Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

LiaLia

Quote from: LiaLia on 2010-04-24, 01:35:33
Viszont már 3 évesek is nagyon profin tudják a billentyűket, meg az egeret kezelni. ::)

Quote from: Bruce on 2010-04-24, 10:11:20
Na igen, erről jut eszembe egy volt tanárom sztorija a gyerekéről, aki három évesen Cabal Online-ozott, és bár még olvasni sem tudott, az ujjain simán kiszámolta, hogy hány xp kell még a szintlépéshez (milliós nagyságrendben is). Aranyos sztori volt, főleg amikor amikor ahhoz a részhez ért, hogy a bölcsödéből hazatérve a gyerek azt mondta, hogy az egyik csoporttársa szintet lépett... (értsd: szülinapja volt :D)

Quote from: szpeter on 2010-04-25, 16:05:07
Júj.  :lol: 
Még mindig jobb,mint az az 5 éves óvodás kiscsaj aki megszólalt,hogy ő bizony nem képes felkelni a reggeli kávéja nélkül..

Jó sztorik :smile:

Ramiz

Mióta vannak torrentoldalakon amazon linkek? :confused:

http://www.mininova.org/search/?search=chuck+berry+licks&cat=0

Félreértés ne essék, én örülök ennek, szerintem ez egy lehetséges út a torrent "dekriminalizására", és ha valamit nem találok meg torrenten, én is könnyebben megvenném, ha rögtön ott volna a link és látnám, hogy nem is drága (pl ezt a Chuck Berry tananyagot).

(Persze könnyebb lenne mindez, ha Amerikában élnék és free shipping-gel rendelgethetnék, de hát ez már más lapra tartozik.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cloud

Nem azert van ez mert ugymond legalizaltak a mininovat?

Cobra

Pontosabban töröltek mindent Mininováról és csak 100%-ban legális tartalom érhető el rajta keresztül.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Quote from: Cobra on 2010-05-06, 22:18:36
Pontosabban töröltek mindent Mininováról és csak 100%-ban legális tartalom érhető el rajta keresztül.
Én is ezt mondtam. :D Majdnem.

Ramiz

Quote from: Cobra on 2010-05-06, 22:18:36
Pontosabban töröltek mindent Mininováról és csak 100%-ban legális tartalom érhető el rajta keresztül.

Ja, akkor bocsánat... akkor fuck this shit. :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Nem akarom elkiabálni (úgyis még másfél év van addig), de lehet, hogy nem a BME-n maradok Phd-zni, hanem átmegyek az ELTÉre. Ott pedig egy olyan témavezetőt néztem ki, aki evolúciót modelleket programoz - most éppen az evolutionary branding-et kutatja, azaz hogy az önző gén elmélet hogyan (nem) magyarázza meg fajok szétválását.

Létezik, hogy sikerül megúsznom a kibaszott unalmas mérnökös-gyártástechnológiás életet?...  :Kiraly:

Persze az átlagom nem túl jó, és valahogy meg kell még őket majd győznöm, hogy felvegyenek fizetésre... (ha nem is túl sokra - a BME-n nettó 90 az alap ösztöndíj 2-3 évre, de pontszámítással adják és nem témavezető döntése alapján, és 4.sok átlag kéne).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

eltén 93 ká a phd ösztöndíj szintén, kihez? milyen tanszékre, karra? én egy fizikust ismerek aki elég  szépen modellezi egy ideje a faj szétválásokat :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Lol, hamarosan kikerül a Ramiz elé a Dr.? :lazza:

Nakedape

jahh, ha semmit nem veszít  időt, akkor már csak 4,5 év?:D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Quote from: Ramiz on 2010-07-02, 14:56:20
Nem akarom elkiabálni (úgyis még másfél év van addig), de lehet, hogy nem a BME-n maradok Phd-zni, hanem átmegyek az ELTÉre.
0. Olvass: www.phdcomics.com
1. Biztos, hogy akarsz te PhD-zni?
2. Mennyire szeretsz oktatni?
3. Ha az állami támogatás küszöbét nem ugrod meg, akkor nem csak a 93k-t nem kapod, hanem ráadásul fizethetsz a "képzésedért", aminek többek közt ilyesmiből állnak össze a kreditjei, hogy ZH-t javítasz, gyakorlatot/előadást tartasz... ez tudtommal minden állami egyetemen így van.
4. Viszont szokott lenni kutatási projektekből mindig egy kis mellékes (ami lazán lehet kétszer annyi, mint az ösztöndíj). Érdeklődd meg, hogy milyen tanszékeknél hogy van ez.
5. Olyat is szoktak, hogy félállásban doktorandusz, félállásban dolgozik. Ehhez persze az kell, hogy tényleg elhivatott legyél, és persze így a gyártástechnológiáról se maradsz le.
6. Nézelődhetsz privát egyetemeken is, CEU-n pl. versenyképes fizetést kapnak a dokik - ha ilyesmi terület is érdekel, és nem kifejezetten a génönzésre akarsz ráhajtani.
7. Aztán ott van a külföld... egy PhD csak pár év, addig simán el lehet menni anélkül, hogy egy életre elszakítanád magad az országtól.
+1 Azzal gondolom tisztában vagy, hogy a doktori címed megszerzése vagy feladása után némi eséllyel a hátad közepére fogod kívánni az egész intézményt, és nem akarsz majd ottmaradni dolgozni. Tehát jön a gyártástechnológia!

Ha mindezek után tényleg megpróbálod majd, akkor sok sikert! Tézistervezeteket, ilyesmit majd mutass, érdekel!

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2010-07-02, 15:06:52
eltén 93 ká a phd ösztöndíj szintén, kihez? milyen tanszékre, karra? én egy fizikust ismerek aki elég  szépen modellezi egy ideje a faj szétválásokat



Őt ajánlották:



1. Meszena Geza: evoluciobiologia, evolutionary branching. Nagyon laza, joarc!
http://evol.elte.hu/~geza/

BME-n nettó 90 az ösztöndíj, de képletekkel számolják, és nem lenne meg az átlag, meg különben is, maradnék iparközelben (pénz talán van, de unalmas).



Quote from: Próféta on 2010-07-04, 20:18:05
0. Olvass: www.phdcomics.com
1. Biztos, hogy akarsz te PhD-zni?
2. Mennyire szeretsz oktatni?
3. Ha az állami támogatás küszöbét nem ugrod meg, akkor nem csak a 93k-t nem kapod, hanem ráadásul fizethetsz a "képzésedért", aminek többek közt ilyesmiből állnak össze a kreditjei, hogy ZH-t javítasz, gyakorlatot/előadást tartasz... ez tudtommal minden állami egyetemen így van.
4. Viszont szokott lenni kutatási projektekből mindig egy kis mellékes (ami lazán lehet kétszer annyi, mint az ösztöndíj). Érdeklődd meg, hogy milyen tanszékeknél hogy van ez.
5. Olyat is szoktak, hogy félállásban doktorandusz, félállásban dolgozik. Ehhez persze az kell, hogy tényleg elhivatott legyél, és persze így a gyártástechnológiáról se maradsz le.
6. Nézelődhetsz privát egyetemeken is, CEU-n pl. versenyképes fizetést kapnak a dokik - ha ilyesmi terület is érdekel, és nem kifejezetten a génönzésre akarsz ráhajtani.
7. Aztán ott van a külföld... egy PhD csak pár év, addig simán el lehet menni anélkül, hogy egy életre elszakítanád magad az országtól.
+1 Azzal gondolom tisztában vagy, hogy a doktori címed megszerzése vagy feladása után némi eséllyel a hátad közepére fogod kívánni az egész intézményt, és nem akarsz majd ottmaradni dolgozni. Tehát jön a gyártástechnológia!

Ha mindezek után tényleg megpróbálod majd, akkor sok sikert! Tézistervezeteket, ilyesmit majd mutass, érdekel!


0. Tudom, hogy szívás lesz... :D
1. Nem, de jelenleg nincs másra perspektívám (le kéne bénulni, hogy segélyen elélhessek, de ahhoz nincs kedvem :D).
2. Szeretek! Azt a részét még kifejezetten élvezném is. Ha nem lenne ennyire lenézett és alulfizetett pálya, még középsuliba is elmennék, de az egyetem persze kényelmesebb hely (pl nem kell fegyelmezni - akit nem érdekel, kimehet az órámról stb).
3. Épp ez lenne jó az ELTÉ-ben, hogy ott nem pontot kell megugrani, hanem bevágódni egy témavezetőnél (kb leülni beszélgetni, hogy engem ez tényleg érdekel, meg becsülöm a munkásságát, meg olvastam a publikációit), és ő az általa elnyert ösztöndíjakból oszt nekem is. Van, akinek még a képzés díját is fizeti és azon felül valamennyit... Én is így mennék. Dolgozni nem dolgoznék PhD mellett.
7. Külföld nem hiszem, hogy túl jó lenne, a barátnőm és a zenekar ideköt, és szeretem őket. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2010-07-05, 11:48:55
2. Szeretek! Azt a részét még kifejezetten élvezném is. Ha nem lenne ennyire lenézett és alulfizetett pálya, még középsuliba is elmennék,

már látom:
Great Teacher OniZimar :angyali:

Amúgy én is hasonló válaszútnál vagyok:
- vagy eltűrök még x évet nívótlan, alulfizetett
és agyontúlórázott melókban, mire felküzdöm
magam valami normális állásig, de legalább addig
is van keresetem
- vagy elmegyek valami speciális szakterületre
továbbtanulni, s utána vagy jobb feltételekkel
tudok elhelyezkedni, vagy kezdem elölről azt,
mint az első opciónál, plusz még pár év bére is
kiesik.

Member


.Attila

Majd meséld el nekem is, melyek ezek a spec. területek, én is szeretném tudni.

LiaLia

Quote from: Fazék on 2010-08-11, 20:21:52
Quote from: LiaLia on 2010-08-11, 20:17:08
javaslom a témával az átvonulást ide: Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)
szépen meg lehet tárgyalni a káromkodással kapcsolatos álláspontokat.

Beszélhetünk róla, bár azt előrebocsátom, hogy mivel mindennap nem vagyok a fórumon, így előfordul, hogy kicsit később tudok a nekem szóló hozzászólásokra reagálni.

Leírtam mit gondolok erről a helyzetről. Az elfogadom, hogy ez a zeneszám címe, egy művészi kifejeződés, viszont egy ilyen helyen moderáltan látom szívesen.

Utóbb szerk:
a Member által emlegetett bibliai idézetnek már én is utána fogok nézni, hogy hogy is van ez a modernebb fordításokban. Szerintem azokban már nem az a bizonyos szó szerepel  :smile:

Bruce

Quote from: LiaLia on 2010-08-13, 23:09:28
Quote from: Fazék on 2010-08-11, 20:21:52
Quote from: LiaLia on 2010-08-11, 20:17:08
javaslom a témával az átvonulást ide: Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)
szépen meg lehet tárgyalni a káromkodással kapcsolatos álláspontokat.

Leírtam mit gondolok erről a helyzetről. Az elfogadom, hogy ez a zeneszám címe, egy művészi kifejeződés, viszont egy ilyen helyen moderáltan látom szívesen.

Miért is? Te is tudod, mi van a csillag helyén. Én is tudom mi van a csillag helyén. Mindenki tudja, mi van a csillag helyén. Hiába "moderálod", nagyon jól tudod, hogy mi van odaírva. Akkor miért lesz jobb? Nem nyolcévesek járnak ide, akik itt tanulnak meg csúnyán beszélni (az persze más tészta, hogy egyik egy óra alatt többet káromkodik, mint én egész eddigi életem során összesen...)
Ez egy (többé-kevésbé  :hehe:) kulturált fórum, sok másikhoz képest viszonylag ritka az ilyen, de elég felnőtt közösség ez ahhoz, hogy elviselje csillag nélkül is (ami egyébként véleményem szerint önámítás, mondhatni álszent dolog: "Látjátok, én nem írok ám csúnyát, jó kisfiú/kislány vagyok, én olyat nem is írtam, hisz csillagokat raktam, az nem ugyanaz..." - miközben, mint említettem, senki nem fogja kácsillagcsillagcsillagának olvasni, hanem mindenki kurvának.)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

LiaLia

Quote from: Bruce on 2010-08-14, 13:44:31

Ezt nem tartom álszent, önámító dolognak, legalábbis a magam részéről. Felőlem ez egyfajta figyelmesség, tapintat a másik felé, hogy nem nyomom egyből a képébe, hogy nesze olvasd. Természetesen mindenki tudja, hogy mi van odaírva, és fura is lenne, ha pl. prostituált, vagy örömlány lenne a k. helyett. Másrészt mivel én nem szoktam káromkodni, nem szívesen olvasok ilyet. Emellett én azért másként beszélek a főnökömmel, másként a legjobb barátnőmmel, vagy másként az öcsémmel, ha éppen ugratjuk egymást. Nekem a fórum egy nyilvános hely, bárki bármikor olvashatja.
Az életkorokkal kapcsolatban, azt nem gondolom, hogy majd ettől nem fognak többet káromkodni a tizenévesek, meg pl. ha egy animéhez odaírom, hogy 14+, akkor tisztában vagyok azzal, hogy tuti biztos, hogy arra kattintanak a fiatalabbak. Viszont lehet hogy konzervatív vagyok, de úgy gondolom, hogy még manapság is létezik példamutatás, nem mű dologként, hanem mert alapból nem beszélek úgy és nem írok káromkodást, vagy ha például legalább jelezve vannak az életkor határok.
Álszentnek azt tartanám, ha egyáltalán nem lehetne ide ilyen zenét belinkelni, és én írtam is, hogy a zenével nekem nincs bajom, illetve az is álszentség lenne, ha most itt nem lehetne erről a káromkodós helyzetről beszélni, vagy pl. nem szabadna írni a prostituáltakról
Quote(többé-kevésbé  :hehe:) kulturált fórum
Találó megfogalmazás. :smile: Eddig azért úgy tapasztaltam, mit jónak tartok itt a fórumban, hogy kényesebb témákról is lehetett itt beszélni, pl. anno loli témában volt egy nagyobb eszmecsere, a homoszexualitás azért még óvatos téma, de erről is eshet itt azért szó. Viszont mindezt kulturált formában, nem durva, vagy alpári kifejezésekkel.

Selmo

Fogadjunk nő találta ki ezt a csillagozást. Attól, hogy kakit ír/mond valaki, még mindig büdös marad a szar és az állaga sem változik meg. Persze értem én a női hárító/tompító gondolkodásmódot, ami mögöttre van, de ettől még szerintem is álszentség, mikor mindenki pontosan tisztában van vele. Szerintem ez és a tv-s kifütyülés semmit sem ér, főleg nem a fiataloknál, max a Manci néni nem meséli felháborodva a templomban pénteken, hogy azt mondták a tévében, hogy fasz.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

A csillagozas egy fokkal jobb mint leirni, ennyi. Kis udvariassagi modositas. Jelzes, hogy igen, tudja, hogy az durva. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member


Kvikveg

Mert hasznalni akarja, mert durva. Csak ha nincs csillagozva, akkor vagy tudja hogy durva es udvariatlan modon nem csillagozik, vagy nyockertaplo es nala mar csak toltelekszo. XD
Az a durva, hogy en szerintem irasban sokkal kevesebbet karomkodok. A CS ( ^^") es a programozas kihozza belolem az allatot. Amirol le kell szoknom. :redface:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Acchan

A cenzúrával kapcsolatban elég vegyesek az érzéseim... Fórumon és bizonyos emberek előtt igyekszem kerülni a káromkodást, cenzúrázom magam, de mástól végül is nem zavar, ha szórakoztató módon teszi/nem töltelékszavakként használja a magyar nyelv ezen gyöngyszemeit. Káromkodni persze, én is szoktam, de nem úgy, mint azok a kamaszok, akik ezzel akarnak keménykedni.
Őket aztán nem kell félteni.  :D Amúgy, ismerősöm kislánya olyan szavakat tanult az oviban, h a szülei haja égnek állt tőle. A cenzúrázás sztem éppúgy nem megoldás, mint anno a szesztilalom.

A médiabeli cenzúra kifejezetten zavaró is... Nem szeretem, amikor egy zenébe belerondítanak a kisípolások, vagy mindent foltok takarnak, vagy bizonyos részek tűnnek el egy filmből, h lemehessen főműsoridőben a kereskedelmi csatornákon.

Member

Quote from: Kvikveg on 2010-08-16, 10:49:42
Az a durva, hogy en szerintem irasban sokkal kevesebbet karomkodok. A CS ( ^^") es a programozas kihozza belolem az allatot. Amirol le kell szoknom. :redface:
Szóban én is. De nem is szabad bent tartani, mert úgy jársz, mint Roger az American Dad-ben. :)
CS: Nem is tudtam, hogy olvashol. :haha:

Quote from: Acchan on 2010-08-16, 12:05:15
A cenzúrázás sztem éppúgy nem megoldás, mint anno a szesztilalom.
Akkor szedte meg magát igazán a maffia. :D

Mindenkinek tegyünk a fejére egy kis lámpás sapkát. Ha csúnya szót mond, villogni kezd és egész nap Pap Rita üvölt belőle, lehetetlenné téve az életét. Az új káromkodások kifigyelésére ügynököket kell bérelni és a sapkák minden reggel frissítenék a tartalmakat a netről.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xipe

Quote from: Member on 2010-08-16, 15:28:20
Quote from: Kvikveg on 2010-08-16, 10:49:42
Az a durva, hogy en szerintem irasban sokkal kevesebbet karomkodok. A CS ( ^^") es a programozas kihozza belolem az allatot. Amirol le kell szoknom. :redface:
Szóban én is. De nem is szabad bent tartani, mert úgy jársz, mint Roger az American Dad-ben. :)
CS: Nem is tudtam, hogy olvashol. :haha:

Quote from: Acchan on 2010-08-16, 12:05:15
A cenzúrázás sztem éppúgy nem megoldás, mint anno a szesztilalom.
Akkor szedte meg magát igazán a maffia. :D

Mindenkinek tegyünk a fejére egy kis lámpás sapkát. Ha csúnya szót mond, villogni kezd és egész nap Pap Rita üvölt belőle, lehetetlenné téve az életét. Az új káromkodások kifigyelésére ügynököket kell bérelni és a sapkák minden reggel frissítenék a tartalmakat a netről.

Bazdmeg Member, jo otlet a sapka.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone