Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Gregory

Quote from: csacsika on 2007-04-23, 10:32:50
ha például ez a hír kismacska helyett emberrel szerepelt volna...
Akkor az kb. olyan lett volna, mintha egy embert vízbe folytanának, és filmre is vennék, mert neki már úgyis mindegy...
Azért halál, és halál között is van különbség. Sztem a fulladás az egyik legrosszabb...

Quote from: csacsika on 2007-04-23, 10:57:13
Az is érdekes, hogy régen tömegesen folytották meg a kismacskákat, és csapkodták őket a földhöz, ha túl sok volt belőlük, telesen megszokott volt. Alig háborodott fel valaki rajta.
Az egy akkori értékrend volt, ami mostanra változott... Szerintem

Pirula

Jó előre leszögezem, a macskafojtás a filmben szerintem is az állatkínzásról rendelkező törvény hatálya alá tartozik.
De ha már a disznóölés a párhuzam, akkor a disznót kinyírhatjuk mert a kaja iránti szükségletünket elégíti ki, de a macskát nem, mert az esztétikait? Most tekintsünk el attól, hogy a film esetleg rossz lett, a pörköltet is el lehet rontani.
Az EU-s kábítás szabály meg az emberek kábítása, nem a disznóé. Attól még ugyanúgy, előre megfontolt szándékkal, mi több, ünnepélyes keretek között megöljük, elvesszük az életét. Legfeljebb tetszeleghetünk a jófej szerepében, hogy nem is szenvedett.
Ami nekem nem szimpatikus a dologban, hogy sunnyogás van. Áá, hát csak ez esztétikai érzék - beteg is volt - meg úgyis kába szegény. Tessék felvállalni ha már egyszer megcsinálja valaki. Még a végén kihozzák hogy eutanázia volt basszus.

Zsiga

Quote from: Gregory on 2007-04-23, 11:54:18
Azért halál, és halál között is van különbség. Sztem a fulladás az egyik legrosszabb...
Itt a pont. Nem tudom melyikőtökkel fordult elő hogy búvárkodott, és egy szarul feltöltött palack miatt két perccel korábban, 15 méter mélyen egyszercsak azt vette észre hogy levegőt venne de nem tud... Csak pár másodperc a felszín, de senkinek nem kívánom azt az érzést. Képzeljétek el ezt két percen keresztül.
Ezt nem kéne ahhoz hasonlítani amikor lelőnek vagy felrobbantanak valakit, teljesen más. Egy igazán komoly sérülésnél a sokktól szinte semmit nem érzel.
Ugye ismerjük a viccet Hitlerrel, a hárommilió lengyel zsidóval és az egy svéd postással... Ha a hárommillió zsidót fejbelövik, a postást meg lassú tűzön sütik meg akkor én (és még sokan mások is) őt fogom jobban sajnálni, pedig a zsidókkal semmi bajom a postásokat viszont utálom (mint ahogy a macskákat is).

A filmmel kapcsolatban meg nem kell megfojtani meg megölni a rendezőt, de az a minimum hogy ítélje el a bíróság állatkínzásért és zavarják el egy hónapra közmunkára mondjuk az Illatos úti menhelyre.


Szerk.: Ja és Ramiz, ne gyere azzal hogy /b/tard-ok vagyunk, mert az teljesen más. Hidd el hogy bár jókat röhögök rajta, de sok embernek véresre verném az arcát abból a retardált bandából, csak ugye nem ismerem őket...

Nakedape

állatokkal szemben a törvény a kínzást itéli el nem az ölést, azaz ha születik sok kismacska és agyoncsapod őket nem ítélnek, el, de disznót kábítani  kell, s kutyát macskát nem kínozni meg ilyesmik szerintem tartható elvek, kínzás az rossz, őlés se szép de hát többség eszik húst ugyebár.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Selmo

Állatvédelmi jogszabályok:
1998.évi XXVIII. törvény az állatok védelméről és kíméletéről, ennek módosítása: 2004. évi X. törvény, ez utóbbi alapján az állatkínzás a BTK.- ba került!

,,Aki gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy a pusztulását okozza, ...vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."

A tökéletesség unalmas.

csacsika

Az idő, mondják, nagy tanítómester. Csak az a baj, hogy megöli tanítványait.

Dreamcleaver

A kismacskákat főleg falun csapkodták/-ják agyon, és főleg azért, mert k*rva sok van belőlük. Ez kb olyan mint a rágcsálóírtás. Nem egy állat szándékos kínhalála a filmművészet oltárán. Az ok és a mód különbözik, de nagyon.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

csacsika

#667
Miért különbözne? Ha kegyetlenkedés az ok, akkor a mód is az, ha más indokkal történik, pl. túlszaporulat, akkor az irtás is gyors.

L.Mole:  egyetértek
Az idő, mondják, nagy tanítómester. Csak az a baj, hogy megöli tanítványait.

L.Mole

Ezt az egészet egy piszkosul olcsó húzásnak tartom. Az emberek gyomrára hatni nem egy nagy teljesítmény, mint ahogy az olcsó polgárpukkasztás sem az. Egy macska megölése a filmvásznon éppen olyan átlátszó húzás, mint a riportműsorokban mutogatott beteg gyerekek, tömegmészárlások, autóbalesetek. Mellesleg az egyik (nem láttam, mert hétvégén dolgozom, és nem emlékszem melyik okos műsor volt) kereskedelmi csatorna rögtön lecsapott a témára, részleteket mutogatva a filmből (na melyiket?). Nekik is kellett egy szelet abból a tortából. Kell is az! Reklámozzák csak! Így lesz aztán egy értéktelen alkotásból kultuszfilm a magukat rettenetesen alternatívnak tartó, a világ borzalmairól és az élet élhetetlenségéről regélő depressziós idióták körében, akik minden eszközzel próbálnak ráébreszteni mindenkit, hogy az élet nem más, mint egy hosszú szenvedés, ahelyett, hogy mondjuk véget vetnének saját szenvedéseiknek (vagy annyira mégsem borzalmas élni?).

Kuroi Tenshi

Lehet, hogy b-tardként láttam már ilyet (zippocat és társai, anyone?), de azt is
elítélem, és a végrehajtóját gyökérnek tekintem.
Ami ebben az esetben a fontosabb szvsz, az a határ kérdése. Az emberölésnél
tudjuk, hogy bűn, és bűntetik is. Az állatok megölése már húzósabb - ugyanis a
hús is étrendünk része. Itt inkább az állatkínzás lett az elbírálás alapja, bár ezt
csak ritkán használják. Néha-néha megjelenik egy-két elég kegyetlen állatkínzási
eset a médiában, de az elkövetőket általában meg se keresik. Itt viszont az
elkövető büszkén hirdeti, hogy állatot kínoz; és arra hivatkozik, hogy ez művészet.
Én ezekután visszavonatnám a díját, és példás büntetést szabnék ki rá.

Egy $z@r filmet én nem tartok elég indoknak. Meg lehetett volna filmtrükkökkel is
oldani, állatkínzás és macskagyilkolás nélkül.

Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-23, 14:16:37
főleg azért, mert k*rva sok van belőlük. Ez kb olyan mint a rágcsálóírtás.
Hmm... emberekből is sok van... Wher r mah waepons? Mr Cho, Imma comin' 4 ur
hi-score!

motifator

@L.Mole: Tökéletesen egyetértek. Ha volna még karma, most adnék.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

L.Mole

Quote from: motifator on 2007-04-23, 15:29:49
@L.Mole: Tökéletesen egyetértek. Ha volna még karma, most adnék.

Én meg az avatar-odra és az aláírásodra adnék. Zseniális anime, imádom, és jó látni, hogy másokat is megfog. :cool:

Kuroi Tenshi

Quote from: L.Mole on 2007-04-23, 16:25:53
Én meg az avatar-odra és az aláírásodra adnék. Zseniális anime, imádom, és jó látni, hogy másokat is megfog. :cool:
Na tessék. Nekem meddig volt ez az avám, és se repet, se karmát nem kaptam rá ;(

L.Mole

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-23, 16:34:15
Quote from: L.Mole on 2007-04-23, 16:25:53
Én meg az avatar-odra és az aláírásodra adnék. Zseniális anime, imádom, és jó látni, hogy másokat is megfog. :cool:
Na tessék. Nekem meddig volt ez az avám, és se repet, se karmát nem kaptam rá ;(

Jól van na! Ne legyél féltékeny! Azért téged is szeretlek. ;)

Kuroi Tenshi

Quote from: L.Mole on 2007-04-23, 16:47:24
Jól van na! Ne legyél féltékeny! Azért téged is szeretlek. ;)
Hajj... ha ezt valaki megtudja, akkor bajban leszel  :angyali:

L.Mole

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-23, 16:54:17
Quote from: L.Mole on 2007-04-23, 16:47:24
Jól van na! Ne legyél féltékeny! Azért téged is szeretlek. ;)
Hajj... ha ezt valaki megtudja, akkor bajban leszel  :angyali:

Szerintem ezt most hagyjuk abba (mielőtt még nagyon belemelegednénk)!

Member

Nekem az jutott az eszembe, hogyha bizonyos események elmaradtak volna, akkor biztosan nem érezném magam ilyen sz@rul, de talán jobb így mert akkor az nem is én lennék, hanem egy másik ember, akinek mondjuk sok nője van és a kocsiajtót veri miközben dübörög az a bonyolult ütem. Ti hogy vagytok ezzel?

L.Mole

Fogalmam sincs, hogyha másképp csinálok bizonyos dolgokat, akkor hogyan alakul az életem. Néha még azt sem tudom, hogy oda hogy kerültem, ahol éppen most vagyok. Nyilván egész apró dolgok hatnak hosszútávon rövid földi pályafutásomra, de ki mondja meg, hogy hogyan? Lehet, hogyha ma reggel jobb és nem bal lábbal kelek ki az ágyból, akkor az események különös láncolata folytán holnap megnyerném a lottó ötöst. De az is lehet, hogy emiatt már ma elütött volna a villamos. Azon szomorkodni, hogy mit csináltunk rosszul az életben már csak azért is felesleges, mert az ilyen ok-okozati összefüggésekben egyetlen nyilvánvaló tényező van, mégpedig az hogy nyilvánvalóan beláthatatlanok.

Pirula

Quote from: Member on 2007-04-23, 19:27:31
Nekem az jutott az eszembe, hogyha bizonyos események elmaradtak volna, akkor biztosan nem érezném magam ilyen sz@rul, de talán jobb így mert akkor az nem is én lennék, hanem egy másik ember, akinek mondjuk sok nője van és a
kocsiajtót veri miközben dübörög az a bonyolult ütem. Ti hogy vagytok ezzel?
Meg kell keresni a "Sajátélet/Velem történő dolgok karbantartása" menüben az
"Irányítás" részt:
környezet okozta események |------------------------------------| általam okozott események
                                                                             |
                                                                 valahova ide be kell lőni a csúszkát
Vigyázni kell, mert teljesen szélre egyik irányba se mozdítható, ebbe sajnos bele kell törődni. Meg lehet próbálkozni a reklamációval a szoftvergyártónál, csak az a baj, hogy a világon rengetegen levédették, kizárólagos licencszel. És ahány jogtulajdonos, annyi helpdesk és mind mást mond...
Elsőre nem lehet észrevenni, de idővel átrendezi egy másik menü képét is:

Innen:              |
vagyok |-------------------------------------| szeretnék lenni
Ide:                                       |

A kedélyállapot-indexet viszont ambivalensen befolyásolja, valami bug lehet benne.

Selmo

Aki túl sokat gondolkodik azon, hogy mi lett volna az életével, ha... az:
1, nem elégedett az életével
2, álmodozással tölti azt az időt amit hasznosan is tölthetne

Aki nem elégedett önmagával az:
a, változtasson rajta
b, törődjön bele
c, nyírja ki magát
d, nyirassa ki magát
e, írja meg amit elképzelt

Néha el szoktam gondolkodni rajta, hogy egy-egy döntést másképpen hozva meg, másfelé haladnék, de visszagondolva ezen problémázni nem szoktam. Egyrészt mert ott voltam és én döntöttem így, másrészt mert így alakult. A mi lenne ha... meg csak sci-fi.

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Én nem szeretem hasznosan tölteni az időt, amikor álmodozhatnék is. Úgyis van, amikor nem vagyok jó másra, csak robotra.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

L.Mole

Quote from: Ramiz on 2007-04-23, 23:27:22
Én nem szeretem hasznosan tölteni az időt, amikor álmodozhatnék is. Úgyis van, amikor nem vagyok jó másra, csak robotra.

"Ha el tudunk tölteni egy tökéletesen haszontalan délutánt tökéletesen haszontalan módon, megtanultunk élni."

Lin Jü-tang

Zsiga

Quote from: L.Mole on 2007-04-23, 23:45:34
Quote from: Ramiz on 2007-04-23, 23:27:22
Én nem szeretem hasznosan tölteni az időt, amikor álmodozhatnék is. Úgyis van, amikor nem vagyok jó másra, csak robotra.

"Ha el tudunk tölteni egy tökéletesen haszontalan délutánt tökéletesen haszontalan módon, megtanultunk élni."

Lin Jü-tang

Akkor tényleg életművész vagyok... :D

Solid Snake

Quote from: Selmo on 2007-04-23, 21:09:11
Néha el szoktam gondolkodni rajta, hogy egy-egy döntést másképpen hozva meg, másfelé haladnék, de visszagondolva ezen problémázni nem szoktam. Egyrészt mert ott voltam és én döntöttem így, másrészt mert így alakult. A mi lenne ha... meg csak sci-fi.

Your movie will be Next:jee:

Ramiz

Quote from: L.Mole on 2007-04-23, 23:45:34
Quote from: Ramiz on 2007-04-23, 23:27:22
Én nem szeretem hasznosan tölteni az időt, amikor álmodozhatnék is. Úgyis van, amikor nem vagyok jó másra, csak robotra.

"Ha el tudunk tölteni egy tökéletesen haszontalan délutánt tökéletesen haszontalan módon, megtanultunk élni."

Lin Jü-tang

Ez most tényleg :zen: . :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Nem szoktam álmodozni, hacsak új mangák és AMVk tervezése nem számít annak. :)
Lehet, hogy tényleg növelhetném az aktív életfonal-fonást, mert azok az öreg nénikék odefent eléggé egysíkúra küldik, de most jelenleg nincsen olyan érdekes anyag, amit belefonhatnék. :)

Kazenokizu

Quote from: Fazék on 2007-08-03, 01:40:29
Genetikailag meztelenül?
én a cikk írójával értek egyet. vélemény?
Jéééé, ezt Meskó Berci írta? ISMEREM, csoporttársam!!!!  :D Egyébként én is vele értek egyet... Én ugyan nem akarom tudni, hogy milyen betegségre vagyok hajlamos (Más meg főleg ne tudjon róla!!!). Boldog tudatlanság.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Kuroi Tenshi

Nekem egy film jutott eszembe, csak a címe nem :o
A főszereplő tehetséges, kiváló kutató, űrhajós szeretne lenni
és egy fontos kutatásban részt venni, azonban ezt azért nem
teheti (meg egykönnyen), mert egy génteszt szerint fiatalon
fog meghalni, ezért a humán tőkébe beruházás társadalmilag
nem térülne meg.

Én azonban úgy gondolom, hogy az egészségbiztosítók ki
fogják lobbizni, hogy ezek az adatok idővel a biztosítandó
egészségi állapotához kapcsolódónak minősüljön, így a díj-
szabásba ez is bele fog kerülni; munkáltatóra viszont - ha a
jelenlegi gyakorlatra alapozunk - nem tartozik, tehát nem
kérheti.

Kazenokizu

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-03, 02:02:51
Nekem egy film jutott eszembe, csak a címe nem :o
A főszereplő tehetséges, kiváló kutató, űrhajós szeretne lenni
és egy fontos kutatásban részt venni, azonban ezt azért nem
teheti (meg egykönnyen), mert egy génteszt szerint fiatalon
fog meghalni, ezért a humán tőkébe beruházás társadalmilag
nem térülne meg.

Én azonban úgy gondolom, hogy az egészségbiztosítók ki
fogják lobbizni, hogy ezek az adatok idővel a biztosítandó
egészségi állapotához kapcsolódónak minősüljön, így a díj-
szabásba ez is bele fog kerülni; munkáltatóra viszont - ha a
jelenlegi gyakorlatra alapozunk - nem tartozik, tehát nem
kérheti.
Gattaca a film, nem?

Egyébként tuti, hogy előbb-utóbb ez lesz a vége, szóval szerintem egyáltalán nem olyan ártalmatlan ez a dolog, mint ahogyan Esther Dyson állítja...

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Kuroi Tenshi

Lehet. Akkor keverem a filmeket, mert Gattaca név alatt
másik jutott eszembe.