Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Squazee2005

Killer meglepett. Jó végre látni, ahogy jobban összeáll a kép, de őszintén, én már elfelejtettem Chopper csapatát és kevertem azt a csajt Zorro "Csajával". Sanji nem örült annak, hogy nem ért oda elsőnek. XD

Jó kis DF-ja van Queennek. Nagyon tetszett. Kár a szünetért.  :bruhuhu:

blackronin

946
A szünet lement, így végre láthattuk a Queen vs Big Mom harc folytatását.
O-Lin eléggé durván leverte Queen-t, de igazából ez várható volt.
Luffy pedig elvileg megtanulta az őj haki technikát, meglátjuk hogy mire megy Big Mom ellen...

Pár egyéb hír:
- az új movie, a Stampede, nagyon bejött Oda-nak, már látta a próbavetítését
- a Vivre Card csomagok szeptembertől szünetelnek, ami kár, hiszen tök jó info-kat lehetett belőlük megtudni.
Csak érdekességképpen: Stussy jelenleg a 1032.-ik karakter a sorozatban, ami azért elég durva

Squazee2005

Ezek a szünetek nem tesznek jót, de nagyon bírtam Luffy-t. Kíváncsi vagyok, hogy a végére, mármint a Wano-arc végére hogyan jönnek össze a dolgok, ki-kivel lesz meg ilyesmi.
Queent jól helyben hagyták.  :jee:

blackronin

#4293
Quote from: Squazee2005 on 2019-06-22, 12:06:55
Ezek a szünetek nem tesznek jót, de nagyon bírtam Luffy-t. Kíváncsi vagyok, hogy a végére, mármint a Wano-arc végére hogyan jönnek össze a dolgok, ki-kivel lesz meg ilyesmi.
Queent jól helyben hagyták.  :jee:
Az OP jelenleg legnagyobb gyengesége, ami következik abból hogy Oda is ember, azok a 3-4 hetente beiktatott szünetek (már ha szerencsénk van és nincsen Golden Week vagy hasonló).
Olyan szinten megakasztják a történet normális folyását, aminél látható hogy hetire ban tervezve, hogy az már néha az élvezhetőség rovására megy.

edit:
947
Hangulatos fejezet volt, a haki-val kapcsolatban is eléggé alapos magyarázatot kaptunk.
Queen pedig meglepően gyorsan kihasználta Big Mom helyzetét, látszik hogy biztosra akar menni.  :P

edit2:
948
Kawamatsu debutált teljes valójűban, nekem bejön a kappa szamuráj-szumós karaktere.  :D
Kiku-ról kiderült, hogy férfi, vagyis beleesik a japán kultúra "most beautiful swordsman" kategóriájába.
Sokan meglepődtek ezen, de engem különösebben nem zavart.

Jövő héten break sajnos.  :frown:

Squazee2005

949.

Elégedett vagyok sok tekintetben. Végre Luffy meggyőző volt, kellemes mértékben határozott és szokásosan "őrült". Hatásos volt a beszéde. Udon bevéve, jöhet a következő!

blackronin

#4295
949
Okés fejezet volt, reméljük hogy az Udon-os szál ezzel lezárult.
Kellett, de a többi történetrész is haladhatna már.
Jó lenne tudni, hogy mit akar mutatni Ashura Kinemon-éknak és Gyukimaru hova viszi Shusui-t.

Érdekesség, hogy a héten kijött egy Zoro special fejezet is, amit Boichi (Dr, Stone mangakája) rajzolt.
A Zoro vs Mihawk harcot mutatja be, nekem nagyon tetszett!  :jee:

edit:
950
Oda végre foglalkozott a többi történetszállal is, így nem panaszkodhatok.
Ashura története a kétségbeesett támadásról megható volt.
Most már jó lenne tudni, hogy mi a helyzet Nami-ék csapatával...

edit2:
951
Szerencsére Oda folytatta a többi történetszál bemutatását, így elégedetten olvastam a fejezetet.
Érdekes rész volt az, amikor kiderült hogy King egy állítólagosan kihalt fajból származik.
Kaido vs Big Mom összecsapás a végén eléggé király volt.

Sajnos jövő héten Jump break, de utána lesz megint OP.

Kijött a Vivre Card sorozat legújabb csomagjai is (Big Mom Pirates és Germa 66), de sajnos egyelőre nem jelentettek be újabbakat.
Reméljük, hogy nem kell majd túl sokat várni a folytatásra...

blackronin

#4296
952
Jó fejezet volt, Oda letudott pár szálat (tervrajz, Gyukimaru szerepe, Yakuza főnökök, Mummy-vírus) szerencsére.
Még mondjuk elég messze vagyunk az arc végétől, de szerintem egy-két fejezet és véget ér az Act II.

Közben kijött az új filmhez kapcsolódó extra kötet is, amiben eléggé részletesen be van mutatva Douglas Bullet élete (ő a főgonosz az új movie-ban és mellesleg Roger egyik volt társa).

edit
953
Élvezetes fejezet volt, Kawamatsu és a a róka története aranyos volt, de egyben megható.
Zoro pedig lehet, hogy fel kell hogy áldozza a Shusui-t Oden fegyveréért cserébe?
Elgondolkodtató, főleg annak fényében hogy az a kard meg tudta sebezni Kaido-t...

Jövő héten szerencsére nincs break még.  :smile:

Squazee2005

Én nagyon szeretem ezeket a mini-történeteket, így tetszett ez a fejezet, picit jobban is, mint az előzők.

Nem tudom, mi lesz Zoro kardjával, azt nehezen tudná megmagyarázni, hogy a zombi Ryouma adta neki. Hogy Oden kardja hozzákerüljön... végső soron a neve alapján belefér. De hogy melyik kardját adja át, talán nem Ryoumáét, hanem a másikat, amit nem Kuináé volt.

blackronin

954
Király fejezet volt, Oda eléggé felrázta az eddigi állóvizet a Kaido-Big Mom szövetséggel, valamint hogy megjelentek a Numbers banda is...
Apoo-ról kiderült, hogy anno csőbe húzta Kidd-et és Hawkins, ami érdekes fejlemény volt.

Jövő héten break, de hát ez várható volt...

Squazee2005

Tetszett a fejezet, érthető a Kaido-BigMom szövetség, bár kiderül, mi lesz még belőle. Kár a szünetért.  :bruhuhu:

blackronin

955
Lement a break és korai fejezet kaptunk.
Haladtak a dolgok rendesen, egy kicsit furcsállottam is, hogy miért nem hamarabb kezdte ezt Oda (különösen Luffy edzésén lehetett volna még többet levágni, s a többi szálat mutatni).
Zoro király volt, meglepő hogy milyen könnyen elfogadja Enma-t Shusui helyett.
Már csak le kellene adni a Sandai Kitetsu-t és helyére megszerezni a Nidai-t.
Lenne három magas osztályú kardja, amelyeket mind fel lehet még túrbózni Armament Haki-val is.  :smile:

Az Act 2.-nek ezzel vége, jövő héten szintén korai fejezet lesz és kitekintünk a nagyvilágba megint...
Legalábbis remélem.

Squazee2005

Marha jó fejezet volt. Nem is értem, mit panaszkodnak mások, mert ők a Reverie-t akarják látni, meg ez béna meg minden. Én olyan jól szórakozok, hogy nem is hiányzik a Reverie.
Na persze, ha az jön, nem fogok megharagudni. Azért a partoldal levágása durva volt. :jee:

chilip

world government: "execute order 66!"

blackronin

956
OPIC.
Rég használtam ezt a minősítést, de megérdemelte a mostani.
Bármennyire is jól halad a Wano történetszál, az ilyen típusú "mi történik a világban közben" fejezeteket a kedvenceim.
Főleg az ilyen esetekben tündököl Oda és a fantasztikusan kidolgozott világa.
Jónéhány Luffy-s vagy gyengébb Wano-s mellékszálat lecseréltem volna ilyen részekre.

Quote from: chilip on 2019-09-19, 16:55:47
world government: "execute order 66!"
Hát nem tudom, hogy mondjuk Mihawk és Hancock ellen mi ér pár száz katona és néhány hajó...  :P

Buggy és Weevil megszívta rendesen, szegény Kuma pedig már csak a World Noble-ek rabszolgája, így nála nem számít.

Drake helyzetén annyira nem lepődtem meg, mindig is furcsa volt, hogy miért csatlakozott Kaido-hoz.
A Sabo és az Alabasta incidens-hez kapcsolódó hírek pedig a legtitokzatosabbak, alig várom hogy ezeket is kifejtse Oda!

