Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Ramiz

Kedvenc jelenetem. :D Amúgy szerintem túllihegik ezt a webkettős dolgot - és te is.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

9

Ez tök jó volt! Kicsit egyszerű, a háború-ellenes üzenet kissé átlátszó, de egyébként a film kitűnő példát mutat ad arra, hogy hogy kell egy ambiciózus történetet feszesen és pontosan bemutatni. Izgalmas és a végén még megható is, lenyűgözően ötletes a világa, az animációra pedig nem lehet panasz! Még ilyeneket!
Failure is the default option

Cloud

Talán kicsit rövid volt...

Én

#6723
Tanulás helyett megnéztem a Fülke című filmet. Sok szart hallottam róla, de egész szórakoztató volt, viszont a vége kevés erőfeszítéssel sokkal normálisabb lehetett volna.
7/10
btw itt egész sok film fenn van magyarul, ingyen, direkt letöltés és gyors: http://filmtrend.atw.hu/

Solid Snake

#6724
Quote from: Én on 2010-01-03, 02:07:29
Tanulás helyett megnéztem a Fülke című filmet.

Remélem, hogy NEM szinkronosan nézted. Kiefer Sutherland (a telefonáló mesterlövész) vérfagyasztó hangja baromi nagy feszültséget ad a filmnek, ellenben a szinkront anno 15 perc után kinyomtam, annyira sz@r volt.




Sex Drive

Sokan dicsérték, de nekem annyira nem nyerte el tetszésemet. Tipikus tinivígjáték.
És itt merül fel bennem egy kérdés: miért van az, hogy az amcsi tinifilmek 90%-ában mindig a kövér, szemüveges srác az, aki annyira tud mindent a szexről és a nők a lábaik előtt hevernek?

A fánkember + zsaru jelenetért megéri megnézni a filmet, amúgy nem olyan nagy szám.

Én

Quote from: Solid Snake on 2010-01-03, 11:33:12
Quote from: Én on 2010-01-03, 02:07:29
Tanulás helyett megnéztem a Fülke című filmet.

Remélem, hogy NEM szinkronosan nézted. Kiefer Sutherland (a telefonáló mesterlövész) vérfagyasztó hangja baromi nagy feszültséget ad a filmnek, ellenben a szinkront anno 15 perc után kinyomtam, annyira sz@r volt.

De, és engem is idegesített a pocsék szinkron, nemcsak Baueré, hanem az összes. (Eredetileg apámnak szedtem le, ő magyarul kérte, én meg gondoltam nem szedem le mégegyszer angolul... Lehet jobban jártam volna)

chilip


Makos

Quote from: Solid Snake on 2010-01-03, 11:33:12
És itt merül fel bennem egy kérdés: miért van az, hogy az amcsi tinifilmek 90%-ában mindig a kövér, szemüveges srác az, aki annyira tud mindent a szexről és a nők a lábaik előtt hevernek?
Biztos a McDonad's-hoz van valami köze. Bár arra még nekem sem sikerült rájönnöm hogy miért.

Próféta

Terran vs. Night Elf, the IMAX 3D experience (Avatar, 2009)

Zsírjó. Gyönyörű a Pandora hold, és ez a film arról szól, hogy elvisz minket oda. A sztori mellékes; persze klisés, de simán élvezhető, működik a varázslat. Az anvilok kikerülhetőek. A mese szép. A látvány zseniális, és nem csak technikai szempontból. :borul: Félelmetes, hogy mennyi munka van benne; a végeredmény mindenesetre lélegzetelállító.

A vicc egyébként az, hogy maga a beharangozott szuperduper 3D technológia nem működik még tökéletesen; bár mozgásban hatalmas élmény, állóképeknél néha máshova fókuszálnék, mint James Cameron. Ennek köszönhetően szétesik a térhatás, és mindenből kettő - rosszabb esetben három - lesz. Szerencsére ezt csak 4-5 alkalommal vettem észre; a film legnagyobb részén minden rendben van. A hangerő szerencsére valóban halkabb kicsit a hagyományos mozinál, vagyis ez még elviselhető szint, nem rezonál be a hasfalam. A magyar feliratot leghelyesebb figyelmen kívül hagyni, az angol felirat + magyar szinkron rendben van.

Mental note: legközelebb IMAXban nem szabad az első sorba foglalni a jegyet.




Quote from: chilip on 2010-01-03, 12:26:56
Dorian Gray-t érdemes megnézni?
Engem is érdekelne.




Quote from: Solid Snake on 2010-01-03, 11:33:12
Remélem, hogy NEM szinkronosan nézted. Kiefer Sutherland (a telefonáló mesterlövész) vérfagyasztó hangja baromi nagy feszültséget ad a filmnek, ellenben a szinkront anno 15 perc után kinyomtam, annyira sz@r volt.
A trailerről mindjárt beugrott, hogy akkoriban volt ez divat: http://www.youtube.com/watch?v=iPsvbJU-tfk

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2010-01-03, 18:44:13
állóképeknél néha máshova fókuszálnék, mint James Cameron. Ennek köszönhetően szétesik a térhatás, és mindenből kettő - rosszabb esetben három - lesz.

Ezt nem te veted fel először.
Failure is the default option

Nakedape

#6730
[spoiler=Avatar spoiler][/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

#6731
domonkos.
a spoiler gomb használata:
[spoiler=Avatar spoiler]és ide a szöveg[/spoiler]
ez így néz ki:
[spoiler=Avatar spoiler]és ide a szöveg[/spoiler]

lehet hogy az utolsó pár post-ban pont erről a filmről beszéltek, de sztem akkor se triviális, hogy arra vonatkozik a spoiler

és amúgy jó, de egy ponton mégis hibás:
[spoiler]Jake vetélytársa nem hal meg, hanem összehaverkodik vele a végére[/spoiler]

Makos


Nakedape

Quote from: Fazék on 2010-01-05, 10:55:50
domonkos.
a spoiler gomb használata:
[spoiler=Avatar spoiler]és ide a szöveg[/spoiler]
ez így néz ki:
[spoiler=Avatar spoiler]és ide a szöveg[/spoiler]

lehet hogy az utolsó pár post-ban pont erről a filmről beszéltek, de sztem akkor se triviális, hogy arra vonatkozik a spoiler

és amúgy jó, de egy ponton mégis hibás:
[spoiler]Jake vetélytársa nem hal meg, hanem összehaverkodik vele a végére[/spoiler]
done amúgy meg  a hiba [spoiler]nagy végső csatában sem hal meg?[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Nakedape on 2010-01-05, 11:09:00done amúgy meg  a hiba [spoiler]nagy végső csatában sem hal meg?[/spoiler]
de igen, de nem annál a résznél, ahol a szöveg írja. nem hazudik, de nagy jóindulat kell, hogy elfogadjuk. mert a többi viszont 100%-osan jó, az a szöveg zavaróan kilóg kronológiailag

Nakedape

Quote from: Fazék on 2010-01-05, 11:25:22
Quote from: Nakedape on 2010-01-05, 11:09:00done amúgy meg  a hiba [spoiler]nagy végső csatában sem hal meg?[/spoiler]
de igen, de nem annál a résznél, ahol a szöveg írja. nem hazudik, de nagy jóindulat kell, hogy elfogadjuk. mert a többi viszont 100%-osan jó, az a szöveg zavaróan kilóg kronológiailag
jahh, you have teh truth
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Namosmaa nekem is meg kene neznem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

motifator

Én amint hazaértem a moziból és a haverok kérdezték, hogy milyen volt, pont ennyit mondtam, hogy [spoiler]olyan, mintha a Pocahontas-t kereszteznék a FF Spirit Withinnel[/spoiler].

Amúgy tetszett, a látvány is, meg az egész film. Nyilván kliséhegy, de kb. 2 perc alatt rá lehetett jönni, hogy ez kérem egy nagy hollywoodi tündérmese. Innentől kezdve hátradőltem, nem érdekeltek a klisék, a plothole-ok, csak hagytam, hogy szórakoztasson a film. És bizony sikerült neki.
Na jó, kicsit hosszú, de nem unalmas, csak inkább kényelmetlen. Meg vagyok fázva kicsit, és hatalmas köhögőroham jött rám, pont, amikor [spoiler]Sigourney Weaver meghalt[/spoiler]. A nézőtéren síri csend, én meg könnyezve próbálom visszatartani a köhögést. És még kólám se volt, mert elkéstünk. Na az szar volt. De a film jó :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Flaser

Collapse (2009)

Ettől a filmtől a szar is megfagyott bennem olyan rémisztő. Nem... nem horror film. Dokumentum. Ego trip. Paranoiás félelemkeltés. Ennyire nem létezik, hogy szar lenne a helyzetünk.

Michael C. Ruppert túl sok időt töltött a CIA piszkos ügyeinek hajszolásával, most már mindenhol összeesküvést lát...

...de akkor mégis, miért van egy olyan sanda gyanúm, hogy elhiszi amit mond?

...és én miért hiszek neki?

Kikuchiyoval szilveszterkor dumáltunk róla, hogy a gazdaságunk és a (főleg) a pénzügyi rendszerünk az állandó fejlődést feltételezi. Ugyanakkor ez nem egy egyenletes fejlődés. Az állandó 5%-x%-os fejlődés más takar. Ha évről-évre x%-al nő a gazdaság az nem +Y konstansnyi növekedést feltételez, hanem x%-nyit, azaz évről évre egyre többet és többet kell termelni, eladni, fogyasztani. KELL. A pénzügyi rendszerünk az adósságon alapul, az adósság kamaton, a kamat növekedésen. Ezért.
Van egy bibi: ez az exponenciális növekedés nem fenntartható. Az erőforrások korlátosak.

Mi van, ha már most elkezdődött az összeomlás? Mi van, ha ezek után már nem lesz növekedés? Mi van, ha már a mi életünkben itt a "peak oil"?

