Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cheesy

Quote from: Fazék on 2010-12-19, 17:06:55
Quote from: Darkstar on 2010-12-19, 17:05:05
Kizártnak tartom, hogy a távoktatás rész ne csak a kresszre vonatkozzon. Azt meg minek "helyben" tanulni? A gyakorlati részt ez szerintem nem érinti, és a legtöbb emberrel ott van a gond (na meg a közlekedési morállal, de azt meg úgyis nehéz nevelni).
kizártnak? végülis jogos. elvégre nincs olyan épelméjű ország, ahol csak egy tesztet kellene kitölteni a jogsiért. várjunk csak, izé...  :__devil:
Új-Zélandon pl. Ha jól emlékszem ott úgy volt, hogy 15 éves kölyök elmegy, kitölti a - kresz - tesztet (át is megy), kap egy jogsit, amivel 1 évig vezethet, kizárólag 18. életévét betöltött "full" jogsis mellett, akinek mindig ott kell vele lennie az autóban. Amint úgy érzi, hogy eleget gyakorolt, visszamegy, és lerakja a forgalmi vizsgát. 15-16 évesen!
A szívem szakadt meg mikor láttam ezeket a kis suttyókat az amúgy is nevetségesen olcsó használtautópiacnak (Japánból a használt autók exportja túlnyomórészt ide megy) köszönhetően kb. 16. szülinapi ajándékaikban: nissan sylviákban, evokban... Mind kidíszítve, a sziszegő ráapplikálva a motorra, porig ültetve, csillog-villog mind. És a legutolsó tanyaút minősége is olyan mint ittHUN az autópályáké. És olcsók a tuning alkatrészek (a fizetésekhez képest). És.. és... áh nem is bosszantom magam, ott különb autóm volt 1200 NZD-ért mint itthon 400k-ért. (anno 137 HUF=1 NZD)

kikuchiyo

Kvikveg kanadai kalandja kapcsán jutott eszembe egy jó leírás a külföldi (úká-beli) munkavállalásról:

http://www.k64.org/London/I_SPEAKSUM_GOD.html
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2011-01-17, 00:34:57
Kvikveg kanadai kalandja kapcsán jutott eszembe egy jó leírás a külföldi (úká-beli) munkavállalásról:

katt
fixed
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Draconire

QuoteAz adófizető összesen két külön-külön nyilatkozatot tehet:
§         egy nonprofit szervezet (vagy a törvényben nevesített további szervezetek) - 1%, és
§         egy egyház/kiemelt költségvetési előirányzat javára – 1%.

Ti milyen szervezeteket szoktatok támogatni?

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Xzone

Quote from: Draconire on 2011-03-15, 20:50:29
QuoteAz adófizető összesen két külön-külön nyilatkozatot tehet:
§         egy nonprofit szervezet (vagy a törvényben nevesített további szervezetek) - 1%, és
§         egy egyház/kiemelt költségvetési előirányzat javára – 1%.

Ti milyen szervezeteket szoktatok támogatni?

http://www.scientology-budapest.org/

Member

Nekem anno a Fény Lovagjainak és Testvériségének Egyháza tetszett meg. :) Bár a Babilon Nyulai Kerékpáros Egyház is nagyon szimpi.

Kvikveg

Quote from: Member on 2011-03-15, 23:07:23
Nekem anno a Fény Lovagjainak és Testvériségének Egyháza tetszett meg. :) Bár a Babilon Nyulai Kerékpáros Egyház is nagyon szimpi.
:lol: :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Quote from: Draconire on 2011-03-15, 20:50:29
QuoteAz adófizető összesen két külön-külön nyilatkozatot tehet:
§         egy nonprofit szervezet (vagy a törvényben nevesített további szervezetek) - 1%, és
§         egy egyház/kiemelt költségvetési előirányzat javára – 1%.

Ti milyen szervezeteket szoktatok támogatni?

babilon nyulai azt hiszem, sima bicajos szervezet amúgy? jó ötlet.
QuoteNe felejtsetek el nyilatkozni adótok második ("egyházi") 1%-áról (akár magatok készítitek az adóbevallást, akár a munkáltató teszi). Az idén egyetlen nem egyházi célra lehet felajánlani az adót (Nemzeti Tehetség program), ennek technikai száma: 1823.

Ha nem nyilatkozol, az összeget szétosztják az egyházak között, akik akár értékeiddel ellentétes célokra is felhasználhatják!


mondjuk ebben a nemzeti programban is nehéz bízni persze..

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Quote from: Nakedape on 2011-03-16, 10:53:22
babilon nyulai azt hiszem, sima bicajos szervezet amúgy? jó ötlet.
Az volna, de benyújtották az egyházzá nyilvánítási kérelmet.

Nakedape

Quote from: Member on 2011-03-16, 13:21:04
Quote from: Nakedape on 2011-03-16, 10:53:22
babilon nyulai azt hiszem, sima bicajos szervezet amúgy? jó ötlet.
Az volna, de benyújtották az egyházzá nyilvánítási kérelmet.
jahh de pont az ilyen '% meg hasonlók miatt, nem-e?, tehát nem a bicikli teremtette földet. inkább kritika, megélhetés, korrrajz
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Megbasztak 30 ezerre mert véletlenül egy 1 db taxihelyes taxiállomáson parkoltam. Meg elmentem 110-zel egy mérős rendőrkocsi mellett az M0-áson a 80-as övezetben, mert sült fasz vagyok. :(
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Quote from: Nakedape on 2011-03-16, 14:04:16
Quote from: Member on 2011-03-16, 13:21:04
Quote from: Nakedape on 2011-03-16, 10:53:22
babilon nyulai azt hiszem, sima bicajos szervezet amúgy? jó ötlet.
Az volna, de benyújtották az egyházzá nyilvánítási kérelmet.
jahh de pont az ilyen '% meg hasonlók miatt, nem-e?, tehát nem a bicikli teremtette földet. inkább kritika, megélhetés, korrrajz
Humor?

Quote from: Ramiz on 2011-03-18, 11:57:38
Megbasztak 30 ezerre mert véletlenül egy 1 db taxihelyes taxiállomáson parkoltam. Meg elmentem 110-zel egy mérős rendőrkocsi mellett az M0-áson a 80-as övezetben, mert sült fasz vagyok. :(
Akkor az mennyi összesen? :zomg: Képzeljük csak el, aki ez Ladával játssza meg, pár bünti után vehetne belőle még egyet.
Egyszer mi is majdnem taxishelyen parkoltunk, mert nem volt kitéve semmi jelzés, sőt, ott volt mellettünk egy parkolóóra.

Nakedape

#2654
 a kettő együtt 30?
akkor még egész megúsztad..

Quote from: Member on 2011-03-18, 12:02:05

Humor?

jahh, ha csak az nem :)

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2011-03-18, 12:03:24
a kettő együtt 30?
akkor még egész megúsztad...

A "véletlen gyorshajtás" pár napja volt, még nem postázták, nem tudom, mennyire tuti, hogy lefotóztak, ha már ott állt a zsaru (úgy értem, mindkét irányba mért-e és egyszerre hány kocsit tud - bár asszem egyedül voltam). Tekintve, hogy a piros lámpán áthajtás 200 vagy 300 ezer forint jelenleg, félek, az nem 30e lesz... úgyhogy mehetek eladni a piacon a dagi májam.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

110-re sajnos fogsz kapni bírságpt, de "csak" 30k-t. A taxiállomásosról meg van fénykép? Érdemes megnézni, mert ha nem 100% egyértelmű, akkor lehet fellebbezni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Quote from: Cobra on 2011-03-18, 13:17:11
110-re sajnos fogsz kapni bírságpt, de "csak" 30k-t. A taxiállomásosról meg van fénykép? Érdemes megnézni, mert ha nem 100% egyértelmű, akkor lehet fellebbezni.

Van egy csomó, azon gondolkoztam, próbáljak-e fellebbezni olyan indokkal, hogy csak várakoztam ott és nem parkoltam, de gondolom erre van válaszuk, azonkívül 5000 forintos illetékbélyeg kell a fellebbezéshez...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Nem tudom lehetséges-e még ilyen, de megpróbálkozhatnál a taxis parkolásnál egy "méltányossági kérelemmel"...
"anyut vittem kórházba, nem volt sehol hely a környéken, berohantunk, kijöttünk, amint tudtunk, ez az első büntetésem, kérem méltányosságból a büntetés elengedését/mérséklését/részletfizetési lehetőséget" stb, stb.
(bár részletfizetést úgy hallottam 50-60k-ra se hajlandóak adni, mert azok olyan bagatell összegek... már akinek...)

Anyámnak (ugyan 10 éve kb, de) sikeresen elengedtek már így egy szabálytalan parkolásos büntetést.

Moha

Bizonyos esetekben nem foglalkoznak a méltányossággal.
Pl. anyám belefutott egy piros lámpába (őt ismerve még a sárgát látta és mire a vonalhoz ért, akkor lett piros). Jött is a csekk 100e-ről. Mivel szintén első büntetése volt, írt nekik, hátha. Se az összeget nem csökkentették, se a részletfizetést nem engedték, az egyetlen amit sikerült elérni, hogy kapott rá 6 hónap haladékot.
Taxi megállónál nem tudom, mi a helyzet.

Azért nevetséges, hogy az ilyenekre utaznak, ahelyett, hogy a sok balesetveszélyesen vezető őrültet iktatnák ki... :ejj:

Nakedape

taxi az még csak csak

de ez a piroson átmenőket basztatnak ahelyett, ahelyett hogy balesetveszélyeseket azért cseppet lehet, hogy erős
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Az a baj, hogy a csekkhez kapott levélben benne van, hogy NINCS MÉLTÁNYOSSÁGI KÉRELEM... :rolleyes: Amúgy megnéztem a jogszabályt, jó tudni: taxis megálló tábla ELŐTT 15 méterrel, utána 5 méterrel tilos megállni KRESZ szerint. Azaz ha lett volna hely a sárga felfestés előtt és észreveszem (a táblán 1 taxis állomás volt írva és ennyi hely volt felfestve is), akkor is megbüntetnek... :Eztneked:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2011-03-18, 17:05:36
Az a baj, hogy a csekkhez kapott levélben benne van, hogy NINCS MÉLTÁNYOSSÁGI KÉRELEM... :rolleyes: Amúgy megnéztem a jogszabályt, jó tudni: taxis megálló tábla ELŐTT 15 méterrel, utána 5 méterrel tilos megállni KRESZ szerint. Azaz ha lett volna hely a sárga felfestés előtt és észreveszem (a táblán 1 taxis állomás volt írva és ennyi hely volt felfestve is), akkor is megbüntetnek... :Eztneked:
kérem tegye föl a kezét, aki az itteni jogsival rendelkező emberek közül tudott erről a kresz szabályról.

ezen szabály előtt én most konkrétan értetlenül állok.
kereszteződésnél érthető egy ilyen szabály, hogy belátható legyen, stb.
de azt magyarázza már el nekem valaki, hogy -szitokszók kitörölve- kedves taxisainknak pontosan miért is lenne szükségük ennyi extra helyre? nem tudnak parkolni a szerencsétlenek, vagy mi? kell a hely a kiterített pokrócnak a piknikhez?

Nakedape

régről maradhatott bent, taxi megálló úgy működött, mint a busz öböl, állnak sorba az emberek taxira várva (no mobil teló ugye pl),
tippre
persze ez most nem túl hasznos tán
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila

Quote from: Fazék on 2011-03-18, 17:16:50
Quote from: Ramiz on 2011-03-18, 17:05:36
Az a baj, hogy a csekkhez kapott levélben benne van, hogy NINCS MÉLTÁNYOSSÁGI KÉRELEM... :rolleyes: Amúgy megnéztem a jogszabályt, jó tudni: taxis megálló tábla ELŐTT 15 méterrel, utána 5 méterrel tilos megállni KRESZ szerint. Azaz ha lett volna hely a sárga felfestés előtt és észreveszem (a táblán 1 taxis állomás volt írva és ennyi hely volt felfestve is), akkor is megbüntetnek... :Eztneked:
kérem tegye föl a kezét, aki az itteni jogsival rendelkező emberek közül tudott erről a kresz szabályról.

Most, hogy így említi, emlékszem rá, hogy volt ilyen.
Viszont egyrészt nemrég szereztem vizsgát, másrészt amúgy sem vezetek.

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2011-03-18, 17:22:00
tippre
persze ez most nem túl hasznos tán

Nagyon bírom ezeket a posztzáró mentő szövegeidet... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Darkstar

Quote from: Fazék on 2011-03-18, 17:16:50
kérem tegye föl a kezét, aki az itteni jogsival rendelkező emberek közül tudott erről a kresz szabályról.
Nincs jogsim és ismertem.

BTW a drága taxisokkal szeretünk kivételezni ugye, szóval miért ne.

Quoteanyám belefutott egy piros lámpába
QuoteAzért nevetséges, hogy az ilyenekre utaznak, ahelyett, hogy a sok balesetveszélyesen vezető
:wtf:
Azért piroson átmenni szerintem beletartozik a balesetveszélyes vezetés kategóriába, főleg olyan kereszteződésnél, ahol gyorsan kap zöldet a másik irány...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん


Acchan

Quote from: Én on 2011-05-04, 20:39:52
http://index.hu/belfold/2011/05/04/feltrancsirozzak_a_kozgazt_es_az_felsooktatas_felet/
Most ez komoly? WTF???
Ó, miért nem 2012-ben akarok továbbtanulni, h bejelölhessem első helyen a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet! Azért szerencse a szerencsétlenségben, h a nyíregyházi suli, amire beadtam a jelentkezésem, marad.

(Elvileg az SZTE is védett, de a karok attól még átszerveződhetnek, szóval, ki tudja, meddig marad életben az ETSZK, ahol végeztem. Nemrég hallottam a tanáraimtól, h az orvosi kar pályázik egyes szakjainkra, a bölcsészek pedig a védőnő  :he: képzésünket és a szocmunkát akarják.  :ejj: )

Kíváncsi leszek, milyen hülyeség jut még eszébe a Rózsinak. Az alapötlet, miszerint bárhol ne indulhasson azért főiskolai képzés, nem rossz - de ez az egész tervezet marhára kaotikusnak és elkapkodottnak tűnik.

No, mindegy, legfeljebb erről is kapunk egy nemzeti konzultációs kérdőívet, h mégse sírjon a szánk.

Darkstar

Kétlem, hogy meg mernék lépni, több okból is  Azt meg gondolom mndenki tudja, hogy a Kedves Vezír lánya is itt tanul (bár mostanra asszem sikerült elrugdalni harmadévig). De ha valami agybaj folyamán megis megcsinálják, onnantól kezdve csak azért fogok tanulni, hogy az első lehetőséget megragadva húzhassak külföldre és utana többet az ország fele sem nézek.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん