Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: motifator on 2011-11-26, 14:25:14
Nem csak egy konkrét fémről volt szó, hanem az ún. ritkaföldfémekről, ami 17 elem a periódusos rendszerben, a lantanoidák (a periódusos táblában a különálló 2 sorból a felső) meg 2 másik elem. És igen, használják mindenféle technológiákhoz, a kompakt fénycsövektől kezdve a mágnesekig (neodymium ismerős?).
Az a baj velük, hogy a bányászatuk elég macerás, mert a ritkaföldfém ércekben akad tórium és uránium is, ami nem épp a legártalmatlanabb, így gondolom a nyugatnak kényelmes volt, hogy a kínaiak ellátják a világot. Kínában persze biztos ügyelnek a biztonságra meg a környezetvédelemre, azért olyan olcsó...
azért annyira remélem nem vagy naív, hogy azt hidd, hogy szimplán azért fogták vissza a kitermelésüket, mert hirtelen eszükbe jutott, hogy nem árt emberszámba venni a munkásokat :haha:


Kuroi Tenshi

Quote from: motifator on 2011-11-26, 14:25:14
Nem csak egy konkrét fémről volt szó, hanem az ún. ritkaföldfémekről, ami 17 elem a periódusos rendszerben, a lantanoidák (a periódusos táblában a különálló 2 sorból a felső) meg 2 másik elem.

Moti már annyira beilleszkedett az amerikai közösségbe, hogy azt
hiszi, hogy ezt nálunk is magyarázni kell, mert nem tanítják az
iskolában :haha:

Quote from: Fazék on 2011-11-26, 15:54:31
azért annyira remélem nem vagy naív, hogy azt hidd, hogy szimplán azért fogták vissza a kitermelésüket, mert hirtelen eszükbe jutott, hogy nem árt emberszámba venni a munkásokat :haha:

Ó, emberszámba veszik a munkásokat, azaz számba veszik az
embereket: ezt hívják úgy, hogy statisztika :haha: Évi 2000 bányász
hal meg szénbányák baleseteiben, katasztrófáiban.

Én

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-11-26, 20:47:20
Quote from: motifator on 2011-11-26, 14:25:14
Nem csak egy konkrét fémről volt szó, hanem az ún. ritkaföldfémekről, ami 17 elem a periódusos rendszerben, a lantanoidák (a periódusos táblában a különálló 2 sorból a felső) meg 2 másik elem.

Moti már annyira beilleszkedett az amerikai közösségbe, hogy azt
hiszi, hogy ezt nálunk is magyarázni kell, mert nem tanítják az
iskolában :haha:
:lol:

kikuchiyo

Jaj ne bántsátok már szegényt. Addig nem kell aggódni érte, amíg a Reagan-arcképet ki nem akasztja a nappalijába.
Failure is the default option

Flaser

Quote from: kikuchiyo on 2011-11-27, 14:51:52
Jaj ne bántsátok már szegényt. Addig nem kell aggódni érte, amíg a Reagan-arcképet ki nem akasztja a nappalijába.

Épp, hogy addig kell érte aggódni! Ha Reagen "beköltözött", akkor már vége, kicsöngettek, annyi.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Ramiz

Quote from: Flaser on 2011-11-27, 17:17:32
Quote from: kikuchiyo on 2011-11-27, 14:51:52
Jaj ne bántsátok már szegényt. Addig nem kell aggódni érte, amíg a Reagan-arcképet ki nem akasztja a nappalijába.

Épp, hogy addig kell érte aggódni! Ha Reagen "beköltözött", akkor már vége, kicsöngettek, annyi.

