Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Selmo

Kemono no Souja Erin (50 rész): 10/10.

A tökéletesség unalmas.

motifator

Quote from: Selmo on 2012-02-24, 04:47:46
Kemono no Souja Erin (50 rész): 10/10.
Ugyan elég gyorsan a végére értem a kritikád olvasásának, jól esik látni a pontszámot a végén.
Nemrég belekezdtem az Erinbe, de eddig csak két részt néztem meg, és hát nem túl izgalmas a sztori, de a Seirei no Moribito se volt mindig izgalmas, mégis remek anime.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kada

Quote from: motifator on 2012-02-24, 17:41:01
Quote from: Selmo on 2012-02-24, 04:47:46
Kemono no Souja Erin (50 rész): 10/10.
Ugyan elég gyorsan a végére értem a kritikád olvasásának, jól esik látni a pontszámot a végén.
Nemrég belekezdtem az Erinbe, de eddig csak két részt néztem meg, és hát nem túl izgalmas a sztori, de a Seirei no Moribito se volt mindig izgalmas, mégis remek anime.
Hmm nemrég mintha pont lett volna szó róla (igen), tartom amit ott írtam:
Nem rossz, de közel sem Seirei no Moribito, voltak részek amiket kihagytam ahelyett hogy csak belepörgettem volna (Seireiben pörgetés se volt részemről).

Tényleg, Acchan!
Végignézted azóta?

Acchan

Quote from: kada on 2012-02-24, 19:52:24

Tényleg, Acchan!
Végignézted azóta?
Áhh, október óta nem is néztem animét.

chilip

Quote from: motifator on 2012-02-24, 17:41:01
Quote from: Selmo on 2012-02-24, 04:47:46
Kemono no Souja Erin (50 rész): 10/10.
Ugyan elég gyorsan a végére értem a kritikád olvasásának, jól esik látni a pontszámot a végén.
Nemrég belekezdtem az Erinbe, de eddig csak két részt néztem meg, és hát nem túl izgalmas a sztori, de a Seirei no Moribito se volt mindig izgalmas, mégis remek anime.

hát én a feléig bírtam és beleuntam :( még anno mikor futott, és nem bírtam a 2 tökkelütöttet, nagyon nem

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2012-02-25, 18:43:59
nem bírtam a 2 tökkelütöttet, nagyon nem

Tényleg sokkal jobb lenne a sorozat nélkülük, meg a sok flashback nélkül, de azért így se rossz. Szerintem érdemes lenne tenned vele egy újabb próbát.


Cloud

Hát ez kész. :D


A cuccot láttam én is, egyszer simán nézhető volt. :D   


De vajon mi történt Membörrel? Én nem virrasztok az tuti.

Member

Quote from: Cloud on 2012-02-27, 23:51:14
De vajon mi történt Membörrel? Én nem virrasztok az tuti.
Nem tudom, a TDK-val miként egyeztetem össze, de az eddigi leghosszabb epizód várható. :)

chilip


Member

Quote from: chilip on 2012-02-28, 12:23:00
2 részletben töltöd fel?
Mármint? Az már egy másik anime, csak megy tovább a "történet".

Selmo

Kimi ni Todoke (25+12 rész): Kuronuma Sawako egy rendkívül visszahúzódó lány, akit a kinézete miatt Sadakonak hívnak - mint a lány a Kör című filmben. Ráadásul mindenféle pletyka terjeng róla, hogy elátkozza azt, aki 3 másodpercnél tovább a szemébe néz, látja a szellemeket és hasonlók. Ezért az iskola diákjai kerülik és félnek tőle. Pedig ő csupán szeretne megfelelni az elvárásoknak csak éppen ezek a próbálkozásai mindig balul sülnek el. Amikor új ülésrendet sorsolnak, mindenki azért imádkozik, hogy nehogy a lány közelébe kerüljön, amikor Kazehaya Shota egyszerűen csak odaül a lány mellé, rendesen meglepve a többieket. Persze ők mit sem ejtenek arról, hogy Kazehaya tud valamit Sawakoról, amit a többiek nem. Kazehaya egy igen életvidám, segítőkész fiú, ezért sok barátja - és mégtöbb rajongója - van, akik közül páran szintén Sawako köré ülnek. Így kezdődik Sawako új élete, amiben megpróbál Kazehayához hasonlóvá válni.
Romantikus darab, vannak benne vicces jelenetek, de leginkább Sawako érzéseivel és gondolataival foglalkozik. Nem mondhatnám, hogy gyors lefolyású, a teljes 2 évad alatt egyetlen csókjelenet sem rémlik, még mellékszerplőktől sem. Viszont nincsenek benne hirtelen előtűnő rokonok, űrlények és hasonlók, igen reális benne a karakterábrázolás, mégha az emberek egy része egy idő után a falat kaparná, hogy miért nem halad a történet. Halad az, csak a saját csigatempójában, szépen bemutatva Sawako és barátai kapcsolatát és annak alakulását. Csak azoknak ajánlom, akik elviselnek egy Aria gyorsaságú, minden lelkizést bemutató darabot. A második évad csak 12 rész, így némileg eseménydúsabb lett. Ezt kicsit sajnáltam, mert pont olyan hangulatban voltam, hogy elviseltem volna még 12-13 részt.

A tökéletesség unalmas.

Selmo

Higashi no Eden (11 rész + 2 movie): Érdekesen induló történet, bár kissé zavaros, ami végül egy zavaros semmiben ér véget. Azt hiszem, teljesen mást vártam tőle. ^^"

A tökéletesség unalmas.

SaiyaGin

Quote from: Selmo on 2012-03-05, 23:35:22
Higashi no Eden (11 rész + 2 movie): Érdekesen induló történet, bár kissé zavaros, ami végül egy zavaros semmiben ér véget. Azt hiszem, teljesen mást vártam tőle. ^^"

:tezsvir:

Selmo

Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai. (11 rész): Rövid történet 6 gyerekkori barátról, akik mindig együtt lógtak, mígnem az egyik napon egy baleset következtében Menma meghalt. Azóta évek teltek el és jóformán a kapcsolatot sem tartják egymással, míg az egyik nap Menma szelleme feltűnik Jinta házában és megkéri a fiút, hogy szedje össze a régi csapatot, hogy teljesítsék a kívánságát. Ezzel csupán apróbb problémák vannak: Menma nem emlékszik rá, hogy pontosan mi is a kívánsága, Jinta pedig időközben hikikomorivá vált és meg van róla győződve, hogy csupán hallucinál.
Romantika, dráma és humor keveredik benne és nagyon szépen vezeti fel a 6 barát egymáshoz való viszonyát, érzéseit és rejtett vágyait. Csak ajánlani tudom a műfaj kedvelőinek.

A tökéletesség unalmas.


Cobra

Akármit mondasz, nekem tetszett (nagyrészt) a sorozat. És készülj fel, lesz valamikor második évad is belőle.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Quote from: Cobra on 2012-03-13, 21:58:13
Akármit mondasz, nekem tetszett (nagyrészt) a sorozat. És készülj fel, lesz valamikor második évad is belőle.
Egy közös sorozat lenne ideális a Chaos; Head; az 11eyes és a C3 gárdájával. :D

Cloud


Selmo

Planetes (26 rész): Az ember nem is gondolná, hogy mi minden történhet az űrszemét gyűjtőkkel. Kellemes sorozat, ami egy csapat űrszemét begyűjtőről szól. Van benne egy szép politikai szál, ami érdekes kérdéseket feszeget. Mondjuk a fejpántos emberkénk döntéseit nem igazán értettem a sorozat közepe táján, de így is kellemes szórakozásat nyújtott.

Ghost Hunt (25 rész): Ez meg, mint a neve is mutatja egy csapatról szól, akik hivatászerűen szellemekkel foglalkoznak. Az anime 8 különálló történetet dolgoz fel, mindegyikben más mértékű a szellemvilág aktivitása, mások a helyszínek és más a megoldás. Van benne némi spiritizmus, okkultizmus, meg tettek bele egy jó adag humoros helyzetet, hogy ne vegye az ember túl komolyan. Aki szereti az ilyen szellemtörténeteket, az nem fog benne csalódni. Azt mondjuk bánom, hogy nincs folytatása, mert a karakterekből még sokmindent ki lehetett volna hozni.

A tökéletesség unalmas.

Selmo

High School of the Dead (12+1 rész): Ez annyira szar volt, hogy az már majdnem jó. Pedig jó is lehetett volna, de nem. Egynek elmegy zombis-lövöldözős-ecchi kategóriában lónyállal. Az OVA meg külön büntetés.

A tökéletesség unalmas.

Cloud


Member

Lassan kiderül, hogy csak én és Selmo nézünk nem most futó animét a fórumon. ::)

chilip

elfogytak azok amiket meg akartam nézni és annyi a szar hogy nem kísérletezgetem a kis szabadidőmmel :D

Member

Quote from: chilip on 2012-03-18, 13:15:35
elfogytak azok amiket meg akartam nézni és annyi a szar hogy nem kísérletezgetem a kis szabadidőmmel :D
Nekem éppen hogy nincsen szabadidőm most futókat nézni, azért mindig van, amit behozhatok. :D

Cobra

Próbálgatok pár régebbit is nézni, csak nehéz találni érdekeset. Most pl a Noir-t néztem meg (harmadszorra, végre japánul :D ), de azt úgyis látta mindenki meg leírás is van róla.
Most a Sakura Taisen OVA-kat szedtem le, ha jó, akkor majd nézem a sorozatot is. Nagyon régen még a VOX-on láttam belőle az első OVA-t, de túl sokra nem emlékszem belőle, csak hogy steampunk a XIX. században.
Hide and fear, Cobra Commander is here !


Junchi

Quote from: chilip on 2012-03-18, 13:15:35
elfogytak azok amiket meg akartam nézni

+1 (Ezt az Umishót fogom még bepróbálni a napokban, aztán, ha ez sem jön be, jön a végső megoldás: Kapnak még egy esélyt azok a címek, amiket annoanno kukáztam, de mégis láttam bennük vajmi kevés potenciát.)

Quote from: Cobra on 2012-03-18, 13:30:10
Próbálgatok pár régebbit is nézni, csak nehéz találni érdekeset. Most pl a Noir-t néztem meg (harmadszorra, végre japánul :D ), de azt úgyis látta mindenki meg leírás is van róla.

Hehe, pont ezt néztem utoljára a régiek közül. :3 (Nem volt rossz amúgy.)

Selmo

Quote from: Member on 2012-03-18, 13:11:42
Lassan kiderül, hogy csak én és Selmo nézünk nem most futó animét a fórumon. ::)
Nem nézek futó animét, csak olyat, ami már kijött végig, így általában az újdonságokat is 1 év késéssel nézem meg. Szeretem egyben megnézni, de legalábbis 4 órás blokkokban. Bár, mint előttem is írták az újdonságokban mostanság nemigen van nézhető, mint az előző mű is példázta. Mondjuk, ezt se akartam megnézni, csak rábeszéltek. De ez is csak megerősített benne, hogy olyan animét, aminél szerepel a shounen, love polygon és harem tag is, nem nézek.

A tökéletesség unalmas.

kada

Quote from: Junchi on 2012-03-18, 14:03:50(Ezt az Umishót fogom még bepróbálni a napokban)
A "természetesen" úszás nem szégyenteliségére ráébresztőeni próbáló, vagy egy másik?  :angyali: