Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Xzone

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-18, 17:44:34
Btw ez a temetkezési iparág mekkora egy mocskos pénzéhes
banda... hihetetlen árak vannak...

"It is our most modestly priced receptacle."

Edina-chan

@K_T: részvétem. átérzem, idén velem is ez történt, ráadásul a szülinapommal majdnem megy időben. akkor szoktam rá a dohányzásra, cöhh. *leszokóban* ja és temetkezés. most lett kész, sirkő 900 ezer HUF-ért ftw. durva, születés és halálozás egyaránt rohadtsok pénz ._.

Én

Én ezt az érzést akkor tapasztaltam meg, amikor meghalt az anyai nagyapám, majd még ugyanabban az évben apám szülei. Az előbbi eléggé nehéz volt, mert jobban kötődtem hozzá, plusz nálunk élte utolsó hónapjait, viszont utóbbi esetben csak apámat sajnáltam aki nagyon kibukott. Emlékszem nem is értettem, hogy miért a másik nagyapám jutott eszembe apám apjának halálhírére. Mondjuk ekkor még csak 10 éves voltam úgyhogy lehet azért is kezeltem furcsán az eseményeket.

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-18, 04:41:00
Does this make me a bad / strange person? Y/y / y/y?
N
Ez így működik. Akivel sok időt töltesz együtt, kötődsz hozzá, stb., az persze egészen más kategória lenne.

Én is hasonlóan jártam az apai nagyanyámmal: halála előtt évekkel durván leépült szellemileg, de testileg még elég fitt volt. A család kimondottan rajongott érte, de az utolsó éveiben már nem volt önmaga, és én sajnos csak így emlékezhetek rá :(

Én

Vicces, hogy a hinduk milyen jól megjósolták a dolgokat:
[spoiler=Kali Yuga]Hindus believe that human civilization degenerates spiritually during the Kali Yuga, which is referred to as the Dark Age because in it people are as far removed as possible from God. Hinduism often symbolically represents morality (dharma) as a bull. In Satya Yuga, the first stage of development, the bull has four legs, but in each age morality is reduced by one quarter. By the age of Kali, morality is reduced to only a quarter of that of the golden age, so that the bull of Dharma has only one leg.

Rulers will become unreasonable: they will levy taxes unfairly. Rulers will no longer see it as their duty to promote spirituality, or to protect their subjects: they will become a danger to the world. People will start migrating, seeking countries where wheat and barley form the staple food source.

Avarice and wrath will be common. Humans will openly display animosity towards each other. Ignorance of dharma will occur. People will have thoughts of murder for no justification, and they will see nothing wrong with that mind-set. Lust will be viewed as being socially acceptable, and sexual intercourse will be seen as the central requirement of life, with the result that even 13 to 16-year old girls will get pregnant. Sin will increase exponentially, whilst virtue will fade and cease to flourish. People will take vows only to break them soon after. People will become addicted to intoxicating drinks and drugs. Men will find their jobs stressful and will go to retreats to escape their work. Gurus will no longer be respected and their students will attempt to injure them. Their teachings will be insulted and followers of Kama will wrest control of the mind from all human beings.[/spoiler]
from wiki
Érdekes lenne tudni, hogy ebből mennyit éltek át már ők is...

Ramiz

Quote from: Próféta on 2009-10-08, 00:33:30
De tegyük fel azt az absztrakt szitut, amikor tényleg a gyerek vagy az utasok élete között kell választani,kizárva a Lythis-féle kerülőutakat. Ez az a bizonyos ezeréves klasszikus dilemma, hogy keressük a legkisebb n természetes számot, amelyre n db. random idegen élete fontosabb már a saját gyereked életénél. Azért klasszikus, mert mindig is megválaszolhatatlan volt :) Volt valami honlap, ahol csomó ilyen kedves kérdés volt, emlékszik még valaki rá?

Nálam n = végtelen, egy szerettem (akár túlélhető) szenvedéséért (kínzás vagy aközeli helyzet) is simán odadobnám az emberiséget (furamód még akkor is, ha ez utóbbiban én is, sőt akár a bizonyos szerettem is benne van).

Az a honlap viszont érdekelne!!! Meg tudod találni? A tesóimmal mióta az eszemet tudom állandóan ilyen kérdésekkel fárasztjuk egymást...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

LiaLia

Áttettem ide, az animék között offtopik.
Quote from: kikuchiyo on 2009-11-15, 18:52:09
Quote from: LiaLia on 2009-11-15, 16:41:33
egész nap a Klánháború skype-os konferenciabeszélgetéseit kell hallgatnom panelfalon keresztül egészen késő estig. Talán mostanra jutott el odáig a dolog, hogy legalább 10 után lehalkítja, de így se tudok tőle aludni :zomg: :smile:

Kötelező olvasmány a témában:
http://oldradio.tesla.hu/szetszedtem/072szomszedokorome/nemhagyommagam.htm

Tippeket is ad, hogy hogy vághatsz vissza...
Nagyon komoly írás. :D
Az én esetemben most hétvégén jöttem igazán rá, hogy sokkal súlyosabb a helyzet, mint gondoltam.
[spoiler=eddigi fejlemények]A nő amúgy 35-40 éves, kb. 170 körüli, és legalább 150 kg. Ahogy jövök- megyek lehet látni, hogy pizzafutárok járnak hozzá, meg a GRoBY-nak van élelmiszerházhozszállítása, neten rendelhető, az ő kocsijuk is gyakran megáll a ház előtt. Úgyhogy a nő azon kívül, hogy munkába elmegy, máshová nem nagyon jár, gondolom eddig is netezett, csak most rákapott erre a Klánháborúra.
Kezdte a kihangosítással délután, aztán folytatódott 10-ig, aztán 11- 1/2 12-ig, úgyhogy tisztán lehet érteni, hogy ki kit támad, kivel szövetséges, és mi van Ádámkával. A nő valami klánvezető féle, nagyon fontos pozícióval. Először pár 11 órás adás után 1/2 12-kor kopogtam át, hogy épp azt hallom, hogy Ádámkával még két embert akarnak behívni újabb konferenciabeszélgetésre a skype-on, jó lenne, ha ezt már nem tennék, lehet fülhallgatón is hallgatni. Akkor azt mondta, hogy jó-jó, és pár napig csöndesebb volt, de aztán megint kezdett hangosabbá válni a dolog.
Akkor már úgy kopogtam át, hogy beszéljük meg a dolgot, felnőtt emberek vagyunk, legalább a 10 órát tartsa be, hogy ne kelljen ezt hallgatni. Kikelt magából, hogy én nem is az ő hangját hallottam hangosnak, hanem csak a kihangosított többieket, meg nem igaz, hogy áthallatszik. Akkor próbáltam nagyon higgadtan, mint amikor elmebeteggel beszél az ember, elmagyarázni, hogy ez egy panelház, itt minden áthallatszik, ráadásul amilyen hangerővel ő kihangosítja, olyan hangerővel beszélget ő is velük. Akkor a többszöri ismétlésemre azt mondta, hogy lejjebb halkítja. Ez fél hétig tartott, csütörtökön megint átszóltam, hogy 10 óra elmúlt, nem vagyok kíváncsi az anyázásra, mert éppen akkor az volt hallható valamelyiküktől. Azután halkabbra fogta, de ez olyan, hogy a beszéd már nem érthető, hanem csak hallatszik hogy beszélgetnek. Ami nekem ugyanúgy idegesítő, mert egy állandó zaj.[/spoiler]

Az a durva az egészben, hogy ahogy látom, ilyen életvitel mellett a nőnek kényszere, hogy kihangosítsa, egy társaságpótlék az egész, itt fontosnak érezheti magát, úgyhogy a fülhallgatót nem nagyon fogja használni. Ráadásul egy ilyen játék hetekig-hónapokig tart, de ha vége is van, indítanak újabb szervert, amire csatlakozhat, ha rá van kattanva. És ha meg nem üvölteti, akkor csendháborításra se lehet hivatkozni, én nem tilthatom meg, hogy ne szólaljon meg a szobájában 10 után.
Vasárnapra már beszereztem egy viaszos füldugót, kipróbáltam, a zajokat tényleg szűri, csak abban meg zavaró, hogy egy tömör valami van a fülemben. Ma vettem szivacsos füldugót, kipróbálom azt is. Meg egyelőre az van, hogy bekopogok hozzá.
Viszont ez az egész már iszonyúan idegesít és nem tudom mikor lesz vége.

Cobra

Elvágni a telefon/tv kábelét :)
Vagy vegyél neki egy mikrofonos fülhallgatót (de extra méretűt :D ).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Quote from: LiaLia on 2009-11-16, 23:32:44
Áttettem ide, az animék között offtopik.
Quote from: kikuchiyo on 2009-11-15, 18:52:09
Quote from: LiaLia on 2009-11-15, 16:41:33
egész nap a Klánháború skype-os konferenciabeszélgetéseit kell hallgatnom panelfalon keresztül egészen késő estig. Talán mostanra jutott el odáig a dolog, hogy legalább 10 után lehalkítja, de így se tudok tőle aludni :zomg: :smile:

Kötelező olvasmány a témában:
http://oldradio.tesla.hu/szetszedtem/072szomszedokorome/nemhagyommagam.htm

Tippeket is ad, hogy hogy vághatsz vissza...
Nagyon komoly írás. :D
Az én esetemben most hétvégén jöttem igazán rá, hogy sokkal súlyosabb a helyzet, mint gondoltam.
[spoiler=eddigi fejlemények]A nő amúgy 35-40 éves, kb. 170 körüli, és legalább 150 kg. Ahogy jövök- megyek lehet látni, hogy pizzafutárok járnak hozzá, meg a GRoBY-nak van élelmiszerházhozszállítása, neten rendelhető, az ő kocsijuk is gyakran megáll a ház előtt. Úgyhogy a nő azon kívül, hogy munkába elmegy, máshová nem nagyon jár, gondolom eddig is netezett, csak most rákapott erre a Klánháborúra.
Kezdte a kihangosítással délután, aztán folytatódott 10-ig, aztán 11- 1/2 12-ig, úgyhogy tisztán lehet érteni, hogy ki kit támad, kivel szövetséges, és mi van Ádámkával. A nő valami klánvezető féle, nagyon fontos pozícióval. Először pár 11 órás adás után 1/2 12-kor kopogtam át, hogy épp azt hallom, hogy Ádámkával még két embert akarnak behívni újabb konferenciabeszélgetésre a skype-on, jó lenne, ha ezt már nem tennék, lehet fülhallgatón is hallgatni. Akkor azt mondta, hogy jó-jó, és pár napig csöndesebb volt, de aztán megint kezdett hangosabbá válni a dolog.
Akkor már úgy kopogtam át, hogy beszéljük meg a dolgot, felnőtt emberek vagyunk, legalább a 10 órát tartsa be, hogy ne kelljen ezt hallgatni. Kikelt magából, hogy én nem is az ő hangját hallottam hangosnak, hanem csak a kihangosított többieket, meg nem igaz, hogy áthallatszik. Akkor próbáltam nagyon higgadtan, mint amikor elmebeteggel beszél az ember, elmagyarázni, hogy ez egy panelház, itt minden áthallatszik, ráadásul amilyen hangerővel ő kihangosítja, olyan hangerővel beszélget ő is velük. Akkor a többszöri ismétlésemre azt mondta, hogy lejjebb halkítja. Ez fél hétig tartott, csütörtökön megint átszóltam, hogy 10 óra elmúlt, nem vagyok kíváncsi az anyázásra, mert éppen akkor az volt hallható valamelyiküktől. Azután halkabbra fogta, de ez olyan, hogy a beszéd már nem érthető, hanem csak hallatszik hogy beszélgetnek. Ami nekem ugyanúgy idegesítő, mert egy állandó zaj.[/spoiler]

Az a durva az egészben, hogy ahogy látom, ilyen életvitel mellett a nőnek kényszere, hogy kihangosítsa, egy társaságpótlék az egész, itt fontosnak érezheti magát, úgyhogy a fülhallgatót nem nagyon fogja használni. Ráadásul egy ilyen játék hetekig-hónapokig tart, de ha vége is van, indítanak újabb szervert, amire csatlakozhat, ha rá van kattanva. És ha meg nem üvölteti, akkor csendháborításra se lehet hivatkozni, én nem tilthatom meg, hogy ne szólaljon meg a szobájában 10 után.
Vasárnapra már beszereztem egy viaszos füldugót, kipróbáltam, a zajokat tényleg szűri, csak abban meg zavaró, hogy egy tömör valami van a fülemben. Ma vettem szivacsos füldugót, kipróbálom azt is. Meg egyelőre az van, hogy bekopogok hozzá.
Viszont ez az egész már iszonyúan idegesít és nem tudom mikor lesz vége.
Reggel, amikor munkába mész tekerd fel a rádiót közel ugyanolyan hangerőre. Nem baj, ha csak 10 perc, de érezze át a dolgot. Az ilyen nem tanul másból.

A tökéletesség unalmas.

LiaLia

Köszönöm az ötleteket, megfontolom.  :hai:
A nagy hanggal visszavágóst annyira nem érzem a saját stílusomnak, inkább a tárgyalós-ráhatós módokat, bár ha nem jön be, akkor jöhet az erő. Belegondolva egy indiai szitár zenét el tudnák képzelni, vannak recitálós, agypengetős, dobos, monoton mantragajdolós változatok, azt sokáig áthangosítva elég irritáló tudna lenni. A fal mellé téve, a szoba felől takaróval hátsószigetelve.
Délelőtt fontolgattam a dolgot, és ma délután hazaérve megint bekopogtam hozzá, mert az éjjel megint 1/2 11-ig ment a konferenciázás. Épp készült, hogy munkába megy (hurrá, akkor éjjel nincs otthon)
Most onnan indítottam,  hogy milyen zavaróak tudnak lenni a 16 éves bulizós, ordító zenés társaságok. Erre ő mondja, hogy ő nem ilyen. Mondom, pedig ha a kihangosítja  konferenciázást, olyan, mintha 4-5 embert hívna magához és 11-ig megy a party. Erre mondja, hogy akkor majd fülhallgatóra átállítja, hogy ne zavarjon engem, és nagy szemekkel nézett rám. Én meg visszanéztem rá (épp az lett volna a következő, hogy a füllhallgatóról kezdek beszélni, de így jobb) és csak annyit mondtam, hogy annak nagyon fogok örülni.
Ezek után nagyon kiváncsi leszek, hogy magába száll-e, és tényleg átvált-e a füllhallgatóra.
Ha nem, akkor a következő lépés a bekopogás és közös képviselő emlegetés lesz, és bekapcsolom az indiai zenét is neki.

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2009-11-16, 23:48:01
Elvágni a telefon/tv kábelét :)
...
Hehe, nekem is ez jutott kapasbol az eszembe.  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Azért a fenti sztoriban mégiscsak nem ment semmire a fickó az ellencsapással, azon kívül, hogy mindenkinek még kellemetlenebb lett az élete...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2009-11-19, 22:54:44
Azért a fenti sztoriban mégiscsak nem ment semmire a fickó az ellencsapással, azon kívül, hogy mindenkinek még kellemetlenebb lett az élete...
Ha jol emlekszem a foberlo kitette oket?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Kvikveg on 2009-11-20, 13:59:43
Quote from: Ramiz on 2009-11-19, 22:54:44
Azért a fenti sztoriban mégiscsak nem ment semmire a fickó az ellencsapással, azon kívül, hogy mindenkinek még kellemetlenebb lett az élete...
Ha jol emlekszem a foberlo kitette oket?

Nem a falon átküldött hangos zene miatt...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Gondolatébresztő írás:
Kivándorlásról siránkozni = NEM MENŐ

Először felháborodtam rajta, de aztán rájöttem, hogy valóban jogos, amit ír: aki itt nem boldogul, az kint sem fog, de a kivándorlást emlegetők többsége tényleg meg sem próbálja, maradnak a rinyálásnál.
Viszont ez felvet egy másik problémát is: aki viszont képes kint boldogulni, az nem rinyál, hanem fogja a cókmókját és tényleg kiköltözik. És külföldön aztán jól elvan havi több tízezer eurós fizetéssel mint orvos, mérnök vagy informatikus. Ez társadalmi szinten két okból is aggályos: miután az állam meg papa-mama pénzén kiképezték magukat, elhúznak innen, és ezzel a tehetségüket sem itt kamatoztatják. Kérdés, van-e jogunk a szemükre vetni ezt.
[spoiler]Ha én magam nem lennék ilyen elbaszott, lusta, tehetetlen pancser, és lenne többek között szakmai ambícióm és igényem a családalapításra, akkor én is mennék, azonnal. És nem azért, mert engem elnyomnak meg nem ismerik el a zsenialitásomat, hanem azért, mert nem akarnám ezeket a savanyú, ütődött arcokat bámulni, és nem akarnék itt egy gyereket felnevelni.[/spoiler]
Failure is the default option

.Attila

Van joguk elmenni innen, nincs jogunk bármit is a szemükre vetni.
Senki sem maga választotta, hogy ide született. Azért, mert valaki kénytelen volt itt felnőni, iskolába járni, ha tetszett, ha nem, még nem várhatjuk el, hogy akkor további n+1 évet még itt húzzon le. Neki ez az egy élete van, amit szeretne boldogan leélni és ha ez az ország ezt nem adja meg neki, akkor nem kötelessége itt szenvedni.
Nem az ideláncolás a módja annak, hogy itthon tartsuk az embereket. Élhetőbb, normálisabb országot kell csinálni és akkor maguktól maradnak itt.

motifator

Nem olvastam a cikket, de azért idehányom a véleményem úgy általánosan a témáról.
Ha nem lenne ingyenes a felsőoktatás, akkor ez a kérdés fel se merülne. Így viszont akár hozhatnának is olyan törvényt, ami röghöz köti egy ideig az állam pénzén diplomát szerzett embereket. Egyelőre nincs ilyen törvény, szerintem nem is lesz, sokkal értelmesebb lenne fizetőssé tenni a felsőoktatást, és csak a legjobbaknak és a hátrányos helyzetű, de tehetséges és szorgalmas diákoknak lenne ingyenes, a hiányszakmákban nagyobb, a kevésbé piacképes szakoknák kisebb arányban. Ők valószínűleg nem lennének annyian, hogy miattuk kelljen ilyen törvényt hozni, ami lehet, hogy még EU-s szabad munkaerőáramlást előíró alapelveknek se felene meg.
Mivel a jól képzett emberek kivándorlását a törvény nem tiltja, és ez most gonosz lesz, de a rosszul képzettek annyira nem is hiányoznak a társadalomnak, nincs okunk elítélni morálisan se a kivándorlókat. Mindenki egyszer él, ha bevállalja a család, a barátok, az otthon hátrahagyását, a gyökér nélküli, bevándorló életet, akkor hajrá, kívánom nekik, hogy odakint minél sikeresebbek legyenek. Ha nem lennék beszari, biztos mennék én is. De bármennyire is az volt a terv, hogy világot akarok látni, nem bírom rávenni magam, hogy itt hagyjam a munkámat, a zenekaromat, a családomat és a barátaimat. Talán majd egyszer, de nem most.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Moha

Nos asszem eléggé egy véleményen vagyunk. :)
Aki ki tud menni és kint érvényesülni, annak szíve joga, nem lehet a szemére hányni. Jómagam is többször eljátszottam a gondolattal, ellenben azzal teljesen tisztában vagyok, hogy odakint az első időkben nagyon fel kéne kötni a gatyát.
Tényleg élhető országot kellene it teremteni és minden más volna. Én jelen pillanatban a biztos keveset a bizonytalan sok miatt nem akarom itthagyni. Nomeg szintén bejátszik a lustaság és a beszariság. Semmiképp nem mennék egyedül, mindenképp csak egy baráttal. És persze az itthoniakat sem hagyom itt szívesen. Ha egyszer úgy jön ki és ki tudok menni, akkor is max 1-2 évre, hogy az egzisztenciámat megalapozzam. Mert jelenleg pl. a saját lakás csak álom, ha meg még egyszer családalapításra adom a fejem....  ::)

Selmo

Amíg itthon a fizetés csak tengődésre elég és minden szinten mutyizás és bratyizás van, addig nem tudok egyetlen kivándorlót sem elítélni.

A tökéletesség unalmas.

Én

Bede Mártontól sajnos semmit sem vagyok hajlandó elolvasni, de az én véleményem kettős: valóban, az embernek egy élete van csak, és igyekszik ebben boldogulni, azonban az ország szarra se fog menni ha a legképzettebb fiai települnek ki. Én magam sosem élnék külföldön mert szeretem ezt az országot akárki akármekkora szarnak látja is, de meg tudom érteni aki leszarja és a saját boldogulását veszi előrébb. Uff.

LiaLia

Quote from: Ramiz on 2009-11-21, 18:47:19
Quote from: Kvikveg on 2009-11-20, 13:59:43
Quote from: Ramiz on 2009-11-19, 22:54:44
Azért a fenti sztoriban mégiscsak nem ment semmire a fickó az ellencsapással, azon kívül, hogy mindenkinek még kellemetlenebb lett az élete...
Ha jol emlekszem a foberlo kitette oket?
Nem a falon átküldött hangos zene miatt...
Utószóként a hangos szomszédra.
Úgy tűnik, hogy a legutóbbi beszélgetésünk után (amikor 16 éves, bulizós, hangoskodó embereket kezdtem emlegetni), a nő lehalkította magát. Délután már csak az ő hangját lehet hallani, nem kihangosítva az egészet. Halkabb hangerővel beszél, és 9 után még halkabbra veszi, sőt csönd is van. Ezt csak óvatosan írom le, a több hét után a pár nap még nem nagy dolog, de úgy tűnik hatásos volt a személyes megkeresés, bekopogás, "zaklatés", közvetlen "ráhatás".

Quote from: kikuchiyo on 2009-11-23, 21:01:27
Gondolatébresztő írás:
Kivándorlásról siránkozni = NEM MENŐ
Nem tudnék külföldön élni. A rokonok, az alapvető magyar szokások, a gyökerek nélkül szörnyű lenne.
Egy ismerős nő nemrég jött haza a családjával, talán 2 évet volt kint a férje munkája miatt Németországban. Mesélte, hogy nehezen viselte a kint tartózkodást. Olyan dolgok, szokások, ételek, ünnepek, ünnepi készülődések hiányoztak neki, amik itt magától értetődőnek veszünk. Pl. március 15, vagy a jellegzetes húsvéti szokások. Amit sokszor szidunk itthon, és rettenetesen unalmasnak tartanak egyesek, mégis, ha nem lenne, nagyon tudnak hiányozni.

Moha

Hát, nekem március 15 meg húsvét biztosan nem. A karácsony a család nélkül, na az már szar lenne. Hiába nem szokott nagy hangulat lenni itthon, de azért akkor is...

Próféta

#2182
Titok: akik évekre kimennek dolgozni, ünnepek környékén azért gyakran hazajövögetnek a családhoz, régi barátokhoz.

Ahhoz mit szóltok, hogy ha mondjuk ledolgozol és leadózol itthon annyit, hogy kábé kifizetve érzed a képzésedet (mondjuk ugyanannyi idő), akkor utána kvázi nincs elkötelezettséged, leléphetsz? Persze ennyi év után leszel már olyan pozícióban (állás, család), hogy kisebb valószínűséggel akarj.

LiaLia

Quote from: Próféta on 2009-11-24, 00:32:59
Titok: akik évekre kimennek dolgozni, ünnepek környékén azért gyakran hazajövögetnek a családhoz, régi barátokhoz.
Azért az nem ugyanaz, hogy már előtte készül az ember, hall, lát róla itthon, vagy mondjuk vissza-haza ugrik valaki pár napra.
Meg pl. a magyar ételek, magyar élelmiszerek. Pl. németek nem tudják mi az, hogy szaloncukor. Egyszer egy német ismerősnek direkt küldtünk egy doboz szaloncukrot, hogy lássa mi az :smile:

A képzés ki-vissza fizetéséről: Diplomás munkanélküliek előnyben :whoah:

Kvikveg

Quote from: LiaLia on 2009-11-24, 00:38:07
Quote from: Próféta on 2009-11-24, 00:32:59
Titok: akik évekre kimennek dolgozni, ünnepek környékén azért gyakran hazajövögetnek a családhoz, régi barátokhoz.
Azért az nem ugyanaz, hogy már előtte készül az ember, hall, lát róla itthon, vagy mondjuk vissza-haza ugrik valaki pár napra.
Meg pl. a magyar ételek, magyar élelmiszerek. Pl. németek nem tudják mi az, hogy szaloncukor. Egyszer egy német ismerősnek direkt küldtünk egy doboz szaloncukrot, hogy lássa mi az :smile:

A képzés ki-vissza fizetéséről: Diplomás munkanélküliek előnyben :whoah:
Nemet kiallitason a standunknal kihelyezett szaloncukornak nagy sikere volt.
Foleg a szomszed kinai standos vitte, tiszta fuggo lett. XD De volt annyi, hogy hagytuk. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Quote from: Kvikveg on 2009-11-24, 17:54:31
Quote from: LiaLia on 2009-11-24, 00:38:07
Quote from: Próféta on 2009-11-24, 00:32:59
Titok: akik évekre kimennek dolgozni, ünnepek környékén azért gyakran hazajövögetnek a családhoz, régi barátokhoz.
Azért az nem ugyanaz, hogy már előtte készül az ember, hall, lát róla itthon, vagy mondjuk vissza-haza ugrik valaki pár napra.
Meg pl. a magyar ételek, magyar élelmiszerek. Pl. németek nem tudják mi az, hogy szaloncukor. Egyszer egy német ismerősnek direkt küldtünk egy doboz szaloncukrot, hogy lássa mi az :smile:

A képzés ki-vissza fizetéséről: Diplomás munkanélküliek előnyben :whoah:
Nemet kiallitason a standunknal kihelyezett szaloncukornak nagy sikere volt.
Foleg a szomszed kinai standos vitte, tiszta fuggo lett. XD De volt annyi, hogy hagytuk. :)
milyen szaloncukor? WANT regardless :D

LiaLia

Manapság már meg kell választani, milyen szaloncukrot vesz az ember. Elég sok a szaloncukornak nevezett rosszul csomagolt, ízetlen, színesített, szagosított cukorféle.

Fazék


NLZ

Szal ha kiverem a haverom faszát, attól én nem leszek buzi. Ahhhhhha.
[reserved]

Bicskei

Quote from: NLZ on 2009-11-28, 23:56:43
Szal ha kiverem a haverom faszát, attól én nem leszek buzi. Ahhhhhha.
faszt nem... :uzi:
Ultras liberi