Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

NLZ

Persze, hogy abszurd, hisz Abszurdiánban vagyunk, az észak-balkán demokratikus népköztársaságban. :)
[reserved]

Én


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: NLZ on 2008-12-16, 15:12:54
Komolyan, kb mint ha az oviban lennénk. Aki egy ilyen áldozata tud lenni, az taigetosz-pozitív és a természetes kiválasztódás elmélete szerint megbukott az életből.

Kezdjük veled. Surprise, you're dead.

A nagyokosaknak: eddig évekig nem voltak ilyen esetek, most meg
pár hét leforgása alatt 4. Ezekután szerintetek nem az a logikus
lépés, hogy feltételezik, hogy ez sorozat és figyelmeztetnek mindenkit?
Vagy szerintetek "jah, előfordult, de különbenis ő volt a hülye." ::)
Kb 10 éve egy este a kertikapunk előtt szívenszúrták a szomszéd
lányt (szerencsére épp csak elért a penge a szívburokig, de így is
majdnem belehalt). Pedig csendes kertvárosi környék, soha nem
fordult ilyen elő; közvilágítás is van. Itt is a lány hibája? ::)

Kvikveg

Abban nem lennek biztos, hogy evekig nem fordult elo. Maximum nem tudtunk rola. Amiket a rendorsegrol az ember hall, nem csodalkoznek, ha lett volna jopar durva ugy pesten, amirol a koz egyszeruen nem tud, mert nem jutott el oda. Vagy a rendorsegig sem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Tycho

Quote from: Kvikveg on 2008-12-16, 16:46:59
Abban nem lennek biztos, hogy evekig nem fordult elo. Maximum nem tudtunk rola. Amiket a rendorsegrol az ember hall, nem csodalkoznek, ha lett volna jopar durva ugy pesten, amirol a koz egyszeruen nem tud, mert nem jutott el oda. Vagy a rendorsegig sem.
szerintem itt a pont

noriko

Lányként első reakcióm az volt, hogy milyen durva, hogy egyre rosszabb már itthon is a közbiztonság. Ritkán, de előfordult, hogy egyedül gyalogoltam haza éjjel kihalt helyeken, és már akkor sem volt kellemes élmény, párszor szorongtam, amikor felbukkant egy kocsi vagy ember. Ilyen sztorik hallatán még félelmetesebbnek tűnik az esti közlekedés. Lehet, hogy korábban is pont ennyire volt veszélyes, de nem hallottunk az esetekről, ezért reméltük, hogy az előfordulás esélye nem olyan magas. Sorozatban ilyen sztorik után azért ez a remény-százalék erősen lecsökkent.

Egyébként tényleg nem magyar sajátosság a rossz éjjeli közbiztonság. Lehet, hogy Japánban nem jellemző, de pl. ahogy NLZ is írta, Franciaországban is simán előfordulhat ilyen. Nizzában gyalogoltam egyszer éjjel, ott is ugyanolyan szorongás fogott el közben, sőt, rosszabb is volt, mert külföld volt és nem tudtam, mire számítsak. Nagyon örültem, hogy nem jött senki szembe amíg haza nem értem!

(Dél-Afrikában meg az a szomorú, hogy nappal is ugyanilyen rossz a helyzet gyalog az utcán. :( )
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

Én még mindig azt mondom hogy hozzáállás és talpraesettség kérdése a dolog. Arra nagyon kicsi az esély (szerintem) hogy valami profi, szervezett emberkereskedő banda kapjon el, ellenük viszont bőven elég a többek által említett józan paraszti ésszel tuningolt óvatosság, vagyis egyedül éjjel sötét kihalt utcán nem mászkálunk; hiszen ők sem hülyék hogy a nehezebb célpontokra vadásszanak amikor van könnyű is.
Amire inkább gondol az ember rossz közbiztonság címszó alatt itt BP-n azok elsősorban a cigányok, őket pedig megfelelően határozott dumával jó eséllyel le lehet szerelni. (Tapasztalat; bár nem vagyok lány, de nem vagyok sokkal félelmetesebb látvány mint mondjuk noriko. :D)

Ramiz

Quote from: Tycho on 2008-12-16, 15:26:43
Igen, sajnálatos ami velük történt, de elkerülhették volna az egészet, ha kicsit jobban figyelnek a környezetükre.

Elég furcsa, hogy ilyeneket írsz, pláne azok a beszélgetések után, amiket a te (ti) személyes élményeitekről folytattunk nyáron...

Lehet óvatosnak lenni, de teljesen biztosan elkerülni nem lehet semmit. Találkoztam nappal is szétszívott, utcán gyalogló és autóknak nekimenő cigányt (szerencsére kisbuszról :D).

Voltam már külföldön is egyedül, éjjel és részegen, ez utóbbi tényező miatt nem féltem :) , de azért pontosan tudtam, hogy van rizikó. Ennek ellenére NEM fogsz csak nappal és falnak vetett háttal közlekedni. Mert úgy nem lehet... vagy legalábbis nem éri meg. Nemcsak külföldre utazni: kilépni a házadból. Szóval az áldozatokat szidni, mert hülyék (gondolom te mindent pontosan tudsz az ügyről), nos hát ez elég irritáló dolog... Még annak is több értelme volna, ha az elkövetőknek találnánk ki változatos halálnemeket, de persze annak se sok.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

Elég furcsa, hogy beszélgetünk nyáron, elég furcsa, hogy leírtam itt valamit, és nem érted ezek szerint egyiket sem... Ha kiszemeltek, és helyzet van, nem sokat tehetsz. Rengeteget tehetsz, hogy ne legyen helyzet. Nem sétálsz egyedül, ha van két utcával arrébb egy forgalmas utca, ahol emberek is vannak és közvilágítás, pláne ha nem is ott laksz, csak áthaladóban vagy, stb... Akárhogy szidtok a véleményemért, attól még simán elkerülhette volna az amerikai és a francia lány is a szituációt.

.Attila

A francia lány a Lánchídon tűnt el (bár még mindig nem tudni, hogyan, szóval lehet, hogy nem is rabolták el). Onnan hova mész át? Max. egy másik hídra, de az nonszensz.
Az amerikai lány meg nem tudom, hol tűnt el, de nem biztos, hogy egy külfölditől elvárható, tudja, hol vannak a forgalmas utcák.

NLZ

Ahol emberek vannak, az általában forgalmas utca. :F
[reserved]

Én

És fantasztos clairvoyance ESP skilljeiddel fel is térképezed az ismeretlen várost mielőtt elindulsz, majd a forgalom felé mész.

Flaser

Attól tartok, hogy a legtöbb felszólaló nincs tisztában az igazi statisztikákkal:

http://www.police.hu/data/cms529450/buncselekmenyek_2006_2008._8ho.xls

Azaz kb. évi 200 emberöléssel kapcsolatos bűncselekmény történik. Ennek fele, kb. 100 "végződik halállal" (azaz 100 esetben csak emberölési kísérletről beszélhetünk).

Rettenetes számnak tűnik. Egy bibi van: Ennek a jó része családon belüli. Sajnos erre még nem találtam statisztikát, de eddig akivel beszéltem, megerősítette, hogy az erőszakos bűncselekmények (köztük a gyilkosságok) túlnyomó részét családon/rokonságon belül követik el.

Azaz a hőbörgés és a "közbiztonság így szar, úgy szar" megszólalások ellenére, a valóság az, hogy még mindig elenyésző az esélye annak, hogy egy vadidegen által elkövetett gyilkosság áldozata legyél.

Itt van még egy cikk:
http://kitekinto.hu/europa/2007/02/06/magyarorszag_a_beke_szigete_-_kis_europai_bnugyi_statisztika/

Más:
Akárcsak a "TERRORVESZÉLY!" esetén, itt is számolni kell a hiradások okozta pánikkal. Semmi objektív kimutatás nem láttam arról, hogy több bűncselekmény vagy ez esetben több gyilkosság történt volna mint korábban.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Tycho

Quote from: .Attila on 2008-12-17, 12:24:40
A francia lány a Lánchídon tűnt el (bár még mindig nem tudni, hogyan, szóval lehet, hogy nem is rabolták el). Onnan hova mész át? Max. egy másik hídra, de az nonszensz.
Az amerikai lány meg nem tudom, hol tűnt el, de nem biztos, hogy egy külfölditől elvárható, tudja, hol vannak a forgalmas utcák.

Hídra éjjel éjszakai busszal menj fel, vagy csapatban.

Az amerikai lány a Ráday utcától két saroknyira lévő kivilágítatlan parkban lett összeverve és megerőszakolva, ahol emberi ürülék van a fűben és a kukákban, nemhogy nem kutyaszar. Végülis tök logikus hogy kikanyarodsz az andalgó tömegből a sötét kisutcákba és kivilágítatlan parkba, hogy két sarokkal lerövidítve juss el a Ferenc körútra...

Én: nem éppen arról volt eddig szó, hogy megkérdezed merre érdemes éjjel menni és hogy, ha már együtt éjszakázol az ismerőseiddel, vagy megkéred őket kísérjenek el? Mellesleg a Ráday utcában ulizott az egyik lány, és kiment a biztonságot dó szórakozó fiatalok tömegéből két saroknyi levágásért.

Én

Quote from: Tycho on 2008-12-17, 13:56:04
Én: nem éppen arról volt eddig szó, hogy megkérdezed merre érdemes éjjel menni és hogy, ha már együtt éjszakázol az ismerőseiddel
Erről volt szó? :confused: Tényleg meg kéne tanulnom olvasni.
Quote from: Tycho on 2008-12-17, 13:56:04
vagy megkéred őket kísérjenek el?
true dat

Tycho

Quote from: Én on 2008-12-17, 14:02:00
Quote from: Tycho on 2008-12-17, 13:56:04
Én: nem éppen arról volt eddig szó, hogy megkérdezed merre érdemes éjjel menni és hogy, ha már együtt éjszakázol az ismerőseiddel
Erről volt szó? :confused: Tényleg meg kéne tanulnom olvasni.

nem általános témaként, de ezt már írtam, és úgy emlékszem más is. :ejnye:

Próféta

Jogi kérdés: autóeladás. A vevő kitalálta, hogy ne adásvételi szerződés legyen, csak jegyezzük be üzembentartónak, mert úgy kevesebb az illeték. Mi maradnánk a tulajdonosok. Mi meg nagyon félünk, hogy valahogy meg fogjuk ezzel szívni, meg amúgy is kicsit sötét ügyletnek tűnik.
Valaki tud tanácsot adni, hogy ez értelmes megoldás-e? Ha tényleg ilyen egyszerű, miért nem ezt csinálja mindenki rendes adásvétel helyett? Csak a becsület a visszatartó erő? 
Nem fogjuk megszívni, ha bankrablást követ el a mi autónkkal? Hát ha balesetet okoz? Vagy ha bármilyen okból meghal vagy eltűnik, megint mi leszünk felelősek az autóért?
Ezeken az alapkérdéseken kívül egy külön kör az, hogy a biztosítási bónusz átírását hogy szívhatjuk meg, de ezt most egyelőre hagyjuk. A fentiekkel kapcsolatban van valakinek éles meglátása, tanácsa?

Cobra

Ha teljesen idegen ember, akkor semmiképpen ne menjetek bele. Ráadásul ha a neveteken marad az autó, akkor a bónuszt se lehet átrakni másik autóra.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Faszt. Fizet, aláírja a szerződést és mehet, nem írja alá, eladjátok másnak.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2008-12-27, 17:25:25
Faszt. Fizet, aláírja a szerződést és mehet, nem írja alá, eladjátok másnak.
+1.
Pl. gyorshajtásnál a tulajdonos kapja az akár 300ezres csekket, stb.

Nakedape

Quote from: Zsiga on 2008-12-27, 17:49:01
Quote from: Selmo on 2008-12-27, 17:25:25
Faszt. Fizet, aláírja a szerződést és mehet, nem írja alá, eladjátok másnak.
+1.
Pl. gyorshajtásnál a tulajdonos kapja az akár 300ezres csekket, stb.
+1000

pl
http://zugugyved.blog.hu/2008/12/17/uzemben_tartott_gyanusitott
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

 :merci: mindenkinek.
Végre egyszer nagyon jó gyakorlati érvekkel meg tudom támogatni, hogy miért ne sértsek törvényt ;)

Cobra

Mondjuk ez baromság, amit ott írtak, mert az üzembentartói szerződés tudtommal teljesen szabályos.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

White SeeD

Valaki küldött küldeményt futárszolgálattal?  Vagy valaki ajánlana valami olcsót, de jót?
A monitoromat kéne felküldenem Győrbe. A magyar postában valahogy nem bízok. Főleg, hogy nem kéne fejre állítani, stb.
DHL-t néztem. 8K-ért vinné el belföldön (extrák nélkül). Csöppet sokallom ::)
Lényeg, hogy címről címre szállítson.
Bár ha a többi is ilyen drága, valószínű marad a posta :ejj:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Nakedape

Quote from: Cobra on 2008-12-27, 22:20:40
Mondjuk ez baromság, amit ott írtak, mert az üzembentartói szerződés tudtommal teljesen szabályos.
szabályo, ha valóban üzembentartásra kötöd imho :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék


Próféta


NLZ

[reserved]