Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Selmo

Quote from: Lythis on 2006-06-25, 04:43:23
De ha most "határozd meg a ... fogalmát" játékot és társait akarunk játszani, akkor te meg bizonyítsd be, hogy nincs biztos pont, vagy ha tetszik azt, hogy van...
Ha a "minden relatív" című össznépi imádságra akartál kilyukadni, akkor meg ezzel az erővel ennek sincs most semmi értelme, mert xy így látja, xyz meg másképp. Ugyanakkor ez valahol egy kicsit számomra beletörődömségnek, és megfutamodásnak hat.
Amennyiben nem erre céloztál volna, akkor valószínüleg félreértettem, szóval kérlek abban az esetben fejtsd ki.
Arra céloztam, hogy abszolút tökéletesség nem létezik. A tökéletest, mint jelzőt használjuk. Tökéletesen megfelel valamire. Ez egy jelző, amit az emberek használnak egy különösen jól működő/kinéző stb. dologra. A tökéletes mint fogalom él ugyan, de ez csupán a mi fejünkben van valami zavaros jelentéssel, amit tudunk használni. Olyan, mint a végtelen fogalma, használjuk, tudjuk kezelni, de nem lehet felfogni. Csak az a különbség, hogy a tökéletes mindenki számára mást jelent, míg a végtelen nagyjából hasonlót. Tehát értelmetlen olyan dologról beszélni, hogy tökéletes alkotás. Nincs olyan, hogy mindenben tökéletes, ez lehetelenség.
Quote from: Member on 2006-06-26, 00:01:34
Reménykedtem benne, hogy nem esel nekem. :) Vannak ilyen szellemek, pontosabban mindenkinek 1 és lélek a neve.
Én még egyet sem láttam/érzékeltem, de ez meg már másik topicra tartozik.

A tökéletesség unalmas.

Selmo

Élesszük fel ezt a topicot. A kérdésem, hogy ki mennyire toleráns/udvarias/türelmes, ill. mi az amire egyből ugrik? Továbbá mennyire tapasztalja az intoleranciát a környezetében?
Én például észrevettem, hogy idegenekkel sokkal udvariasabb vagyok, mint ismerősökkel, ugyanakkor az értetlen/hülye embereket néha fennhangon is elküldöm melegebb égtájakra. Nem szokták szeretni. :smile:

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Idegenekk, főleg nőkkel sokkal udvariasabb vagyok, mint ismerősökkel. Sokszor nagyon bunkó vagyok, főleg ha hülye az illető :)

Bandita ^^

Az emberi hülyeséget én em bírom, de próbálok többé-kevésbé toleráns lenni másokkal szemben. Ha nem akar müködni a dolog elmormolok pár pár ősi kínai átkot, és máris jobban vok.
Amire egyből ugrom...... Nemigazántudom..... Bár amikor a lábampa lépnek a piros7-en v 103-on, akkor az egy kicsit megdobja az adrenalin szintem.....
Egyébként tényleg udvariasabbak az emberek idegenekkel.... (Nagytöbbségben - talán mert nem tudni mire számíthatunk tölük)
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Próféta

Jaj, nálam ez teljesen hangulatfüggő. Alapállásból próbálok toleráns lenni minden téren, de ha olyanom van, akkor nem megy, és akkor egész nap senkivel szemben nem megy. De igazán én is csak ismerősökkel tudok goromba lenni. :(
Másokban ugyanezt az intoleranciát hogy tűröm? Nehezen. Nem szoktam hangosan ordibálni miatta, de csendesen forrongok, és magamban elásom az illetőt.

Kvikveg

En nyelek es stresszelek. Jo hogy feljott a tema, ma is elofordult ami bkv-n altalanos: vki leul velem szemben, en kicsit osszehuzom magam, meg hatrebbcsuszok az ulesen, hogy amig helyezkedik ne legyek utban, ill lehetoleg utana sem. Amde okelme mint a nagyalfold. Ma fiu nezett egyet, amikor belulrol nekitamaszkodtam a terdeinek a terdeimmel. Mar nem birtam tartani, nagyon faraszto teljesen osszezarni a labaimat. :/ Amikor kisse zavartan ramnezett, kitartam kezeimet es megvontam vallamat. Erre vegre hatrebhuzodott az uleselejenulunk-pozbol en meg megkoszontem. De akkoris...
Amugy szerencsere van nem vagyok erzekeny a temara (bkv-n tul) vagy keves tahoval talalkozom. Valoszinuleg utobbi. Munkahely jo, szomszedok okesak. Es amugy sem talalkozom veluk sokat.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Draconire

Én is elég türelmes típus vagyok, nem szokásom kiborulni, legalábbis nem könnyen.
Amik viszont ki tudnak akasztani, az az olyan esetek mit amikor egyszer egy gyógyszertárban sebtapaszt akartam venni. Délelőtt mentem és hétköznap úgy hogy gondoltam annyira sokan nem lesznek és gyorsan végzek, pont lyukas órám volt. Belépek, látom hogy szerencsém van mert senki sincs éppen.
Ok megyek a pénztároshoz. És az mit csinál? Kb 5 percen keresztül vagy gépelgetett, vagy telefonált, vagy pedig a kedves kollégájával beszélgetett. Általában türelmes vagyok, de ilyenkor legszívesebben hozzávágnék valamit az illetőhöz. Lehet kevésnek tűnik első hallásra az az 5 perc, de egyhelyben állva és tudva hogy az embert le se sz*rják, hát elég hosszúnak tűnt. De a poén csak ezután jött. Már alig bírok magammmal, amikor egy idős úr beáll mögém, gondolom hogy most már csak kiszolgálnak. Erre mi történik? A másik pénztárhoz beüll a korábban említett kolléga, és a mögöttem lévő pedig gyakorlatilag odaugrik. Én meg még mindig csak várok...végül kisebb köhögőroham vett rajtam erőt és sikerült magamra terelnem a figyelmet, 1 perc alatt végeztem is ezután...

Xipe

Quote from: Kvikveg on 2006-06-29, 22:23:51
En nyelek es stresszelek. Jo hogy feljott a tema, ma is elofordult ami bkv-n altalanos: vki leul velem szemben, en kicsit osszehuzom magam, meg hatrebbcsuszok az ulesen, hogy amig helyezkedik ne legyek utban, ill lehetoleg utana sem. Amde okelme mint a nagyalfold. Ma fiu nezett egyet, amikor belulrol nekitamaszkodtam a terdeinek a terdeimmel. Mar nem birtam tartani, nagyon faraszto teljesen osszezarni a labaimat. :/ Amikor kisse zavartan ramnezett, kitartam kezeimet es megvontam vallamat. Erre vegre hatrebhuzodott az uleselejenulunk-pozbol en meg megkoszontem. De akkoris...
Amugy szerencsere van nem vagyok erzekeny a temara (bkv-n tul) vagy keves tahoval talalkozom. Valoszinuleg utobbi. Munkahely jo, szomszedok okesak. Es amugy sem talalkozom veluk sokat.


mellem vagy velem szembe meg alt. felnek leulni.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Mindenkinek van valami, amire érzékeny, amit nem bír elviselni. Legfeljebb csak nagyon jól tűri. Akit semmi nem zavar, az pedig vagy a túlzott önértékelése miatt ilyen, vagy pedig olyan szellemi magasságokba jutott el, hogy csak ámulhatunk rajta. Aki nem hiszi, járjon utána.
Quote from: Xipe on 2006-06-29, 23:39:51mellem vagy velem szembe meg alt. felnek leulni.
Inkább csak nem férnek el tőled.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Kvikveg

Quote from: Xipe on 2006-06-29, 23:39:51
mellem vagy velem szembe meg alt. felnek leulni.
Hm, lehet, hogy talpig feketeben kene rohangasznom, fekete banakcsomat bevetve es a hajfestes meg a vastag szemceruza sem artana? Hm. Most max az mp3lejatszom fekete es a tekintetem olyan vadalmaba-harapott neha... :D

Amugy megjegyzes: engem a kohoges csak azota idegesit merhetetlenul, amiota apam evekig kohogott allandoan mellettem. Szoval megfelelo treninggel ronthato a dolog... :/ Kinek milyen trening jutott...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Te Kviki, ha teljesen feketében, feketére festve felszállnál a BKV-s buszra, szerintem vagy leizzadnál 1 kilót mire leszállnál, vagy a sofőr napokig próbálná eltakarítani azt az égett foltot, ami maradt belőled a tömött buszon egy nyári napon. :D

De mondjuk tényleg érdekes a tömegközlekedési kultúra. Iskolások bazi nagy hátitáskával forognak össze-vissza, és jól agyonvernek, nyugdijasok két szatyorral ugyanez az effektus, csal alacsonyabban, kismamma a vesédbe állítja a babakocsit és közben gügyörészik a kicsinek és nem érti miért fintorogsz. Ja nem beszélve azokról a buszokról, amiken be van csavarozva az ablak, na azoknál kell a spajszer, ha fel akarsz állni az ülésből... :ejj:

A tökéletesség unalmas.

Zanador

Ha már tömegközlekedés, akkor abból én legtöbbet metrón voltam. Ott két kedvenc tipusom van, az egyik aki átszervezi a fél kocsit, hogy a végén leülhessen 3 megállóra, a másik az a szerencsétlen fáradt nénike, aki azután, hogy kinyilt az ajtó hamarabb odaugrik és leül az előttem lévő helyre, minthogy én meg tudnék fordulni egyhelyben hogy leüljek. Ilyen esetekben valószinűleg furcsán nézhetek ki 10-15 morgó, bosszankodó utas között az egyetlen, aki látszólag felhőtlenül nevet.
Az, hogy mi borit ki, még mindig nem túl publikus, és hogy mennyire vagyok toleráns az nagyban függ attól, hogy kivel szemben. Ha valakivel úgy találkozom, hogy bármilyen hülyeség vagy probléma mellett az látszik róla, hogy ezt igyekszik megoldani vagy mérsékelni, akkor semmi baj, de ha valaki egyáltalán nem törődik velem, akkor ne számitson arra, hogy én fogok vele...
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

kikuchiyo

Milyen jelekből tudhatja meg az ember, hogy megőrült?
Vagy ez lehetetlen, mert éppen abban a pillanatban válok véglegesen és visszavonhatatlanul őrültté, amikor a fejemben kavargó zavaros gondolat-áradat abszolút érvényű, mindent felölelő, szilárd és kétségbevonhatatlan igazsággá válik?
Más szóval, ha még képes vagyok kételkedni magamban, képes vagyok azt feltételezni, hogy talán én (is) vagyok az őrült és nem (csak) a világ, akkor még nem vagyok (teljesen) őrült?
Failure is the default option

krezga

Quote from: kikuchiyo on 2006-07-06, 01:04:38
Milyen jelekből tudhatja meg az ember, hogy megőrült?
Vagy ez lehetetlen, mert éppen abban a pillanatban válok véglegesen és visszavonhatatlanul őrültté, amikor a fejemben kavargó zavaros gondolat-áradat abszolút érvényű, mindent felölelő, szilárd és kétségbevonhatatlan igazsággá válik?
Más szóval, ha még képes vagyok kételkedni magamban, képes vagyok azt feltételezni, hogy talán én (is) vagyok az őrült és nem (csak) a világ, akkor még nem vagyok (teljesen) őrült?

Ha még kételkedsz magadban, és azon gondolkodsz, hogy őrült vagy-e, akkor nem vagy az. De ha tudod(vagy azt hiszed), hogy nem vagy őrült, nah akkor vagy őrült...
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Pirula

Ez igen csak a 22-es csapdájának tűnik...

Bruce

Egyetértek :rolleyes:

Várjunk csak, erről volt is valami... egy pill... (google bekapcs...)
Meg is van: Eztet már Karinthy Frigyes is megaszonta

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

krezga

Quote from: Bruce on 2006-07-06, 13:45:09
Egyetértek :rolleyes:

Várjunk csak, erről volt is valami... egy pill... (google bekapcs...)
Meg is van: Eztet már Karinthy Frigyes is megaszonta

Nekem már a cím is tetszik :D: ŐRÜLT SIKEREM A TÉBOLYDÁBAN
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Ramiz

Van, akiért fenntartás nélkül feláldoznátok a saját életeteket, ha ezzel megmenthetnétek az övét? Hány?
És hány van, aki értetek megtenné ezt?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2006-08-31, 11:58:01
Van, akiért fenntartás nélkül feláldoznátok a saját életeteket, ha ezzel megmenthetnétek az övét? Hány?
És hány van, aki értetek megtenné ezt?
Ezt nem tárgyaltuk már ki egyszer? :bizonytalan:

Bár sosem tudhatom igazán, mert lehet hogy abban az adott pillanatban betojnék és gyáván kapaszkodnék életem fonalába, de így tiszta fejjel azt mondanám, hogy családtagjaim és pár jóbarátomért (3 vagy talán több is) fenntartás nélkül föláldoznám az életem, ha arról lenne szó.
Értem hányan tennék meg? Hát ez jó kérdés... sztem a szüleim és talán pár idióta jóbarátom :)

Bishop

#199
én biztos megpróbálnám,de hogy elbénáznám azis 100,az édasanyámért :redface: meg vagy két-három emberért,na jó lehet én is betojnék,de így átgondolva én is megtenném
hogy engem valaki megmentene.......erősen kétlem :smile:

Mattanja

Quote from: Ramiz on 2006-08-31, 11:58:01
Van, akiért fenntartás nélkül feláldoznátok a saját életeteket, ha ezzel megmenthetnétek az övét? Hány?
És hány van, aki értetek megtenné ezt?
Két kezemen meg tudom számolni, hogy mennyien vannak azok akiknél eszembe sem jutna a saját halálom. Helyzettől függően lehetnek még többen is akiknél bár már eszembe jutna, mégis megtenném talán.
Értem a családom, és talán pár barát.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

Quote from: Shiroi on 2006-08-31, 12:41:45Két kezemen meg tudom számolni, hogy mennyien vannak azok akiknél eszembe sem jutna a saját halálom. Helyzettől függően lehetnek még többen is akiknél bár már eszembe jutna, mégis megtenném talán.
mielőtt nekiállnék ezt megvitatni, szeretném tisztázni, hogy, jól értelek és az hogy "eszembe sem jutna a saját halálom" azt jelenti, hogy 'eszedbe sem jutna meghalni értük', vagy félreértelek és úgy érted az idézőjeles rész alatt, hogy 'nem zavarna hogy meghalsz értük'. Köszi :)

motifator

Szerintem az utóbbira gondolt, máshogy nem sok értelme lenne.
Ez amúgy egy elég kemény kérdés, és inkább nem írogatnék hülyeségeket, mert egy ilyen helyzetben nem biztos hogy úgy sikerül cselekedni, mint ahogy előre elképzeled.
De asszem lenne olyan ember, akiért kockáztatnám az életem. Talán 1-2 olyan is akadna, akiért a biztos halált is vállalnám. De ki tudja, hogy éles helyzetben mi történne...
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Először engem is megzavart a szóhasználat, de másodszorra már tiszta, hogy úgy értendő, hogy nem a saját életével foglalkozna, hanem a többiek megmentésével ;)

Shali

Ez a feláldozni magam valakiért dolog nagyon érdekes. Persze, az elfogadott nézet, hogy az önfeláldozás vkiért nagyon hősies és nemes dolog, sztem inkább gyávaság (kivétel, ha szerettről van szó). Legalábbis én biztosan nehezen tudnék úgy leélni egy életet, hogy minden reggel, amikor a tükörbe nézek, egy olyan valakit látok, akiért meghalt valaki, és a bűntudat mellé még öngyilkos sem lehetek, mert akkor az a másik fölöslegesen halt volna meg. Nem szeretnék magamnak ilyen életet.... persze könnyen beszélek, ha ilyen helyzetbe kerülnék, lehet, hogy inkább a bűntudatot választanám (=

Amúgy meg sztem én több emberért áldoznám fel magam, mint ahány értem.
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Fazék

Quote from: Shali on 2006-08-31, 13:50:12
Ez a feláldozni magam valakiért dolog nagyon érdekes. Persze, az elfogadott nézet, hogy az önfeláldozás vkiért nagyon hősies és nemes dolog, sztem inkább gyávaság (kivétel, ha szerettről van szó).
sztem meg inkább a kettő között és megvan a negatív és pozitív oldala is személyiségből fakadóan a cselekedetnek. nem érzem, hogy be lehetne skatulyázni bármelyik végletbe a kettő közül
Quote from: Shali on 2006-08-31, 13:50:12
Amúgy meg sztem én több emberért áldoznám fel magam, mint ahány értem.
sztem a legtöbb szerényebb, vagy éppenséggel magát kevésre tartó embernek ez a véleménye :)

Ramiz

Quote from: Shali on 2006-08-31, 13:50:12
Ez a feláldozni magam valakiért dolog nagyon érdekes. Persze, az elfogadott nézet, hogy az önfeláldozás vkiért nagyon hősies és nemes dolog, sztem inkább gyávaság (kivétel, ha szerettről van szó). Legalábbis én biztosan nehezen tudnék úgy leélni egy életet, hogy minden reggel, amikor a tükörbe nézek, egy olyan valakit látok, akiért meghalt valaki, és a bűntudat mellé még öngyilkos sem lehetek, mert akkor az a másik fölöslegesen halt volna meg.
Ugyan! A bűntudat elkopik...
A halál örök.

Én egy-két családtagomért, néhány barátomért és mindig aktuálisan egy-két lányért, talán. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bishop

azt nem mondja viszont meg senki hogy mi az a véglet ameddig elmegy,mert lehet akármiféle önfeláldozó ha a probléma felülmúlja az ember képességeit,mert azért ez a valóság itt az érzelmek nem adnak emberfeletti erőt,és nem lesz az ember szerencsésebb

Rounin

Volna pár ember, akikről úgy gondolom, képes lennék életem áldozni értük. Ennél többet kiejelenteni nem tudok, hiszen még nem kerültem ilyen helyzetbe :o
Edit: ezt már valóban megbeszéltük anno.

Yakumo

Quote from: Rounin on 2006-08-31, 18:26:27

Edit: ezt már valóban megbeszéltük anno.
Ebben a topicban a "kiért tudnál ölni" kérdés merült fel eddig.
edit: nemes ügyért hősies halál már felmerült és az öngyilkosság is, de ez a téma pontosan még nem.