Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: Kvikveg on 2009-09-27, 12:39:40
A peldaban szegeny csaladrol volt szo. Nem szimplan kozepes alatt keresorol. Azert ha nincsen eleg penz az alapveto dolgokra+meg egy kis szorakozasra akkor az noveli az orditozas eselyet. Illetve ha az adott bicikli fontos kozlekedesi eszkoz apunak is akkor kinosabb osszetorni.
Alapvető probléma, hogy azonos attitűdöket tulajdonítassz egy gazdag és egy szegény család tagjainak. A szegény megtanulja, hogyan éljen szinte semmiből (lásd hajléktalanok a híd alatt, dorozsmai cigánytelep, stb.), megvannak az anyagi körülményeikhez tartozó szórakozások (pl. TV a legnagyobb putriban is van, a gyerekek kint játszanak a természet ajándékaival, egy akusztikus gitár biztosan akad és kannás mellett vigadnak, stb.), a gazdag meg veri el a pénzt mindenre (golfozni jár, nem iszik bort 5000 HUF alatt, házimozit rendez be).
QuoteEgy eleten keresztul sporolni meg szamolgatni meg k idegesito. Es ezt a gyerek egy het alatt nem latja.
A legtöbb szegény ember nem számol, hanem máról holnapra él.
QuoteAz irasban az irrital, hogy a kirakatszegenyseget mutogatja: amikor a peldabeli csaladra raragasztjak a szegeny cimket, de semmi negativumot nem erzekeltetnek belole. A jomodubb csaladbol viszont szepen kiemelik a negativumot: anyu nincs otthon este.
Csak mert te nem tudnád elviselni, mivel nem szoktál hozzá, még nem jelenti azt, hogy élhetetlen élet.
Általában aki nem örökli a pénzt, annak meg kell dolgoznia érte, még ha ez bent kávézásról és a titkárnők toszogatásából is áll, megbeszélésekre kell járni, szerződéseket kötni. Keresztfaterék is hozzánk képest enyhén jómódúak, de a fatert kéthetente látják egy hétvégén, amit szintén végigmelózik.
QuoteHa azt akarta erzekeltetni, hogy a felmillas bicikli+elhanyagolas helyett a 30 000es bicikli es odafigyeles, akkor elszurtak a peldat, mert nem jon at belole.
Vagy apuka valaszat kicenzuraztak. :haha:
Vagy csak te nem értetted a lényeget. :ejnye:

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member


Lythis

Quote from: Bicskei on 2009-09-27, 11:38:27
ahol a babysitter neveli a gyereket ott már gáz van szvsz.
:tezsvir:
Quote from: Én on 2009-09-27, 12:19:40
Mondjuk én spec képtelen lennék vidéken élni a kussban, ott meg gondolom sokan a várostól kattannának be (bár nem sok vidékről jött egyetemistát hallottam panaszkodni ez miatt).
világ életemben a városban éltem, és egyre gyakrabban van k*rvára elegem belőle. Más kérdés, hogy vidéken én is megzakkannék valszeg, de annak más okai vannak :)

.Attila

Külvárosban kell élni. Közel a város, ha be akarsz menni, de a külső részek nem annyira zajosak és szűkösek.

Lythis

Quote from: .Attila on 2009-09-27, 16:14:01
Külvárosban kell élni. Közel a város, ha be akarsz menni, de a külső részek nem annyira zajosak és szűkösek.
Nemtudom, hogy mennyire élsz külvárosban, de ez egy általános tévképzet. Vannak csendes külvárosi részek, ahogy a belvárosnak is vannak olyan területei, ahol azt is meghallod, hogyha két utcával odébb leejtenek egy tűt.
Az, hogy nem annyira szűkös: ha ez kiderül, kedvelt lakóhely lesz. Ha az lesz pillanatok alatt beépítik, és ha ez megvan, akkor cseszheted a tágas tereket is sajnos.
Egyébként meg együtt kell élned avval, hogy annak ellenére, hogy a városban élsz, nincs a környékeden sz*rse, és a közeli boltok - amiknek nagy valószínűséggel kvázi monopolhelyzete van - nevetséges árakat szabnak mindenért.
Szóval az itteni külváros nem olyan, mint a picture-perfect-suburbia-k egy tetszőleges amcsi filmben.

Cloud

Én  pölö azért is költöztem fel nagyvárosba mert  totál  elegem volt  a vidékből.
Semmit  nem lehetett csinálni, dög unalom  volt. Én  tényleg kezdtem megkattanni.  Na  jó most  a  panel is  elég  xar,  de még mindig sokkal jobb mint az előző lakhelyem.

Xzone

Nekem tulajdonképp csak hipermarket és internet kell. Ezek nélkül viszont már nem tudnék élni.

Cloud

Quote from: Xzone on 2009-09-27, 17:21:27
Nekem tulajdonképp csak hipermarket és internet kell. Ezek nélkül viszont már nem tudnék élni.
Na azokról meg ne is beszéljönk. Nálunk olyan  ritka volt az internet mint a  fehér holló. Még szerncsére a suliban  volt, de már ott is lekorlátozták  amikor  az egész suli elől vettük el haverral a sávszélességet. :D

Hipremarket meg csak  25 km-re  volt  tőlünk. Az min 40 perc busz.  :D

Lythis

Quote from: Cloud on 2009-09-27, 17:25:05
Quote from: Xzone on 2009-09-27, 17:21:27
Nekem tulajdonképp csak hipermarket és internet kell. Ezek nélkül viszont már nem tudnék élni.
Na azokról meg ne is beszéljönk. Nálunk olyan  ritka volt az internet mint a  fehér holló. Még szerncsére a suliban  volt, de már ott is lekorlátozták  amikor  az egész suli elől vettük el haverral a sávszélességet. :D

Hipremarket meg csak  25 km-re  volt  tőlünk. Az min 40 perc busz.  :D
jesszus....

Kvikveg

Quote from: Cloud on 2009-09-27, 17:25:05
Na azokról meg ne is beszéljönk. Nálunk olyan  ritka volt az internet mint a  fehér holló. Még szerncsére a suliban  volt, de már ott is lekorlátozták  amikor  az egész suli elől vettük el haverral a sávszélességet. :D

Hipremarket meg csak  25 km-re  volt  tőlünk. Az min 40 perc busz.  :D
:zomg: :zomg: :zomg:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Én már akkor megőrülnék ha nem lenne itt a szomszédban a fogarasi úti Tesco, és el kéne mennem az Arénáig vagy a Pólusig. De hogy 25km, ráadásul busszal? :zomg: :zomg: :zomg: Ha fizetnének se mennék busszal Tescoba, épp az a lényege a hipermarketeknek hogy ipari mennyiségben vásárolok be mindenféléből hogy ne kelljen minden nap boltba menni; már az autóig kicipelni is gázos annyi cuccot, nemhogy busszal haza.

Cloud

Hát amig nemvolt kocsink addig  mi is  kölcsön járgánnyal mászkáltunk nagybevásárlásra. Eh. Kész ünnep volt akkor. :D

Dejó hogy eljöttem onnan. :D

Cobra

Autó nélkül tényleg gond még az agglomeráció is, de akinek van autója, annak nem akkora probléma, ha nem nagyvárosban lakik. Persze ha minden reggel be kéne menni dolgozni, akkor szívás, mert a sok ingázó miatt kb 10km/órás átlagsebességgel kell számolni. Nagyon vidékről nem tudok nyilatkozni, de most költöztünk ki Bp-től 15km-ra Csobánkára és nem olyan vészes az a +20-30 perc menetidő, mint amennyi a régi helyről volt (már az is a III. kerület széle volt). Tömegközlekedéssel szívás lenne, az tény, de autóval (és főleg motorral) nem vészes. Így is most az egyik üzletünk 35, a másik 55km-ra van, aminek ráadásul felét Bp-en át kell megtenni. Időben ez is több, mint vidéken 2 nagyobb település között.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Damnatus

Tömegközlekedés szempontjából azért nem olyan fényes a dolog. Főleg az a probléma, hogy 23.25 és 4.20 között még Pomázra sem jutsz ki! Ráadásul sok járat nincs összehangolva, és sokat kell várni a HÉVre vagy a buszra. + a csobánkaiak egy csoportja, főleg a hétvégi utolsó járatokon elég hangos és agresszív, és vannak annyian, hogy ne merjél rájuk szólni! ;)
Az út meg a sok autós miatt elég hamar feltorlódik Pomázon. Igaz ez csak az utóbbi években lett jellemző, a Mária Valéria híd, az M0-ás és a pilisi települések megnövekedett lakosságának következtében, akik vannak annyira kényelmesek, hogy autózzanak! ;)
Mellesleg ezer éve nem tudjuk elérni, hogy az összes dobogókői járat bemenjen Szentkeresztre a buszfordulóig, hiába kértük már többször a Volántól.
A buszok is elég vacakok, a klíma nem működik, az ablakok meg nem nyithatóak.

