Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Kvikveg on 2007-01-03, 01:36:10
Az otaku-nal en orulnek, ha artatlan lenne a jelentese, de szerintem is az eredeti dominal.
Szerintem ez kicsit olyan, mint mondjuk a "geek". Eredetileg negatív értelmű szó, de már vannak nagyon büszke számítógép-mániás geek fórumok például. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2007-01-03, 01:45:42
Quote from: Kvikveg on 2007-01-03, 01:36:10
Az otaku-nal en orulnek, ha artatlan lenne a jelentese, de szerintem is az eredeti dominal.
Szerintem ez kicsit olyan, mint mondjuk a "geek". Eredetileg negatív értelmű szó, de már vannak nagyon büszke számítógép-mániás geek fórumok például. :)
Meg van kontrasztnak a nerd is, ami a tényleg durva fokozatot jelenti, még a geek pride folk számára is. A nerd fogalom puszta léte sokat segít a geek relativizálásában, elfogadtatásában.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2007-01-03, 01:51:23
Meg van kontrasztnak a nerd is, ami a tényleg durva fokozatot jelenti, még a geek pride folk számára is. A nerd fogalom puszta léte sokat segít a geek relativizálásában, elfogadtatásában.
Előbb-utóbb még az is változni fog (pozitív jelentéstartalom irányába) szerintem.

[spoiler]
Noob: Képzeljétek, tegnap egész nap interneteztem! Majdnem elfelejtettem felhívni a barátnőmet!
Geek: Én gyakran a gép előtt éjszakázok és csak reggel fekszem le aludni. Még a nőkre sincs időm.
Nerd: Ugyan már, geek boy, ágyban alszol és nem a billentyűzetre dőlve? Hahaha... (Egyébként mi az a "nő"?)
Noob és geek: Wáó, cool! Ő tényleg egy igazi NERD!!!
(függöny, taps)
[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zanador

Quote from: Ramiz on 2007-01-03, 01:35:09
Quote from: kikuchiyo on 2007-01-03, 01:28:47
まぁ、これは自己紹介としても結構です。
俺の人生へようこそ!
Nagyon szép. Kapsz egy piros pontot. Most pedig légyszíves mondd el, hogy mit jelent ez magyarul. :)
Az a bajom, hogy én annyira értem, hogy most is ebben vagyok, szóval, ha valakinek van ötlete a probléma megoldására, akkor szóljon pls. :\
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

kikuchiyo

Quote from: Ramiz on 2007-01-03, 01:35:09
Quote from: kikuchiyo on 2007-01-03, 01:28:47
まぁ、これは自己紹介としても結構です。
俺の人生へようこそ!
Nagyon szép. Kapsz egy piros pontot. Most pedig légyszíves mondd el, hogy mit jelent ez magyarul. :)

Azt jelenti, hogy "omg, i can wriet japanese. Its liek im teh coolest ppl on earth!" :P
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-03, 02:21:27
Quote from: Ramiz on 2007-01-03, 01:35:09Nagyon szép. Kapsz egy piros pontot. Most pedig légyszíves mondd el, hogy mit jelent ez magyarul. :)
Azt jelenti, hogy "omg, i can wriet japanese. Its liek im teh coolest ppl on earth!" :P

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Damnatus

nem egy olyan szót használunk, aminek eltér a jelentése az eredetitől. Az idő úgyis eldönti, hogy az új, vagy a régi változat fog-e tovább élni.
Pl. ha most vmelyik lányra azt mondjuk hogy boszorkány, biztos nem fog megsértődni, hogy ledurváztuk.

Ramiz

Érdekes megfigyelni, ahogy noriko avája egyre kimerültebb és utálkozóbban tanuló figurákat ábrázol. :D A következő már rágni fogja a könyvét, aztán elégedni, és mindezt egyre mániákusabb arccal. :__devil: Úgy látszik, mindenkinél másképp csapódik le a stressz. Én megnéztem egy horrort és újra a keményebb zenék mennek a gépen. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2007-01-05, 03:27:30
Érdekes megfigyelni, ahogy noriko avája egyre kimerültebb és utálkozóbban tanuló figurákat ábrázol. :D A következő már rágni fogja a könyvét, aztán elégedni, és mindezt egyre mániákusabb arccal. :__devil: Úgy látszik, mindenkinél másképp csapódik le a stressz. Én megnéztem egy horrort és újra a keményebb zenék mennek a gépen. :D
Kerdes kinel milyen stressz jon. En eppen azert stresszelek, mert megneztem hova mennyiert lehet telepulni es mik a kivanalmak, ha nem takaritassal akarom keresni a kenyeremet eletem hatralevo reszeben.  :frown: :eek: :mad:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Hát ki ki miatt. Én nem szeretek stresszelni, de azért mindig akad 2-3 dolog, ami aktívan nyugtalanítana, ha nem nyomkodnám vissza lelkem setét bugyraiba, amúgy is totálkáros lelkiismeremre újabb gyilkos csapásokat mérve. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

Még nem jön a stressz. Még van 4 egész napom! Még...
Avatarom meg azért cseréltem le, mert az előző már túlságosan színes volt. A fekete-fehér jobban tükrözi memóriám kopását.  :haha: vagyis  :frown:
"I wish I could, but I don't want to."

Rounin

Hm, én a stressz ellen visszatértem az mmorpg-hez... a monoton darálás folyamatos hülyüléssel párosítva egész idegsimogató tud lenni. A durvább zenék alatta alapnak számítanak :angyali:.

Sajnos máskülönben hajlamos vagyok elfojtani és utóbb egyetlen dühkitörésben kiadni magamból =/. Rajzolni meg nincs kedvem :redface:.

Damnatus

Nem kell stresszelni, van UV is :D. Persza ha már van akkorra valami... :D

kisvirag

jah, 7 vizsgából 6nak csak csütörtöki időpontja :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

sunyi

szenved itt valaki más is netfüggőségben rajtam kívül? szerintetek milyen gondokat okozhat ez a probléma? ti hogy élitek meg, milyen tapasztalatotok van ezügyben, külső szemlélőként is?
/loving a precious person ^^/

sirtomi

Amikor meglett a netem, akkor éjjel nappal használtam. Mostmár csak a letöltések miatt vagyok szinte nonstop online. Ami érdekel elolvasom/megnézem, de kibírnám net nélkül is szerintem, max magasabb lenne a telefonszámlám :)

Member

Amikor kidobtak TTKról, egész nap szinte online voltam (hej be szép is volt vezetni a toplistát :D), mert vagy angolórán voltam, vagy nem, és szinte mindig egyedül. De így vizsgaidőszakban inkább sétálok az utcán, mintsem netezzek, már így sem bírom csukott ablaknál. Letöltések itt nincsenek, de néha fentragadok, ha egy kicsit Bleach GBA-zok. :haha:

Selmo

Nem vagyok netfüggő. Az igaz hogy szinte egész nap online vagyok, de sokszor nézek animét dolgozok valamit vagy játszok éppen. Ebéd közben elolvasok 2 fórumot és ennyi. Estefelé meg jön a beszélgetés az ismerősőkkel. Ezt ugye élőben egy jó helyen sokkal kellemesebb lenne megejteni, csak van aki Angliában, Belgiumban vagy éppen az USA-ban, Kanadában él.
Problémák. Hát szerintem a legnagyobb probléma, az hogy az ember nem akar kimozdulni, egy idő után meg - ha függővé vált - nem bír kimozdulni a gép elől. Ezért a szociális kapcsolatai leépülnek a sok ülés nem tesz jót a hátnak, a sok monitorra meredés a szemnek és a mozgásszegény életmód könnyen elhízáshoz vezet. Ugyanakkor hiába ismerkedik és tartja a kapcsolatot neten, ha nem bír élőben is találkozni valakivel.
Külső megfigyelőként meg azt látom hogy sokan, akik befelé fordulók, és/vagy nincs kivel beszélgetniük otthon, azok felfedezik az msn és chat világát és ott építenek ki szociális kötelékeket, persze a szülők ebből csak annyit látnak, hogy a gyerek éjjel-nappal a neten lóg és ha ezt korlátozni akarják akkor a gyerek kiborul. mert számára ez pont olyan, mintha valami társasági embert szobafogságra ítélnének. És ilyenkor a szülő elkezd gondolkodni a netfüggő gyerekén, aki lehet hogy nem is függő, csak élőben nem tud könnyen beszélgetésbe elegyedni.
Ugyanakkor valóban találkozok emberekkel chaten, akik éjjel-nappal ott lógnak, mindegy mikor lépek be. Hát azt hiszem ők már függők lettek. És ők már nem gyerekek, hanem 20-30 közötti emberek.

A tökéletesség unalmas.

sunyi

 :tezsvir:
Az is érdekes, hogy mikor valaki rossz passzban van irl, a szociális élete közeledik a 0-hoz, akkor valamiért sokkal közlékenyebb lesz neten keresztül.
/loving a precious person ^^/

sirtomi

Neten keresztül mindig sokkal közlékenyebb vagyok mint személyesen. Sokszor még olyanokkal is akiket irl is ismerek :)

Selmo

Neten nem vagyok közlékenyebb, csak használok smileykat, míg IRL ritkán mosolygok/nevetek. Ezért aztán általában jönnek a rossz kedved van/mi a baj? kérdések. Igyekszem leszokni a túlzott smileyhasználatról de néhányan meg ilyenkor jönnek a fenti mondatokkal. Nem egyszerű a dolog na.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Te mennyire szereted a munkádat? Hány embernek van olyan munkája, amit nem csak a pénzért csinál, hanem még esetleg örömét is leli benne? Amennyiben csak a pénzért/megélhetésért csinálod és rühelled, akkor hogyan voltál képes rávenni magadat, hogy beletanulj?

sirtomi

Ha éppen kapok feladatot akkor szeretem a munkámat. Elég változatos és folyamatosan új dolgokkal találkozok.
Nem volt túl sok féle munkahelyem. Eddig csak olyat csináltam ami valamiért tetszett. A lényeg hogy legyen is feladatom, ne csak üldögéljek és unatkozzak.

Fate


Hát igazából amikor olyan munkát kapok amiben van is kihívás, azt szeretem, de amikor a száz x-edik ugyanolyan kezelési és egyébb útmutatót kell lektorálnom azt nagyon útálom.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Shuhants

#444
Quote from: sunyi on 2007-01-18, 14:47:19
szenved itt valaki más is netfüggőségben rajtam kívül? szerintetek milyen gondokat okozhat ez a probléma? ti hogy élitek meg, milyen tapasztalatotok van ezügyben, külső szemlélőként is?

Mérsékelten vagyok netfüggő, én is inkább letöltés miatt vagyok online, de újabban nem bírom a vizsgákra való felkészülésből fakadó stresszt.Régebben nem volt így, de mostanában amint leülök egy jegyzettel a kezemben elindul a gyomorideg, ezért nem ülök le felkészülni, hanem (mint pl. most 3 napja) az internetre menekülök, és fórumokon szórakoztatom a népet az idiótaságaimmal.  hm,  12-re megyek vizsgázni, ne mtudok semmit.

Quote from: Fazék on 2007-01-23, 11:36:54
Te mennyire szereted a munkádat? Hány embernek van olyan munkája, amit nem csak a pénzért csinál, hanem még esetleg örömét is leli benne? Amennyiben csak a pénzért/megélhetésért csinálod és rühelled, akkor hogyan voltál képes rávenni magadat, hogy beletanulj?

Angol szakos lettem, mert gimiben utáltam tanulni, de az angol valahogy feküdt nekem. Még anno Cartoon Networkről tanultam meg angolul. (nem néztem sokat, ááá...) Első körben nem vettek fel egyetemre, hanem csak egy tanítókébzőbe (meg kell hagyni, nem volt rossz év... 200-an voltunk kolisok, 90% nő, egy kis városban, ahol az iváson meg a koliban való lébecoláson kívül semmit nem tudtál kezdeni magaddal esténként), de az egyáltalán nem feküdt amikor gyakorlaton a "kistanítóbácsi" kiment szünetre a kölykökkel és fürtökben lógtak rajtam. Ok szeretem a kölyköket, meg elvagyok velük, de a fene sem lesz tanár! (megjegyzem anyám meg a nővérem tanító, és imádják a munkájukat, olyannyira, hogy csináltak egy alapítványi iskolát és minimálbért kapnak, otthagyva régi, jólfizető melót). Aztán itt az egyetemen rájöttem, hogy nem nekem való ez a szak. Nem vagyok az a magolós fajta, márpedig azért itt az kell. Meg rájöttem, hogy utálom az amerikai mentalitást, kicsit az angolt is. Úgyhogy most próbálok valahova átjelentkezni, de asse tudom hova, minek, meg hát kicsit gáz lenne harmadszor is elsősnek lenni, pláne 23 évesen, de valszeg ez lesz. Most éppen egy webprogramozói szakkal szemezgetek. (Ez az új bolgnai rendszer elég érdekes szakokat eredményez...)

Szerk:
Quote from: sunyi on 2007-01-18, 15:28:31
Az is érdekes, hogy mikor valaki rossz passzban van irl, a szociális élete közeledik a 0-hoz, akkor valamiért sokkal közlékenyebb lesz neten keresztül.

Hát, ja :)

Kvikveg

Shuhants: ahogy en hallottam az egyetem nem igazan a nyaralohely semmilyen szakon...

Melohelyen elvagyok, de nem szeretnem eletem vegeig ezt csinalni. Neha jo, neha k.o. Foleg azt utalom, ha kozlik, hogy tegnapra kene, vagy info kell es elhajtanak.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

A dohányzás élvezte topicból áthozva.
Quote from: Christian on 2007-01-23, 15:43:09
Jézus Selmo...azért ezen elkéne gondolkoznod. Egy nőt sose szabad megütni. Azért még is csak más tészta. Tudod ha én olyat látnék,hogy egy pasi megüti a bnőjét..még ha közöm sincs hozzá lehet,hogy eltörném a kezét.
Tisztázzuk: arról volt szó hogy valaki elnyom a karodon egy csikket. Én itt nem nézem, hogy az illető féfi vagy nő, egyszerűen egy ember volt aki túllépett egy határt és ezért számoljon a következményeivel. Hacsak nem gyengeelméjű, vagy 5 évesnél fiatalabb vállalja a tette következményét.
Quote from: Eberinu on 2007-01-23, 15:42:23
Hát ha te más dolgokban is igy vélekedsz....tényleg,most van bnőd?
Van. Mire gondolsz más dolgok alatt?

A tökéletesség unalmas.

Christian

Sztem semilyen esetben nem szabad megütni egy nőt..azért vagy férfi ,hogy ezt elviseld még akkor is. Maximum tovább állhatsz, ott hagyhatod vagy bármi..de nem megütni.

Eberinu

És bnőd hol ismerted meg? Net? (kamion kiváncsi vok!) Mint most ugy látszik egyetlen női hozzászóló...

.Attila