Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: Selmo on 2008-11-20, 21:12:17
ha meg nem bízik a másikban, minek van vele?

Egyszerűnek tűnik a kérdés, mégsem az.
Ha valaki megcsalja a párját, miért marad vele, miért nem választ valaki mást?

Selmo

Általában a kényelem/biztonság miatt. A régit már ismeri, nincsenek problémák, egy új kapcsolatba beleugrani, elköltözni, meg ugye lutri. Aztán van az apának jó, de ne tőle legyen a gyerek esete is. Meg a pénzügyi kiszolgáltatottság. Ha valaki tartani kívánja a megszokott életszínvonalát, nem fog elmenni. Meg ugye a klasszikus "a gyerekek miatt" indok. És sok esetben egyszerűen az anyagi problémák. Ha különválnak, és eladják a lakást, egyiküknek sem lesz elég pénze, egy újra, tehát inkább legyen hol aludni, enni, satöbbi.

A tökéletesség unalmas.

.Attila


Kvikveg

Quote from: .Attila on 2008-11-20, 21:09:43
Quote from: Kvikveg on 2008-11-20, 21:05:42
Nem, de miert is erdekelné? Ha olyan van ami tetszhet neki azt megmutatom. Amugy maganugy.
De mi lehet magánügy egy párkapcsolatban? Mi az, amihez neki nincs köze?
...
A nogyogyasz megtargyalasa a 6eves korom ota ismert baratnommel pl?
Idegesitene ha tudna mindenrol, es tudni akarna mindenrol.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Kvikveg on 2008-11-20, 21:59:21
Quote from: .Attila on 2008-11-20, 21:09:43
Quote from: Kvikveg on 2008-11-20, 21:05:42
Nem, de miert is erdekelné? Ha olyan van ami tetszhet neki azt megmutatom. Amugy maganugy.
De mi lehet magánügy egy párkapcsolatban? Mi az, amihez neki nincs köze?
...
A nogyogyasz megtargyalasa a 6eves korom ota ismert baratnommel pl?
Idegesitene ha tudna mindenrol, es tudni akarna mindenrol.

Spec. én ilyeneket is gond nélkül megtárgyalnék, de nyilván nem ilyen dolgokról van szó.

Moha

Érdekes téma indult el itt. :)
Magamból kiindulva az embernek miért legyen titka a közeli hozzátartozókkal szemben (szülők, testvérek). Hacsak az nem minősül annak, hogy nem adom meg a fileserver root jelszavát a faternek... :hopp:

Párkapcsolatban pedig szerintem az idő múlásával a bizalom inkább csökkenni szokott, mint növekedni. Illetve a legelején nyilván kb a "vadidegen" szinten van a bizalom, hiszen nem ismered a másikat. Utána a bizalom erősödni szokott, de csak egy bizonyos pontig. Jó esetben ilyen szinten megmarad (ehhez még nem volt szerencsém), rossz esetben kölcsönösen csökken a bizalom a másik iránt.
A bizalom fontos, az viszont idegesítő, ha a másik az összes apró ténykedésedről tudni akar, meg elolvassa az összes üzenetedet. Még ha nincs is vaj a füled mögött, akkor is teljesen lerombolja benned is a bizalmat.

Bocs, kicsit zavaros volt... lényeg, hogy szerintem csak bizonyos mértékig legyen az ember kíváncsi más titkaira és ugyanilyen mértékben engedjen betekintést a sajátjaiba.

sirtomi

Senki se turkáljon az sms-eim, emailjeim között a tudtom nélkül. Ha megbízik bennem akkor minek turkál, ha meg olyat kapok amit meg akarok neki mutatni meg fogom, nem kell neki turkálnia.

Én pl kapok időnként nőnemű barátoktól emailt, smst amitől tudom hogy barátnőm kiakad kicsit, így nem mutatom meg neki, még ha csak annyi is van benne, hogy "Szia. Rég láttalak, hogy vagy?" :)

.Attila

Sok férfi van, aki behazudja a hűséget és közben szépen csalja a barátnőjét.
Így viszont elég nehéz azt mondani, hogy igenis bízzon benned. Max. hosszabb idő után lehet, de még arra is vannak esetek, hogy valaki évekig hűséges volt, aztán lépett félre. Ha pedig hazudik, akkor csak ilyen módszerekkel lehet rájönni, hogy félrelép. Persze meg is lehet érezni, hogy nem stimmel valami, de ez vagy bejön, vagy nem, lehet, hogy visszafelé sül el.
Ezek miatt meg lehet érteni a másik bizonyos fokú bizalmatlanságát.

Selmo

A bizalom - nameg a tisztelet - valahogy arról szólna, hogy ha valami nem tetszik, akkor szólok a másiknak, hátha meg tudjuk oldani közösen, nem pedig sunyi módon keresek mást.

A tökéletesség unalmas.

Member

Ha valaki akarja, nyugodtan nézze meg az emailjeimet, sms-eimet, csak aztán ne törölje őket, mert vannak csatolt fájlok, amik kellenek általában.
A bizalom jó kérdés, általában annyit jelent, hogy tudom, a másik mit fog csinálni. Egyrészt tudhatom, mert tényleg ismerem és ő is ugyanúgy viszonyul hozzám, vagy pedig folyamatosan átver mint a sz*rt és én barom meg elhiszem.

.Attila

Quote from: Selmo on 2008-11-21, 15:30:19
A bizalom - nameg a tisztelet - valahogy arról szólna, hogy ha valami nem tetszik, akkor szólok a másiknak, hátha meg tudjuk oldani közösen, nem pedig sunyi módon keresek mást.

Quote from: Member on 2008-11-21, 15:50:23
vagy pedig folyamatosan átver mint a sz*rt és én barom meg elhiszem.

Selmo

Senki sem mondta, hogy egyszerű. :) De mindenki maga döntse el, hogy hogyan áll egy kapcsolathoz, nyíltan, vagy gyanakvóan.

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Quote from: Selmo on 2008-11-21, 16:38:02
Senki sem mondta, hogy egyszerű. :) De mindenki maga döntse el, hogy hogyan áll egy kapcsolathoz, nyíltan, vagy gyanakvóan.

Ha van egy rossz megérzésed, de mivel nem akarsz kutakodni a másik után, viszont a kérdésedre azt válaszolja, hogy ő márpedig hűséges, majd mondjuk 60 évesen kiderül, hogy mégsem volt az, akkor mit éreznél?

Nakedape

#1453
bizalom azért jó, mert ha át akar verni, akkor is át tud, ha nincs bizalom

off, mert fun de azért az alvin féle bizalom elég korrekt:
http://www.youtube.com/watch?v=Ok-FEb4Q9rI

Quote from: .Attila on 2008-11-21, 16:59:34
Quote from: Selmo on 2008-11-21, 16:38:02
Senki sem mondta, hogy egyszerű. :) De mindenki maga döntse el, hogy hogyan áll egy kapcsolathoz, nyíltan, vagy gyanakvóan.

Ha van egy rossz megérzésed, de mivel nem akarsz kutakodni a másik után, viszont a kérdésedre azt válaszolja, hogy ő márpedig hűséges, majd mondjuk 60 évesen kiderül, hogy mégsem volt az, akkor mit éreznél?
hát  azért sok múlik azon , hogy hogy telet el az a 35 év együtt, mert ha jól , v nagyon jól akkor még lehet h hálát is, h akkor nem tudtad, és ezért nem raktad szét.

persze sok mást is.. értelek én
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

A nyílt és a gyanakvó nem zárja ki egymást, bár tényleg nem xoroztál.
Quote from: .Attila on 2008-11-21, 16:59:34
Ha van egy rossz megérzésed, de mivel nem akarsz kutakodni a másik után, viszont a kérdésedre azt válaszolja, hogy ő márpedig hűséges, majd mondjuk 60 évesen kiderül, hogy mégsem volt az, akkor mit éreznél?
Hogy mennyire balf*sz emberkiismerő lettem az idő során?

.Attila

Én csak egyszerűen mocskosul szarul érezném magam.
És bizony 60 évesen is kiraknám a szűrét a nőnek, marhára nem érdekel, mi volt x évvel előtte.
Férfiként, ha van elég pénzem, akkor még simán élvezhetem a hátralévő életemet. Nőként 60 évesen kicsit nehezebb.

Quote from: Nakedape on 2008-11-21, 17:01:53
bizalom azért jó, mert ha át akar verni, akkor is át tud, ha nincs bizalom

Azért nem ugyanaz. Vak bizalom mellett nem nagyon kell erőlködni, hogy a másikat becsapd, míg ha azért éber az ember, akkor bizony meg kell szenvedni, hogy titokban maradjanak a dolgok. Előbbi kényelmes helyzet lehet, így még inkább hajlik a folytatásra a hazudós fél, utóbbi viszont ha túlzottan szenvedős, akkor lehet, hogy inkább kiszáll az egészből.
Melyik esetben jártál jobban?

Member

Azért annyira nem egyszerű kirakni. Ezért is kell a házasság előtt vagyonszerződést kötni, hogy tudjuk váláskor, kinek mi jár.

.Attila

Quote from: Member on 2008-11-21, 17:22:03
Azért annyira nem egyszerű kirakni. Ezért is kell a házasság előtt vagyonszerződést kötni, hogy tudjuk váláskor, kinek mi jár.

Igen, de a szerződés is egy jele a bizalmatlanságnak.
Hiszen ha megbíznék benne, akkor minek kellene a szerződés?

Member

Beszélgettünk család jog tanárommal és szerintem is egyértelműen kell. Most a házasságok kb. fele bukik, és mivel nem én szültem a kölköket, engem raknak ki a lakásból, még ha én is vettem anno (mivel így közös vagyonnak számít), a hajléktalan sorsból és elszigetelésből meg köszönöm, nem kérek.

Selmo

Quote from: .Attila on 2008-11-21, 18:14:56
Quote from: Member on 2008-11-21, 17:22:03
Azért annyira nem egyszerű kirakni. Ezért is kell a házasság előtt vagyonszerződést kötni, hogy tudjuk váláskor, kinek mi jár.

Igen, de a szerződés is egy jele a bizalmatlanságnak.
Hiszen ha megbíznék benne, akkor minek kellene a szerződés?
Biztosítéknak és egyszerűsítésnek. Mert ha együttmaradnak úgysem számít, ha viszont nem, nincs veszekedés belőle.

A tökéletesség unalmas.

motifator

Sok sikert kívánok, amikor majd ezt előadod a jövendőbelinek.

[spoiler]Persze igazad van, de szerinem az nagyon gáz tud lenni, hogy amikor tervezgetitek az esküvőt, te arra kéred, hogy írjatok házassági szerződést. Szerinted mégis mit szólna hozzá a csaj? Kb. valami olyasmit, hogy még össze se házasodtunk, te már azon gondolkozol, hogy mi lesz, amikor elválunk? Szal igazad van, de én el nem tudnám képzelni a szituációt, hogy ezt előadjam a menyasszonyomnak.[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Fazék

Quote from: .Attila on 2008-11-21, 18:14:56
Quote from: Member on 2008-11-21, 17:22:03
Azért annyira nem egyszerű kirakni. Ezért is kell a házasság előtt vagyonszerződést kötni, hogy tudjuk váláskor, kinek mi jár.

Igen, de a szerződés is egy jele a bizalmatlanságnak.
Hiszen ha megbíznék benne, akkor minek kellene a szerződés?
ahogy member is mondja, szép dolog a bizalom, de még jobb, ha nem kell 3 év múlva csövezned.

szóval speciel már elnézést, de a mai világban nagy ívben leszarnám a "de hát nem bízol bennem?" meg a "de hát így kezdjük a házasságunkat, drágám?" szöveget. ami nincs papírra vetve és nem vér szerinti családtagjaiddal kapcsolatos, akkor azt baszhatod. undorító, de ez van. még legjobb barátok közt is, ragaszkodni kell a szerződéshez komolyabb pénzügyi dolgokban pl. ez egy ilyen világ. a becsület egy elavult dolog, és az hogy neked van, az max arra lesz jó, hogy átvágjanak a palánkon.

Selmo

Quote from: motifator on 2008-11-21, 18:39:57
Sok sikert kívánok, amikor majd ezt előadod a jövendőbelinek.

[spoiler]Persze igazad van, de szerinem az nagyon gáz tud lenni, hogy amikor tervezgetitek az esküvőt, te arra kéred, hogy írjatok házassági szerződést. Szerinted mégis mit szólna hozzá a csaj? Kb. valami olyasmit, hogy még össze se házasodtunk, te már azon gondolkozol, hogy mi lesz, amikor elválunk? Szal igazad van, de én el nem tudnám képzelni a szituációt, hogy ezt előadjam a menyasszonyomnak.[/spoiler]
Nem a házasságtervezéskor kell előadni. Jóóóóóval előtte, hogy a másik tudja, mire számítson, meg aztán, ha netán ő hoz több pénzt, még biztosítva is érezheti magát, hogy nem a pénzét szereted.

A tökéletesség unalmas.

Member

Mondjuk jómagam nem szeretnék esküvőt semmi esetre sem, de nem tudom, a januártól belépő "bejegyzett élettársi viszony" mennyire fog jogosulttá tenni a különféle támogatásokra.

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2008-11-21, 16:59:34
Quote from: Selmo on 2008-11-21, 16:38:02
Senki sem mondta, hogy egyszerű. :) De mindenki maga döntse el, hogy hogyan áll egy kapcsolathoz, nyíltan, vagy gyanakvóan.

Ha van egy rossz megérzésed, de mivel nem akarsz kutakodni a másik után, viszont a kérdésedre azt válaszolja, hogy ő márpedig hűséges, majd mondjuk 60 évesen kiderül, hogy mégsem volt az, akkor mit éreznél?
Errol eszembe jutott az a sztori, amikor feher ferj-felesegnek mulatt gyereke lett. A no azt allitotta, hogy nem lepett felre. Es tenyleg nem. A nagyi lepett felre anno, de az o gyereken nem latszott.
Erre mondjak, hogy szivas.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Quote from: Kvikveg on 2008-11-21, 20:13:09
Errol eszembe jutott az a sztori, amikor feher ferj-felesegnek mulatt gyereke lett. A no azt allitotta, hogy nem lepett felre. Es tenyleg nem. A nagyi lepett felre anno, de az o gyereken nem latszott.
Erre mondjak, hogy szivas.
A rohadt anyós. :F
[reserved]

Kvikveg

Quote from: NLZ on 2008-11-21, 20:18:42
Quote from: Kvikveg on 2008-11-21, 20:13:09
Errol eszembe jutott az a sztori, amikor feher ferj-felesegnek mulatt gyereke lett. A no azt allitotta, hogy nem lepett felre. Es tenyleg nem. A nagyi lepett felre anno, de az o gyereken nem latszott.
Erre mondjak, hogy szivas.
A rohadt anyós. :F
Miert, a gyerek a felesegtol van, az anyos a nagypapinak tett alaposan keresztbe. Kiveve ha a ferj naci, hat igen, ez esetben szivas.  :ejnye:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Nem kell ahhoz nácinak lenni, hogy ne örülj egy ilyennek. Főleg hogy nácik úgy fél évszázada nincsenek. Hacsak nem arra gondolsz, hogy "náci", amit manapság mindenkire rámondanak, akiknek nem tetszenek a devianciák, az aberációk. ::)
[reserved]

kikuchiyo

Quote from: Kvikveg on 2008-11-21, 20:13:09
Quote from: .Attila on 2008-11-21, 16:59:34
Quote from: Selmo on 2008-11-21, 16:38:02
Senki sem mondta, hogy egyszerű. :) De mindenki maga döntse el, hogy hogyan áll egy kapcsolathoz, nyíltan, vagy gyanakvóan.

Ha van egy rossz megérzésed, de mivel nem akarsz kutakodni a másik után, viszont a kérdésedre azt válaszolja, hogy ő márpedig hűséges, majd mondjuk 60 évesen kiderül, hogy mégsem volt az, akkor mit éreznél?
Errol eszembe jutott az a sztori, amikor feher ferj-felesegnek mulatt gyereke lett. A no azt allitotta, hogy nem lepett felre. Es tenyleg nem. A nagyi lepett felre anno, de az o gyereken nem latszott.
Erre mondjak, hogy szivas.

Kíváncsi vagyok, az ezt állító orvos mennyit tett zsebre.
Failure is the default option

.Attila

Quote from: Selmo on 2008-11-21, 18:39:32
Quote from: .Attila on 2008-11-21, 18:14:56
Quote from: Member on 2008-11-21, 17:22:03
Azért annyira nem egyszerű kirakni. Ezért is kell a házasság előtt vagyonszerződést kötni, hogy tudjuk váláskor, kinek mi jár.

Igen, de a szerződés is egy jele a bizalmatlanságnak.
Hiszen ha megbíznék benne, akkor minek kellene a szerződés?
Biztosítéknak és egyszerűsítésnek. Mert ha együttmaradnak úgysem számít, ha viszont nem, nincs veszekedés belőle.

De ahová biztosíték kell, ott már csorbul a bizalom.

Quote from: kikuchiyo on 2008-11-21, 20:46:20
Quote from: Kvikveg on 2008-11-21, 20:13:09
Errol eszembe jutott az a sztori, amikor feher ferj-felesegnek mulatt gyereke lett. A no azt allitotta, hogy nem lepett felre. Es tenyleg nem. A nagyi lepett felre anno, de az o gyereken nem latszott.
Erre mondjak, hogy szivas.

Kíváncsi vagyok, az ezt állító orvos mennyit tett zsebre.

Miért? A nagyinál 50% volt az esély, nem jött be, a lánynál ugyan csak 25%, de bejött.