Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Note a bankokkal kapcsolatban: batyam Irorszagban van, elmeselte az ottani bank mennyi kamatot ad. Ezt osszehasonlitva az OTPvel, agyverzes.
  :uzi:[OTP]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

minuszmiki

Quote from: Tycho on 2008-10-08, 20:50:33
Quote from: Ramiz on 2008-10-08, 20:38:35
Én kicsit szégyellem magam, de egyre kevésbé érdekel a politika, az egészségügy, a nyugdíj, a szüleim, a saját egészségem vagy bármi egyéb.
Ha lenne egy barátnőm és annyi fizetésem, amennyiből konzerveken meg fastfoodon el tudnék élni, én simán elfalaznám magam a külvilágtól.

Én, a tévé, a filmjeim, pár hangszer, sok pia...

Minek kimenni az utcára?
Elmenni boltba piáért?
Arra kell a barátnő, gondolom. :D

Rounin

Quote from: minuszmiki on 2008-10-08, 21:09:10
Arra kell a barátnő, gondolom. :D

Szerintem arra a kutya kell. Azért jól fontold meg, értéket kire/mire bízol. :p

kikuchiyo

Failure is the default option

minuszmiki

Quote from: Rounin on 2008-10-08, 21:15:05
Quote from: minuszmiki on 2008-10-08, 21:09:10
Arra kell a barátnő, gondolom. :D

Szerintem arra a kutya kell. Azért jól fontold meg, értéket kire/mire bízol. :p
De hogy kér és hoz el a kutya egy láda sört?

Tycho

Quote from: Kvikveg on 2008-10-08, 21:06:43
Note a bankokkal kapcsolatban: batyam Irorszagban van, elmeselte az ottani bank mennyi kamatot ad. Ezt osszehasonlitva az OTPvel, agyverzes.
  :uzi:[OTP]

Az otp egy szemétdomb, érdemes körülnézni :ejnye:

Moha

Quote from: White SeeD on 2008-10-08, 11:29:28
Engem most az zavar, hogy mi jobban esünk mint a környékünk és már megint egekben a deviza. Így nem lehet gazdaságosan ebayezni :mad:
Ez bosszant engem is! Hatalmasat emelkedtek a devizaárak és egyrészt megint sok lesz a kocsim törlesztője, másrészt amit eBay-en kinéztem cucc, most egy ezressel drágább lesz a dollár árfolyama miatt.  :grrr:

Részemről a nyugdíjam miatt nem aggódok. Úgyis szépen emelik a nyugdíj korhatárt, lassan 70 éves kor előtt nem lehet nyugdíjba menni. Én meg hol fogok 70 évig élni? :P A mostani helyzetet alapul véve, jó ha az 50-et megérem, mert manapság az ember annyi mérget megeszik, hogy hamar el fog patkolni. Nem is értem, miért vonnak havi 13 ezret le nyugdíjjáruléknak...

Damnatus

Mellesleg épp tegnap beszélgettem egy magánnyugdíjpénztáros ügyintézővel, aki azt mondta, hogy sokkal jobban kamatozik a pénz sima betétként, mint a nyugdíjkasszában.

Tycho

Quote from: Damnatus on 2008-10-09, 09:37:19
Mellesleg épp tegnap beszélgettem egy magánnyugdíjpénztáros ügyintézővel, aki azt mondta, hogy sokkal jobban kamatozik a pénz sima betétként, mint a nyugdíjkasszában.
Pontosan... érdemes ilyen letétes megtakarításos valamibe pénzt elhelyezni, mert ebből még pénzt is kapsz a végére...

kikuchiyo

Ezt csak úgy:
Teens left at hospitals in Nebraska

Röviden: törvényt hoztak, hogy a nem kívánt gyermekeket jogi következmények nélkül le lehessen adni a kórházakban, de elfelejtettek korhatárt írni a szövegbe, így most a szülők - akár szomszédos államokból is - oda járnak leadni a problémás kamasz gyerekeiket.

Egy P. K. Dick-novella jut eszembe erről.
Failure is the default option

Nakedape

Quote from: kikuchiyo on 2008-10-09, 10:15:18
Ezt csak úgy:
Teens left at hospitals in Nebraska

Röviden: törvényt hoztak, hogy a nem kívánt gyermekeket jogi következmények nélkül le lehessen adni a kórházakban, de elfelejtettek korhatárt írni a szövegbe, így most a szülők - akár szomszédos államokból is - oda járnak leadni a problémás kamasz gyerekeiket.

Egy P. K. Dick-novella jut eszembe erről.

au
au
au
au
au
au
au
au
au
au
au
au
au
au
au
au
au
au
au
au
.....
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila

Quote from: Moha on 2008-10-09, 08:57:19
Nem is értem, miért vonnak havi 13 ezret le nyugdíjjáruléknak...

Hogy a nőknek legyen nyugdíja.
Mivel a nyugdíjkorhatár a férfiak várható élettartamán felül van/lesz, ezért gyakorlatilag a férfiak pozitív befizetők, ergo finanszírozzák a nyugdíjas nőket.

Damnatus

bruttó 27k álláskeresési támogatásból kézhez kaptam 16k-t   :eek:

Moha

Quote from: .Attila on 2008-10-09, 13:02:37
Quote from: Moha on 2008-10-09, 08:57:19
Nem is értem, miért vonnak havi 13 ezret le nyugdíjjáruléknak...

Hogy a nőknek legyen nyugdíja.
Mivel a nyugdíjkorhatár a férfiak várható élettartamán felül van/lesz, ezért gyakorlatilag a férfiak pozitív befizetők, ergo finanszírozzák a nyugdíjas nőket.
Ehhh... túlzásba viszik az emancipációt!
A férfiak nevében követelem, hogy mi is élhessünk addig, míg a nők! :lol:

Tycho

Quote from: Moha on 2008-10-09, 13:44:48
Quote from: .Attila on 2008-10-09, 13:02:37
Quote from: Moha on 2008-10-09, 08:57:19
Nem is értem, miért vonnak havi 13 ezret le nyugdíjjáruléknak...

Hogy a nőknek legyen nyugdíja.
Mivel a nyugdíjkorhatár a férfiak várható élettartamán felül van/lesz, ezért gyakorlatilag a férfiak pozitív befizetők, ergo finanszírozzák a nyugdíjas nőket.
Ehhh... túlzásba viszik az emancipációt!
A férfiak nevében követelem, hogy mi is élhessünk addig, míg a nők! :lol:

:lol: Az a 13k nyugdíjjárulék arra lesz elég, hogy 70 évesen éhenhalj belőle minél hamarabb, hogy az államé legyen a maradéka... Én tuti valami befektetéses valamivel halmozok fel magamnak pénzt, hogy elég legyen a hátra lévő éveimre, anélkül hogy a házamat kellene eladnom a fejem felül vagy a gyerekeimnek kelljen eltartaniuk... Ha nyugateurópában működik a rendszer, akkor itt is tud, nem hiszem, hogy nekünk amikor megöregedünk éheznünk kellene egy eladott lakásban, amíg életjáradékként fizetik ki nekünk az árát, amíg a külföldi öregek hajóutakra mennek a megtakarításaikból...

Zsiga

Azért az a havi 13 elég alacsony fizetésre lett kiszámolva. Egy jól fizető állással azért szép nyugdíjat lehet összehozni, és ha mellé fizetsz is még valami magánpénztárba akkor simán lehet hogy nyugdíjas korodra közel ugyanannyi marad a nettód mint előtte, csak éppen nem kell már dolgoznod érte. (Őseimnek pl. jó eséllyel több lesz majd a nyugdíja mint nekem a fizetésem amikor nyugdíjba mennek...)

Tycho

persze, minél több jut, annál többet tudsz jó szívvel félretenni belőle nyugdíjas éveidre... csak nem mindegy hova teszed félre :ejnye:

Nakedape

Quote from: Tycho on 2008-10-09, 14:08:09
persze, minél több jut, annál többet tudsz jó szívvel félretenni belőle nyugdíjas éveidre... csak nem mindegy hova teszed félre :ejnye:
stabil, időtálló beketetési alap:
[spoiler][/spoiler]

[spoiler]minusz cinizmus persze, de amúgy a kemény, hogy tényleg[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Moha

Quote from: Tycho on 2008-10-09, 14:08:09
persze, minél több jut, annál többet tudsz jó szívvel félretenni belőle nyugdíjas éveidre... csak nem mindegy hova teszed félre :ejnye:
Aranyban, gyémántban, elásva a kertben... :P
Amúgy a havi 13ezer az csak a 8%-os magánnyugdíjpénztári befizetés.
Egyébként tényleg elég nagy különbség van Nyugat-Európa és az itteni nyugdíjasok közt. Nyugaton az emberek öreg korukra utazgatnak mindenfelé, itthon meg keresztrejtvényt fejtenek és visszapofáznak a TV-nek.  ::)
Tavaly nyáron, mikor voltam kempingezni, az egész hollandokkal volt tele: hatalmas lakókocsik mindenfelé... hát igen, ott van miből... Pedig szerintem pont ez volna az öregkor szépsége: ledolgoztad, amit le kell, nyugdíjas éveidben meg utazgatsz a pároddal mindenfelé, bejárod a világot...

Zsiga

Quote from: Moha on 2008-10-09, 14:22:12
Egyébként tényleg elég nagy különbség van Nyugat-Európa és az itteni nyugdíjasok közt. Nyugaton az emberek öreg korukra utazgatnak mindenfelé, itthon meg keresztrejtvényt fejtenek és visszapofáznak a TV-nek.  ::)
Tavaly nyáron, mikor voltam kempingezni, az egész hollandokkal volt tele: hatalmas lakókocsik mindenfelé... hát igen, ott van miből... Pedig szerintem pont ez volna az öregkor szépsége: ledolgoztad, amit le kell, nyugdíjas éveidben meg utazgatsz a pároddal mindenfelé, bejárod a világot...
Nagyanyám testvéréék ezt csinálták éveken keresztül, egy kis otthoni meló a nyugdíj mellett (talán tördelés vagy szerkesztés vagy valami ilyesmi egy könyvkiadónál), és évi 2-3-4 hét külföldi utazgatás. Több helyen jártak mint mi. :)
Egyáltalán nem elérhetetlen célok ezek szerintem. Persze lehet nekem van a biliben a kezem.

Tycho

Quote from: Zsiga on 2008-10-09, 14:27:01
Quote from: Moha on 2008-10-09, 14:22:12
Egyébként tényleg elég nagy különbség van Nyugat-Európa és az itteni nyugdíjasok közt. Nyugaton az emberek öreg korukra utazgatnak mindenfelé, itthon meg keresztrejtvényt fejtenek és visszapofáznak a TV-nek.  ::)
Tavaly nyáron, mikor voltam kempingezni, az egész hollandokkal volt tele: hatalmas lakókocsik mindenfelé... hát igen, ott van miből... Pedig szerintem pont ez volna az öregkor szépsége: ledolgoztad, amit le kell, nyugdíjas éveidben meg utazgatsz a pároddal mindenfelé, bejárod a világot...
Nagyanyám testvéréék ezt csinálták éveken keresztül, egy kis otthoni meló a nyugdíj mellett (talán tördelés vagy szerkesztés vagy valami ilyesmi egy könyvkiadónál), és évi 2-3-4 hét külföldi utazgatás. Több helyen jártak mint mi. :)
Egyáltalán nem elérhetetlen célok ezek szerintem. Persze lehet nekem van a biliben a kezem.

egyáltalán nem elérhetetlen, csak éppen nem néz körül senki, meg baszik rá, hogy hova szórja a pénzét...

Zsiga

Quote from: Tycho on 2008-10-09, 14:30:03
egyáltalán nem elérhetetlen, csak éppen nem néz körül senki, meg baszik rá, hogy hova szórja a pénzét...
Ezért örülök hogy van közgazdász a családban, nyugodtan lehetek én is segghülye az ilyen témákban mint az átlagember, mégse kell félnem hogy megszopom emiatt. :D

Tycho

Quote from: Zsiga on 2008-10-09, 14:32:54
Quote from: Tycho on 2008-10-09, 14:30:03
egyáltalán nem elérhetetlen, csak éppen nem néz körül senki, meg baszik rá, hogy hova szórja a pénzét...
Ezért örülök hogy van közgazdász a családban, nyugodtan lehetek én is segghülye az ilyen témákban mint az átlagember, mégse kell félnem hogy megszopom emiatt. :D

Nálunk meg úgy fest én lettem a befektetési tanácsadó, barátnőm fterjának segítségével :muhahah:

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2008-10-09, 14:05:40
(Őseimnek pl. jó eséllyel több lesz majd a nyugdíja mint nekem a fizetésem amikor nyugdíjba mennek...)

Apukám is hasonlóan csinálta: szerencsére vállalkozóként a maga ura lehetett, és a cégnek is jól ment. Így a nyugdíj előtti pár évben nagyobb bejelentett fizetést tudott elszámolni, így most aránylag tisztességes nyugdíjat kap (amellett, hogy tovább dolgozik).

Azok a 40-50 évesek viszont, akik most minimálbérre vannak bejelentve, mer' úgy ócsóbb és nem kell utánuk annyi járulékot fizetni, nagyon meg fogják szívni.

Pontosabban...

Quote from: Tycho on 2008-10-09, 13:52:19
Az a 13k nyugdíjjárulék arra lesz elég, hogy 70 évesen éhenhalj belőle minél hamarabb, hogy az államé legyen a maradéka...

...mindenki meg fogja szívni. Jól mondta Tycho korábban: a befizetett nyugdíjjárulékunkból mi, huszonévesek egy fillért sem fogunk látni. De az ilyen-olyan befektetési lófaszok sem jobbak, azok is el fognak párologni nagyon rövid időn belül.
Failure is the default option

Tycho

Quote from: kikuchiyo on 2008-10-09, 17:24:38
Quote from: Zsiga on 2008-10-09, 14:05:40
(Őseimnek pl. jó eséllyel több lesz majd a nyugdíja mint nekem a fizetésem amikor nyugdíjba mennek...)

Apukám is hasonlóan csinálta: szerencsére vállalkozóként a maga ura lehetett, és a cégnek is jól ment. Így a nyugdíj előtti pár évben nagyobb bejelentett fizetést tudott elszámolni, így most aránylag tisztességes nyugdíjat kap (amellett, hogy tovább dolgozik).

Azok a 40-50 évesek viszont, akik most minimálbérre vannak bejelentve, mer' úgy ócsóbb és nem kell utánuk annyi járulékot fizetni, nagyon meg fogják szívni.

Pontosabban...

Quote from: Tycho on 2008-10-09, 13:52:19
Az a 13k nyugdíjjárulék arra lesz elég, hogy 70 évesen éhenhalj belőle minél hamarabb, hogy az államé legyen a maradéka...

...mindenki meg fogja szívni. Jól mondta Tycho korábban: a befizetett nyugdíjjárulékunkból mi, huszonévesek egy fillért sem fogunk látni. De az ilyen-olyan befektetési lófaszok sem jobbak, azok is el fognak párologni nagyon rövid időn belül.

Akkor rosszul csinálod :hehe:

Ramiz

Én elásom a pénzem. Ma is 20 forintot.
De a múltkor ötvenet, csak azt nem találom. A kutya meg nagyon vigyorog...

Egyszer még elkapom.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xzone

Nem gondolom, hogy több időm van hátra 25-30 évnél, szóval a nyugdíj miatt nem fáj a fejem.

Tycho

Quote from: Ramiz on 2008-10-09, 20:46:19
Én elásom a pénzem. Ma is 20 forintot.
De a múltkor ötvenet, csak azt nem találom. A kutya meg nagyon vigyorog...

Egyszer még elkapom.
:lol:

noriko

múltkor a körúton ment előttem egy biciklista, és olyan megoldást alkalmazott, hogy az ülése mögött belógott a sáv közepéig egy piros műanyag zászló. ötletes önvédelmi eszköz, mert így kénytelenek az autósok megfelelő távolságban előzni, és nem kenik fel őket a visszapillantó tükörre, vagy a parkoló autókra. persze az autósok szempontjából meg kifejezetten bosszantó lehet. én is bosszankodtam egy sort, és csak utólag találtam logikusnak  :haha:
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

Quote from: noriko on 2008-10-10, 13:31:33
múltkor a körúton ment előttem egy biciklista, és olyan megoldást alkalmazott, hogy az ülése mögött belógott a sáv közepéig egy piros műanyag zászló. ötletes önvédelmi eszköz, mert így kénytelenek az autósok megfelelő távolságban előzni, és nem kenik fel őket a visszapillantó tükörre, vagy a parkoló autókra. persze az autósok szempontjából meg kifejezetten bosszantó lehet. én is bosszankodtam egy sort, és csak utólag találtam logikusnak  :haha:
Az összes biciklisnek a kurva anyját, már elnézést. Nem ő ül az autóban, nem ő látja hogy milyen távról biztonságos elmenni mellette. Ha nem bízik meg a közlekedés többi résztvevőjében, vagy fél, akkor meg ne menjen ki az útra. Én se tankkal járok, meg a megengedett felével, csak azért mert van pár hülye sofőr.
Országúton ha 90-nel megyek és ott kerekezik valaki az út szélén azt nyilván úgy előzöm mintha autó lenne (vagy lefékezek mögötte (vagy lefékezek mellé és elküldöm a fenébe az országútról mert nem mehet fel rá, csak ugye kerékpároséknak szabad beleszarni a KRESZ-be...)), de pl. a körúton ahol ő megy 30-at én meg 50-et ott ugyan menjen már a picsába ha azt akarja hogy majd fél sávnyival arrébb menjek miatta. (Bár én még mennék is, csak ugye a másik sávban meg autó van.)
Ezt a zászlós buzit meg a zászlójánál fogva tolnám le az útról, pont ugyanúgy mint a két sáv között (mindkettőt elfoglalva) autókázó BMW-ket/Audikat, vagy a két-három helyre beparkoló fogyatékos Suzukisokat.