Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Cobra on 2012-03-21, 15:24:50
Sajnos ti hibáztatok azzal Fazék, hogy nem ellenőriztétek időben a biztosítást. Több járműnél macerásabb odafigyelni, de ez van. Persze nem akarom a biztosítót védeni, de erre simán tudnak hivatkozni.
pontosan ezt mondom, hogy _tudom_, hogy nekem kéne figyelni, csak ezer kapott számla között kurvára nehéz kiszúrni azt az egyet, ami hiányzik.
de ettől még ugyanott tartunk, hogy Ő megtehet mindent, elbaszhatja az adatfölvitelt, akár megteheti, hogy egy baszott levelet se küld ki, akkor is TE vagy a hibás, mert neked kötelességed utánajárni, hogy kinek tartozol még. ugyanígy van a NAV is. ha kitalálnak bármilyen faszom új adónemet, nem neki kötelessége értesíteni róla minden érintettet, hanem minden érintettnek a minden egyéb hétköznapi problémája mellett még arra is basznia kell időt, hogy kövesse a NAV hirdetményeket és lelkesen Önként jelentkezzen újabb és újabb adók befizetésére

Selmo

Quote from: Fazék on 2012-03-21, 11:05:48
a letagadást gondolom ti sem gondoljátok komolyan.
ennyire hülyének véled a munkaadódat? garantáltan mielőtt leültél oda elé, már utánanézett a FB profilodnak, ami még ha esetleg privátként is van megjelölve, minimális információt, 1 képet akkor is mutat, szóval jó eséllyel be tudják azonosítani, hogy az a személy ül előttük, vagy sem.
innentől meg ha azzal válaszolsz a kérdésre, hogy nincs is FB profilod, elég gyanús, hogy vége is az interjúnak.

persze lehet hogy remek pozícióban vagy elhelyezkedési lehetőségeket illetően, és nyugodtan elküldöd a picsába a HR-eseket, de azért az esetek többségében inkább jellemző, hogy _szükséged_ van az állásra, szóval jó eséllyel az emberek többsége inkább beáldozza privát szféráját, csak kapja meg a melót.

ez szimplán csak egy újabb remek hatalommal való visszaélési lehetőség.
Pont ezért hülye aki megad felismerhető a profilképet, ill. nyílvános a születési ideje, iskolái és lakcíme. Innentől pedig, ha nem Kossuth Winnetou a neved, mondhatod, hogy nincs.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

hehe, ma kaptam választ uniqa ügyfélszolgálattól, hogy de hiszen élő szerződésünk van 2012.12.31 óta, és hogy most újraküldik a befizetési igazolást, a kötvényt, bla-bla...

és akkor most döntse el az ember, hogy melyik ügyfélszolgálatos mond igazat...

mindegy, legfeljebb most 2 élő biztosításunk van, az is jobb, mint ha egy se lenne :haha: izgalmas lesz ebből az ügyből kivergődni...

Cobra

Majd küldik 2x a csekket meg a fizetési felszólítást is :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

ezzel a dohányzás ellenes szabályozással most mi van pontosan?
csak mert pl tegnap jártam egy szórakozóhelyen (Instant azt hiszem), és a földszinten úgy vettem észre, hogy halál nyugodtan dohányoznak az emberek beltéren, biztonsági őr mellett. szóval akkor mégiscsak szabad még beltéren dohányozni szórakozóhelyen?

(azért "vicces", hogy emeleten voltunk, dohányzásmentes részen az idő 99%-ában, a földszinti dohányzós részen csak 4x szimplán áthaladtam, mégis már ennyi is bőven elég volt, hogy dohánybűzös legyen a pulcsim...)

szerk: mondjuk lehet (nem figyeltem) hogy az a dohányzós rész az félig-meddig nyitott volt és így ott szabad(?) dohányozni.
de akkor is ilyen idióta helyszínkialakítást, hogy pont a belépő résznél van a dohányzós rész...

Darkstar

Nem szabad. Mi a multkor a Coffee Shopban közöltük az üzletvezetővel, hogy ha legközelebb, amikor megyünk, még mindig engedik a dohányzást az emeleten (semmi elszívás vagy elkülönítés, fasza bagószagunk is lett a végére) akkor bejelentjük az esetet az illetékes hatóságnál.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Én

Quote from: Fazék on 2012-04-22, 17:02:19
ezzel a dohányzás ellenes szabályozással most mi van pontosan?
csak mert pl tegnap jártam egy szórakozóhelyen (Instant azt hiszem), és a földszinten úgy vettem észre, hogy halál nyugodtan dohányoznak az emberek beltéren, biztonsági őr mellett. szóval akkor mégiscsak szabad még beltéren dohányozni szórakozóhelyen?

(azért "vicces", hogy emeleten voltunk, dohányzásmentes részen az idő 99%-ában, a földszinti dohányzós részen csak 4x szimplán áthaladtam, mégis már ennyi is bőven elég volt, hogy dohánybűzös legyen a pulcsim...)

szerk: mondjuk lehet (nem figyeltem) hogy az a dohányzós rész az félig-meddig nyitott volt és így ott szabad(?) dohányozni.
de akkor is ilyen idióta helyszínkialakítást, hogy pont a belépő résznél van a dohányzós rész...
2 hete pénteken az instantban én is ezt vettem észre. Haverom ki akart menni a sörrel bagózni erre szóltak hogy nope, benn a pultnál lehet. Én sem értettem, vagy valami paktum van a helyi csekkoló szervekkel, vagy a féligmeddig nyitott rész kiskaput nyit a törvényen.

Nakedape

Quote from: Fazék on 2012-04-22, 17:02:19
ezzel a dohányzás ellenes szabályozással most mi van pontosan?
csak mert pl tegnap jártam egy szórakozóhelyen (Instant azt hiszem), és a földszinten úgy vettem észre, hogy halál nyugodtan dohányoznak az emberek beltéren, biztonsági őr mellett. szóval akkor mégiscsak szabad még beltéren dohányozni szórakozóhelyen?

(azért "vicces", hogy emeleten voltunk, dohányzásmentes részen az idő 99%-ában, a földszinti dohányzós részen csak 4x szimplán áthaladtam, mégis már ennyi is bőven elég volt, hogy dohánybűzös legyen a pulcsim...)

szerk: mondjuk lehet (nem figyeltem) hogy az a dohányzós rész az félig-meddig nyitott volt és így ott szabad(?) dohányozni.
de akkor is ilyen idióta helyszínkialakítást, hogy pont a belépő résznél van a dohányzós rész...

a pulcsin mi is tépelődtünk, de szerintünk nem az a 4 darab cigis okozta hanem a falak által beivódott over 9000
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Friss infó vámos ismerősön keresztül: már a mezei torrentezőket, saját célra letöltőket is razziázzák! Hetente néhány (lakásnyi) számítógépet lefoglalnak... A vámosok utálják a piti munkát (korábban több ezer magyar kiadású dvd-t, parfümöt, gyógyszer stb hamisító, nagyban utazó "üzletemberekre" utaztak), de az Artisjus és más szervezetek verik náluk az asztalt... Véletlenszerűen választanak ki torrent oldalakról magyar ip-ket (figyelem: MINDEGY, mit szed az illető), majd visszanyomozzák a címet, elvisznek minden számítógépet és adathordozót, és ha nincs rajta SEMMI jogvédett (ilyen nem szokott lenni), akkor pár hónap (év) múlva visszaadják a gépet...

Valamit ki kell találnom!!! Ha csak friss filmeket néznék, "valódi" kárt okozva forgalmazóknak, le is törölgethetném őket, egyszerre csak párat megtartva, de nem adom a régifilm-gyűjteményem, ami viszont baromi sok film, és még hozzá sem nagyon lehet jutni! Nem tudom, hogy ilyenkor vajon megnézik-e, hogy honnan, mennyiért tudnám megrendelni, azaz büntetnének-e például régi Hong Kong-i vagy mai japán underground B-filmekre is...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

És ha találnak jogvédettet? Hatályos jogszabályok szerint letölteni nem tilos, csak visszatölteni.

Darkstar

Quote from: .Attila on 2012-10-07, 20:47:12
És ha találnak jogvédettet? Hatályos jogszabályok szerint letölteni nem tilos, csak visszatölteni.
What is torrent and how does it work.


Azért gondolom nem bakabt-ről meg nyaa-ról gyűjtenek, szóval én nyugodt vagyok.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Ha letörli magát a torrentfájlt és a klienst, akkor csak a film van a gépén.

Darkstar

>Véletlenszerűen választanak ki torrent oldalakról magyar ip-ket
>torrent oldalakról

Amúgy nem hiszem, hogy bárki is safe delete-el lezúzza a torrentklienst minden film után.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Ha már megvan az IP a torrentoldalról és ez nekik elég bizonyíték, akkor nem mindegy, hogy találnak-e illegális tartalmat a gépeden?
Nekem sántít ez az egész.

Darkstar

Simán összelövik, hogy milyen torrentet töltöttél, mikor és a gépeden lévő file mikor keletkezett.

Nem azt mondom, hogy fosni kell tőlük, de ha rád akarják húzni a vizes lepedőt, meg fogják oldani.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Kétségbeejtő tudatlanságot fogok elárulni jogi kérdésekben, de...

az nem úgy van, hogy magánszemélyek (vagy akár cégek) gépeinek lefoglalása nem olyan egyszerű, magától értetődő dolog a hatóság számára? Nem eleve csak házkutatási engedéllyel jöhetnek be a lakásodba (amiből következik, hogy előtte rendőrségi eljárásnak is kellett indulnia)?

Az persze igaz, hogy ha már a lefoglalásig eljutott a dolog, akkor meg vagy baszva, még az utolsó nyavalyás Total Commandert is rád varrják, és a gépeidet aligha kapod vissza azok teljes értékvesztése előtt, de addig nem biztos, hogy eljut a dolog.

...vagy már igen? A Vám- és Pénzügyőrség Vagy Mi Van Most Helyette-nek is van jogosítványa ilyesmire? Pontosan milyen törvényre, milyen szabálysértés vagy bűncselekmény vélelmezett elkövetésére hivatkozik, amikor lefoglalja a gépemet?
Failure is the default option

Darkstar

Most NAV van helyette. Ennek fényében lehet merengni a jogosítványaikról. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Kérdés az, hogy privát oldalakhoz mennyire férnek hozzá.

NLZ

Quote from: .Attila on 2012-10-07, 21:47:06
Kérdés az, hogy privát oldalakhoz mennyire férnek hozzá.
Annyira, mint te. ::)
[reserved]

Selmo

Eddig se nagyon töltögettem magyar oldalakról, de akkor most már végképp marad a kalózöböl. Amúgy az a baj, hogy a filmekre rá lehet fogni, de a játékokra és programokra nem. ^^" Jól sejtem, hogy az egyetlen megoldás az, ha tiszta windowst használ valaki és minden illegális cuccot külső winyón tárol, amit minden csengetéskor a gatyájába dug? Már a fizetős VPN-t kivéve.

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Kérdés, hogy külföldi torrent oldalakon néznek-e magyar ip-t. Még az sem biztos, hogy nem. Egyébként van engedélyük és azonnal elviszik a gépet, ha felmerül a gyanú. És ha torrentezel, akkor ezek szerint felmerül. Nem ismerem a jogi oldalát, de ez egy tény, hogy ez már itthon megy! Ezért figyelmeztetett az ismerős. (Sztori: egy rendőr megkapta, hogy gyűjtsön IP-ket egy adott torrent oldalról, amiket visszakereshetnek, és véletlenszerűen választanak, hogy épp hova vonuljanak ki. Rendőr gépet, netet kért hozzá, mert nem állt ezek szerint elég rendelkezésre, mondták, hogy csinálja otthon. Reakció: "dehogy, akkor a saját IP címem is bekerül a rendszerbe, a végén még hozzám is kijöttök!"... Tiszta komédia ez az egész. NAGYON szívesen belenéznék, hogy pontosan kik és hogyan tudják ezt "megrendelni". Biztos vagyok benne, hogy a rendőrök, kommandósok szívesebben törnének ajtót milliókat sikkasztókra, drogdílerekre, gyógyszerhamisítókra stb, és nem torrentezőkre...)

Eddig csak az sms-es letöltős oldalakat nézték, ott kellett is a kommandó meg az ajtóbetörés(!) éjszaka, azt hallottam a NAV-os ismerőstől, hogy ki van építve a rendszer, hogy ha csak minimális ideje van, eltüntesse a nyomokat, amik a fizetős szerverekhez kötik.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Puru²

Ez érinti azokat a magyar torrent oldalakat is amelyeknek a szervere nem MO-n található ?

Selmo

Rendbe kéne tenni ezt a dolgot, most magyar oldalakról néznek IP-t vagy magyar IP-t néznek nagy oldalakon? Mert nem mindegy. Továbbá hol néz IP-t? A legtöbb oldalon csak a staff látja mások IP-jét. Az meg elég izé lenne, ha staff tag lenne a zsaru és buktatgatná le a usereket.

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Selmo: elég, ha ő is elkezdi tölteni az adott torrentet. A kliens segítőkészen még a zászlócskát is kiteszi az IP mellé.

Ramiz: "Egyébként van engedélyük és azonnal elviszik a gépet, ha felmerül a gyanú."
Továbbra is érdekel, hogy mire föl? Melyik törvény melyik cikkelye alapján?

A "visszakeresés" sem olyan triviális: a szolgáltatót kell megkeresniük érvényes felhatalmazással - persze nem kétlem, hogy azok az első szóra kiadják a logokat, de attól még tény, hogy ez nem úgy megy, hogy Kovács II őrmester megnyomja a Backtrack gombot és már jön is ki a printerből a lista a lakcímeddel meg az arcképeddel.

A másik kérdés: ha azt mondod, hogy "ez már megy", akkor miért nincs ebből botrány? Miért nem ettől hangos az összes informatikai portál? A hatóság miért nem veri nagydobra? Eddig az volt a jellemző, hogy minden egyes lekapcsolt SMS-pistike után sajtótájékoztatót tartott a TEK.
Failure is the default option

Selmo

Quote from: kikuchiyo on 2012-10-07, 22:40:24
Selmo: elég, ha ő is elkezdi tölteni az adott torrentet. A kliens segítőkészen még a zászlócskát is kiteszi az IP mellé.
Ja, csak ennyi? Eszembe se jutott. :D De akkor jól gyanítom, hogy kb "csak" az NCore közössége van veszélyben?

A tökéletesség unalmas.

kada

Quote from: Selmo on 2012-10-07, 22:51:07
Quote from: kikuchiyo on 2012-10-07, 22:40:24
Selmo: elég, ha ő is elkezdi tölteni az adott torrentet. A kliens segítőkészen még a zászlócskát is kiteszi az IP mellé.
Ja, csak ennyi? Eszembe se jutott. :D De akkor jól gyanítom, hogy kb "csak" az NCore közössége van veszélyben?
Hát, ha butaBT-n megtalálnak, ahogy egy 90-es évekbeli animét szedek le, akkor nagy dilemma lesz hogy most nevessek vagy mást.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Fazék


noriko

Quote from: kikuchiyo on 2012-10-07, 21:12:03
A Vám- és Pénzügyőrség Vagy Mi Van Most Helyette-nek is van jogosítványa ilyesmire? Pontosan milyen törvényre, milyen szabálysértés vagy bűncselekmény vélelmezett elkövetésére hivatkozik, amikor lefoglalja a gépemet?
http://www.nav.gov.hu/nav/bunugy/buncselekmenyek/buncselekmenyek.html

also: 2010. évi CXXII. NAV-ról szóló törvény 35.§-a és 36.§ (1) bekezdésének f) pontja.

najó, ezt beidézem csak a vége miatt :D
[spoiler]36. § (1) A pénzügyőr a 35. §-ban meghatározott feladatának teljesítése során jogosult:
f) a NAV nyomozó hatósága hatáskörébe tartozó bűncselekmény gyanúja esetén halaszthatatlan nyomozási cselekményként lefoglalás foganatosítására és - amennyiben az intézkedő pénzügyőr nem pénzügyi nyomozó - a NAV hatáskörrel és illetékességgel rendelkező nyomozó szerve felé a szükséges intézkedések megtételére, amennyiben az intézkedő pénzügyőr pénzügyi nyomozó, a rá vonatkozó szabályok szerint jár el. Ez a jogosultság és kötelezettség a szolgálaton kívül levő pénzügyőrre is vonatkozik akkor, ha az esetnél szolgálatban levő pénzügyőr nincs jelen, vagy ha a szolgálatban levő pénzügyőrt az intézkedésben segíteni kell, feltéve, hogy az intézkedés szükségességének időpontjában a szolgálaton kívül lévő pénzügyőr intézkedésre alkalmas állapotban van  :lol:[/spoiler]
"I wish I could, but I don't want to."

Lythis

Quote from: noriko on 2012-10-09, 15:11:46
Quote from: kikuchiyo on 2012-10-07, 21:12:03
A Vám- és Pénzügyőrség Vagy Mi Van Most Helyette-nek is van jogosítványa ilyesmire? Pontosan milyen törvényre, milyen szabálysértés vagy bűncselekmény vélelmezett elkövetésére hivatkozik, amikor lefoglalja a gépemet?
http://www.nav.gov.hu/nav/bunugy/buncselekmenyek/buncselekmenyek.html

also: 2010. évi CXXII. NAV-ról szóló törvény 35.§-a és 36.§ (1) bekezdésének f) pontja.

Okéé, viszont mennyiben vagyok jogosult arra, hogy elkérjem az engedélyt, ha be akarnak jönni? Merthogy "valahonnan" ki kell bányászniuk egy IP-t, meg egy címet, meg hogy MIT töltöttem le. Mert arra elvben ez vonatkozik:
Quote from: 63.§ (1) d) elektronikus hírközlési szolgáltatás útján továbbított kommunikáció tartalmát megismerhetik, az észlelteket technikai eszközzel rögzíthetik, valamint

e) számítástechnikai eszköz vagy rendszer útján továbbított vagy azon tárolt adatokat megismerheti, rögzítheti és felhasználhatja.
ehhez pedig bírói engedély kell.