Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

ld még Encyclopedia dramatica "emosexual", "NOT GAY!", "balls (not) touching" szócikkei.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Párom a homoszexuálisokról ír szakdogát és biza' ez a homók leggyakoribb szexmódja (nem a seggbekuki). Úgyhogy a cikk írója orbitálisan téved.

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2009-11-28, 23:53:30
http://www.kamaszpanasz.hu/hirek/szex/1270/kozos_maszturbacio

hát izé. minden nap tanul vmit az ember
Es ezt egy kamaszoknak szolo portalon.  :gyagya: :facepalm:
Erre mar nemigazan tudok mit kommentalni. Nem valami perverzbuzi az iro?! Cs. B. Ki az a Cs. B.? Miota nem illik kiirni a teljes nevet a cikk vegere?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Quote from: Kvikveg on 2009-11-29, 12:24:54
Nem valami perverzbuzi az iro?! Cs. B. Ki az a Cs. B.? Miota nem illik kiirni a teljes nevet a cikk vegere?
A Cs. nem tudom, mit rövidíthet, de a B szerintem egyértelmű. :haha:

kikuchiyo

Quote from: Member on 2009-11-29, 00:13:07
Párom a homoszexuálisokról ír szakdogát és biza' ez a homók leggyakoribb szexmódja (nem a seggbekuki). Úgyhogy a cikk írója orbitálisan téved.

Azér' ezek a *censored*-szakok se rosszak. Egy mérnök mondjuk hidat tervez a szakdolgozatában, egy orvos egy új műtéti eljárást ír le, ellenben egyes szakokon az is elég, ha a homoszexuálisok leggyakoribb szexmódjairól írnak pár bekezdést.
Failure is the default option

Nakedape

ebben tükörben felül lehet bírálni, az eddig kalibrált válaszokat, a lehet-e barátság férfi és nő között témakörben?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Quote from: kikuchiyo on 2009-11-29, 13:58:37
Azér' ezek a *censored*-szakok se rosszak. Egy mérnök mondjuk hidat tervez a szakdolgozatában, egy orvos egy új műtéti eljárást ír le, ellenben egyes szakokon az is elég, ha a homoszexuálisok leggyakoribb szexmódjairól írnak pár bekezdést.
:facepalm:
Csak utánaolvasott ennek is, ha már ott van. Meg eleve, ha nem kézzel fogható (pl. híd?) az eredmény, csak annyi, hogyan merik felvállalni vagy hogyan titkolják az identitásukat, akkor már kalap szar? ???
EDIT: Azért mire berágta magát a DAMKÖR-be, már tiszta ideg volt, annyira nem bíztak egy külsősben, interjúalanynak kellett egy konszolidált gyerek, és véletlenül pont elfogtam az infót, hogy aki a gyakhelyemen korábban családgondozó volt, az is homár, de erről egyetlen embernek mert beszélni.

LiaLia

Quote from: Fazék on 2009-11-28, 23:53:30
http://www.kamaszpanasz.hu/hirek/szex/1270/kozos_maszturbacio
hát izé. minden nap tanul vmit az ember
:zomg: :zomg: :zomg:
Kamaszkorban, amikor kísérletezgetnek, felfedeznek, kíváncsiak, hogy kinek hogy működik, egyszer kipróbálásnak, még el tudom képzelni, hogy egymás előtt.
Na de hogy ez egy rendszeres program legyen, és rendben van, hogy felnőtt korban is azonos neműek egymással, egymásnak. Meg hogy a felnőtt férfiak ettől mennyi sokat tanulnak. Meg hogy barátok egymásnak és ez megerősíti a barátságot...baromság.
Az meg hogy ez így megjelenik egy kamaszoknak szóló oldalon, és sorolják az előnyeit...már súlyos.
Felnőtt korban ezt homo-, vagy biszexualitásnak  nevezik. Amivel nincs gond szerintem, csak akkor ki van mondva, hogy ez az. És akkor ezt ne keverjék már bele a kamaszfelvilágosításba, hogy egyébként a felnőttek egymással így szokták, és milyen hasznos.
Persze ilyen emo korszakban ez már fel se tűnik, hiszen ez a divat.

NLZ

SZtem összvisz annyiról van szó, hogy a CsB gyerek részegen kiverte valaki faszát, aztán most zavarában próbálja kimagyarázni, hogy ő ám nem buzi. :D
[reserved]

motifator

Quote from: NLZ on 2009-11-29, 17:56:57
SZtem összvisz annyiról van szó, hogy a CsB gyerek részegen kiverte valaki faszát, aztán most zavarában próbálja kimagyarázni, hogy ő ám nem buzi. :D
lol agreed :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Tycho


Fazék

kedves fegyvermániások! ez komolyan így van, vagy index szokásosan baromságokat ír?

QuoteLégrádi József, a Kaposvári Sportlövész Klub elnöke azt mondta, hogy van egy általános orvosi vizsgálat, ami négy évig érvényes, és van egy sportorvosi vizsgálat, amit minden évben kell neki megtenni. Egyik sem pszichológiai vizsgálat, ilyen nincs a sportfegyvereknél - mondta. A lövészklub elnöke szerint erre nincs is szükség - ha a fegyvertartásra vonatkozó szabályokat betartják.
http://index.hu/bulvar/2009/11/30/valtogatta_idegorvosait_a_pecsi_amokfuto/

Darkstar

Ha jól tudom, valóban nincs pszicho teszt. Kizáró esetek lehetnek, de ha azok nem állnak fenn, akkor ha minden igaz csak egészségügyi, elméleti/gykorlati ismeretek illetve "ok" (jogcím vagy mi a francnak mondják) kell hozzá.

Ed.: http://net.jogtar.hu/jr/gen/getdoc2.cgi?dbnum=1&docid=A0400253.KOR&cel=P(26)B(1)#xcel
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Tycho on 2009-11-30, 13:04:30
NLZ: You mean this?

A slowpoke is you

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-11-29, 00:05:04
ld még Encyclopedia dramatica "emosexual", "NOT GAY!", "balls (not) touching" szócikkei.

Quote from: Fazék on 2009-11-30, 14:22:28
ez komolyan így van, vagy index szokásosan baromságokat ír?

Én is ilyesmire emlékszem, hogy csak orvosi vizsgálat,
fegyverrel kapcsolatos elméleti/gyakorlati ismeretek és
minősítő lövészet, valamint lövészklubi tagság.

Xzone

Valahová ezt most le kell írnom, sry.

Kapcsolgatom a TV-t, az egyik csatornán épp a Bones című sorozat megy. Jelenet:

QuoteBooth: [...] Rendben, velünk jössz.
Hodgins: Puskát kérek.

Fogtam a fejem, mert sejtettem miből fordították erre.

Az eredeti:

QuoteBooth: That�'s a nice try, okay.� You�'re coming with us.
Hodgins: I call shotgun.

:falba:

(Azt hiszem csinálok egy Tumblr-blogot az ilyen kikívánkozó, érdektelen semmiknek.)

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


kikuchiyo

Quote from: Xzone on 2009-11-30, 23:49:04
QuoteBooth: [...] Rendben, velünk jössz.
Hodgins: Puskát kérek.
QuoteBooth: That�'s a nice try, okay.� You�'re coming with us.
Hodgins: I call shotgun.

(Azt hiszem csinálok egy Tumblr-blogot az ilyen kikívánkozó, érdektelen semmiknek.)

http://leiterjakab.blog.hu/
Failure is the default option

Próféta

Quote from: Fazék on 2009-11-30, 23:58:07
Quote from: Kvikveg on 2009-11-30, 23:50:55
Az "I call shotgun" mit jelent?
~ stipi-stopi, enyém az anyósülés :D
http://www.mahalo.com/answers/society-and-culture/where-did-the-phrase-i-call-shotgun-come-from
Ma is tanultam valamit. Sose találkoztam ezzel a kifejezéssel. Tuti, hogy az elkövetkező egy hónapban még vagy kétszer előjön :)
A leiterjakab ajánlóval megelőztek, ahogy látom.

Kuroi Tenshi

Quote from: Xzone on 2009-11-30, 23:49:04
:falba:

:mittomen: sztem ez egy annyira marginális szleng/kifejezés,
hogy szinte elnézhető, hogy félrefordították, ilyen
kifejezések kikeresésével többszörösére növekedne a
fordítási idő. Amíg vannak olyan szarvashibák, mint a
nevezetes "*bumm* Jajj bányának mentünk!", addig ez
elenyésző.

motifator

Lehet, hogy marginális/szleng, de ha egy kicsit is úgy érzem, hogy nem illik a mondat a többi közé, akkor az első dolog az, hogy szét google-özöm a kifejezést, hátha van valami olyan jelentése, amiről nem tudtam. Nem várom el, hogy minden fordító amerikanisztika szakon végezzen és éljen is kint legalább 5 évet (pedig szép lenne), csak egy kicsit legyen igényes a munkájával, kutasson kicsit utána, ha kell. Az internet korában 5 perc se kell hozzá.

Az I call shotgunt én is ismertem, ha nem is pont így, de tudtam, hogy shotgunt kell mondani minél hamarabb, ha nem te akarsz hátul ülni.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Xzone

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-12-01, 00:12:36
Quote from: Xzone on 2009-11-30, 23:49:04
:falba:

:mittomen: sztem ez egy annyira marginális szleng/kifejezés,
hogy szinte elnézhető, hogy félrefordították

Na azért ez nem igaz.

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=shotgun

A #2 is nagyon elterjedt, az első pedig gyakorlatilag közhely.

És Motifatornak teljes mértékben igaza van: a fordítónak az a dolga, hogy a lehető legtökéletesebben visszaadja az eredeti szöveget. A félrefordítás megengedhetetlen, legfeljebb elveszteni szabad poénokat/szólásokat stb.

Kuroi Tenshi

Quote from: Xzone on 2009-12-01, 00:41:35
Na azért ez nem igaz.

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=shotgun

I call bullshit. Firefox agrees:
QuoteAz URL érvénytelen, nem lehet betölteni.
:D

Életemben nem hallottam, pedig anno angol oktv-n 14. voltam,
nem-kéttannyelvűsként.

Xzone

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-12-01, 00:48:35
Életemben nem hallottam, pedig anno angol oktv-n 14. voltam,
nem-kéttannyelvűsként.

Ugye most csak viccelsz? ^^"

(Link javítva egyébként.)

motifator

Ilyen modern amerikanizmusokat nem is tanulsz középiskolában, de könnyen lehet, hogy felsőoktatásban sem. Ilyet vagy akkor tanulsz, ha ott élsz egy ideig, vagy amerikai popkultúrából szívod magadba. Egy OKTV-n nem, de egy műfordítótól elvárható.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kvikveg

#2218
Quote from: kikuchiyo on 2009-12-01, 00:02:58
http://leiterjakab.blog.hu/
Be kene kuldenem azt a The Mentalist reszt az orbitalis parbeszed-el***aval, de most nem talalom.

edit: hah, meglett, el is kuldtem.
Kozben ezen jot rohogtem: http://leiterjakab.blog.hu/2008/09/16/a_blog_kuldetese
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

LiaLia

Quote from: Fazék on 2009-11-30, 14:22:28
QuoteLégrádi József, a Kaposvári Sportlövész Klub elnöke azt mondta, hogy van egy általános orvosi vizsgálat, ami négy évig érvényes, és van egy sportorvosi vizsgálat, amit minden évben kell neki megtenni. Egyik sem pszichológiai vizsgálat, ilyen nincs a sportfegyvereknél - mondta. A lövészklub elnöke szerint erre nincs is szükség - ha a fegyvertartásra vonatkozó szabályokat betartják.
http://index.hu/bulvar/2009/11/30/valtogatta_idegorvosait_a_pecsi_amokfuto/
A lőfegyverek tartásához szükséges egészségi alkalmasságnál két kategóriát különböztetnek meg: I. és II. alkalmassági. Az I. amikor munkakörben fogja használni valaki a fegyvert, a II. amikor önvédelmi, vagy sport célra. Az I. kategóriánál van az eü. alkalmasságon belül pszicho alkalmassági is. A II. kategóriánál nem kell pszicho, csak ha az általános eü. alkalmassági vizsgálat során felmerül, hogy esetleg szükséges lehet, vagy mert előző betegség, vagy esetleg gyanús az illető.

Mondjuk így fura ez a megkülönböztetés, mert ha önvédelmi, vagy sport célra használja, attól még képes lehet vele embert ölni. Bár ennyi erővel a kisbalta, vagy a csavarhúzó alkalmazásánál is lehet akár ilyen pszicho vizsgálat, mert azokat is lehet alkalom adtán gyilkolásra használni. Bocs, ez így kicsit morbid.
Mindenesetre nem ártana a sport és önvédelmi fegyvereknél se a pszicho vizsgálat, ha már ezek fegyverek.

Az meg hogy eleve tudatában volt a betegségének, és közben váltogatta a pszichiátereket, bizony előfordul. Így a lappangó bajok nehezebben derülnek ki, ha intelligens, eleve csak azokról a problémákról beszélt, ami "publikus", belefért pl. a depresszió fogalmába.