Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

Squazee2005

Nagyon örültem a fejezetnek, bár az első pár oldal jobban lekötött, mint a többi.
BigMom még egy ideig Kaido oldalán marad és persze ennek csak látszólag hódol be Perospero. Marcoval ellentétben ő nem saját meggyőződésből, elhivatottságból harcol, vagyis ha harcol valakivel, elég biztos, hogy veszíteni fog.
Kaidot Luffy fogja legyőzni, de közben komoly támogatás kell neki. Ha Luffy egyszer azt mondja, le fog győzni valakit, legyőzi. Ezért volt a Whole Cake Islanden is tiszta sor, hogy nem fogja úgy legyőzni BigMomot, ahogy eddig másokat.
Black Maria egyébként azt a dalt játszotta, amit Hiyori játszott Odennek szerintem, mert Hiyori dalának a címe a Holdhercegnő volt és Black Maria dalának a témája egybevág vele, a szerelmesek akik csak a holdvilágnàl találkozhatnak, a holdhercegnő és az ember szerelme (Sailor Moon 😅 ). Bár az is igaz, hogy az igazi Holdhercegnő története nem a szerelemről szól, de Oda szereti átalakítani a régi történeteket.

Kraivan

QuoteAz Awakened dologról:
Awakened formája minden DF-nek van, de Logia-nál még nem láttuk ezt gyakorlatban.
Paramecia esetében ez azt jelentette, hogy a DF-jének erejét képes kiterjeszteni a környezetére is, kicsit mintha Logia lenne.
Zoan-nál a megnövekedett erő, sebesség, ellenállóképesség és a regeneráció az extra.
Kicsit vitatható.

Zoanok egyszerűek.
Awakened Zoan high stat
Felmerülhet a dolog hogy az ancient zoanoknak nincs awakened formája.
Ha rpg játékba tennénk akkor mondjuk ancient zoan lvl1/40 = lvl60/100 awakened zoan
Kb mint a jég > hó, magma > tűz de nem jelenti azt hogy a tűz nem tudja legyőzni mondjuk a magmát

Chopper valszeg rumble ball-al mesterségesen unlockolja amúgy a dolgot

Awakened logia szintén ide köthet ki hogy nincs awakened forma. A kvázi sebezhetetlenség amíg nincs coutnerelem, víz vagy haki már eleve nyert ügy rengeteg esetben.

Paramecia meg...
Uhh... ugyebár alcsoportokat lehetne létrehozni.
a) conjurer type
Doflamingo, Mr3 amik teremtenek dolgokat.
A sting fruit awakened formája volt az h bármiből huzalt csinált...

b) manipulátor DF megváltoztatnak valamit.
Na itt az awekened logika ki is van lőve. Sugar, Foxy, Ivankov, Hancock, Blueno... ők mind eleve ezzel indítanak.

c) és persze akiknek megváltozott a teste valamilyen formában
Luffy, Bellami, Mr2...
Itt megint mehet az hogy a a gyümölcs erejét ráerőlteti másokra is.

Van is az az elképzelésem hogy Luffy pont így fog harcolni. Amit támad az átmenetileg gumi lesz, és egy átlag ember számára az nem lesz könnyű feladat.

QuoteKaidot Luffy fogja legyőzni, de közben komoly támogatás kell neki.
Vagy épp ez az hogy nem lesz? Scabbardok legyőzik Kaidot. Kész. Ez most az ő történetük nem Luffyé.

Nem kevesen újabb timeskipen merengenek amúgy... Pont hogy ez az érdekes powerup amit Luffy most kapott gyakorolva legyen. Eddig mindig offscreen talált ki valamit.
Bár a timeskip ellen meg az szól hogy a többi Sh még nem igazán fénylett egy jót. Usopp, Franky és Zoro még nem mutatta meg igazán h mit is tanultak az elmúlt években.
Eddig flexeltek egy nagyot mind.

Sanji, Brook és Nami BigMom ellen már harcoltak

Robin és Chopper meg elég background character lettek.

blackronin

993
Kijött a fejezet, de valamiért az AP nem elérhető több napja.
A Flower Capital-ban ünnepelnek, reménykednek a Kozuki család győzelmében.
Közben Momonosuke-t is el akarják kapni, de Shinobu és Yamato tesz róla, hogy ez ne történjen meg.
Kellemes volt a Luffy, Sanji és Jinbe jelenet is.  :smile:

Legvégül:
Szerintem ez a fejezet remélhetőleg meggyőzi a "Kaido miért ilyen gyenge?", "Kaido veszíteni fog a Scabbards banda ellen!" féle okostojásokat, hogy nem volt okuk az aggodalomra.
Kaido-t megsebezni nem nagy szám igazából, legyőzni őt viszont közel lehetetlen feladat.
Kiku részéről ennyi volt a harc, eléggé biztos vagyok abban, hogy minden egyes hátralévő fejezetben (ami lesz az 1000.-ik részig) el fog esni egy Scabbards vagy legalábbis képtelen lesz tovább harcolni.
A tragédia pedig azzal következik be, hogy az egész Scabbards csapat elveszíti a harcot Kaido ellen.

Kraivan

QuoteKijött a fejezet, de valamiért az AP nem elérhető több napja.
Bár kerülnöm kell a netet 2-3 napig, de a VIZ hivatalos oldalán ingyen olvasható az utolsó 4 rész.
Inkább várok mint rossz translation miatt valami durva hiba történjen...

QuoteSzerintem ez a fejezet remélhetőleg meggyőzi a "Kaido miért ilyen gyenge?", "Kaido veszíteni fog a Scabbards banda ellen!" féle okostojásokat, hogy nem volt okuk az aggodalomra.
Remélem nem erre repül ez a rakéta :P

Azért mégis 9 legendás szamurájról van szó és ha Kaido simán lesöpör 1vs9 mindenkit az asztalról az csak azt a logikai hibát hozza fel, hogy akkor eddig miért nem tette meg?
Ashura Doji jó ideje kontárkodott a környéken nyíltan harcolt is a Beast Kalózok ellen is.

Értem ha 1v1ben erőfölény is van, de sokszor az is pár % (azért nem alábecsülni pár %ot). De itt 1vs9ről van szó. Ami azt sugallja h Kaido 10-20x erősebb mint bármelyikük?

Persze nehéz különvenni a nyílt narrációt meg a szerepet ilyen esetben.
Mert az h Kaido közli, hogy "egyikőtök se ér fel Odennel" az Oda narrációs üzenete amit minden fanatikus fanboy ugyebár törvényként vesz
vagy Kaido eléggé le van gyengülve, ettől független így gúnyolódik miközben elég súlyos sebet ejt Kikun. (amitől persze nem kell aggódni amíg Law él és a környéken van ugyebár)

Valahol szeretném ha meg lenne említve a Zoan regeneráció, Jack is visszatérne mert akkor ez hozná azt a személy szerinti hiány narrációt hogy Kaidot csak overkillel lehet kiütni, amiről viszont már elhiszem hogy nem sokan képesek.
A scabbardok is csapatmunkával tudnák ezt megtenni.


Kicsit aggasztó viszont a térkép.
Luffy Basement1-en van a tetőre kéne jutnia? Ha oda bevezet egy térképet, akkor még 5 évig fog ez a harc menni, nem hogy 5 éven belül vége a One piece-nek... :eek:

Queen demonleprája a fene se tudja hogy mit hoz. Most vagy kitolja a harcot, vagy gyorsan véget vet az egésznek, mert friendly fire aktív, ami egy tömegpusztító fegyver esetében elég kétélű. Vagy csak hogy Choppernek is legyen valami szerepe?

A Gorilla fruit user viszont epic volt. És itt máris több eltérést látok a hivatalos és fan fordítások között...
Viz translate:
- Miért ott nőtt egy gorilla?!
- Mutasd meg hogy hol kéne nőnie!
- A KUTYÁT NEM ÉRDEKLI!
*gorillapunch-punch*

Fan translate:
- A fársz jön rám ahogy kinőtt az a gorilla
- Megmutatom hogy kell egy gorillának nőnie!
- MINTHA ÉRDEKELNE!
*gorillafist-punch*

Kis straw hat belső viszály, és móka Jinbei és Sanji között.
- Az én dolgom Luffyt segíteni!
- Igen? Bocs. Nem tudtam...
Jinbei sztoikus humora jól fogja irányítani a többieket :D


Közben megkezdődött a pszichológiai hadviselés.
Queen ugyebár a démonvírussal demotivál
King meg úgy döntött hogy az MVP-re megy. Ez a macskaszem-kalóz survey kamera érdekes, és magyarázat is kellene. Ez most képesség? "Ninjutsu"? És ki csinálja? Mert a kommentátor csaj már a mókus smile-al operál. Így vagy az ő találmánya, vagy valaki másnak a gyümölcse.
Még meglehet hogy ez WhosWho ereje mert a mellkasán ott van tetoválásként, és a szemében nincs pupilla, ami lehet hogy ez a gyümölcs ereje?
De a TobiRoppo és a Beast Pirate ugyebár Zoan userek hordája. Egy paramecia elég érdekes lenne a headlinerek közt. Hacsak a Beholder nem valaminek a mythic type-ja

blackronin

#4384
Quote from: Kraivan on 2020-10-26, 16:02:07
...
A mangaplus-on már vasárnap délután, tehát a fan fordítás után alig másfél nappal, kijön a VIZ fordítás, így valóban nem kell sokat várni a normális minőségre.

A Scabbards banda valóban erős ugyan, de ne felejtsük el, hogy Kaido:
- a valaha volt legerősebb kalóz, Rocks D. Xebec csapatában volt
- Oden tényleg különlegesen erős szamuráj volt, aki képes volt összecsapni az ereje teljében lévő Roger-rel és Fehérszakállal
Kaido egy ilyen emberrel tudta felvenni a versenyt. Még maga Oden is elismerte, hogy nagyon kétséges, hogy ki kerülne ki győztesen kettőjük közül, ha összecsapnának
- Kaido két legendásan brutál kard támadását tudta elviselni, míg a Scabbards tagjai nem rendelkeznek ilyen fegyverekkel

Scabbards tagok azért fontosak, mert a támadásaikkal lefárasztják Kaido-t, valamint Kaido nem gondolja, hogy Luffy valóban ártani tudna neki.
Luffy magas Armament Haki-ja viszont komoly fegyvertény.

Queen egyébként elég fura látásmóddal rendelkezik... néha imádja és óvja az embereit, míg máskor gond nélkül feláldozza őket.

A mókus Gifter képessége kétségtelenül fura, mert elvileg van neki már egy SMILE-ja.
Who's Who DF-je valószínűbb igazából.

Squazee2005

Kaido Luffynak is hagyta, hogy kitombolja magát rajta, aztán odacsapott neki, itt is ez történt szerintem.
A térkép nem aggaszt, Impel Downnál csak rövidebb lesz.  ^^"

Kraivan

Who'sWho így azért furcsa mert Kaido ugyebár Beast Pirates.

Agyaltam már azon hogy történetmesélés szempontjából persze, érthető hogy csak Zoanok hemzsegnek erre, mert Kaido ezt a brandinget választotta. Amúgy felmerül a kérdés hogy mégis miért? Blackbeard szerint a YamiYami a legerősebb fruit, a többiek önbizalommal rendelkeznek
Kaido viszont úgy döntött hogy Zoan sereggel hódítja meg a világot...

Namost ezt azért mert ha metrikus skálára tesszük a fruitokat akkor a Zoan mondhatni stat boostokat ad, míg a többi gyümölcs képességet?
Gondolom OnePiece játékokban (eggyel se játszottam) valami szabályt le kellett fektetni.
Kaido ennyire együgyű. "NagyIzom ütni nagy! Hülye villám tenni téged gyors. Gyors gyenge. Enni gorilla. Gorilla erős. Erős lecsap gyors"
Vagy szimplán csak adta magát a helyzet h a mesterséges gyümölcsök épp Zoan userek lettek?

Visszakanyarodva a Headlinerek azért azok, mert anciant zoanok.
Persze megy egy erőviszály a csapaton belül, és meglehet Kaido tartja magát a Xebec hagyományhoz hogy öljék halomra egymást, mert csak az erős maradhat.

De tyúk vagy a tojás?
Most azért headliner valaki mert ancient zoanja van? Eddig ugyebár van egy
"sárkány" vagy Ogre? Kaido még mindig rejtély...
Pterodactyl (King), Mammut (Jack) és Brachiosaurus (Queen)

Lejjebb meg
SpinoSaurus (PageOne) Pachycephalosaurus (Ulti) Allosaurus (XDrake)

WhosWho Blackmaria és Sasaki jelenleg ismeretlen.
Feltételezhető hogy ők is dinoknak kéne hogy legyen, bár Oda szerintem szereti olvasni a fórumokat és csakazértis trollkodik a közönséggel, és feje tetejére állítja az elvárásokat.

blackronin

#4387
Quote from: Kraivan on 2020-10-28, 11:52:32
Who'sWho így azért furcsa mert Kaido ugyebár Beast Pirates.

Agyaltam már azon hogy történetmesélés szempontjából persze, érthető hogy csak Zoanok hemzsegnek erre, mert Kaido ezt a brandinget választotta. Amúgy felmerül a kérdés hogy mégis miért? Blackbeard szerint a YamiYami a legerősebb fruit, a többiek önbizalommal rendelkeznek
Kaido viszont úgy döntött hogy Zoan sereggel hódítja meg a világot...

Namost ezt azért mert ha metrikus skálára tesszük a fruitokat akkor a Zoan mondhatni stat boostokat ad, míg a többi gyümölcs képességet?
Gondolom OnePiece játékokban (eggyel se játszottam) valami szabályt le kellett fektetni.
Kaido ennyire együgyű. "NagyIzom ütni nagy! Hülye villám tenni téged gyors. Gyors gyenge. Enni gorilla. Gorilla erős. Erős lecsap gyors"
Vagy szimplán csak adta magát a helyzet h a mesterséges gyümölcsök épp Zoan userek lettek?
Kaido számára a Zoan DF-ek a legkirályabbak, elvégre a legerősebb tagjai a legénységnek is ilyenek. Szerintem a lényeg kb. ennyi.
Az még elképzelhető, hogy Vegapunk akkoriban csak a Zoan gyümölcsöket tudta reprodukálni mesterségesen (Kaido pedig régen szerzett tudomást a projektről), de azóta már a többit is (ezért kíváncsi mindenki arra, hogy a Schicibukai rendszert leváltó új fegyvere mi lehet).
Caesar csak ellopta Vegapunk kutatását, azt csak minimális mértékben tudta továbbfejleszteni.
Orochi nem hiába akarja zsarolni a World Government-et, hogy a fegyverekért és a támogatásért cserébe adják át neki Vegapunk-ot.

Quote from: Kraivan on 2020-10-28, 11:52:32
Visszakanyarodva a Headlinerek azért azok, mert anciant zoanok.
Persze megy egy erőviszály a csapaton belül, és meglehet Kaido tartja magát a Xebec hagyományhoz hogy öljék halomra egymást, mert csak az erős maradhat.

De tyúk vagy a tojás?
Most azért headliner valaki mert ancient zoanja van? Eddig ugyebár van egy
"sárkány" vagy Ogre? Kaido még mindig rejtély...
Pterodactyl (King), Mammut (Jack) és Brachiosaurus (Queen)

Lejjebb meg
SpinoSaurus (PageOne) Pachycephalosaurus (Ulti) Allosaurus (XDrake)

WhosWho Blackmaria és Sasaki jelenleg ismeretlen.
Feltételezhető hogy ők is dinoknak kéne hogy legyen, bár Oda szerintem szereti olvasni a fórumokat és csakazértis trollkodik a közönséggel, és feje tetejére állítja az elvárásokat.
A Headliner-ek nem csak Ancient Zoan-ok, lásd. Hawkins és több tagja is csak Gifter.
Ők azért térnek lettek ilyen pozícióban, mert jóval erősebbek az átlagnál.
A Tobiroppo csapat tagjai a Headliner-ek közül a legerősebbek, valamint éppenséggel elvileg mind Ancient Zoan-ok.
Az All-Star-ok pedig Kaido legbefolyásosabb és legerősebb emberei, akik lényegében a kezdetektől fogva vele vannak.

Kraivan

#4388
QuoteA Headliner-ek nem csak Ancient Zoan-ok, lásd. Hawkins és több tagja is csak Gifter.
Mea culpa!

Annyi név pörög erre... Headlinereken a Tobiroppo és All starsra gondoltam. A fő "fejesekre"...

Hawkins és Apo kakukktojás, ők valahogy beolvadtak.
Ellenben Drake dinogyümölcs lévén egyből TR lett? "kicsit" különös...
És mint tudjuk a Worst Generation improvizáció volt míg Kaido hamarabb tervben volt.

Ez kb olyan rágódás hogy BigMom gyerekei is javarészt sütemények. Nehéz elképzelni h ennyire véletlenül akadnak a gyümölcsre hogy koncepciót állítanak fel.
Yonko befolyás, íhrszerzés ide vagy oda.

Még a CP9 esetén se tudták h milyen erőt kapnak akiket jutalmaztak.


blackronin

Quote from: Kraivan on 2020-10-29, 01:45:58
QuoteA Headliner-ek nem csak Ancient Zoan-ok, lásd. Hawkins és több tagja is csak Gifter.
Mea culpa!

Annyi név pörög erre... Headlinereken a Tobiroppo és All starsra gondoltam. A fő "fejesekre"...
Hát igen, Oda elég sok csoportot, elnevezést hoz be, így nem csodálom hogy belekeveredtél.  :P

Quote from: Kraivan on 2020-10-29, 01:45:58
Hawkins és Apo kakukktojás, ők valahogy beolvadtak.
Ellenben Drake dinogyümölcs lévén egyből TR lett? "kicsit" különös...
És mint tudjuk a Worst Generation improvizáció volt míg Kaido hamarabb tervben volt.
Apoo meglepő módon nem Headliner, hanem ő felel a Numbers tagok felügyeletéért.
Hawkins-t az ereje miatt lett Headliner, de tudjuk, hogy nem egészen önkéntes alapon történt ez.  ^^"
Egyébként Kaido többször is úgy toborozta az embereit, hogy lényegében elverte őket és ha látott bennük fantáziát, akkor "megkérte" hogy csatlakozzanak a bandához.
Míg mások bizonyítottak és úgy léptek be, ilyen volt Drake is, akkor először elverte Kaido egyik emberét, elkapta Caribou-t és még elpusztította Tama faluját is Wano-ban. Gondolom emiatt ugorhatott a Tobiroppo sorai közé rögtön.

Quote from: Kraivan on 2020-10-29, 01:45:58
Ez kb olyan rágódás hogy BigMom gyerekei is javarészt sütemények. Nehéz elképzelni h ennyire véletlenül akadnak a gyümölcsre hogy koncepciót állítanak fel.
Yonko befolyás, íhrszerzés ide vagy oda.
Itt jórészt Oda "lustaságának" köszönhető az elnevezés és a DF-ek összhangja.
Minek túlkomplikálni, nem?
Nevezzünk valakit Vajnak (Galette olaszul) és legyen a DF-je is az, hogy vajat képes létrehozni és irányítani.
Ja persze ő a vajért felelős miniszter is, aki a Vaj szigeten él.  :D

Quote from: Kraivan on 2020-10-29, 01:45:58
Még a CP9 esetén se tudták h milyen erőt kapnak akiket jutalmaztak.
CP9 tagokat nem érdekelte igazából, hogy milyen gyümölcsöt kapnak, annyira magabiztosak voltak a Rokushiki képességeikben, hogy tudták hogy nem számít összességében.

Quote from: Kraivan on 2020-10-29, 01:45:58

Érdekes ötlet, több is helyen láttam, de Yamato megjelenésével már nem valószínű, mert neki is szarvai vannak az emberi formájában.

Kraivan

QuoteItt jórészt Oda "lustaságának" köszönhető az elnevezés és a DF-ek összhangja.
Egész idág elég random volt minden.

QuoteCP9 tagokat nem érdekelte igazából, hogy milyen gyümölcsöt kapnak, annyira magabiztosak voltak a Rokushiki képességeikben, hogy tudták hogy nem számít összességében.
https://www.youtube.com/watch?v=fo1x2F2qiyM

Ez a jelenet. Mondjuk kár hogy ez a koncepció sose lett taglalva:
- mi van ha több ember eszik ugyanabból a gyümölcsből?
Egy panel is elég lett volna h amint valaki megeszi a gyümölcsöt a DF mintája eltűnik jelezvén hogy az ördög most már valakiben van.

- Továbbá érdekel plot elmélet az ha valaki több gyümölcsöt eszik meg egyszerre. Ugyebár legendaként terjed és még jó idő múlva kapunk csak választ amikor BlackBeard flashbackjét láthatjuk.
Van az a fan theory hogy BlackBeard egy cerberus szerűség, hisz a JolyRogeres is igencsak... érdekes. Ami miatt lehet hogy még egy harmadik Zoan gyümölcsöt keres...

A másik elmélet se rossz hogy "két gyümölcs = instant kill" csupán egy urban legend, nem igaz.
Lehet hogy két ördög erőd nem lehet, de meghalni nem fogsz.

Pláne amennyit BigMom, Luffy, vagy majdnem bármilyen óriás tud enni képtelenség hogy ne egyél meg véletlenül se egy másik gyümölcsöt...
BigMom esete pláne különös, én még mindig valószínűtlennek tartom h azért mert Caramelt élve megette...
A bemutatkozóvideójában is épp felfalt valakit (bár lehet hogy csak egy kaja-homie volt) Belegondolva BM elég érdekes downgradet kapott, mert kanibalisztikus vore piratenek tűnt elsőre...


QuoteÉrdekes ötlet, több is helyen láttam, de Yamato megjelenésével már nem valószínű, mert neki is szarvai vannak az emberi formájában.
Azért akad pár faj akik megjelentek, mégse lettek nagyon bemutatva.
Moria, Kaido, Yamato, Ceasar, Magellan, Hanyabal...
Agyalnak hogy ők a devilkin faj, vagy horned people...

Bár Magellannak szárnyai is voltak. Így lehet hogy Kinggel egy faj, vagy törzs.


blackronin

#4391
Quote from: Kraivan on 2020-10-29, 16:43:44
QuoteItt jórészt Oda "lustaságának" köszönhető az elnevezés és a DF-ek összhangja.
Egész idág elég random volt minden.
Kettő OP magazin is kitért Big Mom gyerekeire, ezekben látható volt az összes korai sketch, valamint az elnevezés (és hogy képességeik is mihez kapcsolódnak).
Ezekben tértek ki arra is, hogy Oda már jó előre eldöntötte, hogy Big Mom gyerekei különböző kajákról lesznek elnevezve, valamint hogy Whole Cake Island "igazgatási" rendszere, valamint szigetvilága miként fog felépülni.
Persze vannak kivételek, hiszen Pudding a Csokoládé Sziget csokoládé miniszteri pozíciójának várományosa, miután elment Lola világgá.
Azt pedig tudjuk, hogy az ő DF-je és neve nem kötődik a csokoládéhoz.

Quote from: Kraivan on 2020-10-29, 16:43:44
Azért akad pár faj akik megjelentek, mégse lettek nagyon bemutatva.
Moria, Kaido, Yamato, Ceasar, Magellan, Hanyabal...
Agyalnak hogy ők a devilkin faj, vagy horned people...

Bár Magellannak szárnyai is voltak. Így lehet hogy Kinggel egy faj, vagy törzs.
Ők mind emberek, hiszen Oda külön kitért azokra az egyénekre, akik "állati" jellemzőkkel és vonásokkal bírnak, de nem tekinthetők külön fajnak.
Ilyenek a felsoroltak, valamint Captain Gorilla, stb.
Magellan például denevérre hajaz, amit meg is erősít, hogy a nap nagy részében a sötét budijában kuksol.  :D

edit:
994
Kijött közben a fejezet, ami szórakoztató volt.
Kiku egy kézzel folytatja a harcot, de úgy tűnik (ismerve Oda-t), hogy most ezt a küzdelmet félrerakja (elvégre láttunk belőle eleget egyelőre).
Inkább a többi szálra fókuszál majd és mire visszatérünk Kaido-hoz azt fogjuk látni, hogy a Scabbards banda veszített.
Ez csak egy tipp, de szerintem ez fog bekövetkezni.

Luffy, Queen és Yamato kapta a fókuszt még a fejezetben, így szerintem ezen a vonalon megyünk tovább a break-et követően.

Squazee2005

Én úgy tudom, Vegapunk csak Zoan típusú gyümölcsökkel tud variálni, valószínűleg az a legegyszerűbb, és ezért csak ilyeneket tudott Kaidonak adni. A fegyverekbe is zoant tudott ültetni.

A zoan pedig elég strapabíró, s ha már Beadt Pirates ( nem Animal Kingdom... ki találta ezt ki? 😱 ) akkor legyen tele azzal. Költői, ahogy az is, hogy a dínó gyümölcsök a sárkány sárkány alfajai, mivel arrafele kvázi ugyanaz a két szó. Extra érdekesség, a mi sárkány szavunk eredetije a sárkányt és kígyót is jelent, lásd Orochi, bár ő értelemszerű a kígyó kígyó mythical zoan alfaja.

994. Okés fejezet volt, bár Yamato most olyan "meh" volt, viszont Sanjin jót nevettem.

Kraivan

#4393
Chill chaptert kaptunk látványos képekkel.

Chopper "ellenszer harca" Queen ellen eltörölve, ellenben kedvenc Obelix hasonmásunk trollkodik egy nagyot és saját szórakoztatására.
Ennyire magabiztos lenne? Mert két útvonal várható:

1) elkezdődik a drámai visszaszámláló, mert van 1 óra megszerezni az ellenszert (ami a bánat se tudja hány fejezet lesz, de a brake-el tuti több mint 1 óra nekünk  :bruhuhu:)
2) vagy elkapják Apoot vagy Apoo szétosztja az ellenszert, mert Queen fenyegetése ide vagy oda, azért a hűség könnyen szertefoszlik ha egy ffa meccset indítasz

Bár semmi se garantálja h valóban az ellenszert dobta le.


Sanji-Jinbei-Luffy megy felfele.
Sanji kitörései zseniálisak.  :lol: 
Oda meg miért rántja elő a seggéből ezeket a smile usereket?  :hopp:
Quoteújabb toei vízióm támadt... Mert ezt úgy képzelem el mint egy drámai character introduction, egy main boss, akit oneshotolnak a bánatba.

De ha Toei fillerkedik egy egész részt ezekre szánva... már készítem is be a "I expected nothing good, but you still made me disappointed" meme-t

Yamato jelenet meg...
GLR videojával értek egyet. Minek kellett ez az idóhúzás hogy Shinobu és Momo fut Yamato elől amikor Luffy mondta nekik h bízzanak benne...
Legalább nem húzta Oda tovább ezt a mellékszálat.
Nem volt baj az utolsó panellel amúgy bár az elmúlt hetekben igen magas volt a léc. Nem ütött akkorát ez a kép mint az elmúlt heteké...

blackronin

#4394
Quote from: Kraivan on 2020-11-02, 20:52:46
Yamato jelenet meg...
GLR videojával értek egyet. Minek kellett ez az idóhúzás hogy Shinobu és Momo fut Yamato elől amikor Luffy mondta nekik h bízzanak benne...
Legalább nem húzta Oda tovább ezt a mellékszálat.
Nem volt baj az utolsó panellel amúgy bár az elmúlt hetekben igen magas volt a léc. Nem ütött akkorát ez a kép mint az elmúlt heteké...
Annyi értelme volt, hogy Momonosuke is lássa saját szemével, hogy Yamato nem őrült igazából, nem hiszi hogy tényleg Oden, csak nehezen tudja kifejezni az iránti tanúsított tiszteletét...  :P
A maga módján kiáll érte, akár szembeszállva Kaido embereivel is.

Egyébként képzeljük el szegény srác és Shinobu helyzetét:
Látják, hogy egy fiatal, bunkós lény üvöltve rohan feléjük és azt kiabálja nekik, hogy "Én Oden vagyok és megvédelek!".
Bevallom, hogy én is szkeptikus lennék egy kicsit.  :P

edit: visszatért az AP forum közel 2 hét után.  :smile:

blackronin

995
Akciódús fejezet volt, ideje volt már, hogy egy kicsit felpörögjenek a küzdelmek.
Marco szerepére én is kíváncsi vagyok a későbbiekben, mert mintha nem tudná, hogy miért van Wano-ban...
A végén pedig Otama is megjelent, ki tudja, hogy milyen bonyodalmakat okoz a DF-jével.

Squazee2005

Nagyon tetszett a fejezet, örülök Nami momentumának és Peropero elleni küzdelemnek... minden tetszett.

blackronin

#4397
996
A héten korábban jön ki a fejezet, vagyis már holnap olvasni fogjuk a VIZ fordítást is.  :smile:

A fejezet jó volt, Tama szerencsére nem tudta csak úgy átállítani Page One-t és Ulti-t, inkább a menekülés volt a cél.
Ennek örülök, mert elég olcsó húzás lett volna.
Kaido is remekül szórakozik, éppen a Scabbards tagokkal törli fel a padlót...  ^^"
Szerintem megnyugodhatnak a kétkedők, akik azt hitték hogy Kaido-t simán leverik (mondjuk az számomra továbbra is rejtély, hogy miből gondolták ezt alapból).
Law és a Ponegriph dolog meglepett, úgy látszik hogy Rosinante álma él benne tovább, vagyis kideríteni hogy mi a D. klán átkozott sorsa.
Yamato király volt a fejezetben, sőt kiderült hogy képes átalakulni valamivé (hogy ez DF vagy valami más, az jó kérdés), valamint egy csapásból el tud intézni egy Numbers tagot.
Sanji a végén pedig meghallja Black Maria hangját, reméljük, hogy nem viszi túlzásba Oda Sanji nőimádatát.
Persze a lökött Headliner poénok most sem maradhattak el:
Az egyik kalóz hátából nőtt ki egy zebra hátsó fele, míg a másiknak a kézfejéből burjánzott ki egy egész krokodil.  :D

Szerencsére nincs break, így most jó a pacing.

Kraivan

QuoteSzerintem megnyugodhatnak a kétkedők, akik azt hitték hogy Kaido-t simán leverik (mondjuk az számomra továbbra is rejtély, hogy miből gondolták ezt alapból)
Az erőviszályok kicsit furák, és igazából semmi értelme nincs powerscalingnek mert drámai plot van akkor.
Ha Oda drámilag azt akarja akkor Otama is beviheti a killing blow-t és legendary killsteal lesz.

Mert most akkor Kaido nemhogy egy 1 man army, hanem egyenesen egy 1 man whole supernova team.
Vagy akkor az összes legendás szamuráj, Mink tribe leader kvázi ágyútöltelékek?

mert ha 1 Kaido = 1 Bigmom, és Luffy valamikor emperor kell hogy legyen akkor
1 Luffy = 0.6 Kaido

De Luffy = 1.3 Zoro ?
Mert bár ő a kapitány, nem feltétlen biztos hogy sokkalta erősebb mint a többiek.

és Zoro küzdütt Denjiro ellen ráadásul elég balanszolva.

Így ha visszavisszük a matekot akkor
Kaido >>>>>>> 9 scabbards?
tehát senkinek soha semmi esélye nincs Kaido ellen.

Ami valahol érthető, valahol nem.
Mert akkor miért nem vette még be a világot egy emperor sem? csak azért mert a másik 2-3 nem engedi?
És akkor ott van az hogy vannak karakterek akik hihetetlenül erősek de nem nagyravágyóak. (Mihawk, vagy Reileigh is és akár a Giant King is)

Sokan a One Piece-t úgy kezelik mint azok a régi rpg, fantasy kártyajátékok (talán alap Yugioh is hasonó volt)
ahol 2200 > 1900  akkor 2200 nyer és te dobhatsz az ellenre egy pakli 1900-at mert csak a 2201-es lap fogja tudni leütni.

Én még mindig azt mondnaám hogy egy ancient zoan trükk lenne itt az igazán elfogadható, ahol regenerálódik Kaido.
A minobeastek is hasonlóak voltak impel down-ban.
Knockout kell.

Ami lássuk be Kaido esetében valóban nehéz akkor burst dmg-et kitolni.


Más:
Translation error és masszíve hype-fail
https://youtu.be/ncGjV0jQYoI
(

blackronin

#4399
997
Jó fejezet lett volna, de a vége számomra nagyon zavaró.
A fogalmam sincs, hogy Oda mit akar majd ezzel a sziget elmozdításos dologgal.
Szerintem semmi szükség nem volt rá, valamint megint kaptunk így egy "ketyegő bomba", "zuhanó Noah", "Birdcage" dolgot az arc-ban.
Valóban kell egy ilyen állandóan, azt hiszi Oda hogy csak ilyesmi tudja elérni a drámai hatást?
Nem lehetett volna a küzdelmeket rendesen letudni?

Szóval egyelőre szkeptikus vagyok, hogy Oda lépése bölcs volt-e...

A break várható volt, így azzal nincs különösebb bajom.

edit:
Az AP fórumon az egyik tag hozott pár érvet a lépés mellett, ezekkel egyet kell értenem, mert van bennük logika:
- Kaido "dicsőséges halál" álmához eléggé hozzájárul (egy lebegő szigeten élet-halál harcot vívni elég epikus)
- elvágja a szamurájokat a további utánpótlásoktól (Kaido nem tudja, hogy vannak-e még további szövetségesei a szamurájoknak)
- a szamurájok el akarták kerülni, hogy civilek is veszélybe kerüljenek, de Kaido lépése ezt veszélyezteti
- maga a lépés rettegést vált ki a támadóktól, Kaido mondhatni "henceg" a hatalmával

Squazee2005

És valahogy Wano lakosait is be kell avatni (plusz Hiyorit), hogy igen is magukénak érezzék az esetleges Luffy és társai győzelmét, esetleg hozzá is tegyenek valamit. Eddig szinte mindig volt "nézője" is a küzdelmeknek és az időkorlát.
Azt hittem, az ellenszeres időhatár lesz az egyetlen ilyen, de örülök, hogy Chopper és Zorro viszonylag rövidre zárták ezt az egészet.

blackronin

Itt a hivatalos megerősítés, a 1000.-ik fejezet 2021. január 4-én jön!  :smile:
[spoiler][/spoiler]

blackronin

#4402
998
Átvezető fejezet volt, a Tobbiroppo-val a középpontban.
Volt egy-két érdekes elszólás, pl. Who's-Who's honnan ismeri Jinbe-t, stb.
A végét egy kicsit furcsáltam, Yamato megint Ace-ről beszél, de szerintem annyira nem érdekes már az ő személye.

2 hét Hamarosan jön a 999.-ik fejezet a Jump történetének legnagyobb color spread-jével.
Utána 2 hét szünet, így a 1000.-ik fejezet 2021. január 4-én jön ki hivatalosan, de részletes spoiler dolgokat még dec. 31-én olvashatunk majd.  :smile:

edit:
Rosszul írtam az eredeti post-omban, a 999.-ik fejezet a héten (18-án a sima fordítás, míg a hivatalos 20-án) jön, utána Jump break, majd úgy jön a 1000.-ik fejezet.
A januári szám után megint egy Jump break lesz, így a 1001.-ik fejezet január közepén érkezik.

edit2:
Nagy valószínűséggel egy Rocks Pirates flashback lesz a 1000.-ik fejezetre, legalábbis a 999. spoiler eléggé erre utal.

Kraivan

Mintha ez egy olyan fejezet lett volna ami már régen kész volt, mert minden TobiRoppo tag most kapott egy bemutatópanelt.
És úgy tűnik mind Ancient Zoan Black Maria sokszoros kivétellel...
Ő ugyanis pók, és Zoanok eddig mind állatok voltak ugyebár, nem rovarok, pókok, férgek, etc...
Bár ősinek ősi, de nem-állat típusú zoan volt már a történetben?

Emellett meg inkább áll közelebb a smile fruithoz, mert emberi teste van és egy pók... "feje"?  :confused:
Chaos Which Quelaag Dark Soulsból jobb volt :P
Bár nekem az a gondolatom hogy Black Maria valójában ronda mint a bűn, de ez a szexi test a csali... a vonzó háló ami a csapda... :D

blackronin

#4404
Quote from: Kraivan on 2020-12-18, 01:50:53
Mintha ez egy olyan fejezet lett volna ami már régen kész volt, mert minden TobiRoppo tag most kapott egy bemutatópanelt.
És úgy tűnik mind Ancient Zoan Black Maria sokszoros kivétellel...
Ő ugyanis pók, és Zoanok eddig mind állatok voltak ugyebár, nem rovarok, pókok, férgek, etc...
Bár ősinek ősi, de nem-állat típusú zoan volt már a történetben?

Emellett meg inkább áll közelebb a smile fruithoz, mert emberi teste van és egy pók... "feje"?  :confused:
Chaos Which Quelaag Dark Soulsból jobb volt :P
Bár nekem az a gondolatom hogy Black Maria valójában ronda mint a bűn, de ez a szexi test a csali... a vonzó háló ami a csapda... :D
Az Ancient Zoan dinói után jó volt látni Kardfogú Tigrist és Óriáspókot is.  :smile:
A póktesten lévő extra fej engem is egy kicsit zavart, valóban Smile utánérzést kölcsönöz a DF-nek, de Black Maria egy tipikus arachne.
Vagyis van női felsőteste arccal együtt, ami a póktestből nő ki, aminek szintén van egy külön feje.
Mondjuk ezt a formát én egyelőre a hibrid változatnak vélem, az animal form szerintem még hátravan.

edit:
999
A Yamato-Ace flashback egy kicsit hosszú volt nekem, de összességében egy jó fejezet.
Kaido leverte az egész Scabbards bandát, hiszen ráért már Big Mom-mal beszélgetni.  :P
Nagyon várom a 1000.-ik fejezetet, remélem, hogy a Rocks Kalózok felhozása nem csak félrevezetés volt Oda részéről, hanem esetleg látunk is valamint mondjuk Yebec-ből...

edit2: Kaido gyümölcse is érdekes:
A Hal Hal DF mitikus változata, de a pontos nevét nem ismerjük még.
Most rögtön jöhetne a kérdés, hogy Kaido egy sárkány, nem?
Viszont az AP-n többen is beírták, hogy van egy japán legenda, miszerint az a koi hal, amelyik megmássza a vízesést, az sárkánnyá válik.
Egy olyan sárkánnyá, ami uralja az elemet. Erre pedig láttunk bizonyítékot Kaido-tól, hiszen képes tüzet, szelet és villámot szórni + az OP játékokban még jégképességgel is rendelkezik.
Ez elég jól megmagyarázná a dolgokat.

Kraivan

QuoteVagyis van női felsőteste arccal együtt, ami a póktestből nő ki, aminek szintén van egy külön feje
Mondjuk Oda ennyire rosszul rajzol pókokat?
mert az a paca inkább olyan mint egy BigMom Homie.  :zomg:

blackronin

Holnap kezdődik a Jump Festa 21, ami teljesen online esemény lesz.
Megtudhatjuk Oda terveit, elvégre külön topicban fog beszélni az OP jövőjéről.

Emellett bejelentették, hogy 2021. február 4-én jön a 98-as kötet és az OP magazine 11-es száma.

Szóval kapni fogjuk az OP híreket, érdekességeket a következő időszakban.  :smile:

Squazee2005

#4407
Black Maria vlóban fura, a 999. fejezet nagyon tartalmas volt, bár én még most is feleslegesnek érzem itt Ace-t, de lehet csak azért, mert nem szimpi.
A koi dolgot én is olvastam, kreatív és belefér a mitikus zoanba. Akkor viszont mi lehet Yamato? Sárkány? Mert Kaido méltó örökösének tartja, nem lehet gyenge.
És növekedtek az esélyei ismét a csatlakozásra.

blackronin

#4408
Jump Fest 21
Oda üzenete inkább hálálkodás volt, valamint hogy örül hogy a 1000.-ik fejezet még el tudott készülni 2020-ban.
A lényeg viszont szerintem ez:
2021-ben Shanks végre színre lép!  :whoah: :whoah: :whoah: :whoah: :whoah:

edit:
A OP Magazine 11-es számában folytatódik az Ace novella manga változata, amit továbbra is Boichi rajzol.  :smile:

Kraivan

#4409
Én inkább megvártam a hivatalos fordítást.
Ugyebár nemrég volt hogy a népek azt hitték hogy Ivankov itt van...

Ace flashback nem volt zavaró.
Jelen pillanatban kaptunk 2 olyan fejezetet, ami nem nekünk, olvasóknak volt drámai hanem a szereplőknek. Már anno amikor Tama megkapta Luffytól a hidegzuhanyt beszéltük hogy Tama-nak lövése nincs hogy Luffy kicsoda is Ace-nek. Sose említette. Mi tudjuk. Most nem emlékszem hogy az anime vajon kellően elfuserálta ezt a pillanatot, vagy Oda azért odacsapott hogy "ezt a fillert most dobhatjátok a kukába"

Ezen fejezet után elgondolkodok hogy Momo egyáltalán tudta-e az összefüggéseket? Ő végülis személyesen egy hajón volt sokakkal a múltban.
Az érthető hogy 20 év távlatából nem emlékszik az ember mindnekire, pláne DF ide vagy oda, időugrós DF nincs nyílvántartva (mondjuk pont azért mert az az egy gyümölcs épp kiugrik a történelemből...)
de Momo vagy épp a stratéga Kinemon ne figyelt fel volna ezekre? Mert Momo ok... gyerek. Lehet hogy csak most eszmélt rá hogy kikkel is volt együtt. Egy gyerek szemében csak sok bácsi és néni apu és anyu mellett ugyebár.


Másik kérdésre is kaptunk választ, hogy miért volt az hogy sose álltak bosszút Wano-n. Whitebeard arról híresült el hogy bármelyik családtagját is bántják, megy az irgumburgum.
Kivéve akkor amikor megtudták hogy Odent élve megsütötték? Kis háttérkontextus azért hiányzik. Mert tudták hogy Oden maga milyen erős is volt. Azt is tudták hogy Kaido és legénységét nem szabad félvállról venni... Igen... kaptunk egy-egy szöveguborékot erre, de azért egy kiforrottabb vitát elfogadtam volna mintsem WB lecsapja Ace-t nosztalgikusan megint...

+ az a panel Teach-csel...

A Scabbardokról semmi hír. Tehát valami nagy dolog várható, mert se sziluett, se info. Egyszerűen csak nincsenek sehol...
BigMom és Kaido is nosztalgiázott arról amit mi olvasók már persze tudtunk.

És már megy a theorycraftolás hogy Kaido egy Magikarp, és azért győzték le annyiszor, mert a DF-je hurkalé amíg... evolved to Gyarados.
Bár eleve hal típusú DF-ek elég rossz eséllyel indulnak a DF hátránnyal...
Eddig ugyebár volt egy Axolotunk (ami határvonal, mert az épp kétéltű) és most egy legendary hal gyümölcs említve...

Meg Doflamingo embere aki a vizen kívül bármi másban tudott úszni...