Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

NLZ

Quote from: kikuchiyo on 2014-01-01, 16:38:38
Én korábban keltem ma, mint bármikor az előző héten :D Az a sok kávé, zöld tea, gyanúskoreai tea stb. nem hagyott aludni.
Volt még mocsártea? :D
[reserved]

kikuchiyo

Nem, ez elvileg kukoricaízű volt. Végül is nem is volt rossz, bár a kedvencem sem lesz.
Failure is the default option

Darkstar

7 után hazaértem, gyorsan kifarmoltam a KC daily questeket, aztán délig alvás.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Flaser

Olyan fél kettőre már otthon is voltam, nehézség csak az Andrássy úton volt,  sokat kellett kerülgetni a részeg ifjúságot. Reggel 10 után már fönt voltam.

Egy mézes teára lehet, hogy jobb lett volna még maradjak, mert hazafelé a hidegben baromira megfájdult a torkom, nem győztem itthon kúrálni.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kvikveg

Hm, en meg pont elveztem, hogy nincs hideg. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

SaiyaGin

Elromlott a mosogatógépünk, és kihívtuk a szerelőt, hogy nézze meg. Reggeli alatt észrevettem, hogy a bejáratra és a konyha padlójára ráférne egy kis takarítás, úgyhogy elővettem a porszívót és felporszívóztam. Kb. fél perccel azután, hogy végeztem, és eltettem a porszívót, már itt is volt a szerelő. :D

noriko

akkor biztos jó alaposan porszívóztál :D
"I wish I could, but I don't want to."

frozenstein

Quote from: noriko on 2014-01-01, 16:21:42
ti hogy teljesítettetek? :)
31-én éjfélkor bealudtam, ezért elsején már 8-kor keltem. (Like a boss!)

Cloud


motifator

Uhh, hétfőn repülnék vissza New Yorkon át...
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cloud

Ó tényleg te kinti vagy. :D Na majd mesélj, bár addigra lehet ellepi a fél országot a hó. :D

Próféta

Tegnap este a konyhai lámpa halogénizzója egyszer csak hangos durranással felrobbant. A konyhát forró üvegszilánkok lepték be, a terítőt átégették, etc. Szerencsére pont nem voltam a repeszek kúpjában, de :zomg:

Szóval kérdés: ez normális? Cseréljem le az összes izzónkat mondjuk OSRAM-ra vagy valami egyéb márkásra, ami remélhetőleg nem produkál ilyet?

Cobra

Nem mondanám normálisnak, nálam sose forult elő ilyesmi. Ez halogén cső volt vagy ami a normál izzó helyére rakható?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

http://444.hu/2013/10/25/az-egesz-europai-unioban-magyarorszagon-a-legrosszabb-nonek-lenni/
Itt volt par komment a nok hatranya munkavallalasnal temakorben. Egyik ismerosom is erintett volt, mert ugyan nincs gyereke es nem is tervez, de csak azert mert a megfelelo korcsoportba esett, nem voltak tul lelkesek a cegek. (Allitasa szerint konkretan kozoltek, hogy ferfit keresnek a poziciora... x kornyi interju utan.)

Nem tudja valaki, hogy ha leendo anyuka cegnel dolgozik, akkor amikor eltunik a munkahelyrol adott esetben evekre (2. gyerek 3. gyerek), akkor a munkahely mit fizet utana? Kivancsi vagyok (tobb) ismeros utan mennyit sziv az adott ceg.
Csak olyat talalok guglival, ami a munkavallalonak informacio. Illetve kedvezmeny visszateres eseten, de az mas tema.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Sokat. Ha jól emlékszem a TB járulék 2/3-át kell fizetni plusz a betegbiztosítást és a nyugdíjjárulékot, amíg GYES-en (vagy most hogy hívják) van az anyuka. Ha meg lejárt a GYES, akkor vissza kell venni a munkahelyére és a gyerekkel otthon töltött idő is beleszámít a végkielégítésbe, ha mégse kell olyan, aki nem tud heti 40 órát dolgozni a gyerek miatt.
Ezután ne csodálkozz, ha a legtöbb helyre nem akarnak női alkalmazottat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Ne felejtsd ki, hogy az otthon eltöltött idő alatti szabadságot, vagy legalábbis egy részét is ki kell adni neki.

Darkstar

Nálunk is volt egy nő, aki majdnem két évig szülési szabin volt, aztán "dolgozott" 4-5 hónapot (kb totál használhatatlan módon, mert ügye semelyik projecttel nem volt képben) aztán ezután eltűnt a következő gyerekkel, és majd jön megint. Valamikor. Illetve 3 másik is éppen gyerekkel van otthon. Szóval ja, érdekes kettősség, mert persze, hogy társadalom szempontjából kell a gyerek, de a munkaadó nézőpontja is teljesen érthető.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

#54227
Quote from: Cobra on 2014-01-04, 21:02:10
Sokat. Ha jól emlékszem a TB járulék 2/3-át kell fizetni plusz a betegbiztosítást és a nyugdíjjárulékot, amíg GYES-en (vagy most hogy hívják) van az anyuka. Ha meg lejárt a GYES, akkor vissza kell venni a munkahelyére és a gyerekkel otthon töltött idő is beleszámít a végkielégítésbe, ha mégse kell olyan, aki nem tud heti 40 órát dolgozni a gyerek miatt.
Ezután ne csodálkozz, ha a legtöbb helyre nem akarnak női alkalmazottat.
Mondjuk 200 000 nettonal (szellemi atlagber kb) ezek milyen osszegek?
Mmm http://www.nettober.com/index.php?p=berkalk20130101
Mondjuuk 300 000 brutto
netto: 196.500
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Kviki: nálam a 2013-as kalkulátor havi 81 500 forintos szociális adót mond ilyen fizetésre, szóval ennek kell valahány százalékát fizetni, ha igazuk van a többieknek.

Quote from: Cobra on 2014-01-04, 14:02:16
Nem mondanám normálisnak, nálam sose forult elő ilyesmi. Ez halogén cső volt vagy ami a normál izzó helyére rakható?
Sima E27-be való halogénizzó, EGLO márkájú.


Fazék

Quote from: Próféta on 2014-01-05, 00:22:40
Kviki: nálam a 2013-as kalkulátor havi 81 500 forintos szociális adót mond ilyen fizetésre, szóval ennek kell valahány százalékát fizetni, ha igazuk van a többieknek.

Quote from: Cobra on 2014-01-04, 14:02:16
Nem mondanám normálisnak, nálam sose forult elő ilyesmi. Ez halogén cső volt vagy ami a normál izzó helyére rakható?
Sima E27-be való halogénizzó, EGLO márkájú.
noss. eglo. "barkácsáruház színvonal". ha holnap nem felejtem el, akkor megkérdezem öregemet, hogy mit mond rá, márkafüggő-é ez a fajta tönkremenetel, szerencsére én még ilyennel nem találkoztam

Kvikveg

LOL A cuccaim rendezgetese kozben rabukkantam valami regi naplomra, '91-bol.
Az volt benne, hogy helikoptert akarok vezetni.  :lul:
Vegulis... kb osszejott.  :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

 :appl:

scan pls :D
Failure is the default option

Kvikveg

#54232
Quote from: kikuchiyo on 2014-01-05, 01:43:28
:appl:

scan pls :D
Minnya... a datum sajna masik ket oldalon van.

[spoiler=helikopter][/spoiler]
[spoiler=totally unrelated]
Ezen sirva rohogtem.  :lul:[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Idén megvariálták a befizetési tételek elnevezését, most az SZJA nélkül bruttó 120k-ból 22200Ft az egyéb befizetendő járulék. Hogy most ezt egészben fizetni kell, vagy ennél többet, nem tudom, a könyvelőnk meg szabadságon van.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Fazék:  :merci:
OSRAM amúgy direkt hirdeti magát azzal, hogy a mi halogénjeink nem robbannak fel, másokkal ellentétben. :eek: Ha ez így van, OSRAM-ot veszünk mostantól.

Quote from: Kvikveg on 2014-01-05, 01:11:15
Az volt benne, hogy helikoptert akarok vezetni.  :lul:
Vegulis... kb osszejott.  :D
:appl:

SaiyaGin

Quote from: Kvikveg on 2014-01-05, 01:59:34
[spoiler=totally unrelated]
Ezen sirva rohogtem.  :lul:[/spoiler]

:lul:

Lythis

Quote from: Kvikveg on 2014-01-05, 01:59:34
Quote from: kikuchiyo on 2014-01-05, 01:43:28
:appl:

scan pls :D
Minnya... a datum sajna masik ket oldalon van.

[spoiler=helikopter][/spoiler]
[spoiler=totally unrelated]
Ezen sirva rohogtem.  :lul:[/spoiler]
"nem is vagyok nagyravágyó" :D

kikuchiyo

Nemakarok holnap dolgoznimenni...  :bruhuhu:
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2014-01-05, 23:11:33
Nemakarok holnap dolgoznimenni...  :bruhuhu:
+1
Olyan jol beleszoktam a semmittevesbe.
Masreszrol meg egy het, es halalra unom magam.

Valaki holnap delutan kori a Nyugatinal? Noriko nem er ra.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Quote from: motifator on 2014-01-03, 13:57:54
Uhh, hétfőn repülnék vissza New Yorkon át...

Végül sikerült?
Failure is the default option