Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Member

[spoiler=Ezen röhögtem :D][/spoiler]

Ramiz

Van egy érdekes alkalmi melóm, piackutatással kapcsolatos. A téma viszont érdekes, nem igazán az én asztalom, nem vagyok márka-fan. Ha esetleg valakinek eszébe jut bármi használható, örömmel venném a segítséget. :)

[spoiler=a kérdések]    *  Milyen márkaaktivitások  mozgatták meg a közeletekben élő 15-25 éveseket, legyen szó promócióról, jó visszhangú promócióról, bármilyen márkától? Milyen mechanizmusok működnek jól, ami megmozgat, részvételt generál?
    * Mik az általános beszédtémák, közérdekű kérdések, problémák, amik foglalkoztatták kortársaitokat pl. biciklizés a városban, de gondolok konkrétan egyetemi/iskolai vagy kollégiumi élethez köthető jellegűekre is.
    * Keressetek olyan márkákat, amik ennek a korosztálynak szólnak, hitelesek a számukra, elismertek, azt közvetítik, hogy mi értjük a ti problémáitokat, világszemléleteteket? És legfőképpen: mivel éri el ezt a márka?
[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Szóval nektek is olyan idegen ez, mint nekem? :(
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

Őszintén szólva, nem akartam írni, hogy "lol wut?" de kb ez volt a reakcióm, amikor olvastam... Részvétem a munkához :eek: :zomg:

.Attila

Quote from: Ramiz on 2008-07-21, 23:16:08
Szóval nektek is olyan idegen ez, mint nekem? :(

Nem idegen, marketinget tanultam valamennyit.
Viszont piackutatást éppenséggel nem tanultam.
De most tulajdonképpen mi kéne? Ha jól értettem, nem kiterjedt kutatást kéne csinálni (úgysem tudnál), hanem néhány példát felhozni.

Én

Párkapcsolatok topicból:
Az önzetlenségről én is elgondolkodtam nem is olyan régen. Én nem úgy közelítettem meg, amogy Member, hogy azért segítesz, mert elvárod tőle te is. Inkább, hogyha segítesz akárkinek, akkor az egy bizonyos jó érzéssel tölt el (már ha olyan ember vagy), hogy hú én most elégedett vagyok magammal, mert úgymond jótt tettem, kellemes érzés. Még ha nem is erre gondolunk, szerintem tudat alatt ezért tesszük, mert utána úgymond jó visszagondolni rá, valamiféle hülye büszkeség tölt el. Summa summarum: szerintem egy ember semmi olyat nem tesz meg, amit nem szeretne, gyakorlati haszna nincs belőle, és még ez a minimális sem. Mert egyébként, mi lenne a motiváció, miért segítenél máson, miért lennél "önzetlen"? Vagy kereszténység, vallások mint példa: Jó vagy, nem vágysz, etc, de a halál utáni jobb világ elérése a legvégső cél.
Nektek mi a véleményetek erről?

Dreamcleaver

#1176
Szerintem átvitt értelemben, mindenki azért segít, mert jólérzi magát tőle vagy mert haszna van belőle.
Az első esetben a különbség csak annyi, hogy mekkora az a kör, ami ezt kiváltja benned; ergo csak akiket szeretsz vagy számíthatsz rájuk (családtagok, szűk baráti kör), vagy pl az egészt világot a kebledre ölelnéd típus vagy.
Úgy is mondhatnám, hogy minél szűkebb ez a kör, annál nagyobb geci vagy, és minél tágabb, annál nagyobb hülye.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Bishop

Van egy másik nézőpont is, az ember azért segít hogy éreztesse a másikban hogy megbízhat benne, és ezzel ő is megtud bízni a másikban. Röviden hogy érezze hogy számíthat valakire és ehez egy kölcsönös kapcsolat kell.

Lythis

Van, amikor jobban érzem magam tőle, van, amikor nem. Ez elég változó. Én is agyaltam ezen, hogy akkor ezt az érzést hajszolom e, de legtöbbször nem ez a helyzet. Abban is teljesen egyetértek, hogy ha teszem azt a keresztény emberek azért kedvesek, mert majd a túlvilágon emiatt nekik jó lesz, az képmutatás a köbön.
Ezt az önzés témát egyébként tökre jól bele lehet magyarázni gyak mindenbe. Ha azért segítek, mert éppen ráérek, és nincs más dolgom, akkor önző vagyok, és csak időelcseszést keresek magamnak. Ha azért, mert mondjuk ki akarok húzni valakit a bajból, akkor nyílván önző vagyok, mert nekem a "normális" állapota tetszik, és akkor érzem magam jól, ha az illető abban leledzik. De IMHO ez már nagyon a "magyarázzuk meg, mert ez a világ amúgyis rohadt, és mind szemetek vagyunk blahblah, menjünk is eretvágni" kategóriás kifogáskeresés.
Ha segítek valakinek úgy, hogy nem várok el semmit cserébe, és nem is nyerek rajta semmit, az szerintem már nevezhető önzetlen segítségnek.
Dc: attól, hogy ez a kör nagyobb, még nem feltétlenül balek az illető. Ha emiatt kihasználják, és ő ezt hagyja is, akkor már az. De pusztán attól, hogy önzetlenül segít, még nem. Tökéletes példa erre bármely ENSZ békefenntartó. Ők is önzetlenül lőnek fejbe minden mocskos terroristát, aki meg akarja gátolni, hogy a segélyszállítmány célbaérjen, vagy olyanokat, akik a fennálló béke ellen törnek :D

minuszmiki

Quote from: Bishop on 2008-07-22, 01:39:13
Van egy másik nézőpont is, az ember azért segít hogy éreztesse a másikban hogy megbízhat benne, és ezzel ő is megtud bízni a másikban. Röviden hogy érezze hogy számíthat valakire és ehez egy kölcsönös kapcsolat kell.
Nem feltétlenül. Teszem azt, egy olyan emberen segítesz, akivel soha nem fogsz találkozni többé. Ilyenkor nyilván nem  számítasz arra, hogy a későbbiekben ő majd megbízik benned, vagy segít rajtad, ha szükséged van rá. Egyszerűen csak az Én által is leírt jóérzés a jutalma a segítségnek, megbizonyosodsz arról, hogy bizony te jó ember vagy, ilyesmi.

Másrészt meg nevelés kérdése a dolog. El tudok képzelni olyan helyzetet is, ahol még ez a jóérzés sem tölt el azután, hogy segítettem valakinek, mivel teljesen természetes, magától értetődő dolognak tűnik.

Master of Obvius, checking out.

Dreamcleaver

Quote from: Lythis on 2008-07-22, 01:41:05

Dc: attól, hogy ez a kör nagyobb, még nem feltétlenül balek az illető. Ha emiatt kihasználják, és ő ezt hagyja is, akkor már az. De pusztán attól, hogy önzetlenül segít, még nem. Tökéletes példa erre bármely ENSZ békefenntartó. Ők is önzetlenül lőnek fejbe minden mocskos terroristát, aki meg akarja gátolni, hogy a segélyszállítmány célbaérjen, vagy olyanokat, akik a fennálló béke ellen törnek :D


Tudom, de rohadt jót nevettem mikor eszembe jutott, és leírva is jól nézett ki.  :D
Amúgy meg, fekete-fehér vonatkoztatási rendszerben még igaz is lehet. Képzelje el egy csúszkát; egyik vége a "mocskos állat" a másik meg a "naív barom". Ha normális vagy, akkor valahol középen vagy.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Bishop

Ha idegennek segít az ember akkor nagyon személyiség függő. Pl ha rólam van szó én azért segítek elsősorban mert tudani akarom magammal hogy nem vok olyan tahó mint azt valahol legbelül érzem. De létezhet olyanis mint te mondtál hogy annyira természetes hogy segíti az ember valakinek hogy az a furcsa ha valaki ebbe bármi mélyebb szándékot lát.


Én

Quote from: wikithe view that the ultimate motive for all voluntary human action is the desire to experience pleasure or to avoid pain
Ez az amit nekem nehéz elfogadni, túl egyszerű. Pl, ha meg kell csonkítanod magad, hogy megmentsd a szerelmedet (abszurd példa, túl sok fűrész), fájdalmat okozol magadnak, de később mégsem bánod. Vagy ha kockásra tanulod a segged, pedig semmi kedved nincs hozzá, de elmondhatod, hogy a holnapi vizsgád sikeréért, ami a legfontosabb, minden tőled telhetőt megtettél. Szóval megvan a fontossági mérce az emberben, ha csak fájdalom vagy boldogság közt lehetne választani, igen gyakran syntax errort kapnánk. Mondjuk nem olvastam végig a cikket, csak az elejét.

De egyébként a kérdésemmel főleg az egyéni véleményekre/tapasztalatokra/érzésekre voltam kíváncsi. :smile:

Dreamcleaver

Ez az öncsonkításos dolog azért elég bonyolult, és szvsz mélyebb tudományos kutatást igényelne, de első ötletre sztem ott is arrol van szó, hogy örömöt okozol magadnak. Az, hogy egy másik egyén számodra fontosabb, mint a saját tested épsége, nem elképzelhetetlen számomra. Édesanyám pl számomra ilyen.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zanador

#1185
Az egyik barátommal pár hete beszéltük ezt át újra egy felmerült szituáció kapcsán, ennek az eredményét irom le mint a nézőpontomat:
Kiindulás: őt nem tartom önzőnek, magamat határozottan igen.
Hasonlóságok: mindketten szoktunk segiteni ha úgy adódik, és ezt pusztán azért, mert néha tényleg jól esik. Továbbá, ha már belefogtunk, nem hagyjuk félbe, és teljes elszántsággal csináljuk.
Különbségek: ő annak örül, ha megérdemelten hálásak neki. Nem várja el, de mindig ezért tesz bármit is. Én a hálával, vagy azzal az ismerősömmel akinek segitettem nem foglalkozom különösebben, inkább maga a szituáció és annak a megoldása érdekel. A tapasztalatért csinálom, és időtöltésből, az, hogy ez valaki másnak jó, hát előfordul.

Egyébként meg egy önzetlen cselekedet után a jó érzés ahogy nézem inkább velejáró, mint következmény..
(avagy attól még mert mindig a szamár orra megy elől és a farka hátul, az orr nem okozza a farkat :) )
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

minuszmiki

Quote from: Én on 2008-07-22, 02:47:15
Quote from: wikithe view that the ultimate motive for all voluntary human action is the desire to experience pleasure or to avoid pain
Ez az amit nekem nehéz elfogadni, túl egyszerű. Pl, ha meg kell csonkítanod magad, hogy megmentsd a szerelmedet (abszurd példa, túl sok fűrész), fájdalmat okozol magadnak, de később mégsem bánod. Vagy ha kockásra tanulod a segged, pedig semmi kedved nincs hozzá, de elmondhatod, hogy a holnapi vizsgád sikeréért, ami a legfontosabb, minden tőled telhetőt megtettél.
Tehát nálad itt profit > pain. Nyilván az ember minden egyes döntéskor mérlegeli az egyes megoldással járó előnyöket és hátrányokat, átgondolja, mennyi áldozatot képes meghozni egy cél érdekében, vagy mennyit kell visszavennie a célból, hogy az a lehető legkevesebb áldozattal járjon, majd a szempontok figyelmbevételével, esetleg ösztönösen cselekszik, annak érdekében, hogy számára jó legyen. Mivel az emberek nagy többsége számára haszonnal jár egy másik ember segítése, (legyen ez a haszon akár a kölcsönös bizalom elnyerése, akár egy pillanatnyi jó érzés, vagy csak az XP, ami jár érte) végeredményben nem csak magunknak okoztunk örömet, viszont az egész az erre irányuló szándékból indult ki. Szóval egyetértek az idézett mondattal.

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2008-07-19, 16:20:29
Van egy érdekes alkalmi melóm, piackutatással kapcsolatos. A téma viszont érdekes, nem igazán az én asztalom, nem vagyok márka-fan. Ha esetleg valakinek eszébe jut bármi használható, örömmel venném a segítséget. :)

[spoiler=a kérdések]    *  Milyen márkaaktivitások  mozgatták meg a közeletekben élő 15-25 éveseket, legyen szó promócióról, jó visszhangú promócióról, bármilyen márkától? Milyen mechanizmusok működnek jól, ami megmozgat, részvételt generál?
    * Mik az általános beszédtémák, közérdekű kérdések, problémák, amik foglalkoztatták kortársaitokat pl. biciklizés a városban, de gondolok konkrétan egyetemi/iskolai vagy kollégiumi élethez köthető jellegűekre is.
    * Keressetek olyan márkákat, amik ennek a korosztálynak szólnak, hitelesek a számukra, elismertek, azt közvetítik, hogy mi értjük a ti problémáitokat, világszemléleteteket? És legfőképpen: mivel éri el ezt a márka?
[/spoiler]
Na akkor ize... a kerdeseket az interjualanynak nem igy feltenni, mert tuti baromsag valaszt kapsz. Konkretan mit takar a melo? 5 perc alatt talald ki ezeket?!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: minuszmiki on 2008-07-22, 01:50:43Nem feltétlenül. Teszem azt, egy olyan emberen segítesz, akivel soha nem fogsz találkozni többé. Ilyenkor nyilván nem  számítasz arra, hogy a későbbiekben ő majd megbízik benned, vagy segít rajtad, ha szükséged van rá. Egyszerűen csak az Én által is leírt jóérzés a jutalma a segítségnek, megbizonyosodsz arról, hogy bizony te jó ember vagy, ilyesmi.
én meg továbbra is úgy vélem, hogy ezzel, hogy jóérzést keltett benned a segítés, innentől ha szigorúak lennénk, nem mondhatnánk hogy önzetlen volt, elvégre úgy érezheted, ha akár csak egy rövid ideig is, hogy nem az a szemét állat vagy, mint aki általában amúgy  :__devil:

minuszmiki

Kettővel feljebb nagyjából ugyanezt fejtettem ki... ::)

Tycho

Quote from: Fazék on 2008-07-22, 10:28:03
Quote from: minuszmiki on 2008-07-22, 01:50:43Nem feltétlenül. Teszem azt, egy olyan emberen segítesz, akivel soha nem fogsz találkozni többé. Ilyenkor nyilván nem  számítasz arra, hogy a későbbiekben ő majd megbízik benned, vagy segít rajtad, ha szükséged van rá. Egyszerűen csak az Én által is leírt jóérzés a jutalma a segítségnek, megbizonyosodsz arról, hogy bizony te jó ember vagy, ilyesmi.
én meg továbbra is úgy vélem, hogy ezzel, hogy jóérzést keltett benned a segítés, innentől ha szigorúak lennénk, nem mondhatnánk hogy önzetlen volt, elvégre úgy érezheted, ha akár csak egy rövid ideig is, hogy nem az a szemét állat vagy, mint aki általában amúgy  :__devil:
:kocc:

Ramiz

Quote from: Kvikveg on 2008-07-22, 08:24:37
Na akkor ize... a kerdeseket az interjualanynak nem igy feltenni, mert tuti baromsag valaszt kapsz. Konkretan mit takar a melo? 5 perc alatt talald ki ezeket?!
Nekem nem faggatnom kell embereket, illetve csak részben, tehát nem kell feltennem konkrét kérdéseket az utcán senkinek. Szerencsére, mert azt utálnám. Plusz senki nem vágná még annyira sem, mint én. Így tehát csak azért mertem feltenni, mert ti okosak vagytok. :)

Quote from: Fazék on 2008-07-22, 10:28:03
Quote from: minuszmiki on 2008-07-22, 01:50:43Nem feltétlenül. Teszem azt, egy olyan emberen segítesz, akivel soha nem fogsz találkozni többé. Ilyenkor nyilván nem  számítasz arra, hogy a későbbiekben ő majd megbízik benned, vagy segít rajtad, ha szükséged van rá. Egyszerűen csak az Én által is leírt jóérzés a jutalma a segítségnek, megbizonyosodsz arról, hogy bizony te jó ember vagy, ilyesmi.
én meg továbbra is úgy vélem, hogy ezzel, hogy jóérzést keltett benned a segítés, innentől ha szigorúak lennénk, nem mondhatnánk hogy önzetlen volt, elvégre úgy érezheted, ha akár csak egy rövid ideig is, hogy nem az a szemét állat vagy, mint aki általában amúgy  :__devil:

Ez egy sehova se vezető kiskapu, szerintem. Ha tényleg így működne az önzetlenség, az lenne a vége, ami Lem egyik zseniális Kiberiába-novellájában történt.


Quote from: .Attila on 2008-07-22, 00:21:12
De most tulajdonképpen mi kéne? Ha jól értettem, nem kiterjedt kutatást kéne csinálni (úgysem tudnál), hanem néhány példát felhozni.
Nem kutatás kell, csak pontosan amit mondtál: példák. Példák a kb mi korosztályunk által megbízhatónak tartott márkákról és arról, hogy mi érdekel minket általában.

Itt a hosszabb verzió:

[spoiler]A legfrissebb kutatások eredménye szerint a *** márkából hiányzik a megbízhatóság, felelősségteljesség.  A márka a buli, zene, szórakozás területtel kapcsolódik össze, carpe diem életfilozófiát kommunikál, ugyanakkor hiányzik belőle az a megbízhatóság, törődés, ami a telekommunikációs szektorban fontos az előfizető preferencia és a szolgáltatóválasztás szempontjából.

Ezt a hiányosságot pótolná a *** társadalmi felelősségvállalásának kinyilatkoztatása annak kommunikálásával, hogy a *** törődik, foglalkozik a fiatalokkal nemcsak a bulizás szintjén, hanem mindennapi életükben, a mindennapi problémáikkal, nagy döntéseikkel, és az őket foglalkoztató kérdésekkel együtt.

Kutatási eredményeink alapján abban hiszünk, hogy a fiatalok inkább az egyéni, kisközösségi szinten érdekeltek és tennének aktívan a problémák megoldásáért.



Abban kérjük a segítségeteket, hogy érdeklődjetek és tájékozódjatok a környezetetekben. Most ne korlátozzátok magatokat jótékony célú tevékenységre, inspirációt keresünk, arra, hogy mi mindent tehet a *** ezért a célcsoportért  - a társadalmi felelősségvállalás témakörét szeretnénk a *** márkára szabni.[/spoiler]

A gáz, hogy holnap este lesz a brainstormingos meeting. :zomg:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Törődés? Bocs, de ez elég vicces. Először az alapszolgáltatásokban mutassanak törődést, ill. ne akarjanak reklámokban átverni, aztán jöhet az ilyen duma.
Na de, félre a személyes véleményekkel.

Az a baj, hogy első sorban azt kéne kideríteni, a célcsoport számára mi számít értéknek. Szép, hogy törődést, megbízhatóságot akartok sugározni, de ha ez a célcsoportot nem érdekli, akkor a hajatokra kenhetitek az egészet.
A célcsoport nagy része szerintem nem saját maga fizeti a számlát vagy ha mégis, nem tud sokat fizetni. Tehát sokat számít, hogy a szolgáltatások mennyibe kerülnek.
Sokakat szinte csak az érdekel, hogy szép, designos telefonjuk legyen, aztán viszlát.
Másoknak fontos, hogy villoghassanak a készülékkel, ill. hogy az miket tud. De nem lesz egy szolgáltatás aktív használója.

Ami talán népszerű lehet, az az mms, fényképek és videók küldözgetése. De ott is inkább a pénz lesz az első szempont.
Emlékszem, hogy Japánban az egyik francia csaj azt hitte, nem kerül pénzbe a fényképek küldözgetése, ezért a laptopra töltés helyett emailben küldözgette el magának, aztán jött a számla :)

Szóval én inkább előbb azt deríteném ki, hogy a célcsoport mire milyen arányban használja a mobiltelefonját, mit szeretne még, aztán lehet esetleg gondolkozni lappangó igényeken. Nem vagyok benne biztos, hogy éppenséggel törődést várnak. A fiatalokat inkább a divattal lehet megfogni. Aztán lehet, hogy tévedek, de éppen ezért kéne rendes marketing kutatást végezni, hogy kiderítsék, mi is kell.

Member

Akkor én most rácáfolok az előző oldalon olvasottakra: Ma olyanban segítettem, amiért hasznom nincs, ami jóérzéssel nem töltött el és amit gyűlölök is. És mivel megígértem, hogy "szerda-csütörtök", holnap még bemegyek, de engem többet ilyen f*szsággal ne keressenek, hogy "segélycsomagosztás", amikor igazából nem több az egész ingyen végzett fizikai melónál, ráadásul dügunalmas és a társaság is sz*r. Nameg felhúzom magam, hogy erre verik el az eu-s pénzeket (rövidtávú egyszerű megoldás valami normális helyett), amikor jön a fél falu és látom, hogy a javuk nem is igazán rászoruló, aki az, ahhoz meg nem jut el. Rég akart ennyire eldurranni az agyam. Örülök, hogy az Alapszolgáltatási Központ ilyen nagyszerű erőforrásfelhasználó és próbálja beszervezni a volt tanoncokat, de ez erősen kihasználás.

Rounin

Ez kényszer volt a javából, nem önzetlenség.

Member

Nem mondtam, hogy önzetlenség, de nem is kényszer, mert most kitalálhatnám, hogy sz*rok a képükbe és nem megyek holnap.

Kikészülök. Winamp mi a tökömnek nyitja meg a Kaiba OST minden számát egyenként (most hallgatnam először, persze, hogy idegesít)?! Hogy lefagyjon a gép, scandisk, torrentcheck és most 2. újraindításra is b*szik lejátszani?! Komolyan, ha ma nem írok be többet, azért történt, mert kivágtam ezt a sz*rrakást az esőbe gondolkozni a dolgon...

Makos

Quote from: Member on 2008-07-23, 15:58:16
Nem mondtam, hogy önzetlenség, de nem is kényszer, mert most kitalálhatnám, hogy sz*rok a képükbe és nem megyek holnap.

Kikészülök. Winamp mi a tökömnek nyitja meg a Kaiba OST minden számát egyenként (most hallgatnam először, persze, hogy idegesít)?! Hogy lefagyjon a gép, scandisk, torrentcheck és most 2. újraindításra is b*szik lejátszani?! Komolyan, ha ma nem írok be többet, azért történt, mert kivágtam ezt a sz*rrakást az esőbe gondolkozni a dolgon...

Te sem vagy ideges  :haha:

Rounin


LittleElf

Quote from: Ramiz on 2008-07-22, 20:05:31

Itt a hosszabb verzió:

[spoiler]A legfrissebb kutatások eredménye szerint a *** márkából hiányzik a megbízhatóság, felelősségteljesség.  A márka a buli, zene, szórakozás területtel kapcsolódik össze, carpe diem életfilozófiát kommunikál, ugyanakkor hiányzik belőle az a megbízhatóság, törődés, ami a telekommunikációs szektorban fontos az előfizető preferencia és a szolgáltatóválasztás szempontjából.

Ezt a hiányosságot pótolná a *** társadalmi felelősségvállalásának kinyilatkoztatása annak kommunikálásával, hogy a *** törődik, foglalkozik a fiatalokkal nemcsak a bulizás szintjén, hanem mindennapi életükben, a mindennapi problémáikkal, nagy döntéseikkel, és az őket foglalkoztató kérdésekkel együtt.

Kutatási eredményeink alapján abban hiszünk, hogy a fiatalok inkább az egyéni, kisközösségi szinten érdekeltek és tennének aktívan a problémák megoldásáért.



Abban kérjük a segítségeteket, hogy érdeklődjetek és tájékozódjatok a környezetetekben. Most ne korlátozzátok magatokat jótékony célú tevékenységre, inspirációt keresünk, arra, hogy mi mindent tehet a *** ezért a célcsoportért  - a társadalmi felelősségvállalás témakörét szeretnénk a *** márkára szabni.[/spoiler]


Úgy veszem ki, hogy az általam képviselt célcsoport, név szerint egyetemistáknak (de persze ez alatti is) a mindennapi döntései, legnagyobb problémái is a partizásban merül ki, ezért épült ki így a marketing. Szerintem sem sokan tudnák megmondani, miért ezt meg azt a szolgáltatót választották, de a törődés miatt biztos nem... ahogy már mondták előttem, az ár az első, hogy akkor tudjanak olcsón hívni, amikor ők elképzelték, meg a csilli-villogás. Elsőre elég veszteségesnek tűnik a törődést igénylő, kreatív értelmiség felé piacot nyitni, mert ad 1 kevesen vannak, ad 2 ők ezt nem a telefontól remélik és ad 3 azért őket sokkal nehezebb is "megvezetni" (bocsánat a gonosz hangulatkeltésért, de én sem tanultam piackutatási szakkifejezéseket). Van egyfajta immunitásuk a reklámmal szemben... de ha a felmérés ettől eltérően gondolkodik, legyen úgy  :smile:
Összességében ők is az árban érdekeltek, azt meg az eddigi kínálatból is kimazsolázhatták, nem várnak úgy egy törődő promócióra, mint egy messiásra...

Ramiz

Van 2*fél napom megmutatni Budapestet egy külföldi srácnak (a maradék rövid időben: Sziget és bulik). Ti mit mutatnátok meg?

Eddig ilyesmi hasznos tippeket kaptam:
- Hősök tere
- Andrássy út
- Váci utca
- Dunakorzó (melyik szakaszát érdemes? úristen, de rég korzóztam... o.o)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!