Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Próféta

GYK: angolul Tangent = érintő. Nem csak a tangens szögfüggvényt jelenti.

via_mala

Quote from: via_mala on 2006-11-09, 04:32:27
The American Astronaut (2001)
Ennek a filmnek 2x kellett nekiugranom, de végül leteperetük egymást. Nem szoktam kedvelni a művészfilmeket, és bár az imdb szerint ez Musical / Comedy / Sci-Fi főkategóriákba van besorolva, mégis inkább érzem jellemzőnek rá a Independent Film / Surreal / Absurd besorolást.
...
A másik bánatom, hogy a film OST-jét sem találom sehol, de más semmit sem Cory McAbee-től, pedig elhallgatgatnám ma-holnap és holnapután is.

Szerk.: találtam trailer-t itt, és egy pár számot az OST-ről. Sovánka, de több a semminél. Na gyorsan le is rántom az MP3-makat...
Jó hír azoknak, akik hozzám hasonlóan kedvelték a filmet és a zenéjét: Végre van teljes Soundtrack is! Hopp!
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Solid Snake

Letters From Iwo Jima (2006)

Clint Eastwood legújabb felemelő alkotása.

A történet a II. világháború keleti frontjának egyik leghíresebb csatája, az Iwo Jima-i ütközet idején játszódik. Érdekesség azonban, hogy a háború ezen mozzanata a filmben a hősies japán védők szemszögéből kerül bemutatásra, akiket az amerikaszimpatizáns Kuribayashi tábornok vezetett. A főszereplő a civil életben pék Saigo, akit behívnak a hadseregbe, ezzel elszakítják szerető feleségétől és születendő gyermekétől. Bár az ifjú hazafias és önfeláldozó gondolatokkal vonul a harcmezőre, a háború kereszttüzében, borzalmában, társainak, barátainak elvesztésekor egyre inkább rájön, hogy mit is jelentenek az alapvető erkölcsi morálok és a haza szeretete, és hogy ezekért valóban érdemes-e egy katonának az életét adnia.

A film - bár a háborúról szól - mégis inkább a szereplők jellemére, a japán katonák hazaszeretetének mértékére, a haladó gondolkodású, emberi értékeket szem előtt tartó hősökre apellál. A maradiság és az önfeláldozás a háború poklában mit sem számít, mikor az ellenség is emberekből áll, akik más célokért, de szintén küzdenek. A film üzenetét nehéz szavakba önteni, ahhoz látni kell az alkotást. Annyi azonban bizonyos, hogy az eddigi, általában amerikai szemszögből bemutatott fekete-fehér alapú "mi vagyunk a jók, az ellenség meg gonosz és kész" felfogás erre a filmre nem érvényes, az alkotók a lehető legnagyobb realizmust és átérzést ültették bele a kb. 130 percnyi játékidőbe.

Egyedüli negatívum, hogy a CGI-os partraszállás meglehetősen otromba lett. Ha már a költségvetés nem terjedt ki nagyobb tömegjelenetekre, akkor legalább a számítógéppel való megoldáson csiszolhattak volna egy kicsit (hála az égnek a harcjelenetek legtöbb része élőszereplős, egyedül a partraszállás volt látványra "enyhén durva").

A képi világ kellően szép a nyugodt jeleneteknél és sötét a vérontásoknál, "1944-es hangulatú", a zenére sem lehet panasz: lágy, kellemes, érzelmeket keltő melódiák hangzanak el. A színészi játék nagyszerűsége szintén említésre méltó (Ken Watanabe aduász a kissé különc, mégis bölcs stratéga Kuribayashi tábornokként, de Kazunari Ninomiya is fantasztikus a háború borzalmait egyre jobban megtapasztaló Saigo szerepében), még a mellékszereplők is emlékezetes alakítást nyújtanak, a teljes stáb kitett magáért.

Annyit tudok mondani: Gratulálok, Clint Eastwood. Így kell háborús filmet csinálni.  :zen:



95%

Raggie

Quote from: Solid Snake on 2007-04-21, 23:33:47
Letters From Iwo Jima (2006) (...)
Régóta meg akartam már nézni... úgy tűnik mostmár nem halasztgatom tovább! :D ;)

Where eagles dare/Kémek a sasfészekben
Csak hogy erősítsem a II.VH-s vonulatot :) . Egy jó regényből készített film, ami szintén jó lett(a könyvet nem olvastam, csak Ramizzal való konzultálás után tudtam meg hogy elég hűen követi a film a cselekményeit és a fordulatait is).
Kicsit akció orientáltabb a mostanában általam megnézett háborús filmeknél, de egyáltalán nem zavart, mert Richard Burton és Clint Eastwood igazán cool párost alkotnak a náciktól nyüzsgő várban grasszálva és konspirálva.

Egy ausztriai kastélyban tartanak fogva egy elfogott magasrangú angol tisztet, aki tud a második front megindítási terveiről. Ha ezek az információk a németek kezére kerülnek az súlyos csapás lenne a szövetségi erőkre nézve. Ezért egy kisebb csapatot küldenek a kiszabadítására, mivel hadsereggel lehetetlen lenne ilyen messze a frontvonal túlsó oldalára eljutni mielőtt kiszedik belőle az infókat. A csapat kizárólag angol különlegesen kiképzett katonákból és egy amerikaiból áll. Már a csapat landolásánál elkezdődnek a gyanús események...

És innentől csak sorra jönnek a fordulatok. Minden negyedórában legalább egyszer leesik az ember álla. De szó szerint. Fordulatos, izgalmas és háborús kémfilmet láthatnak akik megnézik ezt a filmet. Mindenkinek ajánlom.
(azért még mindíg a jóó öreg Clint Eastwood a legmenőbb arc... :lazza: )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Próféta

A Sasfészek valóban egy  :cool: film.
Csak az zavart, hogy miután minden részletében ennyire jól alkották meg, akkor a váron belüli akciójelenetek (folyosós géppisztolyozás, meg ilyesmi, a részletek már homályosak) miért voltak ennyire nevetségesek/túlheroizáltak/tökéleteseshősős-hentelősök?

Ramiz

Quote from: via_mala on 2007-04-21, 20:16:01
Quote from: via_mala on 2006-11-09, 04:32:27
The American Astronaut (2001)
Ennek a filmnek 2x kellett nekiugranom, de végül leteperetük egymást. Nem szoktam kedvelni a művészfilmeket, és bár az imdb szerint ez Musical / Comedy / Sci-Fi főkategóriákba van besorolva, mégis inkább érzem jellemzőnek rá a Independent Film / Surreal / Absurd besorolást.
...
A másik bánatom, hogy a film OST-jét sem találom sehol, de más semmit sem Cory McAbee-től, pedig elhallgatgatnám ma-holnap és holnapután is.

Szerk.: találtam trailer-t itt, és egy pár számot az OST-ről. Sovánka, de több a semminél. Na gyorsan le is rántom az MP3-makat...
Jó hír azoknak, akik hozzám hasonlóan kedvelték a filmet és a zenéjét: Végre van teljes Soundtrack is! Hopp!
Én meg ennek örültem meg nagyon:
http://www.mininova.org/search/?search=dead+man+soundtrack
Imádtam a film (Dead Man) zenéjét: szaggatott belepengetések a gitárba és semmi más, mégis valamilyen elbűvölő, nyugodt és filozófikus hangulatot árasztott. Nem csoda, tekintve, hogy ki csinálta (ezt csak most tudtam meg): Neil Young. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Quote from: Ramiz on 2007-04-22, 10:52:35
Én meg ennek örültem meg nagyon:
http://www.mininova.org/search/?search=dead+man+soundtrack
Imádtam a film (Dead Man) zenéjét: szaggatott belepengetések a gitárba és semmi más, mégis valamilyen elbűvölő, nyugodt és filozófikus hangulatot árasztott. Nem csoda, tekintve, hogy ki csinálta (ezt csak most tudtam meg): Neil Young. :)
:merci: Régen megvolt, de valahol elhagytam, és el is felejtettem, hogy egyike a legnagyobb OST-knek. Thx. :tezsvir:

Dreamcleaver

Quote from: Solid Snake on 2007-04-21, 23:33:47
Letters From Iwo Jima (2006)



Kicsit langyi volt ez a film. Pont az a baj vele, hogy Clint bácsi elamerikanizálta a japánokat. A film főszereplője egy pék, akinek egyetlen célja, hogy életben maradjon, és visszatérjen a feleségéhez. Ez nagyon nem II. VH-s japán attitűd. A film végén meg sec perc alatt végbemegy rajta egy 180 fokos fordulat, és bekattan. Máshol meg japcsikat láthatunk, akik amcsi fogságba menekültak, ahol aztán a gonosz őrök lelőtték őket, hogy ne legyen velük probléma. tudnám miért nem rázott meg a jelenet...:rolleyes:
A gránátos öngyilkolós rész viszon ütött. Tökéletesen tébolyult, tökéltesen kilátástalan reakció, ahol a japán katonákkal a saját ideológiai csapdájuk végez.

Iwo Jimán kb 20 ezer japán harcolt 60 ezer amerikai ellen. A források szerint egy sem maradt életben, az utolsó emberig védték a szigetet.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Damnatus

Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-23, 13:48:43
1. A film főszereplője egy pék, akinek egyetlen célja, hogy életben maradjon, és visszatérjen a feleségéhez. Ez nagyon nem II. VH-s japán attitűd.
2. Iwo Jimán kb 20 ezer japán harcolt 60 ezer amerikai ellen. A források szerint egy sem maradt életben, az utolsó emberig védték a szigetet.
1. ez egy tipikus emberi háborús attitűd. Úgyhogy japán is, meg II. vh-s is.
2. a források szerint többen is életben maradtak: (wikipedia szerint: 20,703 dead, 216 captured)

Dreamcleaver

Quote from: Damnatus on 2007-04-23, 19:21:09
Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-23, 13:48:43
1. A film főszereplője egy pék, akinek egyetlen célja, hogy életben maradjon, és visszatérjen a feleségéhez. Ez nagyon nem II. VH-s japán attitűd.
2. Iwo Jimán kb 20 ezer japán harcolt 60 ezer amerikai ellen. A források szerint egy sem maradt életben, az utolsó emberig védték a szigetet.
1. ez egy tipikus emberi háborús attitűd. Úgyhogy japán is, meg II. vh-s is.
2. a források szerint többen is életben maradtak: (wikipedia szerint: 20,703 dead, 216 captured)


1. Pont, hogy a japán attitűd nem.
2. most köss bele, 216 fogoly, lényeg, hogy nem mentek tömegesen megadni magukat, aki fogságba eset az is azért, mert úgy sérült meg, hogy nem volt képes öngyilkosságot elkövetni.

Mondjuk azokra a levelekre kíváncsi lennék.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Damnatus

Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-23, 19:25:35
1. Pont, hogy a japán attitűd nem.
Ez kb. olyan hozzáállás, mint hogy a muszlimok terroristák...
Nem egyszer előfordult, hogy öngyilkosoztak, meg minden, de ha a felettesed ezt parancsolja, nem nagyon van más választásod.
A besorozottak többsége ugyanolyan egyszerű hétköznapi ember volt, mint bármely más nemzet katonája, ugyanúgy féltette az életét, vagy halt épp hősi halált.

Solid Snake

Quote from: Damnatus on 2007-04-23, 20:50:05
A besorozottak többsége ugyanolyan egyszerű hétköznapi ember volt, mint bármely más nemzet katonája, ugyanúgy féltette az életét, vagy halt épp hősi halált.

Így igaz. Nem volt az összes japán katona szélsőséges.  :ejnye:

noriko

Quote from: Ramiz on 2007-03-20, 01:22:11
Quote from: noriko on 2007-03-20, 00:56:05
Apropó Kurosawa. Tegnap húgommal megnéztük a Yojimbo-t, utána meg rögtön a Clint Eastwood-os remake-et is (Egy marék dohány).  :D

Érdekes volt levonni a párhuzamot a kettőből! Nagyon szorosan követi a remake az eredetit. Viszont mégis más, így nem lehet azt mondani, hogy ez, vagy az a jobb. Kurosawa verziójában a főhős pl. sokkal komikusabb volt. És egyfolytában evett.  :haha: Clint meg inkább  :lazza: volt.

Szóval, mi mindkét filmet élveztük. :)

Pont ezen a héten lesz egy másik remake-je is elvileg, egy Bruce Willis-es. Na arra kíváncsi leszek!
Az előbbi kettőt azért nem éri fel, de szerintem jó film, megint egy kicsit másfajta és mégis ugyanaz. Bruce Willis is elég :lazza: , persze azért annyira nem, mint Eastwood. :D
Az utolsó emberig (Yojimbo remake with Bruce Willis)
Végül csak felvettük a filmet, és tegnap tudtunk leülni végre megnézni.
Háát...szerintem a szinkron minősége is hozzájárult, de elég gyenge filmnek találtam. Mint remake, persze hozta a sok párhuzamot mindkét előd filmből, de itt valahogy nagyon belekavartak minket a szálakba, a karakterek is gyengébbek voltak, páran még feleslegesek is. A gengszterfilmes megközelítés sem tetszett annyira, zavart a narrálás. Bruce meg próbált  :lazza: lenni, de valahogy nem volt hiteles. Ez a harmadik már nem jött össze!
Viszont felfedeztem, hogy az egyik bandavezér Jerry volt, a Twin Peaks-ből. :D

"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

Quote from: noriko on 2007-04-23, 22:16:38
Az utolsó emberig (Yojimbo remake with Bruce Willis)
Én ugyan nem láttam a két eredetit, de hasonlóan éreztem. Persze nem volt rossz film, csak nem is ugrottam ki a bőrömből. Kicsit uncsi is volt.

Darren Aronofsky - The Fountain
imdb

Ezt a filmet már hosszú hónapok óta hájpolják (itt legutóbb kikuchiyo mester hívta fel rá a figyelmet), és meg kell állapítanom, az előzetes várakozásoknak maradéktalanul képes volt megfelelni. Egész egyszerűen csodálatos a film. Nem hasonlít az író-forgatókönyves-rendező Aronofsky általam ismert korábbi munkáira (Pi, Requiem for a Dream), bár a reklámfilmes / videoklip jellegű vonzódását a tökéletesen összepasszoló történet-látvány-zene-hangulat négyeshez megőrizte.

Az elején kicsit úgy tűnt, mintha semmiről se szólna, inkább összevisszaság volt, és azt hittem, Hugh Jackman és Rachel Weisz valahogy furcsán túljátssza a szerepét. Aztán később persze megértettem, mit is látok, a film gyönyörűsége pedig egészében eltöltött.

A sztoriról egy szót se, nem érdemes. Nézzétek meg.
:hail:

Kvikveg

Ideadod? Vagy le lehet szedni emberi ido alatt?
Es vajh nalunk mi a rakert nem mutatjak be??!  :grrr: (Tudom, nem volt nagy bevetele, dogoljon meg a sok hulye aki nem nezte meg. Most miattuk szivok.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

Quote from: Kvikveg on 2007-04-23, 23:09:10
Ideadod? Vagy le lehet szedni emberi ido alatt?
Ezekre engem is érdekel a válasz!  :D
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Le lehet szedni, nekem is lejött a hétvégén, igaz, még nem néztem meg.
(in b4 egyszer még kérünk magától valamit, Pelikán)
Failure is the default option

Raggie

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-24, 00:34:06
(in b4 egyszer még kérünk magától valamit, Pelikán elvtárs)
Fix'd. ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Cinematikra nyomom fel a Tizedest. Kíváncsi vagyok, hogy a holland, amerikai, francia stb (össz 6 ember) userek, akik szedik, vajon külföldi magyarok-e vagy csak érdeklődnek. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2007-04-24, 18:13:03
Cinematikra nyomom fel a Tizedest. Kíváncsi vagyok, hogy a holland, amerikai, francia stb (össz 6 ember) userek, akik szedik, vajon külföldi magyarok-e vagy csak érdeklődnek. :)
Ha magyarok lennének szerintem írtak volna egy fél mondatot magyarul is a kommentjeikbe. ;)

Ramiz

Először én is erre gondoltam, de végül is én sem írtam semmit magyarul a film ismertetőjébe, szóval nem tudom. :) Mindegy, - kivételesen - tényleg a kultúrát terjesztem. :D :whoah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

via_mala

#4041
Rövid (3-15 perces) kis független művészfilmek: Cracked Films.
Én ezt néztem meg:El Agujero - The Hole. Nem tetszett, tök fölösleges volt filmet csinálni - inkább egy verset kellett volna írni belőle, bár volt néhány igen hatásos kép a lepusztult, félig lebontott épületekről.
Stream-ben bele lehet nézni a filmekbe, a teljes változatukat pedig torrent-tel lehet letölteni.

Ez meg egy vicces kis horrorparódia, de nagyon amatőr.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

kikuchiyo

The Fountain

Tényleg jó, főleg az tetszett benne, hogy arról szól, amiről egyébként minden filmnek kéne: a képekről. Minden beállítás, minden vágás és bevilágítás a helyén volt, és bár három történetszál futott párhuzamosan, mégsem zavarodtak össze, mert a rendező pusztán a képpel érzékeltetni tudta, hogy mi mikor játszódik. Melankolikus, elgondolkodtató film.
Failure is the default option

Raggie

Quote from: Ramiz on 2007-04-24, 22:07:32
Először én is erre gondoltam, de végül is én sem írtam semmit magyarul a film ismertetőjébe, szóval nem tudom. :) Mindegy, - kivételesen - tényleg a kultúrát terjesztem. :D :whoah:
De a neved mellett van egy kis zászló ami mutatja hogy Magyar vagy (már ha a beállításoknaál kiválasztottad a "country" mezőben Magyarországot) tehát tudniuk kéne. :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-25, 01:42:08
The Fountain

Tényleg jó, főleg az tetszett benne, hogy arról szól, amiről egyébként minden filmnek kéne: a képekről. Minden beállítás, minden vágás és bevilágítás a helyén volt, és bár három történetszál futott párhuzamosan, mégsem zavarodtak össze, mert a rendező pusztán a képpel érzékeltetni tudta, hogy mi mikor játszódik. Melankolikus, elgondolkodtató film.
DVD-n van meg, vagy ripben? (Ha DVD-n, angol felirattal, akkor kölcsönkérném. :) )

kikuchiyo

Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-26, 02:57:43
Sry, sima dvd-rip.
Akkor majd én adom kölcsön ha letöltöttem. :)

Randal

Elveszett Jelentés

Főszereplő: Bill Muray
Helyszín: Japán, Tokyo

Most éppenséggel a filmről nem tudok mit írni, mert nincs kedvem hozzá:D
Aki akar utánnanéz. Egy kellemes kis szösszenet, egy Japánban whiskey reklámot forgató, 25 éves házassággal rendelkező férfiról és egy fiatal lányról aki fotós férjét kísérte el, de egyikük se tud mit kezdeni ezen a helyen.

Damnatus

Szerintem kikapcsolódásnak jó film.

kikuchiyo

Failure is the default option