Ruppert az olajról beszél, mert annyira létfontosságú erőforrás, hogy a hiányába beleroppan a világ. Szerinte már túl késő átállni. Túlontúl sokat tököltünk, a gazdasági elitnek túlontúl édes volt a pénz, hogy ne halogasson a mi kontónkra.

Torrent itt.
Nyugató már a patikában keress.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

chilip


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

chilip

Quote from: Kvikveg on 2010-01-06, 18:20:23
Quote from: chilip on 2010-01-06, 18:06:58
Quote from: Próféta on 2010-01-03, 18:44:13
Quote from: chilip on 2010-01-03, 12:26:56
Dorian Gray-t érdemes megnézni?
Engem is érdekelne.

senki se látta még?
Engem is erdekelne. Kar, hogy meg nem megy.

ne hülyéskedj már, DVD RIP itt figyel a vinyómon (bele is néztem, igen az), csak neten 50/50-be imádják/nem szeretik.

Cloud

#6742
[spoiler]Dorian Gray az az a halhatatlan, festményes muksó?[/spoiler]

Kvikveg

Quote from: Cloud on 2010-01-06, 18:49:26
[spoiler]Dorian Gray az az a hallhatatlan, festményes muksó?[/spoiler]
Ja. Csak egy l-lel.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Quote from: Flaser on 2010-01-06, 18:01:50
Collapse (2009)

[spoiler=paranoiás világvége-látomások!!!!44négy]
Ha valaki úgy dönt, hogy nem akarja elhinni a filmben hallottakat, akkor hivatkozhat arra, hogy ez a Ruppert egy paranoid összeesküvés-elmélész (9/11-truther, többek között).
Sajnos azonban amiket mond, azok többségében megállják a helyüket tőle teljesen függetlenül is.

És igen, a helyzet ennyire szar, bizonyos tekintetben még annyi remény sincs, amennyit ő megcsillant a végén. A doomerek között elterjedt nézet, hogy a túlélés az összeomlás utáni világban csak akkor lesz lehetséges, ha az ember része lesz egy kis, önfenntartó közösségnek. Ebben van bölcsesség, hiszen az emberiség fennállásának legalább 90%-a alatt így működött (vadászó-gyűjtögető törzsek stb.). Az elképzelés az, hogy ezek a kis közösségek majd maguknak kitermelik az élelmüket. Egyes változatok még hozzáteszik ehhez, hogy mindennek a spirituális megtisztulással, $istenség felé fordulással együtt kell járni (Hetesi Zsolték Mo-n, pl.).
Csak az a baj, hogy az ilyen kis volumenű, helyi mezőgazdasági módszerek sokkal kisebb termésátlagot eredményeznek, mint a modern, gépesített és műtrágyát használó termelési módszerek, következésképpen kisebb népességet tudnak eltartani.
Lokálisan, egyes szerencsés helyeken talán fennmaradhatnak ilyen kommunák, de globálisan ez sem megoldás.

A peak oil-lal kapcsolatban: a többiek most nézzenek félre... nem talán lesz, meg majd lesz, hanem van, illetve volt. 2005 óta már az olajtermelés platóján vagyunk.[/spoiler]
Failure is the default option

Flaser

#6745
[Spoiler=Világvége Gary Brecher módra]Ezt én is sejtettem - azaz aki hoppon maradt az éhenhal.
Persze el is lehet venni az élelmet/földet erővel...

...és ez be is fog indulni. A gond csak az, hogy a Madmax/Sivatagi harcos megoldás a valóságban nem működik, a magányos harcost kurva gyorsan levadásszák a többiek.

A közösség abban is stimmel, hogy a hatékony erőszak alkalmazásához szervezettség kell. A gond csak az, hogy a többség ebben nem jó (mi magyarok meg pláne). Aki ugyanakkor már most is jó ebben az az esetek nagy részében már most is radikális és vlm.-en keményebb szervezet tagja...

...és egyáltalán nem biztos, hogy a "megbízhatóbb" szervezetek (katonák, rendőrök, tűzoltók, stb. úgy általában azok akik nem az "xy-akármilyen elvért/népért/célért" hanem valami társadalmilag elfogadott célból) téged is bevesznek ill. megtűrnek majd mikor egyértelmű lesz, hogy a föld csak egy töredékünket tudja majd eltartani.

Több info itt: http://exiledonline.com/war-nerd-apocalypse-never/all/1/[/spoiler]
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-06, 19:38:56
franc. most akartam ezt az elméleti folytatást írni, amivel Flaser beelőzött végül :)
de szóval igen. gebasz van.

Cloud

51-es bolygó
http://www.imdb.com/title/tt0762125/


Hát ez valami kegyetlen volt. :D  :lol: :lul: :rotfl:

Az az alien kutya  legjobb.

chilip

megnéztem a Dorian Gray-t, egész jó volt. Hangulata megvolt sztem. most nincs kedvem kifejteni :D

Nakedape

 Többen hamisnak tartják a természetábrázolást és a Na'vik megjelenítését is
ez a mondat  :lol:
székely lófövek szerint meg a star wars-ban vannak technikailag hihetetlen elemek
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution