et, meg a többi eseményt, szóval le a kalappal.
Jó látni, hogy a külsős dolgokról is hallunk, mert ugye a Reverly arc eléggé hirtelen ért véget.
Úgy tűnik, hogy Mihawk is lépni fog, ami szintén kellemes fejlemény.
A vége pedig... King és Queen, Kaido másik kettő top embere.
A design remek mindkettőnél, biztosan kemények a harcban is.

Squazee2005

Az ellenfelekkel még óvatos vagyok, minden más viszont nagyon tetszett. Éljen a 2. szakasz!

Gyors elolvastam a Water 7 és Enies Lobby fejezeteket. Jó volt nosztalgiázni. Hiányzik az a Franky.

blackronin

#4265
926
Egy sima átvezető fejezetet kaptunk, ami azért egy kicsit csalódás a múlt heti királysághoz képest...
Persze kellenek ezek is, mert érdemi dolgok voltak azért (Usopp és a többiek szervezik az ellenállást például), de azért többet vártam.
Kid és Luffy remek páros, viszont Kaido SMILE emberei, köztük az ilyen Headliner-ek, eléggé kiábrándítóak (Hawkins és a többi nem SMILE használó rendben van), sőt egyesek szánalmasak.
Viszonylag gagyi képességeket kaptak a mesterséges gyümölcstől, többször hátrányt jelentenek ezek mint előnyt, valamint design-ban is eléggé... érdekesek. Holdam se volt egyszerű eset a beszélő oroszlánjával, de víziló szájába ülő Dobon röhejes volt (a negatív értelemben).

Bízom benne, hogy valóban erős SMILE használók is lesznek egyszer, mert egyelőre a Mink-Luffy-Law-Kid-Szamuráj bandának nem sok kihívást jelenetek. Big Mom csapata ezekkel szemben meglepően erősek voltak.


edit:
Kijött az újabb kártyacsomag a databook-hoz, amiben több érdekesség is akadt:
1. Jinbe hivatalosan is SH bandatag, mégpedig kormányos beosztásban, a databook-ban a 10. tagként szerepel Luffy-ék mellett.
A vérdíja 438 millió berri.
2. Jinbe után még kettő szabad hely van a databookban, mégpedig a 11-es és a 12-es szám, a 13-ast Vivi foglalja el, mint volt SH bandatag (tehát hivatalos tag volt ő is, csak kilépett).
3. Marco DF-je a Mythical Zoan Tori Tori no Mi: Model Phoenix, míg Jozu-é a Paramecia Kira Kira no Mi (Csillogó Csillogó Gyümölcs).
4. Oars és Oars Jr. nem sima óriás, hanem az ős óriások fajába tartozik.

Squazee2005

Okés volt a fejezet, elvoltam vele.

Viszont érdekesek ezek az infók a kártyacsomagokból.

blackronin

#4267
927
Okés fejezet, jó volt látni a SH tagok közötti párbeszédeket.
Sanji kiállt magáért, amivel felhívta a figyelmet Kaido embereinél...
Kicsit felelőtlen húzás volt, de majd megoldják a többiek.
Az is érdekes volt, hogy Luffy miatt senki sem aggódik. Majd megszökik valahogy.  :P

Kíváncsi vagyok, hogy ki lehet a titokzatos szépség, akiért annyira odavan az egész ország és maga Orochi is.
Orochi mellesleg szintén egy sárkány, ami tovább bonyolítja a dolgokat.
Mondjuk poén lenne, ha csak sima SMILE féle DF-je lenne, valami furcsa elváltozással (pl. sárkány fejei lennének, de emberi teste).  :P

Jövő héten JUMP break, így sajnos eléggé valószínű, hogy már csak egy fejezet lesz ebben az évben már...  :frown:

edit:
928
Lényegében 2018-as év utolsó fejezete, leginkább átvezető jellegű volt.
Megismertük Komurasaki karakterét, aki eléggé szemétládának tűnik, de ne felejtsük el, hogy a személye remekül beleillik Hiyori szerepébe is. Hiyori nem utazott előre az időben, így jelenleg 26 évesnek kell lennie és biztosan nem táplál gyengéd érzelmeket Orochi iránt... mi más lehetne a legjobb mód a bosszúra, mint hogy oiran-ként Orochi kegyeibe férkőzik és úgy csap le rá?
Kidd pedig Shanks ellen vesztette el a kezét, ami elég érdekes.
Beleköt Big Mom-ba és Shanks-ba, majd Kaido-ba is. Van vér a pucájába, az biztos!

edit2:
A mostani Jump fest 2019 elég érdekes volt!
Pár fontosabb info:
- az új anime film a "Stampede" lesz, ami Oda elmondása szerint egy merész ötleten alapul, amihez ő ragaszkodott az anime 20-ik évfordulója nyomán. A történet egy kincs kereséséről fog szólni, de lesz egy kis "az OP akár így is véget érhetne" érzés benne...
Hogy ez pontosan mit takar az jó kérdés!
- a Levery arc halad párhuzamosan a Wano arc-al, amiben egy olyan dolog történik, ami megváltoztat majd mindent.
Lényegében ezzel a fordulattal kanyarodunk rá az OP utolsó részére, vagyis a végjáték kezdetére...
- kik lesznek az utolsó nakama-k, vagyis a 11. és 12. tag? Ez is kiderül 2019. augusztus végére, ugyanis a databook-hoz megjelenő kártyacsomagok mindent elárulnak majd:
Pl. márciusban megtudjuk, hogy mi lesz Going Merry és Thousand Sunny száma, vagyis hogy ők ketten foglalják-e el a 11. és 12. számot... Májusban Carrot kártyája jön, ő száma is sokat elárul majd, mert Jinbe őt tartják a következő tagnak.

edit3:
929
Meglepő módon még kijött egy új fejezet az idén, de sajnos ennek következtében az újra majd több mint két hetet várni kell.
Maga a fejezet nem volt rossz, bemutatkozott Orochi (aki pontosan olyan, amilyennek gondolni lehetett) és előkerült X Drake is, aki Kaido legerősebb Headliner-ei közé tartozik már.
Kíváncsi vagyok, hogy Kaido speciális csapatában mindenki dinó-e...  :P

blackronin

#4268
930
Fejezet egész jó volt, az viszont már kevésbé hogy megint break...
Oda szerintem azért kipihenhette magát az ünnepek alatt és a Jump Break kapcsán, de úgy látszik hogy kevés volt neki.
Most az új film-ben is csak felületesen vesz részt, szóval az se lehet indok.

Az biztos, ha ilyen tempó marad (és sajnos minden jel arra mutat), akkor nem kell aggódni hogy az OP egyhamar véget ér...  ^^"

edit:
Szerencsére jövő héten jön az OP magazine vol. 5, amiben megismerhetjük Big Mom "fiacskáit" is.  :P

Squazee2005

Kár szünetért.

Meglepődtem BigMom érkezésén. És fogalmam sincs, ki hol van és mikor, kezdek a "pár nappal ezelőtt" és az "YX település" jelzésektől bekavarodni

blackronin

#4270
Nagyon érdekes infok az OP magazine 5-ből:
- már ismerjük az összes Big Mom fiút is, névvel és korral.
- Kaido és Big Mom bounty-ja 2 milliárd fölött van, Luffy a 1,5 milliárdjával nagyon közel van, hogy Yonkou-nak számítson
- Shanks-nak biztosan nincs DF-je, ellenben neki van a legnagyobbb bounty-ja a Yonkou-k között, sőt talán az egész sorozatban!  :zomg:
- Dragon szintén nagyon előkelő helyen van vérdíj szempontjából



edit:
931
Hangulatos fejezet volt, főként Sanji Germa-s pillanatai miatt.  :P
Robin pedig összeakadt a ninja osztaggal, amelynek tagjai eléggé design-osra sikeredtek.
Szívesen látnám őket a későbbiekben is, bár már így is egy kicsit túl sok szereplő van az arc-ban.  ^^"
A vége pedig... Hmm.
Oda elég furát lépett ezzel a Big Mom "nem emlékszek semmire" húzással, egyelőre nem rajongok az ötletért.

Squazee2005

Remélem Robin, hamár lopakodni nem tud, legalább valami haláli vicces és meggyőző történettel áll majd elő a nindzsáknak.

Sanji új cucca bejön és jó látni, hogy a családja figyelembe vette a vágyát. Ez kedves gesztus volt.

BigMom nagy rejtély, nem vagyok az amnéziás dolgokért oda, de ha a Conanben normálisan megoldották én bízok legalább annyira Odában is. Csak... egyelőre nem tetszik.

Isley

931

Sanji Germa öltezete stílusos volt. Jó, hogy legyőzte ellenérzéseit mások védelme érdekében. Big Mom retélyes amnéziája elég fura, ki lehet erre képes?

Squazee2005

Puddingot mondták többen, végül is ő tudja manipulálni az emlékeket.

blackronin

932
Orochi központú fejezet volt, de meglehetősen élveztem.
Komurasaki már szinte biztos, hogy Hiyori, túl sok dolog mutat arrafelé.
Robin feltalálta magát, aminek szintén örülök, de egy kis harcot azért kaphatna, hogy ne nézzék állandóan töltelék csapattagnak...

Squazee2005

Nekem is tetszett, végre volt valami mozgás. Komoly OP hiányom volt már az állandó szünetek miatt.  ^^"

blackronin

#4276
Quote from: Squazee2005 on 2019-02-08, 21:54:48
Nekem is tetszett, végre volt valami mozgás. Komoly OP hiányom volt már az állandó szünetek miatt.  ^^"
Hát a januári hónap alapból elég rossz a sok SJ break miatt, de Oda mostani extra szünetei is súlyosbítottak a helyzeten.
A Wano arc eddig rendben van nálam, az élvezhetőségét nálam egyértelműen a break-ek rontották.
Egy ilyen feszes tempójú arc-nál a szünetek ártanak a legtöbbet.

Egyébként március eleje lesz mérföldkő az OP szempontjából:
Az új kártyacsomagban benne lesz Going Merry és Thousan Sunny is, ha ők kerülnek a 12-es és 13-as helyre, akkor a nakama dolog ennyi volt.
Ha nem, akkor indulhat a találgatás, hogy kik lesznek a végső tagok.

edit:
933
Remek fejezet volt, élveztem minden egyes oldalt.
Tetszett, hogy Wano-ban mennyire babonásak az emberek, valamint hogy Kyoshiro "elintézte" Komurasaki-t.
Nagyon valószínű, hogy az egész csak egy színjáték volt, így a válaszra még várni kell ezzel kapcsolatban.
A vége pedig... Chopper Big Mom-mal akarja kiszabadítani Luffy-t?  :zomg:

edit2:
934
Okés fejezet, inkább átvezető jellegű.
Az mondjuk nem tetszett annyira, hogy a Sanji vs Page One harc végét, Kidd szökését, valamint Orochi kastélyából való menekülést egyszerűen nem mutatta be Oda.  :frown:
A break-ek miatt ez még rosszabb is.

Folytatás 2 hét múlva.

blackronin

#4277
Kijöttek a képek az új Vivre Card csomagról, így 80-90%, hogy eldőlt a nagy kérdés:
Lesz-e új nakama a sorozat hátralévő részében?
Hát sajnos nem, mert a 11-es és 12-es helyeket a Going Merry és a Thousand Sunny foglalja el.
Eléggé valószínűtlen, hogy Oda máshogyan döntene és egy random számra rakná a többi nakama-t.
Ez van, jó móka volt találgatni, de maradunk a Luffy + 9 nakama felállásnál, Vivi pedig tiszteletbeli tag.
Carrot, Law, Hancock, stb. ők mind csak szövetségesek maradnak.

A csomagnak hála még kiderült pár érdekesség, ezek röviden:
- Issho (Fujitora) DF-je a Zushi Zushi no Mi, ami lényegében a "Nehéz Lépés - Nehéz Lépés Gyümölcs", ami összefügg a gravitáció manipulálásával.
- Sengoku mindhárom haki-t tudja (Marine tagnál Uralkodói haki még nem volt), míg Garp, Tsuru, Rob Lucci az Armament Haki-t és az Observation Haki-t tudja
- Sengoku egyike azon keveseknek, akik MINDEN titkot tudnak a World Government-ről

Squazee2005

Sengokun nem lepődtem meg, nem véletlenül volt alkuképes, amikor Shanks békét kért és tisztes temetési lehetőséget. A kérdés az, hogy mik azok a titkok.  ;)

Örülök is, meg nem is a nakamás dolognak. De inkább csak nem bánt a dolog.

blackronin

935
Jó fejezet volt, Queen eddig a kedvenc All-Star-om.  :smile:
Haladt is a történet, de azért Oda belecsempészett egy kis fanservice-t a biztonság kedvéért.  :P

chilip


Squazee2005

Csápokkal megtoldva.  :D

Jó, de rövid fejezet volt.


blackronin

936
Jó volt látni újra a Happiness Punch-ot ennyi idő után.  :P
Valamint Sanji álma is teljesült, így már békében halhat meg.  :D
Queen egy kicsit naív Luffy-val kapcsolatban, de legalább elmondható hogy ad esélyt a túlélésre.
A Zoro-s szál is tetszett a végén, már vártam hogy Shusui szerepe mikor jön elő.

Jövő héten color spread!

Squazee2005

Nekem is tetszett a fejezet, volt benne minden, és Nami pusztító ereje is tarolt.  :D

Kifejezetten tetszett minden. Szerintem Queen nem véletlenül hiszi, hogy le tudja győzni Luffyt. Tartogathat valamit.

blackronin

#4284
937
Korai fejezet, és nem is akármilyen!
Queen továbbra is jó arc, de kíváncsi leszek, hogy mennyire lesz nyugodt, ha összefut Big Mom-mal.
Luffy pedig kihasználja a lehetőséget, hogy fejlődjön.  :P
Zoro-s rész volt a legérdekesebb, jó karakter Kamazo és Gyukimaru is.
A titokzatos gésha pedig kiköpött mása Komurasaki-nak, szóval nem lennék meglepve, ha kiderülne hogy ő az.

Most pedig kitérnék két fontos dologra, amit a fejezet hozott elő.
1. Armament Haki új formája
Oda szinte teljesen megoldotta a mostani fejezetnek hála a sorozatban lévő egyik régóta lévő furcsaságot, ami a haki használatával volt kapcsolatos.
Sentomaru, Rayleign, az admirálisok, stb. tehát a timeskip előtti erős karakterek lényegében egy magasabb szintű haki-t használtak, amit nehezebb elsajátítani, mint a Hardening-et. Ez így okés számomra, mert nemhogy csökkentette, hanem javította az erejükről kialakult képet.
Ezek alapján az Armament így néz ki:
Logia megsebzése és a támadás erősítése (fegyver is) -> alapszint
Hardening képesség és másik haki-jának semlegesítése -> haladó szint
"Invisible armor" vagyis a haki kivetítése, valamint a korábbi képesség erősebbek lesznek -> mesterszint

2. "Black Blade" szint egyes fegyvereknél
Ez nem új dolog ám, ugyanis a 779-es fejezetben beszélt arról Mihawk, hogy szégyen az, ha a harcos fegyverét sérülés éri. Az elmondása szerint, a kellő szinten már nem simán csak haki-val vonod be a fegyvert, hanem a fegyver "fekete pengévé" válik, vagyis olyan lesz, mint az ő kardja, lényegében elpusztíthatatlan.
Sokáig mindenki azt hitte, hogy csak az Armament hakiról van szó (hála a fura fordításoknak), de a mostani fejezetnek hála kiderült, hogy ez egy egyedi tulajdonság, amit egy fegyver megszerezhet, ha eleget használják.

Squazee2005

Az utóbbi idők legjobb és leg-One Piece-esebb fejezete volt. Én Chopperen nevettem nagyon. Valahogy az egész fejezet jól állt össze. Persze ehhez egy nagyon hosszú út vezetett.

blackronin

#4286
938
Rövid, de mégis élvezetes átvezető fejezet volt.
Zoro-s részek jópofák voltak, de a vége volt egy "kicsit" érdekes.
Megjelent a színen Hiyori végre, így rögtön elindult a találgatás:
Hiyori és Komurasaki ugyanaz?
Jó téma lehetett volna, de az utolsó oldal után jött még egy térkép dupla spread, ami szintén a fejezet része volt...
Itt kerek perec ráírták, hogy Zoro és Toko mellett ott van Komurasaki is.  :D
Ez volt az első alkalom, hogy ilyen indirekt módon derült ki egy személyazonosság.

Jövő héten break, de sajnos ez várható volt.

edit:
939
Hiyori-t egy kicsit jobban megismerhettük, valamint hogy miként élt az elmúlt években.
Luffy és Hyogoro pedig "hakizgatott" egy kicsit...
Eléggé felejthető fejezet volt összességében.
Remélem, hogy a jövő heti azért ennél izgalmasabb lesz.

edit2:
940
Jó fejezet volt, inkább átvezető jellegű, de abból is a jobb fajtából.
Jövő héten color spread!  :smile:

edit3:
941
Átlagos fejezet volt, semmi kiemelkedő.
Toyonasu-ról kiderült, hogy ő a Witching Hours Boy, valamint Queen megtudta, hogy szeretett Komurasaki-ja "halott".
Jövő héten Golden Week, így sajnos új chapter csak 2 hét múlva...  :frown:

Squazee2005

Jók voltak az utóbbi fejezetek, különösen az utolsó kettő, a color spread is tetszett. Jók a karakterek, alig várom, mi fog történni.

Érdekes eddig a történet. Talán most jön a flashback? Az egyik? Kár a szünetért, dehát ilyen a Golden Week.  ::)

blackronin

#4288
942
Yasu jelenete eléggé átjött, pedig a karaktert nem is ismertük annyira.
A SMILE-os elszólást Hiyori-tól nem egészen értem még, de gondolom erre is kapunk majd magyarázatot később.
Kár a break miatt, tudom hogy Oda külön kezeli a Jump break-et és a sajátját, de akkor is egy kicsit bosszantó, hogy egy fejezet után megint 2 hetet kell várni...   :frown:

edit:
943
Remek fejezet volt, különösen tetszett hogy Oda a SMILE kapcsán megfelelően összekapcsolta a dolgokat.
A Pleasures tagok viselkedése, Orochi és Ebisu Város lakóinak tragédiája, Kaido-Doflamingo-Caesar beteg személyisége.
Megható volt, az ember kellően át tudta érezni az egész dolog mögötti kegyetlenséget.
A vége pedig... Sanji és Zoro reméljük elkezd egy kis rendet tenni a nagy káoszban.  :smile:

edit2:
944
Király fejezet volt, tele akcióval és izgalommal!  :whoah:
A Killer-Kamazou dolog eléggé váratlan volt, de így legalább még érdekesebb lett Kidd bandája.
Big Mom pedig végre megérkezett a börtönbe...
Alig várom a következő hetet!  :smile:

blackronin

945
Jó fejezet volt, kellően akciódús.
A végén pedig a Queen vs Big Mom vicces volt.  :D

Kár a break miatt, de már lassan magától értetődő.