Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

#4320
965
Szünet után visszajöttünk egy egész kellemes fejezettel.
Oden kalandjai folytatódnak, de végre megismerhettük alaposabban Orochi történetét is és miért csinálja azt, amit.
Érdekes, hogy Momonosuke és Hiyori is WB hajóján született, valamint azt is láthattuk, hogy WB magához veszi az akkor 12 éves Teach-et is.
A vége pedig, így a következő hét, nagyon ígéretesnek tűnik:
Roger vs WB utolsó összecsapása?
Én benne vagyok!  :jee:

edit:
Új OP magazin is kijött, benne Brook és Moria DF-jével
[spoiler]

[/spoiler]

Squazee2005

Ez egy kifejezetten jó fejezet volt.

Nagyon tetszik, ahogy Wano története alakul, és külön tetszik, hogy egy történet "gonosz el akar foglalni egy királyságot" több, érdekes verzióját olvashatjuk. Eddig Crocodile-én kívül ez a legérdekesebb.
Külön jó mostmár rétegeiben látni a dolgokat. Az első, kissé bizarr flashback fejezet után üdítő ez a folytatás. Én jóideig el tudom még viselni. Ezek a flashbackek szinte mindig szuperek.

blackronin

#4322
Van egy nagyon jó és egy nagyon rossz hírem:
A rossz...
Mangastream és Jaimini Box oldalaknak vége, szóval el lehet felejteni a pénteki fejezeteket, valamint a minőségi fordításokat.  :frown:
Van helyettük Viz és SJ hivatalos oldal, amiken ugyebár a rendes megjelenéssel párhuzamosan, vagyis mi időnk szerint hétfőnként fog kijönni a fejezet.
Elvileg ingyenesek, de jobban utána kell néznem nekem is a dolognak.
Arra már mindenki felkészülhet, hogy a hivatalos fordítások közel sem olyan jók, mint a rajongói változatok.
Példák:
Zoro helyett Zolo, Beast Pirates helyett Animal Kingdom Pirates, stb.  :ejj:

Ez a helyzet, véget ért egy korszak mindörökre.  :bruhuhu:

A jó...
A mostani fejezet remek lesz, lesz benne minden jó:
Roger vs WB, Roger vs Oden és RENGETEG info Laugh Tale-ről és Roger utazásáról.

edit:
966
Még egy kis plusz jó hír a végére.
Ha valaki mégsem bírná ki, akkor a 4chan topic-ot között keresse a "rendes" fejezetet.
A Jaimini Box-os emberek közül néhányan oda felrakták a heti adagot, természetesen névtelenül és külön megjelölés nélkül.
El is tudtam gond nélkül olvasni és azt kell, hogy mondjam hogy megérte!

OPIC fejezet, nem vitás!
Oden és Roger remek páros.  :D

edit2:
JUMP Festa 2020
Akit érdekel, hogy mit hoz a jövő év...
[spoiler]
Oda's message from Jump Festa:
QuoteAre you enjoying the adventures of Kouzuki Oden so far? I've been worried about revealing spoilers in this arc, so I've been super careful drawing it. If I don't keep myself in check, I'll end up plotting out the entire rest of One Piece's story right there.

QuoteSabo will...!! Vivi will...!! Hancock will...!! AAAAAAAA...!!! OK.

Quote
While I'm showing all these flashbacks, Luffy's party's adventures are having their stakes risen as well. They'll soon be faced with the reality that you have to bring sacrifices to fight for the things you believe in!! Well, of course, Luffy is not the sort of person to think about those sorts of things though.
The Wano Kuni arc is finally moving towards its climax as well!! I've been looking forwards to drawing Wano Kuni a lot, so I'm psyched! And once it's over, things are going to be grim.
[/spoiler]

blackronin

#4323
967
OPIC.
Hibátlan.
:hail:

Tökéletes zárása az évnek és az évtizednek.

Valamint végre Jinbe a többi SH taggal együtt van a color spread-en!  :whoah:

Reméljük az anime-ben ennél a résznél még felcsendül az eredeti "We are!" dal...  :smile:
Biztosra veszem, hogy meg fogok könnyezni akkor.

Squazee2005

Nagyszerű fejezet volt, igazi OP érzésekkel. Alig várom már a többit. Jónak ígérkezik a következő év is.  :cool:

Joy boy... egyszerre várom a végét meg nem is.

B.u.é.k.! :kocc:

blackronin

#4325
968
Sajnos még nem jött ki a "nemhivatalos" Jaimini box scan, így egy átmeneti fordítással kellett beérnem.
A lényeget megtudtam.

Magáról a fejezetről:
Roger búcsúja és a Roger kalózok feloszlása, valamint Oden hazatérése.
Oden természetesen rögtön le akar számolni Orochi-val miután megtudta, hogy Kaido és az emberi megtámadták a családját.

A következő fejezetben biztosan megjelenik Kaido, hogy megmentse a szerencsétlen Orochi életét, de hát Oden életének végét már megismertük korábban...  :frown:
Már csak annyi érdekelne, hogy vajon lesz-e valami nem várt történés a flashback végén, amiről eddig nem esett említés.

Ez a flashback lett az egyik kedvencem az OP sorozatban, rengeteg információt tudtunk meg és láthattuk a WB és Roger kalózok fénykorát is.
Egy dolgot sajnálok összességében: se WB, se Roger eredeti hangja nem élte meg, hogy elmondhassák a flashback jeleneteit, pedig mennyire király lett volna, ha összejön!

Squazee2005

Hát igem, így rendesebb fordítás nélkül egy-két dolog még ködös.

És ne felejtsünk el még valamit, a mostani fejezet vége és Oden halála között még eltelik egy pár év év, hiszen Hiyori és Momo még túl kicsik.

Nagyon jó flashback, azt hiszem, Roger múltját és történetét nagyjából lezárhatjuk. Márcsak Shanks, Blackbeard és Kaido maradtak (főleg).

blackronin

#4327
969
A hivatalos, rendes fordításra vasárnapig várni kell, addig beérem a rajongóival is.

A fejezet megható volt és egyben remekül bemutatta, hogy Orochi mekkora egy szemétláda.
Alig várom a bukását, de sajnos még pár fejezetig el kell viselnünk, ahogy az ő ínye szerint alakulnak a dolgok.
Ezért is jó ez a flashback: bármennyi legendás dolog történt benne, bármennyi öröm vegyült Oden életébe, tudjuk hogy a történet vége nem lesz boldog, nem mindig győz a nagy hős.
Oden nevetségessé tétele eléggé szíven ütött, remekül át tudtam érezni a Wano-ban élők haragját és fokozódó kétségbeesését.

A jövő heti fejezet nem is jöhetne hamarabb!

edit:
970
Oden és a 9 szamuráj vs Beast Pirates
Kaido és Orochi kihasználta Oden nagylelkű természetét, így ő nem lázadt fel akkor, amikor kellett volna.
Az eredményét látjuk.
A másik fontos tényező a banya volt, akit ott tett be Oden-nek, ahol csak tudott.
Ilyen amikor a látszólag jópofa DF-et rossz célokra használják fel...

Jövő héten break, így a flashback végére még várnunk kell.  :frown:

Squazee2005

Nem tudom, mivel tudták kijátszani Odent, de azzal, hogy nem volt hű önmagához, megpecsételte a sorsát. A kérdés marad változatlanul, hogy miért.
A régieknél egyszerűbb volt az eset, Crocodile egyszerűen mindenkit ki akart nyírni és helyükre bűnözőket tett volna, plusz nála lett volna a fegyver. Doflamingo ál-ajánlatot tett, amit a király megpróbált sikertelenül teljesíteni, ráadásul még az emberek is azt hitték, hogy Riku a bűnös.
Itt pedig, ami a legtragikusabb és legfájóbb, hogy Odenéknek volt valós esélye a győzelemre, de Oden hagyta kicsúszni a kezéből. EZT nagyon jól meg kell magyarázni Odának, szerintem. Vajon Toki benne van a dologban? Tudjá, hogy 20 év múlva érkezik el a várva vát pillanat, ameddigre meg kell nyitni az országot, de vajon miben bízott Toki? Hogy a kis Momo és Kanjurék elég erősek lesznek? Vagy többet is tudott? Esetleg a képességei révén? Vagy csak Oden elbeszélésére hagyatkozott volna?

A Mane-Mane trükk Crocodile-nak is bejött és nem sokon múlt Alabasta sorsa. Itt durvábban avatkozik bele a dolgokba, de ebből is látszik, hogy Orochi és a tanácsadói nagyon rafkósak. Ami kell is, Crocodile-t is azért szeretik sokan, mert nem bízott semmit a véletlenre.

Kár a szünetért, de ez van. Vajon a következő fejezetben meghal a banya és a másik tanácsadó, vagy ők vég-elgyenegülésben halnak meg a húsz év során? Talán a következő fejezet lesz az utolsó flashback fejezet.

blackronin

971
Oden "kivégzése".
Ahogy sejteni lehetett több volt Oden táncolásában, mint a saját életének megmentése.
Egyelőre nincs túl jó fordítás kint, de úgy tűnik, hogy az egyezség arról szólt, hogy Oden táncával megment 100 életet és viszonylagos békét biztosít Wano-nak, valamint valamilyen szinten ezzel vezekel a Kurozumi klánt ért sérelmekért.

Az szerintem elég világos, hogy Kaido nem hagyja élve Oden-t (mindegy, hogy túléli a próbát vagy sem), de az emberit megkíméli (persze csak egy ideig, mert már tudjuk hogy a Kuri-ban lévő kastélyt megtámadják később), főleg ha Oda követi azt a japán történetet, amiről mintázta a kivégzést.

Squazee2005

Mondjuk, ha tippelni kéne, szerintem Orochi fogja megölni Odent, mert Kaido, a személyiségéből kiindulva, nem hiszem, hogy "csak úgy" kinyírná Odent. Mármint kard által. Orochinak érdeke, hogy a nagy és erős Odennel saját maga végezzen, hogy bebiztosítsa a hatalmát, lásd, mostmár azt tanítják róla a gyerekeknek, hogy két kardot forgatott egyszerre, szóval Oden érdemeit a sajátjaként mutatja.

Toki még kérdéses nálam. Nem tudom, mit akar és hogy akarja, miért olyan biztos benne, hogy Momonosue lesz az uralkodó, vagy miért sulykolja belé, amikor a jövőről elvileg csak azt tudja, hogy a határokat ki kell nyitni. Vagy többet tudott meg Odentől? Vagy picit lát a jövőbe?

blackronin

#4331
972
Kijött a fejezet és eléggé érdekesen zárult.
Azt hittem, hogy lesz még egy teljes flashback rész, de jövő héten visszatérünk a jelenbe.

Oden halála megindító volt, bár szinte borítékolható volt, hogy hiába éli túl a "kivégzést", Kaido vagy Orochi nem hagyja elmenekülni.
Kaido lett a hóhér végül, elég fura volt az utolsó beszélgetés köztük...
Különösen amikor Oden azt mondja Kaido-nak hogy: "gyújtsd az erődet ameddig tudod". Fura egy megjegyzés.
Kaido pedig annyiban megkönyörült Oden-nek, hogy elmondta neki, hogy az öreg banyát megölte, így nem árthat már senkinek.
Úgy látszik, hogy ő se szereti, ha beavatkoznak a harcaiba.

Egyébként Oden karaktere nagyon misztikus volt, úgy látszik hogy fura dolgokat ismerhetett meg Laugh Tale-en, mert már a jövőbeli háborúról beszélt, meg arról hogy jön valaki, aki egy új korszakot hoz majd el.
Toki szintén gyanús, egyáltalán nem lepődik meg Oden kérésein és jövendölésein.

edit:
Sajnos Oda betegség miatt kihagyta a Jump-ot, így jövő héten jön a 973-as...  :frown:

Squazee2005

Az utóbbi fejezetek jók voltak, kíváncsi vagyok, hogy Momoval mi lesz és az országgal. Így Oden is egy picit szimpatikusabb, Tokival pedig majd az utolsó flashbackben találkozunk, amikor kiderül, mi történt 800 évvel ezelőtt. Kicsit aggódtam, hogy ez a flashback nem hozza a várt hatást, de végül ügyesen helyretette a dolgokat. Odent nem szerettem meg, de a történet jó volt. És Denjiro... hát igen. Nekem bejön az arc-átalakulás, tetszett ez a része.

blackronin

#4333
Quote from: Squazee2005 on 2020-03-07, 14:45:35
Az utóbbi fejezetek jók voltak, kíváncsi vagyok, hogy Momoval mi lesz és az országgal. Így Oden is egy picit szimpatikusabb, Tokival pedig majd az utolsó flashbackben találkozunk, amikor kiderül, mi történt 800 évvel ezelőtt. Kicsit aggódtam, hogy ez a flashback nem hozza a várt hatást, de végül ügyesen helyretette a dolgokat. Odent nem szerettem meg, de a történet jó volt. És Denjiro... hát igen. Nekem bejön az arc-átalakulás, tetszett ez a része.
973
Nekem ez a flashback nagyon bejött, örültem is amikor kiderült, hogy a mostani fejezetben még nem a jelenben játszódik.
Én bírtam Oden-t, annyi kritikát tudok vele felhozni, hogy az életének utolsó szakaszában (bár lehet hogy ez a Rio Ponegriph-ban olvasott dolgok miatt történt) elkezdett "misztikus" dolgokat mondani a jövőbeli háborúról, stb.
Ezek annyire nem illettek a karakteréhez, aki egy Luffy-hoz nagyon hasonló stílussal bírt.

Denjiro=Kyoshiro dolgot sejtettem egy ideje, de tetszett Oda megoldása a körülmények megmagyarázása terén.

edit:
974
Klassz fejezet volt, végre kiderült, hogy Kanjuro az áruló.
Oda jól megoldotta, hogy miért fordult Oden-ék ellen, egy rejtéllyel kevesebb.
A vége pedig epic, Luffy, Law és Kidd újra együtt 12 év után.

edit2:
975
Jópofa fejezet volt, Kanjuro az áruló megszívta a józan észnek és Kinemon rossz értelmezőképességének hála.  :P
A SH banda újra együtt, de Jinbei még mindig sehol...

Jövő héten break, de várható volt.
A következő fejezet Cover + Color Page kombóval indul.  :smile:

blackronin

976
Jó fejezet volt a break után, végre Jinbei is visszatért a bandához.
Kanjuro pedig veszélyesebb, mint ahogy gondoltuk és meglepően ügyesen használja ki a DF-je képességeit.

Az új manga kötet (96-os) is kijött, aminek SBS részéből két dolgot érdemes megemlíteni:
1. Oda bemutatta a Roger kalózok összes tagját névvel és desing-nal.
Meglehetősen vegyes társaság, de azt hiszem hogy nincs női tag benne.
2. Koushirou, Zoro tanára East Blue-ban, valóban Wano-beli gyökerekkel rendelkezik, egészen pontosan ő Shimotsuki Kozaburo fia, aki híres kardkovács volt (ő készítette Wado Ichimonji-t és Enma-t).
Valamint ő meglehetősen erős szamuráj, aki hatalmas tudással rendelkezik.
Ezek után nem meglepő Zoro ereje sem...

Squazee2005

Jó fejezet volt így a break után, de nagyon rövid. Nincs ArlongPark fórum se. :(

Jó Jinbeit látni, remélem, hogy szuper fejezetek elébe nézünk.  ^^

blackronin

#4336
A Shonen Jump irodaépületében is vannak már koronavírusos betegek, így elvileg a heti magazin csak jövő héten fog megjelenni, összevont számként (vagyis mintha Jump break lenne most).
Ez nem tudom, hogy miként érinti a spoiler dolgokat, lehet hogy azok lesznek a héten, de nagy reményeket ne támasszon senki.
Én csak abban bízok, hogy Oda nem lesz beteg és hogy valamennyire azért jönni fognak a heti fejezetek...

Az Arlong Park pedig továbbra is halott, ami nem jó jel, megnéztem pár másik fórumot, de senki nem tud semmit.  :frown:

Szóval összességében elég vacakul állnak a dolgok.

Squazee2005

Az egészség a legfontosabb. De OP nélkül nehezebb kibírni. Az Arlong Park volt az eddigi forrásom, szóval csak reménykedem.

blackronin

#4338
977
Szerencsére kijött a fejezet a megszokott időben.
Király volt minden, hiányzott már ahogy a SH banda akcióban van együtt.
Tetszett, hogy Zoro mindenfajta gond nélkül forgatja az Enma-t, mintha pont neki szánták volna Oden után.  :smile:
A vége pedig eléggé érdekes volt, kiderült ugyanis hogy Kaido-nak van egy fia, valamint a Flying Six elég nagy ismertségnek örvend a legénységen belül... persze azt már tudjuk, hogy Drake áruló, de van még 4 tag, aki teljesen ismeretlen.

Az AP forumáról semmi hír sincs, mintha végleg lekapcsolták volna őket...  :frown:

Jövő héten Jump break a coronavírus miatt.

Squazee2005

Váratlanul ért a fejezet megjelenése, de örültem neki.
Ez az első alkalom, hogy elhalasztódott egy új csapattag megünneplése, de valahol érthető is, hiszen most nagy csatába készülnek. Nagyon jó volt látni ezt az egészet, egy igazi, jó kis fejezet volt.

blackronin

#4340
A héten végre lesz már fejezet és az AP foruma is visszatért. Juhé.  :D

edit:
978
Kijött a fejezet, király volt látni a Beast Pirates főhadiszállást.  :smile:
A Flying Six tagok is desing-osak, de reméljük hamarosan megismerjük majd Kaido fiát is.
Oda gondolom okkal rejtegette idáig...

Jövő héten Jump break, így folytatás két hét múlva.

Squazee2005

És magyar kártya!  :whoah:

Ráadásul egy egész jónak tűnő karakter ez az Ulti. :)

Tetszett a fejezet a lassúsága ellenére is. Ezt (is) imádom a One Piecenen, sosem lehet tudni, mire számítson az ember, de mindig van mi piszkálja a fantáziát.

blackronin

#4342
Még pár érdekesség az elmúlt hetek OP különlegességei kapcsán:
1. Volt ugye egy Ace novella, ami bemutatta a hiányzó részeket Ace életéből.
A novella mangába is át lesz ültetve, amelyet pedig nem más csinál, mint Boichi, vagyis a Dr. Stone rajzolója.  :smile:
Egy Zoro special-t már kaptunk tőle, nekem az is tetszett, így ennek a hírnek eléggé örültem.

2. A most kijött, 10-es OP magazinban az alábbi érdekességek voltak:
- Oda megrajzolta Galdino viasz DF-jét (Doru Doru no Mi) és Wapol evéses gyümölcsét (Baku Baku no Mi).
Mindkettő elég egyedien néz ki.
- Robin novellát kaptunk, amiben a Revolutionary Army-nál töltött 2 év kerül kibontásra.
Érdekesség: Robin tudott egy bizonyos királyság elmúlt 100 évének történelméről, ami valamiért nagy jelentőséggel bír Dragon számára...
Hmm... érdekes.
- Pár vegyes info:
Kuzan (Aokiji) CP9 tag volt, mielőtt csatlakozott volna a Marines gárdához.
Shiki eredetileg Admirális lett volna, szintén Golden Lion fedőnévvel, de Oda végül kalózt csinált belőle. Oda megerősítette, hogy a régi Shiki (aki Roger idején tevékenykedett) ereje felért egy admirálissal.
Sengoku Rosinante-re (Doflamingo halott testvére, Law mentora) úgy hivatkozott sokáig, hogy "egy isten gyermeke".

edit:
979
Inkább átvezető jellegű fejezet volt, de a SH banda ökörködései hozták az OP hangulatot.  :smile:
Sajnos jövő héten break, de Oda jelezte, hogy ez azért kell, mert a vírushelyzet miatt át kellett alakítani a munkafolyamatokat.

Squazee2005

Nekem tetszett ez a 980-as fejezet, bár nem volt eseménydús, de jó kis infók jöttek elő, pl. hogy Queen egy Tobiroppót ki akar nyírni, Apoo is megjelent és keményen odacsapott, hogy aztán jól odacsapjon neki Kid. Luffynak és Zoronak jól álltak az álruhák, de nem baj, hogy visszaváltottak. A hozzáállásuk az elején különösen tetszett.
És az is tetszik, hogy nem csak végiggázolnak a "foddereken" hanem tényleg komoly kihívás elé állnak. Ez az első, igazi nagyon komoly OP háború számomra ilyen szempontból is. És tetszik.

blackronin

#4344
980

Quote from: Squazee2005 on 2020-05-22, 22:58:20
Nekem tetszett ez a 980-as fejezet, bár nem volt eseménydús, de jó kis infók jöttek elő, pl. hogy Queen egy Tobiroppót ki akar nyírni, Apoo is megjelent és keményen odacsapott, hogy aztán jól odacsapjon neki Kid. Luffynak és Zoronak jól álltak az álruhák, de nem baj, hogy visszaváltottak. A hozzáállásuk az elején különösen tetszett.
És az is tetszik, hogy nem csak végiggázolnak a "foddereken" hanem tényleg komoly kihívás elé állnak. Ez az első, igazi nagyon komoly OP háború számomra ilyen szempontból is. És tetszik.
:tezsvir:

Annyit hozzáfűznék még, hogy bár valóban most érünk el a Wano tetőfokához, sajnos Oda coronavírus break-jei miatt (ami jövő héten is lesz) a cselekmény nagyon lassan fog haladni.
Jelenleg ez a legnagyobb baj a mangával, de a mangaka egészsége a legfontosabb mindenek felett.

edit:
981
Kijött a fejezet a szokott időben, ami kellően élvezetes volt.
A káosz folytatódik, amire csak rátesz egy lapáttal Marco-ék megjelenése...
A Wano arc remek eddig, talán az egyik kedvenc arc-om lesz a végére, de ugye egy dolog továbbra borzasztóan zavar:
Jövő héten lesz fejezet szerencsére, de a sok break NAGYON NAGYON árt az OP élvezhetőségének.
Szerintem a rajongók többsége is inkább azért nyavalyog a kis dolgok miatt is, mert annyira lelassult a manga.

blackronin

982
Klassz fejezet volt, felpörögtek az események. :)
És még break sincs!

Várós a jövő hét.

Squazee2005

Egyre jobban tetszik minden. Kíváncsi vagyok, Kaido mit vár pontosan Momotól. És mi volt valójában Onigashima igazi neve? Érdekes ez az egész.
És persze a mostani fight-párosítások is jól néznek ki.  ^^

blackronin

983
Page One és Ulti vs Luffy.
Jópofa harc volt, de egyértelműen Yamato, Kaido fiának a megjelenése a legérdekesebb a fejezet végén.
Mit várta Luffy-t és miért hasonlít több szempontból is Oden-re?
Sajnos break lesz, így a válasz csak két hét múlva jön...

Squazee2005

Egyetértek.

Yamato nagyon érdekes figura, kíváncsi leszek nagyon, ki lesz-mi lesz, mi a szerepe és egyáltalán.
Egyáltalán nem érzem azt a fáradtságot, amit Dressrosánál vagy a Whole Cake szigeten éreztem ennyi fejezet után, és ez határozottan jó dolog.

blackronin

984
Klassz fejezet volt, Jinbe és Robin színjátéka jópofa volt, nem igazán hasonlított az eredeti személyiségükhöz.  :D
Neko, Izo, Marco és a többiek már mind a helyükön vannak, így lassan elkezdődhetne a háború.
A vége pedig...
Kaido "fia" nem lenne rossz nakama alapanyag, de sajnos Oda a könnyebb utat választotta...
Kaptunk egy Nami hasonmást, pedig mindenki számára egyértelmű, hogy tud Oda szép női karaktereket rajzolni Nami-n és Robin-on kívül.

Jövő héten MEGINT break, épp most volt egy, ami egy kicsit röhejes számomra.
Utána color spread és cover, de az meg duplaszám lesz, így utána MEGINT lesz break (Golden Week miatt).
Lényegében 2 fejezet jön ki hivatalosan júliusban...  :frown: