Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2010-04-14, 01:53:29
De legalább valamennyire biztos kézben tudhatom az elmeállapoll glory to the Hypnotoad!
:D

Engem egyszerre erdekel is a dolog, de ugyanakkor baromira nem szeretnem ha nem en kontrollalnam magam bizonyos szinten.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

LiaLia

Quote from: Fazék on 2010-04-14, 10:47:08
szóval a hitetlenekhez nem szól Isten
[spoiler]bocsánat :D[/spoiler]

De szól, csak a hitetlenek nem értik azt a nyelvet.
[spoiler] :smile:[/spoiler]

Quote from: Ramiz on 2010-04-14, 17:43:44
Quote from: LiaLia on 2010-04-14, 10:36:47
a hipnózis nem varázslás, viszont csak arra fogékonyaknál működik. Viszont ez nem jelenti azt, hogy a hipnábilisabbak kevésbé lennének normálisak, csak náluk más képességek erősebbek vagy gyengébbek az analítikusabb beállítottságúakhoz képest.

Ez pont olyan, mint hogy az elektronok hullám- és részecsketermészetének viszonya vagy az evolúció működését is csak az arra fogékonyak értik meg... :__devil:

hehhe... Mr. Ramiz :bsd:
Teljesen igazad van abban, hogy csak a kiválasztottak érthetik meg ezeket.
Viszont én még olyant nem hallottam, hogy pl. az evolúció működésének megértése után valakinek megváltozott volna a testi működése, egy másik agyterülete aktivizálódott volna, vagy csökkent volna a fájdalom érzete. Hipnózisban ez megtörténik, így ez nem egy logikai megértésről szól.
Mellékelek egy írást, bár Szendi Gábor eléggé radikális, egy írása a hipnózisról. Vannak benne szép nagy, színes ábrák is  :szemuveges:
Szendi Gábor: A hipnózis és az agy

Ramiz

Quote from: LiaLia on 2010-04-14, 23:24:15
Quote from: Fazék on 2010-04-14, 10:47:08
szóval a hitetlenekhez nem szól Isten
[spoiler]bocsánat :D [/spoiler]

De szól, csak a hitetlenek nem értik azt a nyelvet.
[spoiler] :) [/spoiler]

jézus :wtf:


Quote from: LiaLia on 2010-04-14, 23:24:15Teljesen igazad van abban, hogy csak a kiválasztottak érthetik meg ezeket.
Viszont én még olyant nem hallottam, hogy pl. az evolúció működésének megértése után valakinek megváltozott volna a testi működése, egy másik agyterülete aktivizálódott volna, vagy csökkent volna a fájdalom érzete.
Igaz, ilyesmiket a logikus gondolkodás nem okoz, de ezekre meg ott a sör meg az Unicum.


Tudomány - a tiszta gondolkodásért!
Minden másra ott az alkohol.  :whoah:


Na jó, bevallom, engem nagyon is érdekelnek az ilyen eddigi-ismereteinken-túli dolgok. Gyerekkorom óta foglalkoztattak, élénk fantáziám volt és a világ meg túl szürke. De idáig mindig annyi ostobaságba ütköztem az "ezó" dolgokkal kapcsolatban, hogy nincs gyomrom további kutatáshoz (na jó, az LSD-tripet egyszer még muszáj lesz kipróbálni... :__devil:). Idáig egyetlen pozitív élményem volt, egy amerikai egyetemen valóban tudományos alapon zajló kutatásokat végző fizikus könyve a parapszichológiai jelenségekről. Persze a valóságtartalmát annak is meg lehet kérdőjelezni (mielőtt valaki rám vetné az első követ: nem az a kutatások vége, az "ígéretes eredmény" a könyv végén, hogy a szomszéd szobában ülő kollegával beszélgetnek a fizikusok, csupán némi - pár százaléknyi, de szignifikáns - eltérés a teljesen véletlenszerű eredményektől egyes kísérletek esetében), de legalább a beszéde tiszta és az alapvetései, fő irányvonalai világosak.

Ha már filozofálgatunk: nekem a buddhista filozófia/vallás zen ága (ami inkább foglalkozik filozófiával és a világhoz való hozzáállással, mint a vallási résszel, ami amúgy sem érdekelt) nagyon bejött egy időben, folyton ezeket a megvilágosodás felé vezető egyperces sztorikat olvastam, és tényleg volt/van bennük egy csomó bölcsesség. Csak aztán egyre gyakrabban olvastam arról a pontról, ahol a saját agyukat imádó gondolkodók az élet értelmetlenségét belátva megvilágosodtak és belevegetálták magukat a semmibe, pedig szerintem sokkal bölcsebb dolog lett volna enni egy zsíros kenyeret lila hagymával és menni inni futni baszni írni olvasni kiabálni fejest ugrani vagy mittomén, építeni egy biciklit sajtból, és elment a kedvem az egésztől. :haha:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2010-04-15, 02:09:11
Na jó, bevallom, engem nagyon is érdekelnek az ilyen eddigi-ismereteinken-túli dolgok. Gyerekkorom óta foglalkoztattak, élénk fantáziám volt és a világ meg túl szürke. De idáig mindig annyi ostobaságba ütköztem az "ezó" dolgokkal kapcsolatban
Azt hiszem, hogy a hipnózis nem ezó dolog, csak sok hülye ezó szerző sok hülyeséget tud írni róla. Azt hiszem, nincs benne semmi varázslatos, és pláne nem ilyen gonosz varázslós akaratátvitel; legalábbis az a hipnózis nem nem, amit én láttam.

Pl. ki kellett nyújtani az egyik karunkat, aztán el kellett képzelni, mintha behajlíthatatlan lenne, és pár percig arra kellett gondolni, hogy milyen merev a kezünk. Ezeknek a szuggeszcióknak természetesen normális esetben semmi hatása nincs (kipróbáltuk), de bizonyos emberek hipnózisba tudnak merülni, az összpontosítás és ellazulás egy furcsa, félálomszerű egyvelegébe, amikor el tudják mindezt hitetni a testi funkcióikkal, és utána tényleg nem tudják behajlítani a karjukat (amíg nem gondolnak arra, hogy most már jól hajlik a karjuk). A hipnotizőr meg azért kell, mert így félálomban azért nem annyira cselekvőképesek, ill. csak rá figyelnek, és amit hallanak tőle, kvázi automatikusan arra is gondolnak, ilyen értelemben valóban átadják a kontrollt. A teszt jó része ilyesmikből állt, kézzel, lábbal, hallással, szemizmokkal, stb. Ebben szerintem semmi varázslatos nincs, főleg, hogy a társaság egy jó részénél nem is nagyon működött.

Talán az egyetlen durva rész az a szuggeszció volt, hogy felejtsünk el mindent, ami a hipnózisban történt, amíg nem mondják, hogy újra emlékezhetünk. Nem tudom, hogy ez bejött-e bármelyikünknél, de kicsit ijesztő arra gondolni, hogy léteznek olyan emberek, akinél igen, ergo ennyire durván szuggerálhatóak.

Persze lehet, hogy elárultam minden titkomat a hipnotizőrnek (és az egyéb jelenlévőknek), meg belém programozott néhány jövőbeli bankrablást és gyilkosságot, majd utána az ártatlan részeket meghagyva  mindezt visszatöröltette az emlékeimből; nyilván a halálomig nem fogom megtudni, hogy így történt-e :haha:

Quote from: Kvikveg on 2010-04-14, 20:27:44
Engem egyszerre erdekel is a dolog, de ugyanakkor baromira nem szeretnem ha nem en kontrollalnam magam bizonyos szinten.
+1
De aztán elcsábítottak azzal, hogy nem egészen erről van szó, semmitől se kell tartani, legjobb esetben is csak olyan érzés, mintha kellemes félálomban beszélnének hozzám, rosszabb esetben meg semmi. Mindenféle nehéz drogoktól, meg egyéb tudatmódosítóktól természetesen továbbra is cidrizek.

Quote from: Ramiz on 2010-04-15, 02:09:11Csak aztán egyre gyakrabban olvastam arról a pontról, ahol a saját agyukat imádó gondolkodók az élet értelmetlenségét belátva megvilágosodtak és belevegetálták magukat a semmibe, pedig szerintem sokkal bölcsebb dolog lett volna enni egy zsíros kenyeret lila hagymával és menni inni futni baszni írni olvasni kiabálni fejest ugrani vagy mittomén, építeni egy biciklit sajtból, és elment a kedvem az egésztől. :haha:
http://xkcd.com/167/

LiaLia

Quote from: Ramiz on 2010-04-15, 02:09:11
Na jó, bevallom, engem nagyon is érdekelnek az ilyen eddigi-ismereteinken-túli dolgok. Gyerekkorom óta foglalkoztattak, élénk fantáziám volt és a világ meg túl szürke. De idáig mindig annyi ostobaságba ütköztem az "ezó" dolgokkal kapcsolatban, hogy nincs gyomrom további kutatáshoz (na jó, az LSD-tripet egyszer még muszáj lesz kipróbálni... :__devil:).
LSD-t és más drogokat nem ajánlom.  :ejnye: Könnyen kirobbant rejtett pszichózist, és amúgy mindenféle különösebb belső baj nélkül is okozhat olyan bezavarást az amúgy egységesnek tartott tudat-lélek-szellem egységedbe, hogy utána tényleg nem lesz rá magyarázatod. Az alkohol még enyhébb talán valamennyire.
Vannak olyan szelídebb módszerek is, szerek nélkül, amivel módosult tudatállapotba kerülhetsz, ha már azt szeretnél. Pl. meditáció, vagy imaginációs gyakorlatok. A hipnózist szintén nem ajánlom, szerintem az is eléggé erősen beavatkozik.

Quote from: Ramiz on 2010-04-15, 02:09:11
Ha már filozofálgatunk: nekem a buddhista filozófia/vallás zen ága (ami inkább foglalkozik filozófiával és a világhoz való hozzáállással, mint a vallási résszel, ami amúgy sem érdekelt) nagyon bejött egy időben, folyton ezeket a megvilágosodás felé vezető egyperces sztorikat olvastam, és tényleg volt/van bennük egy csomó bölcsesség. Csak aztán egyre gyakrabban olvastam arról a pontról, ahol a saját agyukat imádó gondolkodók az élet értelmetlenségét belátva megvilágosodtak és belevegetálták magukat a semmibe, pedig szerintem sokkal bölcsebb dolog lett volna enni egy zsíros kenyeret lila hagymával és menni inni futni baszni írni olvasni kiabálni fejest ugrani vagy mittomén, építeni egy biciklit sajtból, és elment a kedvem az egésztől. :haha:
Érdekes lehet olvasni a zen egyperceseket, viszont pont a lényeg nincs benne szerintem. :smile: Az indiai jóga és buddhista tradícióban nagyon-nagyon-nagyon-nagy hangsúly van a gyakorláson. Nem csak elmélkedni a nagy mondásokon, fejben élni, hanem folyamatosan gyakorolni a meditációt, végezni fizikai gyakorlatokat. Egy időben gyakoroltan zen buddhista meditációt, Magyarországon is már elérhetőek a japán és koreai zen tradíció közösségei, amik már nyugati életformában gyakorolnak, megtartva  klasszikus meditációs módszereket.
A megvilágosodás nem egyik napról a másikra, csak a nagy öregek bölcs mondásait olvasva, hanem több évtizedes meditációs gyakorlat mellett következik be, egyfajta szinkron a tudat, érzelmek és a testi, vagyis agyi működés között.

Quote from: Próféta on 2010-04-15, 23:52:40
Talán az egyetlen durva rész az a szuggeszció volt, hogy felejtsünk el mindent, ami a hipnózisban történt, amíg nem mondják, hogy újra emlékezhetünk. Nem tudom, hogy ez bejött-e bármelyikünknél, de kicsit ijesztő arra gondolni, hogy léteznek olyan emberek, akinél igen, ergo ennyire durván szuggerálhatóak.

Persze lehet, hogy elárultam minden titkomat a hipnotizőrnek (és az egyéb jelenlévőknek), meg belém programozott néhány jövőbeli bankrablást és gyilkosságot, majd utána az ártatlan részeket meghagyva  mindezt visszatöröltette az emlékeimből; nyilván a halálomig nem fogom megtudni, hogy így történt-e :haha:

Az időleges "elfelejtetés" egy biztonsági dolog. Mert ha pl. ezek után valaki csúcsforgalomban vezet, és egyszercsak bejön az élmény, hogy nem tudja mozgatni a karját, és nem tud kilépni ebből az állapotból, az egy életveszélyes helyzet.
Szerintem elég drasztikus a hipnózis, max. fájdalomcsillapításra lenne jó. Olvastam, hogy fogorvosnál alkalmazták.

Próféta

Quote from: LiaLia on 2010-04-19, 23:55:31
Az időleges "elfelejtetés" egy biztonsági dolog. Mert ha pl. ezek után valaki csúcsforgalomban vezet, és egyszercsak bejön az élmény, hogy nem tudja mozgatni a karját, és nem tud kilépni ebből az állapotból, az egy életveszélyes helyzet.
Kétlem. Én őszintén remélem, hogy autót mindenki éberen vezet, nem pedig módosult tudatállapotban (alva, részegen, hipnózisban, etc.). És éberen szvsz nem okoz gondot a test motorikus uralma. Javíts ki, ha tévednék.

A mi esetünkben egyébként se "biztonsági dolog" volt, hanem kísérlet. Az "elfelejtés" után le kellett írni mindent, amit emlékszünk az eljárásból. Utána megadták a jelet, amikortól már szabad emlékezni, és le kellett írni, hogy eszünkbe jutott-e valami újabb. Nem tudom, hogy bármelyikünknél volt-e szignifikáns delta.

Quote from: LiaLia on 2010-04-19, 23:55:31
Szerintem elég drasztikus a hipnózis, max. fájdalomcsillapításra lenne jó. Olvastam, hogy fogorvosnál alkalmazták.
Igen, nekünk is ilyesmit mondtak, hogy a hipnotikus érzéstelenítés létező - ha nem is túl elterjedt - gyakorlat; adott esetben műtéti altatást is kiválthat. Ebből az egy szempontból tényleg irigylem azokat, akik hipnotizálhatók, méghozzá annyira erősen, hogy ilyen erős fájdalom csak úgy kikapcsolható. Persze az megint jó kérdés, hogy ilyen mély és durván beavatkozó hipnózis kevésbé veszélyes/mellékhatásos-e mint a műtéti altatás. Hajlok arra, hogy igen, de azért nem nyilvánvaló a dolog.

motifator

Quote from: LiaLia on 2010-04-19, 23:55:31
Quote from: Ramiz on 2010-04-15, 02:09:11
Na jó, bevallom, engem nagyon is érdekelnek az ilyen eddigi-ismereteinken-túli dolgok. Gyerekkorom óta foglalkoztattak, élénk fantáziám volt és a világ meg túl szürke. De idáig mindig annyi ostobaságba ütköztem az "ezó" dolgokkal kapcsolatban, hogy nincs gyomrom további kutatáshoz (na jó, az LSD-tripet egyszer még muszáj lesz kipróbálni... :__devil:).
LSD-t és más drogokat nem ajánlom.  :ejnye: Könnyen kirobbant rejtett pszichózist, és amúgy mindenféle különösebb belső baj nélkül is okozhat olyan bezavarást az amúgy egységesnek tartott tudat-lélek-szellem egységedbe, hogy utána tényleg nem lesz rá magyarázatod.
Hát hogy is mondják, aki nem játszik, az nem is nyer? :D Egyél gombát, az barátságosabb. Csak hallottam, persze  :angyali:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

A gomba nem durva annyira, igazából ha becsukod a szemed, látsz marhaságokat, meg nem fogsz tőle aludni egy darabig. Akkor van gáz, ha vmi otthontermesztős elbénázza és túl sok lesz benne a méreg.
LSD-t nem próbáltam, de arra is igaz, hogy tilos a másik tudta nélkül beadni, egyedül próbálni és nyomott lelkiállapotban hozzá fordulni.

motifator

Quote from: Member on 2010-04-20, 12:59:29
A gomba nem durva annyira, igazából ha becsukod a szemed, látsz marhaságokat, meg nem fogsz tőle aludni egy darabig. Akkor van gáz, ha vmi otthontermesztős elbénázza és túl sok lesz benne a méreg.
Ez szerencsére nem igaz.
Nem légyölő galócáról és társairól beszéltem. A pszilocibin gombákban nincs méreg, nem igazán van olyan, hogy túl sokat eszel belőle, max a gyomrodat vágja szét és simán kihányod, vagy csak egyszerűen túl mozgalmas és túl hosszú lesz az éjszakád :) Ha utánanézel, találsz infót arról a neten, hogy miből mennyit érdemes, hogy ne is legyen túl intenzív, de azért ne is csak behunyt szemmel marhaságokat látós meg nem alvós élmény legyen :)
A gomba is elég erős hallucinogén, a barátságosabb alatt nem azt értettem, hogy gyengébb, hanem hogy is mondjam... vidámabb? Kedvesebb?
Persze meg is lehet tőle ijedni, tapasztalhatsz olyat, amin aztán hónapokig gondolkozni fogsz, de messze nem olyan veszélyes, mint az LSD. Nem, én sem próbáltam még LSD-t, és amúgy hallottam, hogy azért attól se kell beszarni, de kezdetnek talán jobb választás a kalap úr. Attól sokkal esélyesebb, hogy sárkányháton lovagolva repülsz át vadregényes tájakon, mint hogy végignézed, hogy a fent nevezett sárkány a beleidet marcangolja ;)

Az egyedül próbálás dologra inkább azt mondanám, hogy nem érdemes első alkalommal egyedül kipróbálni. Ha már nem először csinálod, akkor ingerszegény környezetben (egyedül) olyan dolgokat is megtapasztalhatsz, amiket amúgy nem. De jobb, ha nem így kezded, első alkalommal nem árt, ha pozitív ingerek vesznek körül, mondjuk egy szép napos délutánon, jóbarátokkal sétálni egyet a szabadban, vagy ilyesmi :) A jóbarát fontos tényező, jó, ha olyan ember van veled, akiben megbízol, és nem, nem muszáj, hogy ő józan maradjon :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Quote from: motifator on 2010-04-20, 14:57:10
A pszilocibin gombákban nincs méreg, nem igazán van olyan, hogy túl sokat eszel belőle, max a gyomrodat vágja szét és simán kihányod, vagy csak egyszerűen túl mozgalmas és túl hosszú lesz az éjszakád :) Ha utánanézel, találsz infót arról a neten, hogy miből mennyit érdemes, hogy ne is legyen túl intenzív, de azért ne is csak behunyt szemmel marhaságokat látós meg nem alvós élmény legyen :)
Akkor fűkirály rotty barátomat ideje laposra vernem, amiért mindig okoskodik. :p

Nekem így is kellemes élmény volt, ebben az állapotban még SP - Gépmalac című száma, illetve az I left my heart in Tokyo című borzadály klippjei is tartogatott némi szépséget.
Ami érdekes, hogy annyira nem vágyom rá még egyszer, egyben vagyok biztos, hogy ha saját lakásom lesz, egy jó vízipipát finom dohánnyal érdemes lesz tartani a jobb estékre.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


Moha



noriko

"I wish I could, but I don't want to."


Kuroi Tenshi

Ja igen, ezt pár napja én is akartam postolni, de elfelejtettem.
Naszóval nálam már ott lekapcsolt a biztosíték, hogy egy 4
éves gyereknek, tehát aki még csak az óvoda elején áll, vesz
egy boxolós videójátékot.  :falba:
Nekünk 4 éves korunkban a lego, a színes ceruza, papír és olló,
társasjáték meg kert és labda volt a játék; most meg üljön be
gép és tévé elé, az majd felneveli, nehogymá' a szülőnek kelljen
vele foglalkoznia; aztán meg csodálkoznak, hogy ilyen elcseszett
a mostani fiatal generáció...

Member

Amúgy érdekes, hogy azonnal felismerte a cuccot, csak nem látott ilyet korábban? ::)
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-04-23, 13:14:26
Nekünk 4 éves korunkban a lego, a színes ceruza, papír és olló,
társasjáték meg kert és labda volt a játék;
Bő 30 évvel ezelőtt meg a baba, a kukoricacsuha és a háziállatok, mi is azért elcseszettek vagyunk hozzájuk képest, nem? :)

.Attila

Quote from: Member on 2010-04-23, 13:41:27
Amúgy érdekes, hogy azonnal felismerte a cuccot, csak nem látott ilyet korábban? ::)
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-04-23, 13:14:26
Nekünk 4 éves korunkban a lego, a színes ceruza, papír és olló,
társasjáték meg kert és labda volt a játék;
Bő 30 évvel ezelőtt meg a baba, a kukoricacsuha és a háziállatok, mi is azért elcseszettek vagyunk hozzájuk képest, nem? :)

A lego, színes ceruza stb. miért lenne elcseszett bármihez is viszonyítva?
A lényeg az, hogy az említett dolgok kreativitásra ösztökélnek. Egy boxolós videojáték meg nem.

Member

Értem én, hogy mit akartok mondani, csak jelezni akartam, hogy az egy emberöltővel ezelőttiek szemében mi is elcseszettek vagyunk a magunk módján. Túl sokat ülünk bent, nem dolgozunk 14 éves korunk óta, még mindig nincs családunk, stb.

A másik meg, ha vki ugyanazt kirakja a lego kockákból, ami a dobozon van, az problémamegoldás, nem kreativitás. Ellenben én már igen fiatalon rákattantam a C64-re, de elég gyorsan átnyergeltem arra, hogy nem játszani akarok, hanem saját játékot, szóval bármi lehet, szerintem nincsen hiteles felmérés a témában.

motifator

Én is olvastam régebben, és biztos vagyok benne, hogy a szituáció valahogy így nézhetett ki:
Apuka előveszi a kanapé egyik párnája mögötti bevált kis rejtekhelyről azt a kis dohánnyal bekevert zöldet, amit legutóbb már mégse csinált meg egy negyedik cigibe, mert már háromtól bealudt a Spongyabobon, és inkább elrakta nehezebb időkre. De anyuka mégis hamarabb hazajött az ezofitnessz klubból, mert elmaradt a mai aerobikkal egybekötött asztro-jóga foglalkozás, és pont rajtakapta az apukát a kis zacskóval a kezében.
A tippet, amit a fogai között szorongatott gyorsan lenyelte, a minőségi, vékony rizspapírból készült végtelenített OCB-t meg még sikerült berugdosni a kanapé alá, bár sajnálta hogy közben csúnyán összegyűrődött az a drága jó papír. De nem volt menekvés, mert anyuka már kérdezte:
- Mi az a kezedben? Csak nem? Arról volt szó, hogy már végeztél ezzel, nem? Az Isten szerelmére Andy, már nem vagy egyetemista. 30 éves vagy, hát sose komolyodsz meg? Hogy csinálhatod ezt, miközben Riley még ébren van és játszik az emeleten? Még szerencse, hogy a lányok Martha nénikémnél vannak.
- Várj, meg tudom magyarázni! Mindent félreértesz, Leila. Ööööö... Ja igen! A játék! Abban volt! Amit ma vettem a gyereknek. Felháborító, ugye? Istenem, gondolj bele, hogy mi lett volna, ha a kisfiunk véletlenül elszívja. Ebből egy jó négyemberest lehetne tekerni, képzeld mit tenne egy 4 éves gyerekkel! Holnap első dolgom lesz reklamálni a Blockbusternél, ezt nem ússzák meg azok a szemetek!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zsiga


noriko

Az alábbi rész is motifator interpretációját teszi valószínűvé:
QuoteThe dad, who still has the bag, complained to Littlehampton's Blockbuster where he bought the game.
:D
"I wish I could, but I don't want to."

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2010-04-23, 14:11:18
A másik meg, ha vki ugyanazt kirakja a lego kockákból, ami a dobozon van, az problémamegoldás, nem kreativitás. Ellenben én már igen fiatalon rákattantam a C64-re, de elég gyorsan átnyergeltem arra, hogy nem játszani akarok, hanem saját játékot

Ez már elég izzadtságszagú, kár tovább erőltetned.
FYI: amikor én kicsi voltam, dobozos legót szinte
nem is lehetett kapni (vagy csak aranyáron, mert
akkoriban még úgy kellett a határon átcsempészni).
A Lego Technics-et és a mechanikai szemléletet is
kíváncsi vagyok, milyen erőltetett kiforgatással írod
le ::)

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-04-23, 16:23:06
Quote from: Member on 2010-04-23, 14:11:18
A másik meg, ha vki ugyanazt kirakja a lego kockákból, ami a dobozon van, az problémamegoldás, nem kreativitás. Ellenben én már igen fiatalon rákattantam a C64-re, de elég gyorsan átnyergeltem arra, hogy nem játszani akarok, hanem saját játékot

Ez már elég izzadtságszagú, kár tovább erőltetned.
FYI: amikor én kicsi voltam, dobozos legót szinte
nem is lehetett kapni (vagy csak aranyáron, mert
akkoriban még úgy kellett a határon átcsempészni).
A Lego Technics-et és a mechanikai szemléletet is
kíváncsi vagyok, milyen erőltetett kiforgatással írod
le ::)
+1 kevesebben csinaltak sajat programot c64re mint sajat urhajot legobol. :)
Kulonben is mar reg legoztam, mire eljutottam oda, hogy a c64el barmit tudtam kezdeni. (Mire megjelent, hoho.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

LiaLia

Quote from: Próféta on 2010-04-20, 00:15:55
Quote from: LiaLia on 2010-04-19, 23:55:31
Az időleges "elfelejtetés" egy biztonsági dolog. Mert ha pl. ezek után valaki csúcsforgalomban vezet, és egyszercsak bejön az élmény, hogy nem tudja mozgatni a karját, és nem tud kilépni ebből az állapotból, az egy életveszélyes helyzet.
Kétlem. Én őszintén remélem, hogy autót mindenki éberen vezet, nem pedig módosult tudatállapotban (alva, részegen, hipnózisban, etc.). És éberen szvsz nem okoz gondot a test motorikus uralma. Javíts ki, ha tévednék.

A mi esetünkben egyébként se "biztonsági dolog" volt, hanem kísérlet. Az "elfelejtés" után le kellett írni mindent, amit emlékszünk az eljárásból. Utána megadták a jelet, amikortól már szabad emlékezni, és le kellett írni, hogy eszünkbe jutott-e valami újabb. Nem tudom, hogy bármelyikünknél volt-e szignifikáns delta.

Nos igen, elvileg az emberek normál tudatállapottal ülnek be a kocsiba. Elvileg...
[spoiler=Bővebben:]
Az emlékezésnek több formája van, és pl. egy logikus emlékezésnél tiszta sor, hogy én most rágondolok egy adatra és vagy eszembe jut, vagy nem. Viszont élmények, érzések, hangulatok, testi érzetek is képesek egyfajta emlékként előjönni, felidéződni. Ha valaki belépett egy másik tudatállapotba, fontos, hogy ki is lépjen onnan tudatosan, és valamennyire tudattalanul is le legyen zárva a folyamat. Ehhez fontosak az ilyen gyakorlatoknál a befejezések, lezárások, hogy tudatosuljon, hogy már vége a gyakorlatnak, utána már a hétköznapi élet következik. Lezáratlan folyamatoknál sokkal könnyebben jönnek elő váratlanul a megélt élmények, amit valami apróság is kiválthat, előhívhat. És pl. ebben az esetben már az is elég, ha valaki a kormányt fogva csak nehezebben kezdi mozdítani a kezét.
Az hogy csak kísérlet, lehet kísérletezni ezzel, lehet játszadozni, vagy komoly gyakorlatként végezni, viszont ha valakinél fizikai reakciók lesznek a gyakorlat hatására, akkor bárminek is van nevezve, ott valami történt, és azzal nem árt kezdeni valamit. Emiatt is rosszallom az egyhétvégés csakranyitogatós, reinkarnációs utazásos, alfa állapotos tanfolyamokat. Mert jó esetben nem lesz hatása az emberre, viszont rosszabb esetben olyan dolgokat bolygatnak meg működő módszerekkel, hogy sem a gyakorlatvezetők, sem a résztvevő később nem tud mit kezdeni a később jelentkező problémákkal.[/spoiler]

Quote from: motifator on 2010-04-20, 14:57:10
Ez szerencsére nem igaz.
Nem légyölő galócáról és társairól beszéltem. A pszilocibin gombákban nincs méreg, nem igazán van olyan, hogy túl sokat eszel belőle, max a gyomrodat vágja szét és simán kihányod, vagy csak egyszerűen túl mozgalmas és túl hosszú lesz az éjszakád :)

Höhö, ha nincs benne méreg, akkor mitől hallucinálnak tőle annyian?  :smile: Lehet túladagolás, és amiatt súlyos rosszullét, arra érzékenyeknél allergia, következményesen fulladás, hányás, hasi görcsök, úgyhogy simán lehet belőle egy intenzív osztályos ellátás. Eleve tünete a szapora pulzus, pupillatágulat, veszélye, hogy a hatás több óra, úgyhogy ha már egyszer a szervezetbe került, nem lehet "kilépni" abból az állapotból. Súlyos következményként az "utazó" nem tud mit kezdeni a megélt élményekkel, a hatása alatt, és később is lehet félelem, paranoia, pszichózis és akár bele is zakkanhat. Úgyhogy szerintem nem mindegy az adagolás.

Láttátok Fliegauf Benedek Dealer című filmjét, szerintem elég jó kis összefoglaló a drogokról.

Quote from: noriko on 2010-04-23, 12:56:30
Boy-of-4-Riley-Brown-in-Xbox-game-drugs-find
Apuka a játék helyett vehetett volna két pár boxkesztyűt, és elkezdhettek volna játszani boxosat, aztán a kisfiú kezdhette volna püfölni az apját. :smile: Ami többféle módon fejlesztette volna a gyereket.
Kisebb korban inkább a mozgás, vagy kézügyességet fejlesztő játékok a fejlesztőbbek. Ha egyszerűbb, nagyobb fantázia kell hozzá, mint a nagyon aprólékosan kidolgozott játékcsodákhoz.
Viszont már 3 évesek is nagyon profin tudják a billentyűket, meg az egeret kezelni. ::)

Kicsit más, de talán ehhez is kapcsolódik kicsit, hogy valahol olvastam, hogy a számítógép használata másként struktúrálja az agyban az információkezelő-szerző folyamatokat, és ezért a gépező, netező gyerekeknél eleve a könyvolvasás problémás lehet, mert másként van az ahogy egy könyv lapjain az információk vannak, és azt kellene olvasni, és más a neten nézelődve, olvasva infohoz jutni.

Ramiz

Quote from: motifator on 2010-04-23, 15:35:53
Én is olvastam régebben, és biztos vagyok benne, hogy a szituáció valahogy így nézhetett ki:
Apuka előveszi a kanapé egyik párnája mögötti bevált kis rejtekhelyről azt a kis dohánnyal bekevert zöldet, amit legutóbb már mégse csinált meg egy negyedik cigibe, mert már háromtól bealudt a Spongyabobon, és inkább elrakta nehezebb időkre. De anyuka mégis hamarabb hazajött az ezofitnessz klubból, mert elmaradt a mai aerobikkal egybekötött asztro-jóga foglalkozás, és pont rajtakapta az apukát a kis zacskóval a kezében.
A tippet, amit a fogai között szorongatott gyorsan lenyelte, a minőségi, vékony rizspapírból készült végtelenített OCB-t meg még sikerült berugdosni a kanapé alá, bár sajnálta hogy közben csúnyán összegyűrődött az a drága jó papír. De nem volt menekvés, mert anyuka már kérdezte:
- Mi az a kezedben? Csak nem? Arról volt szó, hogy már végeztél ezzel, nem? Az Isten szerelmére Andy, már nem vagy egyetemista. 30 éves vagy, hát sose komolyodsz meg? Hogy csinálhatod ezt, miközben Riley még ébren van és játszik az emeleten? Még szerencse, hogy a lányok Martha nénikémnél vannak.
- Várj, meg tudom magyarázni! Mindent félreértesz, Leila. Ööööö... Ja igen! A játék! Abban volt! Amit ma vettem a gyereknek. Felháborító, ugye? Istenem, gondolj bele, hogy mi lett volna, ha a kisfiunk véletlenül elszívja. Ebből egy jó négyemberest lehetne tekerni, képzeld mit tenne egy 4 éves gyerekkel! Holnap első dolgom lesz reklamálni a Blockbusternél, ezt nem ússzák meg azok a szemetek!

:lol:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bruce

Quote from: LiaLia on 2010-04-24, 01:35:33

Viszont már 3 évesek is nagyon profin tudják a billentyűket, meg az egeret kezelni. ::)

Na igen, erről jut eszembe egy volt tanárom sztorija a gyerekéről, aki három évesen Cabal Online-ozott, és bár még olvasni sem tudott, az ujjain simán kiszámolta, hogy hány xp kell még a szintlépéshez (milliós nagyságrendben is). Aranyos sztori volt, főleg amikor amikor ahhoz a részhez ért, hogy a bölcsödéből hazatérve a gyerek azt mondta, hogy az egyik csoporttársa szintet lépett... (értsd: szülinapja volt :D)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Ramiz

Quote from: motifator on 2010-04-24, 13:04:23
Sokat agyaltam rajta, hogy indítanék egy animés blogot. Nem elsősorban kritikákat, vagy mondjuk epizódonkénti blogolást, mert azt csinálnak rengetegen, meg szerintem nem is lennék benne elég jó. Hírblogra gondoltam, ahol a Sankakuról, ANN-ről és egyéb helyekről lehetne összeszedni animés, mangás meg csak úgy japános híreket, magyarra fordítva persze.

Nagyon hálátlan dolog. Pont az egyéni kritikákkal lehet elérni valamit, a hírírás gyilkos robot. Igény lehet, hogy lenne rá, nem tudom, nem követem annyira.

Engem az (izgalmas, szubjektív, nem hír- vagy tényközlő jellegű) újságíráson kívül még a szépirodalom (kizárólag krimi, fantasy, sci-fi és horror, magyarul ponyva :D :whoah: ) és az élmény-írás is érdekel. A naplóim nagy sikert szoktak aratni családi és haveri körben. De ebből nem lehet megélni... :( Azért egy könyvet összehozok még valamikor ebben az életben. :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

szpeter

#2399
Quote from: Bruce on 2010-04-24, 10:11:20
Quote from: LiaLia on 2010-04-24, 01:35:33

Viszont már 3 évesek is nagyon profin tudják a billentyűket, meg az egeret kezelni. ::)

Na igen, erről jut eszembe egy volt tanárom sztorija a gyerekéről, aki három évesen Cabal Online-ozott, és bár még olvasni sem tudott, az ujjain simán kiszámolta, hogy hány xp kell még a szintlépéshez (milliós nagyságrendben is). Aranyos sztori volt, főleg amikor amikor ahhoz a részhez ért, hogy a bölcsödéből hazatérve a gyerek azt mondta, hogy az egyik csoporttársa szintet lépett... (értsd: szülinapja volt :D)
Júj.  :lol: 
Még mindig jobb,mint az az 5 éves óvodás kiscsaj aki megszólalt,hogy ő bizony nem képes felkelni a reggeli kávéja nélkül..