Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Én

Na igen, de most itt a válság - ilyenkor jobban be lehet adni a népnek, hogy változtatni kell. Azt meg úgyis csak egy kis része fogja fel, hogy ilyenkor nehezebb változtatni. Azt meg még kisebb, hogy lófasz se fog változni, ha rajtuk múlik.

Fazék


.Attila

Quote from: Én on 2009-04-14, 22:15:52
Na igen, de most itt a válság - ilyenkor jobban be lehet adni a népnek, hogy változtatni kell. Azt meg úgyis csak egy kis része fogja fel, hogy ilyenkor nehezebb változtatni. Azt meg még kisebb, hogy lófasz se fog változni, ha rajtuk múlik.

Szerintem azzal sosem volt baj, hogy az emberek felfogják, változtatni kell.
A baj azzal volt és van, hogy az emberek saját maguk nem akarnak áldozatot hozni, mindenki a másikra mutogat, hogy rajta kell behajtani, hozzon ő áldozatot, miért nekem kéne...

Én

Úgy értettem, ilyenkor egyszerűbb megmagyarázi, hogy miért vesznek e többet.
Szerintem pont ilyenkor válság idején (bár rakás ember azt sem tudja, miről van szó) könnyebb áldozatra bírni az embereket, mer hát nincs mit tenni.

.Attila

És mégse. Nagyon sokan azt mondják, hogy pont most a válság idején kéne kicsit ereszteni a gazdaságon.
A legtöbb EU országban ezt is teszik.

sirtomi

Ha megszorításokkal jár a reform az nem kell senkinek, akkor tüntetés van. "Ne velünk fizettessék meg!" és hasonlók. Csak sajnos mi vagyunk ennek az országnak az állampolgárai, más nem tudja helyettünk megfizetni, de ezt sajnos rengetegen nem fogják föl :)

Nem vagyok szakértő, nem tudom mit és hogyan kellene csinálni, de tuti nem lenne ekkora szívás, ha szépen fokozatosan a rendszerváltás óta átalakítottak volna mindent, de ahogy több cikkben is olvastam már, gyáva politikusaink vannak.

Fazék

Quote from: sirtomi on 2009-04-14, 23:27:44Nem vagyok szakértő, nem tudom mit és hogyan kellene csinálni, de tuti nem lenne ekkora szívás, ha szépen fokozatosan a rendszerváltás óta átalakítottak volna mindent, de ahogy több cikkben is olvastam már, gyáva politikusaink vannak.
gyáva? ehhez nem sok köze van a gyávaságnak. a pénz a népszerűségben van. a népszerűség a nép seggének kinyalásában. minél szebb képet festesz, annál biztosabb a helyed a lopási pozícióban. ilyen egyszerű. ezután már csak megfelelően kell koordinálni egymás váltását, jó kis kövér végkielégítésekkel megspékelve, egymást fújolva, és persze a legfontosabb: divide et impera

.Attila

Azért abba gondolj bele, mekkora eséllyel indulna a választásokon ma Magyarországon egy olyan párt, amely logikus megszorításokat helyez kilátásba.

Fazék

Quote from: .Attila on 2009-04-14, 23:41:20
Azért abba gondolj bele, mekkora eséllyel indulna a választásokon ma Magyarországon egy olyan párt, amely logikus megszorításokat helyez kilátásba.
bocsánat, de nem ezt mondtam én is?

sirtomi

Gyávaság alatt pont ezt értem amit írsz. Komolyabb lépéseket nem tesznek, nehogy elvesszen a népszerűség és a hatalom.

Én

Quote from: .Attila on 2009-04-14, 23:41:20
Azért abba gondolj bele, mekkora eséllyel indulna a választásokon ma Magyarországon egy olyan párt, amely logikus megszorításokat helyez kilátásba.
Na igen. De nem azért, mert az emberek annyira befosnának tőle, hanem a többi párt iszonyat lejáratókampányba kezdene egyből, úgymond emlékeztetnék őket arra, miért is éri meg nekik ez kevésbé...

.Attila

Quote from: Fazék on 2009-04-14, 23:42:11
Quote from: .Attila on 2009-04-14, 23:41:20
Azért abba gondolj bele, mekkora eséllyel indulna a választásokon ma Magyarországon egy olyan párt, amely logikus megszorításokat helyez kilátásba.
bocsánat, de nem ezt mondtam én is?

És mégis engem idéztek :P
Te a lopásra és a pénzre helyezted a hangsúlyt, én azt szóba sem hoztam, szóval nem egészen ugyanazt írtuk.

Fazék

Quote from: .Attila on 2009-04-14, 23:54:12
Quote from: Fazék on 2009-04-14, 23:42:11
Quote from: .Attila on 2009-04-14, 23:41:20
Azért abba gondolj bele, mekkora eséllyel indulna a választásokon ma Magyarországon egy olyan párt, amely logikus megszorításokat helyez kilátásba.
bocsánat, de nem ezt mondtam én is?

És mégis engem idéztek :P
Te a lopásra és a pénzre helyezted a hangsúlyt, én azt szóba sem hoztam, szóval nem egészen ugyanazt írtuk.
seriously, WUT? ???
Quote from: Fazék on 2009-04-14, 23:33:26a pénz a népszerűségben van. a népszerűség a nép seggének kinyalásában. minél szebb képet festesz, annál biztosabb a helyed a lopási pozícióban.
ez hogy nem ugyanaz, mint amit te kicsit szebb csomagolással leírtál?

és lehet hogy azért téged idéztek be, mert én kevésbé finoman fogalmaztam és ez egyeseknek bánCSa a szemét, illetve úgy érezhetik egyesek, hogy lealacsonyodnának az értelmiségi vita szintjéről vagy tudomisén

Flaser

Quote from: .Attila on 2009-04-14, 22:23:25
Quote from: Én on 2009-04-14, 22:15:52
Na igen, de most itt a válság - ilyenkor jobban be lehet adni a népnek, hogy változtatni kell. Azt meg úgyis csak egy kis része fogja fel, hogy ilyenkor nehezebb változtatni. Azt meg még kisebb, hogy lófasz se fog változni, ha rajtuk múlik.

Szerintem azzal sosem volt baj, hogy az emberek felfogják, változtatni kell.
A baj azzal volt és van, hogy az emberek saját maguk nem akarnak áldozatot hozni, mindenki a másikra mutogat, hogy rajta kell behajtani, hozzon ő áldozatot, miért nekem kéne...

Akartam valami szépet írni a "mindig a fejesek tehetnek róla" hozzászóláshoz, de Atilla megelőzött, itt van a hunyó: az egész ország Pató Pál urasan baszik akár egy téglát is arrébb rakni, ha ahhoz az ő saját, külön bejáratú, egyéni erőfeszítése kell.

Ami meg a gazdaság támogatását illeti:
Nincs miből. Ahhoz, hogy a gazdaságot támogasd, vagy kevesebbet kell elvenni - mármint a gazdaságból -  vagy kevesebbet kell adni - a szóciális hálóba. A kettő gyakorlatilag ugyanaz, mert ha kevesebbet adóztatsz kevesebb pénz lesz újraelosztásra.

Azaz, ahhoz, hogy ebből bármi megvalósuljon, szó nélkül le kell nyelni a kevesebb nyugdíjat, a kisebb gáz/áram/családi stb. támogatást, a rosszabb (lassabb, esetleg fizetős) egészségügyi ellátást, a tandíjat stb., stb.

Persze én nem a szadeszes vadliberalizmusra (nagynyerészkedésre) gondolok, de abban sajnos igenis igazuk volt, hogy a terhek legalább egy minimális részét a fogyasztóra/állampolgárra kellene hárítani, hogy érezze, mi mennyibe kerül és így takarékoskodjon - ha a mi/állam pénzével nem is, legalább a sajátjával.

Más: a m.o.-i félelmetes. Világelsők vagyunk az adómegkerülésben/adócsalásban!
Mit jelent ez: A GDP mutatók alapján várható adók csak kb. 50% folyik be! Azaz az adók FELÉT, csak úgy zsebre teszi az ország. Na ebbe mindenki benne van a vállalkozótól kezdve, a feketén dolgozókon át egészen az összes "csalafinta" bácsiig aki különféle trükkökkel eléri, hogy "Ááááh, én azután sem adózom! XY-nak szólok, dumálok, haver vagyok / Így van a törvény BETŰ-je szerint, de így BEÁLLÍTVA nem ér (holott úgy van)".... s büszkén verik a mellüket, hogy ők "milyen okosak és nagy emberek"....

(Nekem meg nő a fejem, benne a vérnyomás és kedvem volna abba a kanálisba fojtani ezeket, ahová az országot terelgetik).

Minderre rátesz egy lapáttal a tökéletes norma be-NEM-tartás, a paternalizmustól örökölt politikai közöny és csodavárás a vezetőktől, a felelősség vállalás teljes hiánya (és itt nem csak a tettekért, hanem a létért vállalt felelősség, azaz nem csak vagyok, hanem TESZEK! a létemért!)....

...és csodálkozunk, hogy "gondok vannak".

Na ez volt a mai rant.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

eh nem érdekel. nem akarom elvinni ban irányába, inkább töröltem

sirtomi

Flaser után én már nem is írok semmit. Szinte minden benne van amit én is írnék.

Én

Quote from: Flaser on 2009-04-15, 00:12:18
...
Jah, gondolom ez a hivatalos magyarázat.
A támogatáshoz meg egyebekhez: nem kaptunk véletlenül az EU-tól KIBASZOTT SOK PÉNZT a helyzet kezelésére? Vagy csak én értettem félre, és az nem is volt olyan sok? Igen, tudom, az az a pénz volt, amit amúgy is megkaptunk volna részletekben. Milyen előretekintő lett hirtelen államunk és pártunk, hogy már kezd tartalékolni(=beszedni) arra, hogy ezt a pénzt később nem fogjuk megkapni. De változni mégsem nagyon látszik semmi. (Ha volt valami eredmény, nem szoptunk akkorát a válságtól etc, akkor valaki javítson ki plz). Tényleg, sajnos ilyen az ember alaptermészete, hogy ha nem mondják meg neki, hogy erre és erre költöttünk, ez és ez az eredménye, akkor gyanakodni kezd. Általába azt kapja, hogy ez és ez lesz az eredménye - aztán nem lesz.

Közteherviselés: nem ezt ugattam, hogy ilyenkor válsághelyzetben könnyebb megértetni az emberekkel, hogy mondjanak le dolgokról/fizessenek be? De természetesen abban igazad van, hogy húzza a száját a nép, meg leszavaz. Erre magyarázat mindjárt.
(szerk: kicsit úgy éreztem a posztodból, hogy az ember csak dacból nem fizet, nem tűri a nagyobb terheket, csak azért nem takarékoskodik. Azért az is beletartozik, hogy már nincs nagyon hova az átlagnak.)

Adócsalás: ebben van igazság, de az emberek jó része egyszerűen azért, mert nem az adókat növelik, hanem új adókat vezetnek be, a jóember meg fogja a fejét, hogy mi ez a faszság már megint. Meg persze azért, mert aki fizeti az adót, az se lát semmi eredményt belőle. Igen, tudom, nem megy egyből, idő kell az eredményekhez - de azért 20 év nem rövid.

De én befejeztem a pofázást mert annyira nem értek hozzá és már ez is le lesz ugatva :haha:

katz

Politika nem tiltott Usteamen?

Quote from: Én on 2009-04-15, 00:32:29
Quote from: Flaser on 2009-04-15, 00:12:18
...
Jah, gondolom ez a hivatalos magyarázat.
A támogatáshoz meg egyebekhez: nem kaptunk véletlenül az EU-tól KIBASZOTT SOK PÉNZT a helyzet kezelésére? Vagy csak én értettem félre, és az nem is volt olyan sok? Igen, tudom, az az a pénz volt, amit amúgy is megkaptunk volna részletekben. ...
Az a kibaszott sok pénz jórészt támogatási keret, amit 1) az EU számon is kér 2) önrész kell hozzá 3) utólag kerül kifizetésre. A 3 közül legalább az egyik ugyancsak be szokott tenni azoknak akik az EU zsét csak mannának tekintik (lásd eladósodott önkormányzatok, tönkrement agrár és építőipari cégek etc).

Többiben Fazék-al értek egyet.

Én

Értem.
Quote from: katz on 2009-04-15, 00:39:06
1) az EU számon is kér
Ezt úgyérted, el kell számolni avval, mire költötték? Azt én is szívesen megnézném (nem szemétkedés, tényleg érdekelne)

motifator

Fazék, nekem még volt alkalmam elolvasni amit írtál, és ezennel reagálnék is. Pártpolitikai témát továbbra is kerülöm, amíg odáig nem jutunk el, szerintem nincs szükség a banhammerre.
Szal megértem én, amit mondasz, hogy vállalkozóként rohadt nehéz/lehetetlen fennmaradni, ha megpróbálsz mindent törvényesen csinálni. Ez így nincs rendjén, olyan közterhek kellenének, amik mellett egy vállalkozás fenntartható és profitál (amúgy érdekes módon azért erre is van példa). Átláthatóbb, kevésbé büntetősebb, kötekedőbb rendszer kéne, és számszerűen is csökkenteni kéne a terheket.
De azt is meg kell értened, hogy amíg a fizetésem felét elviszik a közterhek, és amellett még a bruttó felett a harmadát dobja be a cég a közösbe, addig rohadtul rosszul esik látni, ahogy a vállalkozók jó része (persze mint mindig, tisztelet a kivételnek) számla nélkül árul, aztán az adózáshoz meg számlát vásárol/elad. Ez így nincs jól. Olyan rendszer kéne, ahol ezekre nincs szükség. Ahol nem éri meg feketén dolgoztatni a szerencsétlen melóst, mert a büntetés veszélye nem éri meg azt a nyereséget, ami a közterhek be nem fizetésével jár. Így a melósnak járnak (elvileg) a munkatörvénykönyvben leírt jogok, a munkaadónak meg a biztonság, hogy az ő háza táján minden rendben van. A számla nélküli kereskedés/szolgáltatás meg szimpla nem adózott jövedelem, ami meg kurvára szúrja azok szemét, akiknek nincs olyan, csak max valamennyi kajajegy meg egészségpénztár (amit most meg is akarnak adóztatni).
Szal a rendszernek is változni kell, de az emberek szemléletének is. Én például nem kérdezem meg a gázszerelőt, hogy számla nélkül olcsóbb-e, nem próbálok féláfázni a számtechboltban, és nem tankolok ukrán benzint, stb. Egyszerűen kicsinyes dolognak tartom, mint bliccelni a buszon. Semmi sincs ingyen. Amiért nem fizetsz, és nem úgy adták ajándékba, azt loptad. Én nem szeretek lopni, és örülnék, ha az országom többi lakója se szeretne, főleg nem abból a rakat pénzből, amit minden hónapban befizetek különböző adó és járulékok címén.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Flaser

...másrészt a pénzt a világbanktól nem kaptunk a válságra. Hitelünk van, ami nem ugyanaz. Figyelem, ez fontos:

-A kölcsön, olyan pénzt amit megfelelő biztosítékok mellett megkaptál és vissza kell fizetni.
-A hitel garancia arra, hogy a fent említett biztosítékoknak már megfeleltél, így egy bizonyos keretig, amikor csak akarsz kölcsönt vehetsz fel. A vállalkozások tipikusan a likviditásukat szokták ilyen módon biztosítani. Itt is hasonló célja volt: ha gáz van és AZONNAL kell pénz, legyen miből, ne akkor kelljen kunyerálni / aláírni a még rosszabb kölcsön szerződést.

Végül:
M.O. államadóssága már így is eszméletlen nagy. Csak a kamat törlesztő részlete a költségvetés egy jelentős hányadát teszi ki (ha jól emlékszem legalább 20-30%!)...és hol vagyunk még a "visszafizetéstől"!

Válság ide vagy oda, nem megoldás, ha ezt is hitelből finanszíroznánk, mert akkor nagyon esélyes lenne, hogy eltemetnének minket a törlesztő részletek....de a megfelelő lépések már megtörténtek és lehet, hogy ez lesz a vége, ha minden kötél szakad.

Összegezve: Az EU-tól nem kaptunk pénzt a válságkezelésre, a világbank biztosít számunkra hitel (keretet).

Másrészt: az EU támogatást azért sem tudja az ország egy jelentős része kihasználni, mert nem képesek az agyukba verni, hogy ehhez VÁLTOZTATNI KELL! Különféle minőségbiztosítási rendszereket, minimális technológia - és így gazdasági feltételeket kell bevezetni!...
...és hülye paraszt még mindig azon a 4 hold földön akar megélni! Tudjátok mennyi egy szaros John Derre traktor, amit még így is megvettek állami támogatásból? Böngésszetek! http://www.deere.com/
Ezekkel jöttek Pestre tüntetni, hogy "nincs pénz", "éhen halunk"... a jó anyád hal éhen! Fogd már fel, hogy 4 holdon nem lehet megélni, össze kell állni, céget alapítani és több száz hektáron termelni....

...és az se igaz, hogy ne lenne piacunk. Mikor a Nyíregyházi konzervgyárban voltam, ott mondták, hogy: NEM TUDNAK ANNYI KONZERVET GYÁRTANI, hogy AZ OROSZOK NE VENNÉK MEG AZ UTOLSÓ DARABIG. Zöldség konzervet.

...és ki is fizetik. (Még ha nem lenne pénzük, gázuk akkor is lenne... de kinek kell az? he?)

...de nekünk az "Oroszoktól semmi nem kell!" ...., hogy ezt ki mondta azt majd egyéni szorgalomból ki-ki kiderítheti.

Úgy fest mára jutott még egy rant.

@motifator:
Sajnos igazad van! Túl nagy terhek vannak a vállalkozásokon...
...de ezért nem fizetik be az adókat! Így nincsen pénz! Azaz a többitől, aki befizeti még többet kell beszedni...akinek így ez túl sok és nem fizeti be...
...de így nincs pénz és a többitől még többet kell szedni...

...stb. Azaz, nem kellene ilyen nagyok legyenek a terhek, ha jobb lenne az adómorál. De nem az és ha csak úgy "csökkentenék" a terheket, mi a garancia arra, hogy ezután befizetik? Eddig is jól eltudták rejteni a pénzt, millió bírság és ellenőrzés és gigantikus seggbebaszás ide-vagy-oda...
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Próféta

#1731
Quote from: Én on 2009-04-15, 00:32:29
A támogatáshoz meg egyebekhez: nem kaptunk véletlenül az EU-tól KIBASZOTT SOK PÉNZT a helyzet kezelésére?
Nem tudom, hogy most EU vagy IMF forrásokból (nekem is utóbbi rémlik, az EU egész eddig évekig pumpált, nem feltétlen tud pont most ráadást), de lényeg, hogy az MNB a két-három héttel ezelőttihez képest alaposan megerősítette a forintot (már megint ad egy eurót 290 forintnál kevesebbért), pont a nagyon rosszul járók (hitelek, megdráguló termékeket kifizetni nem tudók, etc.) fájdalmainak enyhítésére. Csak persze ez sokba kerül, amit megint adósságból tudunk fedezni. És mellékhatásként az immár sok éve érdemein felül drága forint nehezíti az exportot (mennek is csődbe az exportőrök), és túlságosan vonzza az importot, ami persze nem tesz jót se a hazai termelőknek, se a folyó fizetési mérleg hiányának. Ez utóbbi pedig asszem a költségvetés hiányát is még tovább rontja, mintegy bónuszként (ezt olvastam valahol, nem látom át, nem tuti).

Ez persze nem az egyedül üdvözítő vezérigazság, csak jelezni akartam, hogy ilyen is van. Ez az egész szerintem túl komplex ahhoz, hogy laikusként átláthassam. Annyi erőm, tehetségem és energiám pedig nincs, hogy az ökonómia nemes tudományának teljes releváns irodalmát alaposan áttanulmányozzam, kritikus/szkeptikus szemmel feldolgozzam, és megalapozott véleménnyé szintetizáljam. Ez van.

Flaser vs. Fazék: ez úgy van, hogy az adócsalás és az adóemelés két, egymást pozitív visszacsatolással erősítő jelenség. Mint csomó minden más a gazdaságban, meg úgy általában az életben. A "másik hagyja abba!" nem feltétlenül célravezető. Félreértés ne essék, az "én abbahagyom, hátha a másik is" szinte sosem az :(

Quote from: motifator on 2009-04-15, 00:46:54Semmi sincs ingyen. Amiért nem fizetsz, és nem úgy adták ajándékba, azt loptad.
Milyen szerver fórumán is vagyunk? :D May I see your download list, please?  :ejnye: /kidding


Fazék

igen. kimondtad a lényeget, olyan rendszer kéne, ahol ezekre nincs szükség. de ennek a megteremtése nincs a céljaik között. kedves vezetői rétegünk (kivétel nélkül) meg van győződve róla, hogy a végtelenségig lehet szipolyozni, szopatni a népet. meglátjuk.

jelenleg bármilyen vállalkozáshoz betérhet tetszőleges állami ellenőr és szétbüntetheti a csődig. itt tartunk. nem lehet a folyamatos rohadt kedvük szerinti változtatásokat folyton lekövetni és betartani, nekünk valamikor dolgoznunk is kell, hogy megtermeljük, amit ellophatnak. csak a legszebb példa az elmúlt időkből, a TEAOR számok voltak. kitalálták, hogy kötelező lesz, minden vállalkozás szépen intézze el, legalább vmi 60k körüli összeget be kellett fizetni utána, stb. majd 1-2 héttel az életbe léptetése és ellenőrzése előtt, bejelentették, hogy még sincs szüksége erre, és az egyik kedves politikusunk kb nevetve megjegyezte, hogy aki meg elintéztette, az "érezze magát jó magyarnak"...
ugye nem kell ide 3 sornyi szitokszót vésnem, hogy éreztessem a véleményemet?

szerk:
Quote from: FlaserMásrészt: az EU támogatást azért sem tudja az ország egy jelentős része kihasználni, mert nem képesek az agyukba verni, hogy ehhez VÁLTOZTATNI KELL! Különféle minőségbiztosítási rendszereket, minimális technológia - és így gazdasági feltételeket kell bevezetni!...
...és hülye paraszt még mindig azon a 4 hold földön akar megélni! Tudjátok mennyi egy szaros John Derre traktor, amit még így is megvettek állami támogatásból? Böngésszetek! http://www.deere.com/
Ezekkel jöttek Pestre tüntetni, hogy "nincs pénz", "éhen halunk"... a jó anyád hal éhen! Fogd már fel, hogy 4 holdon nem lehet megélni, össze kell állni, céget alapítani és több száz hektáron termelni....
100%-osan egyetértek. éljen a rendszerváltás, rohadt tsz-eket szétverni, mindenki dörzsölte a tenyerét, hogy húú de jól meg fogok élni a kicsiny földemből, most meg sírnak.

Quote from: Flaser...és az se igaz, hogy ne lenne piacunk. Mikor a Nyíregyházi konzervgyárban voltam, ott mondták, hogy: NEM TUDNAK ANNYI KONZERVET GYÁRTANI, hogy AZ OROSZOK NE VENNÉK MEG AZ UTOLSÓ DARABIG. Zöldség konzervet.

...és ki is fizetik. (Még ha nem lenne pénzük, gázuk akkor is lenne... de kinek kell az? he?)

...de nekünk az "Oroszoktól semmi nem kell!" ...., hogy ezt ki mondta azt majd egyéni szorgalomból ki-ki kiderítheti.
szintén egyetértés.

+ sorra zárjuk be a gyárakat, Mo-n lassan nem termelünk semmit. ennek is csakis jó eredményei lesznek...

motifator

Quote from: Próféta on 2009-04-15, 00:59:20
Quote from: motifator on 2009-04-15, 00:46:54Semmi sincs ingyen. Amiért nem fizetsz, és nem úgy adták ajándékba, azt loptad.
Milyen szerver fórumán is vagyunk? :D May I see your download list, please?  :ejnye: /kidding
Dear Sir, you won big time :D

Fazék: akkor nagyjából egyetértünk. Én csak le akartam írni, hogy szerintem miért néznek csúnyán az alkalmazotti réteg tagjai a vállalkozókra. De nincs értelme a különböző rétegeknek egymás nyakának ugrani, együtt ülünk a szarban, mindannyiunkat szopatnak rendesen, ilyenkor nem egymást kéne ölni... De hogy kedvenc Király Lindánkat idézzem: hát magyarok vagyunk, nem? :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

Ezek szerint valamit félreértettem a hírekben még annak idején, azt hittem, ez színtiszta EU-pénz.
Agrártéma: bevallom fogalmam sincs, ez hogy jön ide, de igazad van. Gondolom a termelőnek egyszerűbb a régi, bevált módszerekből megélnie - vagyis egyszerűbb lenne, de az már nem igazán kompatibilis a jelenkorral.

A legszebb az egészben, hogy még a nagy megszorítások közepette sem gondolhat senki arra, hogy a multikat megadóztassa az állam, mert egyrészt szerződések, másrészt húznák el a belüket, azt meg most nem tudánk pótolni. Kívülről-belülről szipolyozzák az országot, ha betartjuk a törvényeket, ha nem, ez van. Tényleg fogalmam sincs, van e valami kiút ebből, esetleg ha lesz még egy világforradalom, és nem megint a fasz rossz végén leszünk... De azt valószínűleg már úgyse érnén meg, mert agyonlőnének a románok. :D
Én kiszálltam.

Kuroi Tenshi

#1735
Quote from: Flaser on 2009-04-15, 00:12:18
Akartam valami szépet írni a "mindig a fejesek tehetnek róla" hozzászóláshoz, de Atilla megelőzött, itt van a hunyó: az egész ország Pató Pál urasan baszik akár egy téglát is arrébb rakni, ha ahhoz az ő saját, külön bejáratú, egyéni erőfeszítése kell.

Ami meg a gazdaság támogatását illeti:
Nincs miből.

adómegkerülésben/adócsalásban

Minderre rátesz egy lapáttal a tökéletes norma be-NEM-tartás, a paternalizmustól örökölt politikai közöny és csodavárás a vezetőktől, a felelősség vállalás teljes hiánya (és itt nem csak a tettekért, hanem a létért vállalt felelősség, azaz nem csak vagyok, hanem TESZEK! a létemért!)....

Evvel azért nem teljesen értek egyet, mert a mostani helyzet
súlyossága egyértelműen a gazdaságpolitikai semmittevésnek,
felelőtlen és értelmetlen pénzszórásnak, reformok tologatásának
tudható be, itt igenis felelős az ország vezetése.

Gazdaság-élénkítésre, támogatásra lett volna miből: ha nem
értelmetlen gigaprojektekre vesztegetik a pénzt, pl. A többire
is szükség van/lett volna, amit említettél, de vannak még egyéb
források: állami szervek, intézmények rendkívül trehányan
gazdálkodnak, sok pályázatnak, támogatásnak pedig hiányzik
az átláthatósága, kissé opalizál az az üvegzseb...

Tegyük azt is hozzá, hogy azért adóztatás, járulékok, egyebek
szintjében is az élmezőnyben vagyunk... magyar adórendszer
köztudott rákfenéje, hogy olyan magasak az adók és járulékok,
hogy a legtöbb kkv tönkremenne, ha mind kifizetné.

Sajnos a norma-be-nem-tartásban, felellőség-nem-vállalásban
elöl jár példaként a politikai elit...


Ó látom jött még:

Quote from: Flaser on 2009-04-15, 00:53:32
...másrészt a pénzt a világbanktól nem kaptunk a válságra. Hitelünk van, ami nem ugyanaz. Figyelem, ez fontos:

M.O. államadóssága már így is eszméletlen nagy.

Fogd már fel, hogy 4 holdon nem lehet megélni, össze kell állni, céget alapítani és több száz hektáron termelni....

...stb. Azaz, nem kellene ilyen nagyok legyenek a terhek, ha jobb lenne az adómorál. De nem az és ha csak úgy "csökkentenék" a terheket, mi a garancia arra, hogy ezután befizetik? Eddig is jól eltudták rejteni a pénzt, millió bírság és ellenőrzés és gigantikus seggbebaszás ide-vagy-oda...

Igen, így van.

Ez is.

Ez viszont túlságosan sarkítás. Akinek mindössze 4 holdja van, az hogy
termeljen több száz hektáron... a birtokszerkezet túlságosan elaprózott,
hogy csak úgy ekkora területekre össze tudjanak állni. Nem néztem a
tüntetőket, de szerintem nem john deere traktorokkal ment a többség.
Megérthetőek ők is: az akkori (meg a mosti is) agrárpolitika nem
kedvezett nekik, sokaknak (főleg a kistermelőknek) nem-gazdaságossá
tette a termelést, és így nem maradt megélhetési forrása.

A kettő (adóteher - adómorál) összefügg. Az adómorál nem fog csak
úgy önmagától megjavulni (főleg, ha ez a tönkremenetelt jelentené),
ahhoz előbb az adók és járulékok mértékét kéne csökkenteni, majd
szigorúbb ellenőrzést bevezetni, kiskapukat zárni.

Quote from: Próféta on 2009-04-15, 00:59:20
És mellékhatásként az immár sok éve érdemein felül drága forint nehezíti az exportot (mennek is csődbe az exportőrök), és túlságosan vonzza az importot, ami persze nem tesz jót se a hazai termelőknek, se a folyó fizetési mérleg hiányának. Ez utóbbi pedig asszem a költségvetés hiányát is még tovább rontja, mintegy bónuszként (ezt olvastam valahol, nem látom át, nem tuti).

Ez persze nem az egyedül üdvözítő vezérigazság, csak jelezni akartam, hogy ilyen is van. Ez az egész szerintem túl komplex ahhoz, hogy laikusként átláthassam.

Pedig jól látod, ez így van.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-15, 01:25:16Nem néztem a tüntetőket, de szerintem nem john deere traktorokkal ment a többség.
Nakedape anno post-olt is pár képet, volt ott Lamborghini traktor és minden egyéb finom márka bőven :)

motifator

Na ez a multi dolog is furcsa. Én itt Debrecenben egy multinak dolgozok. 2011-ig adómentessége van, ez azt jelenti, hogy nem kell a profitja után adót fizetni. Ez óriási kedvezmény a cégnek. De ha jobban megnézed, a cégem közel 1000 embernek ad munkát, utánuk törvény szerint fizeti a TB járulékot, az adókat és miegymást. A helyi iparűzési adóról, ami az önkormányzatnak megy már ne is beszéljünk. Szal lehet, hogy nem fizet a profit után, de azt nem lehet mondani, hogy nem adóztatják meg, azért 1000 alkalmazott után fizetni a pénzeket nem kis dolog, és annak az 1000 embernek így vacsora kerül az asztalra esténként.
Ott van például Nagykálló. Macska a kő meg szökő a kút (aki nem ismerné jó kis tirpák underground hip-hop hallgassátok!!! :D), szép szobrot avattak nemrég, az egész város fejlődik. Mindezt miből? Jórészt abból az évi 600 millió forintból, amit a Benetton gyár az önkormányzatnak iparűzési adó címén befizet.

Szal nem ilyen egyszerű a képlet, hogy fújmultiadóztassákmeg!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Quote from: Én on 2009-04-15, 01:11:03
A legszebb az egészben, hogy még a nagy megszorítások közepette sem gondolhat senki arra, hogy a multikat megadóztassa az állam,

... pont a multik fizetik a legjobban az adókat, járulékokat
(persze itt is vannak bőven kivételek), inkább a kkv-rétegre
jellemző az adóelkerülés. A multik inkább másban utaznak
(megbízási költségek, transzferárazás, stb).

Quote from: Fazék on 2009-04-15, 01:28:11
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-15, 01:25:16Nem néztem a tüntetőket, de szerintem nem john deere traktorokkal ment a többség.
Nakedape anno post-olt is pár képet, volt ott Lamborghini traktor és minden egyéb finom márka bőven :)

Látványos kisebbség, miközben a többség nyomorog :mittomen:
legalábbis a statisztikák, tanulmányok, felmérések ezt mutatják.

Én

Quote from: motifator on 2009-04-15, 01:33:53
utánuk törvény szerint fizeti a TB járulékot, az adókat és miegymást. A helyi iparűzési adóról, ami az önkormányzatnak megy már ne is beszéljünk.
Ez alap. Én arra gondolok, hogy már elveszik lassan a 11-12. havi nyugdíjat/fizetést is (in b4 hurr durr), de még mindig nem fordulnak oda. De mint azt leírtam, nem is lenne rá gyakorlati lehetőség.

K_T: you missed my point.