Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Sztem itt most te tévesztesz el valami pontot ;)

Quote from: Én on 2009-04-15, 01:38:24
de még mindig nem fordulnak oda.

Hova fordulnak? Mit? Már így is egy rakás adót és járulékot
fizetnek a multik (ami a kkv-knek nem szokása). Itt nem a
multikat kell tovább adóztatni, hanem en bloc a teljes adó-
és járulékrendszert átalakítani, a munkavállaláshoz kapcsolódó
adókat és járulékokat csökkenteni -- ez pedig minden munka-
adóra vonatkozik, kkv-ra és multira egyaránt.

motifator

Quote from: Én on 2009-04-15, 01:38:24
Quote from: motifator on 2009-04-15, 01:33:53
utánuk törvény szerint fizeti a TB járulékot, az adókat és miegymást. A helyi iparűzési adóról, ami az önkormányzatnak megy már ne is beszéljünk.
Ez alap.
Ez alap? Nézz szét a KKV szektorban, aztán mondd, hogy ez alap.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

Azért mondtam a multikat, mert ugye onnan kéne pénzt elszedni, ahol van, és az állam meg nagyon onnan akar elszedni, ahol nincs  :redface: De ez naiv, tudom.

Quote from: motifator on 2009-04-15, 01:45:26
Ez alap? Nézz szét a KKV szektorban, aztán mondd, hogy ez alap.
1... 2... 3... Na, szóval nem úgy értettem, hogy mennyire tisztességesen fizetik, hanem az az alap, hgy ez rájuk is ki van szabva. (vagy helyi iparűzési geci csak rájuk van?)

motifator

Értelek Én (pun intended :D), csak az a baj, hogy ha a multikat nekiállnának keményen megadóztatni, azok húznának el innen a fenébe. A multi már csak ilyen állatfajta. Könnyű acélszerkezetes épületet 2 hónap alatt fel lehet húzni Romániában, az egész gyártósor fel kamionokra, és kb. 5 hónapnyi adóból el is költözött az egész cég. Viszont a multik az általam előbb leírt dolgok miatt még mindig hasznosak a társadalomnak, ezért aztán nem volna bölcs döntés elüldözni őket.

De értem, hogy mit mondasz, valahol igazad is van, de... Ábazz, nehéz kérdések ezek  ^^" Inkább jó éjszakát!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

Gondolom vágod, hogy már írtam, csak emlékeztetőként:
Quote from: Én on 2009-04-15, 01:11:03
sem gondolhat senki arra, hogy a multikat megadóztassa az állam, mert egyrészt szerződések, másrészt húznák el a belüket, azt meg most nem tudánk pótolni.
:D

Kuroi Tenshi

Quote from: Én on 2009-04-15, 01:49:04
Azért mondtam a multikat, mert ugye onnan kéne pénzt elszedni, ahol van, és az állam meg nagyon onnan akar elszedni, ahol nincs  :redface: De ez naiv, tudom.

Néhány afrikai és dél-amerikai ország régen megpróbálta, azóta is
ott tartanak... szerintem nekünk az államcsőd-tutibukás nem
hiányzik még pluszba.

A nagyvállalatok kevesebb fővel nagyobb hozzáadot értéket (-> GDP)
termelnek, fizetnek 1001 adót és járulékot.
kkv-k értékben keveset adnak hozzá, de sok embert foglalkoztatnak,
belőlük kisebb adóbevétele van az országnak a már említett magas
fokú adóelkerülés miatt.
Tehát tényleg "onnan van a pénz elszedve, ahol van", ha már evvel
a leegyszerűsítő megközelítéssel élsz.
Aztán még ott vannak az állami vállalatok, ahol munka nem folyik, csak
pénz el... ezeket kéne elszámoltatni, piaci teljesítményre bírni, máris
jobban állnánk...

Ez a "multik így, multik úgy" dolog egy elkorcsosult, önmagából
kicsavarodott politikai-ideológiai faszság. A multinak megvannak a
maga veszélyei és hátrányai, de fel vannak fújva az előnyeihez,
lehetőségeihez képest, mert a magyar termelők, cégek, stb
rugalmatlansága, innováció-, fejlesztés/fejlődés-hiánya (amiért
ha magukon kívül még valakit, akkor inkább a kormányzati
politikákat vagy azok hiányát kéne okolni, mint a multikat) kiváló
táptalaj ennek a fújmultik dolognak.

Én

Spec én nem multik vs kkv-ra gndoltam, hanem multik vs szegényemberre. Mert bizony az utóbbit nyúzzák, nemigen van mit szépíteni. Lehet, hogy ebben nem fogalmaztam világosan, de nem arra gondoltam, hogy kit kell adóztatni - arra gondoltam, hogy kit kell jobban adóztatni. Egy rakás ember lassan éhenpusztul, télen megfagynak, de onnan van elvéve a pénz, ahol van? Ezeknek az embereknek a terheit növelik arányaiban jobban pedig (nem a vállalkozóét, hanem az emberekét en block) ... Vagy itt is félreértek valamit? Kurva álmos vagyok igazság szerint.
De leírom 1001edjére is: tisztában vagyok vele, hogy őket nem lehet sarcolni, és azzal is, hogy szükségünk van rájuk. Dayum.

tl;dr: nem a sanyarúkat kéne továbbsanyargatni. Vagy én fogalmazok mocskosul szarul, vagy ti mentetek át borítékkal szövegértésből...

ED: kezdek rájönni, hogy mit értettél félre. Nem arra gondoltam, hogy a kkv jobban van adóztatva, mint a multi, arra, hogy a közemberekből szipolyozzák a mégtöbb pénzt, pedig már így sincs nagyon miből. Persze a népnek kell eltartania magát (magát...::)) de közben meg ilyen cégek még ilyen állapotban is vígan adómenteskednek itthon. Tudom, tudom, de nem írom le mégegyszer.

sirtomi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-15, 03:06:47

Aztán még ott vannak az állami vállalatok, ahol munka nem folyik, csak
pénz el... ezeket kéne elszámoltatni, piaci teljesítményre bírni, máris
jobban állnánk...

Állami intézmények felhúztak az utóbbi időben.
Pécsen van minden évben karácsonyi és húsvéti várás. Idén mindkettő majdnem elmaradt mert nincs rá pénz, meg idő. Az egész napi kávézásra a városban, meg az épületben a minden szinten megtalálható darabonként 200 ezer forintos bőrfotelre van pénz, de egy vásárra és vele kapcsolatban kultúrális eseményekre éves szinten 10 millió forint nincs. Ráadásul a nőnek az ilyen események szervezése lenne a feladata, de nincs rá ideje. Szét tudnám verni az ilyenek pofáját.

Kvikveg

Ez mar regebbi, egy blogon olvastam:
Quotehttp://www2.privatbankar.hu/html/cikk/kommentar.php?kommentar=22617

legszebb resz:

" A magyar gazdasági növekedés a leggyengébb az EU-ban, és ezt magas infláció kíséri. Ennél is rosszabb azonban, hogy jóllehet az ikerdeficit csökken, a magyar gazdaságra túlméretezett közszféra nehezedik, amely a GDP-nek mintegy a felét "lenyeli", áll az elemzésben. A Financial Times szerint még gazdag nyugat-európai országok is küszködnek, hogy ilyen közkiadási szintek mellett fenn tudják tartani versenyképességüket; a közepes jövedelmű Magyarország "igazi küzdelem elé néz"."

Ami szinten botranyos.

Rantot toroltem, ugyis ismeritek ami benne van.

Itt Agyarorszagon kokemenyen megy az allam vs allampolgar meccs, es ez igy is marad amig alapvetoen nem valtoztatnak.

En mondjuk kezdetnek orulnek, ha Budapesten a legszennyezettseget csokkentenek. Nem ohajtok tudorakban felfordulni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Én on 2009-04-15, 03:29:16
De leírom 1001edjére is: tisztában vagyok vele, hogy őket nem lehet sarcolni, és azzal is, hogy szükségünk van rájuk. Dayum.

Mi pedig 1002edszerre is leírjuk, hogy a multikból annyit sajtolnak ki, amennyit csak lehet. Egy picivel több és már mennek is el innen, több ezer munkahellyel együtt.

Quotetl;dr: nem a sanyarúkat kéne továbbsanyargatni. Vagy én fogalmazok mocskosul szarul, vagy ti mentetek át borítékkal szövegértésből...

Bocs, de szerintem te vagy valahol lemaradva.
Mindenki egyetért azzal, hogy nem kéne már továbbszipolyozni az embereket. K_T is többször leírta már, hogy az adórendszer átalakítására lenne szükség. Azt pedig úgy kéne, hogy a munkát támogassa, tehát igenis csökkenteni kéne a szociális háló méretét és csökkenteni kéne a munkára nehezedő terheket (adó- és járulékcsökkentések) munkavállalói és munkaadói részről is. Előbbi esetében nagyobb lenne a munkavállalási kedv (és nem segélyből akarnának megélni), utóbbit pedig munkahelyek teremtésére motiválnák az alacsonyabb költségek (ez növelné az adóbevételeket, ráadásul így talán nem 50 órás heteket kéne nyomniuk átlagban a versenyszférásoknak, ami kisebb stresszel járna, ami pedig a TB-re van jó hatással). És még lehetne sorolni, milyen előnyökkel járna.

kikuchiyo

A tegnapi link is jó kis szardobáló versenyhez vezetett, jöjjön a mai:

Aktuális légköri CO2-szintek

tl;dr: We're fuuuuucked.

inb4 K_T ;)
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-15, 16:12:01
A tegnapi link is jó kis szardobáló versenyhez vezetett, jöjjön a mai:

Aktuális légköri CO2-szintek

tl;dr: We're fuuuuucked.

inb4 K_T ;)
"Everyone stay calm! This is not happening! "

Nakedape

Quote from: Fazék on 2009-04-15, 16:35:27
Quote from: kikuchiyo on 2009-04-15, 16:12:01
A tegnapi link is jó kis szardobáló versenyhez vezetett, jöjjön a mai:

Aktuális légköri CO2-szintek

tl;dr: We're fuuuuucked.

inb4 K_T ;)
"Everyone stay calm! This is not happening! "
in b4 we are not sinking?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én

Quote from: .Attila on 2009-04-15, 11:42:01
Mi pedig 1002edszerre is leírjuk, hogy a multikból annyit sajtolnak ki, amennyit csak lehet. Egy picivel több és már mennek is el innen, több ezer munkahellyel együtt.
Bocs, nem bírom megállni.
Miért? Miért kell 1002-edjére is leírni? Ez mostmár direkt valami szopatás? Nem írtam ugyanezt le direkt minden posztom végén? Még mindig nem világos, hogy ezzel (a ténnyel, amit idéztem tőled) tisztában vagyok? Csak naiv elképzeléseimet tártam fel multikkal kapcsolatban, és kb 9000-szer hozzátettem, hogy ez úgysem lehetséges, pontosan az említett okok miatt.

A másodikra: lehet hogy mindenki egyetért vele, én csak azt próbálta jelezni, hogy végig erről beszéltem.

/shit

Rounin


Én

De nekem már olyan szavazó kopogtatásszelvényem is van! :F



noriko

1. "első fokú ítélet" ---> hol van még a börtön! (bár ha idén februárban indult a tárgyalás, akkor ez meglepően gyors lezárás volt :eek:)
2. ha ennyire kardoskodnak, akkor hogyhogy még most is megy az oldal?  ::) (mondjuk svéd eljárási törvényeket megintcsak nem ismerem)
3. LOL @ szimpátiatüntetés
"I wish I could, but I don't want to."

Moha

Azért kíváncsi vagyok, mi lesz a végkifejlet. PirateBay eddig annyira hangoztatta, hogy "érinthetetlen" és pellegérre állította az összes kiadót és jogvédőt (ugyebár a "nyugodtan küldjetek még WC papírt" levelek  :muhahah: )
Úgy tűnik, most visszanyalt a fagylalt?

Az tuti, hogy ha elbukik az oldal, akkor hatalmas visszaesés lesz a torrent forgalomban. Nagy tracker és túlságosan is támaszkodnak rá.

NLZ

Ez még csak elsőfok, jön a felleblezés.
[reserved]

Moha

Quote from: NLZ on 2009-04-17, 15:13:27
Ez még csak elsőfok, jön a felleblezés.
Magyarán még hónapokig simán elhúzódhat az egész...

NLZ

Quote from: Moha on 2009-04-17, 15:14:57
Quote from: NLZ on 2009-04-17, 15:13:27
Ez még csak elsőfok, jön a felleblezés.
Magyarán még hónapokig simán elhúzódhat az egész...
Inkább úgy egy évre tippelnék. :)
[reserved]

White SeeD

Azért nem oylan gyorsak. Az indexes cikkböl:
"2008 januárjában emeltek vádat Svédországban"
Gyak több mint 1 éve megy a dolog.

A mostani még valóban nem a végleges. Viszont szerintem ennyi elég, hogy vérszemet kapjanak a kiadók meg a terrorszervezetük, hogy hasonló eljárást kezdeményezzenek tömegével ilyen oldalak ellen.

Hát még ha a legvégén vesztenek... :frown:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

noriko

Azért nekik sem olcsó mulatság perelgetni, szóval kivárni mindenképp kivárják az eredményt.
A TPB ügy meg akár még a Supreme Court-juk elé is mehet, mert elég precedens értékű. Ami további időhúzást jelent, úgyhogy egy darabig tuti nem lesz jogerős ítélet.
"I wish I could, but I don't want to."

Moha

Quote from: noriko on 2009-04-17, 15:36:30
Azért nekik sem olcsó mulatság perelgetni
Ja, de arra mindig van pénzük. :D De az, hogy elérhető áron forgalmazni a dolgokat, hogy az ember több dolgot vegyen meg eredetiben... azt neeeeem. :P

Kvikveg

Quote from: Moha on 2009-04-17, 16:13:35
Quote from: noriko on 2009-04-17, 15:36:30
Azért nekik sem olcsó mulatság perelgetni
Ja, de arra mindig van pénzük. :D De az, hogy elérhető áron forgalmazni a dolgokat, hogy az ember több dolgot vegyen meg eredetiben... azt neeeeem. :P
Neten kereshetove tenni a boltok kinalatat - neeem.
Megvehetove tenni a kint futo sorozatokat, hogy ne 3eves kesessel lehessen csak megnezni oket - neeem.
Megj: lehet, hogy csak nekunk draga, a mi fizetesunkkel?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Zene mindehol ilyen irreálisan drága, de pl most olvastam valahol, hogy a Blu-Ray filmek külföldön kb a felébe kerülnek, mint itthon. Ami itthon 9-10e Ft, az Ny-Európában 4-5e Ft-nyi Euro.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Quote from: Cobra on 2009-04-17, 18:38:24
Zene mindehol ilyen irreálisan drága, de pl most olvastam valahol, hogy a Blu-Ray filmek külföldön kb a felébe kerülnek, mint itthon. Ami itthon 9-10e Ft, az Ny-Európában 4-5e Ft-nyi Euro.
Kedves. És hozzánk képest 3x-4x annyit is keresnek nyugaton...  ::)

NLZ

[reserved]