Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Én

Quote from: Tycho on 2009-05-21, 00:21:03
...
Igen, lehet megtennénk. Ezért TILOS ilyeneket fogyasztani.
Így belegondolva lehet rossz ürgénél dobtam fel ezt a témát, mert valamennyire különleges eset, de a többi kevésbé :S

motifator

@Tycho: Remélem nem csak trollkodsz, mert  :tezsvir:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Ramiz

Quote from: motifator on 2009-05-21, 00:27:11
@Tycho: Remélem nem csak trollkodsz, mert  :tezsvir:

A drog liberalizálással kapcsolatban nem hiszem, de itt:

Quote from: Tycho on 2009-05-21, 00:21:03
Amúgy meg nézzetek magatokba, mit írtok, mit tennétek ezzel az ürgével... Minden egyes emberben benne van szinte az összes borzalom, amit ember ki tud találni... Csak a megfelelő pszichedelikus, vagy agyra megfelelően durván ható szer kell, és megteszed azt, amit itt írsz... Simán kinézem akármelyikőtökből, hogy egy kellően durva szerrel betépve meg is csináljátok.

- remélem én is... Már csak azért is, mert kicsit ellentmond a "minden drogot liberalizálni"-elvnek.
De ha komoly, itt a válasz:
[spoiler]Ez már túl van azon a szinten, hogy hát igen, szegény faszi, sajnáljuk kurvára... akármi miatt szedett be egy ilyen veszélyes szert, akármilyen rejtett, elnyomott ösztönöket hozott ez elő belőle, ha megtette, megérdemel mindent, amit csak egy emberrel el lehet követni... És ha mi elkövetnénk ilyesmit, ahogy te véled, ugyanezen szer hatása alatt, amit családi körben képesek voltunk bevenni stb, akkor mi is megérdemelnénk...[/spoiler]

Én amúgy nem ismertem ezt a szert, de ilyesmit soha nem szabadna engedélyezni. Egyébként én is a liberalizálás pártján vagyok, és nem azért, mert rohannék lőni magamat a sarki "drogériába" :) , hanem mert az a pénz mind maffiózók zsebébe megy, amiből amúgy lehetne egymillió parkot meg normális utakat építeni... mint ahogy most a dohány és pia adókból lehet.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék


Tycho

Motifator: nem trollkodok, bár lehet valaki annak veszi. :redface: azt lehet ellenőrizni, amit szabad csinálni is, mert azzal nem akarnak elbújni az emberek, azt sokkal nehezebb, amit eleve már a hátad mögött terveznek meg.

én: Nem.
LEHET, hogy megtennéd, ha ilyet fogyasztanál és betépve LEHET, hogy megtennéd, HA lenne rá lehetőséged. Mivel kéz alatt veszed, mivel otthon csinálod, mivel gyilkolsz érte, mert el tudsz bújni vele, mert el kell bújnod vele, ezért eleve már olyan állapotban vagy, hogy HA odajutsz, hogy megtennél ilyet, LESZ is rá lehetőséged. De igen, a PCPtől pl nagy eséllyel megvadulsz... ha eleve egy beteg vadállat vagy, akkor biztosan.

Ramiz: az elkövetett tett megérdemli méltó büntetését. Ha csak vodkázva csinálta volna ezt, akkor is ugyanazt érdemelné, ha józanon, akkor is. Van az a súlyos tett, amire nincs mentőkörülmény. Én akkor is csak nyilvános kivégzést adnék neki ajándékba, nyomatékosítva, hogy tettére nem mentőkörülmény a befolyásoltság. De ez se vigasztalná meg a gyerekét, vagy tenné lehetővé, hogy feldolgozza és normális életet éljen. Nem vagyok egy békebuzi, de amíg ez az 'apa' a társadalomtól elzárva van, véglegesen, addig leszarom, hogy mi van vele, a gyereke, akit egy életre elintézett, azzal mi lesz, az már viszont érdekel.

Amúgy meg a PCP pl iszonyatosan durva, de sok emberből nem ezt hozza ki. Viszont ennek a konkrét hatásai között van az, hogy ilyenné válhatsz, még akkor is, ha nem is lennél ilyen alapból.

Ramiz

Hú, milyen komoly témák mennek ma este mindenhol... :o

Mindegy, az a lényeg, hogy már csak elrettentésből és valamiféle ösztönös, állati bosszú/igazság érzetből azt gondolom, hogy ide nem kell bíróság...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fatal

Szerintem válaszoltam az Offtopicban. Ha abból nem világos, nem tudom jobban elmondani. Nem, egy sima fosszília egyáltalán nem sértene. Mint ahogy a vallás topicban említettem anno, evolúciópárti vagyok.

ED: OH, TEH HAXXOR
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Ramiz

Quote from: Fatal on 2009-05-21, 00:43:02
Szerintem válaszoltam az Offtopicban. Ha abból nem világos, nem tudom jobban elmondani. Nem, egy sima fosszília egyáltalán nem sértene. Mint ahogy a vallás topicban említettem anno, evolúciópárti vagyok.

ED: OH, TEH HAXXOR

Sorry, átvittem a megfelelő topikba. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

Quote from: Ramiz on 2009-05-21, 00:40:45
Hú, milyen komoly témák mennek ma este mindenhol... :o

Mindegy, az a lényeg, hogy már csak elrettentésből és valamiféle ösztönös, állati bosszú/igazság érzetből azt gondolom, hogy ide nem kell bíróság...

Nyilvános kivégzés, szépen felolvasott ítélettel, majd golyó a fejbe félcentiről, teátrálisan, az elítéltet méltóságától megfosztva, utolsó szóra nincs joga, utolsó kívánságát megtagadni. Mindenki örül, a gyerek nyomorék marad, de az emberek a valódi problémát feledve hazamennek a tévé elé vacsorázni egy megmagyarázhatatlan elégedettség érzettel a mellkasukban. Problémát nem old meg, de olcsóbb, mint etetni a társadalomba visszaereszthetetlen foglyot és valamiért nekem is tettszik. :jee:

Én

Quote from: Ramiz on 2009-05-21, 00:40:45
Mindegy, az a lényeg, hogy már csak elrettentésből és valamiféle ösztönös, állati bosszú/igazság érzetből azt gondolom, hogy ide nem kell bíróság...
Így van. Ugye, olyan fejlett ma már minden faszom, hogy a legtöbb ilyen állat lebukik, ugye? Ha mindet kivágeznék, szerintem a megtenné a hatását, őrültek ide vagy oda.

Amúgy én még mindig nem hiszem, hogy teszemazt pár évsázaddal ezelőtt valaki annyira beőrült volna a világban őt körbevevő szartól vagy pipadohánytól, hogy szekérrel gázolt volna röhögve a piactérre.

Nakedape

Quote from: Én on 2009-05-21, 00:47:24
Quote from: Ramiz on 2009-05-21, 00:40:45
Mindegy, az a lényeg, hogy már csak elrettentésből és valamiféle ösztönös, állati bosszú/igazság érzetből azt gondolom, hogy ide nem kell bíróság...
Így van. Ugye, olyan fejlett ma már minden faszom, hogy a legtöbb ilyen állat lebukik, ugye? Ha mindet kivágeznék, szerintem a megtenné a hatását, őrültek ide vagy oda.

Amúgy én még mindig nem hiszem, hogy teszemazt pár évsázaddal ezelőtt valaki annyira beőrült volna a világban őt körbevevő szartól vagy pipadohánytól, hogy szekérrel gázolt volna röhögve a piactérre.

in b4 drakula (Vlad)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Tycho

Én: szart sem érne pont a te őrültjeid ellen. Alábecsülöd az emberi elmebaj határtalanságait. Csak azokat rettenti el, akik amúgy se merték volna elkövetni. Csak azokra hat egy ilyen, akik az igazságérzetüket akarják kielégíteni vele. Potenciális elrettentő hatása nincs ebben az esetben. Lopásért kézcsonkításnak már lenne, mert ott nem beteg emberállatokról van szó.

És de. Minden korban voltak ilyen őrültek, csak nem voltunk ennyien, hogy a statisztikai előfordulásuk miatt ilyen nagy számban létezzenek, és nem volt ilyen jó média, hogy szinte mindről tudjunk.

Kvikveg

Quote from: Én on 2009-05-21, 00:47:24
...
Amúgy én még mindig nem hiszem, hogy teszemazt pár évsázaddal ezelőtt valaki annyira beőrült volna a világban őt körbevevő szartól vagy pipadohánytól, hogy szekérrel gázolt volna röhögve a piactérre.
:lol: :lul: Ez most tetszett.
Szegeny gyerek.  :frown:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Megközelítem más oldalról. Régen az ember művelgeti a földjét, hisz az istenében. Néha éhezik, néha járvány van, de a élet részének tekinti. Kb az egyetlen dolog amitől bezakkanhatott, a saját őrültsége volt, nem tagadom, biztos volt ilyen. De manapság, amikor az ember elkeseredettségében autóval akarja elbaszni a királynőt, meg lövöldözik a sulijában, meg a 17 éves kinyírja excsaját, ráadásul ezek mennyiségét nézve... Én el tudom képzelni, hogy ezek az emberek normálisak voltak valamikor, ha meg ennyi őrült van, akkor egyrészt kurva nagy szarban vagyunk, másrészt a világ okozta körülménye akkor is felelősek.
De ez csak az egyik oldal. A másik a közöny. Annak idején, ha megtörtént egy ilyen eset, kerékbe törtek. Manapság, többre is derül fény, ezért a társadalom ingerküszöbe magasabb lesz. Leszarjuk, hogy ilyenek történnek. Egy hét múlva már az se fog minket érdekelni, hogy kiengedték e az ipsét és megette e a gyerek másik szemét, mert már egy másikon fogunk csámcsogni. motifator jól írta, lassan nemhogy az undor nincs meg, de horror-valóságshow lesz ebből a fókuszban meg sankakun meg ki tudja, még hol... Konkrétan van olya ismerősm, akinek ha ezt holnap emondom, tuti, hogy először röhögni fog.

kikuchiyo

Kétféleképpen is szeretném más összefüggésbe helyezni a hírt:

1. nem igaz, hogy régen nem voltak ilyenek. Csak akkor voltak olyan helyzetek, ahol az ilyen hajlamú emberek drogok nélkül is kiélhették magukat, pontosabban gyakrabban álltak elő olyan állapotok, amikor a civilizált társadalmi rend felfüggésztésre került, és a kegyetlen vérengzés vált a normává. Elég elolvasni pl. a negyvenéves háború alatt szinte szokásossá vált kínzási módszereket, de akármelyik kort felhozhatnám... [spoiler]Zsoldos katonák azzal szórakoztak két csata között, szó szerint szórakoztak, hogy a megszállt területen lévő civileket összefogdosták, trágyalével itatták őket, majd pallót tettek a hasukra és ugráltak rajta, amíg a lé vissza nem jött. Ezt "svéd ital"-nak nevezték. Aztán volt még olyan, hogy egymás mögé állítottak gyerekeket, és azon versenyeztek, hogy ki tud egy lándzsára többet felszúrni.[/spoiler]

2. És akkor most emlékezzünk meg azokról, akiknek a családját alkoholista mérgezi éveken, évtizedeken keresztül. "Ha nem iszik, olyan szelíd, jó ember", szól a védekezés, gyakran maguktól az áldozatoktól.
Failure is the default option

Én

1) Fucking hell, spoiler... :zomg: :zomg: :zomg:
Igen, a háború kihozza a állatot az emberekből, főleg a katonákból, akik végig gyilkolnak. Ha manapság a hétköznapi élet is ilyen hatással van nem 1-2 emberre, az gáz.

2) Teljesen egyetértek, azokkal se bánnék kesztyűs kézzel...

Tycho

Én: tudtad, hogy háború idején a nők tesztoszteron szintje megemelkedik a férfiak távollétében, így a háború alatti és a háború utáni években sokkal több fiúgyermek születik, hogy helyreálljon a nemi egyensúly? Csak hogy tudd, mennyire bele van kódolva az emberbe a vérontás, és a vérontások biológiai szintű katasztrófájának elkerülése? :__devil:
Igen, össze akarjuk zúzni ez ember alapvető jóságába vetett hited. Nyugodj meg, az ember mindig egy iszonyatos vérengző szörnyeteg volt, csak a mostani hírek nagyobbat ütnek neked, mint a soha meg nem tanított történelmi kegyetlenkedések.

És régen a foglyokon, elítélteken és a leigázott népeken élte ki MINDENKI a benne lakó szörnyeteg hajlamait, manapság meg mindenki annyira jó és békés, hogy sokan nem bírják a bennük felgyülemlett agressziót és feszültséget társadalmilag elfogadható módon kiélni. Cry some more.
Nem mondtam, hogy jó ez így, de mindig is ilyen szar volt, és önmeghazudtolás lenne azt feltételezni, hogy valakiben ez nincs meg, max valaki eléri azt a belső nyugalmat és egyensúlyt, hogy ezeket a késztetéseket csírájában el tudja oltani és nyilván arra kellene törekednie mindenki másnak, hogy ne egymás kárára élje ki ezeket, mert elfojtani nem lehet. Valaki sportol, valaki a gépe előtt mészárol a neten, és valaki sajnos élő embereken tombolja ki magát. Nem helyes, de bennünk van.

Kvikveg

Mar tudom miert nem szeretem a tortenelmet.  :zomg:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

"ezt és ezt tenném vele, egyszerűbb lenne lelőni blabla": Üdvözöllek az Európai Únióban. Halálbüntetés nincs.

"régen nem volt ilyen": simán elképzelhetőnek tartom, hogy volt, viszont nincs róla annyi dokumentált eset. Most persze megint lehet sorolni a midnenféle háborús kegyetlenkedéseket, de amikor valaki megkínoz egy másik embert csak úgy, azt én nem hasonlítgatnám a "háborús sportokhoz".
Körülbelül annyi változott, hogy elkezdték tájékoztatni a lakosságot. Régebben, ha 10 faluval arrébb valaki ilyet tett, és elkapták, akkor elítélték érte, valószínüleg jól ki is nyírták, vagy egy életre megnyomorították, te meg akkor tudtad meg kb, ha valamiért arra jártál, vagy eljött onnan valaki, aki elmesélte. Ma, ha ilyen történik Istenhátamögöttröcsöge-alsón, az már a 7órás hírekben a képedbe van tolva, kellően részletezve, hogy jól elborzadj.
A másik, ami rájátszik arra, hogy ilyen hevesen reagáljuk le, az az, hogy személytelenebb a világ. Baromi sokan vagyunk. Akkora városokat építettünk, hogy többen élnek bennük, mint nálunk az egész országban. Ez már régen nem az a kis közösség, ami anno volt, az emberek sokkal kevesebb embert ismernek, és hiába vagyunk teletömve mindennemű kommunikációs kütyüvel a mobiltelefontól kezdve az interneten keresztül csipogóig, ez nem változtat azon, hogy már rég nincs meg az a fokú szociális biztonságérzet, ami abból fakadt, hogy teszem azt mindenkit ismertél az utcában, és hasonló dolgok. Pont emiatt az elidegenedés miatt sokkal riasztóbb az, hogy egy arctalan idegen ilyet tesz valakivel, mert az emberekben felmerül az, hogy ez akár velük is előfordulhat, és bőven elég ismeretlen ember él a környezetünkben.
És amit mások is említettek: közöny. Egy idős ismerősöm tavaly eltaknyolt a biciklijével. Nincs ebben semmi különös, megesik bárkivel. Igazából az volt érdekes, amit mondott. Hogy egy olyan 10-15 éve, ha ilyen történt, akkor a környéken az emberek megkérdezték, hogy jól van-e, hogy szüksége van e segítségre, hozzávágtak egy zsepkendőt a sebeihez, etc. És amikor tavaly elesett, az emberek igyekeztek észre sem venni. Mert aki elesett, az megsérül, az nem sikeres, avval nem foglalkozunk.
Ez szerintem elég elgondolkodtató.

Moha

Jól látod, Lythis!
Tényleg eléggé személytelen lett a világ és közönyös, ez biztos. Anno - asszem Indexék - csináltak egy kísérletet. Egy fiatal srác egy tömött buszmegállóban úgy tett, mintha hirtelen rosszul lenne, összeesett. Arra voltak kíváncsiak, vajon hányan akarnak segíteni. Hát sajna nem sokan. :frown: Legtöbben tudomást sem vettek róla. Erröl Phil Collins jut az eszembe (Another day in Paradise).

Zsiga

Quote from: Moha on 2009-05-21, 12:58:39
Jól látod, Lythis!
Tényleg eléggé személytelen lett a világ és közönyös, ez biztos. Anno - asszem Indexék - csináltak egy kísérletet. Egy fiatal srác egy tömött buszmegállóban úgy tett, mintha hirtelen rosszul lenne, összeesett. Arra voltak kíváncsiak, vajon hányan akarnak segíteni. Hát sajna nem sokan. :frown: Legtöbben tudomást sem vettek róla. Erröl Phil Collins jut az eszembe (Another day in Paradise).
Legtöbben azt se tudják mit kell ilyenkor csinálni. Te tudod? Te odamennél? Nem félnél hogy elkúrsz valamit és csak rosszabb lesz?
Egyébként meg nem voltam még olyan közterületi esetnél ahol egyedül lett volna a páciens amikor kiértünk...

Én

Quote from: Tycho on 2009-05-21, 10:06:42
És régen a foglyokon, elítélteken és a leigázott népeken élte ki MINDENKI a benne lakó szörnyeteg hajlamait, manapság meg mindenki annyira jó és békés, hogy sokan nem bírják a bennük felgyülemlett agressziót és feszültséget társadalmilag elfogadható módon kiélni. Cry some more.
Nem mondtam, hogy jó ez így, de mindig is ilyen szar volt, és önmeghazudtolás lenne azt feltételezni, hogy valakiben ez nincs meg, max valaki eléri azt a belső nyugalmat és egyensúlyt, hogy ezeket a késztetéseket csírájában el tudja oltani és nyilván arra kellene törekednie mindenki másnak, hogy ne egymás kárára élje ki ezeket, mert elfojtani nem lehet. Valaki sportol, valaki a gépe előtt mészárol a neten, és valaki sajnos élő embereken tombolja ki magát. Nem helyes, de bennünk van.
Ez nekem elég rémisztő... Mindig is azt hittem, hogy régen a háborúk közbeni kegyetlenkedések magának a háborúnak a hozadékai, a emberek abba kattannak bele. Most ezek szerint az csak egy jó alibi volt a betegeskedéseikre, és manapság ugyanezek történnek, csak nincs rá álindok? :zomg:
Quote from: Lythis on 2009-05-21, 12:29:43

A másik, ami rájátszik arra, hogy ilyen hevesen reagáljuk le, az az, hogy személytelenebb a világ. Baromi sokan vagyunk. Akkora városokat építettünk, hogy többen élnek bennük, mint nálunk az egész országban. Ez már régen nem az a kis közösség, ami anno volt, az emberek sokkal kevesebb embert ismernek, és hiába vagyunk teletömve mindennemű kommunikációs kütyüvel a mobiltelefontól kezdve az interneten keresztül csipogóig, ez nem változtat azon, hogy már rég nincs meg az a fokú szociális biztonságérzet, ami abból fakadt, hogy teszem azt mindenkit ismertél az utcában, és hasonló dolgok. Pont emiatt az elidegenedés miatt sokkal riasztóbb az, hogy egy arctalan idegen ilyet tesz valakivel, mert az emberekben felmerül az, hogy ez akár velük is előfordulhat, és bőven elég ismeretlen ember él a környezetünkben.
És amit mások is említettek: közöny. Egy idős ismerősöm tavaly eltaknyolt a biciklijével. Nincs ebben semmi különös, megesik bárkivel. Igazából az volt érdekes, amit mondott. Hogy egy olyan 10-15 éve, ha ilyen történt, akkor a környéken az emberek megkérdezték, hogy jól van-e, hogy szüksége van e segítségre, hozzávágtak egy zsepkendőt a sebeihez, etc. És amikor tavaly elesett, az emberek igyekeztek észre sem venni. Mert aki elesett, az megsérül, az nem sikeres, avval nem foglalkozunk.
Ez szerintem elég elgondolkodtató.

Én is erre próbáltam kilyukadni (részben).

Fazék

Quote from: Én on 2009-05-21, 14:35:01
Quote from: Tycho on 2009-05-21, 10:06:42
És régen a foglyokon, elítélteken és a leigázott népeken élte ki MINDENKI a benne lakó szörnyeteg hajlamait, manapság meg mindenki annyira jó és békés, hogy sokan nem bírják a bennük felgyülemlett agressziót és feszültséget társadalmilag elfogadható módon kiélni. Cry some more.
Nem mondtam, hogy jó ez így, de mindig is ilyen szar volt, és önmeghazudtolás lenne azt feltételezni, hogy valakiben ez nincs meg, max valaki eléri azt a belső nyugalmat és egyensúlyt, hogy ezeket a késztetéseket csírájában el tudja oltani és nyilván arra kellene törekednie mindenki másnak, hogy ne egymás kárára élje ki ezeket, mert elfojtani nem lehet. Valaki sportol, valaki a gépe előtt mészárol a neten, és valaki sajnos élő embereken tombolja ki magát. Nem helyes, de bennünk van.
Ez nekem elég rémisztő... Mindig is azt hittem, hogy régen a háborúk közbeni kegyetlenkedések magának a háborúnak a hozadékai, a emberek abba kattannak bele. Most ezek szerint az csak egy jó alibi volt a betegeskedéseikre, és manapság ugyanezek történnek, csak nincs rá álindok? :zomg:
sajnos egyet kell hogy értsek Tychoval, én is így látom a helyzetet.

Bicskei

Quote from: kikuchiyo on 2009-05-21, 01:10:58
Kétféleképpen is szeretném más összefüggésbe helyezni a hírt:

1. nem igaz, hogy régen nem voltak ilyenek. Csak akkor voltak olyan helyzetek, ahol az ilyen hajlamú emberek drogok nélkül is kiélhették magukat, pontosabban gyakrabban álltak elő olyan állapotok, amikor a civilizált társadalmi rend felfüggésztésre került, és a kegyetlen vérengzés vált a normává. Elég elolvasni pl. a negyvenéves háború alatt szinte szokásossá vált kínzási módszereket, de akármelyik kort felhozhatnám... [spoiler]Zsoldos katonák azzal szórakoztak két csata között, szó szerint szórakoztak, hogy a megszállt területen lévő civileket összefogdosták, trágyalével itatták őket, majd pallót tettek a hasukra és ugráltak rajta, amíg a lé vissza nem jött. Ezt "svéd ital"-nak nevezték. Aztán volt még olyan, hogy egymás mögé állítottak gyerekeket, és azon versenyeztek, hogy ki tud egy lándzsára többet felszúrni.[/spoiler]

2. És akkor most emlékezzünk meg azokról, akiknek a családját alkoholista mérgezi éveken, évtizedeken keresztül. "Ha nem iszik, olyan szelíd, jó ember", szól a védekezés, gyakran maguktól az áldozatoktól.

Azért szerintem egy háborús helyzetet ne keverjünk bele már ide...régi mondás:szerelemben és háborúban mindent lehet!!A zsoldosok persze még rosszabbak voltak sokszor nem is engedték őket vissza a saját országukba.
Amúgy egyetértek azokkal a véleményekkel miszerint régen is voltak ilyenek ha nem is napi ranszereséggel hanem talán kicsit ritkábban.Csak mondjuk akkoriban nem nagyon dicsekedtek az ilyen dologkkal az emberek, és igen most a média miatt mindenről hírt kapunk, én mondjuk emiatt is undorodok a médiától ugyanakkor emiatt szeretem is.
Itt volt ez Rosa-Flores ügy régen gondoljatok csak bele az ilyenek tucattjával voltak..anno a levert szabadságharcaink után(Rákóczi,1848,1956) az itthon elnyomott katonai réteg külföldre szegődött zsoldoskatonáknak.

na písz láv riszpekt mindenkinek
Ultras liberi

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2009-05-21, 13:15:45
Legtöbben azt se tudják mit kell ilyenkor csinálni. Te tudod? Te odamennél? Nem félnél hogy elkúrsz valamit és csak rosszabb lesz?
Egyébként meg nem voltam még olyan közterületi esetnél ahol egyedül lett volna a páciens amikor kiértünk...
Visszaadod az emberisegbe vetett hitemet.  :smile:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Tycho

Quote from: Kvikveg on 2009-05-21, 20:55:14
Quote from: Zsiga on 2009-05-21, 13:15:45
Legtöbben azt se tudják mit kell ilyenkor csinálni. Te tudod? Te odamennél? Nem félnél hogy elkúrsz valamit és csak rosszabb lesz?
Egyébként meg nem voltam még olyan közterületi esetnél ahol egyedül lett volna a páciens amikor kiértünk...
Visszaadod az emberisegbe vetett hitemet.  :smile:
Az egy dolog, az meg másik, hogy igaza van.
Plusz mivel ennyien vagyunk, tuti elmegy mellette egy olyan, aki tud segíteni, és ért is hozzá, spec. én általában azért nem segítek, mert kényelmetlenül érzem magam, hogy pl. egy vakot vezessek, mert feszült leszek, hogy nekivezetem valaminek, ami nekem reflex, hogy átlépem, stb... Szerintem inkább az a helyzet, hogy sokan vagyunk és hagyjuk, hogy más oldja meg helyettünk a szituációt, szimplán azért, mert azt gondoljuk, hogy akad valaki más helyettünk, aki jobban mer, vagy jobban tud segíteni.



Ramiz

Quote from: Tycho on 2009-05-21, 00:52:57
Én: szart sem érne pont a te őrültjeid ellen. Alábecsülöd az emberi elmebaj határtalanságait. Csak azokat rettenti el, akik amúgy se merték volna elkövetni. Csak azokra hat egy ilyen, akik az igazságérzetüket akarják kielégíteni vele. Potenciális elrettentő hatása nincs ebben az esetben.

Ezt mire alapozod? Nem értek egyet. Lehetsz érzelmek nélküli állat, mint mondjuk jófiú Dexter, de ha megérted, hogy mi jár érte, lehet, hogy nem riszkírozod meg azt, hogy holnap már nem ehetsz finom fagyikat, nem igaz?

Quote from: Tycho on 2009-05-21, 10:06:42
Igen, össze akarjuk zúzni ez ember alapvető jóságába vetett hited. Nyugodj meg, az ember mindig egy iszonyatos vérengző szörnyeteg volt

Nem, miért lett volna? Csak egy állat. A legtöbbje. Ne az arányaiban elenyésző, bár nagyobb ismertségre szert tevő hibás példányok alapján ítéljük már meg ezt a fajt (sem)!

Quote from: Xzone on 2009-05-21, 21:44:37
http://www.cracked.com/article_16239_5-psychological-experiments-that-prove-humanity-doomed.html

Ha jobban belegondolunk, annyira nem is meglepőek ezek a kísérletek/tapasztalatok, és nem igazán értem, hogy ezek alapján miért temetjük az emberiséget. (Ja és ez most már nem is egészen az előző téma szerintem.) Gecin hangzik, de másokon segíteni hiába jó érzés, ez az erkölcsi plusz, ez a nem tudni hol (önteltségben? félelemben, hogy velem is megtörténhet? együttérzésben, mert éreztem már hasonlót?) gyökerező segítőkészség és önfeláldozás igazából nem is annyira természetes... az igazán természetes a túlélés ösztöne. (Ebből a szempontból az önfeláldozás, a betegek segítése gyengíti a fajt, emiatt lehetne az emberiség "doomed" - de egyrészt ez egy nagyon veszélyes fasiszta irány, amibe nem szabad elmenni, másrészt szerencsére eddig elég ügyesnek bizonyultunk, hogy a gyengülő fizikumú emberiség túléljen mindent. A jövő amúgy a pókrobotok hasában lötyögő agyaké, á la Star Wars.)

Ja és azt sem értem, mi különbség az "azért nem állok meg, mert félek, hogy blablabla" és az "azért nem állok meg, mert köpök rá, hogy mi lesz vele" között... Én egy állat vagyok, de én azért nem állok meg általában, mert az - nem én vagyok. Ennyi. És az ismerős, meg a barát, meg a családtag, az meg én vagyok, bizonyos mértékben, az már megmozgat érzelmileg, azon ezért segítek (segítenem "kell" erkölcsileg). Néha azért ismeretleneken is, de akkor is sokkal inkább a "hej de jó fej vagyok!" érzet miatt, mint valami megfoghatatlan ösztönnek engedelmeskedve, miszerint én most segítettem egy fajtársamon. Biztos az is bennem van valahol mélyen, de túl sok a harc, a letaposás, az emberfóbia meg a tömegközlekedés ahhoz, hogy ez érvényesülni tudjon bennem.


Egyébként érdekes, hogy egy animebuzi fórumon pont olyan dolgokon kesergünk, amik messze Japánra a legjellemzőbbek... :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: Ramiz on 2009-05-21, 22:15:07
Egyébként érdekes, hogy egy animebuzi fórumon pont olyan dolgokon kesergünk, amik messze Japánra a legjellemzőbbek... :__devil:

És? Az animéket, mangákat szeretjük elvileg, nem a japánokat magukat ;)