Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

noriko

Quote from: Xzone on 2009-09-17, 20:08:50
Így itt ugatni egymásra tényleg csak olyan, mintha arról vitáznátok, kinek van a legjobb terve a lottóötös elköltésére.
Ennek olvasására jutott eszembe, hogy elfelejtettem megjátszani apukám számait! Remélem, holnap időben eszembe fog jutni!  :zomg:

Oh oops, wrong Off topic  :D
"I wish I could, but I don't want to."

Selmo

Amúgy ma - és már jópár éve - a 3 millió nyugdíjas dönti el, ki kerül a parlamenti bársonyszékbe. Mindig azok kerültek oda, akik megígértek nekik valamit. Innentől kezdve tökmindegy, hogy én elmegyek-e szavazni. Ők el fognak, mert megígértek nekik havi 3 Ft-ot.

A tökéletesség unalmas.

Damnatus

És amíg az állam osztja a nyugdíjat, vagy határozza meg annak mértékét, addig így is lesz!

Xzone

Quote from: noriko on 2009-09-20, 00:29:17
khm! kezd  :_off: lenni. You may continue in another topic...Or can...  :angyali:

Kk.

K_T, valószínűleg igazad van, és ezt így tanítják. De egy amerikai oldal 20-ból 19-szer 'you can'-nel küldene el egy ilyenüzenetet, az az érzésem (egy esetre sem emlékszem, amikor may-es formában kaptam volna ilyesmit, ezért tűnik annyira furcsának).

De most már tényleg csak faszkodunk szerintem, úgyhogy innentől...

http://www.youtube.com/watch?v=6wS5xOZ7Rq8

Ramiz

Quote from: Lythis on 2009-09-17, 20:27:31
tudod, ez a "régies offtopic". Az a hely, ahova öltönyt veszünk fel, ha kurvaanyázni támad kedvünk. Lényegében a topic megléte is egy vicc, de arra jó, hogy ide hajigáljuk a srsbsnss -t
Meg nem pörög olyan gyorsan, mint a régi off. (azért ment ugye az elején a hiszti, mert egyesek, akik ritkén jártak fel, nem tudták/nem akarták azt követni.)
Szóval szerintem nincs min csodálkozni. Majd továbblépünk, és más témát fogunk szakérteni. Minden csoda csak három napig tart, vagy mi. És persze a jövőben mind híresek leszünk 15 percre.


Basszus, Lythis, neked ennyire nem gyógyulnak a lelki sebeid? Kicsit rémisztő, hogy 70 oldal után sem érted, hogy miért kellett ez a topik...

A másik lehetőség meg az, hogy I've been trolled. :lame:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


Lythis

Quote from: Ramiz on 2009-09-22, 02:26:22
Quote from: Lythis on 2009-09-17, 20:27:31
tudod, ez a "régies offtopic". Az a hely, ahova öltönyt veszünk fel, ha kurvaanyázni támad kedvünk. Lényegében a topic megléte is egy vicc, de arra jó, hogy ide hajigáljuk a srsbsnss -t
Meg nem pörög olyan gyorsan, mint a régi off. (azért ment ugye az elején a hiszti, mert egyesek, akik ritkén jártak fel, nem tudták/nem akarták azt követni.)
Szóval szerintem nincs min csodálkozni. Majd továbblépünk, és más témát fogunk szakérteni. Minden csoda csak három napig tart, vagy mi. És persze a jövőben mind híresek leszünk 15 percre.


Basszus, Lythis, neked ennyire nem gyógyulnak a lelki sebeid? Kicsit rémisztő, hogy 70 oldal után sem érted, hogy miért kellett ez a topik...

A másik lehetőség meg az, hogy I've been trolled. :lame:


Annyira vártam, hogy erre mikor ugrik már valaki :)
egyébként meg Tenshinél a pont: Túl komolyan veszed :)
Mesélj milyen sebekről egyébként? Szó sincs ilyesmiről. Már ittvoltam, amikor a "régi offtopic" még megvolt, és még láttam, hogy az hogy indult, milyen postok voltak benne. Ahogy felteszem te is, és még innét néhányan. Ezért is mulattat annyira időről-időre ennek a topicnak a megléte. Pláne, hogy akkor is itt voltam, amikor ez született. De szerintem te is emlékszel rá. Valahogy az összes komolykodás ellenére pont a születésének körülményei miatt nem tudom tényleg komolyan venni. Egyébkéntis: szvsz egy postot a tartalma alapján ítélek meg, döntöm el, hogy mennyire veszem komolyan, és nem az alapján, hogy melyik topicban leledzik. Bár lehet, hogy evvel csak én vagyok így :)

Fazék

Quote from: Lythis on 2009-09-22, 02:50:56
azért ezen dolgok ellenére mégiscsak pl egy 6 napnyi távollétem után, míg az offtopic-ot max felületesen átfutom, de inkább csak "nyomok rá egy 'mark as read' gombot", addig ezt a topic-ot igyekszem jobban átolvasni, mert itt esetleg tényleg előfordulhat olyan, amiről kevésbé szívesen maradnék le.

(a troll-kodásról meg mindig az adott kép ugrik be)

Lythis

Quote from: Fazék on 2009-09-22, 09:12:00
Quote from: Lythis on 2009-09-22, 02:50:56
azért ezen dolgok ellenére mégiscsak pl egy 6 napnyi távollétem után, míg az offtopic-ot max felületesen átfutom, de inkább csak "nyomok rá egy 'mark as read' gombot", addig ezt a topic-ot igyekszem jobban átolvasni, mert itt esetleg tényleg előfordulhat olyan, amiről kevésbé szívesen maradnék le.

(a troll-kodásról meg mindig az adott kép ugrik be)
Ennek köze lehet ahhoz is, hogy ha eltűnsz hat napra, akkor az offtopic termel alsó hangon 6 oldalt, de általábban többet, ez meg ha nagyon pörög, akkor kettőt hármat, nem? :)
Számomra elsősorban abban áll a különbség, hogy ide nem postolunk annyit, és ide kevesebb magán jellegű post (rant-ek pl, itt-és-itt-voltam-ok, etc) kerül.

Fazék

Quote from: Lythis on 2009-09-22, 12:43:01Ennek köze lehet ahhoz is, hogy ha eltűnsz hat napra, akkor az offtopic termel alsó hangon 6 oldalt, de általábban többet, ez meg ha nagyon pörög, akkor kettőt hármat, nem? :)
Számomra elsősorban abban áll a különbség, hogy ide nem postolunk annyit, és ide kevesebb magán jellegű post (rant-ek pl, itt-és-itt-voltam-ok, etc) kerül.

lehet hogy 6 oldalt termel az offtopic, miközben ez 2-3-at, de még így is vagy 2x annyi ideig tart átolvasni ezt a topic-ot, mint a sima off-ot, mert az ottani szövegelések többnyire kimerülnek pár sorban, itt viszont elég bőbeszédűek szoktak lenni az emberek, ha már kifejtik a véleményüket (általában)

Lythis

Quote from: Fazék on 2009-09-22, 12:49:47
Quote from: Lythis on 2009-09-22, 12:43:01Ennek köze lehet ahhoz is, hogy ha eltűnsz hat napra, akkor az offtopic termel alsó hangon 6 oldalt, de általábban többet, ez meg ha nagyon pörög, akkor kettőt hármat, nem? :)
Számomra elsősorban abban áll a különbség, hogy ide nem postolunk annyit, és ide kevesebb magán jellegű post (rant-ek pl, itt-és-itt-voltam-ok, etc) kerül.

lehet hogy 6 oldalt termel az offtopic, miközben ez 2-3-at, de még így is vagy 2x annyi ideig tart átolvasni ezt a topic-ot, mint a sima off-ot, mert az ottani szövegelések többnyire kimerülnek pár sorban, itt viszont elég bőbeszédűek szoktak lenni az emberek, ha már kifejtik a véleményüket (általában)
akkor ez leginkább hozzáállás kérdése lesz. Másfelől meg ezt nem kell annyira "átfutni" (nemtudom mi lenne ide a helyes kifejezés, talán az, hogy ezt nem kényszerülsz rá annyira felületesen átfutni), mint a másikat. Itt sokkal kevesebb információt kell megszűrnöd, mint ott, és általábban még ezen belül is elmondható, hogy kevesebb a témaváltás. Teszem azt itt van 30 post, ebben általábban 2-3 téma, a másik offban van 120-150, és akár 8+ is előfordulhat. Ráadásul ott van, hogy másfél oldal távolságból quote-olnak vissza, ami itt jelentősen ritkább. Szerintem ha itt is ekkora postdömping lenne, ezt sem feltétlen olvasnád ilyen figyelmesen végig. :)

White SeeD

Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Bicskei

talán ide
"Egyszer egy jól kereső apa úgy döntött, hogy elviszi vidékre 7 éves
kisfiát azzal a céllal, hogy megmutassa neki, milyen szegény emberek is
vannak, és hogy a gyermek meglássa a dolgok értékét, és felfogja azt,
hogy milyen szerencsés családban él.

Egy egyszerű falusi család házában szálltak meg, ahol egy napot és egy
éjszakát töltöttek. Amikor a vidéki út végén tartottak, az apa
megkérdezte fiát.

- Nos, mit gondolsz erről az útról?
- Nagyon jó volt apa!
- Láttad, hogy némelyek milyen szükségben és szegénységben élnek?
- Igen.
- És mit láttál meg mindebből?
- Azt, Apa, hogy nekünk egy kutyánk van, nekik négy. Nekünk egy medencénk
van otthon, ők meg egy tó partján laknak. A mi kertünket lámpák
árasztják el fénnyel, az övékére pedig csillagok világítanak. A mi
udvarunk a kerítésig tart, az övéké addig amíg a szem ellát. És végül
láttam, hogy nekik van idejük beszélgetni egymással, és hogy boldog
családként élnek. Te viszont, és Anyu egész nap dolgoztok, és alig
látlak titeket.

Az apa csak fogta a kormányt, vezetett csöndben, mire a kisfiú hozzátette:
- Köszönöm Apa, hogy megmutattad, hogy milyen gazdagok is lehetnénk.
Ultras liberi

Member


Bicskei

hehe ritka h zenén kivül egyetértünk valamiben ::) ;)
Ultras liberi

.Attila


Kvikveg

Szerintem meg hazug. A "nincs ideje a gyerekre" szoveg meg mar elcsepelt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Quote from: Kvikveg on 2009-09-27, 11:23:23
Szerintem meg hazug.
Kicsit bővebben? Még nem értelek félszavakból. :p

Bicskei

sztem nem elcsépelt h nincs idő a gyerekre...
főleg a dicső nyugaton
ahol a babysitter neveli a gyereket ott már gáz van szvsz.
Ultras liberi

Kvikveg

Quote from: Member on 2009-09-27, 11:28:53
Quote from: Kvikveg on 2009-09-27, 11:23:23
Szerintem meg hazug.
Kicsit bővebben? Még nem értelek félszavakból. :p
Kicsit sarkitva:
- Azt, Apa, hogy nekünk egy kutyánk van, nekik négy. Nekünk egy medencénk
van otthon, ők meg egy tó partján laknak. A mi kertünket lámpák
árasztják el fénnyel, az övékére pedig csillagok világítanak. A mi
udvarunk a kerítésig tart, az övéké addig amíg a szem ellát. És végül
láttam, hogy nekik van idejük beszélgetni egymással, és hogy boldog
családként élnek. Te viszont, és Anyu egész nap dolgoztok, és alig
látlak titeket.
- Oke kisfiam, akkor mostantol masfel ora lesz az iskolaba bejutni egy otvar busszal, uszas es tenisz nem lesz mert nincs penzunk ra, a legujabb mobilt es a jo ruhaidat elfelejtheted. Hat igen, most meg lehet, hogy nem zavar, mert 7evesen inkabb bicikliznek a korabeli fiuk - ja tenyleg, mostantol Csepel Tacsko lesz, vagy az a regi felnotteknek valo fekete amit az ottani gyerek hasznalt - es letorom a kezed ha elrontod.
De cserebe nezegetheted a szomszed lovait naponta 2 orat, bar felulni nem szabad ra.
Ja mi pedig meg fel evet ilyen bekessegben fogunk elni aztan kiderul, hogy tulajdonkeppen szepen csuszik ki alolunk a talaj, vagy csak valami vegetalas lesz, de mindenkeppen ingerszegenyebb kornyezetbe kerulunk anyaddal. Sajnos en nem vagyok  nagy termeszetjaro, tehat kifejezetten idegesiteni fog, hogy nem tudok szinhazba menni es a kozeli kortarsaim vagy meloznak vagy a kocsmaban diszelegnek. Szoval keszulj fel egy kicsit ingerultebb hazra - de delutan mindenkeppen otthon leszunk, hogy ott legyel amikor egymast marjuk, Ok?
Ugye milyen jo lesz?


A "nem erunk ra" nekem azert elcsepelt mert 20 eve hallom. Nem azert mert nem igaz.
Ahol babysinter neveli a gyereket ott az anyuka tud aludni.  :lul: Most az egeszen fiatal korosztalyra gondoltam. De ha az ovi mondjuk a fejlett nyugaton delutan 2-3 korul bezar, akkor vagy az egyik szulo kell hogy elvigye a gyereket - vagy babysinter.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Bicskei

Kvikveg van valami abban mit írsz de udod valamit valamiért


jah és csak az arany középút
,,Aurea mediocritas"
Ultras liberi

Member

Alacsony anyagiak != Totális káosz, lecsúszás, folyamatos veszekedések. Gazdagéknál is mehet a folyamatos felhalmozás, de csak esztétika célból, és ugyanúgy összeveszhetnek, ha a fiú nem a csepelt, hanem az 500k-s hegyibringát töri.

Én

Ha a vidéki kisgyereket vinnék fel gazdagékhoz akkor neki meg az tetszene.
Mondjuk én spec képtelen lennék vidéken élni a kussban, ott meg gondolom sokan a várostól kattannának be (bár nem sok vidékről jött egyetemistát hallottam panaszkodni ez miatt).

Rounin

Quote from: Én on 2009-09-27, 12:19:40
Mondjuk én spec képtelen lennék vidéken élni a kussban, ott meg gondolom sokan a várostól kattannának be (bár nem sok vidékről jött egyetemistát hallottam panaszkodni ez miatt).

Pesten csendesebb éjszakáim vannak, mint odalenn. :D

Én

Mivel én főút mellett lakom, szerintem ez nálam nem állna fenn :D Vagy mi volt?

Rounin

Quote from: Én on 2009-09-27, 12:31:57
Mivel én főút mellett lakom, szerintem ez nálam nem állna fenn :D Vagy mi volt?

A Hungária krt. mellett vagyok, nincs hangszigetelő fal, nincs tömény tujasor, és egy nagyobb köpés az útra esne az ablakból. :D
Egyszerűen csak mocskos sok kutya és förtelmes ritmusérzékkel megáldott részeg danolászás volt 'odalenn'. Hja és a bulik, oh, istenem, a szabadtéri bulik, amikről csak a basszus jutott el hozzám.

A város monoton háttérzaját könnyebb elviselni, mint a mindenféle rendszer nélküli, harsány, hirtelen zajokat.

Kvikveg

Quote from: Én on 2009-09-27, 12:19:40
Ha a vidéki kisgyereket vinnék fel gazdagékhoz akkor neki meg az tetszene.
Mondjuk én spec képtelen lennék vidéken élni a kussban, ott meg gondolom sokan a várostól kattannának be (bár nem sok vidékről jött egyetemistát hallottam panaszkodni ez miatt).
+1 Bar en a kussban alatt most azt ertettem, hogy a semmi kozepen, a csond OK.

Quote from: Member on 2009-09-27, 12:11:50
Alacsony anyagiak != Totális káosz, lecsúszás, folyamatos veszekedések. Gazdagéknál is mehet a folyamatos felhalmozás, de csak esztétika célból, és ugyanúgy összeveszhetnek, ha a fiú nem a csepelt, hanem az 500k-s hegyibringát töri.
A peldaban szegeny csaladrol volt szo. Nem szimplan kozepes alatt keresorol. Azert ha nincsen eleg penz az alapveto dolgokra+meg egy kis szorakozasra akkor az noveli az orditozas eselyet. Illetve ha az adott bicikli fontos kozlekedesi eszkoz apunak is akkor kinosabb osszetorni.
Egy eleten keresztul sporolni meg szamolgatni meg k idegesito. Es ezt a gyerek egy het alatt nem latja.

Az irasban az irrital, hogy a kirakatszegenyseget mutogatja: amikor a peldabeli csaladra raragasztjak a szegeny cimket, de semmi negativumot nem erzekeltetnek belole. A jomodubb csaladbol viszont szepen kiemelik a negativumot: anyu nincs otthon este.
Ha azt akarta erzekeltetni, hogy a felmillas bicikli+elhanyagolas helyett a 30 000es bicikli es odafigyeles, akkor elszurtak a peldat, mert nem jon at belole.
Vagy apuka valaszat kicenzuraztak. :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Kviki, teljesen igazad van, de kicsit túlspilázod. Ez egy naiv és egyszerű tanmese akart lenni arról, hogy az anyagi jólét önmagában nem elegendő a boldogsághoz, amiben kétségkívül igaza is van. Persze minden fabula buta egy kicsit, ez is szerencsétlenül választott demonstráló példát; kicsit úgy van megfogalmazva, mintha az anyagiak hiánya meg egyenesen hozzásegítene a boldogsághoz, ami pedig nyilván egy rózsaszín, romantikus hülyeség. (Meg különben is, a vidám falusiak nem is dolgoznak, ha egész nap csak a gyerekekkel dumálnak? Akkor mit esznek, milyen ruhát viselnek? Nem úgy van inkább a közhely, hogy a dolgos paraszt egész nyáron csak aludni jár haza?) De ezen nem kell szerintem ennyire kiakadni, ez csak egy butuska, de szép tanmese jó szándékú tanulsággal, olyan mint a többi. Nem kell azon felháborodni, hogy szerinte a falusi nincstelenek de baromi jól élnek; mert igazából csak azt akarta volna mondani, hogy ha kicsit kevesebbet dolgoztak volna a városi szülők, akkor a felszabaduló idő többet ért volna nekik, mint az a pénz, amitől elesnek.

Kvikveg

Koszonom, en is igy ertettem. Csak amikor a huszadik alkalommal latom az alrozsaszin izet, kicsit kiakaszt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.