Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: Kvikveg on 2008-01-26, 11:13:21
Be tudom tenni a tobb, mint 10 eves lejatszomba, es play oszt csa. Nem doglik bele az mp3 lejatszom, nem merul le tole, hangulata van, es foleg a gep nem zug. :D
Es ket ev mulva lejatszva is ugyanugy szol, mert nem befolyasolja a hangkartyam, hangszoro az emlitett okoknal fogva ugyanaz, valakik dolgoztak azon, hogy a hangero stimmeljen... A vegek kicsit kattan a lejatszom es leall. Es akkor alszom.
kvikveg lényegében összefoglalta... és a netes terjesztés ellen szól az is, hogy: kell hozzá gép, net, hangfalak, hangkártya. a szokásos. Az ok, hogy nekünk ez megvan, de még mindíg elég sok helyen nincs.
CD lejátszót - nem feltétlenül magnót, hanem pl sztereó fülhallgatós discman-t  - már egész olcsón be lehet szerezni (ok, persze, mihez képest... 13k-ért már simán kapni értelmesebb darabot, de vannak, amiket 7K körül is megkap az ember). Hasonló árban hozzá lehet jutni mondjuk mp3 lejátszókhoz is, persze, de azokhoz kell gép, amiről felpakolom a számokat rá. És az már nagyobb kiadás.

flac témához: nincs semmim, amit abban a formátumban tartok, mert minek? Több helyet foglal. Én meg nem egy hangstúdiót üzemeltetek itthon, és nem 7.2-es surroundban hallgatom a zenéimet (este pedig külön buli lenne, tudom...).
MP3 és társaiba, amit az ember magával visz meg egyszerűen felesleges. A sztereó füleseden persze majd biztos kihallod az extra hangsávokat...  :rolleyes:

White SeeD

http://index.hu/kultur/blog/2008/04/15/elhunyt_antal_imre_1/
:frown:

Jó ember volt, és nagy viccmesélő. Régen, még az mtv-s időkben mindíg néztem a szeszélyes évszakokat. Gyermekkorom egyik legemlékezetesebb embere számomra.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Zen

Quote from: White SeeD on 2008-04-15, 17:27:52
http://index.hu/kultur/blog/2008/04/15/elhunyt_antal_imre_1/
:frown:

Jó ember volt, és nagy viccmesélő. Régen, még az mtv-s időkben mindíg néztem a szeszélyes évszakokat. Gyermekkorom egyik legemlékezetesebb embere számomra.
RIP. Túl sok színész hal meg mostanánan. :/
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én

Quote from: White SeeD on 2008-04-15, 17:27:52
http://index.hu/kultur/blog/2008/04/15/elhunyt_antal_imre_1/
:frown:

Jó ember volt, és nagy viccmesélő. Régen, még az mtv-s időkben mindíg néztem a szeszélyes évszakokat. Gyermekkorom egyik legemlékezetesebb embere számomra.
Pont most olvastam el indexen, mikor itt is megláttam. Bár az "utolsó rúgások" nem tetszettek, nyugodjék békében, mást nem tudok mondani.

Kvikveg

Quote from: Én on 2008-04-15, 22:19:25
Quote from: White SeeD on 2008-04-15, 17:27:52
http://index.hu/kultur/blog/2008/04/15/elhunyt_antal_imre_1/
:frown:

Jó ember volt, és nagy viccmesélő. Régen, még az mtv-s időkben mindíg néztem a szeszélyes évszakokat. Gyermekkorom egyik legemlékezetesebb embere számomra.
Pont most olvastam el indexen, mikor itt is megláttam. Bár az "utolsó rúgások" nem tetszettek, nyugodjék békében, mást nem tudok mondani.
+1
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Quote from: White SeeD on 2008-04-15, 17:27:52
http://index.hu/kultur/blog/2008/04/15/elhunyt_antal_imre_1/
:frown:

Jó ember volt, és nagy viccmesélő. Régen, még az mtv-s időkben mindíg néztem a szeszélyes évszakokat. Gyermekkorom egyik legemlékezetesebb embere számomra.

[spoiler=questionable opinion, may upset reader]Jó nézni, hogy a sok képmutató köcsög, aki feléje se nézett, amíg haldokolt a szerencsétlen, most ott ájtatoskodik a képernyőn...  :ejj:[/spoiler]
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2008-04-16, 00:00:50
Quote from: White SeeD on 2008-04-15, 17:27:52
http://index.hu/kultur/blog/2008/04/15/elhunyt_antal_imre_1/
:frown:

Jó ember volt, és nagy viccmesélő. Régen, még az mtv-s időkben mindíg néztem a szeszélyes évszakokat. Gyermekkorom egyik legemlékezetesebb embere számomra.

[spoiler=questionable opinion, may upset reader]Jó nézni, hogy a sok képmutató köcsög, aki feléje se nézett, amíg haldokolt a szerencsétlen, most ott ájtatoskodik a képernyőn...  :ejj:[/spoiler]
[spoiler]hajszálpontosan ugyanez merült föl bennem ahogy a konyhában jártam és elkaptam pár percet a "megemlékezésből" mittoménmelyik csatornán.
bár tippre vszleg az összes csatornán attention whore-ok bukkantak föl "megemlékezni róla"
inkább simán adnák le pár zseniális jelenetét, de ettől a pofázástól kíméljenek...[/spoiler]

Ramiz

Olvastátok a könyvét? Érdemes, hatalmasokat röhögtem rajta anno. :D És persze: RIP. :(
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2008-04-16, 00:00:50
Quote from: White SeeD on 2008-04-15, 17:27:52
http://index.hu/kultur/blog/2008/04/15/elhunyt_antal_imre_1/
:frown:

Jó ember volt, és nagy viccmesélő. Régen, még az mtv-s időkben mindíg néztem a szeszélyes évszakokat. Gyermekkorom egyik legemlékezetesebb embere számomra.

[spoiler=questionable opinion, may upset reader]Jó nézni, hogy a sok képmutató köcsög, aki feléje se nézett, amíg haldokolt a szerencsétlen, most ott ájtatoskodik a képernyőn...  :ejj:[/spoiler]
No igen...  :ejj:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

ultimecia

Remélem MTV-n majd lesz egy megemlékezés. Egy évnyi szeszélyes összeállítás pont megfelelne ;)

A másik témához meg. Én má meg sem lepődök rajta. Sajna ez manapság a divat. :ejj:

Ramiz

Szerintetek meddig tart még a könnyűzenében a gitár uralma? Mennyi idő, mire a gitár és a basszus retrónak fog számítani (mint ahogy most egy Scorpions-os vagy Deep Purple-s futam már nem hangzik "modernnek")?

Kicsit tágabban: merre fog tartani az emberek többségének zenei ízlése a jövőben? Most már megmarad a széles paletta és főként a 20. század végét és 21. századot általában jellemző művészeti keveredés, össze-vissza idézés ("poszt-posztmodern"), vagy elképzelhető, hogy megint lesznek leszűkülések? (Azért ma is vannak jól láthatóan divatosabb, népszerűbb ágak, pl az elektronikus zene és a britpop/rock, vagy az darkos/emo-s punk.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

A Deep Purple könnyűzenének számít?
Mi számít könnyűzenének?

Member

Jelenleg én a "csak szóljon" valami dolgot látom a zenében, mármint a mondanivaló mint olyan mellőzését. Ha jól látom, az r'n'b uralkodik főleg, lehetőleg a "music yeah dance" és a "let be mine tonight" témakörre ráállítva, illetve még a techno-t látom főleg, harmadik helyen talán a 70s, 80s évek retroja áll. Szóval nem igazán értem a kérdésed, hogy "meddig tart a gitár uralma", már rég kilőtték és kénytelen volt a rétegzenékbe visszahúzódni.

Xzone

A 20. százaban minden évtizednek meghatározó zenei hangzása volt. Adná magát, hogy ez most is így lesz, de én másképp gondolom. Ma már minden zenei stílus a végletekig kifinomult, újat alkotni már gyakorlatilag lehetetlen. Most már csak az fog változni, hogy mit hallgat az emberek többsége: 24/7 megy a rádióban; nagy rajongótábor, de mégsem tömegcikk; vagy pedig kevés és elszórt fanok. Ebbe a 3 kategóriába szinte minden beleillik.

Gitár pedig lesz, amíg világ a világ. Nem tudom elképzelni, hogy bármi is letaszítaná a trónjáról.

Én

Memberrel értek egyet abban, hogy a legpopulárisabb zenei ágakban már ma sincs jelen a gitár, ettől függetlenül a többi ágban szinte kivétel nélkül. Az uralma lehet megtörik, sőt megtört, és én azt is ell tudom képzelni, hogy egy bizzonyos generáció elhullása után maguk a hordozó műfajok is kihullanak.

Member

Nem tudom, hogy eltűnik-e, mert ezt az egy hangszert nem tudja gép visszaadni. Nem tudom, ki használt már mondjuk gitárszimuláló zeneszerkesztőt, de mesélték többet, hogy az akusztikus elmegy, a basszus egész élethű, de a szóló még mindig egy rakás sz*r, szóval amíg lesznek emberek, akik nem csak arra mennek, hogy max szövegelni keljen, a többit összedobja a gép előtt ülve, hanem mondjuk szeretnek zenélni is (cső-punk és norvég black nem tartozik ide :D), addig gondolom a gitár nem tűnik el.
Én mondjuk jobban örülnék, ha pár középkori és népi hangszer ismét előjönne, szerintem messze a legjobb hangulatteremtők. Meg igazából talán a jazz-t leszámítva mindenhova besuvaszthatóak lennének. :)

Zsiga

Quote from: Member on 2008-05-26, 23:05:09
Én mondjuk jobban örülnék, ha pár középkori és népi hangszer ismét előjönne, szerintem messze a legjobb hangulatteremtők. Meg igazából talán a jazz-t leszámítva mindenhova besuvaszthatóak lennének. :)
Folktechno ftw! :lol:

Ramiz

Quote from: Xzone on 2008-05-26, 22:31:38
A 20. százaban minden évtizednek meghatározó zenei hangzása volt. Adná magát, hogy ez most is így lesz, de én másképp gondolom. Ma már minden zenei stílus a végletekig kifinomult, újat alkotni már gyakorlatilag lehetetlen. Most már csak az fog változni, hogy mit hallgat az emberek többsége: 24/7 megy a rádióban; nagy rajongótábor, de mégsem tömegcikk; vagy pedig kevés és elszórt fanok. Ebbe a 3 kategóriába szinte minden beleillik.

Az első mondat nagyon igaz, valójában emiatt ötlött fel bennem a feltett kérdés: most mi lesz?
Újat alkotni viszont még lehet, sőt mindig lehet, persze kérdés, milyen értelemben "újat". Egy-két furcsa új hangszert kitalálni (főleg az elektromos erősítésre és torzításra koncentrálva) könnyedén lehetne, csak vajon melyik terjed el? Jelenleg pedig a stílusok mixelése hoz újdonságokat, nekem ez mondjuk nagyon tetszik, nagyon a szájam íze szerint való, de könnyen lehet, hogy leginkább a korszellem miatt, magyarul hogy én ebben nőttem fel. (Filmekre ugyanez vonatkozik.)

A népi hangszerek felfedezése vagy újra felfedezése várható dolog, erre például kíváncsi leszek. Lehet, hogy tíz év múlva New Yorkban az aktuális popbanda didzseridun vagy valami más furcsa afrikai hangszeren játszik majd?

A gitár jelenlegi hatalmas népszerűsége a könnyű kezelése mellett a bluesnak és a rocknak köszönhető, valamint a két zenetípus fontos társadalmi jellegének. Emiatt szerintem nem könnyű megjósolni, hogy mi lesz a következő...


Quote from: Xzone on 2008-05-26, 22:31:38Gitár pedig lesz, amíg világ a világ. Nem tudom elképzelni, hogy bármi is letaszítaná a trónjáról.

Lehetséges, de nem biztos. Erre nagyon kíváncsi vagyok.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dreamcleaver

Könnyen lehetségesnek tartom. Most mindenhol nyomatják az ázsiai beütéseket, 5 év múlva simán előtérbe jöhetnek az afrikai vagy dél-amerikai ritmusok a populárisabb zenei ágazatokban is.

A gitárt pedig nem lehet eltörölni.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Ramiz

Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-26, 23:21:55
A gitárt pedig nem lehet eltörölni.  :D

Eltörölni talán nem is, de annyira nyugodtan visszaszorulhat, amennyire mondjuk mára a lant, furulya, orgona, kórusok stb...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Quote from: Zsiga on 2008-05-26, 23:10:09
Folktechno ftw! :lol:
El tudnám képzelni, de ehhez (is) hülyék. :)
(Bár volt anno egy Scooter szám, a "Take a break", az hozta a "király udvara" életérzést)

Elméletben persze, lehet folyton újat alkotni, elvégre 300 éve még csak komolyzenét toltak, de a torzítás is csak újítás, mintsem új. A rengeteg feldolgozás is szerintem arra akar utalni mostanság, hogy kifogytunk az ötletekből, elektromos tubát és hárfát meg hiszem, hogy fogunk tolni. :)
Esetleg különféle zajok jelenhetnek meg, nem tudom, én tudom élvezni őket, de tömegkultúra szinten...

Az afrikai népzene nem is rossz ötlet, az a dobritmus maga a Föld szívdobbanása.

He? Furulya? Kórusok? Visszaszorultak? Hol lenne most a finn folk-metal?! :D

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-05-26, 23:12:00
Lehet, hogy tíz év múlva New Yorkban az aktuális popbanda didzseridun vagy valami más furcsa afrikai hangszeren játszik majd?

Én nagyon nem bánnám, az Ayreon - Loser c. számában pl. határozottan ütősre sikeredett.

A középkori zeneeszközöket elég gyakran hallom azért, vagy ha nem is középkorit, de folk eszközök szépen kerülnek be manapság a fegyvertárba. Az én szerény látószögem szerint. :angyali:
Elképzelésem viszont nincs, hogy merre haladhat, mi lehet a jövő "újdonsága".
Amilyen hype szokott lenni olykor teljesen felfoghatatlan dolgok (számomra legalábbis) körül, könnyen lehet, hogy vészes gyorsasággal divatjamúlttá válnék ízlésileg, annyira nem fog tetszeni.

Edit: metálban gyakori a folk és a középkor.:D

Xzone

Quote from: Rounin on 2008-05-26, 23:31:51
Quote from: Ramiz on 2008-05-26, 23:12:00
Lehet, hogy tíz év múlva New Yorkban az aktuális popbanda didzseridun vagy valami más furcsa afrikai hangszeren játszik majd?

Én nagyon nem bánnám, az Ayreon - Loser c. számában pl. határozottan ütősre sikeredett.

Most hogy mondod, tényleg. De nekem nem az jutott eszembe, hanem ez:

http://www.myspace.com/airtistmusic

És ez ráadásul magyar.

(A MySpace-nél meg nagyon elbasztak valamit, mert magyarországi IP-ről default spanyol az oldal. :gyagya: )

Próféta

Quote from: Member on 2008-05-26, 23:29:24elvégre 300 éve még csak komolyzenét toltak
Hát nem.
Ha azt mondod, hogy jórészt az maradt fenn belőle, meg a népdalok, úgy már jobb.

Member


Ramiz

Quote from: Member on 2008-05-26, 23:29:24
He? Furulya? Kórusok? Visszaszorultak? Hol lenne most a finn folk-metal?! :D

Jó, de azokat csak te hallgatod. (A finneken kívül. :D)
In before: énis énis.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Xzone on 2008-05-26, 23:39:04
Most hogy mondod, tényleg. De nekem nem az jutott eszembe, hanem ez:

http://www.myspace.com/airtistmusic

És ez ráadásul magyar.

Ez nagyon gay. Legalábbis kinézetre.
A zene annyira nám rossz, csak nem is fogott meg annyira... ;(

.Attila

Quote from: Ramiz on 2008-05-26, 23:55:09
Quote from: Member on 2008-05-26, 23:29:24
He? Furulya? Kórusok? Visszaszorultak? Hol lenne most a finn folk-metal?! :D

Jó, de azokat csak te hallgatod. (A finneken kívül. :D)
In before: énis énis.

In during énis énis.
Mondjuk csak Korpiklaani-t hallgatok.

Member

Még mindig nem haladtál tovább? :D Korpiklaani-val mondjuk az a baj, hogy eléggé egysíkúak az albumok, van 2-3 kiemelkedő track, a többi meg variáció egy témára. Ha már itt vagyunk, tud vki olyasmi felállást mondani komoly témában, mint mondjuk a Fürgerókalábak, hogy igazából csinálnak mindent a raggie-től a thrash metal-ig?

Hallgattam egy ideig AIRtist-éket, nekem kicsit egyhangúnak tűnt.

minuszmiki

Quote from: Member on 2008-05-27, 00:13:52
Ha már itt vagyunk, tud vki olyasmi felállást mondani komoly témában, mint mondjuk a Fürgerókalábak, hogy igazából csinálnak mindent a raggie-től a thrash metal-ig?

John Zorn például. A projektjeinek gyakorlatilag csak a szaxofon az összekötő eleme, játszott már többféle jazzt, hardcoret, klezmert, black/death jellegű zenét, hörgés/károgás helyett elmebeteg szaxofonjátékkal, általában az őt éppen érő zenei hatásokkal keverve. Igaz, hogy ritkán van hozzá hangulatom, és az életmű viszonylag kis százalékát hallottam, de nagyon érdekes zene.

Ízelítőnek:
John Zorn - Gevurah
John Zorn - Hemophiliac
John Zorn / Heliogabalus - Litany 5