Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Flaser

A szerzői jog védte anyagok fogyasztási célú letöltése és terjesztése egyáltalán nem illik az egész témában. Végre már Nyugaton is kapizsgálják, hogy az Internetnek hála valami egész új van születőben és ez más szabályozást kíván.

De ennek (szinte) semmi köze a MO-i kriminális adó morálhoz és az ezzel együtt járó ésszerűtlenül magas munkáltatói, munkavállalói terheken amik gyakorlatilag ellehetetlenítik a magyar gazdaságot.

Az egyetlen dolog ahol mégis metszi a két dolog egymást, az a kimondatlan "társadalmi kettősértékrendszer", amely "legalizálja" az állam, a cégek ill. a láthatatlan intézmények "szopatását", átverését, kijátszását.

"Jól megmutattad NEKIK!"-mondják.
"KIKNEK?!?"-kérdem én. Nem jut el az agyukig, hogy az állam MI vagyunk. Még a legarcpirítóbb korrupció, még a legelborultabb pályázati visszaélések mellett is a pénznek a jó része (75-80%) így is olyasmiként végzi amit mi használunk nap nap után. Utat, hidat, metrót, buszt, villamost, élelmiszer támogatásként kaját ill. kézzelfoghatóan nyugdíjként, (az idióta emberek szerint "ingyen, semmiből termetett") orvosi ellátásként.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Moha

Quote from: Damnatus on 2009-09-17, 00:29:43
1. Nem minden nyugdíjas megy el szavazni
2. és a többiek? ;)
Nem azért, de a nyugdíjaok körében messze nagyobb szokott lenni a szavazók aránya, mint a többi korosztályban.
Azon kívül pedig, hogy én elmegyek szavazni illetve a környezetemet is erre biztatom, mit tudok még tenni?
Quote
1. Ez igaz, de közülünk senki nem is számít a nyugdíjra, így mi már eleve készülünk arra, hogy magunkat tartsuk majd el.
Nyilván, de akkor ilyen erővel minek fizetünk mi egyáltalán nyugdíjjárulékot? Mire oda jutunk, vagy a saját megtakarításunkból kell majd élnünk, vagy még előtte elpatkolunk...

Damnatus

Quote from: Flaser on 2009-09-17, 00:35:02
A szerzői jog védte anyagok fogyasztási célú letöltése és terjesztése egyáltalán nem illik az egész témában.
Pedig az is ide tartozik, mégha nem is a teljes spektrum.

Quote from: Moha on 2009-09-17, 00:36:10
Azon kívül pedig, hogy én elmegyek szavazni illetve a környezetemet is erre biztatom, mit tudok még tenni?
De akkor ki is a hibás? Ki nem megy el szavazni? A hócipőm tele van azokkal az emberekkel, akik morognak, és arra sem képesek, hogy 4 évente egyszer vegyék a fáradságot, és menjenej szavazni. Aki kivonja magát a közös döntés felelőssége alól, az fogja be a száját!

Quote from: Moha on 2009-09-17, 00:36:10
Nyilván, de akkor ilyen erővel minek fizetünk mi egyáltalán nyugdíjjárulékot? Mire oda jutunk, vagy a saját megtakarításunkból kell majd élnünk, vagy még előtte elpatkolunk...
Én is ezt kérdezem...
De mi leszünk az a generáció, akiknek ki kell termelnie a mostaniak nyugdíját és a saját nyugdíjunkat is. Remélem, hogy sikerül majd olyan vezetőket választanunk, akik tevékenysége révén más terheink csökkennek, hogy a kettős nyugdíjterhelést elviseljük.

Kuroi Tenshi

Quote from: Damnatus on 2009-09-17, 00:29:43
Már bocs, de ha csak kicsit tudsz lopni, akkor béna tolvaj vagy, ha nagyot ügyes tolvaj. De mindkét esetben tolvaj vagy! Én szerintem a lopás az lopás, ha neked ez eltévelyedett morál-filozófia, akkor elmagyarázhatod, hogy melyik lopás a nem lopás, és melyik lopás az igazi lopás!

A baj evvel csak az, hogy evvel semmire sem jutsz.
Senki sem tökéletes; de azért fokozatbeli különbségek
vannak. Másrészt az előbb még nem ezt mondtad:

Quote from: Damnatus on 2009-09-17, 00:02:04
Szóval szerintem NEKÜNK kellene elkezdeni a törvényes életet, és akkor számon kérhetnénk a többieket is!

Ebből az sugárzik, hogy addig nem kérhetünk számon
másokat, amíg mi magunk sem vagyunk hibátlanok. De
addig végülis legalizálod a csalást, lopást? Vagy akár
nézzünk is fel rájuk, mint ügyes tolvajok, hogy ők milyen
jól csinálják? Na ne.

Damnatus

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-09-17, 00:58:38
Ebből az sugárzik, hogy addig nem kérhetünk számon
másokat, amíg mi magunk sem vagyunk hibátlanok. De
addig végülis legalizálod a csalást, lopást? Vagy akár
nézzünk is fel rájuk, mint ügyes tolvajok, hogy ők milyen
jól csinálják? Na ne.
Ebből az sugárzik, hogy a lopást csak olyan kérheti számon máson, aki maga nem lop. Különben milyen alapon kéred számon? Ha mindketten tolvajuk vagyunk a kérdés nem az, hogy miért lopsz, hanem legfeljebb az, hogy miért ennyit?

Lythis

Szerintem amit mi sem teszünk meg, azt nem kérhetjük számon másoktól. Ezt tartom a legkorrektebbnek. Úgy gondolom, hogy ha nekem is van kalózszoftverem, akkor nem osztok mást azért, mert neki olyan van. De ha én rendesen fizetem az adót, és szívok miatta, akkor szerintem igenis jogosan háborodok fel azon, hogy valaki "jól betartott a rendszernek", és lecsalt egy vagon pénzt és kamurokkantnyugdíjjal futkos.

Moha

Egyetértek Lythis!
Nincs tökéletes ember, mindannyian elkövetünk ezt-azt, de azért fokozatok mégis vannak.
Ilyen erővel akkor én ne háborodjak fel egy gyilkoson, mert én is volt már, hogy megpofoztam valakit? :confused:

Tudom, hogy "az vesse rá az első követ, aki bűntelen közületek", de azért mégis...

Damnatus

#2017
A probléma az, hogy mindenki úgy lop/ ott lop, ahol tud. Mi csak a szoftvereken tudjuk megtenni, más a nyugdíjon, megint más a BKV-n stb. Mi is megtehetnénk, hogy legálisan beszerezzük a szoftvereket, vagy nem játszunk tört játékokkal, mégsem tesszük. Miért?
És ami választ a miértre adsz, azt a választ fogja adni a nyugdíjas, és a bkv-s is.
Quote from: Moha on 2009-09-17, 01:18:12
Nincs tökéletes ember, mindannyian elkövetünk ezt-azt, de azért fokozatok mégis vannak.
Ilyen erővel akkor én ne háborodjak fel egy gyilkoson, mert én is volt már, hogy megpofoztam valakit? :confused:
A gyilkolás és a pofon két külön kategória. Egyébként meg ha bántalmazol vkit, akkor mi jogon kritizálod, ha téged bántalmaznak?
(Persze az önvédelem külön eset)

Selmo

Quote from: Damnatus on 2009-09-17, 00:49:23
De akkor ki is a hibás? Ki nem megy el szavazni? A hócipőm tele van azokkal az emberekkel, akik morognak, és arra sem képesek, hogy 4 évente egyszer vegyék a fáradságot, és menjenej szavazni. Aki kivonja magát a közös döntés felelőssége alól, az fogja be a száját!
Tudod, ha 5× is ugyanaz a szarság történik, mindegy milyen zászló alatt, akkor az embert valahogy nem érdekli többé maga a zázsló színe, mert úgyis "zászló".

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Damnatus on 2009-09-17, 01:07:33
Ebből az sugárzik, hogy a lopást csak olyan kérheti számon máson, aki maga nem lop.

Igen, és kérdezem megint: vezet ez valahova? Megold ez bármit?
Vagy csak ront tovább a helyzeten, mert szerinted akkor senkin
semmit nem kérhetünk számon, amíg hibátlanok nem leszünk, tehát
szabad rablás van? Mi is a címed? :D

Darkstar

Quote from: Selmo on 2009-09-17, 01:30:31
Tudod, ha 5× is ugyanaz a szarság történik, mindegy milyen zászló alatt, akkor az embert valahogy nem érdekli többé maga a zázsló színe, mert úgyis "zászló".
Dat. Egyik sem jobb a másiknél, lévén, hogy mindegyik emberekből áll, akik a saját önös érdekeiket szem előtt tartva ugyanazt teszik, max kicsit más körítéssel.
És nem hinném, hogy akár közülünk is sokan akadnának, akik ne raknák meg jól a zsebüket, ha arra lehetőségük lenne. Én tudom, hogy megtenném, de ettől még berágok, amikor hallom, hogy más csinálja.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Quote from: Damnatus on 2009-09-17, 01:18:37
A probléma az, hogy mindenki úgy lop/ ott lop, ahol tud. Mi csak a szoftvereken tudjuk megtenni, más a nyugdíjon, megint más a BKV-n stb. Mi is megtehetnénk, hogy legálisan beszerezzük a szoftvereket, vagy nem játszunk tört játékokkal, mégsem tesszük. Miért?
magamból indulok ki, nemtudom a többség hogy van evvel, de szerintem, ha lenne annyi keresete az embernek, hogy megvegye ezeket úgy, hogy nem kell aggódnia mellette, hogy a számlák mellett jut-e kajára is, akkor szerintem a többség nem töltené le ezeket. csak sajna rengetegen nem tehetik meg, hogy vesznek egy 60 ezres vindózt, egy 30ezres offiszt, meg mellé még 4-5 játékot. Az itthoni átlagkeresetet alapulvéve meg aztán pláne nem.
Szép és jó, hogy úniós áraink vannak, csak a keresetek messze nincsenek úniós szinten.
És ha szerinted az adócsalás és a szoftverkalózkodást egy kalap alá lehet venni, akkor nem értem miért vagy fennakadva azon, hogy más a pofont és a gyilkosságot is egy kalap alá veszi.
Amit én is megteszek, azért nem vonok felelőségre mást, de úgy gondolom, hogy olyanért, ami számomra már rég a túlzás kategóriába esik, megtehetem, és van is rá morális alapom.

Damnatus

Quote from: Selmo on 2009-09-17, 01:30:31
Tudod, ha 5× is ugyanaz a szarság történik, mindegy milyen zászló alatt, akkor az embert valahogy nem érdekli többé maga a zázsló színe, mert úgyis "zászló".
Én mindig elmegyek szavazni, még ha el is rontom a szavazólapot. Mivel nincs "egyik sem" rubrika, magam vagyok kénytelen ezt a lapra ráírva kinyilvánítani. De ott voltam, és éltem a jogommal.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-09-17, 01:31:36
Igen, és kérdezem megint: vezet ez valahova? Megold ez bármit?
Hát, talán elkezdenénk tisztességesen élni? ;)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-09-17, 01:31:36
mert szerinted akkor senkin semmit nem kérhetünk számon, amíg hibátlanok nem leszünk, tehát szabad rablás van? Mi is a címed? :D
Bocs, de én épp azt mondom, hogy élj becsületesen, hogy számonkérhess másokat!

Quote from: Darkstar on 2009-09-17, 01:38:02
Dat. Egyik sem jobb a másiknél, lévén, hogy mindegyik emberekből áll, akik a saját önös érdekeiket szem előtt tartva ugyanazt teszik, max kicsit más körítéssel.
És nem hinném, hogy akár közülünk is sokan akadnának, akik ne raknák meg jól a zsebüket, ha arra lehetőségük lenne. Én tudom, hogy megtenném, de ettől még berágok, amikor hallom, hogy más csinálja.
Csak ez esetben nem a becsület/tisztességvágy, vagy az igazságtalanság érzése beszél belőled, hanem az irigységé! ;)

Quote from: Lythis on 2009-09-17, 01:41:05
1. magamból indulok ki, nemtudom a többség hogy van evvel, de szerintem, ha lenne annyi keresete az embernek, hogy megvegye ezeket úgy, hogy nem kell aggódnia mellette, hogy a számlák mellett jut-e kajára is, akkor szerintem a többség nem töltené le ezeket. csak sajna rengetegen nem tehetik meg, hogy vesznek egy 60 ezres vindózt, egy 30ezres offiszt, meg mellé még 4-5 játékot. Az itthoni átlagkeresetet alapulvéve meg aztán pláne nem.

2.Szép és jó, hogy úniós áraink vannak, csak a keresetek messze nincsenek úniós szinten.

3.És ha szerinted az adócsalás és a szoftverkalózkodást egy kalap alá lehet venni, akkor nem értem miért vagy fennakadva azon, hogy más a pofont és a gyilkosságot is egy kalap alá veszi.

4. Amit én is megteszek, azért nem vonok felelősségre mást, de úgy gondolom, hogy olyanért, ami számomra már rég a túlzás kategóriába esik, megtehetem, és van is rá morális alapom.


1. Akinek nincs pénze vindózra, annak van pénze gépre?  :confused:
Mi a helyzet az ingyenes szoftverekkel? ;)

2.Az igaz, de most nem tartozik annyira ide.

3. Szoftverkalózkodás esetén 1 valakitől LOPOK, adócsalás esetén sokaktól LOPOK. Ennyi a különbség.

4. Az adócsalók sem vonják felelősségre a másik adócsalót, és számukra ez nem tulzás, így van rá morális alapja.

Darkstar

Quote from: Damnatus on 2009-09-17, 01:52:55
Csak ez esetben nem a becsület/tisztességvágy, vagy az igazságtalanság érzése beszél belőled, hanem az irigységé! ;)
Ahogy nézzük. Igazságtalanság, hogy én nem tudom zsebretenni ő meg igen. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Quote from: Damnatus on 2009-09-17, 01:52:55
1. Gépet vehetek részletre. Szoftvereknél ilyet eddig nem igazán láttam. Gépet bővíthetek alkatrészenként, egy operációs rendszert, vagy egy játékot már nem. Jó, windowsnak most ott az upgrade, ami asszem olcsóbb, de még úgy sem két fillér. Ha azt mondanák, hogy a most megjelent xy új cuccot megvehetem 10k helyett 10 hónapon át havi egy ezresért, szerintem többeket érdekelne. Ki lehetne rá dolgozni konstrukciókat, csak nem teszik. Ez már inkább marketing kérdés.

2. Ide tartozik, mert az emberek pont azért keresnek termékbeszerzési kiskapukat, mert az egzisztenciájuk nem teszi lehetővé, hogy legális forrásokon keresztül szerezzék be azokat. Neked sem mindegy, hogy havi 120 vagy havi 250 ezerből kell-e gazdálkodnod. Az utóbbi esetében nyílván többet költessz olyan dolgokra is, amik nem feltétlen szükségesek számodra, vagy netán szórakozásra, etc.

3. Ebből kiindulva máris több embert károsítok meg az utóbbival, ergó az okozott kár is nagyobb. Egyébként akik letöltenek valamit, és tényleg tetszik nekik, azok nagy százalékban meg is veszik, ha nem is azonnal, hát amikor elérhetőbb árkategóriába kerül. Magyarán valamennyi profitot így is termelnek a fejlesztőknek. Olyan adócsalót viszont még nem láttam, aki x év után befizet valamennyit abból, amennyit lelopott, merthogy "így fer". Arról nem is beszélve, hogy erre lehetősége sincs.

4. Rendesen félreértetted, amit mondani akartam vele. :)

Moha

Quote from: Damnatus on 2009-09-17, 01:52:55
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-09-17, 01:31:36
Igen, és kérdezem megint: vezet ez valahova? Megold ez bármit?
Hát, talán elkezdenénk tisztességesen élni? ;)
Ha erre ráveszel az országban mindenkit, akkor legalább egy tucat Nobel békedíjat érdemelsz. :P

Attól, hogy én mondjuk hibátlan lennék és számon kérném a többieket, még nem lenne kevesebb adócsaló. Az egész csak akkor érne valamit, ha hirtelen mindenki ugyanígy gondolná és "jó útra térne". De ez a világ nem arról szól...

Kuroi Tenshi

Quote from: Damnatus on 2009-09-17, 01:52:55
Bocs, de én épp azt mondom, hogy élj becsületesen, hogy számonkérhess másokat!

Mit akarom én számonkérni, kérje számon az adóhatóság!
Úgyis az lenne a feladata...

Rounin

Quote from: Damnatus on 2009-09-17, 01:18:37
A probléma az, hogy mindenki úgy lop/ ott lop, ahol tud.

Elmész te a jó bús picsába. :)
Ha ott lopnék és úgy, ahol és ahogy csak tudnék, jelentősebb rózsásabb anyagi helyzetem lenne.
Tartsd meg az ilyen nagyon kedvesen általánosító megjegyzéseidet a bűntársaidnak. :p

Damnatus

Quote from: Lythis on 2009-09-17, 02:06:21
1. Ingyenes szoftverek? Játszani meg nem kell...
2. a BKV-nál is ezt csinálták, kiskapukat kerestek, hogy előteremtsék azt a pénzt, ami az életmódjukhoz szükséges.Ők is csak házat, autót, akarnak venni, meg utazni, meg a gyermekeiket segíteni! ;)
3. Na itt van az a pont, amit múltkor nem fejtettem ki. Egy bűncselekménynek két szintje van:
a. milyen fajta bűnt követett el az illető (lopott, csalt, hazudott öltí9 stb.
b. mekkora az általa okozott kár mennyisége
Tiszta formában úgy működne, hogy minden egyes bűnnek van egy büntetése (pl. minden tolvajnak, lopjon az bármennyit, levágják a kezét), És az okozott kárt valamilyen módon meg kell téríteni. A gyakorlatban ez a két elv keveredve van jelen, illetve Európában a büntetés nem is a tett  büntetése, hanem az átneveléshez szükséges idő kiszabása.
4. Én értem amit írtál, csak ha így gondolkodnak azok is, akik nagyban csinálják?...

Quote from: Moha on 2009-09-17, 02:11:03
Ha erre ráveszel az országban mindenkit, akkor legalább egy tucat Nobel békedíjat érdemelsz. :P

Attól, hogy én mondjuk hibátlan lennék és számon kérném a többieket, még nem lenne kevesebb adócsaló. Az egész csak akkor érne valamit, ha hirtelen mindenki ugyanígy gondolná és "jó útra térne". De ez a világ nem arról szól...
Arra hajtok :D

Én nem a hibátlanságról beszélek. Viszont, ha én becsületesen élek, és meg tudlak győzni arról, hogy így is lehet, akkor a példánkat mások is átvehetnék, és egy idő után lennénk annyian, hogy ezt rá tudjuk kényszeríteni a többiekre.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-09-17, 02:12:30
Mit akarom én számonkérni, kérje számon az adóhatóság!
Úgyis az lenne a feladata...
Igaz, csak sajnos nem megfelelően működik az sem.

Quote from: Rounin on 2009-09-17, 08:10:14

A probléma az, hogy mindenki úgy lop/ ott lop, ahol tud.
Ha ott lopnék és úgy, ahol és ahogy csak tudnék, jelentősebb rózsásabb anyagi helyzetem lenne.
Tartsd meg az ilyen nagyon kedvesen általánosító megjegyzéseidet a bűntársaidnak. :p
[/quote]
Na látjátok! Máris találtunk valakit, akinek minden szoftvere jogtiszta, sosem fizetett még számla nélkül, (vagy vállalt munkát számla nélkül), nem hozott el a munkahelyéről fénymásolópapírt stb. Baromira mázlista vagy! :D
:hail:

.Attila

#2029
Quote from: Damnatus on 2009-09-17, 00:49:23
De akkor ki is a hibás? Ki nem megy el szavazni? A hócipőm tele van azokkal az emberekkel, akik morognak, és arra sem képesek, hogy 4 évente egyszer vegyék a fáradságot, és menjenej szavazni. Aki kivonja magát a közös döntés felelőssége alól, az fogja be a száját!

Ehhez hozzászólnék.
Én nem mentem el szavazni, de nem fogom befogni a számat. Tudod, azon a nyomorult papíron nincs olyan választási lehetőség, hogy én ugyan eljöttem szavazni, de nem akarok egyik senkiházi bandára sem szavazni, mert mind korruptak, csak önnön érdekeik érdeklik. Valahogy pedig nincs kedvem azért szavazni, mert az egyik árnyalatnyival kevésbé szar, mint a másik.
Én a nem szavazással juttatom kifejezésre, hogy az egész politikai csürhét leszavazom.

Quote from: Damnatus on 2009-09-17, 01:52:55
Én mindig elmegyek szavazni, még ha el is rontom a szavazólapot. Mivel nincs "egyik sem" rubrika, magam vagyok kénytelen ezt a lapra ráírva kinyilvánítani. De ott voltam, és éltem a jogommal.

És ez mégis kit érdekel? A szavazatod érvénytelen szavazat lesz, így olyan, mintha el sem mentél volna. Ja hogy egy szavazatszámláló ember látta? Az igen...

Moha

Quote from: Damnatus on 2009-09-17, 09:47:47
Én nem a hibátlanságról beszélek.
Eddig úgy tűnt...  ::)
Ha én csak keveset lopok, akkor ügyetlen tolvaj vagyok. Ha mások pofátlanul megkopasztják az államot és nagyobb kárt okoznak (amit én már nem tennék, mert túl megy azon a morális határon, ami az értékrendembe belefér), akkor fogjam be, mert én is lopok csak keveset. Ergo csak akkor szólhatok egy szót is, ha én 100%-ig becsületes vagyok mindig és minden helyzetben?! Hogy is van ez akkor?  :confused:

A morál az egyénileg változó dolog. Egyeseknek nincs lelkiismerete, azok gátlástalanul lopnak, másoknál azért egy ponton megszólal a belső hang. Ez pedig szerintem nem mindegy!

Damnatus

Quote from: .Attila on 2009-09-17, 10:13:12
És ez mégis kit érdekel? A szavazatod érvénytelen szavazat lesz, így olyan, mintha el sem mentél volna. Ja hogy egy szavazatszámláló ember látta? Az igen...
Már bocs, de ez azt jelenti, hogy én legalább annyi erőfeszítést tettem, hogy elmásztam a szavazóhelyiségbe. Ha lenne "Egyik sem" rubrika, nem hinném, hogy csak én tenném oda az x-et. Az érvénytelen szavazat nem ugyanaz, mint az, hogy el sem megyek. Én jeleztem, hogy akarok dönteni, de (legalább is a 2. körben) nincs olyan párt vagy személy, aki az én érdekemet megfelelően képviselné.
Mellesleg Mo.-n még messze nem "normális" a választási rendszer.
Ha nem vettél részt a közös döntéshozatalban, akkor most mi a fenét morogsz? Vállaltad a felelősséget? Mondhatnád azt, hogy "igen, ezek becsaptak", vagy azt, hogy "én megmondtam, hogy ne ők". Csöndben maradtál amikor dönthettél volna, maradj csöndben a döntés következményeinek elviselésekor. :D

Jut eszembe, lehet, hogy kéne népszavazást kiírni, vagy más módon kényszeríteni a parlamentet, hogy a szavazólapokon legyen "egyik sem" rubrika. Akkor mindazok véleménye is számítana, akik elégedetlenek, és talán több embert az urnákhoz csalna.

Damnatus

Quote from: Moha on 2009-09-17, 10:30:28
Ergo csak akkor szólhatok egy szót is, ha én 100%-ig becsületes vagyok mindig és minden helyzetben?! Hogy is van ez akkor?  :confused:
[/quote]
Nagyjából. másik példa:
Házasságban megcsalod a feleséged egyszer. Elvárod utána, hogy ő ne tegye meg?
Te megcsalod egyszer, ő rendszeresen téged. hogy kéred számon?

Azonkívül nem mondtam, hogy nem lehet változni.

.Attila

Quote from: Damnatus on 2009-09-17, 10:32:27
Quote from: .Attila on 2009-09-17, 10:13:12
És ez mégis kit érdekel? A szavazatod érvénytelen szavazat lesz, így olyan, mintha el sem mentél volna. Ja hogy egy szavazatszámláló ember látta? Az igen...
Már bocs, de ez azt jelenti, hogy én legalább annyi erőfeszítést tettem, hogy elmásztam a szavazóhelyiségbe.

A szavazóhelyiség itt van kvázi a házunkkal szemben, azaz fél perc átgyalogolni. Gondolod, hogy ez lenne akkora erőfeszítés, hogy ne mennék el?

QuoteHa lenne "Egyik sem" rubrika, nem hinném, hogy csak én tenném oda az x-et.

A "ha" kezdetű mondatoknak itt most nincs értelme. Nincs ilyen rubrika, így erről hiába beszélünk.

QuoteAz érvénytelen szavazat nem ugyanaz, mint az, hogy el sem megyek. Én jeleztem, hogy akarok dönteni, de (legalább is a 2. körben) nincs olyan párt vagy személy, aki az én érdekemet megfelelően képviselné.

Magyarázd már el nekem, hogy ez mégis hogyan kerül bele a statisztikába? Mert tudtommal olyan rész nem szerepel a statban, hogy "ott volt, de nem akart senkire szavazni". Innentől kezdve pedig max. a saját lelkedet nyugtatgatod, hogy ott voltál, valójában teljesen feleslegesen mentél el, sőt az érvénytelen szavazatoddal még rontasz is a dolgon, mert azt fogják hinni, szavazni akartál, csak valamit elcsesztél.

QuoteHa nem vettél részt a közös döntéshozatalban, akkor most mi a fenét morogsz? Vállaltad a felelősséget? Mondhatnád azt, hogy "igen, ezek becsaptak", vagy azt, hogy "én megmondtam, hogy ne ők". Csöndben maradtál amikor dönthettél volna, maradj csöndben a döntés következményeinek elviselésekor. :D

Azt nem érted meg, hogy a szavazati joggal való szándékos nem élés is egy döntés. Döntés arról, hogy én ezekből egyiket sem akarom választani (és ne gyere ezzel az "elmentem, aztán ráírtam a papírra, hogy egyik sem", mert ez értelmetlen).
Ezek után hogy van jogod ítélkezni arról, hogy én mihez szólhatok hozzá?

QuoteJut eszembe, lehet, hogy kéne népszavazást kiírni, vagy más módon kényszeríteni a parlamentet, hogy a szavazólapokon legyen "egyik sem" rubrika. Akkor mindazok véleménye is számítana, akik elégedetlenek, és talán több embert az urnákhoz csalna.

Ha lenne ilyen rubrika, akkor én is elmennék szavazni.

Damnatus

Quote from: .Attila on 2009-09-17, 10:44:03
Quote from: Damnatus on 2009-09-17, 10:32:27
Ha lenne "Egyik sem" rubrika, nem hinném, hogy csak én tenném oda az x-et.
A "ha" kezdetű mondatoknak itt most nincs értelme. Nincs ilyen rubrika, így erről hiába beszélünk.

Ha lenne ilyen rubrika, akkor én is elmennék szavazni.
:)
Akkor elmagyarázom
Legyen 100 a szavazásra jogosultak száma, és legyen a 2. forduló, ahol általában 2-en maradnak.
Ha a 100 ból elmegy 80 ember, akkor 80%-os volt a részvétel.
Ha ebből 30 szavaz az egyikre, 50 a másikra, akkor az egyik a szavazatok 37,5%-át a másik a 62,5%-át kapta meg. Ennyi lesz a támogatottsága a választók körében. A teljes lakosság körében meg 30% és 50%

Ha elmegy 90 ember, és abból 10 szavazatot ront, akkor az egyik a szavazatok 33%-át, a másik az 55%-át kapja meg. Természetesen az egész társadalmon belül az arány nem változik.

.Attila

Ezzel csak azt magyaráztad meg, hogy a számok a szavazatrontás miatt változtak meg.
Azaz 9 magyarból egy hülye és/vagy béna, mert nem tud rendesen szavazni.
Az, hogy te nem vagy sem hülye, sem béna, hanem így kívántad jelezni, hogy nem akarsz egyik pártra sem szavazni, nem kerül be a statisztikába, így senki más nem fog tudni róla, csak te.
Volt értelme akkor elmenni szavazni?

Damnatus


noriko

Ha nem mész el szavazni, azzal sem teszed nyilvánvalóvá, hogy te azért nem éltél szavazati jogoddal, mert nem kérsz egyik pártból sem, mert vehető úgy is, hogy simán mindegy neked mi történik, nem érdekel az egész.

De ha érdekel, akkor jobb, ha elmész és hibásan szavazol, mert akkor belekerülsz a rendszerbe mint aktív szavazó. Ha elmegy a szavazni jogosult lakosság 80%-a szavazni, de ebből mondjuk 30% az elégedetlenség miatt érvénytelenül szavazó, és néhány bénaság miatt rontó, az már megint elárul valamit az összképnél.
Mert ha csak a 45% párthű fanatikus mászik el szavazni és jól döntetlenbe szavazzák egymást, abból azt látjuk, hogy akit bármennyire is érdekel a politika, azok úgy tűnik, csak ők. És már megint milyen szomorú, hogy fogy az aktívan szavazó lakosság száma. blablabla, de nem fognak utánanézni, hogy mégis miért passzív aki passzív.

És +1 támogatás az egyik sem rubrika mellett :D
"I wish I could, but I don't want to."

.Attila

#2038
Quote from: Damnatus on 2009-09-17, 11:10:21
Volt, mert én megpróbáltam. ;)

Ez a mondat számomra értelmetlen.

noriko

Még valami:

Ha elmész szavazni, növeled a résztvevők számát. Ezzel jobb eséllyel elkerülhető egy második forduló, aminek megszervezése további pénzkidobás, főleg, ha arra is ugyanazok az emberek mennének el megint.
[spoiler=az OGY képviselő választásról szóló törvényből]A választás eredményének megállapítása
7. § (1) Az egyéni választókerületben az első választási fordulóban az a jelölt lesz országgyűlési képviselő, aki megkapta az érvényes szavazatoknak több mint a felét, feltéve, hogy a szavazáson a választókerület választópolgárainak több mint a fele szavazott. A választópolgár egy jelöltre szavazhat.
(2) Ha az első választási fordulóban nem szavazott a választókerület választópolgárainak több mint a fele, (a továbbiakban: érvénytelen választási forduló) a második választási fordulóban
a) mindazok a jelöltek indulhatnak, akik az első fordulóban indultak;
b) képviselő az a jelölt lesz, aki a legtöbb érvényes szavazatot kapta, feltéve, hogy a szavazáson a választókerület választópolgárainak több mint az egynegyede szavazott.[/spoiler]
"I wish I could, but I don't want to."