Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Acchan

Xipe, te 15 éves csitri vagy?  :eek:

[spoiler] :angyali:[/spoiler]

Xipe

Quote from: Acchan on 2010-09-03, 19:57:37
Xipe, te 15 éves csitri vagy?  :eek:

[spoiler] :angyali:[/spoiler]

Nem, csak beoltoztem hogy mehessek latogatni.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

NLZ

Ez az egész egy remek reklám a törvénymódosításnak, olyan értelemben, hogy a sok kis tróger megjegyezze, hogy ilyen van.
[reserved]

Rounin

Quote from: Xipe on 2010-09-03, 19:59:39
Nem, csak beoltoztem hogy mehessek latogatni.

Jut eszembe, adj már kölcsön egy fűzőt.

Xipe

Quote from: Rounin on 2010-09-03, 20:00:48
Quote from: Xipe on 2010-09-03, 19:59:39
Nem, csak beoltoztem hogy mehessek latogatni.

Jut eszembe, adj már kölcsön egy fűzőt.

Holnap ugorj fel erte.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

.Attila

Quote from: NLZ on 2010-09-03, 20:00:09
Ez az egész egy remek reklám a törvénymódosításnak, olyan értelemben, hogy a sok kis tróger megjegyezze, hogy ilyen van.

És pont ezért is jó, hogy egy kicsit meghurcoltatják ezeket a lányokat.
Ha látják, hogy nem lacafacáznak a rendőrségnél, akkor talán kétszer is meggondolja, hogy lopjanak-e.
Míg ha azt látják, hogy kis értékű lopást lazán meg lehet úszni, akkor miért ne próbálja meg?

Moha

Quote from: Xipe on 2010-09-03, 19:59:39
Quote from: Acchan on 2010-09-03, 19:57:37
Xipe, te 15 éves csitri vagy?  :eek:

[spoiler] :angyali:[/spoiler]

Nem, csak beoltoztem hogy mehessek latogatni.
Beöltöztél, hogy 15 éves csitriket látogass? ::)
[spoiler][/spoiler]

Xipe

Quote from: Moha on 2010-09-03, 22:49:07
Quote from: Xipe on 2010-09-03, 19:59:39
Quote from: Acchan on 2010-09-03, 19:57:37
Xipe, te 15 éves csitri vagy?  :eek:

[spoiler] :angyali:[/spoiler]

Nem, csak beoltoztem hogy mehessek latogatni.
Beöltöztél, hogy 15 éves csitriket látogass? ::)
[spoiler][/spoiler]

O is ott volt.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Ramiz

A 10-ből 9 fiatal lop indexes ostoba túlkapás, ettől függetlenül álszentség ez az egész, sokkal égetőbb problémák vannak ilyen piti eseteknél, még azt sem értem, minek kellett kihívni a rendőrséget és nem csak kidobni a csajokat. Mindennaposak a hatalmas vesztegetési botrányok - mármint lebukások, mert botrányos ez, de még csak botrány sem lesz belőlük... -, nem szerencsétlen kiscsajokon kell példát statuálni. Ez tipikusan a félrenevelt, aztán utólag szigorúan büntetett gyerek esete, azon kéne gondolkozni inkább, hogy miért NEM tabu ezeknek a fiataloknak a lopás, és hogy ki is mutatta a rossz példát. De hát felelősséget vállalni nehezebb, mint aprópénzért börtönbe cseszni pár kiscsajt.



Uff. Ja amúgy most jöttem meg katasztrófa-gyakról, hát ennyi ingyen pálinkát és sört én még nem ittam életemben, de a mentősökhöz meg tűzoltókhoz képest még így sem rúghattam labdába...  :o Hallottam pár durva sztorit a magyar közegészségügy meg rendőrség működéséről, a katasztrófa-gyak meg jó volt, ezek az őrültek két kárhelyet is csináltak, az egyiken kicsúszott raliautó csapódott a tribünbe (megkaptunk egy semmi-baja kiscsajt kötözni, aztán egy T4-es szívhalálost, aki EXIT-elt), a másikon meg felborult az elsőről sebesülteket elszállító busz, tényleg felborították és dőlt belőle a füst meg a vér meg az üvegszilánk, eljöttek Székesfehérvárról a tűzoltók, állat volt. :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2010-09-05, 12:35:11
Uff. Ja amúgy most jöttem meg katasztrófa-gyakról, hát ennyi ingyen pálinkát és sört én még nem ittam életemben, de a mentősökhöz meg tűzoltókhoz képest még így sem rúghattam labdába...  :o Hallottam pár durva sztorit a magyar közegészségügy meg rendőrség működéséről, a katasztrófa-gyak meg jó volt, ezek az őrültek két kárhelyet is csináltak, az egyiken kicsúszott raliautó csapódott a tribünbe (megkaptunk egy semmi-baja kiscsajt kötözni, aztán egy T4-es szívhalálost, aki EXIT-elt), a másikon meg felborult az elsőről sebesülteket elszállító busz, tényleg felborították és dőlt belőle a füst meg a vér meg az üvegszilánk, eljöttek Székesfehérvárról a tűzoltók, állat volt. :cool:
Ugyemegmondtam hogy k*rvajó lesz? :D
Sajnálom is hogy nem tudtam most menni, pénteken éjszaka most meg nappal, nem jött össze elcserélni. :frown:

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2010-09-05, 12:35:11
sokkal égetőbb problémák vannak ilyen piti eseteknél, még azt sem értem, minek kellett kihívni a rendőrséget és nem csak kidobni a csajokat. Mindennaposak a hatalmas vesztegetési botrányok stb stb
azért mert vannak nagyobb gondok ez is gond
ez  majdnem 10 k, s pölö az eladótól levonják, mert ő nem figyelt, és ez csak egy nap  és keres mondjuk 90k-t


Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2010-09-05, 12:53:43
Ugyemegmondtam hogy k*rvajó lesz? :D
Sajnálom is hogy nem tudtam most menni, pénteken éjszaka most meg nappal, nem jött össze elcserélni. :frown:

Jövőre viszem a Mazsit is betegnek... :D

Ja, gondoltam, hogy a beó közbeszólt. :(


@ Nakked: jó demagóg voltam, persze h a kis problémát is kezelni kell, csak Magyarországon mindenhol ezt a fordított prioritást érzem a közügyekben (rendőrség eü stb), hogy a nagy nem számít, mert a kicsi jobban szem előtt van, és néha ez már tényleg gusztustalan. Az eladót meg nem akarom szívatni, de ha már úgyis visszavette a lopott cuccot, kábé semmit nem nyert a rendőrséggel, csak jól kibaszott a kiscsajokkal, akik vagy megérdemlik, vagy nem, ebből a szempontból ez mindegy, csak annyit mondok, hogy a kocsmai bunyókból sem lesz mindig rendőrségi ügy, mert minek (volt hogy a rendőrök mondták nekünk, hogy hagyjuk a ...-ba a feljelentést).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

LiaLia

Quote from: .Attila on 2010-09-03, 13:42:28
http://index.hu/bulvar/2010/09/02/15_eves_lanyokat_zartak_fogdaba_a_rendorsegen/
Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

A 72 órás elzárást soknak tartom, fiatalkorúnál, aki büntetlen előéletű. Az meg tényleg viszázs, hogy 20ezer Ft érték felett büntetőeljárásban simán hazaküldték volna őket. Viszont azért majdnem 10ezer Ft értékben loptak, ami nem kis pénz, és inkább súlyosbító, hogy nem megélhetés, éhezés miatt, hanem csak kipróbálásra csinálták.

A fogvatartást azért szabályozott körülmények között gondolnám, max. 24 órára, és nem feltétlenül egy folyosón pl. a durvább bűnözőkkel, emellett kirendelve olyan rendőr-rendőrnőt melléjük, akit megfelelően továbbképeztek még gyermekvédelemben, aki elmagyarázhatta volna nekik a helyzetet, beszélgethetett volna velük, hogy a benntartással együtt esetleg ne sokkolja őket ennyire a helyzet. Bár ez olyan dolog, hogy ha védett környezetben nőttek fel a lányok, amikor max a TV-ben lát rendőrös filmeket, és meg van arról győződve, hogy az ilyen dolgok csak a filmekben történnek meg, persze, hogy kikészül, ha tényleg bekerül egy magánzárkába.

A cikkek eléggé túlzóak, és a szülői reakciók is, hogy ez sok gyereknél "előfordul", hogy lop a boltból. A családban, a neveléssel kezdődnek a dolgok, de ha valóban megtörténik ez, akkor azért azt a szülőnek is fel kel fognia, hogy idegen tulajdont loptak, amit a törvény büntet, úgyhogy hiába gyerekcsínynek tűnik, mindennek meg van a következménye.
Emellett az, hogy ide-oda vitték őket, nem kaptak tájékoztatást, nem értesítették a szülőket, inkább arra utal, hogy a rendőrség példát akart statuálni velük.

Zsiga

Keresek egy darab közgazdaságtanban járatos embert egy kb. 60 oldalas elemzés megírására (szerződéssel, pénzért). Egy kis műszaki véna nem árt mert valami gépalkatrész-piacos dologról van szó.
Érdekel valakit?

.Attila

Ha jól tudom, csak KT illik bele a képbe.

Kuroi Tenshi

én viszont átl. napi 9.5-10h munka mellett nem tudom vállalni.
Esetleg néhány ismerőst meg tudok kérdezni, ha elküldöd a
részleteket, továbbítom.

Cobra

Nem olyan rég vitáztunk egyet, hogy ABS-sel nagyobb vagy kisebb a fékút, mint ABS nélkül. Ma elmentem letesztelni. Vizes aszfalton (elfogadható állapotú, kicsit talán érdesebb, mint a járt utak), 50km/h-ról fékezve nagyjából ugyanott állt meg az autó ABS-sel és ABS nélkül is. Pontosan nem tudtam mérni, egy fa volt a fékezési pont és egy villanyoszlop vonalában álltam meg pont a fékezés után. 2 ABS-es és 1 ABS nélküli fékezést néztem, kb 40cm volt a különbség a megállási pontok között, de ugye se a sebességet, se a fékezés pontját nem tudtam 100%-ban úgyanúgy belőni a tesztekben. Más gumikkal, száraz aszfalton, magasabb sebességnél lehet lett volna észrevehető különbség, itt nem volt. Ami érdekes volt, hogy nagyjából sík volt az út és nem túl nagy a tempó, mégis kcisit elment az autó hátulja oldalra (igaz csak minimálisat, max 20cm-t). Ez kanyarban ABS-nélkül elég problémás lett volna.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xipe

Kerdes Cobra hogy amikor nem ABS-el fekeztel padloig nyomtad-e a pedalt, mert ha nem akkor igazabol nem az ABS-t tesztelted hanem a sajat jol megtanult fekezesedet.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Cobra

ABS-el is lenyomtam teljesen a pedált meg ABS nélkül is (mondjuk ott nem is kellene, elég erős a fék, hogy már 2/3 állásnál blokkoljanak a kerekek). Egyébként a vizes út meg a nem túl jó gumik miatt szinte rögtön beindult az ABS/blokkoltak a kerekek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

LiaLia

IKEA

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-12, 22:57:24
Mielőtt nagyon offak lennénk:
- még csak kb 2 talán 3 boltjukban voltam, de
mindegyikben idegesítő volt, hogy millióegy dolgon
kell átvágnod, hogy eljuss valahova
- rengeteg ember a boltban, köztük felülreprezen-
táltan az irdatlan kretének és felkapaszkodott
(vagy inkább vmilyen kapcsolati tőke révén fel-
jutott) öntelt beképzelt barmok
- a minőség csapnivaló, minimálisra lespórolva
ami csak lehet, hihetetlen silány alkatrészek
- előző mhelyemen a cég indulásakor és a
költözködéskor sok ikea bútort kellett össze-
raknom, rém pontatlanul vannak elkészítve
- az előző két pontot viszont nem tükrözi az
áruk
- szépség szubjektív, irodába elmegy/jó a
funkcionalista minimalizmus, de otthonra nekem
nem kéne.

Az tényleg zavaró, ha pl. kinéz valamit az ember, és a fél "labirintuson" keresztül kell menni, hogy elérjen a kiszemel darabhoz. Bár emellett az IKEA-t csodálom, amikor rájövök, vagy meg-meglátom mennyi tecnikai dologgal akarják vásárlásra ösztönözni az embereket. Jól ki van találva és tódulnak az emberek.
Abban van valami, hogy már van aki presztizsként megy oda, mert olyan jól hangzik, hogy az IKEA-ban vásárolt, vagy onnan rendezte be a lakását. Bár én azt nem nagyon tudnám külsőleg, ránézésre megmondani, hogy valaki kapcsolati tőke révén jutott-e fel, vagy be a boltba :smile:
Egy éve barátnőm álláskeresésnél akart volna egyik üzletükbe menni dolgozni, kereskedelmi végzettséggel. Nem vették fel, és még visszajelzést se kapott. Neki p. nem volt ismeretsége ott ilyen szempontból. :smile:
Nálam a praktikum számított, hogy onnan vettem pár bútordarabot. Adott helyre kellett, IKEA-ban találtam olyant, ami elemekből pont befért arra a kisebb helyre, és olcsóbb volt, mint Kika és más bútorbolt. Összeszerelésnél volt amit utóragasztani kellett, vagy amikor összeállítottam a kétajtós szerényt, az akasztós rész tartójának műanyagja nagyobb volt, mint ami lyukat hagyta neki.
Minőségre olyan, amire számítottam annyi pénzért, viszont azért az bosszantott, hogy pl. a szekrény tetejének felső oldaláról lespóroltáka fóliát, mert minek az oda, úgyse látszik. ::)
Viszont jónéhány konyhai formatervezett szerkezetük jó szerintem, azért érdemes bemenni.
A funkcionalista minimalizmus kis térben, vagy kis lakásban, ahol egy szobát azért többféle funkcióval használnak kifejezetten jó szerintem. Viszont színekben a nagyon fehér, vagy nagyon fekete összeálltásokat nem bírom, ebben a natúr, világos fa színek mellett a kiegészítők, dekorációs anyagok azok amikkel nagyon színessé lehet tenni a szobát, a szőnyeg, falvédő, függöny mind sokféle variációt ad. :smile:

Próféta

Quote from: LiaLia on 2010-09-14, 00:04:08
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-12, 22:57:24
- az előző két pontot viszont nem tükrözi az
áruk
Abban van valami, hogy már van aki presztizsként megy oda, mert olyan jól hangzik, hogy az IKEA-ban vásárolt, vagy onnan rendezte be a lakását.
Csak érdekességképp: Svájcban az IKEÁnak kb. tescógazdaságos jellegű presztízse van. A diákok oda mennek szalvétát meg ilyesmit vásárolni, mert ott jó olcsó.  :mittomen:

LiaLia

Quote from: Próféta on 2010-09-14, 00:51:38
Csak érdekességképp: Svájcban az IKEÁnak kb. tescógazdaságos jellegű presztízse van. A diákok oda mennek szalvétát meg ilyesmit vásárolni, mert ott jó olcsó.  :mittomen:

:smile: talán van némi különbség a magyar és a svájci életszínvonal között is. Ami még itt megfizethető, és valamiféle márkanévként is működik, mint pl az IKEA, az Svájcban már silány. Bár ezek szerint akkor ott is van üzlete az IKEA-nak :smile:
Gondolom a svájci bútornak is komoly hagyományai lehetnek.

Kuroi Tenshi

Quote from: LiaLia on 2010-09-14, 00:04:08
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-12, 22:57:24
- rengeteg ember a boltban, köztük felülreprezen-
táltan az irdatlan kretének és felkapaszkodott
(vagy inkább vmilyen kapcsolati tőke révén fel-
jutott) öntelt beképzelt barmok
Bár én azt nem nagyon tudnám külsőleg, ránézésre megmondani, hogy valaki kapcsolati tőke révén jutott-e fel, vagy be a boltba :smile:
Egy éve barátnőm álláskeresésnél akart volna egyik üzletükbe menni dolgozni, kereskedelmi végzettséggel. Nem vették fel, és még visszajelzést se kapott. Neki p. nem volt ismeretsége ott ilyen szempontból. :smile:

Viszont színekben a nagyon fehér, vagy nagyon fekete összeálltásokat nem bírom, ebben a natúr, világos fa színek mellett a kiegészítők, dekorációs anyagok azok amikkel nagyon színessé lehet tenni a szobát, a szőnyeg, falvédő, függöny mind sokféle variációt ad. :smile:

Teljesen félreérted, nem az eladókról van szó, hanem a
vásárlóközönségről.

Ez meg a másik. Teljesen irodabútor. Egyszerű, minimalista,
homogén. Semmi nyoma annak, hogy ez valami élő anyag
volt valaha, manapság a rányomott laminátum mintája sem
emlékeztet már fa mivoltára. Művies az egész. Meg a fekete
meg fehér meg pasztell meg króm meg egyszínű. Brrr.

De innentől hiába koptatjuk a billentyűzetet, ez már
szubjektív; az objektív érveket pedig már felsoroltam.

Quote from: LiaLia on 2010-09-14, 00:04:08
Abban van valami, hogy már van aki presztizsként megy oda, mert olyan jól hangzik, hogy az IKEA-ban vásárolt, vagy onnan rendezte be a lakását.

Fight club, ha még nem láttad volna...
Meg ez amolyan keleti blokkos vonás is. Ld. még
McDonalds, ami nyugatabbra csak junk food, itt
pedig a nyolcvanas évek végén státusz volt, nézz
meg filmet, pl. moszkvai McDonalds megnyitásáról..
Vagy még 70-es években svájcisapka, amit Ny-on
csak kiröhögtek. (Biztos vannak ennél jobb példák
is, de most csak ezek jutnak eszembe).

Quote from: LiaLia on 2010-09-14, 21:20:35
Ami még itt megfizethető, és valamiféle márkanévként is működik, mint pl az IKEA, az Svájcban már silány.

Ez nem csak ott silány, hanem mindenütt
Éppen ez az, ez egy globális mega-lánc, nem tudsz
még egy akár feleekkorát mondani; Kovács János
bútorkészítő faipari kisiparos mester pedig nehezen
kél márkanévként harcra az Ikeával.

LiaLia

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-14, 21:48:56
Teljesen félreérted, nem az eladókról van szó, hanem a
vásárlóközönségről.

A vásárlók szempontjából meg ez egyezik azzal, amit lejjebb írtam, hogy presztízs, ha ő ott vásárol, és tudja mondani baráti társaságból, hogy bizony onnan vanak a bútorok.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-14, 21:48:56
Ez meg a másik. Teljesen irodabútor. Egyszerű, minimalista,
homogén. Semmi nyoma annak, hogy ez valami élő anyag
volt valaha,

Ilyen szempontból az öszes többi más bútoráruházban is egyszínű, kocka bútorokat lehet kapni, nem csak az IKEA hibája lenne. A modernség kifejeződése, aztán a még modernebb meg attól modern, új és formabontó, hogy vissza a gyökerekhez, akár szó szerint. Bár a valódi fa bútoroknak komoly anyagi vonzata is van.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-14, 21:48:56
Meg ez amolyan keleti blokkos vonás is.

Pl.a banán. Anno különlegesség, ma már olcsóbb, mint a hazai alma.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-14, 21:48:56
Ez nem csak ott silány, hanem mindenütt
Éppen ez az, ez egy globális mega-lánc, nem tudsz
még egy akár feleekkorát mondani; Kovács János
bútorkészítő faipari kisiparos mester pedig nehezen
kél márkanévként harcra az Ikeával.

Svájcban azt mondják rá, hogy silány (bár ezt Próféta tudná, ő járt arrafele :smile:), viszont Magyarországon a köztudatban nem úgy érzékelem, hogy silánynak lenne kikiáltva. Nem véletlen, hogy pl a hazai áruházakban meghosszabbították este 10 órára a nyitvatartási időt. És ez talán nem csak attól van, mert multi áruházlánc, hanem mert van akinek ez jobban megfizethetőbb, mint a minőségi, de sokkal drágább bútor.
Tesconál is elég felemás a helyzet szerintem. Hogy mint multi elsorvasztja a kisboltokat, és nincs hová máshova menni, de közben az a sok tesco gazdaságos termék csak elfogy nekik, és ebben meg azért benne van, hogy van aki olcsót vesz, és nem a minőségre törekszik. Vagy hülyeségből, vagy mert ténylegesen ki kell számolnia.
Mondjuk a kis üzletek, vállalkozások, mesteremberek, gazdák tönkretételét nagyon nem tartom jónak.

Fazék

Quote from: LiaLia on 2010-09-14, 23:09:14
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-14, 21:48:56
Teljesen félreérted, nem az eladókról van szó, hanem a
vásárlóközönségről.

A vásárlók szempontjából meg ez egyezik azzal, amit lejjebb írtam, hogy presztízs, ha ő ott vásárol, és tudja mondani baráti társaságból, hogy bizony onnan vannak a bútorok.
na ez az, amit nem értek. részemről az ikea minőség kb ott van, ahova K_T beállította. olcsó, de olyan is. én is rákényszerülök, hogy náluk vásároljak időnként, funkcióját betölti a tőlük kapható bútordarab/eszköz/akármi, és végülis ez az egyik legfontosabb szempont, de tartósságot, minőséget illetően van némi bizalomhiányom feléjük. igyekszem nem tőlük berendezni a lakásomat.

Xipe

Nekem egy darab IKEA termekem van, az is ajandekba kaptam.
Ez egy pluss szurke patkany.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

LiaLia

Quote from: Xipe on 2010-09-16, 16:44:20
Nekem egy darab IKEA termekem van, az is ajandekba kaptam.
Ez egy pluss szurke patkany.

A szürke patkányok mellett vannak náluk kisebb fehér, szürke és fekete plüss egerek is. Én egy világosbarna hátú, fehér hasú plüss vadászgörénnyel ajándékoztam meg onnan magam. :D

Acchan

Előttem ma reggel egy igazi patkány szaladt át az egyik szegedi utcán.  ^^"

Rounin

Nekem az egyik kollégám egy igazi patkány.
Egy másik meg patkányokat tart otthon.

Selmo

http://index.hu/belfold/2010/09/24/szexfelmeres/
Akkor mi szerencsések voltunk, hogy az osztályfőnökünk elég szépen átbeszélte a témát. Amúgy meg az összes pironkodó biológiatanárt egy életre el kéne tanácsolni a pályáról, ha nem hajlandó beszélni a szexről. De mivel otthon sem jobb a helyzet, ez nyílván nem megoldható. Azért ez is abszurdisztán, hogy az összes plakátról/reklámból félmeztelen emberek vigyorognak ránk, de 4 fal között nem lehet beszélni arról, hogyan folyik a szex. :__devil: Vagy legalábbis hogyan kéne folynia, ne adj isten beszélni a nemi szervekről és azok működéséről. Kíváncsi vagyok, itt mi a helyzet. Mindjárt írok is egy szavazást a topicjában.

A tökéletesség unalmas.