Xzone

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-03, 13:53:39
Viszont véletlenül magyarul telepítettem, és mit is mondjak...
lol-facepalm kombináció néhol (pl. egy átvezetőben egy cd-
játszóra mondja, hogy the battery is down, erre megsemmisült
az üteg a fordítás... javítótanknál a heavily armoured; unarmed-
ból erősen páncélozott; páncélozatlant le bírták írni két egymást
követő sorba... meg még jópár más, elsőre ezek maradtak meg.
Több már nem lesz, mert most telepítem újra angolul, mert ahhoz
van patch, ami nem kéri folyton a dvd-t (securerom kapja be)).

:zomg:

Pont pár napja döntöttem úgy, hogy többé semmit sem fordítok angolról magyarra, és minden magyarosítást kezdeményező ötlet ellen tiltakozom.

Kicsit már bánom is, hogy a múltkor beszóltam Lythisnek az angol miatt, mert valahol jó ötlet gyakrabban kommunikálni angolul. Én sem lennék ezen a szinten több év ventrilo nélkül. Sorozatok/filmek segítségével a nyelv megértését jól lehet fejleszteni, de párbeszéd résztvevőjeként jobban, és nem csak a megértést. Az öcsém épp nyelvvizsgára készül, azt hiszem innentől csak angolul beszélek vele :)

Lythis

Quote from: Xzone on 2009-10-03, 15:59:10
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-03, 13:53:39
Viszont véletlenül magyarul telepítettem, és mit is mondjak...
lol-facepalm kombináció néhol (pl. egy átvezetőben egy cd-
játszóra mondja, hogy the battery is down, erre megsemmisült
az üteg a fordítás... javítótanknál a heavily armoured; unarmed-
ból erősen páncélozott; páncélozatlant le bírták írni két egymást
követő sorba... meg még jópár más, elsőre ezek maradtak meg.
Több már nem lesz, mert most telepítem újra angolul, mert ahhoz
van patch, ami nem kéri folyton a dvd-t (securerom kapja be)).

:zomg:

Pont pár napja döntöttem úgy, hogy többé semmit sem fordítok angolról magyarra, és minden magyarosítást kezdeményező ötlet ellen tiltakozom.

Kicsit már bánom is, hogy a múltkor beszóltam Lythisnek az angol miatt, mert valahol jó ötlet gyakrabban kommunikálni angolul. Én sem lennék ezen a szinten több év ventrilo nélkül. Sorozatok/filmek segítségével a nyelv megértését jól lehet fejleszteni, de párbeszéd résztvevőjeként jobban, és nem csak a megértést. Az öcsém épp nyelvvizsgára készül, azt hiszem innentől csak angolul beszélek vele :)
Abban igazad van, hogy akadhat itt, aki esetleg nem érti, és emiatt érdemes lenne figyelni rá. Általábban elég sokat kommunikálok angolul, és hajlamos vagyok összemosni a magyarral. Már mástól is megkaptam, hogy ez már beteges, nem normális, etc. Nem tudom, hogy mennyire van igaza, de ha azt veszem, hogy hivatalosan a magyar az anyanyelvem, akkor talán van benne valami.
Ezért is reagáltam úgy arra, amit írtál, ahogy. Mert abból úgy tűnt, hogy számodra ez felvágásnak tűnik részünkről. Részemről nem az, DC meg reflexből reagál úgy (and also because he's a HEATHEN FAGGOT). Igazából avval van a legnagyobb bajom, amikor angol szavakat és kifejezéseket rakunk az egyébként magyar mondatokba.

Általánosságban rühellem a magyarításokat. És nem azért, mert átteszik a szövegeket magyarra, hanem azért, mert az esetek többségében minősíthetetlenül szarul teszik ezt. Lásd beidézett rész. És az csak egy példa a sokezerből...
Nem vagyok ellene semmilyen magyarításnak, ha az igényes, és korrektül meg van csinálva. De amíg az a trend, ami most is, hogy valami összecsapott kalap szart kapunk, addig inkább ne próbálkozzanak vele.

Kuroi Tenshi

Quote from: Lythis on 2009-10-03, 16:59:36
Igazából avval van a legnagyobb bajom, amikor angol szavakat és kifejezéseket rakunk az egyébként magyar mondatokba.

Már mástól is megkaptam, hogy ez már beteges, nem normális, etc.


i c wut u did thar látom ám, ott mit csináltál :haha:

Rounin


Lythis

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-03, 17:11:06
Quote from: Lythis on 2009-10-03, 16:59:36
Igazából avval van a legnagyobb bajom, amikor angol szavakat és kifejezéseket rakunk az egyébként magyar mondatokba.

Már mástól is megkaptam, hogy ez már beteges, nem normális, etc.


i c wut u did thar látom ám, ott mit csináltál :haha:
2/10 ^^
egyébként meg

Quote from: Rounin on 2009-10-03, 17:11:50
De az etc nem angol, szóval rendben van! :p

NLZ

Quote from: Rounin on 2009-10-03, 17:11:50
De az etc nem angol, szóval rendben van! :p
Miért, hogy mondanád angolul, hogy etc? :)
[reserved]

Próféta


Kuroi Tenshi

Quote from: NLZ on 2009-10-03, 17:17:49
Miért, hogy mondanád angolul, hogy etc? :)

í-tí-szi.

Quote from: Lythis on 2009-10-03, 17:16:20

egyébként meg

Quote from: Rounin on 2009-10-03, 17:11:50
De az etc nem angol, szóval rendben van! :p

Alors, bármi lehet, so lang es ist eigo ja nai, esto bueno? ^^

(in b4 1/10)

Lythis

Quote from: Próféta on 2009-10-03, 17:31:17
Quote from: NLZ on 2009-10-03, 17:17:49
Miért, hogy mondanád angolul, hogy etc? :)
and so on?
yupp.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-03, 17:33:00
Quote from: NLZ on 2009-10-03, 17:17:49
Miért, hogy mondanád angolul, hogy etc? :)

í-tí-szi.

Quote from: Lythis on 2009-10-03, 17:16:20

egyébként meg

Quote from: Rounin on 2009-10-03, 17:11:50
De az etc nem angol, szóval rendben van! :p

Alors, bármi lehet, so lang es ist eigo ja nai, esto bueno? ^^

(in b4 1/10)
:facepalm:
Ami nem megy, azt ne erőltesd!

Xzone

Quote from: Lythis on 2009-10-03, 16:59:36
Ezért is reagáltam úgy arra, amit írtál, ahogy. Mert abból úgy tűnt, hogy számodra ez felvágásnak tűnik részünkről. Részemről nem az, DC meg reflexből reagál úgy (and also because he's a HEATHEN FAGGOT). Igazából avval van a legnagyobb bajom, amikor angol szavakat és kifejezéseket rakunk az egyébként magyar mondatokba.

Tényleg különcködésnek tűnt, de inkább csak értelmetlennek. És nem DC, hanem Rounin a másik fő elkövető szerintem :D

Rounin

Quote from: Xzone on 2009-10-03, 18:59:07
Tényleg különcködésnek tűnt, de inkább csak értelmetlennek. És nem DC, hanem Rounin a másik fő elkövető szerintem :D

Fene. Már azt hittem, megúszom. :haha:
Hjam, és leginkább azért, mert írom ami - és ahogy - eszembe jut. És igen, itt lusta vagyok átgondolni és szépen átírogatni. Jobbára.
Meg van, amit könnyebnek találok hirtelen* ángliusul.

*hangsúly ezen a szón

Majd visszafogom magam. :p

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-03, 17:33:00
Alors, bármi lehet, so lang es ist eigo ja nai, esto bueno? ^^

A legriasztóbb, hogy ezt gondolkodás nélkül felfogtam. :zomg:

Próféta

Quote from: Rounin on 2009-10-03, 19:10:45
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-03, 17:33:00
Alors, bármi lehet, so lang es ist eigo ja nai, esto bueno? ^^
A legriasztóbb, hogy ezt gondolkodás nélkül felfogtam. :zomg:
Allora aiutami per favore, mi a fene az az "eigo ja nai"?

Rounin


Próféta


Rounin