Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: Member on 2010-04-09, 22:14:17
Nem szeretem ezt az érvénytelenítősdit. Szerintem elég színes a paletta, mindenki megtalálhatja a "kedvencét", aki legalább részben lefedi az ő elképzeléseit. Aki mindenkit szarnak lát, az vagy nem néz utána semminek, vagy szimplán hülye.

Nem erről volt szó és kerüljük az olyan megjegyzéseket, amik valós politikai vitát indíthatnak, ha kérhetem.

Member

Politikai vitát nem akartam indítani, mert nem foglaltam állást senki mellett.
Ellenben ez a "racionális szavazó" (ami annyit jelent köznyelven, hogy szarik az egészbe) annyit takar, amivel a hippiket szokták parodizálni: Down with Everything. Nem mondtam egy szóval sem, hogy egy program legyen 100% szimpatikus és nyomtassuk is ki rózsaszín verzióban, a java töltelékszöveg mindnek. Ezzel a folyamatos gyanakvással és passzív ellenállással csak olyanok leszünk, mint akiket ott a fentiek közt szidunk.

.Attila

Racionális szavazó? Hippi? Down with everything?
Biztos vannak ilyenek is, de szerintem ne kategorizáljunk be mindenkit így.
Mi van azokkal, akik bár szeretnének szavazni, egyszerűen tényleg nem tudnak választani, mert nem látják, hogy bármelyik párt is jobb lenne a másiknál? Rengeteg ember van, akik tkp. nem egy pártra szavaznak, hanem egy másik ellen.
Én pl. nem tudok úgy szavazni, hogy na ez a párt a legkevésbé rossz, nincs gyomrom így egyetlen pártot sem támogatni.

Selmo

Na és olyankor mi van, ha jelöltre nem, csak pártra szavaz valaki?

A tökéletesség unalmas.

Member

Quote from: Selmo on 2010-04-09, 23:04:51
Na és olyankor mi van, ha jelöltre nem, csak pártra szavaz valaki?
Jelöltnél általában nem ismered az illetőt személyesen (nekem mondjuk volt kedvem/időm leülni vele), itt nem igazán tehetsz mást. Amúgy sem valószínű, hogy felszólalni lesz lehetősége, a vezetők nyilatkoznak. Ez olyan, mintha egy cégba választanál munkásokat és ez alapján alapulna a főnökség is.

Quote from: .Attila on 2010-04-09, 22:44:04
Rengeteg ember van, akik tkp. nem egy pártra szavaznak, hanem egy másik ellen."
Pont az ilyenek miatt kellene azoknak, akik önmagukat értelmesnek vallják, nem malmozni kellene otthon, aztán este az indexen megnézni a végeredményt, hanem kb.-ra megnézni, hogy ki mit ajánl, és letenni egy voksot. Idén főként azok fognak elmenni, akik tele vannak feszültséggel és gyűlölettel, és pár sablon hirtelen adott nekik vmi kis reményt arra, hogy "nem ők okozták eddig a saját vesztüket". Most a beszűkült maris néni döntsön a közért mellől, akinek még a tőmondatában is ellentmondás van, vagy az, akinek minimális rálástása talán van a dologra?
QuoteÉn pl. nem tudok úgy szavazni, hogy na ez a párt a legkevésbé rossz, nincs gyomrom így egyetlen pártot sem támogatni.
Ez kb. úgy hangzik, mint hogy "Európa vagy Amerika", "Férfiak vagy Nők", ennyire nem kellene sarkítani, hogy "párt". Több szakember van bennük, ki tehetségesebb, ki tehetségtelenebb, a programot ők írták, és általában van bennük jópár alpont (bár asszem a Munkáspártté a múlt szezonban fél oldal volt összesen), amiből azért láthatod, hogy részben egyetértessz-e vagy "anyád mode on".
Én végülis így döntöttem még az EU választás idején, és nem bántam meg.

Selmo

Jól félreértetted. :) Szóval ugye egyszer szavazol egy jelöltre, meg egy területi listára. Namost ha nincs olyan jelölt, akire te szavaznál, ezért csak a listára szavazol, akkor mi van? Pl. az LMP-re akarsz szavazni, de a körzetben nincs LMP-s jelölt, de listájuk az van.

A tökéletesség unalmas.

Fazék


Member

Ilyen pont pont nincs a jegyzetemben, pedig idén tanulom ezt bővítve. :D Jó kérdés, hogy a lap két oldala két szavazólapnak számít-e, ha esetleg az egyiket érvényteleníted-e, vagy sem. Az OVI honlapján lévő szöveget úgy értelmezem, hogy külön számolják.
Engem 4 éve ért az a meglepetés, hogy nálunk még csak területi listája sem volt az adott pártnak, ott be is csináltam, hogy akkor most kire?

.Attila

Quote from: Member on 2010-04-09, 23:18:52
Én végülis így döntöttem még az EU választás idején, és nem bántam meg.

Milyen EU választás? Hogy csatlakozzunk-e?

Member


.Attila

Quote from: Member on 2010-04-10, 00:06:37
Európai Parlamenti Képviselő.

Aha.

Quote from: Member on 2010-04-09, 23:18:52
Ez kb. úgy hangzik, mint hogy "Európa vagy Amerika", "Férfiak vagy Nők", ennyire nem kellene sarkítani, hogy "párt". Több szakember van bennük, ki tehetségesebb, ki tehetségtelenebb, a programot ők írták, és általában van bennük jópár alpont (bár asszem a Munkáspártté a múlt szezonban fél oldal volt összesen), amiből azért láthatod, hogy részben egyetértessz-e vagy "anyád mode on".

Nem, ez nem úgy hangzik.
Élnem kell valahol, tehát választanom kell, hogy adott lehetőségek közül hol.
(A férfiak vagy nők meg hogy értendő? A saját nememet nem én választom, a szexuális orientációmat dettó, így ennek megint nem sok értelme.)
A magyarországi törvények viszont nem köteleznek arra, hogy válasszak, tehát nem kell, ellentétben az előbbi példával. Így megvan a lehetőség arra, hogy ha egyik sem tetszik, akkor nem választok.

Member

Úgy értettem, hogy azt mondom: Amerika: Rossz, Európa: Jó. Vagy a nő/férfi felosztás a jin/jang belemagyarázással. Most vegyük a két legismertebb pártot: Fidesz, Mszp, csak hogy pártatlannak tűnjek. Ilyet nem szabad kijelenteni, hogy Fidesz: atomkirályhűdefasza, és olyat sem, hogy MSZP: raklakfostaligageci, mert mindkét programnak kell, hogy legyen valamiszámodra is értékelhető pontja, ami alapján már nem nevezhető "legkisebb rossznak", mert van benne valami jó is. És akkor a többieket még nem vettem bele.

Zsiga

Member, te már az alapokál tévedtél el. Ha feketén-fehéren csak a leírt programokat nézzük akkor 80-90%-ban mind szép és jó. A gond ott van hogy k*rvára nem azt csinálja egyik párt se amit megígérnek a választások előtt, legalábbis az utóbbi 20 év tapasztalata ezt mutatja.

.Attila

Quote from: Member on 2010-04-10, 00:34:58
Úgy értettem, hogy azt mondom: Amerika: Rossz, Európa: Jó. Vagy a nő/férfi felosztás a jin/jang belemagyarázással. Most vegyük a két legismertebb pártot: Fidesz, Mszp, csak hogy pártatlannak tűnjek. Ilyet nem szabad kijelenteni, hogy Fidesz: atomkirályhűdefasza, és olyat sem, hogy MSZP: raklakfostaligageci, mert mindkét programnak kell, hogy legyen valamiszámodra is értékelhető pontja, ami alapján már nem nevezhető "legkisebb rossznak", mert van benne valami jó is. És akkor a többieket még nem vettem bele.

Ugye nem gondolod komolyan, hogy ha esetleg találok egy-két tetszetős pontot, akkor máris meg leszek győzve, hogy arra a pártra szavazzak? Ahogy Zsiga mondta, a program nagy részét úgysem tartják be, úh. ebből kár kiindulni, nem is beszélve arról, hogy a másik része meg lehet őrületesen nagy baromság még és ez vonatkozik a többi pártra is.
Emellett a programok mellett sok más tényező is, ami befolyásolja a dolgokat, pl. pártok közti érdekek, összedolgozás, hatalomvágy erőssége stb.

Member

Nagyon otthon akartok maradni, látom. :lazza: Tökéletes választásod úgysem lesz, csak ha magadnak nem alapítassz egyet.
Quote from: Zsiga on 2010-04-10, 00:40:17
A gond ott van hogy k*rvára nem azt csinálja egyik párt se amit megígérnek a választások előtt, legalábbis az utóbbi 20 év tapasztalata ezt mutatja.
Vélhetőleg mert abból indulnak ki, milyen lenne nekik egy ideális világ, és van kemény 4 évük, ami alatt alig fognak 2/3-os vagy afeletti törvényt hozni és az emberek máris utálni kezdik őket/fúrni kezd az ellenzék. Mind arra építenek a program írásakor, "ha minden összejön". Vagy azt várod tőlük, hogy annyit írjanak a szórólapra: "Volna ötletünk, de úgysem tudjuk betartani"?

Fazék

Quote from: Member on 2010-04-10, 01:14:11
Vélhetőleg mert abból indulnak ki, milyen lenne nekik egy ideális világ, és van kemény 4 évük, ami alatt alig fognak 2/3-os vagy afeletti törvényt hozni és az emberek máris utálni kezdik őket/fúrni kezd az ellenzék. Mind arra építenek a program írásakor, "ha minden összejön". Vagy azt várod tőlük, hogy annyit írjanak a szórólapra: "Volna ötletünk, de úgysem tudjuk betartani"?
a programokba azt írják, amivel meggyőzik a szavazóikat, hogy őket képviselik, az ő érdekeikben járnak majd el. ezek nem valós célok, ez min. 80%-ban marketing csupán.

.Attila

Quote from: Member on 2010-04-10, 01:14:11
Nagyon otthon akartok maradni, látom. :lazza: Tökéletes választásod úgysem lesz, csak ha magadnak nem alapítassz egyet.
Quote from: Zsiga on 2010-04-10, 00:40:17
A gond ott van hogy k*rvára nem azt csinálja egyik párt se amit megígérnek a választások előtt, legalábbis az utóbbi 20 év tapasztalata ezt mutatja.

Úgy mellesleg itt van a szemközti épületben a szavazóhelyiség, szóval ja, még odáig is lusta vagyok elmenni...
És nem a tökéletességet hiányoljuk, de úgy tűnik, ezt nem igazán szeretnéd megérteni.

Member

Csak azt látom, hogy még apatikusabbak vagytok, mint véltem. Azzal nyersz valamit, ha kijelented, "20 évig átvertek, most is átfognak, mindig át fognak"? Mert ezen elven elédtolhatnak bármit is mondhatod rá, hogy 80% tömény f*szság, nem érdekel.

.Attila

Apatikus?
A mostani bagázs cakumpakk nem érdekel, ettől még később jöhet más, aki lesz olyan jó, hogy szavazzak rá.
Hány kört szeretnél még futni?

Selmo

Tehát ha, rá szavazok, de nem tarja be, akkor menjek és foglaljam el az MTV-t netán a Parlamentet és hajigáljam a Dunába a T. képviselőket?
Miután ez nem igazán járható út, marad a leszarom dolog, mert igen, úgyis ugyanaz a mocskos, saját érdekeit néző banda marad.

A tökéletesség unalmas.

Member

Belátom, meddő vita. Elnézést, hogy kilógtam a sorból.

Kvikveg

A lista alapjan szavazni semmi ertelme. Ugysem tartjak be.
En eddig altalaban a legkevesbe rossz/leginkabb elfogadhatora szavaztam.
Most meg azert nem szavazok, mert tok elfelejtettem, hogy mikor van szavazas es eppen Nemetben ucsorgok. Pech.  :redface:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Quote from: Member on 2010-04-10, 10:22:04
Belátom, meddő vita. Elnézést, hogy kilógtam a sorból.
Better lurk next time.
[reserved]

Member

http://www.youtube.com/watch?v=HCF4NJS-gBw
Quote from: Kvikveg on 2010-04-10, 10:34:18
Most meg azert nem szavazok, mert tok elfelejtettem, hogy mikor van szavazas es eppen Nemetben ucsorgok. Pech.  :redface:
Kérhettél volna ideiglegenes szavazókört kintre. :hehe:

Fazék

Quote from: Member on 2010-04-10, 10:22:04
Belátom, meddő vita. Elnézést, hogy kilógtam a sorból.
áá igen, remek válasz, állítsuk sorba az embereket, mintha az itt leírt rajtad kívüli vélemények 100%-osan egybeillenének :)

Member

Nem fedik egymást 100%-osan, de a végeredmény ugyanaz. Több otthon maradt ember, nem, kolléga?

Fazék

Quote from: Member on 2010-04-10, 14:42:09
Nem fedik egymást 100%-osan, de a végeredmény ugyanaz. Több otthon maradt ember, nem, kolléga?
ebben lehet valami. én pont arra próbáltam ösztönözni az embereket, hogy ha nagyon nem szimpatizálnak egyik párt céljaival sem, akkor is menjenek el szavazni akár érvénytelenül, mert még az is jobb, mint otthon okosnak lenni és erősíteni az apátiát

Member

Sztem a kettő értéke egyezik. Most nem mindegy a Tesco-nak, hogy üres dobozokat küldök, vagy telehányom őket a rendelt muskátlipalánták helyett?

Fazék

Quote from: Member on 2010-04-10, 14:46:54
Sztem a kettő értéke egyezik. Most nem mindegy a Tesco-nak, hogy üres dobozokat küldök, vagy telehányom őket a rendelt muskátlipalánták helyett?
sztem meg nem egyezik. + a példa sántít, mert sztem az első esetben üres dobozokat se küldesz be, hanem csak kidobod a kukába
a telehányt dobozokból legalább látják, hogy érdekelt vagy a jövőddel kapcsolatban és szavaznál is aktívan, ha lenne kire.

Én

Quote from: Fazék on 2010-04-10, 14:55:26
a telehányt dobozokból legalább látják, hogy érdekelt vagy a jövőddel kapcsolatban és szavaznál is aktívan, ha lenne kire.
Ok, de sajnos pontosan tudjuk mennyire érdekel a politikusokat minden aminek nincs szigorú jogi következménye...