Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

.Attila

Az MTV már régóta egy merő f*s.
Kezdve ott, hogy többet foglalkozik most már reality show-kkal, mint zenével.

Member

Akkor nem csak engem lepett meg, hogy mintha elkanyarodtunk volna a témától. De a Viva szintjét még nem sikerült megütnie, ahhoz még fejlődni kell.

.Attila

1-2 éve jelentette be az MTV maga, hogy a zenéről a realitykre helyezi a hangsúlyt.

LiaLia

Most olvasom, durván WTF a magánnyugdíjpénztár vs államkassza:

Nagyot bukik, aki nem az állami nyugdíjat választja - origo cikk

"Matolcsy közölte: a magán-nyugdíjpénztári rendszer átalakítására azért van szükség, mert nagy lyuk tátong a nyugdíjkasszán, a nyugdíjkifizetések 30 százalékának nincs meg a fedezete, ennyivel kevesebb folyik be."

"Minden pénztártag szabadon dönthet arról, hogy marad-e magánpénztári tag, vagy átlép az állami rendszerbe, erre január 31-ig[ :confused:] van idejük az érintetteknek"

"Aki marad a magánpénztári rendszerben, annak 10 százalékos járulékbefizetéseit a kasszák fogják gyűjteni, a munkaadók által befizetett 24 százalék viszont az államhoz kerül" - mondta  Matolcsy, és hozzátette: ez azt jelenti, hogy aki a magánpénztári rendszerben marad, az a 24 százalékos befizetése után nem lesz jogosult az állami nyugdíjra, vagyis a nyugdíjbefizetéseinek 70 százalékát elveszíti, ezzel kiesik az állami szolidaritás rendszeréből. Matolcsy azt is bejelentette, a kormány terve szerint a magán-nyugdíjpénztári tagság önkéntes lesz, senkinek sem lesz kötelező belépni a rendszerbe."




Ez alapján mindenkinek át kellene majd lépni, mivel ha a 24%-os államnak menő munkáltatói befizetés után nem lenne nyugdíjjogosultság, akkor az egyébként 10%-os MNYP-i befizetés nem lenne elegendő önmagában a nyugdíjra. Illetve ha valaki maradni akarna a MNYP-ban, hiába akarna, ha ellehetetlenülnek a pénztárak, kénytelen lesz ő is visszalépni.




Aztán a sokkoló hír után, amit a nemzetgazadasági miniszter jelentett be,

Nem mindenki bukja a nyugdíját, ha nem lép vissza az állami pénztárba - hvg cikk

" a szerzett jogok - ily módon a nyugdíjjogosultság - védelme a hatályos törvények szerint mindenkit megillet. Ezért aki megszerezte a nyugdíjjogosultságot, annak jár állami nyugdíj - hangsúlyozta a hvg.hu-nak nyilatkozó nyugdíjszakértő. És ez szerinte független attól, hogy a jogosult visszalép-e az állami pillérbe vagy sem.

Aki tehát a nyugdíjkorhatárt eléri, azaz legalább 62 éves és van 20 év szolgálati ideje, hiába marad magán-nyugdíjpénztártag, meg kell, hogy kapja nyugdíjának a 75 százalékát az államtól."

ÉS WTF-LOL:

"Csakhogy - a hvg.hu-nak nyilatkozó nyugdíjszakértő szerint - a munkáltató által fizetett 24 százalékos tb-járulék ma sem számít bele senkinek az állami nyugdíjába. Annak ellenére sem, hogy a társadalombiztosítási ellátások fedezetéről szóló törvény szerint a járulék jelenleg az Állami Nyugdíjalapba folyik be, ahol a folyó nyugdíjak kifizetését fedezi - hangsúlyozta a nyugdíjszakértő."

.Attila

Politikai téma nem nagyon megengedett a fórumon.

Member

Éppen ezért nem akartam felhozni, pedig nagyon elvadult a jelen helyzet, szinte kitörni készül belőlem a fájdalom és undor elegye.

Ellenben ez de kemény, lehet, hogy szükség volna egy hasonlóan nézett "oktató" sorozatra:
Vágási Feri a magánynyugdíj-pénztárakról.

Acchan

Otthon nálunk is állandó téma, elég elszomorító ez a helyzet.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2010-11-25, 14:07:01
Politikai téma nem nagyon megengedett a fórumon.
Konkrétan tilos.
Van ezer meg egy másik fórum ahol nyugodtan meg lehet ezt beszélni. Ha más nem, ott a tartalék-fórum. (http://www.activeboard.com/forum.spark?forumID=121322)

Member

Ne b@ssz. :D Gondolom akkor hozta létre Noriko, amikor volt a fórummotor átállás mizéria. Bár az meg nem két éve volt.

Selmo

Akkor volt, mikor nem volt elérhető a fórum pár napig.

A tökéletesség unalmas.

LiaLia

Quote from: .Attila on 2010-11-25, 14:07:01
Politikai téma nem nagyon megengedett a fórumon.

Azért merészeltem erről írni, mert előzőleg egy este hosszas beszélgetés folyt az Offtopikban a magánynyugdíjpénztárakról. Nem érzem ezt politikainak, sokkal inkább szociális, aktuális ismereteknek.

De nem szándékozom nagyon áthágni a szabályokat, nem bolygatom a dolgot, mert majd jön Zsiga, és mindjárt megmoderál itt engem :zomg: :smile:

Selmo

Akkor is lett jelezve, hogy kényes. Zsiga ilyenkor már kocsmázik alszik, szóval majd én.
[spoiler]Lehet vissza kéne raknom a Berserkes avámat, mert ez nem túl ijesztő. :haha: [/spoiler]

A tökéletesség unalmas.

Zsiga


LiaLia

Quote from: Selmo on 2010-11-26, 00:57:36
Akkor is lett jelezve, hogy kényes. Zsiga ilyenkor már kocsmázik alszik, szóval majd én.
[spoiler]Lehet vissza kéne raknom a Berserkes avámat, mert ez nem túl ijesztő. :haha: [/spoiler]

Látom azért folyamatos a moderátori készenlét :smile:
Annak is örülnék, ha a káromkodásokat is ilyen érzékenységgel és odafigyeléssel kezelnék a moderátorok. :ejnye:
[spoiler=Ejj]Nos igen, egy moderátornak minimum szigorú tekintetű ava, vagy legalább valami ökölrázós, vagy szúró-vágó-hentelő eszköz legyen rajt a kellő elrettentéshez :haha:[/spoiler]

Xzone

Quote from: LiaLia on 2010-11-30, 11:42:57
Annak is örülnék, ha a káromkodásokat is ilyen érzékenységgel és odafigyeléssel kezelnék a moderátorok. :ejnye:

*sigh*

Nakedape

Quote from: Xzone on 2010-11-30, 13:00:41
Quote from: LiaLia on 2010-11-30, 11:42:57
Annak is örülnék, ha a káromkodásokat is ilyen érzékenységgel és odafigyeléssel kezelnék a moderátorok. :ejnye:

*sigh*
http://parkocka.hu/zeneiskola/basszus/
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Rounin

Quote from: Xzone on 2010-11-30, 13:00:41
Quote from: LiaLia on 2010-11-30, 11:42:57
Annak is örülnék, ha a káromkodásokat is ilyen érzékenységgel és odafigyeléssel kezelnék a moderátorok. :ejnye:

*sigh*

Szerintem nem ártana komolyan venni, amióta ezen a fórumon vagyok, bizonyíthatóan 34,788%-al szennyezettebb kicsiny patyolatlelkem. :ejj:

NLZ

Quote from: Rounin on 2010-11-30, 13:12:31
Quote from: Xzone on 2010-11-30, 13:00:41
Quote from: LiaLia on 2010-11-30, 11:42:57
Annak is örülnék, ha a káromkodásokat is ilyen érzékenységgel és odafigyeléssel kezelnék a moderátorok. :ejnye:

*sigh*

Szerintem nem ártana komolyan venni, amióta ezen a fórumon vagyok, bizonyíthatóan 34,788%-al szennyezettebb kicsiny patyolatlelkem. :ejj:
Nekem konkrétan a hó lelkemet lepisálták. :(
[reserved]

Flaser

Quote from: NLZ on 2010-11-30, 17:49:52
Quote from: Rounin on 2010-11-30, 13:12:31
Quote from: Xzone on 2010-11-30, 13:00:41
Quote from: LiaLia on 2010-11-30, 11:42:57
Annak is örülnék, ha a káromkodásokat is ilyen érzékenységgel és odafigyeléssel kezelnék a moderátorok. :ejnye:

*sigh*

Szerintem nem ártana komolyan venni, amióta ezen a fórumon vagyok, bizonyíthatóan 34,788%-al szennyezettebb kicsiny patyolatlelkem. :ejj:
Nekem konkrétan a hó lelkemet lepisálták. :(

"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kuroi Tenshi

Quote from: Rounin on 2010-11-30, 13:12:31
Szerintem nem ártana komolyan venni, amióta ezen a fórumon vagyok, bizonyíthatóan 34,788%-al szennyezettebb kicsiny patyolatlelkem. :ejj:

Quote from: Rounin on 2010-11-30, 13:12:31
34,788%

i c wut u did thar...

btw, kicsiny patyolatlelked? Ami nem volt, az nem is lehet
szennyezettebb :angyali:

Quote from: LiaLia on 2010-11-30, 11:42:57
Annak is örülnék, ha a káromkodásokat is ilyen érzékenységgel és odafigyeléssel kezelnék a moderátorok. :ejnye:

igen, anyu...

Kvikveg

Mondjuk ha Flaser alairasaban az a naaagy pirosbetus FAKKU nem lenne, meg komolyan is tudnam venni az egeszet. XD
Avagy
- On a tanctanar?
- Nem b*zmeg az illemtanar vagyok!!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

LiaLia

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-30, 22:23:19
Quote from: LiaLia on 2010-11-30, 11:42:57
Annak is örülnék, ha a káromkodásokat is ilyen érzékenységgel és odafigyeléssel kezelnék a moderátorok. :ejnye:

igen, anyu...

[spoiler] :zomg:[/spoiler]
Jól van kisfiam...
[spoiler] :ejnye:[/spoiler]


Quote from: Kvikveg on 2010-11-30, 23:12:13
Mondjuk ha Flaser alairasaban az a naaagy pirosbetus FAKKU nem lenne, meg komolyan is tudnam venni az egeszet. XD
Avagy
- On a tanctanar?
- Nem b*zmeg az illemtanar vagyok!!

:D

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Acchan


.Attila

Én végighallgattam.
Az kiderült, hogy az emberek továbbra is kamuznak még a névtelen tesztekben is.

Érdekes, hogy a férfiakat megkérdezték, fizettek-e már szexért, de a nőket nem kérdezték meg, hogy fogadtak-e már el pénzt érte. (Ilyen témában be szokott ugrani a hazugságvizsgálós műsor, ahol az első adásban pont ezzel a kérdéssel esett ki egy csaj :D)

Xzone

Az eroge-s IDDQD cikket valaki bepostolta ide? Gondoltam ránézek most, miután rákommenteltem az elején, és utánam (Jormund) még hozzászólt Flaser, Felsmuk és Kraivan is :D

Member

Quote from: .Attila on 2010-12-02, 18:08:39
Az kiderült, hogy az emberek továbbra is kamuznak még a névtelen tesztekben is.
A kérdőívet pont ezért nem szeretem, hajlamos az ember fia jobb képet adni magáról, mint a valóság.
Bár az is lehet, hogy csak mi vagyunk túl borúlátóak. :)

Fazék

http://index.hu/belfold/2010/12/19/kivonjak_a_forgalombol_a_birsaggal_tartozokat/

egész elfogadható dolgokat változtatnak, de az utolsónál kicsit elkerekedett a szemem... mintha nem lenne így is elég pancser az utakon... :gyagya:

Darkstar

Kizártnak tartom, hogy a távoktatás rész ne csak a kresszre vonatkozzon. Azt meg minek "helyben" tanulni? A gyakorlati részt ez szerintem nem érinti, és a legtöbb emberrel ott van a gond (na meg a közlekedési morállal, de azt meg úgyis nehéz nevelni).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2010-12-19, 17:05:05
Kizártnak tartom, hogy a távoktatás rész ne csak a kresszre vonatkozzon. Azt meg minek "helyben" tanulni? A gyakorlati részt ez szerintem nem érinti, és a legtöbb emberrel ott van a gond (na meg a közlekedési morállal, de azt meg úgyis nehéz nevelni).
kizártnak? végülis jogos. elvégre nincs olyan épelméjű ország, ahol csak egy tesztet kellene kitölteni a jogsiért. várjunk csak, izé...  :__devil: