Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Selmo

Quote from: Eberinu on 2007-01-23, 16:43:49
Te ha megütnél egy lányt,akkor gondolom erősen, az írásaidból ítélve...
Köszönöm, hogy távkiértékelsz, tényleg. :rolleyes:
Ha megütnék egy lányt, - amihez komoly határt kell átlépnie - akkor tettének megfelelő retorzióra számíthat. Gondolom te sem csak csúnyán néznél, ha valaki hamutartónak nézne.

A tökéletesség unalmas.

Christian

Quote from: Rounin on 2007-01-23, 16:46:04
Hol mondtam, hogy ököllel? :__devil:

Az ütés ököllel történik...ami tenyérrel megy az pofon. Rohadt nagy a különbség szerintem.

Eberinu

Quote from: sirtomi on 2007-01-23, 16:45:11
Quote from: Eberinu on 2007-01-23, 16:38:45
Quote from: sirtomi on 2007-01-23, 16:26:44
Nőt szabad megütni. Haveromat hozom fel példaként aki szép nagy pofont kent le barátnőjének, mikor az egy jó szex után lazán közölte vele, hogy ma megcsaltalak! :)
Hát grat a haverodnak....amig engem nem ütnek meg addig én sem ütök vissza...de ha igen,akkor naná hogy nem nyelem le, hát azért mert pasi,ne higgye hogy kivétel...
Te miről beszélsz már elnézést. Szépen csöndben elkellett volna sunnyognia haveromnak mikor a csaj akit szeret közli vele hogy megcsalta. Valahogy engem is eléggé kiborítana a szituáció és még a pasit is megkerestem volna.
Hát sztem senki nem üti meg ezért a másikat...akár fel is lehetne a srácot ezért jelenteni.

sirtomi

Quote from: Eberinu on 2007-01-23, 16:48:00
Quote from: sirtomi on 2007-01-23, 16:45:11
Quote from: Eberinu on 2007-01-23, 16:38:45
Quote from: sirtomi on 2007-01-23, 16:26:44
Nőt szabad megütni. Haveromat hozom fel példaként aki szép nagy pofont kent le barátnőjének, mikor az egy jó szex után lazán közölte vele, hogy ma megcsaltalak! :)
Hát grat a haverodnak....amig engem nem ütnek meg addig én sem ütök vissza...de ha igen,akkor naná hogy nem nyelem le, hát azért mert pasi,ne higgye hogy kivétel...
Te miről beszélsz már elnézést. Szépen csöndben elkellett volna sunnyognia haveromnak mikor a csaj akit szeret közli vele hogy megcsalta. Valahogy engem is eléggé kiborítana a szituáció és még a pasit is megkerestem volna.
Hát sztem senki nem üti meg ezért a másikat...akár fel is lehetne a srácot ezért jelenteni.
Akkor lehet hogy én vagyok túl érzékeny, de engem baromira kiborítana egy ilyen helyzet. És asszem az ilyen csaj fel is van készülve egy jókis pofonra, talán már meg is szokta.

Eberinu

Sztem ha az ilyen csaj ismer téged,alapból nem is kezd veled :) Senki nem szereti ha verik...amugy meg akkor hüséges csajt kell keresni...vagy tán a saját háza táján kéne körülnézni ki mit rontott el esetleg.

Selmo

Quote from: Eberinu on 2007-01-23, 16:48:00
Hát sztem senki nem üti meg ezért a másikat...akár fel is lehetne a srácot ezért jelenteni.
Ugye nem mondod komolyan, hogy ennyire naív vagy?

A tökéletesség unalmas.

Rounin

A pofonnal nem ütsz? Talán rúgsz? *csodálkozó arc*

Eberinu

Quote from: Selmo on 2007-01-23, 16:50:42
Quote from: Eberinu on 2007-01-23, 16:48:00
Hát sztem senki nem üti meg ezért a másikat...akár fel is lehetne a srácot ezért jelenteni.
Ugye nem mondod komolyan, hogy ennyire naív vagy?
Ez nem naívság,bár velem ilyen még nem történt és nem is fog. Amúgy ütöttél már meg lányt, vagy csak ugymond most csak elmondod hogy mi történne,ha...?

sirtomi

Quote from: Eberinu on 2007-01-23, 16:50:20
Sztem ha az ilyen csaj ismer téged,alapból nem is kezd veled :) Senki nem szereti ha verik...amugy meg akkor hüséges csajt kell keresni...vagy tán a saját háza táján kéne körülnézni ki mit rontott el esetleg.
Nem vagyok agresszív, sőt. És egy kezemen meg tudom számolni hányszor verekedtem eddigi 25 évem alatt. De vannak olyan helyzetek amikor tudok ütni. És egy ilyen helyzetben szerintem egy pofon a minimum, persze nem mindenki teszi meg csak dühösen elsétál.

Eberinu

Quote from: Rounin on 2007-01-23, 16:52:33
A pofonnal nem ütsz? Talán rúgsz? *csodálkozó arc*
Mér,talán fejelsz? :D De ha most belegondoltok, jól eltértünk az eredeti vitatémától is :D

Tycho

Nono! Egy párkapcsolatban ha elcsattan egy pofon az más tészta... legalábbis aki a barátnőjét üti meg, tehát olyat akit *szeret* akkor ott tényleg bajok vannak... és fordítva is igaz...  legalábbis azt hiszem senki nem tarja egészséges kapcsolatnak ahol a bunyó megy, indulatból... ( a szado-mazo párok nem érnek :haha: )

Chris: van olyan pofon, ami után azt kéred bár csak ököllel ment volna a szemed alá...

Selmo: azért te is felelős vagy abban, hogy el tudja nyomni a kezeden a csikket... De ha tényleg odaoson, hirtelen, villám mozdulattal ledöf a csikkével, ahogy egy sas csap le az egérre, ott mehet egy pofon, ne higgye, hogy ez jó vicc, de azt hiszem ez azért ritka :haha:

Eberinu: jelentse csak fel a csaj, legalább az egész világ tudja majd róla, hogy felretol, aztán még kiakad egy pofontól... Ha meg rendszeresen megcsal valakit az meg rendszeresen megüti érte, akkor azt hiszem a fickót és a csajt is elmeorvoshoz kell vinnni, mert minek van a ő együtt a faszival, a faszi meg miért nem hajítja ki a túróba akkor?


Eberinu

Quote from: sirtomi on 2007-01-23, 16:53:02
Quote from: Eberinu on 2007-01-23, 16:50:20
Sztem ha az ilyen csaj ismer téged,alapból nem is kezd veled :) Senki nem szereti ha verik...amugy meg akkor hüséges csajt kell keresni...vagy tán a saját háza táján kéne körülnézni ki mit rontott el esetleg.
Nem vagyok agresszív, sőt. És egy kezemen meg tudom számolni hányszor verekedtem eddigi 25 évem alatt. De vannak olyan helyzetek amikor tudok ütni. És egy ilyen helyzetben szerintem egy pofon a minimum, persze nem mindenki teszi meg csak dühösen elsétál.
A pofon az más...az ütés megint más, a rugás is más, a fejelés is más, mielőtt összekeverednének megint :D Szerinted nekem nem volt olyan hogy neki tudtam volna esni egy fiúnak, hiába vagyok lány?

Nakedape

én sztem kb 10-12 éve korom óta nem ütöttem meg embert (ki nem haver vagy barát :D)

hát nem eccerűbb így? :D

nőt megütni nem úgymint gyengébet se illik, ha meg erősebb vagy sokan vannak(scifi: motoros nőbanda mittomén) az más ugye.. már persze csak ha bántani akar

de ugyanígy nem ütne meg ez ember egy 15 évest se

meg egy programozót se :D :D :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Eberinu

Quote from: Nakedape on 2007-01-23, 16:59:03
én sztem kb 10-12 éve korom óta nem ütöttem meg embert (ki nem haver vagy barát :D)

hát nem eccerűbb így? :D

nőt megütni nem úgymint gyengébet se illik, ha meg erősebb vagy sokan vannak(scifi: motoros nőbanda mittomén) az más ugye.. már persze csak ha bántani akar

de ugynígy nem ütne meg ez ember egy 15 évest se

meg egy programozót se:D:D:D:
Egyetértek

Tycho

nehéz követni a topicot: egyik pillanatban általánosítunk, majd a következőben egyéni esetekre hivatkozva tiltakozunk az előbbi általánosítás ellen, majd egy újabb általnosítással adunk helyt az előző egyéni esetre hivatkozó tiltakozásnak... bocsi, agyamra ment a kutatásmódszertan és bizonyításelmélet... ha itt érvelünk és vitatkozunk akkor azt eléggé irracionáisan tesszük, csak erre akarom felhívni a figyelmet  :angyali:

*pucérmajom: a fenti probléma felvetésemre hivatkoznék: eleve azt hiszem egyikünk se ütne embert. Ha eljut oda, hogy meg akarja ütni, egyéni a határ, akkor ki az aki nőt megütne, azaz kinél létezik az a határ, amit ha nő lép át, ugyanúgy megkapja a pofont, mint egy férfi, valamint kinél hol van az a határ ehez... eleve egy szélsőséges szituáció még szélsőségesebb pereméről vitatkozunk, belerántva az egészbe az 'asszonyverő' feliratú bélyegzőt is, hogy aztán a fél téma egyéni védekezés legyen a vád ellen :haha: azt hiszem te a legtágabban veszed a témát, reagálva egy szélsőség elemzésére :haha:*

Selmo

Quote from: Eberinu on 2007-01-23, 16:52:43
Amúgy ütöttél már meg lányt, vagy csak ugymond most csak elmondod hogy mi történne,ha...?
Nem és remélem nem is fog bekövetkezni.
Quote from: Tycho on 2007-01-23, 16:53:54
Selmo: azért te is felelős vagy abban, hogy el tudja nyomni a kezeden a csikket... De ha tényleg odaoson, hirtelen, villám mozdulattal ledöf a csikkével, ahogy egy sas csap le az egérre, ott mehet egy pofon, ne higgye, hogy ez jó vicc, de azt hiszem ez azért ritka :haha:
Ez csupán egy fiktív helyzet, a lényeg, hogy meg lehet-e ütni egy nőt, ha átlép egy olyan határt, amiért egy férfit megütnél.
Quote from: Christian on 2007-01-23, 16:47:19
Az ütés ököllel történik...ami tenyérrel megy az pofon. Rohadt nagy a különbség szerintem.
Quote from: Eberinu on 2007-01-23, 16:55:53
A pofon az más...az ütés megint más, a rugás is más, a fejelés is más, mielőtt összekeverednének megint :D Szerinted nekem nem volt olyan hogy neki tudtam volna esni egy fiúnak, hiába vagyok lány?
Most tényleg egy szó jelentésén vitáztok? Elfogytak az érvek?

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Quote from: Tycho on 2007-01-23, 16:53:54
Eberinu: jelentse csak fel a csaj, legalább az egész világ tudja majd róla, hogy felretol, aztán még kiakad egy pofontól... Ha meg rendszeresen megcsal valakit az meg rendszeresen megüti érte, akkor azt hiszem a fickót és a csajt is elmeorvoshoz kell vinnni, mert minek van a ő együtt a faszival, a faszi meg miért nem hajítja ki a túróba akkor?
Haverom a pofon után összepakolta a cuccát és nem is látta azóta csajt, de valami iszonyatosan ideges volt napokig.

Eberinu

Quote from: Selmo on 2007-01-23, 17:01:24
Quote from: Eberinu on 2007-01-23, 16:52:43
Amúgy ütöttél már meg lányt, vagy csak ugymond most csak elmondod hogy mi történne,ha...?
Nem és remélem nem is fog bekövetkezni.
Quote from: Tycho on 2007-01-23, 16:53:54
Selmo: azért te is felelős vagy abban, hogy el tudja nyomni a kezeden a csikket... De ha tényleg odaoson, hirtelen, villám mozdulattal ledöf a csikkével, ahogy egy sas csap le az egérre, ott mehet egy pofon, ne higgye, hogy ez jó vicc, de azt hiszem ez azért ritka :haha:
Ez csupán egy fiktív helyzet, a lényeg, hogy meg lehet-e ütni egy nőt, ha átlép egy olyan határt, amiért egy férfit megütnél.
Quote from: Christian on 2007-01-23, 16:47:19
Az ütés ököllel történik...ami tenyérrel megy az pofon. Rohadt nagy a különbség szerintem.
Quote from: Eberinu on 2007-01-23, 16:55:53
A pofon az más...az ütés megint más, a rugás is más, a fejelés is más, mielőtt összekeverednének megint :D Szerinted nekem nem volt olyan hogy neki tudtam volna esni egy fiúnak, hiába vagyok lány?
Most tényleg egy szó jelentésén vitáztok? Elfogytak az érvek?
Tycho, ez jó:D Odaoson és ledöfi...de most komolyan, miért hagyta a srác? Selmo,nem azt mondtad hogy ez megtörtént? most meg fikció? hogy is van ez? Nem a szó jelentésén agyalunk,csak ha megütök valakit megütöm, ha pofont adok,akkor kap egy tockost na :D

Tycho

Quote from: sirtomi on 2007-01-23, 17:01:52
Quote from: Tycho on 2007-01-23, 16:53:54
Eberinu: jelentse csak fel a csaj, legalább az egész világ tudja majd róla, hogy felretol, aztán még kiakad egy pofontól... Ha meg rendszeresen megcsal valakit az meg rendszeresen megüti érte, akkor azt hiszem a fickót és a csajt is elmeorvoshoz kell vinnni, mert minek van a ő együtt a faszival, a faszi meg miért nem hajítja ki a túróba akkor?
Haverom a pofon után összepakolta a cuccát és nem is látta azóta csajt, de valami iszonyatosan ideges volt napokig.

hát igen... van lehetősége a megbocsátásnak, de ahoz bűnbánat is kellene, és a közlés módja se mindegy :)

Rounin

A tockos nem pofon :__devil:

Ha már vitatkoztok az ütés és pofon különbségén - de a tockos is ütés.

Eberinu

Quote from: Rounin on 2007-01-23, 17:06:48
A tockos nem pofon :__devil:

Ha már vitatkoztok az ütés és pofon különbségén - de a tockos is ütés.
Ejha :D Eddig nem volt fontos, most hirtelen mégis ?

Tycho

Komolyan azon vitatkoztok, hogy a pofon és a szituáció milyensége dönti el, kap-e egy nő, vagy bárki és hogy mekkorát, anélkül, hogy akkor leírnátok a szitációt és a tett súlyosságát az értékrendetek szerint és azt, hogy mit adnátok érte? Hát hiába elemzek én itt nektek arról, hogy most ezt hogyan kellene akkor leírni? :haha:


*Edit: kezdjük az elején: kinél létezik az a határ ahol üt, kinél van olyan határ, ahonnét ellenkező neműt is, ki mekkorát ad milyen szituációban, és miért? Ha még így sem jutunk előre akkor kezdjük a felhasznált fogalmaink pontos meghatározásával :haha: :angyali:*

sirtomi

Én leírtam egy konkrét szituációt! :) És azt is hogy szerintem az egy komoly helyzet volt.

Eberinu


Eberinu

Hát ha én most megütnék valakit, mondjuk tegyük fel csak pofon vágom, feltételezem azt kapnám vissza és nem gyomrost :D

Rounin

Tycho: fentebb megírtam, ahogy azt is, hogy ezt a határt definiálni nem tudom, sajnos csak adott helyzetekben tudom elmondani, hogy hogyan döntenék.

Tycho

Quote from: Eberinu on 2007-01-23, 17:12:00
Hát ha én most megütnék valakit, mondjuk tegyük fel csak pofon vágom, feltételezem azt kapnám vissza és nem gyomrost :D

na jó, de ha úgy poénból ütsz meg, én nem ütök vissza, csak megmondom pl hogy még egy ilyen és nem fogsz szeretni érte. ezzel tudod, hogy ez nekem nem vicces játék. aztán ha mégeszer megütsz, hogy én nem tudom elkapni a kezed, akkor repül a pofon, és elköltöztetlek magam mellől, annyira hogy ne érj el, csak látványos erőlködéssel :D
Megint más, ha megérdemelten kapom a pofont, és tudom is, akkor elviselem... (és az is más tészta, hogy a bűntudatom által meghatározott tolerálható büntetésnél többet adsz-e vagy sem...)

Eberinu

Quote from: Tycho on 2007-01-23, 17:13:59
Quote from: Eberinu on 2007-01-23, 17:12:00
Hát ha én most megütnék valakit, mondjuk tegyük fel csak pofon vágom, feltételezem azt kapnám vissza és nem gyomrost :D

na jó, de ha úgy poénból ütsz meg, én nem ütök vissza, csak megmondom pl hogy még egy ilyen és nem fogsz szeretni érte. ezzel tudod, hogy ez nekem nem vicces játék. aztán ha mégeszer megütsz, hogy én nem tudom elkapni a kezed, akkor repül a pofon, és elköltöztetlek magam mellől, annyira hogy ne érj el, csak látványos erőlködéssel :D
Na akkor ugy mondom hogy valamiért én pofont adom,de a másik nem érzi annyira jogosnak és ezért visszaüt,kérdés hogy pofont vagy mondjuk hasbavágást érdemlek?

HVp213

azé arra se lennék kiváncsi hogy egy 110 kilos férfitöl milyen az a "tockos" :p

mondjuk 3 fogad bánja vagy csak meglazul kicsit az állkapcsod..
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Tycho

sirtomi és Rounin: nem is konkrétan kiemeltem ki hogy beszél a topicban így, csak leírtam az általános tapasztalataim :angyali:
vannak kivételek, ahogy Rounin, a te konkért példád, vagy sirtomi haverja mint konkrét eset! :haha: