Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Xzone


Ramiz

Quote from: Xzone on 2008-08-11, 20:00:33
Big Ben, Parlament...

WTF.

Ma jutott eszembe:
- Óbester
- Unicum
- Túró Rudi
- véres hurka a hentesnél
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Hősök tere igen.
Váci utca minek?
Budai vár?

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-08-11, 22:39:36
Ma jutott eszembe:
- Óbester
- Unicum
- Túró Rudi
- véres hurka a hentesnél
-HAMBIIIIIIIIII :ejnye: :D

Egyébként Hősök tere + Városliget (legalább a tó, az úgyis ott van a tér mellett), aztán Andrássy-n be valameddig gyalog, majd tovább buszmetróvillamossal a Moszkva térre, és Várbusz. Esetleg előtte megálló a Kossuth téren vagy a Batyin Parlamentet meg Dunát nézegetni. Ez kb. egy délután, utána meg mehettek az Óbiba, és akkor a másnapi program is letudva, csak legyen otthon Algopyrin... :D

Kvikveg

Kisfoldalatti. :D
Operahaz Oktogontol 5 percre, kozben az osszes koruti haz.
A varban meg lehet nezni a Matyas-templom es kornyeket, bar most hogy a Halaszbastya fizetos elmennek a francba.
Mestersegek unnepe nem most van a varban? Ott meg ajandekot is tudna venni az otthoniaknak. Eh most nezem 16-20ig van.
Lefenykepezkedhet a Millenarisban a fabol faragott mangalica rofi mellett.  :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Váron még filózok (sok idő és elég drága... és nem voltam ott évek óta :D de igaz, hogy szép), Kisföldalatti jó ötlet :) , Operaház is jó, mert közel van a B City Pub (és kit érdekel az Operaház? :lame: :__devil: ).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Quote from: Kvikveg on 2008-08-11, 22:55:50
Kisfoldalatti. :D
Operahaz Oktogontol 5 percre, kozben az osszes koruti haz.
A varban meg lehet nezni a Matyas-templom es kornyeket, bar most hogy a Halaszbastya fizetos elmennek a francba.
Mestersegek unnepe nem most van a varban? Ott meg ajandekot is tudna venni az otthoniaknak. Eh most nezem 16-20ig van.
Lefenykepezkedhet a Millenarisban a fabol faragott mangalica rofi mellett.  :D
Mátyás-templom meg nyakig áll az álványzatban, szóval abból sem látni sokat (persze kb egy hónapja voltam ott, szóval lehet, hogy azóta leszedték, de kétlem.).
Halászbástyára amúgy fel lehet menni ingyen is. Éjjel senkit nem érdekel, és ált nyitva is van, illetve napközben is előfordult már, h nyitva volt az egyik kapu. Ha meg nagyon pofátlan akar lenni az ember, akkor megvárja, amíg nem figyelnek, és átmászik, habár az rizikósabb lehet, és nem biztos, hogy jó példa :)

minuszmiki

Quote from: Xzone on 2008-08-11, 20:00:33
Big Ben, Parlament...
Wow, ahogy Ramiz postját olvastam, eszembe jutott: Big Ben, Parlament, erre ott a következő postban. Scary. :3x3:

Ramiz

Quote from: minuszmiki on 2008-08-12, 02:19:50
Quote from: Xzone on 2008-08-11, 20:00:33
Big Ben, Parlament...
Wow, ahogy Ramiz postját olvastam, eszembe jutott: Big Ben, Parlament, erre ott a következő postban. Scary. :3x3:

De mi ez a Big Ben, Parlament?!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!



Próféta

Ha lesz egy napom Varsóban, mi mindent nézzek meg?
Az Elszabott Nagy Szovjet Tudományos Kulturális Tornyosuló Palota már megvolt régebben, merre ténferegjek még?
Szerzett valaki nagy élményeket ebben a városban?

Fatal

Nekem az Óváros és a wilanóvi kastély tetszett nagyon, amire emlékszem. Volt valami fegyverkiállítás is, de azt hiszem csak időszakos.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

kikuchiyo

Kritikus írás a felsőoktatás állapotáról

Szétröhögtem magam rajta, pedig jobban belegondolva nem is annyira vicces a helyzet...
Failure is the default option

Lythis

Quote from: kikuchiyo on 2008-09-18, 17:24:34
Kritikus írás a felsőoktatás állapotáról

Szétröhögtem magam rajta, pedig jobban belegondolva nem is annyira vicces a helyzet...
:lol: :lol: :lol: sad but true :D  :lul:

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2008-09-18, 17:24:34
Kritikus írás a felsőoktatás állapotáról

Szétröhögtem magam rajta, pedig jobban belegondolva nem is annyira vicces a helyzet...
:lol:
A doglott fokabebik viszont nem hianyoztak.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Fatal on 2008-09-11, 00:13:59
Nekem az Óváros és a wilanóvi kastély tetszett nagyon, amire emlékszem. Volt valami fegyverkiállítás is, de azt hiszem csak időszakos.
:merci:

Wilanówból mondjuk főleg a park jött be.
Viszont ha esetleg túszt szeretnétek ejteni, akkor segítenek  :lul: :lol:

Fazék

át ide, ott már enyhén off-ok voltunk
Quote from: Selmo on 2008-10-07, 17:18:57
Nekem fogalmam sincs mennyi egy lámpa és lámpaboltból se ismerek 2-nél többet, szóval nemtom felétek mi a helyzet, de itt kb. azt fizetem amit kérnek, ha lámpát akarok.
mi igyekszünk csak a legvégső esetben kínai gagyit adni. alapvetően a középkategóriát áruljuk. namármost a legtöbb ügyfél szépen elkerekedett szemmel távozik miután megmondjuk, hogy ami szép és minőségi, annak ára is van és példálozik az ikeában vagy akármelyik hasonlóban árult gagyi kínai szarral, hogy az mennyivel olcsóbb. ekkor általában kénytelenek vagyunk közölni vele, hogy akkor vegye meg ott. szóval egy ennyire árérzékeny és igénytelen környezetben nehéz a legolcsóbbnál jóval minőségibb, de mégis szintbeli különbség ellenére abszolút korrekt árú lámpákat eladni.

csak hogy egy másik példával éljek: kimentünk valami Zöldsziget, vagy hasonló elnevezésű rendezvényre, meghívtak minket a szervezők, és árultunk energiatakarékos fényforrást. 11W-os minőségi OSRAM kompakt fénycsövet (60W-os hagyományos égőnek felel meg a fényereje kb) adtunk rohadtul nyomott áron 500 Ft-ért. Az ember azt gondolta volna, hogy kapkodni fogják, mint a cukrot (haszon kb -10 Ft volt darabján, az energiatakarékosság üzenete és persze hülyék azért mi sem vagyunk, szóval ezen felül a reklámértéke volt számunkra fontos). Ehelyett a két teljes nap alatt, ha elfogyott vagy 150 db, azt hiszem sokat mondok.
Rengeteg síkhülye ember mutogatott ránk a haverjának, vagy az éppen arra járónak, hogy "Ez kurvadrága én az osanban vettem a muttkor 270-ért vázze" -_-  jól van oookos vagy. vesd majd össze 1 év után, hogy abból hány működik még (jó esetben a felük) és osram-ból mennyi (99%, hogy mind)

szóval amikor az emberek ennyire csak a gagyit, a legolcsóbbat bújják, akkor nehéz lenne úgy eladni a minőséget, hogy annyira megpakolnánk haszonnal, mint ahogy ezen kereskedők nagy része teszi a számítástechnikában.

Damnatus

Én viszont mostanában épp arra jöttem rá, hogy van amikor az olcsó gagyi jobban megéri, mint akár a drágább, akár a középkategóriás áru. Egyszerűen nagyon eltolódhat az ár/érték arány, vagy a a funkciók többségét nem is használom.

Moha

Ha már itt tartunk...
A régi Mini Espresso kávéfőzőnk megadta magát, nem fűtötte fel rendesen a vizet. Szervízben mondták: jobb, ha újat veszünk. Oké, végül is már vagy 12 éves volt. Anyámnak mondtam, hogy szerintem vegyünk ugyanolyat (Szarvasi fajta), hisz még mindig gyártják és magyar termék. Na igen, de az 12 ezer HUF, anyám meg inkább mevette a hatezres Tesco-s kínai cuccot. Nem is bírta fél évnél tovább...

Egyébként az a baj, hogy régen nem volt ez a "nagyon olcsó" kategória. Általánosan drágábbak voltak a tartós fogyasztási cikkek, viszont jobb minőségűek és hosszabb élettartamúak. Manapság arra utaznak, hogy az ember úgyis lecseréli majd egy nagyobbra/erősebbre/korszerűbbre, ennél fogva a tartósság nem szempont. Sokszor épp csak a garanciális időt bírják ki. A gond ott van, mikor az emberek túl nagy elvárást támasztanak az olcsó kategóriával szemben. A közép- és felsőkategória általában azért drágább, mert jobb is. Csak a sok olcsó tömegcikk miatt ezt az emberek már elfelejtették, ill. az van bennük, hogy a legolcsóbb is ugyanolyan jó (mert régen valóban ez volt a helyzet).
Emlékszem, anno a Hajdú mosógépünk 24 évesen jutott el abba az állapotba, hogy már nem volt értelme javítani és inkább újat vettünk. A mai mosógépek közül kíváncsi vagyok, melyik fogja 24 évig bírni... :P

.Attila

Lassan érdemes popcornt venni a pénzügyi világ nyújtotta műsorhoz.
Vajon meddig megy el a cirkusz? És mindez az idióta, felelőtlen amerikai hitelezők miatt.

White SeeD

Nem kell félni. Nincsen válság. A világ tőzsdéi 5-10-20%-ot esnek. De nem kell aggódni, utóbbi napokban az OTP részvényei alig estek 10%-ot, fel is függesztették a kereskedést.
Néhány nagy bank becsődől, a kicsik már az újságba sem kerülnek be. Nem kell félni, pénzünk biztonságba van... ha aranyba fektettük és a megfelelő helyre elástuk :lazza:

Amúgy ha van akinek egy kis tőkéje, érdemes gyűjtögetnie és a megfelelő pillanatban jobb cégeknél feltankolni részvénnyel. Már ha nem következik be totális csőd világszerte. Akkor már csak tényleg aranyban van biztonságba a pénzünk.

Engem most az zavar, hogy mi jobban esünk mint a környékünk és már megint egekben a deviza. Így nem lehet gazdaságosan ebayezni :mad:

Mellesleg, ha összeomlás szélén lenne a világ, 99,99% eséllyel eltitkolnák, mivel nem a bankokon múlik a vég, hanem az embereken. De asziszem aki nézi a híreket és a bankbezárásokat, annak világos hogy nincsen túl jó helyzet.

Bár tény, hogy szerencsére nem vettünk át minden sz@r 5letet a nyugattól, így nálunk csak egyes részek fognak kisebb nagyobb veszteséget elkönyvelni. Mindenesetre jópár amcsi nyugdíjas / ingatlanos / befektetési bankos jólmegszívta.

Csak úgy zárójelben megsúgom, hogy aki akar hitelt felvenni az most tegye, mert nemsokára igenerős megszorítások lesznek a hitelintézeteknél minden hitelkategóriában.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Tycho

Quote from: White SeeD on 2008-10-08, 11:29:28
Bár tény, hogy szerencsére nem vettünk át minden sz@r 5letet a nyugattól, így nálunk csak egyes részek fognak kisebb nagyobb veszteséget elkönyvelni. Mindenesetre jópár amcsi nyugdíjas / ingatlanos / befektetési bankos jólmegszívta.

Igen, nálunk a mostani 30-40-es generációnak EGYÁLTALÁN NEM LESZ nyugdíja, bár ha a havi 2000-3000 forintot annak nevezzük, akkor lesz, tényleg szarul járt néhány amerikai nyugdíjas aki befektetett pénzekkel akarta eltartani magát és bebukott a bankjával, de emiatt nem kell azt hinni, hogy nálunk nem szarban leszel... részben az állami nyugdíj új számítása miatt, részben mert a jelenlegi magánnyugdíjpénztárak elég szarok, részben mert a legtöbb mai felnőtt az egy állami bank/biztosító/nyugdíj rendszerében nőtt fel, és nem ismeri azt amit most alátettünk nyugatról, ezért még jól se tud dönteni, és ezt ki is használják a bankjaink.

kikuchiyo

Quote from: Moha on 2008-10-07, 23:58:43
Ha már itt tartunk...
A régi Mini Espresso kávéfőzőnk megadta magát, nem fűtötte fel rendesen a vizet. Szervízben mondták: jobb, ha újat veszünk. Oké, végül is már vagy 12 éves volt. Anyámnak mondtam, hogy szerintem vegyünk ugyanolyat (Szarvasi fajta), hisz még mindig gyártják és magyar termék. Na igen, de az 12 ezer HUF, anyám meg inkább mevette a hatezres Tesco-s kínai cuccot. Nem is bírta fél évnél tovább...

Egyébként az a baj, hogy régen nem volt ez a "nagyon olcsó" kategória. Általánosan drágábbak voltak a tartós fogyasztási cikkek, viszont jobb minőségűek és hosszabb élettartamúak. Manapság arra utaznak, hogy az ember úgyis lecseréli majd egy nagyobbra/erősebbre/korszerűbbre, ennél fogva a tartósság nem szempont. Sokszor épp csak a garanciális időt bírják ki. A gond ott van, mikor az emberek túl nagy elvárást támasztanak az olcsó kategóriával szemben. A közép- és felsőkategória általában azért drágább, mert jobb is. Csak a sok olcsó tömegcikk miatt ezt az emberek már elfelejtették, ill. az van bennük, hogy a legolcsóbb is ugyanolyan jó (mert régen valóban ez volt a helyzet).
Emlékszem, anno a Hajdú mosógépünk 24 évesen jutott el abba az állapotba, hogy már nem volt értelme javítani és inkább újat vettünk. A mai mosógépek közül kíváncsi vagyok, melyik fogja 24 évig bírni... :P

Ja, nekünk is volt egy ilyen Hajdú mosógépünk, az is kb. 20 évig bírta.
A többihez annyit, hogy talán nem is összeesküvéselmélet: a legtöbb nagy cég fejlesztőrészlegén külön mérnökök dolgoznak azon, hogy a meghibásodás a garanciaidőn túl, de az új modell bevezetése előtt következzen be.

Quote from: White SeeD on 2008-10-08, 11:29:28
Nem kell félni. Nincsen válság.

Csak úgy zárójelben megsúgom, hogy aki akar hitelt felvenni az most tegye

HAHAHA OH WOW

Failure is the default option

White SeeD

Jam, a magyar nyugdíjrendszer eleve rossz.
Mondjuk én egy 20 éven belülre beleszámoltam egy háborút ahol meghalok, így nem kell nagyon aggódnom a nyugdíjam miatt :D

Én sok embernek belelátok az anyagi helyzetébe és megtakarításába. És tényleg borzasztó, hogy feketén dolgoznak, nem fizetnek semmit. Most nem raknak félre, mire meg odajutnak az államnak fogják tartani a markukat, hogy aggyá. Állam meg nem ad mert neki sincsen.
Ekkor jön a magas bűnözési ráta, lázongások, ugye enni meg lakni még is csak kell, polgárháború, és máris számomra megoldódott a helyzet :lazza:

Én eleve nem bíztam a nyugdíjrendszerben, így már 3 éve havonta elteszek 10-15-20K-t, ha meg lesz nagyobb jövedelmem, akkor még többet. Bár ahogy elnézem számomra nem fog kedvezően alakulni a jövő, főleg így nem :frown:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Fazék

egy apró korrigálás:
Quote from: White SeeD on 2008-10-08, 13:41:09Állam meg nem ad mert már nem lesz kitől lopnia, amiből adni tudna.
és inkább kitöröltem a hozzászólásom többi részét, mert nem lenne jó politizálgatni a fórumon.

Ramiz

Én kicsit szégyellem magam, de egyre kevésbé érdekel a politika, az egészségügy, a nyugdíj, a szüleim, a saját egészségem vagy bármi egyéb.
Ha lenne egy barátnőm és annyi fizetésem, amennyiből konzerveken meg fastfoodon el tudnék élni, én simán elfalaznám magam a külvilágtól.

Én, a tévé, a filmjeim, pár hangszer, sok pia...

Minek kimenni az utcára?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin


Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

Quote from: Ramiz on 2008-10-08, 20:38:35
Én kicsit szégyellem magam, de egyre kevésbé érdekel a politika, az egészségügy, a nyugdíj, a szüleim, a saját egészségem vagy bármi egyéb.
Ha lenne egy barátnőm és annyi fizetésem, amennyiből konzerveken meg fastfoodon el tudnék élni, én simán elfalaznám magam a külvilágtól.

Én, a tévé, a filmjeim, pár hangszer, sok pia...

Minek kimenni az utcára?
Elmenni boltba piáért? Vagy azt is tudsz már t0rr3ntezni, mert akkor sauce pls!? :lul:

Quote from: kikuchiyo on 2008-10-08, 12:30:50
A többihez annyit, hogy talán nem is összeesküvéselmélet: a legtöbb nagy cég fejlesztőrészlegén külön mérnökök dolgoznak azon, hogy a meghibásodás a garanciaidőn túl, de az új modell bevezetése előtt következzen be.

Egyáltalán nem az. Pontosan így terveznek mindent, ez bele van kalkulálva... Úgyhogy érdemes a leghosszabb garanciás cuccot venni, mert pontosan addig fogja bírni elvileg, lehet néha előbb baja lesz, akkor meg ott a garancia :jee: