Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Tycho

Quote from: Ramiz on 2008-10-20, 23:15:19
Valaki járt már a BME-s lőtérre?

Érdekelni kezdett a téma. Ezt találtam a mennyibe és hogyan kérdésre az oldal fórumán:

[spoiler]Fekete lőporos
medve, v, 08/03/2008 - 12:32

Kedves érdeklődő'
Mindenre van lehetőség, a lőtéren. El lehet sajátítani mind az elméleti mind a gyakorlati ismereteket a lövészettel kapcsolatban.A szükséges vizsgát helyben lehet letenni, a tanfolyam után.Feltételei: Betöltött 18. év, büntetlen előélet.Tanfolyam vizsgadíjjal 15-e Ft.Ez tartalmazza a gyakorlati lövészet költségeit is.
Elnézést a késői reakcióért de vidéki munkám miatt nem voltam gépközelben.
Hídvégi Győző[/spoiler]

Ezt szeretném megcsinálni. Ha valaki mást is érdekel, mehetünk közösen.

Én csak óra keretében voltam lent, akkor ilyen nem kellett, mindenesetre ez valószínűleg a fegyverismereti vizsga lesz, ami egy hivatalos papír, és ez még nem tagsági díj lesz... de én, mint már írtam, benne vagyok.

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-10-20, 23:15:19
Valaki járt már a BME-s lőtérre?:
Jártam, de még a nagy tűz előtt (ez most nem az 1666, hanem amikor a három tűzoltó meghalt). Azóta a K épület alagsorában lévő nem üzemel, külső helyszínen van, talán már nem is Győző bácsi csinálja.

Egy félév pontosan annyi idő, amennyi alatt megunod a lövészetet, tehát megéri felvenni egyszer a sportlövészet tesit. Sokkal olcsóbb, mint egy rendes egyesületi tagság ugyanennyi lőszertartalommal, de cserébe mi csak kispuskákkal lőhettünk, míg az igazi tagok eredeti XIX. századi mordálytól kezdve a falbontó erejű duplacsövű puskán keresztül a pisztolyokig mindennel. A TF-en talán már ez sem így van.

Ha utána-közben a fegyverviselési engedélyhez szükséges fegyverismereti tanfolyamot és vizsgát meg szeretnéd ejteni, az nyilván plusz pénz, de kedvezményes.

ED: ehh, Tycho megelőzött.

Tycho

Én is jártam a nagy tűz előtt, de nekem csak fizetni kellett az extra lőszerért, vagy a más fegyverekhez való lőszerért, de amúgy lőhettem velük.

Mellesleg újra megnyílt:BME Lőtér

Próféta


Xzone

Quote from: Tycho on 2008-10-21, 00:05:55
Én is jártam a nagy tűz előtt, de nekem csak fizetni kellett az extra lőszerért, vagy a más fegyverekhez való lőszerért, de amúgy lőhettem velük.

Mellesleg újra megnyílt:BME Lőtér

Wow, egész jólfelszereltnek tűnik a hely. Van Dragunov, AK és Glock is...ahh really tempting.

Zsiga

Külsős mehet? Mert akkor én mennék. :) (Megmutatni a BME-s n00boknak hogy lő egy gödöllői vadász... :lazza:)

Ramiz

Jövő héten megyek informálódni, hogy kell-e a vizsga a lövéshez és hogy van-e tagsági díj vagy tényleg csak 3000 forint/alkalom + lőszer az ár.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xzone

Az amerikai stílusú lőtereket tetszenek: fizetsz X összeget és azzal lősz, amivel akarsz. Csak egyszer jutnék el a Las Vegasi guild meetingre... azt mondják, ott tényleg van minden.

Egy YouTube videón pedig láttam egy nevadai lőteret. Három részre volt osztva: félautomata, automata, lángszóró. FUCK YEA!

sirtomi

Quote from: Tycho on 2008-10-21, 00:05:55
Én is jártam a nagy tűz előtt, de nekem csak fizetni kellett az extra lőszerért, vagy a más fegyverekhez való lőszerért, de amúgy lőhettem velük.

Mellesleg újra megnyílt:BME Lőtér
Ez jónak tűnik. Egyszr én is kipróbálnám aztán lehet hogy fegyverismereti vizsgát is tennék :)

Tycho

Quote from: Ramiz on 2008-10-21, 01:02:58
Jövő héten megyek informálódni, hogy kell-e a vizsga a lövéshez és hogy van-e tagsági díj vagy tényleg csak 3000 forint/alkalom + lőszer az ár.
Lehet hogy tagsággal összesen olcsóbban jönnénk ki! :ejnye:

Quote from: Xzone on 2008-10-21, 01:56:32
Az amerikai stílusú lőtereket tetszenek: fizetsz X összeget és azzal lősz, amivel akarsz. Csak egyszer jutnék el a Las Vegasi guild meetingre... azt mondják, ott tényleg van minden.

Egy YouTube videón pedig láttam egy nevadai lőteret. Három részre volt osztva: félautomata, automata, lángszóró. FUCK YEA!
Mintha Ramiz talált volna egy olyat... 25k/év tagsági díj, és ingyen lőszer, fegyver- és pályahasználat és lőlapok...

Ramiz

Van itt egy érdekes helyzet, kíváncsi vagyok a véleményekre.

A nyáron a B0schnál dolgoztam 1 hónapot. A fizetés a BME-nek egy alapítványán keresztül történt adózási okokból. 80 ezer forintot kaptam, amit először rossz embernek utaltak el ("elnézte a számlaszámot"), aztán végül 1 hónap késéssel én is megkaptam.

Most szeptember végétől ismét ott dolgozok. Félidőnél kaptuk volna a decemberig össz. 100 ezer forintos "ösztöndíj" felét, 50 ezret. Ezt meg is kaptam, de másik utalással, ugyanazon időpontban ugyanattól az alapítványtól kaptam még 80 ezer forintot. Írtam egy kissé gúnyos hangú (de azért nem vállalhatatlanul pofátlan) levelet nekik arról, hogy ugyan figyeljenek már oda, mert ez a pénz (a 80 ezer) most ugyanúgy hiányzik valakinek, mint nekem annó az enyém, és előbb-utóbb úgyis menne őket csesztetni érte, ergo kétszeres is jófej vagyok, hogy szóltam. Erre felháborodott választ kapok, hogy "csináljam tisztességgel a munkámat" és ne őket piszkáljam, mert tök jogos ugyanis a 80 ezer forint: a nyári munkámat fizetik ki pótlólag, a B0SCH-os HR-es ember utalta nekik azzal, hogy nekem jár.

Na most két eset lehetséges:
(1) Ez az alapítványos csaj tök hülye (jó, ez többé-kevésbé biztos), és valamit félreértett. Ez esetben be vagyok biztosítva, mert írtam neki és még neki állt feljebb.
(2) A céges HR-es ember nézett be valamit, például azt, hogy a nyári munkámat nem fizették még ki. Ezt a pénzt viszont senki nem fogja oly módon hiányolni, mint a korábbi esetben én, és míg a becsületem másvalaki egyetemista pénzét visszaadatja velem, addig egy mammut multitól szívesen és megbánás nélkül lenyúlok 80 ezret, ha már ilyen balfaszok voltak. De mi van, ha ők is észbe kapnak? Most már azt sem mondhatom, hogy nem néztem meg a számlámat és nem vettem észre, hogy többet utaltak, mert az alapítványnak ugye már szóltam, hogy mi ez a pénz.

Tehát: szóljak a HR-es embernek holnap, amikor arra járok dolgozni, vagy ne és vegyem úgy, hogy én megtettem, amit lehetett?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Ha nagyon jófej akarsz lenni szólhatsz a HR-es embernek is. De ha a pénzt az alapítványon keresztül kapod akkor az Ő dolguk ellenőrizni mindent, ráadásul te még szóltál is nekik hogy szerinted valami hiba történt. Innentől ez az ő felelősségük szerintem. Azért ne költsd el a pénzt még egy darabig, hátha visszakérik :D

Cobra

Szerintem ez a te lelkiismeretedre van bízva, de ha nem szólsz, akkor se költsd el azért azt a pénzt túl hamar.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

marhajó kérdés. a csaj miatt vszleg nem szólnék nekik, de a céges HR-es ember meg vszleg csak egy "apró" hibát vétett és fene tudja, elgondolkodnék, hogy szóljak-e neki külön. vszleg szólnék. úgyse merném elkölteni azt a 80k-t jópár hónapig, ha megtartás mellett döntenék. annyi csupán, hogy aminek így nyoma van és nem kézbe adták, hanem utalták, azokat nagyon könnyedén át tudják nézni utólag és esetleg könyvelésnél kibukhat, hogy többet utaltak neked, mint kéne. ha kp-ban adták volna feketén akkor nagyívből letojhatnád, de így azért tényleg neccesebb, érdemes megtartani a pénzt 3-4 hónapig, hogy a könyvelés már túl legyen rajta.

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-11-10, 12:20:10
Tehát: szóljak a HR-es embernek holnap, amikor arra járok dolgozni, vagy ne és vegyem úgy, hogy én megtettem, amit lehetett?
Eszedbe ne jusson visszaadni. Szóltál, azt mondták a tiéd, innentől kezdve az ő hibájuk ha mégis elkúrták. (Kérdezz meg egy jogászt ha van az ismeretségi körben, vagy majd Noriko erre jár talán, de szerintem ezek után már bíróságon keresztül se nagyon kérhetik vissza azt a pénzt. Én mondjuk a helyedben kivenném a számláról hogy ha esetleg mégis próbálkoznak, mondhassam azt hogy már elköltöttem, hisz ők mondták hogy az enyém...) Ja, és meghívhatsz egy sörre, burzsoá. :D

Nakedape

én  becsületes voltam 44K val többet utaltak egyszer nekem,  szóltam, és megtarthatam belőle 30at :)

jó érzés volt :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-11-10, 12:53:10
Eszedbe ne jusson visszaadni. Szóltál, azt mondták a tiéd, innentől kezdve az ő hibájuk ha mégis elkúrták. (Kérdezz meg egy jogászt ha van az ismeretségi körben, vagy majd Noriko erre jár talán, de szerintem ezek után már bíróságon keresztül se nagyon kérhetik vissza azt a pénzt. Én mondjuk a helyedben kivenném a számláról hogy ha esetleg mégis próbálkoznak, mondhassam azt hogy már elköltöttem, hisz ők mondták hogy az enyém...) Ja, és meghívhatsz egy sörre, burzsoá. :D
pár problémát azért kiemelnék:
1. csak az ügyintéző csaj mondta, hogy az övé, nem vagyok benne biztos, hogy megállja a helyét "bíróságon"
2. ismét ott dolgozik, nem biztos, hogy 80k-t megér a munka elvesztése. (bár ezt Ramiz tudja megítélni)

de lehet hogy én is megtartanám a pénzt a pár hónap kivárással.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-11-10, 12:56:01
pár problémát azért kiemelnék:
1. csak az ügyintéző csaj mondta, hogy az övé, nem vagyok benne biztos, hogy megállja a helyét "bíróságon"
2. ismét ott dolgozik, nem biztos, hogy 80k-t megér a munka elvesztése. (bár ezt Ramiz tudja megítélni)

de lehet hogy én is megtartanám a pénzt a pár hónap kivárással.
1. Mért ne? Ha az ügyintéző csajnak nincs hatásköre ilyen ügyben nyilatkozni a cég nevében, akkor meg az ő személyes sara mert megtette. Ha te bemész egy céghez, kötsz velük egy szerződést, és később kiderül hogy a titkárnő írta alá, mit csinálsz?
2. Pontosan, ezt majd ő eldönti ha ott tart a dolog hogy hivatalosan elkezdik baszogatni a cégtől, de addig én nem erőltetném a helyében a pénz visszaadását. Btw. egy egész nyári fizetésért én meggondolnám a váltást...

Ramiz

Most december közepéig tervezek gyakorlaton itt dolgozni, tehát még egyszer 50 ezret kell megkapnom (2. részlet), aztán nem fogok visszamenni, annyira nem jó munkahely így gyakornokként (meg amúgy sem). :D De nyilván azért nem jön ki jól, ha van egy nagy cég, aki sok-sok mérnököt alkalmaz, és velem kekeckedni kezd vagy rossz hírem kelti. Viszont én abban reménykedek, hogy senkinek nem tűnik fel ez a dolog. Az emailt bármikor fel tudom mutatni, ha azzal vádolnak, hogy hallgattam, mint sz.r a fűben... Persze megkereshettem volna a HR-es embert is, de szerintem az egész világon íratlan törvény, hogy annak kell figyelnie, aki fizet. Jutalompénzt pedig ezektől biztosan nem kapnék. :)

Ja és nincs szerződésem a céggel, ez csak gyakornoki munkáért ösztöndíj. Tehát ha perre menne a dolog (esélytelen, nem szeretné senki stb, csak gondolatkísérletet végzek), akkor nem tudnának sok mindent csinálni szerintem.

Ha már ennyit beszéltünk róla, itt a két email:

[spoiler]

Tisztelt ... alapítvány!

A nyáron egy kisebb kellemetlenség ügyében kerestem meg Önöket: a BOSCH-os gyakorlatért kapott, az alapítványon keresztül utalt pénzem nem érkezett meg.

Mint kiderült, apró figyelmetlenség történt és más kapta meg a pénzt. Némi telefonálgatás után tisztázódott az ügy.

Most, attól tartok, ugyanez történt meg, csak éppen fordítva: én kaptam meg másvalaki pénzét. Vagy legalábbis erős a gyanúm, hogy így történt. A legutóbbi számlatörténetem ugyanis így fest:
5.    ÁTUTALÁS    2008.11.05.     2008.11.05.     50.000    xxxxxx
   10700024-
04310002-
51100005    ... ALAPITVÁNY MÜEG    

   1. Bosch 1
   2. *B: 634846300

6.    ÁTUTALÁS    2008.11.05.     2008.11.05.     80.000     xxxxxx   10700024-
04310002-
51100005    ... ALAPITVÁNY MÜEG    

   1. Bosch 1
   2. *B: 634846287


A két összeg közül az egyik nem másvalakinek jár véletlenül? Kérem nézzenek utána, nehogy valaki feleslegesen várjon a pénzére...

Hogyha a BOSCH-nál vagy Önöknél van egy jóakaróm, aki meglepetés-pénzeket küldözget nekem, az persze más helyzet. Szóljanak, ez esetben megyek végre digitális zongorát venni, hejhó!

Üdvözlettel:
Borbíró Andris.




Tisztelt András!

Jó lenne, ha mielőtt ironizálna a B0sch illetve az alapítvány számlájára, tisztában lenne a saját dolgaival. Ti. a nem tudás nem jogosítja fel, hogy velünk humorizáljon.
Tehát: a 80.000,-Ft a nyári gyakorlatának a pótlása, amit most hagyott jóvá XY (HR-es arc). Az 50.000,-Ft pedig az őszi félév ösztöndíjának a fele, amivel szintén XY rendelkezett így.
Kérem, hogy az elkövetkezőkben kíméljen meg a megjegyzéseitől, végezze tisztességesen a munkáját, higgye el jobb eredményre vezet, mint ez a stílus


üdvözlettel:
...
[/spoiler]


Mivel a nem megkapott pénz ügyében többször kellett emaileznem nekik, végül telefonhívásokkal tisztáztam a dolgot és kaptam meg a pénzt, most pedig a szerintem nem túl pofátlan levelemre felháborodott választ kaptam, ami totál hülyeség (és ezt nekik is tudniuk kéne) - ti. hogy csak most küldték el a nyári pénzt... -, ezért remélem, később majd jól beszívja valaki az alapítványnál... :D A Bosch ha megkeres, visszaadnám a pénzt, de ennek az alapítványnak nem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-11-10, 13:36:52

Ezután az email után pláne eszembe se jutna visszaadni akár egy forintot is.  ::)

Nakedape

Quote from: Zsiga on 2008-11-10, 13:46:20
Quote from: Ramiz on 2008-11-10, 13:36:52

Ezután az email után pláne eszembe se jutna visszaadni akár egy forintot is.  ::)
+1
írd fel a pincébe a falra, h köszönöm szépen, és tegyél rá egy posztert :)

szóval, ez teljesen értékes szólás, és még le is ugattak
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Xzone

[spoiler]
QuoteHogyha a BOSCH-nál vagy Önöknél van egy jóakaróm, aki meglepetés-pénzeket küldözget nekem, az persze más helyzet. Szóljanak, ez esetben megyek végre digitális zongorát venni, hejhó!
[/spoiler]

:lol:

A felháborodott levél csak neked jó pont szerintem: még külön anyáztak amiatt, hogy vissza akartad fizetni a pénzt.

Viszont jó eséllyel én is úgy kezelném azt a 80k-t, mintha postakocsirablásból származna és várnék az elköltésével :)

Fazék

oké, elolvastam a leveleket. visszavontam az eddigi tanácsaimat. kapja be a faszt a tisztelt ügyintéző és a legkisebb lelkiismeretfurdalás nélkül tartsd meg a pénzt.

Nakedape

Quote from: Fazék on 2008-11-10, 14:01:30
oké, elolvastam a leveleket. visszavontam az eddigi tanácsaimat. kapja be a faszt a tisztelt ügyintéző és a legkisebb lelkiismeretfurdalás nélkül tartsd meg a pénzt.
hát igen
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Köszönöm az erkölcsi útmutatást, tudtam, hogy bízhatok bennetek. :D Most már nyugodt lelkiismerettel lapulok meg. Igaz, hogy az alapítványos volt a tahó és a B0SCH-os a béna valószínűleg, de most már mindkettőjük fejére nagy ívben teszek. Egyébként is, így dupla fizuval is csak 800 forintosra jött ki az órabér, a napi több mint 2 óra utazást nem számítva (kajapénzt, benzinpénzt nem kaptunk), pedig elvileg mérnöki munkát végeztünk.

Egyébként javultak az esélyeim: megnéztem a bankfiókos üzeneteimet, és egy ilyet találtam:

[spoiler]Üzenet dátuma       Üzenet tárgya
2008.11.10.    966621604 azonosítójú, tárolt tranzakció feldolgozásának eredménye
2008.11.10.    966656061 azonosítójú, tárolt tranzakció feldolgozásának eredménye [/spoiler]

Ez azt jelenti, hogy nem is most utaltak, hanem korábban?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2008-11-10, 14:02:27
Quote from: Fazék on 2008-11-10, 14:01:30
oké, elolvastam a leveleket. visszavontam az eddigi tanácsaimat. kapja be a faszt a tisztelt ügyintéző és a legkisebb lelkiismeretfurdalás nélkül tartsd meg a pénzt.
hát igen
+1 kapja be javaslat.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2008-11-10, 21:06:24
Quote from: Nakedape on 2008-11-10, 14:02:27
Quote from: Fazék on 2008-11-10, 14:01:30
oké, elolvastam a leveleket. visszavontam az eddigi tanácsaimat. kapja be a faszt a tisztelt ügyintéző és a legkisebb lelkiismeretfurdalás nélkül tartsd meg a pénzt.
hát igen
+1 kapja be javaslat.
+1

Ramiz

További fejlemények! :D (Nem unjátok még? :__devil: )

[spoiler]Megkérdeztem egy B0SCH-os megbízható kollegát, szerinte ha véletlenségből utaltak, akkor azt előbb-utóbb úgyis észreveszik a cégnél és megkeres engem a céges Izom. Úgyhogy sajnálkozva és gyáván szóltam a HR-es embernek. A válasz: ők véletlenül nem utalgatnak pénzt, az a 80 ezer forint az alapítványt illeti, akiknek nyáron ezt (ha jól értem) hitelezniük kellett vagy nekem, vagy annak a másik srácnak, aki 2 hónapot maradt, így 2*80 ezret kellett volna kapnia, de az egyiket visszaadták nekem, aki semennyit nem kapott. (Tudjátok még követni? :D) Magyarul arról a srácról nem tudom, hogy megkapta-e a teljes 160 ezer forintját a nyáron, de csak nem annyira hülye, hogy hajlandó volt novemberig várni!

És még nincs vége: ma kaptam meg postán a szerződéseket, amiket az alapítványnak kell aláírva visszaadni (három példányból kettőt). Igen ám, de 2x3 db szerződés volt a borítékban: három az igazi munkámról, szept. végétől december közepéig kijelölve az időtartamot, 100 ezer forintról. A másik féle szerződéseket a zseniálisan intelligens alapítványosok totál hasra írták meg, szeptember elsejétől szept. végéig megjelölve a munka időtartamát (ezt vajon honnan szedték?), és arról a 80 ezer forintról, amit ők kaptak, de annyira hülyék, hogy nem tudnak mit kezdeni a pénzzel és kínos zavarukban nekem küldték tovább - aztán beszóltak, amikor figyelmeztettem őket a hibájukra... :muhahah: :lol: :lul:

Ez viszont azt jelenti, hogy ha ráülök a pénzre, nem a B0SCH-osokat szívatom meg, hanem a köcsög, lusta, munkájukat szarul végző, beszólogatós alapítványosokat! :whoah:

Röviden a lényeg (lustáknak): Holnapra felszerelkezek a kiprintelt email-lel és a szerződésekkel, és megpróbálom rádumálni a B0SCH-os, jófej HR-es arcot, hogy ne szóljon az alapítványnak, ha már neki úgysem lesz ebből gondja! :D Egyébként ezt ma teljesen magától már fel is ajánlotta, amikor előadtam, hogy mennyire tele van a tököm a hülye alapítványosokkal. Na szóval drukkoljatok. Akik ennyire balfaszok, hogy a saját pénzüket nem ismerik meg, azoktól nem félek, hogy decemberben vagy amikor ők a könyvelésüket intézik, megtalálnák azt a 80 ezret... :)


PS.: ha megtarthatom a pénzt, karácsony előtt mindenki a vendégem egy sörre meg egy Unicumra az Óbesterben! :D[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Ez mar a LOL kategoria.
[spoiler]A sort es Unicumot Baileysre cserelnem.  :kocc:[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone

Quote from: Ramiz on 2008-11-11, 21:22:31
További fejlemények! :D (Nem unjátok még? :__devil: )

[spoiler]Megkérdeztem egy B0SCH-os megbízható kollegát, szerinte ha véletlenségből utaltak, akkor azt előbb-utóbb úgyis észreveszik a cégnél és megkeres engem a céges Izom. Úgyhogy sajnálkozva és gyáván szóltam a HR-es embernek. A válasz: ők véletlenül nem utalgatnak pénzt, az a 80 ezer forint az alapítványt illeti, akiknek nyáron ezt (ha jól értem) hitelezniük kellett vagy nekem, vagy annak a másik srácnak, aki 2 hónapot maradt, így 2*80 ezret kellett volna kapnia, de az egyiket visszaadták nekem, aki semennyit nem kapott. (Tudjátok még követni? :D) Magyarul arról a srácról nem tudom, hogy megkapta-e a teljes 160 ezer forintját a nyáron, de csak nem annyira hülye, hogy hajlandó volt novemberig várni!

És még nincs vége: ma kaptam meg postán a szerződéseket, amiket az alapítványnak kell aláírva visszaadni (három példányból kettőt). Igen ám, de 2x3 db szerződés volt a borítékban: három az igazi munkámról, szept. végétől december közepéig kijelölve az időtartamot, 100 ezer forintról. A másik féle szerződéseket a zseniálisan intelligens alapítványosok totál hasra írták meg, szeptember elsejétől szept. végéig megjelölve a munka időtartamát (ezt vajon honnan szedték?), és arról a 80 ezer forintról, amit ők kaptak, de annyira hülyék, hogy nem tudnak mit kezdeni a pénzzel és kínos zavarukban nekem küldték tovább - aztán beszóltak, amikor figyelmeztettem őket a hibájukra... :muhahah: :lol: :lul:

Ez viszont azt jelenti, hogy ha ráülök a pénzre, nem a B0SCH-osokat szívatom meg, hanem a köcsög, lusta, munkájukat szarul végző, beszólogatós alapítványosokat! :whoah:

Röviden a lényeg (lustáknak): Holnapra felszerelkezek a kiprintelt email-lel és a szerződésekkel, és megpróbálom rádumálni a B0SCH-os, jófej HR-es arcot, hogy ne szóljon az alapítványnak, ha már neki úgysem lesz ebből gondja! :D Egyébként ezt ma teljesen magától már fel is ajánlotta, amikor előadtam, hogy mennyire tele van a tököm a hülye alapítványosokkal. Na szóval drukkoljatok. Akik ennyire balfaszok, hogy a saját pénzüket nem ismerik meg, azoktól nem félek, hogy decemberben vagy amikor ők a könyvelésüket intézik, megtalálnák azt a 80 ezret... :)


PS.: ha megtarthatom a pénzt, karácsony előtt mindenki a vendégem egy sörre meg egy Unicumra az Óbesterben! :D[/spoiler]

Szinte látom a vigyort az arcodon :D