Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Kazenokizu on 2007-08-26, 04:11:41meg aki mondjuk szabadidejében hegyet mászik
extrém sportolók, ha jól tudom már régóta szívnak a biztosítókkal, mert azt hiszem nem hajlandóak őket biztosítani, vagy marha drága, már nem emlékszem pontosan.

Kazenokizu

Quote from: Fazék on 2007-08-26, 11:18:18
Quote from: Kazenokizu on 2007-08-26, 04:11:41meg aki mondjuk szabadidejében hegyet mászik
extrém sportolók, ha jól tudom már régóta szívnak a biztosítókkal, mert azt hiszem nem hajlandóak őket biztosítani, vagy marha drága, már nem emlékszem pontosan.
Azzal szívnak, hogy ha megsérülnek, kiemelt vizitdíjat kell fizetniük, plusz a kezelésük költségeit sem fizeti a tb, nekik kell megtéríteniük. (De legalább a fizetéseikből _még_ nem vonnak le. :D)

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

motifator

Szerintem várható volt. A szinkronokat és a többi leszedett cuccot meg tessék felrakni torrentre, és máris helyreállt a világ egyensúlya.
Amúgy ha jól tudom itt az FTP-n is az lenne a policy, hogy liszenszelt cuccok nem kerülnek fel, ezért is nincsenek fent Ghibli cuccok, de az animaxos animék jó része vígan tölthető.
Lehet, hogy a következő telefont zsozso kapja az animaxtól? Az biztos, hogy kényelmes volt ftp-ről lehúzni a ParaKiss-t, vagy CB-t vagy Trigunt, de nem hiszem, hogy belehalnék, ha ezentúl torrentezni vagy IRC-zni kellene.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-09-04, 18:23:06
http://animeaddicts.hu/forum.php?viewtopic.40.3707.1
Ez így van jól. Nagyon nem jó ötlet összemosni a fansubot a warezzal, ezzel nem csak magának ártott az AA, hanem az összes többi subbernek is.

Selmo

Quote from: motifator on 2007-09-04, 18:34:55
Szerintem várható volt. A szinkronokat és a többi leszedett cuccot meg tessék felrakni torrentre, és máris helyreállt a világ egyensúlya.
Amúgy ha jól tudom itt az FTP-n is az lenne a policy, hogy liszenszelt cuccok nem kerülnek fel, ezért is nincsenek fent Ghibli cuccok, de az animaxos animék jó része vígan tölthető.
Lehet, hogy a következő telefont zsozso kapja az animaxtól? Az biztos, hogy kényelmes volt ftp-ről lehúzni a ParaKiss-t, vagy CB-t vagy Trigunt, de nem hiszem, hogy belehalnék, ha ezentúl torrentezni vagy IRC-zni kellene.
Szerintem az Inu kapósabb volt.
És igen, várható volt a dolog, csoda, hogy ilyen sokáig húzta.

A tökéletesség unalmas.

Én

Én is csodálkoztam, hogy nem rugdossák őket. Én főleg a szinkronokért vagyok nekik hálás :) Vagyis voltam.

motifator

Quote from: Selmo on 2007-09-04, 19:03:39
Szerintem az Inu kapósabb volt.
Csak azért említettem pont ezeket, mert ezt a 3 sorozatot én is innen töltöttem amikor már adta az Animax(A+).
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Rage

A kommenteket érdemes egyébként elolvasni, van köztük pár kifejezetten zseniális is. ;)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Edina-chan

Olvasom,de... :lol:
igazságtalanság,ígyúgy..áh. Szerintem is teljesen korrekt így,nem értem,miért kell reklamálni.  :wtf:

Draconire

Quote from: Rage on 2007-09-04, 20:02:07
A kommenteket érdemes egyébként elolvasni, van köztük pár kifejezetten zseniális is. ;)
Is that sum youtube comments?  :muhahah:

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-09-04, 18:23:06
http://animeaddicts.hu/forum.php?viewtopic.40.3707.1
oh, hogy ez a rohadt oldal... még mindig nem szereti ha nem engedem, hogy sütit pakoljon a gépemre, és folyamatosan frissíteni akarja magát, és mivel a háttérben nyitottam meg, ez nem tűnik föl, aztán szépen bannol, mert hammer-eltem az oldalukat... :rolleyes:

már régóta várható volt, ez a hír. szerintem jóval kevésbé fér össze jogilag, hogy fölpakolják oda a szinkronokat, mint, hogy itt olyan anime-k legyenek a nem létező ftp-n, amik még nincsenek licenszelve hazánkban. eh, most vagy 10-20 percig bannolva leszek, pedig úgy elolvastam volna a hozzászólásokat :__devil:

szerk: na elmúlt a ban, és elolvashattam a hozzászólások nagy részét :) és ha van is pár vérpista, azért jópár ember tök normálisan fogadta a hírt, a moderátorok/oldalüzemeltetők/nemtom pedig nagyon korrektek és hibátlanul írták le a helyzetet, mindenféle fölösleges dramatizálás nélkül. szimpatikus.

Zsiga

Quote from: Rage on 2007-09-04, 20:02:07
A kommenteket érdemes egyébként elolvasni, van köztük pár kifejezetten zseniális is. ;)
Szokás szerint még mindig nagyon homály van a hazai animés közösség fejében pl. szerzői jog ügyben... :)

Selmo

Mivel az odajárók többsége gimis, ez annyira nem meglepő.

A tökéletesség unalmas.

Edina-chan

Érdekes,akkor én miért nem háborodok fel.. :D
Nem,de amúgy tényleg öröm olvasni ezeket az értelmes postokat. Osztogatnék ott pár embernek warnt meg bant, az biztos. :/

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Edina-chan

Van kisebb fórumom  :hopp: és annyira nem vagyok véreskezű, csak van egy bizonyos határ.  :D de nembaj ha nem moderálják ki ezeket,legalább lesz mit olvasni ~
@Darkstar:  :tezsvir:

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-09-04, 20:34:27
Mivel az odajárók többsége gimis, ez annyira nem meglepő.
A meglepő az hogy bár nem értenek hozzá, az észt azt nagyon osztják... Én gimis koromban se pofáztam bele az olyan dolgokba amihez nem értettem.

Solid Snake

Quote from: Selmo on 2007-09-04, 20:34:27
Mivel az odajárók többsége gimis, ez annyira nem meglepő.

EPIC  :appl:

[spoiler=tételbizonyítás]Elsőéves hallgatóként a tantárgyaim között szerepel a "Jogi ismeretek" is.  :hehe:[/spoiler]

kikuchiyo

#740
Quote from: Selmo on 2007-09-04, 18:23:06
http://animeaddicts.hu/forum.php?viewtopic.40.3707.1

And nothing of value was lost.

Ha már postoltam... itt a nap citrom-díjasa: Tönkretenné a torrentezők merevlemezét a magyar producer

LOL WUT?
Na hadd lássam azt a speciális vírust...  :lol:
Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-04, 21:31:53
Ha már postoltam... itt a nap citrom-díjasa: Tönkretenné a torrentezők merevlemezét a magyar producer

LOL WUT?
Na hadd lássam azt a speciális vírust...  :lol:

Vinyógyilkos AVI? Hm.  :smile:

Kazenokizu

Még jó, hogy tegnap lehúztam a CB magyar szinkronját... Már egy éve halogattam, hogy megcsináljam szépen az egészet, és tegnap rászántam magam. (THX to Member, mikor elolvastam az "elemzését" megint rámjött a CB-nézhetnék...:D) Soha jobbkor. (Hehhe, ma meg látom, hogy AnimeHQ-n is fenn van, bár az A+-os logóval, de mindegy... :D)

Egyébként szerintem is régóta várható volt... ha valaki akarja, úgyis meg lehet szerezni máshonnan, és nekik legalább nem lesz belőlük gondjuk.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Manitu

Quote from: Rage on 2007-09-04, 20:02:07
A kommenteket érdemes egyébként elolvasni, van köztük pár kifejezetten zseniális is. ;)
Most egész kultúráltak. Az értelmesebb hozzászólók egész jól lekezelték a helyzetet, voltak már itt ennél durvább anyázások ennél kevesebbért is.


Kuroi Tenshi

Hmm sztem kiváló ürügy lenne a Natúró törlésére, egyből felszabadulna
a szerver  :angyali:

Csak az első oldal kommentet olvastam el, nem láttam semmi kirívót.

minuszmiki

Volt utána pár vicces, ilyen "E'veszik a munkát!" jellegű nyavajgás, de végülis nem veszélyes.

Cobra

InuYashanál meg Narutonál az a jó, hogy nem azt a verziót vetítik a magyar adókon, mint ami a szerveren van :D Mintha 2-2 különböző anime lenne az eredeti és az amerikai változat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

motifator

Azért az Animax jogászai nem tudom mit szólnának ehhez az érveléshez :)
De amúgy csodálkoznék, ha ezután nem jeleznék zsozsonak is, hogy szedje le a liszenszelt sorozatokat. OK, hogy az ftp nem annyira nyílt, mint mondjuk az animeaddicts letöltései, de animés körökben tulajdonképpen nyílt titok, csak az nem talál rá, aki nem akar, vagy totál lamer.
És (javítsatok ki, ha tévednék) nekem úgy rémlik, hogy az animaxnál vannak régi animés arcok, asszem valaki/valakik a MAT-ból is, de már fogalmam sincs, hogy ezt hol olvastam. A lényeg, hogy meglepődnék, ha az Animax nem tudna az ftp-ről(persze az elképzelhető, hogy pont a menágerek nem tudnak róla, a régi animés arcoknak meg eszük ágában sincs beavatni őket).
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zsiga

Quote from: motifator on 2007-09-05, 00:42:28
Azért az Animax jogászai nem tudom mit szólnának ehhez az érveléshez :)
Jót röhögnének rajta... :)

Cobra

AnimeAddictson viszont a magyar szinkronos verziók voltak fent, itt csak az eredeti japán audiós van angol felirattal, illetve néhány USDVD rip. Szóval ebbe közvetlenül a magyar forgalmazó elvileg nem szólhat bele (mivel nem az álatala értékesített verzió van fent), csak az eredeti tulajdonos. (eléggé szürke zóna, ügyvéd és bíró függő lenne egy per kimenetele).
Hide and fear, Cobra Commander is here !