Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

Squall

Quote from: FeldinAikido jó, csak asszem Magyarországon 4-5 danosok a legnagyobb tanárok.
pont a megmutatás része érthetetlen nekem.
Olyan hm... hencegés beütése van.
Tudja magáról hogy mit tud, nem?
Másnak meg minek mutogatni?

Hát nézd...hogyha vki odamegy hozzád pl egy nagyobb darab kaviccsal, amit a Dunaparton talált és azt mondja, h ezt kettétöri kézzel, nembiztos, hogy elhiszed neki...mármint, h egyáltalán vki azt kettétöri pusztakézzel...na pont ezért mutatják meg, h márpedig lehet ilyet...
Illetve megedzik magukat ehhez eléggé...ha vki nem ismeri az adott irányzatot, annak szintén nem árt bemutatni és nemcsak elmondani, h márpedig ilyet is lehet benne tanulni...
2 éve voltam egy bemutatón, ahol volt törésbemutató is...lehet azon pislogni rendesen :appl: , szal nem egy utolsó látvány, amikor vki odamegy, és szanaszét törnek a teste különbözõ pontjain (fej, kar, láb, fül, has, hát, stb) nagyobb betonlapokat, illetve téglákat...amikor annak a mesternek a fülén 2 irányból egyszerre kettétörtek 1-1 téglát, elég rendesen kamilláztunk ki a fejünkbõl :zen:
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Edina-chan

én megyek edzõtáborba (jipppííí XD ) , ott lehet hogy lesz ilyen, szívesen megnézném. ^^
(bár az övvel csapkodással való felavatást nem várom...:D )

Feldin

De figy, minek akarna lenyûgözni azzal hogy õ el tud törni egy hegyet a térdén?
Nekem ez felvágás...
Vagy tagtoborzás... de aki ezért megy ...
Shiroi, épp ezaz. Én úgy hiszem hogy aki magasra jut annak jellemfejõdni is kéne...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Edina-chan

Feldin, látom eléggé ez ellen vagy ^^"
nem tudom, ha te tudnál valami különlegeset ( :3x3:  ), lehet hogy te is szívesen mutogatnád, bár szerintem ez se igazán mutogatás...
ennyi erõvel az emberek ne csináljanak semmit, ne mutassák meg mit tudnak mert az már hencegés XD
mindegy ^^"

Feldin

Quote from: Edina-chanFeldin, látom eléggé ez ellen vagy ^^"
nem tudom, ha te tudnál valami különlegeset ( :3x3:  ), lehet hogy te is szívesen mutogatnád, bár szerintem ez se igazán mutogatás...
ennyi erõvel az emberek ne csináljanak semmit, ne mutassák meg mit tudnak mert az már hencegés XD
mindegy ^^"
:)
Sajnálom, én így érzem :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Itachi

Quote from: Feldin:)
Sajnálom, én így érzem :D
Hmm..Igazándiból én sem vagyok rajongója a töréstechnikáknak,de tudom mire jók.A töréstechnikákhoz nem elég erõ ,tapasztalat hanem koncentráció és egy fajta lelkiállapot kell.Gyakorlatilag a töréstechnikákon kerszetül tudja megmutatni az ember, hogy, hogy gyõzedelmeskedik az elme és a lélek az anyag felett.Lássuk be így nézve van értelmük.Mert bizony ha az elme nem csiszolt akkor is meglesz a törés csak nem a széttörendõ objektumon....:ejnye:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Damnatus

Szerintem nincs baj azzal, ha vki megmutatja, hogy mire képes, mit tud kihozni az emberbõl a harcmûvészet. Minden harcmûvészet "toboroz" valahogy. Akinek a törés tetszik, azért jön, aki zúzógép akar lenni, az azért, akit a szamurájromantika vonz azért. Aztán majd egy-két edzés után kiderül, hogy valóban arra vágytak-e, azt adja-e az adott harcmûvészet, amirre szükségük van.
Egyébként a harcmûvészet szó alatt én a harcrendszer, tradíció és szellemiség és filozófia egy rendszerré gyúrását értem.
A küzdõsportban is megvan a harcrendszer, szellemiség, sõt a tradíció is meglehet, a filozófia hiányzik.
Illetve a harcmûvészet célja az általános jobbá válása a mûvelõjének, a küzdõsportté pedig a speciális területen való jobbá válás (ami persze közvetetten más területekre is pozitiv hatással van.
Illetve én nem annyira a stílusokat osztom be harcmûvészetre és küzdõsportra, hanem azt, hogy a tagok hogy állnak a stílushoz.
A kendot is lehet harcmûvészetként és küzdõsportként ûzni.

Itachi

Quote from: DamnatusSzerintem nincs baj azzal, ha vki megmutatja, hogy mire képes, mit tud kihozni az emberbõl a harcmûvészet. Minden harcmûvészet "toboroz" valahogy. Akinek a törés tetszik, azért jön, aki zúzógép akar lenni, az azért, akit a szamurájromantika vonz azért. Aztán majd egy-két edzés után kiderül, hogy valóban arra vágytak-e, azt adja-e az adott harcmûvészet, amirre szükségük van.
Egyébként a harcmûvészet szó alatt én a harcrendszer, tradíció és szellemiség és filozófia egy rendszerré gyúrását értem.
A küzdõsportban is megvan a harcrendszer, szellemiség, sõt a tradíció is meglehet, a filozófia hiányzik.
Illetve a harcmûvészet célja az általános jobbá válása a mûvelõjének, a küzdõsportté pedig a speciális területen való jobbá válás (ami persze közvetetten más területekre is pozitiv hatással van.
Illetve én nem annyira a stílusokat osztom be harcmûvészetre és küzdõsportra, hanem azt, hogy a tagok hogy állnak a stílushoz.
A kendot is lehet harcmûvészetként és küzdõsportként ûzni.
A taekwondo t sajna nem....:(
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Damnatus

Szerintem azt is lehet. Bár igaz, hogy az azt ûzõk többsége küzdõsportként ûzi.

Mattanja

Quote from: DamnatusSzerintem azt is lehet. Bár igaz, hogy az azt ûzõk többsége küzdõsportként ûzi.
Lehet, de én is úgy nézek sok taekwondo-sra, mint sportolóra.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Squall

Quote from: FeldinDe figy, minek akarna lenyûgözni azzal hogy õ el tud törni egy hegyet a térdén?
Nekem ez felvágás...
Vagy tagtoborzás... de aki ezért megy ...
Shiroi, épp ezaz. Én úgy hiszem hogy aki magasra jut annak jellemfejõdni is kéne...

Pontosan ezért...nem lenyûgöz, hanem megmutatja ÉLÕBEN, h ilyen is van, és nemcsak régi karatés filmeken lehet ilyet látni, és nemcsak trükkfelvétel...mivel sokan vannak akik elmennek meglesni 1-1 bemutatót, de eszük ágában sincs üzni, csak nézni szeretik, vagy csak 1x ilyet is akarnak látni az életben...na pont az ilyenek miatt kell megmutatni nemcsak a töréseket, hanem minden mást is...
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Itachi

Quote from: ShiroiLehet, de én is úgy nézek sok taekwondo-sra, mint sportolóra.
No ,igen nekem is ez a bajom.Voltam most két edzésen és a másodikon volt gy pici harc.Esküszöm a kick-box os éveim jutottak eszembe...(ez nem pozitívum) Én ha tanulnám azért tanulnám, hogy a rúgásokat tudjam, szépek legyenek, erõsek leygenek és a kondim is jó legyen.A verseny meg a küzdelem része nagyon nem érdekel...
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Mattanja

Quote from: ItachiNo ,igen nekem is ez a bajom.Voltam most két edzésen és a másodikon volt gy pici harc.Esküszöm a kick-box os éveim jutottak eszembe...(ez nem pozitívum) Én ha tanulnám azért tanulnám, hogy a rúgásokat tudjam, szépek legyenek, erõsek leygenek és a kondim is jó legyen.A verseny meg a küzdelem része nagyon nem érdekel...
Láttam 1-2 fajta taekwondo-edzést és taekwondo-st, és érdekes harcmûvésznek mondanom magam ... miattuk. :) Versenyre sem nagyon akartam menni. Bár gondolom a többi harcmûveszetben is vannak nem odaillõ klubbok és "sportolók".
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Itachi

Quote from: ShiroiLáttam 1-2 fajta taekwondo-edzést és taekwondo-st, és érdekes harcmûvésznek mondanom magam ... miattuk. :) Versenyre sem nagyon akartam menni. Bár gondolom a többi harcmûveszetben is vannak nem odaillõ klubbok és "sportolók".
Pedig én ITF re járok ami ugye elvileg inkább harcmûvészet-szerûbb.Vagy én vagyok vak vagy nagyon kicsi az a harcmûvészet rész benne....o.o
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Mattanja

Quote from: ItachiPedig én ITF re járok ami ugye elvileg inkább harcmûvészet-szerûbb.Vagy én vagyok vak vagy nagyon kicsi az a harcmûvészet rész benne....o.o
Én is ITF-et tanultam, és szerintem mestertõl függ, és a társaktól.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Elain

Nemcsak törések vannak amit a laikusnak is érdemes látni. A mesterem mesélte, hogy azóta hisz a belsõ erõben, amióta látta hogy mit tud egy zen-íjász. A következõ történt: egy harcmûvészettel foglalkozó társaság találkozot az illetõvel, és megbeszélték, hogy kipróbálják mit tud. Az öreg kilencven éves vágottszemût bevezették egy tök üres raktárépület közepére, és közölték vele, hogy elrejtettek itt három pénzérmét, amiket el kell eltalálnia. Ezután lekapcsolták a villanyt, kimentek, és rázárták az ajtót. Infrakamerával vették fel hogy mit csinál: megált középen, meditált egy ideig, majd fogta az íját, és célzás nélkül, csak úgy oldalirányba lazán kilõtt egy nyílvesszõt, majd fordult kettõt, és ugyanigy eleresztett egy-egy nyilat. Mindhárom pénzérmét ellõtte.

Elain

Egyébként nem akarok fölényeskedni, de szerintem a legnyilvánvalóbb dolgok egyike, hogy az életenergiáinkat irányítani lehet. Egyszerûen észre kell venni.
Amit pedíg a kardunkról vallunk, lehet hogy misztifikáció, de nekem hinnem kell benne hogy a szablyámnak lelke van, külömben nem tudok vele összehangolódni. Hiszen õ vezeti a kezem, énekel ha jól csinálom, és õ határozza meg, milyen stílusban fogok vívni. De nézzük meg mit csinálnak a gyerekek az alvókáikkal? Hogyan beszélnek róluk vagy inkább velük?

Feldin

Quote from: ShiroiLáttam 1-2 fajta taekwondo-edzést és taekwondo-st, és érdekes harcmûvésznek mondanom magam ... miattuk. :) Versenyre sem nagyon akartam menni. Bár gondolom a többi harcmûveszetben is vannak nem odaillõ klubbok és "sportolók".
vannak.
mindenhol.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: ElainEgyébként nem akarok fölényeskedni, de szerintem a legnyilvánvalóbb dolgok egyike, hogy az életenergiáinkat irányítani lehet. Egyszerûen észre kell venni.
Amit pedíg a kardunkról vallunk, lehet hogy misztifikáció, de nekem hinnem kell benne hogy a szablyámnak lelke van, külömben nem tudok vele összehangolódni. Hiszen õ vezeti a kezem, énekel ha jól csinálom, és õ határozza meg, milyen stílusban fogok vívni. De nézzük meg mit csinálnak a gyerekek az alvókáikkal? Hogyan beszélnek róluk vagy inkább velük?
azt mondják a kard a szamuráj lelke.
Biztos hogy közeli kapcsolatba lehet kerülni vele.
Viszont nem a kard dönt, tiéd az irányítás, te tudod/nem tudod a technikát.
Kendoban ez nincs. A shinai sajnos fogyó eszköz.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Squall

Quote from: ElainEgyébként nem akarok fölényeskedni, de szerintem a legnyilvánvalóbb dolgok egyike, hogy az életenergiáinkat irányítani lehet. Egyszerûen észre kell venni.
Amit pedíg a kardunkról vallunk, lehet hogy misztifikáció, de nekem hinnem kell benne hogy a szablyámnak lelke van, külömben nem tudok vele összehangolódni. Hiszen õ vezeti a kezem, énekel ha jól csinálom, és õ határozza meg, milyen stílusban fogok vívni. De nézzük meg mit csinálnak a gyerekek az alvókáikkal? Hogyan beszélnek róluk vagy inkább velük?

Van benne vmi...
Nekem ugyan csak egy szamuráj díszkardom van, és sose tanultam vívni vele, de akkoris, amikor csak egy kis tisztítgatás céljából elõveszem, és csak úgy tartom, elfog vmi érzés...
(...lehet h hatalomvágy :kiraly: ?)
Mindenesetre várom már, h mikor leszek azon a szinten, h elkezhetem tanulni a kardot is, mert sztem az a legnemesebb az összes fegyver közül :D
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Feldin

Quote from: SquallVan benne vmi...
Nekem ugyan csak egy szamuráj díszkardom van, és sose tanultam vívni vele, de akkoris, amikor csak egy kis tisztítgatás céljából elõveszem, és csak úgy tartom, elfog vmi érzés...
(...lehet h hatalomvágy :kiraly: ?)
Mindenesetre várom már, h mikor leszek azon a szinten, h elkezhetem tanulni a kardot is, mert sztem az a legnemesebb az összes fegyver közül :D
Ninjutsu?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Itachi

Quote from: FeldinNinjutsu?
Áh, ebõl jut eszmbe.Én ugye anno egy renegát ninjutsu t tanultam ami már nem tartozik a Bujinkan hoz.Ott úgy tanultak a fekteövesek kardozni, hogy igazi éles karddal vívtak, és borzasztóan sokat sérültek.Milyen jó ,hogy otthagytam...Rengeteg feketeöves a kardozás miatt hagyja ott abba mert eccerûen túl nagy stressz számukra.Megértem mondjuk.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Squall

Quote from: FeldinNinjutsu?

Nem...bár érdekel, de ahhoz kb megint 6-7 évesnek kellene lennem, akkor lenne értelme elkezdeni...
Kempo...egyszóval sima pusztakezes harcot tanulok, de van jópárfajta fegyver, amivel késõbb szintén tanulhatunk, köztük a kard is...persze nem úgy, mint a ninja-k, v shinkendo-sok, meg a többiek, hanem hozzájuk képest csak elenyészõ szinten, hisz nem ez a célunk, de egy alap fegyverhasználatot lehet tanulni...nameg vannak kifejezetten fegyver katák (igaz csak baromi magas szinten), úgyhogy már várom :D
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Itachi

Quote from: SquallNem...bár érdekel, de ahhoz kb megint 6-7 évesnek kellene lennem, akkor lenne értelme elkezdeni...
Kempo...egyszóval sima pusztakezes harcot tanulok, de van jópárfajta fegyver, amivel késõbb szintén tanulhatunk, köztük a kard is...persze nem úgy, mint a ninja-k, v shinkendo-sok, meg a többiek, hanem hozzájuk képest csak elenyészõ szinten, hisz nem ez a célunk, de egy alap fegyverhasználatot lehet tanulni...nameg vannak kifejezetten fegyver katák (igaz csak baromi magas szinten), úgyhogy már várom :D
Ninjutsu t nyugodtan tanulhacc...A mai ninjutsu csak árnyéka annak ami régen volt.Ehhez nem kell 6-7 éves legyél.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Squall

Quote from: ItachiNinjutsu t nyugodtan tanulhacc...A mai ninjutsu csak árnyéka annak ami régen volt.Ehhez nem kell 6-7 éves legyél.

Lehet, de én nem akarok úgy hozzáállni, h a mait tanuljam meg...
Ha már elkezdek vmit tanulni, azt rendesen megtanulom, és nemcsak felületesen...
Továbbá a ninjutsu azon kevés harcmûvészetek egyike, amit csakis és kizárólag rendes japán mestertõl tanulnék meg...és mivel ennek híján vagyunk piciny kis országunkban, így még1 ok, amiért nem kezdem el...
Nameg jobban szeretem a rendes, pusztakezes harcot...a fegyver csak ráadás...végülis az utcán sem fegyverrel rohangálok, úgyhogy a fegyveres harcnak sok hasznát nem veszem...egyszerûen csak szép, és a szépsége miatt tanulnám meg...
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Feldin

Quote from: SquallNem...bár érdekel, de ahhoz kb megint 6-7 évesnek kellene lennem, akkor lenne értelme elkezdeni...
Kempo...egyszóval sima pusztakezes harcot tanulok, de van jópárfajta fegyver, amivel késõbb szintén tanulhatunk, köztük a kard is...persze nem úgy, mint a ninja-k, v shinkendo-sok, meg a többiek, hanem hozzájuk képest csak elenyészõ szinten, hisz nem ez a célunk, de egy alap fegyverhasználatot lehet tanulni...nameg vannak kifejezetten fegyver katák (igaz csak baromi magas szinten), úgyhogy már várom :D
Magyar kempo?
Arról még nem hallottam jót... már bocsi.
Mesélj.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Squall

Quote from: FeldinMagyar kempo?
Arról még nem hallottam jót... már bocsi.
Mesélj.

Kurayfat Kempo...szóval nem kell bocsánatot kérni...
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Feldin

Quote from: SquallKurayfat Kempo...szóval nem kell bocsánatot kérni...
Fejtsd ki. Ha kérhetem.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Squall

Quote from: FeldinFejtsd ki. Ha kérhetem.

Mire vagy kíváncsi?
A Kurayfat a rendes régi tradícionális, japán változata a kempo-nak...
Különbségeket nem naon tok mondani, mert nem ismerem sem a Zen-Bu-Kan Kempo rendszerét és tanítási módszereit, sem a magyar kempo-ét...
Gyakorlatilag pusztakezes harc, mint ahogy a nevében is benne van: Kurayfat Kempo Karate. Annyi, h van földharc is benne, de az van minden kempo-ban...
Az meg h hol tanul az ember jó kampo-t, és hol nem, az meg teljesen tanító függõ, mint ahogy minden más ágazatban is...én jó helyen vagyok :zen:
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Feldin

Quote from: SquallMire vagy kíváncsi?
A Kurayfat a rendes régi tradícionális, japán változata a kempo-nak...
Különbségeket nem naon tok mondani, mert nem ismerem sem a Zen-Bu-Kan Kempo rendszerét és tanítási módszereit, sem a magyar kempo-ét...
Gyakorlatilag pusztakezes harc, mint ahogy a nevében is benne van: Kurayfat Kempo Karate. Annyi, h van földharc is benne, de az van minden kempo-ban...
Az meg h hol tanul az ember jó kampo-t, és hol nem, az meg teljesen tanító függõ, mint ahogy minden más ágazatban is...én jó helyen vagyok :zen:
Akkor jó :)
Én is :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s