Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: chilip on 2008-10-09, 10:33:04
Quote from: Próféta on 2008-10-06, 23:46:09
I'm failing terribly all day long?
Vagy inkább: I have been failing terribly the whole day?

és ez inkább present perfect continous > hangsúly az eltelt időn van, és emelett a cselekvés lezárult az adott időpontra, ergo ez a jó ha most fejeződött be vagy a közelmúltban(?).
Nem kellett befejeződnie.
Itt az igazság.




Tervezem, hogy belekóstolok a bringával bejárás művészetébe, mert tulajdonképpen szerencsés helyen lakom hozzá, viszont ülőmunkát végzek, így jól jön.

Bicikli az van, ajándék, jó vacak. Van hozzá pumpa is. Mit szerezzek még be sürgősen? Lámpa, Lánc? Mire figyeljek, milyet vegyek? Van valami jó bicaj-howto oldal?

Moha

Quote from: Próféta on 2008-10-09, 22:08:57
Bicikli az van, ajándék, jó vacak. Van hozzá pumpa is. Mit szerezzek még be sürgősen? Lámpa, Lánc? Mire figyeljek, milyet vegyek? Van valami jó bicaj-howto oldal?
Biciklivel melóba járás az trükkös dolog. :)
Hadd meséljem el a saját esetemet:
- Adott a meló helyem (ugye szintén ülő munka) alig 4 km-re otthonról. Nyáron, gondoltam jó időben inkább megyek bicajjal.
- Adott egy 14 éves bringa, amibe jómagam is belehajtottam már vagy 10ezer km-t, ill. öcsikém szépen leamortizálta, szóval először is rendbe kellett tennem.

Vennem kellett 2 felnit, mert még az eredetiek voltak rajta és már nem bírták a kiképzést, szét voltak nyílva a forrasztási pontnál. Kellett egy új gumibelső, 4 új fékpofa és pár csavar. A szomszédban lakik nagymamám öccse, aki történetesen kerékpárszerelő (is) szóval legalább volt kire bízni. :) Szóval sikerült futásképes állapotba hozni, de utána jött csak a java:
A váltó nem kapcsolt minden fokozatba ill. a fék harmatgyenge volt, így azokat még be kellett állítani. Örültem, hogy most már végre megy rendesen. Pár nap után a fékbowden megadta magát, tehát azt is ki kellett cserélni.
Na ezután már tényleg a keróval mentem melózni. Jó volt így, mert még kocsival is csak kb 3 percet spóroltam a bringához képest (a rekordom bringával hazafelé 7 és fél perc :P). Viszont, mivel a lánckerékről már évekkel ezelőtt leesett a borítás, a nadrágjaim megszenvedték a dolgot, azóta is van még pár bicajzsír-folt az egyiken, amit semmi nem akar kihozni (ecetes olló esetleg :lul: ). Tehát egy jótanács: használj csipeszt vagy tűrd be a nadrágot, különben összekened.
Az utolsó incidens az volt, mikor épp beértem a melóhelyre, és egy pattanással a lánc elszakadt, így hazafelé kénytelen voltam roller-üzemmódban menni. :haha:

Mindent egybevetve kb 14ezret költöttem a keróra (igen, annyiért újat veszek, de csak tesco minőséget) . Kiszámoltam, hogy kb 70-szer kell kocsi helyett keróval mennem melózni, hogy viszahozza a benzin árát. :hopp:

Szóval ha egy lepukkant keróval akarsz bejárni melózni, nem árt, ha felkészülsz pár dologra. :)

Próféta

Na jelenleg ott tartok, hogy a gumi felpumpálása sem sikerült. Amint jó keményre fújom és lehúzom a csövet, azonnal kiereszti a levegőt.Tavaly még ment :(

Member

Az ujjadat villámgyorsan nem tudod rányomni a csavarás előtt? Anno voltak olyan lufik, amiknél muszáj volt a nyelvemmel egy ideig befogni a cuccot, mert amíg a számba volt, nem lehetett elszorítani.

Nakedape

sisak, hátsó világítás!!!, első világítás, láthatósági mellény érdemes, kesztyű érdemes, nadrág éeszorító hasznos, ha a kgumi nem autószelepes akkor autószelepátalakító, így abenzinkutakon fel tudod egyszerűen fújni. normális zár.

(életem 1. zh alatti postja :D )
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cobra

Óra alatt netezni?  :ejnye:

Bár én már nagyon rég ültem biciklin, de én is azt mondom, hogy mindenképpen kell elölre és hátulra világítás és mellé sötétben a láthatósági mellény sem árt, ha közúton kell menned. Ahol van rá lehetőség inkább a járdán menj (illetve ha lenne kerékpárút, akkor ott, még ha kis kerülő is). Ilyen hűvösebb időre tudok javasolni egy jobb motoros esőnadrágot, ez megvédi a rendes nadrágodat a kosztól és még a lábad se fagy le. Igaz ami jobb anyagból van, az 10e-nél kezdődik. Olcsóbban megúszhatod, ha veszel egy lovas lábszárvédőt, az is megvédi a nadrágodat a lánctól.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2008-10-10, 11:36:05
...
lovas lábszárvédőt, az is megvédi a nadrágodat a lánctól.
LOL, eloveszem a szekrenybol. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Quote from: Cobra on 2008-10-10, 11:36:05
Óra alatt netezni?  :ejnye:
....
Ahol van rá lehetőség inkább a járdán menj

Járda ezt majd szűrd le magad, nem  túl jó sokszor, néha lehet h érdemes.

Télen is akarsz kerekezni? mert akkor sok tanács kellehet még :D

Órán netezni: én irattam, ők nem látták, 2h15m keresztül fárasztó csak szigorúan nézni :D meg járkálni
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

Quote from: Cobra on 2008-10-10, 11:36:05
Ahol van rá lehetőség inkább a járdán menj
akkor a csengő is hasznos lehet! :D
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

Quote from: noriko on 2008-10-10, 13:07:06
Quote from: Cobra on 2008-10-10, 11:36:05
Ahol van rá lehetőség inkább a járdán menj
akkor a csengő is hasznos lehet! :D
meg faarc, és területfoglalási engedély, ha jön a rendőr :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cobra

Azért írtam, hogy ahol lehet (tehát kevés a gyalogos). Kerékpárral meg szabályos a járdán közlekedni (és biztonságosabb is, mint az úton).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-10-10, 15:42:27Kerékpárral meg szabályos a járdán közlekedni.
mióta?  :eek:
én pont úgy tudom, hogy pár éve elkezdték komolyan szívatni a bringásokat, akik a járdát merték használni az úttest helyett.

Soldier

#2112
egy elég szokvanyos kérdésem lenne, bar rakerestem es nem talaltam meg a valaszt itt forumon szvl megkerdem.Az lenne a gond hogy a TV-t /regi samsung crt/ összekötöm a PC-vel egy scart-composite kábelel aminek a gépfelöli oldalan egy Svideo atlakito van mert csak ez megy bele a 7600GS kartyamba.Maga a hiba az: hogy valamiert fekete-fehér a kép a tv-n, beálittotam a PAL/BG-t továbbá meg sok lehetöseget kirpobaltam de mindel ugyanez volt a helyzet.még jo sokévvel ezelött a 9200SE kartyamal jo volt, bar tudom ez semmit sem jelent.Ötlet van esetleg vmi?

Fazék

Quote from: Soldier on 2008-10-10, 21:23:29
egy elég szokvanyos kérdésem lenne, bar rakerestem es nem talaltam meg a valaszt itt forumon szvl megkerdem.Az lenne a gond hogy a TV-t /regi samsung crt/ összekötöm a PC-vel egy scart-composite kábelel aminek a gépfelöli oldaan egy Svideo atlakito van mert csak ez megy bele a 7600GS kartyamba.Maga a hiba az: hogy valamiert fekete-fehér a kép a tv-n, beálittotam a PAL/BG-t továbbá meg sok lehetöseget kirpobaltam de mindel ugyanez volt a helyzet.még jo sokévvel ezelött a 9200SE kartyamal jo volt, bar tudom ez semmit sem jelent.Ötlet van esetleg vmi?
ötletem így hirtelen nincs, csak megerősíteni tudom a problémát, mert ugyanez jelentkezett egy barátomnál. ugyan nála lcd tv van és van egyéb mód is az összekötésre, de ott hirtelen csak ilyen kábelek voltak és így ugyanezt produkálta.
tippre a scart kavarhat be, hogy a gépből kijövő jeleket már nem tudja megfelelően kezelni.
egy hozzá nem értő ember (ld. pl én) azt gondolná, hogy amiket össze tud dugni átalakítókkal, az úgy jó is lesz.
namármost leguóbbi próbálkozásom ékes példa rá, hogy ez bizony nem így van: gépemből hang ki 3,5-ös minijack 3 m-es hosszabbítókábel, végébe bedugtam egy 3,5 --> 2xrca kábelt, ezeket átalakítóval mindkettőt visszacsináltam 3,5-ösre, ezt a kettőt közösítettem egy 3,5-ös elosztóval és büszkén bedugtam a hifimbe. hát kicsit felemás volt az eredmény :haha:
ha teljesen bedugtam, akkor csak az egyik hangfal szólt, ha félig volt bedugva, akkor szóltak rendesen a hangfalak, de ebben az állapotban elég instabil volt :) majd pár nap így használat után végképp megadta magát és onnantól akárhogy dugtam a hifibe, nem jött belőle hang. szóval 1-2 hete csak fejessel használom a gépet ^^" mert persze richtig pont bármilyen boltba bemegyek, éppen elfogyott az 5m-es 3,5-ös minijack male-male kábel   :comp:

szóval tipp: milyen egyéb csatlakozó van a tv-n? próbálkozz azokkal sztem :)

Soldier

Quote from: Fazék on 2008-10-10, 21:30:55
milyen egyéb csatlakozó van a tv-n? próbálkozz azokkal sztem :)

táp, es az mar foglalt :rotfl:
meg van egy Audio/Video Output /ami ha nem tévedek most ebben az esetben nem éppen hasznalhato/  es itt le is zarultak a lehetösegek.

Fazék

Quote from: Soldier on 2008-10-10, 21:34:35
Quote from: Fazék on 2008-10-10, 21:30:55
milyen egyéb csatlakozó van a tv-n? próbálkozz azokkal sztem :)

táp, es az mar foglalt :rotfl:
meg van egy Audio/Video Output /ami ha nem tévedek most ebben az esetben nem éppen hasznalhato/  es itt le is zarultak a lehetösegek.
sucks to be you :D

Soldier

#2116
Quote from: Fazék on 2008-10-10, 21:36:40
sucks to be you :D
mindenesetre köszi x)

Cobra

A Scarton kell átkötni 2 érintkezőt, de ne tőlem kérdezd melyik kettőt, csak emlékszem, hogy olvastam. Egyébként valószínűleg elég katasztrófa lesz a képminőség a sok átalakító miatt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soldier

#2118
Quote from: Cobra on 2008-10-10, 21:47:21
A Scarton kell átkötni 2 érintkezőt, de ne tőlem kérdezd melyik kettőt, csak emlékszem, hogy olvastam. Egyébként valószínűleg elég katasztrófa lesz a képminőség a sok átalakító miatt.

maga a minöseg nem volt rossz /olyan TV-s =)/ csak ugye feketefehér. nincs sok atalakito csak 1.vagy az sok ? : ) 2 éritkezöt? o.O akkor is ha elötte ezt mar hasznaltam ilyen "feladatra" csak a kartya más?

motifator

Quote from: Fazék on 2008-10-10, 21:30:55
[...]ezt a kettőt közösítettem egy 3,5-ös elosztóval[...]
Szerintem itt rontottad el a dolgot.
Ugye adott volt 2 mono kábeled (bal és jobb oldal), és ezeket egy sztereó elosztóval "közösítetted". Az a legkevesebb, hogy ezután mono jelet kapsz. Elmondásod alapján az elosztó közösítésével sikerült a 2 oldal összegét (ami a szokásos mono), rosszabb esetben a különbségét (kb. hiányzik az ének, meg úgy minden, ami alapból "középen" volt) elvezetned az egyik hangfaladba, a másikba meg semmit. Amúgy nem volt rossz a megközelítés, de ilyen esetben az elosztó azért elosztó, mert elosztó, és nem közösítő :) Szal érdemes venned egy normális 3.5-ös sztereó (TRS) kábelt.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Fazék

hmm. logikusan hangzik amit leírsz, sejtettem, hogy ott lehet elszúrva a dolog  ^^"
Quote from: motifator on 2008-10-10, 21:53:52Szal érdemes venned egy normális 3.5-ös sztereó (TRS) kábelt.
igen, ez fog történni, (már ha ugyanarra a kábelre gondolunk) csak sajnos mint írtam minden boltban csak a vacak másfél méteres verziót találom, az 5m-es vagy pont elfogyott, vagy nem is tartanak, csak kirakják a feliratot, hogy idegesítsenek   ^^

motifator

Hangszerbolt, hifibolt, vagy vegyes elektronikai bolt (olyasféle, ahol kábelek, dugók, aljzatok, ellenállások, diódák, ilyesmi kapható), esetleg autóhifi-műhely. Bemész, veszel annyi kábelt, amennyi kell, meg 2 dugót, és össze is forrasztják neked, ha szépen kéred.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

bboss61

Üdv, tudna valaki abban segíteni hogy honnan tudnám letölteni a Naruto animet? 
Régebben itt ftp-n fenn volt de ma már csak a Shippudent találom.
Előre is köszönöm!

noriko

#2123
Quote from: bboss61 on 2008-10-11, 12:50:58
Üdv, tudna valaki abban segíteni hogy honnan tudnám letölteni a Naruto animet? 
Régebben itt ftp-n fenn volt de ma már csak a Shippudent találom.
Előre is köszönöm!
torrent oldalak, vagy http://usteam.hu/forum/index.php?topic=205.msg342670#msg342670
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Volt valakinek valaha dolga csempefestekkel? Eleg hanyas szinu itt a furdoszobai csempe, es kilog par regi tipli a falbol nehany helyen. Valami Molto nevu csempefestekrol rizsaztak a neten, de nem birok normalis infot szerezni rola, valoszinuleg kevesen hasznaljak. Furdoszobara tervezett tapetat is emlitettek, de el nem tudom kepzelni az hogy nez ki csempere ragasztva. ???
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Sztem csak akkor gondolták komolyan, hogy a csempét tapétázd le, ha hülyék.
[reserved]

Kvikveg

Quote from: NLZ on 2008-10-12, 01:09:20
Sztem csak akkor gondolták komolyan, hogy a csempét tapétázd le, ha hülyék.
Nagyjabol nekem is ez jutott az eszembe.
Persze valoszinuleg ugy gondoltak, hogy elotte meg valamit kenjel ra, hogy sima legyen.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

The regional leader is responsible that the protective clothing are used according the rules.

vagy

The regional leader is responsible that the protective clothing is used according the rules.

?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

Szerintem "is", mert the protective clothing -> egy dolgot fed

Próféta

#2129
Szerintem is singular, bár nem tudom, hogy a "the"-nek mi köze van hozzá. Sőt, az talán még el is hagyható.
EDIT: inkább "It's sy's responsibility that ..."

EDIT EDIT: és a kérdéses ige leginkább be, úgy hangzik a legjobban
It's the responsibility of the regional leader that the protective clothing be used according the rules.