Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Próféta

Ha Anglia nem megy, próbálkozz Írországban, oda mennek az emberek csőstül.

kikuchiyo

Rémlik, hogy erről írtam már. Egy ismerősöm majd' két évig volt kint Angliában, először alkalmi melókból (gyári, futószalagos munka, adatrögzítés) éldegélt (teszkós zsömlén), aztán elment postásnak, hogy bekerüljön a rendszerbe (egészségbiztosítás, bankszámla, állandó lakcím etc.), de azt abbahagyta mert elege volt a gyaloglásból, aztán a hazajöveteléig csapos volt egy jobb bristoli pubban és mellette bolti eladó. A két állásból jól eléldegélt és asszem még félre is tudott tenni valamennyit. Ha érdekel, tovább tudlak irányítani a blogjához.

Mellesleg infón vagy hol tanult itthon, de azzal semmire sem ment kint és asszem félbe is hagyta.

Quote from: Próféta on 2008-10-15, 00:11:48
Ha Anglia nem megy, próbálkozz Írországban, oda mennek az emberek csődbe.

Fixed.
Failure is the default option

Makos

Szerintem Angliában el tudnál helyezkedni villamosmérnökként.
Mostanában mindenhol mérnököket keresnek...

Ramiz

Quote from: Próféta on 2008-10-15, 00:11:48
Ha Anglia nem megy, próbálkozz Írországban (...)

Félek, az nekem túl vallásos és harcias hely... :D

Quote from: kikuchiyo on 2008-10-15, 00:15:56
Rémlik, hogy erről írtam már. Egy ismerősöm majd' két évig volt kint Angliában, először alkalmi melókból (gyári, futószalagos munka, adatrögzítés) éldegélt (teszkós zsömlén), aztán elment postásnak, hogy bekerüljön a rendszerbe (egészségbiztosítás, bankszámla, állandó lakcím etc.), de azt abbahagyta mert elege volt a gyaloglásból, aztán a hazajöveteléig csapos volt egy jobb bristoli pubban és mellette bolti eladó. A két állásból jól eléldegélt és asszem még félre is tudott tenni valamennyit. Ha érdekel, tovább tudlak irányítani a blogjához.

A blog linket megköszönném. Amúgy én annyival előrébb lennék nála, hogy kapásból a pubbal kezdeném... nincs az az isten, hogy én gyárba'. (Kivéve ha nincs mit ennem... :D)

Quote from: Próféta on 2008-10-15, 00:11:48oda mennek az emberek csőstül.
Quote from: kiku on 2008-10-15, 00:11:48oda mennek az emberek csődbe.

Részleteket plz! :) Érdekes lenne hallani eme megállapítások mögött a sztorikat vagy hallott infókat.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


Xzone

Quote from: Próféta on 2008-10-15, 00:11:48
Ha Anglia nem megy, próbálkozz Írországban, oda mennek az emberek csőstül.

Oda lehet menni WoW-os Game Masternek.

sirtomi

Egy haverom nulla végzettséggel ment ki írországba kb két éve. Csak érettségije van, angolul is csak pár szót tudott. Ládamosással kezdte, most egy nagyobb cég minőségi osztályán van és jár haza a magyarországi beszállítókat ellenőrizni :) Van autója és lakása már. Szóval lehet kint boldogulni csak keményen kell dolgozni és mindent elvállalni ami adódik.

Ramiz

Szerintetek hogy néznék ki megnövesztett és hátrafésült (hátrazselézett) Bogart frizurával? Le kéne akkor nyírnom a szakállat és a barkót?

[spoiler][/spoiler]

Az is lehet, hogy hátrafésült, de magasabb hajam lenne. Az a fő, hogy legyen benne rock 'n' roll.

[spoiler][/spoiler]

Vagy ne óvatoskodjak? :)

[spoiler][/spoiler]

Próbált valaki hajzselén kívül mást? Hajfixet? Akár csak poén vagy valami más (színielőadás suliban stb) kedvéért?

Amerikában van grease és van pomade, de egyik sem ugyanaz érzésem szerint, mint ezek a szintetikus hajzselék.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Quote from: Ramiz on 2008-10-16, 01:35:38
Szerintetek hogy néznék ki megnövesztett és hátrafésült (hátrazselézett) Bogart frizurával? Le kéne akkor nyírnom a szakállat és a barkót?

[spoiler][/spoiler]

Az is lehet, hogy hátrafésült, de magasabb hajam lenne. Az a fő, hogy legyen benne rock 'n' roll.

[spoiler][/spoiler]

Vagy ne óvatoskodjak? :)

[spoiler][/spoiler]

Próbált valaki hajzselén kívül mást? Hajfixet? Akár csak poén vagy valami más (színielőadás suliban stb) kedvéért?

Amerikában van grease és van pomade, de egyik sem ugyanaz érzésem szerint, mint ezek a szintetikus hajzselék.

[spoiler][/spoiler]
Failure is the default option

Zsiga

Gimis előadás kedvéért egyszer kentek rám a csajok valami extraerős (értsd: parkettalakk kategória) zselészerű izét. Egy élmény volt hogy utána háromszor mostam hajat mire kijött belőle mind, de tartott rendesen.
Egyébként nagyon hülyén néznél ki, bár lehet hozzád pont ezért menne... :__devil: :D

Xzone


Tycho

Nem egyszerűen néznél ki, az fix... igaz most se vagy komplett :muhahah: :angyali:

.Attila

[spoiler][/spoiler]

Én Out of bed hajkrémet használok, az viszont elvileg kócos hajra van.

Tycho

nekem van még egy bödön waxom, amerikkai import, az elején az segített összefogni a hajamat, hogy ne bomoljon ki, de az kb annyira masszív anyag, hogy tojást lehet feltörni a hajadon, ha belefésülöd... (Ha egyáltalán bele bírod :P)

Fazék

speciel ha a korai kopaszodás a cél, akkor további jó hajkenegetést :)

1-2x a poén kedvéért egy-egy extrém frizuráért még én is bekenném a hajam, de hogy napi rendszerességgel... nincs az az isten.

gimnazistaként kipróbáltam pár hónapig, hogy 2-3 naponta viszonylag normálisra megigazítom vele a hajam, de rühelltem és inkább álljon össze-vissza a hajam...

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-10-16, 11:47:12
speciel ha a korai kopaszodás a cél, akkor további jó hajkenegetést :)

Mivel eddig az 1-3 milliméteresre nyírt tüsi hajon kívül semmi olyat nem találtam, ami megközelítőleg is kultúráltan, normálisan néz ki a fejemen, ezért a kopaszodás azon dolgok egyike, amitől nem félek. :) Max kopasz leszek 30 éves koromtól - na és? Ha ez nem tetszik, úgyis megint kopasz leszek.


Quote from: Fazék on 2008-10-16, 11:47:121-2x a poén kedvéért egy-egy extrém frizuráért még én is bekenném a hajam, de hogy napi rendszerességgel... nincs az az isten.

De te könnyen beszélsz, mert magától is áll valahogy a hajad. Zsiga pláne, neki már copf van. De ne tudjátok meg, hogy néz ki az öcsém, aki egyszerűen csak hagyja közepes hosszúságúra nőni a haját (és nem használ zselét). Vagy tudjátok meg - kb így:
[spoiler][/spoiler]
És nekem is kb hasonló hajam van (vastag szálú, mindenfelé növő, ovis hülyegyerek hatást eredményező).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

Egy ideig nekem is fura volt, nem formáztam sehogy (Asszem pont te Ramiz meg Xzone mondta h animés fejem volt :D ), elég debillen festettem. Aztán megtaláltam a legjobb megoldást: rövid, 2-3 centis haj, bevizezem a kezem, rakok rá zselét (nem túl sokat), majd az egészet feltolom a fejemre úgy ahogy van mindenhova :D Ha ez megvan, azután már könnyű olyanra beállítani, amilyet szeretnék.
Mellesleg szerintem jó neked a nagyon rövid haj, vagy már unod?

Kvikveg

Szerintem jobb, mintha total lelapulna a fejedre...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

amúgy[spoiler]http://inlinethumb43.webshots.com/2858/2181622360100903809S425x425Q85.jpg[/spoiler]
ez az állapot is sok munkával jár, szóval nekem az ilyen[spoiler]http://vsk.interhost.hu/domi/kepek/onarc/partunk.jpg[/spoiler]  szint se magától marad azért ott
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

LittleElf

Quote from: Ramiz on 2008-10-16, 16:06:26
Quote from: Fazék on 2008-10-16, 11:47:12
speciel ha a korai kopaszodás a cél, akkor további jó hajkenegetést :)

Mivel eddig az 1-3 milliméteresre nyírt tüsi hajon kívül semmi olyat nem találtam, ami megközelítőleg is kultúráltan, normálisan néz ki a fejemen, ezért a kopaszodás azon dolgok egyike, amitől nem félek. :) Max kopasz leszek 30 éves koromtól - na és? Ha ez nem tetszik, úgyis megint kopasz leszek.


Quote from: Fazék on 2008-10-16, 11:47:121-2x a poén kedvéért egy-egy extrém frizuráért még én is bekenném a hajam, de hogy napi rendszerességgel... nincs az az isten.

De te könnyen beszélsz, mert magától is áll valahogy a hajad. Zsiga pláne, neki már copf van. De ne tudjátok meg, hogy néz ki az öcsém, aki egyszerűen csak hagyja közepes hosszúságúra nőni a haját (és nem használ zselét). Vagy tudjátok meg - kb így:
[spoiler][/spoiler]
És nekem is kb hasonló hajam van (vastag szálú, mindenfelé növő, ovis hülyegyerek hatást eredményező).

Részvétem, ismerős állapot. Ha kulturált helyre megyek, aminek több jelentőséget tulajdonítok, mint egy darab croissant megvásárlása, akkor már lehet is keresgélni a zselét a fürdőszobaszekrényben.  :smile: Ezt a pár forintot leszámítva lehet együtt élni ezzel az állapottal, bár nem is véletlenül növesztem hosszabbra.
Jut eszembe, még mindig nem publikáltam önarcképet, sebaj, idővel az ilyen problémák megoldódnak.

még a témához: Gregory végülis mit művelt a hajával?

Member

Nekem a hosszú haj elvonja a figyelmet a hosszú és nagy fejemről, kenni nem szoktam rá semmit. Korábban volt zselézve, mert Ace Venturá-sra akartam, de idővel meguntam. :)

Én


Tycho

Nekem van még mindig a legegyszerűbben karbantartható hajam, amivel a legkevesebb gond van, amikor azért kéne belőni mert megyek valahova :Kiraly:

Rounin

Quote from: Tycho on 2008-10-18, 20:18:49
Nekem van még mindig a legegyszerűbben karbantartható hajam, amivel a legkevesebb gond van, amikor azért kéne belőni mert megyek valahova :Kiraly:

Paróka? But srsly.
Hajmosás, fésülés, összefogás. Én elégedett vagyok ennyivel, bár néha bevillan az igény a mirofonfejre.

Tycho

Quote from: Rounin on 2008-10-18, 20:24:03
Quote from: Tycho on 2008-10-18, 20:18:49
Nekem van még mindig a legegyszerűbben karbantartható hajam, amivel a legkevesebb gond van, amikor azért kéne belőni mert megyek valahova :Kiraly:

Paróka? But srsly.
Hajmosás, fésülés, összefogás. Én elégedett vagyok ennyivel, bár néha bevillan az igény a mirofonfejre.
Nekem csak összefogás ha megyek valahova és zavar. :Kiraly: - amúgy horgolni kell ::)

Rounin

Quote from: Tycho on 2008-10-18, 20:29:08
Nekem csak összefogás ha megyek valahova és zavar. :Kiraly:

1. Ne menj sehová :ejnye:
2. Vágasd le. Kopaszra. Már ha tényleg zavar, és nem csak apró kényelmetlenség összefogdosni.

Tycho

Quote from: Rounin on 2008-10-18, 20:30:19
Quote from: Tycho on 2008-10-18, 20:29:08
Nekem csak összefogás ha megyek valahova és zavar. :Kiraly:

1. Ne menj sehová :ejnye:
2. Vágasd le. Kopaszra. Már ha tényleg zavar, és nem csak apró kényelmetlenség összefogdosni.

Hülye :D ha zavar kibontva :lol:

Ramiz

Valaki járt már a BME-s lőtérre?

Érdekelni kezdett a téma. Ezt találtam a mennyibe és hogyan kérdésre az oldal fórumán:

[spoiler]Fekete lőporos
medve, v, 08/03/2008 - 12:32

Kedves érdeklődő'
Mindenre van lehetőség, a lőtéren. El lehet sajátítani mind az elméleti mind a gyakorlati ismereteket a lövészettel kapcsolatban.A szükséges vizsgát helyben lehet letenni, a tanfolyam után.Feltételei: Betöltött 18. év, büntetlen előélet.Tanfolyam vizsgadíjjal 15-e Ft.Ez tartalmazza a gyakorlati lövészet költségeit is.
Elnézést a késői reakcióért de vidéki munkám miatt nem voltam gépközelben.
Hídvégi Győző[/spoiler]

Ezt szeretném megcsinálni. Ha valaki mást is érdekel, mehetünk közösen.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!