Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Failure is the default option

.Attila


Moha



kikuchiyo

Failure is the default option


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-22, 13:11:23
K_T

Jelen.
Peak oil = overrated.
"Készlet" közgazdasági jelentése: adott ár mellett gazdaságosan
kitermelhető mennyiség. Ez semmit nem mond arról, hogy mennyi az,
amennyit magasabb ár mellett ki lehet termelni (szub-marginális készlet).
Most $50 körül ingadozik az olaj határidős, ha tartósan felmenne $100
fölé, akkor újra kéne mérni és árazni a készletet.
Olajból rengeteg van még pl. olajpalában, csak drága kinyerni belőle.
De az olaj kereslete árrugalmatlan, és csak nagyon hosszú távon válik
rugalmassá, így kereslet meglesz rá, főleg, ha a fejlődők rohamosan
növekvő fogyasztását is hozzáadjuk.

Szerintem a peak oil egy sokadrendű tényező.
Ha már katasztrófa-szcenáriót akarsz, akkor metán-hidrátok/klatrátok
"chlathrate gun" hipotézist nézd meg; egyesek szerint a klatrátokból
óriási mennyiségű metán felszabadulása és egy gyors 6°C-os felmele-
gedés okozta a Perm-Triász kihalási eseményt ("The Great Dying"),
amiben a fajok kb 95%-a kihalt.
Valószínűbb azonban a kevésbé látványos termésátlag-esés, éhezés,
mezőgazdasági átrendeződés, ivóvízproblémák terjedése, egyre több
természeti kár, túlnépesedés migrációs hulláma, járványok, stb.

Moha

Mindegy, a végeredmény ugyanaz: We are going to die! :P

kikuchiyo

Failure is the default option

.Attila

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-22, 13:46:28
Témaváltás:

Íme, egy fasz.

Quote(A szerző a Magyar Hanglemezkiadók Szövetségének munkatársa.)

Sok értelme van egy végtelenül szubjektív cikket megírni.

NLZ

Quote from: .Attila on 2009-04-22, 13:59:56
Quote from: kikuchiyo on 2009-04-22, 13:46:28
Témaváltás:

Íme, egy fasz.

Quote(A szerző a Magyar Hanglemezkiadók Szövetségének munkatársa.)

Sok értelme van egy végtelenül szubjektív cikket megírni.
Ez az Index, mit vársz tőlük?  ::)
[reserved]

Nakedape

Quote from: NLZ on 2009-04-22, 14:08:06
Quote from: .Attila on 2009-04-22, 13:59:56
Quote from: kikuchiyo on 2009-04-22, 13:46:28
Témaváltás:

Íme, egy fasz.

Quote(A szerző a Magyar Hanglemezkiadók Szövetségének munkatársa.)

Sok értelme van egy végtelenül szubjektív cikket megírni.
Ez az Index, mit vársz tőlük?  ::)

nem az index írta, és sztem meg pozitív, h az index lehoz egy ilyet, úgy, hogy odaírja, h kik írták, mert joga van neki is elmondani, és legalább a széles közönség is megtudhatja, hogy egy fasz :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution



motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kikuchiyo

Failure is the default option



Darkstar

Quote from: White SeeD on 2009-04-23, 18:48:01
http://index.hu/tech/jog/2009/04/23/uj_targyalast_ker_a_pirate_bay/

:zomg: :lol:


QuoteA bíró a svéd rádióban azt mondta, egyáltalán nem befolyásolta őt az ítélet meghozatalában, hogy tagja ezeknek a szervezeteknek, és nem érzi, hogy bármiféle érdekütközés lenne a dologban.

Hahaha oh fucking wow.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nakedape

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-23, 15:18:45
Update 2:
http://szily.blog.hu/2009/04/23/title_83752

:lul:


Quote from: Darkstar on 2009-04-23, 20:13:18
Quote from: White SeeD on 2009-04-23, 18:48:01
http://index.hu/tech/jog/2009/04/23/uj_targyalast_ker_a_pirate_bay/

:zomg: :lol:


QuoteA bíró a svéd rádióban azt mondta, egyáltalán nem befolyásolta őt az ítélet meghozatalában, hogy tagja ezeknek a szervezeteknek, és nem érzi, hogy bármiféle érdekütközés lenne a dologban.

Hahaha oh fucking wow.

ez egyre jobban tetszik
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


fullmoon88

Sziasztok!

Fullmoon88 (civilben Garai Timi) vagyok Szegedről, és egy kis segítséget szeretnék kérni mindazoktól akiknek ideje és kedve engedi ^^. A szegedi egyetem kommunikáció és média szakos hallgatója vagyok, és lehetőségem nyílt rá, hogy kicsit kutassam a szívemhez közel álló animés közösségek szokásait. Mivel a conok kapcsán is végülis egy társadalmi jelenséggé kovácsolódott kis csapatunk, és az anime/manga nemcsak különleges, de egyedi médium is, ezért gondoltam minket is kutathatnának egy kicsit hivatalosan.

Ehhez kezdetnek összeállítottam egy 30-40 kérdést tartalmazó kérdőívet a Google segítségével, ami még változhat. A reprezantivitáshoz 1200 emberke kellene nekem, aki ügyesen kitölti, elméletileg persze, de mivel ez csak egy kis tanulmány lesz, kezdetben elég lenne 600 lelkes jelentkező is nekem, legfeljebb a 600 ember válaszát részletesebben elemzem. Eddig a kérdőívet egyébként 592-en töltötték ki, szóval már nem kell sok, csak 8 lelkes vállalkozó szellemű fanra van szükségem. ^^.

Ez a felhívás eddig 9 fórumra került ki (manga.hu, aoianime, sakura con fóruma, anime addicts, Mondo Magazin, AnimeStars Magazin, Animax, DHARMA és a szegedi SZMAK fórumára), illetve iwiw-es klubbokban is terjesztettem.

Íme a kérdőív: http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=cHIxQlhmMmNvTGdrUk5ZbFVhV2hHQnc6MA..

A tanulmányomat május 15-ig kell leadnom, utána a honlapomon elérhető lesz a kérdőív kiértékelése és néhány adat is, így akiket érdekel, elolvashatják. Oldalam: http://www.fullmoon88chan.extra.hu/index.html

Ha bármilyen kérdésetek van a kérdőívvel kapcsolatban, vagy hiányoltok belőle valamit, minden kritikát, és véleményt szívesen fogadok! ^^

Member

Ó, ezt én már de régen kitöltöttem...

Valamit nagyon hiányoltam belőle: Az az animés réteg (igaz, elég vékony), amelyiknek fontos az anime, de nem pózerkedik vele (=3 szót beszél japánul, de azt állandóan, animus cuccokat hord/jpop-ot hallgat naphosszat), teljesen elveszett egy másik fórumon adott értékelésedben. Vagy ennyire nem is jelent meg az értékeléskor? De minden más rendben.

Én

Most kitöltöttem, csak 2 dolog zavart: véletlenül bejelöltem egy kihagyandó kérdésnél egy választ, és nem tudtam visszavonni, meg hogy nem volt "pár naponta" lehetőség a milyen gyakrannál (nameg a bennem élő NGE-fag hiányolta a felsorolásból... :__devil:  :D).

Kvikveg

Done. Bar most hogy belegondoltam en inkabb ex-animesnek szamitok. Nem emlekszem mit neztem az elmult 1 ev alatt.  :zomg:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

én is írtam, de fan nem vagyok, de nem baj, legalább hatunk, a kiugró értékek, pár alap statisztikát jól tudnak befolyásolni :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

SaiyaGin