Squazee2005

Én azokkal értek egyet, akik szerint Cobra királyt megölték, Vivi hercegnőt megpróbálták megölni, de nem sikerült. Ez elég zűrzavar lenne Alabasta számára. Szerintem Sabora kenték a gyilkosságot és/vagy "csak" elkapták. Izgalmas dolgok.

Vajon Hancock és Mihawk ellen új fegyvert vetnek be?

Bevallom, nekem meg sem fordult a fejemben, hogy Drake Marine kém, de így visszanézve logikus.

Elolvastam amúgy a Wano fejezeteket újra. Eddig Hiyorit mondtam "árulónak", de inkább Okiku a gyanús. Ugyanakkor Orochinak sem okozott problémát a kód megfejtése, vagyis ő sem teljesen ismeretlenül mozog a régi Kozuki-klán szokásaiban.

blackronin

#4305
Olvastam a héti első spoiler-eket...
Hú, durva fejezet jön a héten!  :eek:
Szerintem ütősebb dolgok vannak benne, mint a múlt hetiben.

edit:
957
OPIC fejezet.
Újra.
Nekem nagyon bejött Sengoku történelemórája és a vérdíjak lelepleződése.
A Rock banda pedig elég durva lehetett, ha Garp ÉS Roger kellett ahhoz, hogy veszítsenek.  :eek:
Mondjuk ilyen tagok mellett (Whitebeard, Kaido, Big Mom, Shiki) ez annyira nem nagy meglepetés.

Szerencsére nincs break, de kíváncsi leszek hogy jövő héten visszatérünk-e már Wano-ba...

edit2:
Érdekességek:
- Blackbeard hajójának neve, amit a timeskip után szerzett be, Saber of Xebec.
Rocks banda kapitánya ugye Rocks D. Xebec.
Véletlen egybeesés?
Vagy lehet, hogy Teach Rocks fia és ugyanaz a helyzet lehet, mint Ace esetében (vagyis az apja neve helyett az anyja nevét vette fel)?
- Rocks tagja volt még John is, aki a Thrirrer Bark idején láttunk zombiként.
Hatalmas vagyona van neki elrejtve, ami után Buggy kutat fáradhatatlanul...
- a fejezetben kiderült, hogy Shanks csak 6 éve Yonkou.
Ki lehetett előtte a 4. tag?  :confused:
- A fejezetben azt mondják, hogy Gold Roger-nél magasabb vérdíjú kalózt nem látott a világ.
De ez nem jelenti azt, hogy Dragon vérdíja nem lehet magasabb, aki ugyebár nem kalóz.  :P
- Mi lehet vajon a SSG csoport titkos projektje, ami képes kiváltani a Hadurak erejét?

Squazee2005

Én az előző fejezetet nem szívleltem annyira, ez viszont drámai volt és klassz. És persze, hogy most lesz break.  :uzi:

blackronin

#4307
Quote from: Squazee2005 on 2019-10-04, 18:19:24
Én az előző fejezetet nem szívleltem annyira, ez viszont drámai volt és klassz. És persze, hogy most lesz break.  :uzi:
Érdekes, a múlt heti fejezet valóban megosztotta az embereket.
Egyik fele istenítette, köztük én is, míg a többség furának és nem helyénvalónak találta (talán te is így éreztél).
Nekem a sok kis apró részlet tetszett benne, pl. miért tartotta fontosnak Roger, hogy megvédje a Mennyi Sárkányokat és a rabszolgáikat?
Oden miért olyan fontos személy és miért áradozik mindenki róla? Kezd túl tökéletes lenni a leírtak alapján...
Miért tartja fontosnak Oda, hogy Shiki-t előhúzza időnként, akit ugyebár (persze nem canon) Luffy timeskip előtti erejével képes volt legyőzni, míg a mangában Garp és Sengoku együttesen harcoltak ellene, hogy megállítsák.
Rocks miért akart a világ ura lenni? Tudott vajon Im-ről?
Whitebeard, Big Mom és Kaido hogyan tudtak együtt dolgozni, főleg egy olyan alak alatt, mint Xebec?
Akainu miért akarta volna továbbra is fenntartani a Hadurak rendszerét? Elvégre ő az egyik, aki legjobban utálja a kalózokat. Vagy talán mégsem bízik annyira a Tengerészet legújabb csodafegyverében?
És még sorolhatnám...

958
Az Oden-es rész elég fura volt, lásd korábban leírtak, valamint hogy Oda miért érzi szükségesnek, hogy árnyékban tartsa továbbra is.
A dráma érdekes volt, valószínűleg hamarosan kiderül az "incidens" is, bármi is legyen.
Mindenesetre Orochi nagyon boldognak tűnik, ami nem jó jel!

Squazee2005

Igen, valahogy olyan félig egy kártyára vagy külön helyre való infókat közölt, de valamiért nem jött be. Pedig imádom az ilyen infós fejezeteket, mint a Reverie is volt egy-két helyen, de ez olyan, "meh" volt.

Miért védte Roger a Mennyei Sárkányokat? --> Erről eszembe jutott Clover professzor animés beszéde, "Akármilyen is a múltunk, el kell azt fogadnunk", "Ha tanulmányozzuk, akkor fel tudunk bármi ellen készülni." stb. stb. Ugye arra utalt, hogy a régi eltűnt királyságság ellenfele a WG volt, ami a "Void Century" után jött létre és az írmagját is el akarta tüntetni az akkori eseményeknek és dolgoknak.
Azonban elég kétértelműen is fogalmazott. A WG nem biztos, hogy annyira gonosz, a Mennyei Sárkányok lehet, hogy "csak" elkorcsosultak (és a beltenyészet miatt sokan fizikailag és mentálisan sem voltak épek) 800 év alatt, és valójában az őseik hősök voltak, akiknek és leszármazottaiknak örök hűséget stb.-t fogadtak, illetve lehet, hogy olyan titkok/képességek tudói és örökösei, amivel a régi ismeretlen birodalmat legyőzték.
A D.-k vajon rosszak vagy jó voltak? Hiszen elég csak BB-re gondolni, nem mindegyikük szent, ahogy vsn normális Mennyei Sárkány is, ha kiszakad a környezetéből.
Oden nagyon érdekes, bukása egy igazi kérdőjeles dolog, de mivel nehezen tudta volna amúgy is elfogadtatni a határok kinyitását, könnyen lehet, hogy a kalózkirállyal való kapcsolata miatt is bukott.
Rocks a régi BB, Roger a régi Luffy. A Rocks idealizálása a kevés tudásból fakadhat.
Akainu az elvek embere, a Shichibukai rendszere pedig a háborúban nem jött rosszul nekik és a világ is kibillent az egyensúlyából, ami sose jó dolog egy olyan embernek, akinek a feladata megőrizni a "harmóniát".

Én arra vagyok kíváncsi, mit tud ez az Orochi? Egy Spandam-szerű alak vagy egy tényleg okos/erős ember?

blackronin

#4309
959
Lement a break, a fejezet pedig jött végre.
Inkább átvezető jellegű volt, érdekes pillanatokkal.
Kíváncsi leszek, hogy ki lesz végül az áruló, de abban nem vagyok már biztos, hogy csak egy sima kémet kapunk:
Szerintem a személy egy kettős ügynök lesz, aki bizonyos dolgok "elárulásával" próbálja Orochi-t abba a hitbe terelni, hogy ő irányítja az eseményeket.
De sajnos a konkrét folytatásra még várni kell, mert a fejezet végén elkezdődött a régóta emlegetett Oden flashback.

edit:
Ma jöttem vissza Japánból, ezért tudok csak most reagálni a 960-os és 961-es fejezetre:
Oden remek arc, tetszik a flashback eddig.
Kíváncsi vagyok, hogy milyen hosszú lesz és Oda mennyire akar Wano-n kívüli dolgokat (érdekes utalások, események) is behozni...
Vajon Oden Roger-rel töltött napjait is jobban megismerjük majd?

Squazee2005

Off: Oh? Remélem, jó utad volt.  ^^ Egyszer majd én is megyek. Szeretnék legalábbis.

Hosszú flashback lesz ez így, de nem bánom, ha rendesen el lesz minden magyarázva (és miért is ne?).  Oden az a típus, aki ezek szerint nem szeret hencegni és a jó oldalát mások felé mutatni, ezért is tudott pont a bűnözőkből egy erős támogatóréteget kialakítani.
Orochi útja is érdekes lesz, sötét és számító karakter, egyike a jobb ellenségeknek.

Én még nem vagyok oda és vissza a flashbacktől, de ez csak az eleje és én türelmes vagyok. Alig várom, hogy beinduljon.

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2019-10-31, 21:23:12
Off: Oh? Remélem, jó utad volt.  ^^ Egyszer majd én is megyek. Szeretnék legalábbis.
Jó utam volt, köszi az érdeklődést.  :smile:
Természetesen megint megvolt az OP bolt meglátogatása, így az alábbi szerzeményekkel gazdagodtam:
- Vivre Card Vol. 1. és Vol. 2. gyűjtőalbum
- 9 csomag Vivre Card pack
- Chopper-es űdítőspalack
- Legújabb mangakötet és a heti Shonen Jump
- egyéb kisebb tételek (kitűző, figura, stb.)

Squazee2005

Szuperül hangzik.  :cool:

962.
Na, ez egy jó fejezet volt. Oden sokkal szimpatikusabb lett, Orochi kis genya, fúj. Ha igaz a mondás, hogy minél jobb szereplő a főellenség, annál jobb szereplő lesz a főhős, hát... ez valami frenetikus lesz. Kíváncsi vagyok rá és őszintén sajnálom már előre Odent, mert mindig őt szidták érdemtelenül. Kezdem jobban átérezni a helyzetét.

blackronin

#4313
Quote from: Squazee2005 on 2019-11-15, 20:33:15
Szuperül hangzik.  :cool:
Berakhatok ide pár képet, ha érdekel (holnap megyek haza és lefotózom őket otthon).

edit: küldtem PM-et, szerintem értékelni fogod.  :smile:

Quote from: Squazee2005 on 2019-11-15, 20:33:15
962.
Na, ez egy jó fejezet volt. Oden sokkal szimpatikusabb lett, Orochi kis genya, fúj. Ha igaz a mondás, hogy minél jobb szereplő a főellenség, annál jobb szereplő lesz a főhős, hát... ez valami frenetikus lesz. Kíváncsi vagyok rá és őszintén sajnálom már előre Odent, mert mindig őt szidták érdemtelenül. Kezdem jobban átérezni a helyzetét.
:tezsvir:

A vicces az, hogy pont én pofáztam az Arlong Park fórumán, hogy "Milyen rossz, hogy megint csak 13 oldalas fejezetet kapunk.", erre amikor olvastam akkor azt éreztem, hogy Oda megint eltalálta a tökéletes pacing-et, nem éreztem azt, hogy bármi hiányzott volna.

Oden nagy arc, a design remek és a története is emlékezetes. Nem értem, hogy miért utálják őt ennyien...  :confused:

Squazee2005

Quote from: blackronin on 2019-11-15, 21:57:57

A vicces az, hogy pont én pofáztam az Arlong Park fórumán, hogy "Milyen rossz, hogy megint csak 13 oldalas fejezetet kapunk.", erre amikor olvastam akkor azt éreztem, hogy Oda megint eltalálta a tökéletes pacing-et, nem éreztem azt, hogy bármi hiányzott volna.

Oden nagy arc, a design remek és a története is emlékezetes. Nem értem, hogy miért utálják őt ennyien...  :confused:

Vicces volt nézni ahogy oldalakon keresztül vitatkoztak utána rajta.  ^^"

Az első fejezetek Odenről nem voltak túl meggyőzőek, de így a 962. után már árnyaltabb a karaktere, amit remélem, még jobban kifejtenek. A többiek türelmetlenek.
Én sose fogom megérteni pl., hogy miért utálják a Skypiea flashbacket, szerintem még mindig az egyik legjobb visszatekintés és tökéletesen kontextusba helyezte a dolgokat és Viper valódi célját és az egész harangkongatást, meg persze Norland tragikus sorsát. Zseniális, mestermunka volt.

blackronin

#4315
Egy igen komoly és DURVA spoiler-es interjú jelent meg Oda-val és a szerkesztőjével (Shimizu).
Csak az olvassa tovább, aki nem akar tudni semmiről!
Nálam már nem számít ugye...  :P

[spoiler]
- Shimizu ismeri a Wano arc végét, amivel kapcsolatban kijelentette hogy nagyon meglepő lesz és egyáltalán nem olyan, mint amire a rajongók számítanak.
- Shimizu-nak elmondta Oda az OP végét is, amire ő csak annyit tudott válaszolni: "Ez megérint majd mindenkit."
Ha azt hittük, hogy Robin története vagy Ace halála megindító, akkor még nem láttunk semmit.
- Oda szerint a Wano arc arról szól, hogy Luffy megküzd Kaido-val és Big Mom-mal. Tehát nem csak egy egyszerű harcról lesz szó, hanem eldől minden köztük.
Az arc végén pedig érezni fogja mindenki, hogy az OP utolsó felvonásához érkeztünk.
- Shimizu-nak azt mondta Oda, hogy az OP befejezése 5 éven belül egy reális célnak tűnik...  :zomg:
Szerinte az arc nagyon gyorsan halad Oda tempójával nézve.
- Wano arc-ban rengeteg utalás van és lesz az OP utolsó fejezetére vonatkozóan. Ezen felül ez arc további célja, hogy a kiábrándult rajongók is visszatérjenek az OP-hez.
- Wano arc-ban szintén jobban megértjük Roger karakterét és hogy miért élt úgy, ahogy tette.
[/spoiler]

Squazee2005

Quote from: blackronin on 2019-11-18, 20:59:17
Egy igen komoly és DURVA spoiler-es interjú jelent meg Oda-val és a szerkesztőjével (Shimizu).
Csak az olvassa tovább, aki nem akar tudni semmiről!
Nálam már nem számít ugye...  :P

[spoiler]
- Shimizu ismeri a Wano arc végét, amivel kapcsolatban kijelentette hogy nagyon meglepő lesz és egyáltalán nem olyan, mint amire a rajongók számítanak.
- Shimizu-nak elmondta Oda az OP végét is, amire ő csak annyit tudott válaszolni: "Ez megérint majd mindenkit."
Ha azt hittük, hogy Robin története vagy Ace halála megindító, akkor még nem láttunk semmit.
- Oda szerint a Wano arc arról szól, hogy Luffy megküzd Kaido-val és Big Mom-mal. Tehát nem csak egy egyszerű harcról lesz szó, hanem eldől minden köztük.
Az arc végén pedig érezni fogja mindenki, hogy az OP utolsó felvonásához érkeztünk.
- Shimizu-nak azt mondta Oda, hogy az OP befejezése 5 éven belül egy reális célnak tűnik...  :zomg:
Szerinte az arc nagyon gyorsan halad Oda tempójával nézve.
- Wano arc-ban rengeteg utalás van és lesz az OP utolsó fejezetére vonatkozóan. Ezen felül ez arc további célja, hogy a kiábrándult rajongók is visszatérjenek az OP-hez.
. Wano arc-ban szintén jobban megértjük Roger karakterét és hogy miért élt úgy, ahogy tette.
[/spoiler]

Egyik szemem sír, a másik nevet.

De volt, aki kiábrándult a OP-ből? Mondjuk a Fishman Island és Doflamingos részek gyengébbek voltak, az igaz, de hogy kiábránduljanak belőle... nem is értem, hogy lehet. Persze, elfogult vagyok, de akkor is.  ^^"

blackronin

963
Az egész fejezet EPIC volt, mert minden egyes oldal, minden egyes esemény tökéletesen illeszkedett egymáshoz.
Jobbat el se tudtam volna képzelni.
Kawamatsu, Inuarashi és Nekomamushi aranyos volt ilyen fiatalon, jó volt látni a köztük és Oden között kialakuló köteléket.
Kinemon és csapata végre tényleg összekovácsolódott, valóban érezni lehetett hogy ők igazi szamurájokká váltak (hála Yasui-nek, aki erre elegendő pénzt és motivációt is adott ehhez).
Oden és WB találkozása pedig önmagáért beszélt.  :rotfl:

chilip

én kiábrándultam részben, és meg se tudom mondani miért. régen minden chapter hype volt, de most már csak megszokásból olvasgatom. :/ ez a wano arc is kicsit fura nekem.

blackronin

964
Klassz fejezet volt ez is, mondjuk nem annyira ütős, mint a múlt heti.
Oden kalandjai folytatódnak, jópofa volt ahogy Luffy módjára rácsodálkozott mindenre.  :D
Három zavaró dolgot tudok csak megemlíteni:
- Toki design-ja meglehetősen unalmas, valami egyedibbre számítottam
- Roger rajzolása fura volt a fejezetben, mert Oda nagyon Ace-hez akarta hasonlítani őt...
Ami szerintem nem jó döntés volt, mert Ace inkább az anyja vonásait örökölte.
- az egész fejezetet rövidnek éreztem, pedig történtek benne dolgok.

Break jön megint, de reméljük hogy év végéig már nem lesz több (a megszokott számösszevonásokat leszámítva).

Mondjuk továbbra is NAGYON nehezemre esik elhinni Oda "5 éven belül befejeződik valószínűleg az OP" kijelentését...
Főleg ilyen tempó mellett.  ^^"