Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

NLZ

Hát minek ölnék a pénzt az egyetemistákba, ha azok úgyis kihúznak külföldre? :D
Ám nézem, hogy a most alakult Óbudai Egyetemet is bedarálnák.
[reserved]

Darkstar

Tegyenek róla, hogy az ember itt akarjon maradni. Amúgy meg költségtérítéses vagyok, mert az ELTE-n ellőttem pár évet (bár előbb-utób be kéne fejezni, h legyen papir...). De ha azt akarják, külföldről visszafizetem az oktatásom költségeit, utána viszont hallani sem akarok az országról.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

White SeeD

Quote from: Darkstar on 2011-05-04, 22:13:47
Tegyenek róla, hogy az ember itt akarjon maradni.
Ezt meg fogják oldani egy egyszerű röghözkötés törvénnyel :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

.Attila

Quote from: Darkstar on 2011-05-04, 22:13:47
Tegyenek róla, hogy az ember itt akarjon maradni. Amúgy meg költségtérítéses vagyok, mert az ELTE-n ellőttem pár évet (bár előbb-utób be kéne fejezni, h legyen papir...). De ha azt akarják, külföldről visszafizetem az oktatásom költségeit, utána viszont hallani sem akarok az országról.

Tesznek. Óriásplakátokon kérik, hogy maradjanak ::)

Moha

Quote from: .Attila on 2011-05-05, 11:49:45
Tesznek. Óriásplakátokon kérik, hogy maradjanak ::)
Ridiculous.  :gyagya:
Ehhez kicsit több kellene... mondjuk az, hogy egy fiatalnak legalább esélye legyen arra, hogy itthon kamatoztatva a tudását, többé-kevésbé stabil egzisztenciát építsen ki. Amíg az ország nagy része azt számolgatja, hogy melyik számlát fontosabb befizetni meg mindenből a legolcsóbbat kénytelen venni, addig mit várnak, mégis miért maradna itthon az, akinek lehetősége és tehetsége is van külföldön dolgozni?

Member

Egyáltalán nem újkeletű a törvényjavaslat, eddig 3 állami egyetem volt tervbe véve, a többiek legyen magánkézben, csak gondolom kicsit visszavettek mostanra. Megnyugtatásul, nagyon nem szeretik a Fideszben Hoffmann-t, Pokorni és Matolcsy folyamatosan támadják a döntéseit, Orbán többször visszadobta a közoktatási törvényjavaslatát, hogy "ez egy sz*r". Talán egyedül a Jobbik tartja még valamire.
A Szociális Konzultáció keretében erre is rákérdeznek egy borzasztóan sugalmazó kérdés keretében, jelöljétek majd be, hogy mindenki magának dönthesse el, hogy mire jár. Persze kérdéses, hogy figyelembe veszik-e, vagy hogy az érettségi alatti végzettségűek mit jelölnek.

Én inkább az új szakok létrehozását kötném szigorú feltételekhez, amelynek egyike a kész tananyag (ne rögtönözzenek), a gazdasági keresettség és a rendelkezésre álló oktatók minősége.

Szerintem emlékeztek még Mogács polgármesteri kampánybeszédére: "Bezáratom a kerületben az összes iskolát! Én majd gondolkozom helyettük!". A "jó nő fogó"-gát ötletét nem vették át tőle, ezt igen.

Xzone

Szeretnék köszönetet mondani a mentôsöknek, akik tegnap este rendbehoztak a Pálinkafesztiválon. :punny:

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cloud

Quote from: Xzone on 2011-05-06, 18:33:50
Szeretnék köszönetet mondani a mentôsöknek, akik tegnap este rendbehoztak a Pálinkafesztiválon. :punny:

Zsiga? :D

Zsiga

Quote from: Cloud on 2011-05-06, 19:07:43
Quote from: Xzone on 2011-05-06, 18:33:50
Szeretnék köszönetet mondani a mentôsöknek, akik tegnap este rendbehoztak a Pálinkafesztiválon. :punny:

Zsiga? :D
Neménvótam. Azt nem köszönné... :__devil: :D

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xzone

A tanulság: ne igyatok éhgyomorra pálinkát.

Makos

Ezzel szerintem a fórum nagyrésze tisztában van :D

Cloud

Bele is halok ha éhgyomorra iszok bármit... :hopp: :D

Moha

Quote from: Cloud on 2011-05-07, 16:58:17
Bele is halok ha éhgyomorra iszok bármit... :hopp: :D
Én csak kávét szoktam éhgyomorra inni. :)
A pálinkát meg nem szeretem.

Member

Hogy tudtál annyit lenyomni? Ott nem aranyrúdba mérik? :)
Éhgyomorra amúgy valóban nem ildomos.

motifator

Quote from: Flaser on 2011-09-30, 19:26:48
Quote from: Xzone on 2011-09-30, 06:12:54
Quote from: motifator on 2011-09-29, 21:53:08
A dalszövegre gondoltam én is. Bárcsak volna itt is Ámerikában olyan elnökjelölt, aki háborúellenes és szekuláris kormányra esküszik...

De ez már nagyon o/t

Ron Paul.

He's a libertarian asshole...
Akkor már inkább Dennis Kucinich.
Tudom, hogy politika, de végülis nem magyar politika, hátha nem vált ki olyan heves érzelmeket, és maradhat. Ha nem, töröljétek légyszives, és elnézést. Köszi!

Ron Paul-nak vannak jó ötletei, egész pontosan ketto: visszahívná a katonákat Irakból, Afganisztánból és Líbiából, illetve azt mondja, hogy a drogháborút is beszüntetné. Ez tök jó, de sajnos csak ennyi. Emellett betiltaná az abortuszt, és annyira a "small government" híve, hogy ha elnök lenne (nyugi, nem lesz), akkor csak tovább mélyítené a már így is óriási társadalmi szakadékot itt amerikában. Amúgy régen nekem is szimpatikus volt, foleg a háborúellenes megnyilvánulásai miatt, és méginkább amiatt, hogy a többi jelölt közül egyik se beszélt ennyire elszántan a háborúk befejezésérol. De sajnos ez csak egy pont a sok közül, és az is valószínu, hogy még ha meg is választanák valami csoda folytán, akkor se tudná végül hazahozni a katonákat, mert túl nagy lenne rajta a nyomás a hadsereg és a hadiipari lobbi részérol. Szerintem Amerika addig fog háborúzni, amíg össze nem omlik, bármilyen szörnyuen is hangzik.

Dennis Kucinich nagyon intelligens fickónak tunik, csak 2 baj van vele. Egyik az, hogy nem indul az elnökségért, a másik meg az, hogy demokrata, szal ha indulna is, Obama ellen semmi esélye.

De szinte biztos vagyok benne, hogy Obama simán viszi 2012-t. A republikánusok túlságosan maguk ellen fordították az amerikai népet, foleg azzal, hogy hagyták magukat összemosni a Tea Party-val és olyan közveszélyes elmebetegekkel, mint Michele Bachmann. Akiknek közülük még esélye van nyerni, az Rick Perry (lol, kivégzés-rekord a szenátorsága alatt; prays for rain, God sets Texas on fire; o a sztereotíp redneck-republikánus megtestesítoje: buta, arrogáns és mélykeresztény) és Mitt Romney (szerintem o nem elég szélsoséges ahhoz, hogy nyerjen, de ki tudja, hátha nem is olyan hülye a republikánus szavazótábor, mint gondolom). Ha Sarah Palin végül beszáll a játékba, lehet, hogy kap egy kis szeletet a tortából, de amúgy o is ugyanaz a kategória, mint Michele Bachmann. A középkorú nok imádják, de amúgy hülye szegény, mint a seggem.
Obama amúgy egy normális ember, csak az a baj, hogy o se nagyon áll ki semmiért. Annakidején a drogháború befejezésével kampányolt, és hol tartunk most? Szövetségi rendorök razziáznak olyan orvosi marihuána üzletekben, amiket állami törvények szerint teljesen legálisak (California, Montana, Colorado, etc.) Csapatkivonások helyett kezdtünk egy harmadik háborút is (Líbia  :wtf:) És még sorolhatnám. A medicare mondjuk jó elso lépés is lehetne egy központi egészségbiztosítási rendszer felé, de a republikánusok úgy próbálják szétverni azt is, ahogy csak tudják.

De még mindig vele járunk a legjobban, az esélyes republikánus jelöltek közül bármelyik sokkal hamarabb vezetné a pusztulásba az USA-t, mint Obama.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta


Fazék


motifator

Nem vagyok állampolgár (még :)), de igen, háborúzunk, mert én is itt fizetek adót, abból fizetjük a háborút. Szal úgy is felfoghatom, hogy minden kilőtt Tomahawk rakétának egy töredéke az enyém.
De amúgy igen, jogos az észrevétel. Jelenleg az a terv, hogy zöldkártyát, majd állampolgárságot szerzek, és hosszú távon itt szeretnék élni. Gyorsan ment? Lehet, de annyira régóta elvágytam már Magyarországról, hogy én nem is lepődök meg rajta.

Ja, és amúgy már itt voltam, amikor Líbia kezdődött, szal az egész úgy csapódott le, hogy az ország, ahol élek, dolgozok, és adót fizetek újabb háborút kezdett ==> háborút kezdtünk.

Na mindegy :) A lényeg, hogy új otthonomként tekintek Amerikára, de azért igyekszem nem elfelejteni, hogy honnan jöttem.

De a Líbiai háború ugyanúgy a tiétek is, mint az enyém, hiszen Magyarország is NATO ország, és a fegyver embargót meg a no-fly-zone-t a NATO tartja fenn líbiában: http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Unified_Protector
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kikuchiyo

Quote from: Fazék on 2011-10-01, 01:19:10
Quote from: Próféta on 2011-10-01, 01:18:16
Quote from: motifator on 2011-09-30, 20:40:28Csapatkivonások helyett kezdtünk egy harmadik háborút is (Líbia  :wtf:)
Quote from: motifator on 2011-09-30, 20:40:28kezdtünk
Quote from: motifator on 2011-09-30, 20:40:28tünk
Hoppá, ez aztán gyorsan ment  :D
szintén meg akartam jegyezni :D

plus one

hozzászólás motifator belpolitikai témájához:
Kucinichnek vannak szimpatikus nézetei, de éppen ezek garantálják, hogy soha nem jut még csak a demokrata jelöltségnek a közelébe sem - ahogy ezt láttuk 2008-ban. Kár, mert nagyon szép felesége van, jól mutatna First Ladyként (ahogy a Daily Show-ból is tudjuk).

Ron Paulnak szintén vannak szimpatikus nézetei (és mint a mellékelt linkek mutatják, kevésbé szimpatikusak is), de pont ezek fogják őt is távol tartani a jelöltségtől egy olyan republikánus pártban, amelynek a szavazói megtapsolták Perry kivégzés-rekordját.

Bachmannról pedig érdemes elolvasni a Rolling Stone vagy a New Yorker cikkét.
Failure is the default option


NLZ

[reserved]

Darkstar

>he doesn't understand russian

[spoiler]Van felirat[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

#2694
Quote from: NLZ on 2011-11-24, 16:54:22
És ezt most magyarul?

Röviden kb. annyi, hogy az Európában kiépítés alatt lévő légvédelmi rakétarendszer körül vannak problémái az oroszoknak.
Vannak szempontjaik, amiket szeretnének írásba foglalni, ellenben az USA és NATO csak ígérget.
Oroszok ezt kezdik megelégelni és harci készültségbe állították az egyik fő légvédelmi radarjukat, továbbá a nyugati és déli országrészeken készültségbe állítják a védelmi rakétáikat, új, korszerű robbanófejekkel felszerelve.
Emellett stratégiai támadórakétákat is az említett országrészekre szerveznek. Ezt mindaddig, amíg az USA nem hajlandó normálisan tárgyalni velük.

Amúgy szerintetek erről miért nem szóltak a hírek?


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Draconire on 2011-11-24, 15:58:34
http://www.youtube.com/watch?v=eBf0I-rB0m0

Son, I am disappoint
5 hsz és még egy Premier Romanov / RA2-utalás sem volt?...
Kirov reporting
Rubber shoes in motion
One way trip
A mind is a terrible thing to waste
inafter nostalgia

Csak egy kis zsörtölődés, a szokásos ruszki erővel fenyegetőzős
stílusban, meg amerikai arroganciával. Ami engem jobban aggaszt,
az inkább a kínai, akik szép csöndben gazdasági nyomás alá
helyezik és az odaköltöztetett kitermeléssel, gyártással zsarolják
a világot (ld. tavaly valami félvezető-előállításhoz szükséges
ritka fémet, amelynek kitermelésének 95%-a Kínában van, csak
úgy azt mondták, hogy harmaddal csökkentik a kitermelést és
felemelik az árakat, mert megtehetik). Míg itt olyanokkal
fenyegetőznek, amiket egyik fél sem gondol komolyan, és már
a legkisebb ellenállásnál visszariadnak, addig Kína tudatosan és
eltökélten építi az egészet.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-11-25, 14:05:24(ld. tavaly valami félvezető-előállításhoz szükséges
ritka fémet, amelynek kitermelésének 95%-a Kínában van, csak
úgy azt mondták, hogy harmaddal csökkentik a kitermelést és
felemelik az árakat, mert megtehetik)
yup. kompakt fénycsövek ára kapott is szépen egy 1,4-es szorzót, kerekedett a szemünk rendesen.

motifator

Nem csak egy konkrét fémről volt szó, hanem az ún. ritkaföldfémekről, ami 17 elem a periódusos rendszerben, a lantanoidák (a periódusos táblában a különálló 2 sorból a felső) meg 2 másik elem. És igen, használják mindenféle technológiákhoz, a kompakt fénycsövektől kezdve a mágnesekig (neodymium ismerős?).
Az a baj velük, hogy a bányászatuk elég macerás, mert a ritkaföldfém ércekben akad tórium és uránium is, ami nem épp a legártalmatlanabb, így gondolom a nyugatnak kényelmes volt, hogy a kínaiak ellátják a világot. Kínában persze biztos ügyelnek a biztonságra meg a környezetvédelemre, azért olyan olcsó...
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.