Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

sirtomi

Quote from: Cobra on 2008-10-11, 20:23:51
De egy legalább 900kg-os, négykerekű autót nem igazán lehet összehasonlítani egy 100-300kg-os motorral vagy egy 8-10kg-os kerékpárral.  Persze, hogy nehezebb vele közlekedni meg parkolni, cserébe ha nekedjönnek sokkal kisebb az esélye, hogy megsérülsz, nem ázol, fázol/izzadsz és nagyobb sebességgel is kényelmesen haladsz.
100-300kg-os motorral kurva nehéz szűk helyen forgolódni, a fordulékonysága nulla kb, egy sport motornak van hogy nagyobb a fordulóköre mint egy átlag autónak :)

Cobra

Tolva azért nem oylan vészes a fordulókör, főleg egy kisebb robogónál.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Én nem is robogóról írtam hanem motorról :D

Nakedape

gyors, kis helyen fordul, nem kell parkolni: görkorcsolya+ sugárhajtómű


end of story
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék


Lythis

Quote from: Fazék on 2008-10-13, 15:11:05
ha már a bringásokról volt szó:

513 biciklist bírságoltak meg
ehh...  erre nem tudok mit mondani, mert bár sok "kötelező" dolgot faszságnak tartok, nem tudom elítélni egyiket sem, mert elég egyértelműen az a céljuk, hogy megóvják vele az embereket. Ettől persze nem tartom kevésbé erőltetett dolognak őket, viszont ellenezni sem tudom/akarom őket igazán. shitsux I guess.

.Attila

Már a kerékprizma is kötelező? Pff...
Úgysem kerekezek este, nem fogok felrakni.
Egyébként támogatom az akciót. Ma is szlalomozott egy bringás előttem a sávok között.

Lythis

Ehh.. az ilyeneket ne is említsük. Állandóan felb*ssza az agyam, ha belegondolok, hogy engem spec állatira zavar, hogy a biciklisták hülye barmoknak vannak tartva az autósok által, pláne amikor ezt én is megkapom (kopasz barom kiordít az autóból, és ugat nekem, amikor éppen a rakparton megyek a bicikliúton....), amikor nem is adok rá neki okot. És akkor mindíg szembetalálkozom olyan esetekkel, mint amit Attila is említ, hogy van egy vagon olyan gyökér, akik viszont okot adnak rá.
Elég régóta biciklizem, ismerem a kresszabályokat, elég régóta közlekedem úttesten is, ha éppen kénytelen vagyok valami miatt. És felcs*szi az agyam a sok barom, akinek apuci megveszi a negyedmillás bicót, és ő meg teker mintha a fél aranyhorda kergetné, mert miért ne, és minden más - forgalom, kresz, gyalogosok - le van szarva, mert neki ugye van bringája, és ő menni akar. És az ilyenek miatt örvend a biciklis társadalom közutálatnak. Szép is az élet...

.Attila

De ettől izgalmas ::)
Egy kérdés: mi van abban az esetben, amikor az úttesten piros a lámpa, de a vele párhuzamos zebrán zöld? Áthajthat a biciklis? (akár úgy, hogy átmegy a zebrára?) Feltételezve, hogy a biciklis az úttesten áll a lámpánál.

Fazék

Quote from: .Attila on 2008-10-13, 15:48:42
De ettől izgalmas ::)
Egy kérdés: mi van abban az esetben, amikor az úttesten piros a lámpa, de a vele párhuzamos zebrán zöld? Áthajthat a biciklis? (akár úgy, hogy átmegy a zebrára?) Feltételezve, hogy a biciklis az úttesten áll a lámpánál.
sztem akkor mehet át a zebrán, ha leszáll a bicikliről és csak tolja.

én legalábbis így szoktam eljárni, mikor fölfelé jövök munkahelyemre az úton, majd közepes forgalom mellett át kéne jutnom a túloldalra, akkor szépen leszállok a zebránál, és lazán belépek az első autó elé, amiről úgy látom, hogy jó eséllyel meg fog állni nekem.
és még élek és egyik se anyázott eddig ezzel a módszerrel.

.Attila

Ez viszont értelmetlen.
Le kell szállnom a bicikliről, majd tolni, majd visszaszállni, majd újra beakasztani a cipőmet (SPD), sokkal több idő és ugyanoda jutok el, mintha szép lassan átcsorogtam volna a zebrán.

(egyébként olvasom a kommenteket és fel is tűnt valami: kerékprizma helyett a reflex csík nem elég?)

Nakedape

zebrán tolni kell, ja (abból indulnak sztem ki, hogy egy kerekes sokkal gyorsabban jelenhet meg mint aki tolja, zebránál meg erre nem számít az autós)

gondolom az autósok majd koveznek, de én volt, h nem toltam, hanem lassan csorogtam :)

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

sirtomi

Mai bringákon kerékprizma nincs? Nekem eddig mindegyiken volt alapból.

Ja zebrán tolni kell a biciklit, hülye szabály, de biztos van rá valami indok.

Autósként van hogy én is anyázok bringásokra mikor teljesen kivilágítatlanul este az út közepén megy a hülyegyerek az elég idegesítő, de szerencsére egyre több a normális bringás. Meglepően sokan hordanak még fényvisszaverős mellényt is.

Lythis

Ha az úttesten a lámpánál állok, akkor általábban nem hajtok fel a járdára zebrázni, hanem megvárom a lámpát - jó, nyomós indokkal ettől az ember nyílván hajlamos eltekinteni, pl ha rohan valahova, és fordult már elő, hogy ilyet csináltam. Egyébként nem szoktam járdán közlekedni, mert anno azt tanultuk, hogy tizenx éves kortól (ha jól emlékszem 12 vagy 14), csak kijelölt kerékpárúton, vagy úttesten közlekedhetsz biciglivel.
Amúgy vannak esetek, amikor kénytelen vagyok átmenni zebrára, mert at autóútról pl nem haladhatnék abba az irányba, ahova tartok. (ilyen esetekben egyébként ott a "Fazék-módszer", hogy leszállok, és áttolom, bár néha nem akaródzik leszállni, ez tény...). Ilyenkor egyébként fel szoktam hajtani a járdatestre, és szépen beállok, hogy egyértelműen látszódjon, hogy én hol és merre akarok haladni - a másikhoz nincs pofám, és engem is rohadtul irritálna fordított esetben, ha egy biciklis elfordulna arra, amerre én megyek, és aztán hirtelen keresztbevágna előttem.

Cobra

Ideje volt már, hogy a gyalogoskat meg kerékpárosokat is ellenőrizzék, mert azok is nagyon sokszor maguk okozzák a balesetet. Kerékprizma már minimum 20 éve kötelező és kb 1 ezres lehet a 2db, vagy még annyi sem, szóval ezen végképp nem kéne spórolni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: sirtomi on 2008-10-13, 16:12:33
Mai bringákon kerékprizma nincs? Nekem eddig mindegyiken volt alapból.

Alsóbb kategóriában úgy vettem észre, mindegyikre alapból raknak. Közepes kategóriás biciklin már nem feltétlenül. Enyémen nincs.

Quote from: Cobra on 2008-10-13, 17:17:59
Kerékprizma már minimum 20 éve kötelező és kb 1 ezres lehet a 2db, vagy még annyi sem, szóval ezen végképp nem kéne spórolni.

Nem a spórolásról van szó, egyszerűen hülyén néz ki. Ott a reflex csík a gumin, gyönyörűen tükrözi vissza a fényt, legyen az elég. Van fényvisszaverős karszalagom, vannak lámpáim és egyébként sem kerekezek sötétben, szóval kössenek bele másba.

Cobra

Gondolom akinek volt megfelelő láthatósága, azt nem bűntették meg. Fényvisszaverős gumit viszont én pl még nem láttam. De a ruhára rakott fényvisszaverő is van olyan jó, mint a kerékpáron lévő.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Reflex gumit mtb-ken szerintem nem nagyon látni, inkább vékonyabb gumikon (országúti, fitness bicajoknál).

sirtomi

Quote from: .Attila on 2008-10-13, 17:32:59
Quote from: sirtomi on 2008-10-13, 16:12:33
Mai bringákon kerékprizma nincs? Nekem eddig mindegyiken volt alapból.

Alsóbb kategóriában úgy vettem észre, mindegyikre alapból raknak. Közepes kategóriás biciklin már nem feltétlenül. Enyémen nincs.

Quote from: Cobra on 2008-10-13, 17:17:59
Kerékprizma már minimum 20 éve kötelező és kb 1 ezres lehet a 2db, vagy még annyi sem, szóval ezen végképp nem kéne spórolni.

Nem a spórolásról van szó, egyszerűen hülyén néz ki. Ott a reflex csík a gumin, gyönyörűen tükrözi vissza a fényt, legyen az elég. Van fényvisszaverős karszalagom, vannak lámpáim és egyébként sem kerekezek sötétben, szóval kössenek bele másba.
Nekem meg ez a reflex csík maradt ki. Mi a rosseb ez és hogy kell elképzelni? :)

.Attila

Quote from: sirtomi on 2008-10-14, 15:09:15
Nekem meg ez a reflex csík maradt ki. Mi a rosseb ez és hogy kell elképzelni? :)

[spoiler][/spoiler]

sirtomi

Ja hogy ez az. Most már tudom hogy hívják :)

Kvikveg

Hehe, ez jol nez ki. Ez legalabb olyan kerekparformava alakitja ejszaka a biciklit.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Készült egy nemzetközi felmérés, amely szerint a magyar tinik blablabla, cikk itt:
http://index.hu/politika/bulvar/kutat5564/

Duna TV-n szüleimnek sikerült elkapniuk az interjút a felmérés vezetőjével. Éppen arról kezdtek el beszélgetni, vajon hogyan lehetne megelőzni, hogy a gyerekek ilyen-olyanná váljanak, amikor sürgető kérdéseket kaptam arról, hogy érdekel-e ez engem még, mert kezdődik/már megy valamelyik CSI sorozat.
Valahogy jellemzőnek érzem ezt. Az emberek félig tojnak a témára, inkább a saját dolgaikkal foglalkoznak, így aztán találhatunk ki bármit, néhány kivétellel nem lesz olyan, aki alkalmazná a módszereket.
Ignorancia rulz.

Én

Quote from: .Attila on 2008-10-14, 23:17:33
http://index.hu/politika/bulvar/kutat5564/
Quote from: indekszA kutatásba került magyar fiatalok sőt a hackerkedés is előfordul, de a megoldás nem a büntethetőség korának lejjebb szállítása.
Asszem korai volt Bicskeinek adni azt a díjat... :lol:
Amúgy a cikk sajnos nem akkora baromság mint ahogy meg van fogalmazva. De ez az "erősebb bika baszik" mentalitás nem hiszem, hogy olyan újkeletű, hogy így meg kéne lepődni rajta.

.Attila

Nem hiszem, hogy bárki azt mondaná, ezek a dolgok az utóbbi években voltak csak így.
Bár a felmérés szerint az utóbbi egy évben 30%-kal nőttek a fiatalkorúak által elkövetett bűncselekmények, döntő többségük iskolaidőben.
De nem az a lényeg, hogy így volt-e már korábban is, a lényeg az, hogy ez a helyzet.

Fazék

pontosan mi a franc egyebet várnál a jelenlegi oktatási "rendszer" mellett?
felfoghatatlan, hogy sikerült ezt is ennyire szétbaszniuk...

.Attila

Az oktatási rendszer azokból az emberekből épül fel, akiket említettem.
Csak hogy az emberek között ott vannak a szülők is.
Ez a kettő lenne a fontos, mindkettő úgy szar, ahogy van, tisztelet a ritka kivételnek.

Ramiz

Szerintetek Angliában egy BsC-s villamosmérnök diplomával van esély elhelyezkedni? Akár csak egy (ottani mércével) szar állásban?

Bár egy fél évre szívesen kinéznék pizzafutárkodni is akár...

Mindegy, ha valakinek van angliai munkatapasztalata vagy ismerőse, akitől hallott sztorikat, ne sajnálja az infót. :) :merci:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

#1348
Szerintem előbb releváns szakmai tapasztalat, aztán külföld.
Úgy viszont van esély, mert mérnököket (bármilyet) nagyon keresnek. Szingapúrban is.

Ramiz

Quote from: .Attila on 2008-10-14, 23:59:47
Szerintem előbb releváns szakmai tapasztalat, aztán külföld.
Úgy viszont van esély, mert mérnököket (bármilyet) nagyon keresek. Szingapúrban is.

Félek, hogy 3 év alatt ellustulok... :) De akkor lehet, hogy az lesz. Nyáron meg pizzahordás vagy bármi (aztán pár hónapig csak kihúzom odakint).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!