Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Ramiz

Igen, de egész eddig arról beszéltünk Attilával, hogy mégis ez a helyzet, szóval igaza van. Én is szerettem/szeretem a feketét, de pl a régi téli viseletem helyett (fekete cipő, farmer, bőrdzseki) most inkább kék farmert hordok, csizmából is vöröset választottam és kabát alá drapp inget veszek és tényleg más a hatása.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

Quote from: Tycho on 2007-11-04, 18:48:02
.Attila: félreértesz... nem arról van itt szó, hogy csak a ruha alapján ítélsz, de mindenképpen vonsz le következtetéseket az öltözködéséből a jellemére, ha akarod ha nem.
Ezzel az a probléma, hogy manapság egyre többen csak azt nézik, mi van rajtad és nem azt, hogy ki vagy.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2007-11-04, 18:56:33
Igen, de egész eddig arról beszéltünk Attilával, hogy mégis ez a helyzet, szóval igaza van. Én is szerettem/szeretem a feketét, de pl a régi téli viseletem helyett (fekete cipő, farmer, bőrdzseki) most inkább kék farmert hordok, csizmából is vöröset választottam és kabát alá drapp inget veszek és tényleg más a hatása.
Hallaluja, erre csak azt tudom mondani.  :D Öööö... Voros csizma??! Kep van?  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Selmo on 2007-11-04, 18:57:24
Quote from: Tycho on 2007-11-04, 18:48:02
.Attila: félreértesz... nem arról van itt szó, hogy csak a ruha alapján ítélsz, de mindenképpen vonsz le következtetéseket az öltözködéséből a jellemére, ha akarod ha nem.
Ezzel az a probléma, hogy manapság egyre többen csak azt nézik, mi van rajtad és nem azt, hogy ki vagy.

Éppen ez az, a kettő szétválasztása szerintem nem működik. Az, hogy mi van rajtad, nagyban függ attól, hogy ki vagy.
Én például senem szeretem, senem utálom azt, ha egy nő nagyon nagy jelentőséget tulajdonít az alakjának (ismertem egy csokifüggő lányt, nos neki volt a legszebb segge (<== tisztelt hölgyeim, a félreértések elkerülése végett: ez férfiak által használva sohasem sértő kifejezés!!! :) ) a világon, amit valaha szerencsém volt "kézbe venni"), túl sok időt tölt sminkeléssel vagy ilyesmi, de talán ezek a nők kisebb eséllyel hanyagolják el magukat majd a későbbiekben, mondjuk szülés után (egy közeli ismerősöm például igazán csinos volt huszonévesnek, de az első gyermeke óta egyre kövérebb... nem szép), úgyhogy még ennek is van szerepe.

Kviki: ööö, félreérthetően fogalmaztam... :D Nem transzfesztita beütésű magas szárú vörös latexcsizmára kell gondolni :o , hanem a cowboycsizmára. Vörös = vöröses bőrszín, feketéhez képest színes. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: Tycho on 2007-11-04, 18:53:40
Quote from: .Attila on 2007-11-04, 18:50:59
Quote from: Gregory on 2007-11-04, 18:44:04
Egyébként fekete farmer+fekete felső ftw.

Hozzá fekete cipő/bakancs, barna/fekete haj, esetleg barna szem is? Ha nem kifejezetten rocker csajokra hajtasz, akkor kicsit jobban kéne kombinálni a színeket ;)

Csak :_piszka:, de ezt mondani azután, hogy kijelented, hogy milyen dolog már az öltözködés alapján megítélni az embereket? :lul: Nem csak a rockerek meg hasonszőrűek járnak feketében/ szeretik a feketét :ejnye:

Ja bocsánat: nem magamból indultam ki, hanem ezt mondták nekem. Külön felhívták erre a figyelmem, mert nekem sötétbarna szemem és hajam van.
Ennek ellenére az egyik új szerkóm éppenhogy fekete bakancs + fekete nadrág + fekete műbőrdzseki :D Az a szerencse, hogy a farmer koptatott, így megbontja a feketét, ill. a kabát alatt nem fekete inget viselek.

Gregory

Quote from: .Attila on 2007-11-04, 18:50:59
Hozzá fekete cipő/bakancs, barna/fekete haj, esetleg barna szem is? Ha nem kifejezetten rocker csajokra hajtasz, akkor kicsit jobban kéne kombinálni a színeket ;)
Fekete bakancs, barna haj és kék szem(nem festem a hajam, és nem kontaklencse). Egyébként a közvetlen környezetem(osztálytársak, meg "barátok") már megszokta, hogy ilyenben járok, nem hiszem, hogy adott esetben pont ez lenne az akadály. Olyan helyeken, ahol pedig ismerkedhetnék, pedig a többség hasonló ruházatot visel, úgyhogy szvsz ott sem ez lesz az akadály(mondjuk nem is nagyon járok sehova, néha egy-egy koncert).
Mellesleg néha felveszek fehéret, és pirosat is.

Quote from: Selmo on 2007-11-04, 18:57:24
Ezzel az a probléma, hogy manapság egyre többen csak azt nézik, mi van rajtad és nem azt, hogy ki vagy.
:tezsvir:
Sajnos nekem is megvan az a rossz szokásom, hogy múlik az öltözködésen is, hogy hogy fogom megszólítani, milyen véleményt alakítok ki róla, bár egy rövid szóváltás viszonylag könnyedén felülírja a ruha miatti előítéleteket.

.Attila

Quote from: Gregory on 2007-11-04, 19:05:09
Quote from: .Attila on 2007-11-04, 18:50:59
Hozzá fekete cipő/bakancs, barna/fekete haj, esetleg barna szem is? Ha nem kifejezetten rocker csajokra hajtasz, akkor kicsit jobban kéne kombinálni a színeket ;)
Egyébként a közvetlen környezetem(osztálytársak, meg "barátok") már megszokta

Ez nem biztos, hogy jó dolog. Megszokni mindent meg lehet, de ettől jobb nem lesz. Látatlanban viszont nem akarok mondani semmit, márcsak azért sem, mert én kevésbé értek hozzá úgyis.

Quote from: Gregory
bár egy rövid szóváltás viszonylag könnyedén felülírja a ruha miatti előítéleteket.

Csak juss el a szóváltásig. És lehet, hogy te így működsz, de a lányok szerintem nem. Ilyenkor esel bele szerintem a "legyünk barátok" kategóriába ;) (nagyon jó beszélgetni veled, de többet nem akar)

kikuchiyo

[spoiler=thread derailment by low-grade trolling]
Quote from: Ramiz on 2007-11-04, 19:03:56
(...) ismertem egy csokifüggő lányt, nos neki volt a legszebb segge (<== tisztelt hölgyeim, a félreértések elkerülése végett (...)

Nem tudtam elnyomni bizonyos képzelettársításokat ezzel a - bizonyára véletlen - elrendezéssel kapcsolatban, főleg, hogy Ramiz postjában volt...[/spoiler]
Failure is the default option

.Attila

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-04, 19:11:12
[spoiler=thread derailment by low-grade trolling]
Quote from: Ramiz on 2007-11-04, 19:03:56
(...) ismertem egy csokifüggő lányt, nos neki volt a legszebb segge (<== tisztelt hölgyeim, a félreértések elkerülése végett (...)

Nem tudtam elnyomni bizonyos képzelettársításokat ezzel a - bizonyára véletlen - elrendezéssel kapcsolatban, főleg, hogy Ramiz postjában volt...[/spoiler]

:lol: :ejnye:

Selmo

Quote from: .Attila on 2007-11-04, 19:09:12
Csak juss el a szóváltásig. És lehet, hogy te így működsz, de a lányok szerintem nem. Ilyenkor esel bele szerintem a "legyünk barátok" kategóriába ;) (nagyon jó beszélgetni veled, de egy igénytelen alak vagy akivel ciki lenne mutatkoznom, ráadásul, ha így öltözöl, hogyan nézhet ki a lakásod? várjunk csak! ha így öltözöl, akkor a szüleiddel élsz, lúzer...)
Fixed.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2007-11-04, 19:03:56
...
Kviki: ööö, félreérthetően fogalmaztam... :D Nem transzfesztita beütésű magas szárú vörös latexcsizmára kell gondolni :o , hanem a cowboycsizmára. Vörös = vöröses bőrszín, feketéhez képest színes. :)
Ok, cowboycsizmara gondoltam, de nem arra a sotetbordo tipusra. Azert is neztem egyet.  :muhahah:

kiku: beteg vagy  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

minuszmiki

Quote from: Gregory on 2007-11-04, 19:05:09
Sajnos nekem is megvan az a rossz szokásom, hogy múlik az öltözködésen is, hogy hogy fogom megszólítani, milyen véleményt alakítok ki róla, bár egy rövid szóváltás viszonylag könnyedén felülírja a ruha miatti előítéleteket.
Szerintem ez egyáltalán nem rossz szokás. Egy ismeretlen emberről az az első információd, hogy hogyan néz ki, ehhez hozzátartozik a rajta lévő ruha is. Felőlem lehet egy szakadt csöves akár a világ legbölcsebb embere is, nem fogok odamenni hozzá, hogy megtudjam, valóban az-e, egyszerűen azért, mert szakadt. (Persze előfordult már, hogy értelmes viszonylag dolgokról beszélgettem nagyon lepukkant figurákkal, de az általában úgy kezdődik, hogy odajön és lehúz egy cigire. ::)) Szóval éppen ezért tartom fontosnak, hogy olyan ruhákat hordjak, amelyek nemcsak nekem tetszenek, de a környezetem is azt mondja rájuk, hogy jók. Szerencsére (állítólag) van stílusérzékem, mondjuk nálam csak gimi után alakult ki (benntlakásos fiúgimnázium, na ott nem nagyon számított, hogy milyen ruha van rajtad :/ ).

.Attila


sirtomi

Szerintem is számít az öltözködés. Próbálok én is odafigyelni, de sokszor inkább kikérem mások véleményét is. Szerencsére hugom és anyukám is rendelkezik ízléssel :D
Vásárolni is általában nő ismerősökkel járok, így legalább nem veszek meg hülyeségeket :)

hargharg

nalam okosabb ember mondta (Márai Sándor):

"Az öltözködéssel egyáltalán nem kell törődni."
rofl

.Attila

Quote from: hargharg on 2007-11-06, 12:07:28
nalam okosabb ember mondta (Márai Sándor):

"Az öltözködéssel egyáltalán nem kell törődni."

"Éljen a nudizmus!"

Kvikveg

Quote from: hargharg on 2007-11-06, 12:07:28
nalam okosabb ember mondta (Márai Sándor):

"Az öltözködéssel egyáltalán nem kell törődni."
Öngyilkos is lett. (Bocs.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

hargharg

#977
Quote from: Kvikveg on 2007-11-06, 12:37:15
Quote from: hargharg on 2007-11-06, 12:07:28
nalam okosabb ember mondta (Márai Sándor):

"Az öltözködéssel egyáltalán nem kell törődni."
Öngyilkos is lett. (Bocs.)
Quote from: .Attila on 2007-11-06, 12:19:18
"Éljen a nudizmus!"

szerintem mindez siman bevallalhato. : )
a "jaj, a kek vagy a zold vagy stb. ruhamat vegyem fel, mert me*ik illik jobban az alkalomhoz" tipusu ragodasokat tartom _nem_ bevallalhatonak.
ami nem azt jelenti - Márai sem volt sem nudista, sem igenytelen tudtommal -, hogy akkor most nem veszunk fel ruhakat/rongyokba oltozunk/mittomen, hanem, hogy nem kell miatta ragodni. felveszel valamit, es az meg fog felelni.
ha meg valakinek valami kulonleges elvarasa van, az majd elmondja, te meg ha nem tartod hu*esegeknek, akkor megfogadod a tanacsat.
hopp egy szmajli lemaradt az elozo hozzaszolasbol, no mind1, termeszetesen nem akarok senkinek a lelkebe gazolni, csak gondoltam, hamar oltozkodesrol van szo, megosztom Márai eme gondolatat azokkal, akik meg nem ismerik. ^_^

ui: a zarojeles bocsot mire ertsem? : )

edit: hat akkor, hopp. : D
rofl

Kvikveg

Arra, hogy morbid. :D

Szerintem ezt az oltozkodes temat mar tultargyaltuk. Ugorjunk.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Failure is the default option

Selmo

Kellene nekem valami hasonló táblázat, mint ez. De jöhetnek a személyes tapasztalatok és beszámolók is, hogy mit éri meg inkább használni. Meg főleg, hogy tablettának kinél milyen mellékhatásai vannak, ha vannak. :) Barátnőmmel most próbálunk valami jó megoldást találni és sosem árt a segítség ugye.

A tökéletesség unalmas.

.Attila


Ramiz

[spoiler=Ramiz rant a szociális mellényúlásokról és a csavaros szituációkról]Furcsa helyzetben vagyok. Úgy éreztem, hogy valami gáz van a banda körül, és le akartam ásni a mélyére, hogy mi az, a kommunikáció hiánya ellen provokációkkal "fellépve". Nyomozásom sikerrel járt, kiderült, hogy az általam észlelt problémajelenségeknek van gyökere, szóval tényleg van egy instabil pólus a bandában, és az én vagyok. Most nem tudom, mit tegyek. Ha az elérendő célok és a _zene_ szempontjait tartanám szem előtt (amik miatt felhatalmazva éreztem magam a "nyomozásra"), akkor kilépnék vagy megkérném, hogy küldjenek el. De ez a mártírszerep túl kényelmes és én nem szeretem a túl kényelmes, pózszerű szociális szerepeket. Továbbmenni viszont nehéz lenne, hiszen mindenkit megsértettem, nekem kell majd változtatni a hozzáállásomon, ráadásul erősen elbizonytalanodtam az igazamat illetően, tehát még az a mentség sem marad meg, hogy magamnak azt mondogatom: "neked van igazad, de a banda kedvéért alkudj meg". Igazi kényelmetlen, nyomasztó, szar, kiúttalan helyzet. Szóval minden a szokásos. :lazza:
( Amúgy meg közösségi viselkedésből, vezetésből és szociális ismeret skillekből egyes. Nekem nem szabad családot alapítanom, az még sokkal bonyolultabb lehet és még nagyobb károkat okozhatok és még sokkal rosszabbul esne (pláne hogy én is mennyi mindenért hibáztatom a szüleimet...). )[/spoiler]

Magyarul: geek powa :whoah: és max újra többet fogok filmezni meg képregényeket olvasni (ha már a BME-s teljesítményem úgyis mélyrepülésbe kezdett ez évben).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

Nem akarok belepofázni a dolgodba, de ez a geek powa is egy kényelmes kis vissza/elhúzódás, nemde? Már ha komolyan gondoltad.

Member

Haver legutóbb 4 vagy 5 hétig bírta az új bandájában, mert annak ellenére, hogy énekes + basszer lett, nem énekelhette azokat a számokat, amiket korábban írt, mert a többi tagnak nemigen volt ínyére a thrash metal.
Magyarán szerintem hagyd ott, ha nem megy, nehogy a zene lássa kárát.

Tycho

Hát Ramiz, nem akarlak fasztatni, de már rádfér egy baráti lebaszás tényleg... olvasgattam a fórumot én is, mert egy olyan kis "lurking bastard"  vagyok
:__devil:) és megállapítottam, hogy ugyanazt csináltad mint a faterod, vagy az enyém... nem konkrétan megmondtad hogy mit akarsz, vagy mit gondolsz, hanem beleanyáztál mindenkinek az arcába kb... De te is pont ezt mondtad:
Quote from: Ramiz on 2007-11-17, 22:49:17
...le akartam ásni a mélyére, hogy mi az, a kommunikáció hiánya ellen provokációkkal "fellépve"...
-ez pontosan az az irritáló és céltalan köcsögködés amitől dührohamot kapsz otthon te is, én is. Próbáld meg azt mondani amit gondolsz, ne fájjon már egy becsületesen megfogalmazott egyenes mondat annyira, hogy inkább rejtjelekben beszélsz, hogy aztán még háromszor annyi magyarázkodásba teljen kivágni magad a félreértésekből... :rolleyes:

Member te meg légyszi ne mondj ekkora faszságokat. Nem a zenével van baj, hanem Ramiz szociális skilljeivel amit ő is megállapított.

Ramiz, ne add fel, nem vagy menthetetlen, csak ne kezd el a mártírkodást és ne fordíts hátat a problémának.

Member

De a szociális skill-ek erősen kihatnak a zenére, sztem. Azért meg lehet érezni, ha nagyobb a feszültség odabenn, de befogom a pofámat.

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2007-11-17, 23:22:33
De a szociális skill-ek erősen kihatnak a zenére, sztem.
?
Hogy jön a kettő össze?
Láttam én már mindkét végleten ellenpéldát. (nagy arc, de rossz zenész;
még egy párbeszédnyit is alig bír beszélni, de kiválóan zenél)

Member

Ha összekapsz a cimbikkel, az szerintem rontja a közös munkát, csak erre akartam gondolni, de mint az előbb is mondtam, befogom.

Kuroi Tenshi

Szociális skill != összebalhézás; és még annak is vannak fokozatai.
És ha ezt hajlandóak megdumálni (ld pár posttal feljebb), akkor
rendeződhet az egész.

ramiZ: a zene (hacsaknem 1személyesbandát tervezel, vagy már
olyan híres/sikeres vagy, hogy a neved viszi a zenét és válogathatsz
zenésztársakat) egy társasjáték. Nincs két egyforma ember, így
nem egyezhet az ízlés, elképzelés sem teljesen. Vagy kompromisszum
és alkalmazkodsz, a gondolataidat csak egy külön színként viszed
bele, vagy kiválsz, aztán kezdheted előlről az egészet, és reményked-
hetsz, hogy találsz mégegy legalább olyan jó bandát, ahol még el is
fogadják az elgondolásaid (valóság: ilyenek szinte nincsenek).