Szerintem Reagan már reagen beköltözött...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Darkstar

Quote from: kikuchiyo on 2012-01-09, 13:42:05
a 20 darabos viszont 520 dollár, ami több mint egyhavi fizetésem (főleg ilyen dollár-árfolyam mellett) :(.
Most viccelsz? Azért (legalábbis az alapján, ami számomra lecsapódott) olyan munkát csinálsz, amihez durván kell tudás. Ennyire nem fizetik meg?  :confused:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nakedape

Quote from: Darkstar on 2012-01-09, 14:15:48
Quote from: kikuchiyo on 2012-01-09, 13:42:05
a 20 darabos viszont 520 dollár, ami több mint egyhavi fizetésem (főleg ilyen dollár-árfolyam mellett) :(.
Most viccelsz? Azért (legalábbis az alapján, ami számomra lecsapódott) olyan munkát csinálsz, amihez durván kell tudás. Ennyire nem fizetik meg?  :confused:

azért ha szerencsére szerencsés esetben finoman korelál a tudás és a fizu, ne tegyünk úgy mintha ezen múlna vagy a tudományt megfizetnék itthon
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila

Quote from: Darkstar on 2012-01-09, 14:15:48
Quote from: kikuchiyo on 2012-01-09, 13:42:05
a 20 darabos viszont 520 dollár, ami több mint egyhavi fizetésem (főleg ilyen dollár-árfolyam mellett) :(.
Most viccelsz? Azért (legalábbis az alapján, ami számomra lecsapódott) olyan munkát csinálsz, amihez durván kell tudás. Ennyire nem fizetik meg?  :confused:

Ha még mindig az első munkahelyén dolgozik, akkor simán.
Ha igazi fizetésemelést akarsz, akkor munkahelyet kell váltanod.

Cobra

Ami nem biztos, hogy sikeres lesz, mint ahogy KT bizonyította :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Állami kutatóintézet. 'nuff said.

[spoiler]btw nem első munkahely ;) de ha igazak azok az átszervezéssel és leépítéssel kapcsolatos pletykák, amiket mondanak, akkor nagyon valószínű, hogy nem is az utolsó. Kivéve, ha az államcsőddel és TEOTWAWKI-val kapcsolatos pletykák is igazak, mert akkor meg lehet, hogy mégis az utolsó.[/spoiler]

Más:

The gentleman hacker from 1903
Failure is the default option

Darkstar

QuoteÁllami

Sorry, my bad
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2012-01-09, 14:39:06
Ami nem biztos, hogy sikeres lesz, mint ahogy KT bizonyította :)

De tegyük hozzá, versenyszférában dolgozok, ahol még most, az előző
mhelyhez képest alacsonyabb bér is szignifikánsan magasabb, mint az
emlegetett állami...

Quote from: kikuchiyo on 2012-01-09, 13:42:05
ami több mint egyhavi fizetésem

Ez nem biztos, hogy jó metrika. Én inkább a havi megtakarításokkal
szoktam számolni.

Zsiga


Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2012-01-09, 21:12:42
Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-01-09, 20:24:00
havi megtakarítás
Az mi?

Tudod, hó végén megmaradt és nem elivott-elbulizott, hanem félretett pénz,
amit te nem csinálsz ;D

Bocs :)

/amúgy egy kisebb témát is megérne a komoly-offba, néha elég érdekeseket
látok. Vagyok én magyar szemmel sajnos véglet, hogy bár van néhány drága
hobbim, amikre költök rendesen, de még így is elég sokat (fizum 65-75%-át)
félreteszem, figyelek arra, mire költök, pl. magamnak nem szoktam csokit, nasst
venni, inkább a hobbijaimra teszem félre. Mindeközben vannak olyan munka-
társaim is, akik hasonlóan vagy akár nálam is jobban keresnek, mégis alig várják
a fizu-osztást, az utolsó napokban már azt számolják, hogy mennyi maradt még
az előző fizuból, hogy azt a következőig beosszák.... Hó elején utána költekezés,
meg buli-buli-buli, utána meg a hitel törlesztői, aztán hó végén megint ott állnak,
hogy már alig maradt valami.
Nem tudom, hogy így hogy lehet élni, nem napról-napra, ami ez az egész, hanem
hosszabb távra. Pl. egy akár kisebb, akár nagyobb beruházás, vagy akkor mi
történik, ha a munkájukat elvesztik, vagy valamilyen egyéb okból akár csak pár
hónapra kiesnek a munkaerőpiacról. Pénzügyileg felelőtlenség. S sajnos sok ilyen
példát látok.

Nakedape

amúgy jogos amit írsz, bár monjuk pl Kiku nem hízik el, ha a fizetése 75%át félreteszi :D
többség meg hasonló. amúgy biológiában is vannak ugye különböző stratégiák és ugye a tiéd racionális, de csak feltételekkel. Mármint környezet függő is, ha az kiszámíthatlan  és mondjuk különböző okokból elevesznek a befektetések (környezeti/unortodox/háttérhatalmi/semita/maya/elragadtatás/stb, akkor ők legalább  magukra költöttek :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta


kikuchiyo

Quote
Quote from: kikuchiyo on 2012-01-09, 13:42:05
ami több mint egyhavi fizetésem
Azért szerintem csendben kezdj el álláshirdetéseket nézni.

[spoiler]Hát ja.
Az a kár, hogy ha rendesen finanszírozva lenne ez a hely, és nem a szétverésén/lassú halálra ítélésén munkálkodnának az illetékesek, akkor érdekes dolgokat lehetne itt csinálni. :([/spoiler]

Más:

Augmented reality szemüveg
Még mindig nagy, ronda és korlátozottan használható. Még messze van a Denno Coil-ban látottaktól, de arrafelé tart.
[spoiler]Az a gyanúm, hogy még megjelenik egy pár ilyen ronda, nagy és korlátozottan használható prototípus-féleség, amire mindenki fújni fog és alig fog elterjedni, aztán az Apple kijön az iGlasses-sel, ami egy csapásra a mainstreambe emeli az augmented reality szemüvegeket.[/spoiler]
Failure is the default option

Cobra

Quote from: Próféta on 2012-01-10, 00:13:13
Azért szerintem csendben kezdj el álláshirdetéseket nézni.
Ezt nem a Nagyon LOL-ba akartad írni?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Azért vannak álláslehetőségek még. Én kaptam most egy felajánlást, csak rajtam múlik, hogy elfogadom (igaz, fél éve bedolgozok a cégnek).
De ugyanez a cég fog keresni fejlesztőt is, sőt már lehet, kint is van a hirdetés.

Kvikveg

Nekem a penzkoltekezesnek egeszen trivialis dolgok alljak utjat:
- bezar a konyves mire odaerek (2x)
- steamen mar vettem annyit, hogy elobb vegigjatsszom az eddigieket
- ruhat utalok venni
- egyebet se nagyon szeretek, mire n darab akarmit vegigguglizok rajovok, hogy total felesleges,es csak potcselekveskent vegzem
- net van
- a mobil amit venni akarok csak USAban kaphato egyelore...
- a konyvolvason vacillalok
stb

Tanusitom, hogy van allaslehetoseg, mi is veszunk fol embereket.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Quote from: Kvikveg on 2012-01-10, 01:28:57
Nekem a penzkoltekezesnek egeszen trivialis dolgok alljak utjat:
- bezar a konyves mire odaerek (2x)
Mire odajutok, hogy oké, akkor veszek könyvet, a nyakamba van sózva egy vagon kötelező. Vagy kedvem nincs. Vagy időm. Meg akkkor előtte fejezzem már be azt, amit elkezdtem ugye. Rinse, repeat.
Quote- steamen mar vettem annyit, hogy elobb vegigjatsszom az eddigieket
Kb ugyanez, csak kerülöm a steamet, amennyire csak lehet.
Quote- ruhat utalok venni
Szintén. Ráadásul amennyi időt képes vagyok rá elb*szni... :ejj:
Quote- egyebet se nagyon szeretek, mire n darab akarmit vegigguglizok rajovok, hogy total felesleges,es csak potcselekveskent vegzem
+1
Quote- net van
mászthev
Quote- a mobil amit venni akarok csak USAban kaphato egyelore...
És az milyen? (also: sosem tudom eldönteni, hogy mennyire érné meg beruházni valami "komolyabba" - lol, komoly telefon... És amikor elhatároznám magam, mindig jön egy újabb, vagy rájövök, hogy ami korábban tetszett, már nem is tetszik annyira, vagy elavult.)
Quote- a konyvolvason vacillalok
Azon én is agyaltam, de rájöttem, hogy rondának tartom őket :/

Moha

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-01-09, 22:02:17
elég sokat (fizum 65-75%-át) félreteszem
Barátom, te vagy sokat keresel, vagy tudsz valamit, amit én nem...
Személy szerint legjobb esetben is max. 30%-ot tudok félretenni. Persze, mivel a fater munkanélküli a tesók meg még tanulnak, erősen be kell szállnom az otthoni kajába/rezsibe.

Xzone

Quote from: Moha on 2012-01-10, 09:57:16
Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-01-09, 22:02:17
elég sokat (fizum 65-75%-át) félreteszem
Barátom, te vagy sokat keresel, vagy tudsz valamit, amit én nem...
Személy szerint legjobb esetben is max. 30%-ot tudok félretenni. Persze, mivel a fater munkanélküli a tesók meg még tanulnak, erősen be kell szállnom az otthoni kajába/rezsibe.

Én azt tippelném, hogy relatíve sokat keres, és nem fizet lakbért/jelzálogot. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2012-01-10, 09:57:16


:angyali: jóhátmondjuk elég szerencsés ilyen szempontból a helyzetem,
hogy "saját lakásban", nagyinál lakok, a rezsit felezzük, és otthon
még főznek rám :lazza: meg persze semmi hitel.

Ha én is albérletben laknék és kaját nekem kéne vennem és/vagy
főznöm, akkor kb. már csak a felét tudnám félretenni. De még akkor
is messze kilógnék a magyar átlagból, sajnos. Németeknél és Svájcban
sokkal inkább megvan ennek a kultúrája, mi viszont kicsit az amerikai
irányba tolódunk, fogyasztói adósrabszolga-társadalom.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-01-10, 21:20:27
Quote from: Moha on 2012-01-10, 09:57:16


:angyali: jóhátmondjuk elég szerencsés ilyen szempontból a helyzetem,
hogy "saját lakásban", nagyinál lakok, a rezsit felezzük, és otthon
még főznek rám :lazza: meg persze semmi hitel.

Ha én is albérletben laknék és kaját nekem kéne vennem és/vagy
főznöm, akkor kb. már csak a felét tudnám félretenni. De még akkor
is messze kilógnék a magyar átlagból, sajnos. Németeknél és Svájcban
sokkal inkább megvan ennek a kultúrája, mi viszont kicsit az amerikai
irányba tolódunk, fogyasztói adósrabszolga-társadalom.
mint mod nincs kedved átrakni az egészet a kötetlen offtopic-ba? ott szívesen beszállnék a társalgásba, de itt félek, hogy le leszek cseszerintve az off-olásért :angyali:

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2012-01-10, 21:39:31
mint mod

itt sárgák a csillagjaim ;) különben már áttettem volna oda.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-01-10, 21:54:53
Quote from: Fazék on 2012-01-10, 21:39:31
mint mod

itt sárgák a csillagjaim ;) különben már áttettem volna oda.
sorry, vmiért úgy rémlett te is global mod vagy :redface:
ilyen csillag dolgok meg tökre nem tűnnek föl :)

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Quote from: Lythis on 2012-01-10, 03:58:46
...
Quote- net van
mászthev
Quote- a mobil amit venni akarok csak USAban kaphato egyelore...
És az milyen? (also: sosem tudom eldönteni, hogy mennyire érné meg beruházni valami "komolyabba" - lol, komoly telefon... És amikor elhatároznám magam, mindig jön egy újabb, vagy rájövök, hogy ami korábban tetszett, már nem is tetszik annyira, vagy elavult.)
...
Ja, a net az nekem is KELL, begolyoznek nelkule. Hogyan birtam ki amig nem letezett?!  :D
Olyan: http://www.gsmarena.com/samsung_gravity_smart-3969.php es nem draga, csak nincs. Illetve egy hasznaltat talaltam csak, azmeg azert ize...
Es en is igy vagyok vele, mire elszanom magam, hogy igen, az jo lesz, addigra jon egy jobb, ami dragabb, repeat.  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.