Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2009-03-15, 22:50:47
Én sosem voltam egy képviselőnek/úttörőújságnak/házmesternek írogató alak, szóval kérdezem, hogy van értelme?
Elolvassák egyáltalán? Úgyis le van zsírozva előre a szavazás? Vagy higgyek a demokrácia ideáljaiban és váltsam meg a világot egy udvarias ám dörgedelmes, ékesszóló és tárgyra törő levéllel?
A válaszom kettős: igenis írjál, ha van rá erőd, energiád és motivációd. (Esetleg nyílt levél, újságok hasábjain?)
És nem hiszem, hogy ezzel befolyásolnád a szavazás kimenetelét. De ha itt a fórumban vitatjuk meg mindezt, akkor még annyira sem.

Cobra

Ha valaki kiderít egy e-mai címet, ahova lehet írni EP képviselőnek, akkor szerintem elég sok e-mail menne oda.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Végül is miért ne írjon az ember? Veszteni nincs mit.
Amúgy nem feltétlen biztos, hogy előre le van zsírozva a szavazás. Mikor a szoftverszabadalmakról szavaztak, akkor is minden szabadszoftveres ellene volt, és a végén le is szavazták, pedig a másik oldalon ott volt a M$ és társai, gondolom nem kevés pénzzel.
Talán az Európa Parlament még tényleg demokratikusan működik és nem olyan korrupt mint az itthoni...

sirtomi

Dehogynem korrupt. Ahol az autók légszennyezésre vonatkozó szabályozásait a Mercedes és a BMW dolgozza ki az eléggé fura nekem :)

.Attila

http://index.hu/gazdasag/vilag/2009/03/17/csak_kamu_a_hitelminositok_fuggetlensege/

Ez egy vicc. Ha a válság során kiderült dolgok alapján nem regulázzák meg tisztességesen a pénzügyi szektort, akkor szopjanak le fejenként egy taliga aprómajmot.

White SeeD

Miért, volt aki elhitte eddig, hogy függetlenek?  ::)

Meg fogják regulázni. Persze csak a kicsiket. A nagyokat és a sponzorokat természetesen nem fogják.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

.Attila

Quote from: White SeeD on 2009-03-17, 13:28:37
Miért, volt aki elhitte eddig, hogy függetlenek?  ::)

Meg fogják regulázni. Persze csak a kicsiket. A nagyokat és a sponzorokat természetesen nem fogják.

Egész más az, amikor mindenki tudja, de nem hivatalosan és amikor már hivatalos a dolog.

Fazék

Quote from: .Attila on 2009-03-17, 13:44:26
Quote from: White SeeD on 2009-03-17, 13:28:37
Miért, volt aki elhitte eddig, hogy függetlenek?  ::)

Meg fogják regulázni. Persze csak a kicsiket. A nagyokat és a sponzorokat természetesen nem fogják.

Egész más az, amikor mindenki tudja, de nem hivatalosan és amikor már hivatalos a dolog.
ahogy W_S mondja, igazi reformról ne nagyon álmodozz, pár látszatintézkedésnél többet, mint a kicsik megbüntetésén és a nagyok megróvásán túl semmi sem fog történni.

.Attila

#1658
Ez valószínű, ezért szopjon le mindenki egy taliga aprómajmot.




http://index.hu/bulvar/2009/03/18/egypeteju_iker_nyugodtan_rabolhat/

Érdekes szituáció szerintem. De felmerült bennem egy kérdés: az egyik tuti a tolvaj és nyilván a másik tudja róla, hogy ő tolvaj. Ez akkor nem bűnpártolás? Így mindketten bűnt követnek el, tehát mindkettőt be lehetne varrni. Vagy ha nem tudjuk pontosan, kit mivel vádolunk, akkor végképp reménytelen az egész, mindketten megússzák a maguk bűnét (rablás, ill. bűnpártolás)?

Én

Gondolom letagadhatja a másik, hogy tud róla, meg azért csak enyhébb büntetés jár. Én azon csodálkoztam, hogyhogy nem használtak hazugságvizsgálót vagy valamit? Ez azért elég nagy tétel ahoz, hogy elővegyék... Vagy azt annyira könnyű átverni?
Malajziában csodálkozom, hogy nem akasztották fel a biztonság kedvéért mindkettőt :D De szerintem még itthon is rákenték volna valahogy az egyikre, csakhogy legyen valami eredményük :D

Zsiga

Quote from: .Attila on 2009-03-17, 13:53:25
http://index.hu/bulvar/2009/03/18/egypeteju_iker_nyugodtan_rabolhat/

Érdekes szituáció szerintem. De felmerült bennem egy kérdés: az egyik tuti a tolvaj és nyilván a másik tudja róla, hogy ő tolvaj. Ez akkor nem bűnpártolás? Így mindketten bűnt követnek el, tehát mindkettőt be lehetne varrni. Vagy ha nem tudjuk pontosan, kit mivel vádolunk, akkor végképp reménytelen az egész, mindketten megússzák a maguk bűnét (rablás, ill. bűnpártolás)?
Ujjlenyomat?

.Attila

Quote from: Én on 2009-03-19, 00:22:39
Gondolom letagadhatja a másik, hogy tud róla

Ez rendben van, de a szituáció alapján ha az egyik tudja magáról, hogy ő nem rabolt, akkor azt is tudja, hogy a másik viszont igen. Ezzel együtt pedig már meg is van a bűnpártolás.
Gond akkor lehet, ha mindkettő a másikra mutat, ugyanis ilyenkor a bűnpártolás esete kiesik, csupán a tolvaj számlájára felkerül a hazugság is, de azt meg bizonyítsa be, aki tudja.

Quote from: Én on 2009-03-19, 00:22:39
Én azon csodálkoztam, hogyhogy nem használtak hazugságvizsgálót vagy valamit?

Azt hiszem, a hazugságvizsgáló eredménye nem használható fel döntő bizonyítékként. Vagy egyáltalán bizonyítékként.

Quote from: Zsiga on 2009-03-19, 00:23:31
Ujjlenyomat?

Gondoltam rá én is, valószínűleg ujjlenyomatot nem hagyott.

Zsiga

Akkor nem marad más lehetőség mint kiadni őket az USA-nak hogy terrortámadást terveztek Los Angeles ellen.

Moha

Quote from: .Attila on 2009-03-17, 13:53:25
http://index.hu/bulvar/2009/03/18/egypeteju_iker_nyugodtan_rabolhat/
Hmm.... szólok másodunokatestvéreméknek, hogy találtam nekik egy jó jövedelemforrást!  :lul:

QuoteÉrdekes szituáció szerintem. De felmerült bennem egy kérdés: az egyik tuti a tolvaj és nyilván a másik tudja róla, hogy ő tolvaj. Ez akkor nem bűnpártolás? Így mindketten bűnt követnek el, tehát mindkettőt be lehetne varrni.
Egyrészt: az ember a közeli hozzátartozójára nem köteles terhelő vallomást tenni (itthon legalább is, Németországban nem tudom), másrészt a rendőrségnek van egy vádlottja, de mi van, ha mégsem az egyik iker volt az? Úgy értem, hogy az egyik iker tudja magáról, hogy ő ártatlan, de pl. semmit nem tud a rablásról, tehát egyáltalán nem biztos benne, hogy a testvére volt, max. a vád alapján, akkor meg miért valljon?

Szerintem a zsaruk sem akartak belemenni mert túl bonyolult a dolog...

Quote from: .Attila on 2009-03-19, 00:36:34
Quote from: Én on 2009-03-19, 00:22:39
Én azon csodálkoztam, hogyhogy nem használtak hazugságvizsgálót vagy valamit?

Azt hiszem, a hazugságvizsgáló eredménye nem használható fel döntő bizonyítékként. Vagy egyáltalán bizonyítékként.
Én is így tudom.

Én

Hmhm. Ez egy olyan írás, ami szerintem sokunknak jót tehet itt a fórumon, mármint azoknak, akik nem okoskodják le csuklóból (sajnos lesz ilyen, sejtem).
http://www.bombagyar.hu/index.php?post=2091
Nem, nem politika

Fazék

Quote from: Én on 2009-04-07, 22:09:40(sajnos lesz ilyen, sejtem).
érdekelne kikre gondolsz, mert sztem a legnagyobb troll is be kell lássa, hogy jópár emberre érvényes itt ez a cikk. köztük rám is.

[spoiler]na majd holnap már tényleg belevágok.

ha

ha.[/spoiler]

Kuroi Tenshi

Ezer éves igazság, szólásunk is van rá pár: mindenki a maga sikerének kovácsa;
várhatod, hogy a sültgalamb a szádba repüljön; stb.
Szóval old old is old :haha:
in b4 itt: demotivational posters

Én

Quote from: Fazék on 2009-04-07, 22:17:58
[spoiler]na majd holnap már tényleg belevágok.

ha

ha.[/spoiler]
Olvasd el reggel is :D

K_T: tisztában vagyok vele, hogy nem mond újat, csak gondoltam így megfogalmazva lesz pár ember aki észbe kap, hogy "vazze! nekem ezt meg ezt kell csinálnom, ha boldog akarok lenni!", és nem csak annyit mond, hogy hjah, jó nekem ez a kis langyos állóvíz. Szerintem elég motiváló írás.

Ramiz

Quote from: Én on 2009-04-07, 22:09:40
Hmhm. Ez egy olyan írás, ami szerintem sokunknak jót tehet itt a fórumon, mármint azoknak, akik nem okoskodják le csuklóból (sajnos lesz ilyen, sejtem).
http://www.bombagyar.hu/index.php?post=2091
Nem, nem politika

Közhelyes szöveg, ostoba lezárással. Persze, hogy van benne valami igazság - minden körvonalazatlan, általánosító közhelybölcsesség-gyűjteményben van... Ráadásul nekem jelen pillanatban éppen az a bajom, hogy képtelen vagyok csinálni a "mindennapi robotot" (= nyelvvizsgára készülés, felvételire készülés, szakdoga), és egész nap csak a kibaszott terveimet kovácsolgatom, külföldi álláskiírásokat nézek meg luxushajókon masszőrmunkát és másik tabban máris a hazai masszőr képzéseket, meg a péket, meg a cukrászt...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2009-04-07, 22:39:11Közhelyes szöveg, ostoba lezárással. Persze, hogy van benne valami igazság - minden körvonalazatlan, általánosító közhelybölcsesség-gyűjteményben van...
teljesen közhelyes tény, és pont emiatt csak bólintottam rá egyet és csinálom tovább, amit eddig.
kíváncsi vagyok 100 emberből hányat motivál ténylegesen, hány embernek újdonság, amit mond, és úgy teszek, mintha irigyelném ezen embereket és közben tényleg, pedig nem :)

Én

Hát, kb erre számítottam. Ha rá van sütve, hogy egyszerű közhely, meg amúgy is baromság, akkor le lehet szarni és kisujjunkat sem mozdítani. Az ilyenekre nem gondolunk, amikor meg felhívják a figyelmünket, akkor perszepersze, ezt már hallottam, már akkor se érdekelt. Pedig lehet érdekelné, csak nem igazán lenne jó érzés belemélyedni. Én speciel nem értem, hogy lehet eziránt ilyen közönyösnek lenni - néha meg kell állni, és pont ennyire alap kérdéseken töprengeni, hogy mit is akarok igazán? Teszek e érte lófaszt is? Nem? Miért nem?
Bár én valószínűleg még máshogy tekintek ezekre, én még "nem nyugodtam le", még nem törődtem bele a helyzetembe a világban, etc. Nem is lenne baj, hogy ha lenne pár ilyen punnyadó ember, hát egészségére, nem árt senkinek. maximum, nem lesz igazán boldog. De amikor egy társadalom tényleg igen nagy százalékára, sőt túlnyomó részére ez a jellemző - ott valami nagyon nagy gáz van. Biztos vagyok benne, hogy a cikk is azért lett megírva, mert ez egy tömegprobléma.

Ramiz

Quote from: Én on 2009-04-07, 23:02:26
Hát, kb erre számítottam. Ha rá van sütve, hogy egyszerű közhely, meg amúgy is baromság, akkor le lehet szarni és kisujjunkat sem mozdítani. Az ilyenekre nem gondolunk, amikor meg felhívják a figyelmünket, akkor perszepersze, ezt már hallottam, már akkor se érdekelt. Pedig lehet érdekelné, csak nem igazán lenne jó érzés belemélyedni. Én speciel nem értem, hogy lehet eziránt ilyen közönyösnek lenni - néha meg kell állni, és pont ennyire alap kérdéseken töprengeni, hogy mit is akarok igazán? Teszek e érte lófaszt is? Nem? Miért nem?
Bár én valószínűleg még máshogy tekintek ezekre, én még "nem nyugodtam le", még nem törődtem bele a helyzetembe a világban, etc. Nem is lenne baj, hogy ha lenne pár ilyen punnyadó ember, hát egészségére, nem árt senkinek. maximum, nem lesz igazán boldog. De amikor egy társadalom tényleg igen nagy százalékára, sőt túlnyomó részére ez a jellemző - ott valami nagyon nagy gáz van. Biztos vagyok benne, hogy a cikk is azért lett megírva, mert ez egy tömegprobléma.

Mondanám, hogy "irigylem a fiatalságodat" meg ilyesmik, de nem mondom, mert akkor olyan öregnek tűnnék, mint Fazék meg kikuchiyo meg a többi vén csont... :angyali:

De azért tény, hogy egyrészt mire oda kerülsz, hogy eséllyel vágsz bele valami nagyobb jelentőségű őrültségbe (= minimális pénzed van rá, vagy befejeztél egy sulit stb), addigra kicsit le fogsz nyugodni (arra meg, hogy ha szeretnél megtanulni kínaiul, akkor el kell kezdeni goddammit!, csak rájön magától is a legtöbb ember, ilyen lesajnáló-baszogató cikkek olvasása nélkül is... amiket egyébként a bennem rejtőző kisördög szerint egy kövér, negyvenes, atlétában és alsónadrágban üldögélő, alkesz, lecsúszott újságíró faszi írogat egy tetőtéri szobában egy Pentium 2-esen... :__devil:).

Másrészt Amerikában pont ugyanezzel tömik az emberek fejét, hogy mindent elérhetsz, meg hogy csak el kell indulni és megérkezel, és ha egyszer megérkeztél LA-be, akkor máris befutott színész vagy!, aztán nézd meg, hogy mire megy vele az emberek 98%-a... felsebzi magát az Amerikai Álom szilánkjain, ahelyett, hogy rájönne, hogy tökéletesen lehet élvezni a "kis langyos állóvizet" is, és hogy gazdagon, 20 évnyi napi 12 óra meló után is tökéletesen jól lehet szarul érezni magad. :) (Persze addigra lesz pénzed megfizetni embereket, akik megmondják, hogy tök természetes, hogy szarul érzed magad*, ez igaz.)

* : ld. a vonatkozó passzust az Isteni Douglas Adams Bibliájának negyedik kötetéből.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

A kisördög téved :)
Jah, lehet még naiv vagyok, de nekem ezekből annyi jön le, hogy inkább ne is vágjunk bele a dolgokba, mert van rá esély, hogy elbukunk, és az fájni fog.
Bár épp ez a lényeg, hogy a legtöbb cél, csak hatalmasnak, lehetetlennek tűnik. Pl, én 16-17 évesen jobban akartam kinézni, erősebb akartam lenni, nem akartam nyomorék lenni. Aztán egyszercsak elkezdtem ezért tenni, elkezdtem járni az "utat". Ma már aki nem látott egy évig, meg se ismer, és aki nem ismert a suliban név szernt, az se nagyon. Akik meg ismertek, azoktól szinte naponta kapom a pozitív visszajelzéseket. Persze ezzel arányosan belül is változtam, nem okoz kellemetlenséget akár egy idegennel se beszélni, akit meg egy picit ismerek azzal tejesen kényelmesen tudok kommunikálni. Régen nem pont így volt. És ezt most kurvára nem magam fényezésére mondom, hanem arra, hogy én sem hittem az egészben egy jó darabig, de akaraterővel mégis sikerült. Szerintem ez minden más elérhető céllal így van, a legnagyobb akadály az emberi tutyimutyiság. Ofc, ez is közhely, mindenki tudja, hogy így kell, de az emberek jó 80%-a akkor sem tesz semmit, ah pontosan tudja ezt. Én pont ezért nem fogok megmaradni a látszólag kényelmesebb állóvízben, amíg valami kicsit is kapar bennem, hogy változni kéne.
Persze, akinek nincs semmi ilyen "kiugró" célja, annak nem kötelező keresni egyet... :P
tl;dr: Just Do It, /thread

.Attila

#1673
Nekem az az alapvető bajom ezzel a cikkel, hogy a célt erőlteti. Ezzel szemben maga az út szerintem fontosabb.
Példaként: én bő másfél éve kezdtem el gitározgatni, cél mondjuk az lenne, hogy majd eljussak olyan szintre, hogy mondjuk egy kis klubban gitározhassak csapatban és azt több ember élvezettel hallgassa.
A gitározás példája tipikus. Ezt nem lehet úgy csinálni, hogy csak a cél lebeg az orrod előtt. A gitározást, a gyakorlást magát kell élvezni, tehát az utat. Már rég feladtam volna, ha nem így lenne, pedig hol van még a cél, ha egyáltalán elérem.

Továbbá a cikk nem számol azzal, hogy mi van akkor, ha mégsem éred el a célt? Mert bizony nincs garancia a cél elérésére, még akkor sem, ha elérhetőnek tűnő célt tűztél ki magadnak. Na most, ha pl. 10 évig dolgoztál a célod elérésén úgy, hogy magát az utat annyira nem élvezted, az egy életre szóló sebet ejthet rajtad.

tl;dr: Az út a fontosabb, nem a cél.

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2009-04-07, 23:21:37
mert akkor olyan öregnek tűnnék, mint Fazék meg kikuchiyo meg a többi vén csont... :angyali:

de. de .. ők fiatalabbak, mint én..  :zomg:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én

Quote from: .Attila on 2009-04-07, 23:43:19
Továbbá a cikk nem számol azzal, hogy mi van akkor, ha mégsem éred el a célt? Mert bizony nincs garancia a cél elérésre, még akkor sem, ha elérhetőnek tűnő célt tűztél ki magadnak. Na most, ha pl. 10 évig dolgoztál a célod elérésen úgy, hogy magát az utat annyira nem élvezted, az egy életre szóló sebet ejthet rajtad.
Quote from: Én on 2009-04-07, 23:38:17
de nekem ezekből annyi jön le, hogy inkább ne is vágjunk bele a dolgokba, mert van rá esély, hogy elbukunk, és az fájni fog.
Nekem ez nem elfogadható. Hogy weeaboo-ul fogalmazzak: ez cseppet sem GAR. És az is tuti, hogy próba nélkül még annyi esélyed sincs az elérésre, mint amikor benne van a pakliban, hogy szopsz. És azért lássuk be, az eredmény legtöbbször rajtad múlik igazán.

Út-Cél: ebben kétségtelenül van valami, de a cikk a legelső lépésről szól. Az pedig a cél tiszta meghatározása, és elindulni a felé. Az utat több-kevesebb szerencsével úgyis megszereted. Gitározós példa: ha közben rájössz, hogy nem is szeretsz gitározni, nem is szeretsz rajta gyakorolni, akkor magát a célt is elveted vele. Ez kétségtelenül csalódás, de legalább már ezt is tudod: gitározni hülyeség volt elkezdened. :hehe:

Rounin

Hadd válaszolják rá egy közhellyel: könnyebb mondani, mint megtenni. Óh nem, nem azt mondom, hogy akkor bele se vágjunk. Csak tessék figyelembe venni, hogy biza kurvasok egyéb tényező is akad, amik igen könnyen gáncsot vetnek a mi grandiózus terveinknek, oszt' méla értetlenkedéssel orcánkon leshetünk, hogy "miva'?!". Szép és jó dolog tenni a célért, de ez még közel sem garancia a sikerre.
Vagy nem itt tartanánk.

Én

Kétségtelen, de szerintem nem ezért tartunk itt. Inkább, mert senki sem próbálkozik, hanem, mint egy robot, számol és kijelenti: A művelet túl kockázatos. Elutasítva.

kikuchiyo

Akkor most halld meg az igazságot: nincs cél.

Ideig-óráig meggyőzheted magad az ellenkezőjéről, sőt, az is előfordulhat, hogy nagy embertömegek relatíve hoszú ideig képzelnek el egy célt és az 'elérése' érdekében jelentős erőforrásokat mozgósítanak, de mindez nem jelenti azt, hogy létezne olyan, hogy cél, sőt még azt sem, hogy mint fogalom értelmezhető lenne.
Failure is the default option

Rounin

Quote from: Én on 2009-04-08, 00:02:18
Kétségtelen, de szerintem nem ezért tartunk itt. Inkább, mert senki sem próbálkozik, hanem, mint egy robot, számol és kijelenti: A művelet túl kockázatos. Elutasítva.

Fiatal vagy még az ilyen véleményekhez.
Hová lett az ifjonti optimizmus? :angyali: