Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Moha

Quote from: .Attila on 2009-04-07, 23:43:19
A gitározás példája tipikus. Ezt nem lehet úgy csinálni, hogy csak a cél lebeg az orrod előtt. A gitározást, a gyakorlást magát kell élvezni, tehát az utat. Már rég feladtam volna, ha nem így lenne, pedig hol van még a cél, ha egyáltalán elérem.
Na igen, nekem is hasonló dolgok jutottak eszembe a cikkel kapcsolatban.
Az tiszta sor, hogy a céljaid elérése érdekében leginkább saját magad tehetsz a legtöbbet, az is nagy igazság, hogy saját magadat (lustaság, megszokás, rossz beidegződések) a legnehezebb legyőzni, viszont szerintem sokan pont azért adják fel, mert csak a cél lebeg a szemük előtt, és az oda vezető utat szenvedésként élik meg.
Pont az a lényeg, hogy olyan utat válassz, amin szívesen haladsz, ez pedig mindenkinek mást jelent. Egy bizonyos célt több módon is el lehet érni általában. A megfelelőt kell megtalálni.
A másik, hogy szerintem a nagyobb célok elérését fel kell osztani lépcsőfokokra. Ha csak a végső, legnagyobb cél lebeg a szemed előtt, akkor tuti, hogy rövid úton fel fogod adni. Kisebb lépésekkel kell haladni.

Én

kiku: I really don't get it. Is dat cheap trolling or wha'?
Rou: Az ifjonti optimizmusom az ellenállásomban rejlik (in b4 physics nerds). Én vagyok a szebb, új jövő! :D
[spoiler]Yeah. You're pretty much fukked. :D [/spoiler]
Moha: így van. De mint montam, a cikk csak kezdő lökést kívánt nyújtani, az utat senki sem választhatja ki jól, csak te :)

Rounin

Quote from: Én on 2009-04-08, 00:11:46
kiku: I really don't get it. Is dat cheap trolling or wha'?
Rou: Az ifjonti optimizmusom az ellenállásomban rejlik (in b4 physics nerds). Én vagyok a szebb, új jövő! :D
[spoiler]Yeah. You're pretty much fukked. :D [/spoiler]

Nem trollkodott, csak egy más, valid nézőpontot írt le.

Spoilerért kösz, megspóroltad, hogy elsüssem ezt a nagyon olcsó (de szintén valid) poént. :angyali:

Kezdő lökés: akinek ez kell és magától nem indul meg, az menjen a fenébe és maradjon veszteg a valagán, ne rabolja az én esélyeimet az érvényesülésre. :P

Lythis


Próféta

I'm storming in, as predicted by Én.

Addig rendben van, hogy a szerencsének meg kell ágyazni / segíts magadon, és Isten is megsegít, etc. De valahogy nagyon keveset feltételez a cikk az olvasóról ("biztos az életed célja, hogy nagy és erős legyél" -> srsly, kinek íródott ez? :lol:), elég lekezelő, és azt hiszi, mindenkinek az a problémája, hogy nem hajlandó elindulni az "úton".  Sajnos nincs igaza abban, hogy az úton elindulás mindig a jobb választás (ld. előbbi rant az Amerikai Álomról). No meg szerintem sokkal gyakoribb akadálya az útra lépésnek, hogy egyszerűen nem találjuk (ld. párkapcsolatok topik), mint hogy ne legyen kedvünk elindulni rajta. Arról nem is beszélve, hogy sajnos időnként egymással ellentmondó céljaink vannak, vagy legalábbis ellenkező irányba vezet a két út. (És kikuchiyonak is igaza van, talán nincs is olyan, hogy cél...) A fent említett klasszikus életbölcsességeket nem kellett volna ennyire megerőszakolni, hogy egy ilyen heveny cukormérgezést okozó, erősen felületes írás szülessen.

De amúgy abban igaza van, hogy el kéne mennem sportolni. Erre speciel passzol a sablon :D

Jut eszembe, ilyen jellegű ősnaív irodalmi szövegekről kinek mi a véleménye? Olvastam Coelhotól az Alkimistát, nagyon szép sztori, nagyon jól megírva, az elejétől a végéig élveztem, csak az sem olyan, hogy be lehetne rendezni az életedet az útmutatásai mentén, hiába lett annak szánva :) Én: lehet, hogy ezután neked tetszene. Ami viszont az én gyengém a kategóriában, az inkább a Momo Michael Endétől, az működött.

Rounin

Quote from: Próféta on 2009-04-08, 00:45:52

Jut eszembe, ilyen jellegű ősnaív irodalmi szövegekről kinek mi a véleménye?

Viccelsz?
Itteni hozzászólások miatt még ezt a cikket sem olvastam el. :angyali:

Nakedape

most olvastam: sci: (beugrott ez a topic  :angyali:)
Quote- tudomásjelentéseinkkel, akcióinkkal berakjuk az etikát országunkba
- teljes energiával felvilágosítjuk gyerekeinket
- építő jellegű célokat adunk nekik

Alkimistát én is olvastam, sztem regényként is közepes, a csöpögős balfaszsága, amit meg sokan  igazságként élnek meg kifejezetten gyomorgörcsöltető. najó lehet h az ezopropagandája miatt csúnyábban ítélem meg az irodalmi értékét.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2009-04-08, 01:23:35
Alkimistát én is olvastam, sztem regényként is közepes, a csöpögős balfaszsága, amit meg sokan  igazságként élnek meg kifejezetten gyomorgörcsöltető. najó lehet h az ezopropagandája miatt csúnyábban ítélem meg az irodalmi értékét.

Ugyanez a véleményem, irritálóan üresen kongó könyv az egész, és biztos vagyok benne, hogy világszerte csakis azért kapták fel annyira, mert az egészet becsomagolta ebbe a nyelvileg nagyon egyszerű, az eseményeket a kisfiú szemszögéből leíró nézőpontú stílusba (lásd még: Sorstalanság és más népszerű irodalmi példák).


Egyébként én egy könyvtől sem várom el, hogy konkrétan alkalmazható tanácsokat tartalmazzon: az nagyon is szájbarágósan tud hatni, plusz erősen magán viseli az írója életkorát és életkörülményeit. (Mindkettőre példa Máraitól a Füves könyv.) Minden, amit elvárhatsz egy könyvtől/filmtől/stb, az a gondolatébresztés, az az erő, hogy rávesz, hogy megállj, kizökkenj, körülnézz, morfondírozz. Ezt viszont bármi eléri, ha a befogadó amúgy hajlamos rá - például az igényesen megírt szépirodalmi könyvek. Én sokkal szívesebben szervezem át az életem egy olyan ötlet alapján, amit Douglas Adams vagy Terry Pratchett vagy Stanislaw Lem egy gondolata indított el bennem, minthogy aranyásó módjára kutakodjak az ezoterikus "mesterek" által kiizzadt közmondás-újrahasznosítások között... :__devil:

Quote from: Nakedape on 2009-04-07, 23:44:47
Quote from: Ramiz on 2009-04-07, 23:21:37
mert akkor olyan öregnek tűnnék, mint Fazék meg kikuchiyo meg a többi vén csont... :angyali:

de. de .. ők fiatalabbak, mint én..  :zomg:

Vond le a konklúziót... :angyali:
[spoiler]Imádom zrikálni azokat a nálam csak pár évvel idősebb haverjaimat, akik gondolkodásmódjuk, viselkedésük stb alapján ugyan egyáltalán nem szolgálnak rá, hogy a koruk miatt aggódjanak, de ennek ellenére hagyják magukat zrikálni... :__devil: [/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Ez a cikk idegesitoen LOL.
Hagyjon beken a francba es menjen a sajat dolgara.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Kvikveg on 2009-04-08, 12:57:43
Ez a cikk idegesitoen LOL.
Hagyjon beken a francba es menjen a sajat dolgara.

:lol: Ez jó zárás az eddigiekhez... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

#1690
Picit másfelől közelítve azért van némi igazsága a cikknek, bármennyire kishercegesen is van megírva (pontosabban, van olyan nézőpont, ahonnan közelítve hasonlóságokat lehet felfedezni):

Magyarországon nagyon sokakra jellemző az igénytelenség - testileg is, de szellemileg főleg -, az alapvető intellektuális kíváncsiság hiánya, a "haggyad, jó lesz az úgy is" hozzáállás mindenhez. Ha ezt felismernék néhányan és tennének ellene, az már érne valamit.

[spoiler]Igen, tudom, rám is jellemző.[/spoiler]

Quote from: Ramiz on 2009-04-08, 11:49:03
Ugyanez a véleményem, irritálóan üresen kongó könyv az egész, és biztos vagyok benne, hogy világszerte csakis azért kapták fel annyira, mert az egészet becsomagolta ebbe a nyelvileg nagyon egyszerű, az eseményeket a kisfiú szemszögéből leíró nézőpontú stílusba (lásd még: Sorstalanság és más népszerű irodalmi példák).

A Sorstalanság pont nem erről szól, de ez messzire vezetne.

Quote
Quote from: Nakedape on 2009-04-07, 23:44:47
Quote from: Ramiz on 2009-04-07, 23:21:37
mert akkor olyan öregnek tűnnék, mint Fazék meg kikuchiyo meg a többi vén csont... :angyali:

de. de .. ők fiatalabbak, mint én..  :zomg:

Vond le a konklúziót... :angyali:

Imádom zrikálni azokat a nálam csak pár évvel idősebb haverjaimat, akik gondolkodásmódjuk, viselkedésük stb alapján ugyan egyáltalán nem szolgálnak rá, hogy a koruk miatt aggódjanak, de ennek ellenére hagyják magukat zrikálni... :__devil:

Vettük észre, és ül is a zrikálás. :)
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-08, 13:42:07
Quote from: Ramiz on 2009-04-08, 11:49:03
Ugyanez a véleményem, irritálóan üresen kongó könyv az egész, és biztos vagyok benne, hogy világszerte csakis azért kapták fel annyira, mert az egészet becsomagolta ebbe a nyelvileg nagyon egyszerű, az eseményeket a kisfiú szemszögéből leíró nézőpontú stílusba (lásd még: Sorstalanság és más népszerű irodalmi példák).

A Sorstalanság pont nem erről szól, de ez messzire vezetne.

A Sorstalanságot nem merném üresen kongó könyvnek nevezni! (Már csak azért sem, mert 1. a Holokausztról szól, 2. zsidó író írta és 3. Nobel-díjat is nyert... :__devil: ) Az csak a hasonló nyelvi eszközök miatt említettem. Persze van sok ilyen könyv (még egy: Virágot Algernonnak), csak most ez ugrott be. Valamiért mindegyik népszerű...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-08, 13:42:07
Magyarországon nagyon sokakra jellemző az igénytelenség - testileg is, de szellemileg főleg -, az alapvető intellektuális kíváncsiság hiánya, a "haggyad, jó lesz az úgy is" hozzáállás mindenhez. Ha ezt felismernék néhányan és tennének ellene, az már érne valamit.
Kb erről regéltem idáig. :F
Quote from: Ramiz on 2009-04-08, 14:10:00
(Már csak azért sem, mert 1. a Holokausztról szól, 2. zsidó író írta és 3. Nobel-díjat is nyert... :__devil: )
:lol:

Kvikveg

Quote from: Én on 2009-04-08, 18:28:50
...
Quote from: Ramiz on 2009-04-08, 14:10:00
(Már csak azért sem, mert 1. a Holokausztról szól, 2. zsidó író írta és 3. Nobel-díjat is nyert... :__devil: )
:lol:
Ebbol a 3.-nak sok koze van az 1. es 2.hoz. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Szerintem is, de ne menjünk bele. Ma a suliban kizsidóztam magam egy hétre. Még a némettanár is felhozta a holokauszt témát ma, szóval sűrű nap volt. (Konkrétan azt, hogy a németeknél a "Lager" szó még mindig meg van bélyegezve, és valami más szót használnak helyette. Asszem "Kamp")

Zsiga


Akkor ez egy pohár kamp? :D
Btw. a németek tényleg viccesen magas szinten űzik az össznépi nácifóbiát.

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2009-04-08, 18:48:59
[img]
Akkor ez egy pohár kamp? :D
...
LOL
De abban igaza van, hogy a Lager-rol nem a hetvegi kempingezesre gondol az ember. XD
Mint ahogy a Führer-rol sem valami altalanos vezeto-re. Pedig az. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin


Flaser

Hát Tomcat-et eddig se szerettem, és ezután se lesz róla valami fényes véleményem.

Egy magamutogató fasz, aki fel van háborodva, ha valaki megkérdőjelezi akár az ő "igazságait", akár az azokat körüllengő "tényeket"....és röhögve szétveri az illető pofáját, mert az szerinte helyes.

Ez az írásai is egy lózung, valós érdemi gondolatokat nem tartalmazó, a zsigeri érzésekre, sztereotípiákra építő felhívás...
...meg egyáltalán, elmegy a picsába minden "népvezér" és "önjelölt megmondóember" aki monopolizálni akarja az igazságot!...az meg sűrgősen húzzon a francba aki ezt az "igzaságot" rám is akarja erőltetni.

Bocs. Tudom, ez már nem csak a cikkről szól, a cikkben ez (így) nem volt benne, de ez kikívánkozott belőlem; Tomcat nem az az ember akitől elviselem a kiokítást.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."


Flaser

Ah...a megjegyzés jogos.

Az én fejemben: bombagyár = Tomcat reláció volt.
Igaz, a "Tomcat pólóboltja", stb. reklám se segített.

A véleményem ugyanakkor továbbra is áll, hogy ez egy tartalom nélküli, csak az érzések felkorbácsolását célzó iromány.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

kikuchiyo

Failure is the default option

Én

Quote from: Flaser on 2009-04-09, 09:34:47
A véleményem ugyanakkor továbbra is áll, hogy ez egy tartalom nélküli, csak az érzések felkorbácsolását célzó iromány.
Argh... Persze, hogy az, ez az írás nem új tény közlésére szolgál, hanem hogy a lappangó motivációkat, egyebeket felszínre hozza felheccelés által. Ha 1 embernek segített, már akor is hasznos volt, /thread
Quote from: kikuchiyo on 2009-04-14, 17:18:24
Egy kedves cikk rólunk  :ejj:
Igen. Absztrakt helyzet, kívülről mindenki csodálkozik a helyzeten, belül meg - utolsó bekezdés. Azért a Kádár-visszasírást muszáj volt berakni, komolyan...
Tényleg, egyáltalán miért is kell a rendszerváltott kormányzatnak még mindig fizetni azt az adósságot, amit nem az ő nevükben, nem a nép nevében vettek fel, és nem vállalt folytonosságot az előző rendszerrel? Gondolom ez nem ilyen egyszerű, de valaki ki tudja fejteni?

Member

Voltak akkora barmok, hogy elherdálták jólétre befektetés helyett.

Gondolom ez olyan, mintha kezesség volna, valakinek fizetnie kell.

NLZ

Quote from: Én on 2009-04-14, 17:55:50
Tényleg, egyáltalán miért is kell a rendszerváltott kormányzatnak még mindig fizetni azt az adósságot, amit nem az ő nevükben, nem a nép nevében vettek fel, és nem vállalt folytonosságot az előző rendszerrel? Gondolom ez nem ilyen egyszerű, de valaki ki tudja fejteni?
A haverodnak te nem adnád oda más pénzét, jutalék fejében? :D
[reserved]

Én

Quote from: NLZ on 2009-04-14, 18:08:48
Quote from: Én on 2009-04-14, 17:55:50
Tényleg, egyáltalán miért is kell a rendszerváltott kormányzatnak még mindig fizetni azt az adósságot, amit nem az ő nevükben, nem a nép nevében vettek fel, és nem vállalt folytonosságot az előző rendszerrel? Gondolom ez nem ilyen egyszerű, de valaki ki tudja fejteni?
A haverodnak te nem adnád oda más pénzét, jutalék fejében? :D
A hivatalos magyarázatra gondoltam :D

Fazék


NLZ

Quote from: Én on 2009-04-14, 18:10:33
Quote from: NLZ on 2009-04-14, 18:08:48
Quote from: Én on 2009-04-14, 17:55:50
Tényleg, egyáltalán miért is kell a rendszerváltott kormányzatnak még mindig fizetni azt az adósságot, amit nem az ő nevükben, nem a nép nevében vettek fel, és nem vállalt folytonosságot az előző rendszerrel? Gondolom ez nem ilyen egyszerű, de valaki ki tudja fejteni?
A haverodnak te nem adnád oda más pénzét, jutalék fejében? :D
A hivatalos magyarázatra gondoltam :D
"Há' me' az ő pénzük és milyen jogon ne adnánk vissza nekik, főleg ha még igénylünk is tőlük évente több tíz milliárdot?"
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Én on 2009-04-14, 17:55:50
Igen. Absztrakt helyzet, kívülről mindenki csodálkozik a helyzeten, belül meg - utolsó bekezdés. Azért a Kádár-visszasírást muszáj volt berakni, komolyan...

Tényleg, egyáltalán miért is kell a rendszerváltott kormányzatnak még mindig fizetni azt az adósságot, amit nem az ő nevükben, nem a nép nevében vettek fel, és nem vállalt folytonosságot az előző rendszerrel? Gondolom ez nem ilyen egyszerű, de valaki ki tudja fejteni?

Pedig tényleg vannak ilyen emberek sajnos.
Ami még rosszabb, sokan is vannak, és szavazójoguk is van ::)

Ha visszamondtuk volna, avval végleg leírtuk volna magunkat, és
nem kaptunk volna befektetéseket. Ld Lengyelország, nézd meg
a munkanélküliségi rátáikat.

Quote from: Member on 2009-04-14, 17:58:50
Voltak akkora barmok, hogy elherdálták jólétre befektetés helyett.

Sajnos az utóbbi x évben is végig ez ment...
Nem akarom politikai síkra terelni a dolgot, de egy jópár éve nem
volt igazi gazdaságpolitikai koncepciója az országnak, csak
sodródás; amíg fájdalommentesebben lehetett volna, addig sem
voltak reformok, és máshogy sem ösztönözték a gazdaságot
(a látványos de felesleges, nagy pénzeket eltüntető nagyprojektek,
mint az énnemtudommilyen völgyhíd viadukt, ilyen-olyan autópálya-
építés, überdrága, de legalább lassú metróépítés, stb mellett már
vállalkozás-ösztönzésre, járulék-csökkentésre, kkv-támogatásra
már nem maradt). Most duplán fizetünk ezért.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-14, 22:03:57...
+ dupla tripla stb végkielégítések + székházak eladása és új bérlése, melyre 3 év alatt elmegy az eladott épület ára

a végtelenségig lehet folytatni.
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-14, 22:03:57Most duplán fizetünk ezért.
jó lesz az triplán fizetésnek is...