Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

#4410
Az 1000.-ik fejezet kapcsán összerakott Jump Fest 21 music video, manga képekkel illusztrálva az eddig megtett utat:
https://www.youtube.com/watch?v=4X-AUCXKvbk&feature=emb_logo

Nagyon hangulatos videó, remek OP érzéssel.
Kár hogy a végén berakták a gagyi 3d-d Luffy-t Kaido-val, de összességében ajánlom mindenkinek!  :smile:

edit:
Szokásos spoiler hozónk most nagyon elemében volt:
A részletes spoiler-ek már pénteken jönnek, egyelőre a fejezet címét tudjuk, "Straw Hat Luffy", valamint hogy Luffy lesz a középpontban.
Emiatt nagyon valószínű, hogy az előre remélt Rocks flashback helyett talán választ kapunk a D-k rejtélyére Oden naplójából.
Nem lesz break emellett, így a 1001.-ik fejezetet jan. 15-án olvashatjuk (így ott is korai spoiler-ekre számíthatunk)! :whoah:

edit2:
Kijöttek a részletesebb spoiler dolgok és... csalódott vagyok.
Halad a történet meg minden, de se Rocks flashback vagy D dolog Oden naplójából.
Nem mindennap van 1000.-ik fejezet egy mangában, erre Oda egy viszonylag átlagos fejezettel "ünnepli" meg az egészet.
Jóval többre számítottam, ezt nem is tagadom. :(

blackronin

#4411
1000
Tegnap este kijött az angol fordítás, így a 1000.-ik fejezet lett az utolsó Karácsonyi ajándék nekem.  :smile:
A Jump cover, az epic colorspread remek volt, valamint a Jump többi mangakája is valóban méltó módon emlékezett meg a sorozatról.

Maga a fejezetről:
Sajnos ki kell mondani, hogy a várva várt különleges infomorzsa, karakter reveal, stb. dolog most elmaradt Oda részéről.
Az Ace és Yamato flashback megint túl hosszú volt, valamint szerintem nem sokat tett hozzá az eddig ismertekhez.
Nem egészen értem, hogy ezeket miért nem lehetett máskor letudni...
A lényeg, hogy Luffy felért Kaido-hoz és Big Mom-hoz, néhány szövetséges társaságában.

Most egy elég hosszú szünet jön, mert hamarabb megkaptuk a fejezetet, valamint az újév is fontos Japában.
Január közepén kiderül, hogy eljött-e már az Act III. vége vagy sem.

Squazee2005

Nem számítottam semmire, így kaptam egy kellemes fejezetet.
Igaz, hogy az 1000. fejezetre valami überbrutál járna, de tetszett ez így is, egy komoly harc kezdete. Oh yeah.
Alig várom a folytatást.

blackronin

#4413
Érdekes indul ez az év OP szempontjából...

A Jump break-nek vége, így jövő héten lesz fejezet, valamint a mostani 7.-ik popularity ranking-on neten is lehet szavazni:
https://onepiecewt100.com/en

Ezzel szemben a Shueisha, vagyis a Jump tulajdonosa, brutálisan bekeményített és minden twitter fiókot copystrike-ol, ahol bármiféle OP cucc tűnik fel. Tehát nem lehet képet, videót, scan-t, sőt még fanart-ot sem megosztani ezen a felületen!  :zomg:

Annyira komolyan veszik, hogy az egyik legminőségibb OP fanoldal, a Library of Ohara, üzemeltetőjét is betámadták.
https://twitter.com/newworldartur/status/1347516800506990593?s=20

Az ő profilképe sem látszódhat már, ami ugye OP-val kapcsolatos dolgot ábrázol.
Mégpedig az egyik Jump Festa eseményen kapott, személyesen Oda által rajzolt, neki címzett art-ot sem, ami ugye a saját tulajdona...  :eek:

Megy a balhé most rendesen, rengeteg követelik ezt a nevetséges gyakorlat megszüntetését a Shueisha részéről.

edit:
1001
Király fejezet volt, amit teljes egészében a Yonko vs New Generation küzdelemnek szentelt Oda.

Sajnos megint break, mert Oda nem veszi figyelembe a Jump szüneteket.

Squazee2005

#4414
Nagyon tetszett nekem is a fejezet, jó volt a humor is benne. Hogy innen hova-tovább, az viszont jó kérdés. Lövésem sincs. De jó volt nagyon. Kár a szünetért. T-T

Annak viszont örülök, hogy globális a szavazás. 🙂

blackronin

#4415
1002
Hangulatos és akciódús fejezet volt, a Yonkou vs Supernova harc eddig élvezetes.  :smile:
Az mondjuk látható, hogy Luffy képes egyelőre tartani az iramot, reméljük hogy a többiek is bírni fogják a támadásokat.

edit:
1003
Folytatódik a küzdelem, amit továbbra is öröm nézni. :)
Kaido kezdi egyre komolyabban venni a dolgokat, már nem csak Boro Breath támadásokat csinál állandóan.  :P
Az különösen jó, hogy Big Mom és Kaido is mennyire veszélyesnek tartja Zoro-t, mondhatni Luffy után ő a legkomolyabb ellenfél.
Law is teszi a dolgát, de Kidd és Killer mintha háttérbe szorult volna...
Reméljük, hogy ők is hamarosan hozzátesznek valami meglepőt a harchoz.
A CP0 megjelenése, valamint Orochi levágott fejének mutatása, kicsit felkavarta az állóvizet a többi területen is.
Kaido hibrid formáját pedig végre láthatjuk jövő héten, ami csaknem kétszer akkora mint Big Mom!  :eek:

SBS 98
Kaptunk pár érdekességet itt is:
- SH banda nem DF-et használók "mi lenne ha DF-et kapnának?" listája
Zoro: Kaido gyümölcse
Nami: Enel gyümölcse
Usopp: Poke Poke no Mi (Blamenco, WB egyik parancsnokának képessége)
Sanji: Senior Pink gyümölcse
Franky: Baby 5 gyümölcse
- Sanji 40 és 60 évesen (jó és rossz idővonal)
Jó idővonalon Zeffé válik, míg a rosszon Judge-é

OP Magazine vol. 11.
- minden DF awakening más-más attól függően, hogy milyen személynél történik ez
Pl. Katakuri DF-jének awakening-je más lenne, ha mondjuk Luffy ette volna meg
- Luffy előtt 7 használója volt a Gumi DF-nek
- jópofa artwork arról, hogy Hancock milyen lenne, ha Enel gyümölcsét ette volna meg
- Boichi Ace novellájának 2. fejezete, elég durván néz ki Shanks és Jinbe az ő rajzolásában!  :jee:

Squazee2005

Nagyon dögös volt ez a fejezet, örültem annak, hogy a többiek harcának is nagy lesz a hangsúlya. Bár ez nyilvánvaló volt, de akkor is.

Sajnos az apforum nem műkszik, más külföldi fórumon nem vagyok fent, így csak a Youtubon és a Discordon tájékozódom. -_-

blackronin

1004
Átváltottunk a Kaido harcról a többiekre, bár igazat megvallva jó lett volna látni a hibrid formát...
Sasaki vs Franky, Nami, Usopp vs Ulti, Page one és Sanji vs Maria.
Sanji-nál értem ezt a "nem ütünk meg nőt dolgot", de annak ellenére nagyon fáraszt időnként.
Miért nem képes rendesen harcolni Maria ellen, amikor mindig kockára teszi az életét...

Tama a Wano arc kezdete óta mindig is a "megtűrve" kategóriába tartozott, így egy kicsit zavar, hogy elvileg az ő képességének hála fog megtörténni a fordulat a Beast Pirates banda ellen. Értem, hogy a képessége hasznos, de akkor is egy kicsit olcsó húzásnak érzem Oda részéről.
A végén pedig nem kell sokat találgatni, egyértelmű hogy Hiyori van a Scabbards bandával lent, nem is értem az árnyékos ábrázolást.

Sajnos jövő héten break, de várható volt.
Addig is el lehet olvasni az Ace novella 2. fejezetét, ki is jött már angol fordítással.

Squazee2005

Mondjuk Sanji, a "taktikus" rájöhetett volna arra, ha erővel nem megy, akkor ésszel győzi le őket. Sokat tud a nőkről és oda van értük, ez is előny lehet, hogy egymás ellen uszítsa őket/elcsábítsa őket/csapdába csalja őket. Remélem, ez fog történni.
Mondjuk, azért a Wano-iak is megerőltethetik magukat, ha már az ő életükért folyik a harc, azon az 5200 emberen túl, így nem bánom, hogy Tama is a részese. Sok lúd disznót győz, így érthető, hogy a számokon kell javítani, ez legalább érthető taktika.
Vajon Nami a nagyobb villámmal előrevetíti Zeus visszatértét?
Oda szereti, ha tippelgetünk, szerintem is Hiyori, bár totál ellentmond azzal, hogy ő a háttérbe húzódik a csata végéig, ahogy ezt kijelentette. Bár elég nyughatatlan természet.

blackronin

#4419
1005
Jó fejezet volt, két dolog van viszont, amit meg kell említenem:
- Black Maria póktestén lévő arc nagyon zavaró és szerintem egyáltalán nem illik Maria személyiségéhez.
Nem értem, hogy Oda miért döntött emellett a design mellett.
- Sanji eléggé nevetséges volt a fejezetben, valamint az egész "nem vagyok hajlandó megütni nőket" dolog nekem fárasztó már.
Értem, hogy ez Sanji személyiségének a része, de ebben a formában számomra inkább felejtős.
Én a következőben bíztam, amit Squazee említett múltkor, de sajnos végül nem ezt kaptuk  :frown:

Quote from: Squazee2005 on 2021-02-12, 22:14:51
Mondjuk Sanji, a "taktikus" rájöhetett volna arra, ha erővel nem megy, akkor ésszel győzi le őket. Sokat tud a nőkről és oda van értük, ez is előny lehet, hogy egymás ellen uszítsa őket/elcsábítsa őket/csapdába csalja őket. Remélem, ez fog történni.

A másik amiért szánalmasnak tekinthető Sanji most, hogy egy háborúban, egy Yonkou parancsnok ellen ilyen "luxusviselkedés" belefér?
Nem törődik a többiekkel?
Persze, most Robin és Brook jött a megmentésre, de akkor is nagy kockázatot vállalt Sanji az egésszel, ami felelőtlen volt a részéről.

Squazee2005

A cím volt az egyedüli, amit hagytam elspoilerezni magamnak, onnantól kezdve viszont alig vártam már a fejezetet.

Végre, Robin teret kap, ez már nagyon kellett. Hihetetlen, hogy ennyire elhanyagolt karakter volt eddig és meg kell mondjam, jól áll neki ez a külső, mármint most kifejezetten az arcára és a hajára gondolok. Rég nézett ki ilyen jól (Wano-n kívül, Wanoban jó volt végig).Szóval ez így tetszik, kezdenek összeállni a végleges harcok is szépen lassan.

Sanjinál sajnáltam, hogy nem ő mászott ki a csávából, talán majd Catharina Devon ellen? Áh, végül is mindegy. Két előnye volt ennek a megoldásnak: egyrészt nem kellett meghalnia/feláldoznia magát, másfelől felhívta mindenki figyelmét a figyelő szerkezetekre (Usoppék bizonyára tesznek ellenük valamit). Történetileg felvezette Robint és most mert segítséget kérni, nem úgy, mint Whole Cake Island esetében, tehát mer másokra támaszkodni és nem a szokásos, shounen macsó "majd én egyedül megoldom, mert férfi vagyok hurr-durr" dumát hozza elő, így Robin sem egy megvédendő áldozat lett, hanem egy megmentő. Gondolom, egy Jack vs. Sanji harc lesz, de nem tűnik az annyira érdekesnek.

Mindenesetre annak örülök, hogy kiszabadult onnan és végre fókuszálhatunk jobb és fontosabb dolgokra, mert enhéz volt már nézni a kínlódását, függetlenül attól, hoyg továbbra is kedvelt karakter.

blackronin

1006
A color spread király volt, már ideje volt, hogy a Beast Pirates banda (hiába van a VIZ fordításban Animal KIngdom Pirates, én soha nem fogom használni, mert nagyon röhejesnek hangzik nekem) is kapjon egyet.
Maga a fejezet eléggé átvezető jellegű volt, leginkább Marco és Hyogoro volt a középpontban.
Marco egész jól képes akadályozni King-et és Queen-t, bár a támadásai eléggé sablonosak, igazi ereje a regenerációban rejlik.

Szerencsére nincs break, így jövő héten már okosabbak leszünk.

blackronin

#4422
1007
Általában nem szoktam spoiler dolgokkal foglalkozni túl hamar, de a mostani mindenképpen érdemel egy komoly megjegyzést:
Oden megjelenése a végén teljesen hatásvadász és röhejes.
Mindenki tudja, hogy csak Gyukimaru lehet, még a lábánál lévő felhők is elárulják ezt, vagy TALÁN Kanjuro körmönfont trükkje, ami mögött semmi érdemi indokot nem látok (de az utóbbira igazából elég kicsi a valós esély).
Nem tudom, hogy Oda miért tartott fontosnak ezt behozni, ugyanolyan red herring-nek érzem, mint Hiyori "árnyékos" esetét. 

edit:
Kijött a fejezet is a fordítással, de nem nagyon változott a véleményem.
Chopper rész jópofa volt, de annyira nem volt nagy szám az egész.
Talán Momonosuke Df-jére vonatkozó részek voltak a legérdekesebbek.

Squazee2005

Wow.

Chopper rész jó volt, vicces is, főleg, hogy elnézést kértek, még Drake és Marco is. Levon a csapás értékéből, hogy Marco lefogta, de azért jó volt.

A felhőcskék varázslatra utalnak, de hogy kiére, nem tudom. Gyukimaru jó lenne, de visszaolvasva "The fox of a single disguise", vagyis az egy darab álcával rendelkező róka a fejezet címe ahol visszaváltozik (az eredeti monda szerint 7 álcája van), így nem hiszem, hogy ő lenne.
Kanjuro... nem tudom, de mivel off-screen lett lerendezve, esetleg így akar bajt kavarni?
Ötletem sincs, ki és miért csinálja ezt.

Különös dolog és persze ilyenkor kell két hetet várni.

blackronin

1008
A fejezet kijött, hát a 2 hetes várás annyira nem érte meg most szerintem.
Oden rész egy "red herring" lett végül, Gyukimaru helyett Kanjuro kavarta a dolgokat.
Értem, hogy a színészi dolga miatt akart ilyen meglepő halált a többieknek, de Kikunak meg kellett volna ölnie az árulót.
Ilyen hibát megengedni magának, főleg hogy mennyi kárt okozott Kanjuro eddig, teljesen röhejes volt, a többieknek közbe kellett volna lépni, biztos ami biztos.
Ez egy háború Wano-ért, így a tétek is nagyon komolyak.
Orochi életben maradása számomra elég vegyes jelentésű, nekem tetszett ahogy Kaido lerendezte őt.
Most pedig csak megkavarja a dolgokat feleslegesen.

Kaido hibrid formája elmegy, de egy kicsit egyedibb design-t vártam Oda-tól.

Isley

1008

Igen, azt sejteni lehetett, hogy ez nem Oden lesz, de Kanjuuro végsőkig hű maradt magához, tőle ezt lehetett várni, ezzel nem is volt semmi baj.
Viszont Orochi visszahozása teljesen felesleges volt, ugyan mit árthatna ő Kaidou-nak?
Kaidou hibrid formája nem annyira különleges, de egész pofás. Kíváncsi leszek, ha szét tudják választani őket, ki kivel fog megküzdeni.

blackronin

#4426
1009
Élvezetes fejezet volt, különösen a Kaido elleni harc része.
Orochi nem sok vizet zavart, ezért egy kicsit kár volt visszahozni.
Big Mom-ot pedig lehet hogy kivonták a forgalomból egy időre, így talán van esélyük a többieknek is.

edit:
1010
Király fejezet volt, örülök hogy az egész a Kaido vs többiek harcra fókuszált.
Zoro vitte a prímet természetesen, remek volt látni újra Ashura képességét akció közben.
A Hashouku + Bushokoku Haki kombó már egy ideje evidens volt, de azért fontos volt leszögezni, hogy tényleg így működik a gyakorlatban.

Jövő héten break, de utána Cover + Color spread.  :smile:

Squazee2005

Mindkét fejezet szuper volt. Kaido hibrid formája sokkal jobban néz ki így. Wow, Zorrot mindig lehet fokozni. Elképzelhetelen, de igaz. És Luffy is tud még feljebb lépni. Egyszerűen zseniális.

Nagyon jók voltak a fejezetek, nem bántam, hogy Orochit levagdosták gyors, ezek szerint már csak 1 halál vár rá talán. Talán Hiyori megkapja a lehetősét.

blackronin

#4428
1011
Elsőre egy kicsit gyengének tűnt a fejezet, főleg Big Mom "gyerekmódja", de a végleges fejezet sokkal élvezhetőbb volt.
Bog Mom lecserélte egyébként Zeust, így Nami számára komolyan megnőtt az esély, hogy megszerezze magának őt.
Nem lenne rossz power up neki.  :smile:

Sajnos jövő héten Golden Week, így Jump szünet lesz.
Folytatás 2 hét múlva.

edit:
1012
Inkább átvezető jellegű fejezet volt, de úgy tűnik hogy Nami kap újra egy rendes harcot Ulti ellen.  :smile:
Más téren nem igazán volt előrelépés, valamint maga a fejezet is csak 15 oldalas volt.

Amit érdemes még megemlíteni az a 7th Character ranking végeredménye:
A top 10 így alakult:
1: Monkey D. "Straw Hat" Luffy (1,637,921 points)
2: Roronoa "Pirate Hunter" Zoro (1,445,034 points)
3: "Cat Burglar" Nami (1,085,141 points)
4: Vinsmoke "Black Leg" Sanji (970,286 points)
5: Trafalgar D. Water "Surgeon of Death" Law (646,686 points)
6: Nico "Demon Child" (599,835 points)
7: Boa "Pirate Empress" Hancock (392,951 points)
8: Carrot (388,565 points)
9: Portgas D. "Fire Fist" Ace (355,503 points)
10: Sabo (318,869 points) points)

Itt egyértelműen Nami és Carrot helyezése az eléggé meglepő.

Top 11-20
11: Yamato (259,738 points)
12: "Red-Haired" Shanks (171,610 points)
13: Donquixote Rosinante / Corazón (157,167 points)
14: Charlotte Katakuri (152,070 points)
15: "God" Usopp / Sogeking (131,090 points)
16: Tony Tony "Cotton Candy Lover" Chopper (116,364 points)
17: Sir Crocodile / Mr. 0 (109,837 points)
18: "First Son of the Sea" Jinbe (102,354 points)
19: Marco (98,431 points)
20: Donquixote "Heavenly Demon" Doflamingo (96,402 points)

Yamato nagyon magasan zárt, még Shanks-ot is megelőzte.
Rosisnante számomra teljes rejtély, nem rossz karakter, de hogy megelőzze Katakuri-t... érthetetlen.
Így se rossz eredmény az egyik kedvenc karakteremnek :)

Squazee2005

Az utóbbi két fejezet közül egyértelműen a mostani vitte a pálmát. Nagyon jót szórakoztam Namin a végén, amikor megpróbálta uszítani BigMomot és Ultit egymás ellen, miközben szövetkezni is akart velük. Még sok kérdés tisztázatlan, kíváncsi vagyok, mi lesz még.

Én mindennap szavaztam kétszer, a zárás előtt 1 héttel értem el Wanos karakterek végéig, mert minden szimpatikus karakterre voksoltam. Extra szavazatot tőlem csak Luffy és Yamato kapott.
Én nem kedvelem annyira Carrotot, legyen bármilyen jó karakter is, és azért a sulong módja is nagyon jó. De a top 10 túlzás neki. Ugyanígy Sabonak sem örülök, nagyon a hájpja, mint az értéke nekem. De értem, miért kedvelik. Szerintem Corazont a Law rajongók hozták fel ennyire. Katakuri jó helyen van, a top 20-t megérdemli, bár csodálkozom, hogy Brook nem jutott be oda.

blackronin

#4430
1013
A fejezet jó volt és élvezetes, Nami kiállt magáért, de Big Mom kicsit máshogy intézi a dolgokat.
Zeus sorsa egyelőre kérdéses, de lehet hogy még lehet Nami játékszere később...  :P
A vége pedig érdekes, Luffy újra veszített, ami Kaido erejét ismerve nem volt meglepő.

Break megint, ami szerintem a legfájóbb része volt a fejezetnek.  :frown:

edit:
A héten nincs fejezet, de kiderült, hogy a 99-ik, 100-as és 101-es manga kötet egy nagy spread-et alkot majd.
99-esen Big Mom van néhány SH taggal, a 100-ason Luffy, Sanji, Zoro lesz Yamato-val, míg a 101-esen Kaido a maradék SH tagokkal.
[spoiler][/spoiler]

blackronin

#4431
1014
Végre lement a break, egy egész élvezetes fejezetet kaptunk.
Luffy a tengerbe esett, de szerintem Law legénysége meg fogja menteni, elvégre a vizekben voltak eddig is.
Kaido próbálja elbizonytalanítani a szövetséges erőket a győzelme kihirdetésével, de látszik hogy azért nem dől be mindenki a cselnek.
Kanjuro-t pedig végre elérte a vég, Kiku viszont összességében eléggé leszerepelt a szememben, annak ellenére hogy az Oden trükk megint bevetésre került.

edit:
1015
Korrekt fejezet volt, bár a Luffy-val kapcsolatos drámát elég hamar letudták (nem volt nagy meglepetés, hogy ki mentette meg) és kb. ugyanott vagyunk mint előtte.
Kinemon nagyon a halálán van, Oda-nál még a biztosan halálos sebeket is túl lehet élni, ha éppen úgy tartja a kedve.
Momonosuke beszéde és a reakciók vitték a fejezetet, valamint kíváncsi vagyok, hogy mennyire lesz képes Yamato állni a sarat Kaido ellen.

Kijött a 99-es kötet is, amiből talán négy információ lehet fontos:
- Kidd DF-je, a Jiki Jiki no Mi, vagyis a Mágnes-Mágnes Gyümölcs
- Jinbe plusz infók, hasonló összetételben mint a többi SH tag esetében (mikor alszik, kedvenc sziget, stb.)
Itt csak két dolgon nevettem, hogy Jinbe Indiát képviseli és az állatképviselete a medve (szerintem mindenki a bálnacápára tippelt, de mindegy).
- Yamato kora, magassága és kedvenc étele, valamint egy humanizált kép a melléről, ahogy kilóg a ruhából.  :P
- Oda megerősítette, hogy Caesar a SMILE gyümölcsökkel a Zoan DF képességeket tudta csak lemásolni.
Emiatt fordulhat elő, hogy Hamlet (SMILE használó zsiráf design-nal) képessége hasonló Kaku erejéhez.
Viszont személytől függ, hogy az adott Zoan vagy SMILE DF milyen tulajdonságokat ad az adott személynek.
Vegapunk viszont akkora zseni, hogy ő már túlment ezen a szinten és már Paramecia és Logia, sőt Mythical Zoan képességeket is képes elvileg reprodukálni...
Ez az info azért lényeges, mert nagyjából sejthető, hogy a Hadúr rendszert leváltó SSG alakulat akkor ilyen mesterséges DF-eket használó tagokból állhat.

Squazee2005

Az utóbbi fejezetek közül egyértelműen a 1014-es volt a legjobb, összességében jól haladnak a dolgok. Örülök, hogy Sajni megtalálta a helyét, végső soron itt jobban tudja kamatoztatni az új fegyverét, amit kapott, talán az újradesignolt ruháját is láthatjuk.
Yamato Kaido találkozóra végre sor kerül, már ideje volt.
Nagy kérdés Kanjuro és Kiku halála, talán megbocsátásra lel Kanjuro, ki tudja még. De a végső harcból ők és Kinemon is kiszálltak ezek szerint véglegesen.

blackronin

1016
Rövid, de tömör fejezet.
Ulti vs Nami dolog lezárult, a részemről az ő harcukból ennyi elég volt.
Nem volt rossz, de nem látok többet benne.
Inkább mutassa Oda a többi Tobiroppo küzdelmet.
Volt megint egy kis helyzetjelentés több helyről, lényegében megerősítették azt amit tudtunk eddig is...
A vége viszont érdekes volt, Yamato csatlakozási esélye nagyon megnőtt, meglepő lenne, ha Luffy nem fogadná el a belépését, ha véget ér egyszer ez a konfliktus Wano-ban.
Emellett elég erős harcos lehet Yamato, ha Kaido szükségesnek érzi, hogy hibrid formában harcoljon ellene.

Jövő héten break, ami rossz dolog, de hát ez van.

Squazee2005

Igen, Yamato elég konkrét volt, sajnálom, hogy az Ulti harc csak ilyen volt, de nem gond. Várom a további fejleményeket.
És a többi küzdelmet is persze.

blackronin

#4435
Hát ez egy kicsit ciki, de a VPN beállításom miatt 2 és fél hétig azt hittem, hogy nincsen usteam fórum.  ^^"
Pedig csak ki kellett volna kapcsolnom a VPN-t.

1017-1018
A Tama-s dolgok felejthetőek voltak, de Who's Who vs Jinbe küzdelem viszont kellően élvezetes volt.
Kiderült pár érdekes háttérinfo Who's Who életéből, ami más megvilágításba helyez egy-két dolgot.

A mostani 1019-es fejezet mellé jön majd egy újabb Sanji-s főzős special chapter, ami nem rossz összességében.

Sajnos a nyári OP fejezet menetrend egy kicsit rossz, de hát ez van:
A heti 1019-es fejezet után Jump break, majd két fejezet (1020-1021), majd megint Jump break, utána pedig 1022.
Sajnos utána várható Oda saját breakje...

edit:
1019
Remek fejezet volt, a legnagyobb része a Sasaki vs Franky harcot fedte le.
Élvezetes volt, szerencsére nem hasonlított a szánalmas és elnyújtott Senior Pink elleni küzdelemre.
A vége pedig:
Yamato DF-je király, a design telitalálat.
Kellően egyedi, így nagyon támogatom, hogy Yamato legyen az utolsó SH tag, aki csatlakozik.

Squazee2005

A 1018-as volt a három közül a legjobb fejezet, Franky harca nagyon nem érdekelt, nekem egyelőre nem tetszik Yamato hybrid(?) formája. De majd hátha jövő héten jobban fog tetszeni. kár, hogy most szünet van, meg majd megint lesz is. De ilyen a nyár.

blackronin

#4437
1020
Remek fejezet volt, különösen örülök, hogy Robin végre rendes harcot kap, valamint Brook is hozta a formáját.
Yamato formája továbbra is bejövős, meglepően jól állja a sarat Kaido ellen.

Elvileg lesz fejezet jövő héten, de majd kiderül vasárnap a hivatalos megjelenéskor.

edit:
1021
Jump break jövő héten lesz, így szerencsére volt fejezet most.
A fókusz Black Maria vs Robin, nekem tetszett hogy végre Robin egy rendes küzdelmet kapott ennyi év után.
Az új képessége is bejövős, nagyon úgy tűnik, hogy Armament Haki-t is használ hozzá.

edit2:
1022
Jó átvezető fejezet volt, fontos volt látni hogy ki a helyzet Raizo és Neko oldalán is.
A vége pedig ígéretes, lassan közeledünk a fináléhoz a harcok vonatkozásában.

blackronin

#4438
1023
Élvezetes fejezet volt, bár a felnőtté tett Momo-t még nagyon szoknom kell.
Nem ez volt Oda egyik döntése, de ez van.

Zoro, Sanji vs King, Queen ütős, valamint jó, hogy a többi fronton is megy azért a történet.

Szerencsére nincs még break, kész csoda, valamint folytatódik a Popularity Poll color spread-ek is.

edit:
1024
Yamato központú fejezet, elég megindító volt ez a flashback részlet amit láthattunk.
A Popularity Poll-os color spread is szépen alakul, a végső művet elvileg kiállítják valahol Tokióban, amely 5 méter magas és 18 méter széles lesz.  :whoah:
Kijött a 100-as kötet, az OP magazine legfrisebb száma, valamint a Vivre Card csomagok újabb adagja.
Rengeteg infót kaptunk, az OP wikia szinte lángol a sok edit-től.  :D

edit2:
Aki nem szereti Yamato-t és nem akarja, hogy Luffy csapatához csatlakozzon mint SH (én nem közéjük tartozok), az valószínűleg nem fog örülni a következőnek
[spoiler][/spoiler]
Az ilyen jellegű dolgok elég sokat elárulnak Oda szándékairól...

Squazee2005

Szinte el vagyunk kényeztetve, hogy ennyi ideig nincs szünet.

Iszonyatosan jó fejezetek voltak az utóbbiak. Én nem bánom Zoro és Sanji "utalt" származását, nekem nyolc, hiszen ők anélkül vívták ki a szeretetet és a népszerűséget.
Robin nagyon durva volt, végre valami történik vele is, annyira el volt hanyagolva.
Yamato flashbackjében említette Kaido, hogy van egy cső, amin ha felkiáltanak, akkor a fentiek (Kaidoék) meghallják, amit mondanak. Vajon Kaido hallott valamit Oden naplójának felolvasásából? És valóban a rossz oldalon harcol vagy felvette a szükséges rossz szerepét? Amikor Yamato a fejéhez vágott dolgokat, ugye azt mondta Kaido, hogy a válaszok korántsem olyan egyszerűek. Valószínűleg a Kaido flashback adja meg a végső választ sok mindenre, köztük Kaido valódi szerepére ebben az egészben.
S ne feledjük, Kaido és Shanks Whitebeard halála előtt találkozott, illetve Shanks ugye megállította Kaidot. Hogyan és mivel? Harccal? Vagy diplomáciával? Esetleg speciális információval?

Nagyon jó idén is a manga, animében pedig aláig várom ezeket a fejezeteket.  :D