Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

noriko

a 63.§ a titkos információgyűjtésről szól, ami az érintett tudta nélkül történik, illetve végezhető.
"I wish I could, but I don't want to."

Lythis

Quote from: noriko on 2012-10-09, 16:32:11
a 63.§ a titkos információgyűjtésről szól, ami az érintett tudta nélkül történik, illetve végezhető.
Szóltak nekem, vagy bárhogy a tudomásomra hozták, hogy figyelni szándékoznak azt, amit a vinyómon tárolok, illetve hogy milyen adatcsomagokat továbbítok/fogadok és milyen szervereken keresztül? (2003 C. értelmében utóbbiból csak a milyen IP-ről és hova részhez férnek hozzá a szolgáltatónál btw, úgyhogy ha ennél több kell, akkor adatbányászniuk kell)
Illetve érdekel, hogy mi teszi indokolttá, hogy az egész számítógépet elvigyék, mert a büntetőeljárásról szóló 1998 XIX. alapján csak az adathordozót kéne vinniük...
Vinyót még oké, legrosszabb esetben veszek egy másikat, és megvárom, hogy visszaadják az eredetit. Bírságot úgysem kaphatok érte, mert Artisjus, és csak akkor lennék büntethető, ha elmulasztottam volna az üreshordozói díj megfizetését (BTK 329/A§ (2))


Related: kanadai proxy :D

noriko

Értelmezésem szerint, ha nem kellett bemászni a te gépedbe az információszerzéshez, hanem a szolgáltatón keresztül el tudtak jutni hozzád a gyanújukkal, akkor nem kell mutogatniuk bírósági engedélyt a foglalásnál. Ha meg már elvitték, akkor tudsz róla és turkálhatnak benne.
Ha viszont úgy jutottak el hozzád, hogy előtte tudtod nélkül kutakodtak a gépedben, akkor azt csak bírósági engedéllyel tehették, ami feltehető, hogy van is, mert te nem kellesz hozzá, hogy a bíró megadja, attól titkos.

Én nem néztem utána, de ha a büntetőeljárásról szóló törvény alapján csak az adathordozót viszik, akkor a NAV-os nyomozóknak is elég kell hogy legyen elvileg. Hol láttad, hogy az egész gépet viszik?
"I wish I could, but I don't want to."

Lythis

Ahhoz kell bemászniuk, hogy bizonyítani tudják, hogy a gépemen tényleg olyan tartalom van, amiben ők érdekeltek. Enélkül csak a gyanú áll fenn. A kérdés az, hogy onnantól, hogy kifizettem az üreshordozói díjat, mégis mi érdekelheti őket (vagy pláne az artisjus-t) a vinyón? Illetve, ha fennvan, miért nem kérik meg, hogy töröljem, aztán csá?
Bírósági engedélyhez: az a része érdekel, hogy ez egy általánosabb eljárás több elkövető ellen, valami rémesen tág megfogalmazással, vagy minden esetben célzottan az adott személlyel szemben adják meg a felhatalmazást - mert szerintem ezt utólag számonkérheti rajtuk az illető, mert a mezei torrentezés mégsem nemzetbiztonsági kérdés....

Ramiz emlegette, hogy viszik a gépet egyébként, onnan van.

.Attila

Quote from: Lythis on 2012-10-09, 18:35:39
A kérdés az, hogy onnantól, hogy kifizettem az üreshordozói díjat, mégis mi érdekelheti őket (vagy pláne az artisjus-t) a vinyón?

Attól, hogy az adathordozókra jogdíjat terheltek, mert feltételezik, hogy illegális is tartalom lehet rajta, még nem jelenti azt, hogy ténylegesen tölthetsz rá illegális tartalmat.
Ez agyf@sz kategória, de így van.

Lythis

Quote from: .Attila on 2012-10-09, 19:01:18
Quote from: Lythis on 2012-10-09, 18:35:39
A kérdés az, hogy onnantól, hogy kifizettem az üreshordozói díjat, mégis mi érdekelheti őket (vagy pláne az artisjus-t) a vinyón?

Attól, hogy az adathordozókra jogdíjat terheltek, mert feltételezik, hogy illegális is tartalom lehet rajta, még nem jelenti azt, hogy ténylegesen tölthetsz rá illegális tartalmat.
Ez agyf@sz kategória, de így van.
Ha a helyzet nem változott azóta, akkor az artisjus felár azért van ott, hogy ha esetlegesen olyan tartalom kerül rá, akkor ezzel kvázi preemptíve kártalanítom a jogtulajdonost/szerzőt, tekintve, hogy nagyarányú anyagi kárt nem okozok vele, mert nem tejesztem, és nem hozom forgalomba. BTK 329, 329/A és 329/B. Kérdés, hogy a torrent mennyire számít terjesztésnek...

.Attila

Nem azt mondta Ramiz, hogy egyszerű mezei felhasználókat fognak levadászni torrent oldalakon IP alapján?
A torrent a visszatöltés miatt már számíthat terjesztésnek.
Egyébként innentől csak egy lépés, hogy a letöltést is büntessék.
Olvastam egy hírt, hogy Japánban október elsejétől az illegális letöltésért is komoly pénzbüntetés vagy börtön járhat.

Lythis

Ramiz azt is mondta, hogy az egész gépet viszik, holott ellenben csak az adathordozókat kell átadnod. Más kérdés, hogy a torrent alapból fel is tölt, viszont szerintem ennek még nincsenek itthon egyértelmű jogszabályi keretei. Mi van, ha teszem azt csak a szutyerák időutazó szovjet kozmonautás sorozat torrentje van nálam, azt meg legálisan visszatölthetem?

.Attila

Quote from: Lythis on 2012-10-09, 20:18:34
Ramiz azt is mondta, hogy az egész gépet viszik, holott ellenben csak az adathordozókat kell átadnod. Más kérdés, hogy a torrent alapból fel is tölt, viszont szerintem ennek még nincsenek itthon egyértelmű jogszabályi keretei. Mi van, ha teszem azt csak a szutyerák időutazó szovjet kozmonautás sorozat torrentje van nálam, azt meg legálisan visszatölthetem?

A vinyód adathordozó. A különbség max. az, hogy vehetsz magadnak új vinyót és addig is használhatod a gépet.

Lythis

Quote from: .Attila on 2012-10-09, 20:42:05
Quote from: Lythis on 2012-10-09, 20:18:34
Ramiz azt is mondta, hogy az egész gépet viszik, holott ellenben csak az adathordozókat kell átadnod. Más kérdés, hogy a torrent alapból fel is tölt, viszont szerintem ennek még nincsenek itthon egyértelmű jogszabályi keretei. Mi van, ha teszem azt csak a szutyerák időutazó szovjet kozmonautás sorozat torrentje van nálam, azt meg legálisan visszatölthetem?

A vinyód adathordozó. A különbség max. az, hogy vehetsz magadnak új vinyót és addig is használhatod a gépet.
:_piszka: ezt magyaráztam fentebb


Ramiz

Kiku: én sem értem, hogy ha ez fenyítés, akkor miért nincs hírverés. (Az sms-szervereket, dvd hamisítókat eddig is üldözték, az nem hír.) Vagy ennyire balfaszok, vagy túl volt fújva valami belsős hír... Mindenesetre a NAV-os ismerős nagy meggyőződéssel mesélte.

Arra én is kíváncsi vagyok, hogy ki lehet-e venni vincsit, hogy csak azt vigyék el. (Vagy lehet-e, hogy a helyszínen kiveszik ők.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Flaser

Quote from: Ramiz on 2012-10-16, 21:09:03
Kiku: én sem értem, hogy ha ez fenyítés, akkor miért nincs hírverés. (Az sms-szervereket, dvd hamisítókat eddig is üldözték, az nem hír.) Vagy ennyire balfaszok, vagy túl volt fújva valami belsős hír... Mindenesetre a NAV-os ismerős nagy meggyőződéssel mesélte.

Arra én is kíváncsi vagyok, hogy ki lehet-e venni vincsit, hogy csak azt vigyék el. (Vagy lehet-e, hogy a helyszínen kiveszik ők.)

Egyedül ez a két eljárás lenne "tiszta":

1) Adat hordozó(ka)t kiveszik, borítékba/dobozba teszik, lezárják és lepecsételik. Ezután csak tanuk előtt, igazságügyi szakértő bonthatja meg a pecsétet, így garantálva, hogy az adatok nem voltak manipulálva.

2) Ugyanez, de az egész gép kerül "pecsét" alá. (Macerásabb, nemcsak a hordozókhoz hozzáférést, hanem egyáltalán a gép bárminemű üzemelését kell megakadályozni a jó helyre tett matricával, plombával).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

Quote from: Flaser on 2012-10-17, 19:38:15
és aztán felébredünk, hogy bilibe lóg a kezünk.

ha van pénzed és ismeretséged - jó eséllyel vannak jogaid
ha egyikkel se vagy túlságosan megáldva, akkor megbasznak.
end of story.
Magyarország.


Cloud



Flaser

Quote from: Fazék on 2012-10-17, 19:59:30
Quote from: Flaser on 2012-10-17, 19:38:15
és aztán felébredünk, hogy bilibe lóg a kezünk.

ha van pénzed és ismeretséged - jó eséllyel vannak jogaid
ha egyikkel se vagy túlságosan megáldva, akkor megbasznak.
end of story.
Magyarország.

Hé! Az ironikus idézőjel nem véletlen volt ott  :hehe:
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

.Attila

Quote from: Werro on 2012-10-18, 19:04:12
http://m.index.hu/tech/2012/10/18/lefoglaltak_de_nem_tudjak_bekapcsolni/

Ez vicc?  :gyagya:

Szerintem egy nagyobb lol/szánalom:

http://index.hu/belfold/2012/10/18/buntetheto_a_szuk_lakasban_nyomorgas/

Röviden: ahol 6nál kisebb a m2/fő arány, ott bírságolnak. Tehát akiknek nincs pénzük nagyobb lakásra, azokat még meg is büntetik.
Értem én, hogy a szomszédok miatt (is), de talán nem kéne a nincsteleneket még bírságolni is.

Darkstar

#2839
Ez egyértelműen a tömeges cigánypanelekre megy, azokat meg takarítsák is ki.
Nagynénémékhez is beraktak egy pereputtyot, és az egesz panel szopott, amíg el nem takarodtak. Lopták a vizet, a villanyt, letörték a bejárati ajtóról a zárat, hogy ne kelljen kulcsot elővenni, állandóan a az épület előtt hagoskodtak, és egymás között csencseltek az önkormányzati lakással. Az autójuk természetesen nem volt olcsó.
Szóval igen, ezeket az elemeket bírságolják és takarítsák el a normális emberek közeléből.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Te arról beszélsz, hogy alibit gyártanak egy másik cél érdekében.
Ezzel viszont én nem értek egyet.

Werro

Quote from: .Attila on 2012-10-18, 20:41:09
Te arról beszélsz, hogy alibit gyártanak egy másik cél érdekében.
Ezzel viszont én nem értek egyet.

én se.. máshogy kellene megoldani ezt a problémát, mert ebből nem csak az kap, akit megcéloztak vele.. már ha tényleg van célközössége ennek a szh..nak és nem csak újabb hol-tudjuk-lehúzni-a-népet mozgalom.
Ez a téma elég meredek, de a szerveres vicces (?!), míg ez rohadtul nem az.. nem szívesen rontottam volna vele a témát.

Darkstar

Ha lista alapján mennek, akkor nem a random csórikat akarják vegzálni.
Mert ha meg ki lenne mondva, hogy a zűrös cigókat szűrik, akkor meg menne a rasszizmuson a sírás.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Darkstar on 2012-10-18, 20:51:44
Ha lista alapján mennek, akkor nem a random csórikat akarják vegzálni.
Mert ha meg ki lenne mondva, hogy a zűrös cigókat szűrik, akkor meg menne a rasszizmuson a sírás.

Így viszont az lesz, hogy van egy érvényes szabályozás, ami alapján csak a cigókat vegzálják, míg másokat nem.
Abból szerinted nem lesz rasszizmus?

Darkstar

Őszintén szólva egyre kevésbbé vagyok érzékeny erre a szóra. Van nem egy NORMÁLIS cigány ismerősöm, akiket nem integrálni kellet, meg segéllyel tömni, hanem maguk is tettek azért, hogy elfogadják őket.
A másik végletet meg vegzálják nyugodtan, amig el nem megy kanadába vagy máshová.

Egyébként a kezdő problémád az volt, hogy a csórikat fogják ezzel szivatni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Werro

Nem népcsoport alapján kellene szelektálni. Elég szembetűnő, hogy ki az, akinek szüksége van integrálásra. De ezen a pénzbüntetés ugyanannyira nem segít, mint a segély. A kulturális különbségek figyelembe vételével kellene valami közös nevezőt találni.

Szerk.: mióta valóban rászoruló ismerősöm azért nem kapta meg a segélyt, mert túl világos a bőre, azóta a rasszizmus fogalma nálam "fordítva" értelmeződik.

.Attila

Ha a szabályozás alapján fogják, akkor igen, az a probléma.
Ha a szabályozás csak kreált annak érdekében, hogy egy bizonyos népcsoportot piszkáljanak, akkor az a gond.

Ne ilyen hamis kreálmányokkal küzdjenek ellene.

Darkstar

Személyes véleményem az, hogy ha valaki valahova megy, akkor ő igazodik az ottaniakhoz, nem fordítva.
When in Rome...

És engem pl nagyon zavar, hogy hetente többször kell ékszaka a nyugati aluljáróban közlekednem, és az egymással ordítozó 10-15 fős galerik nem a legjobb társaság. A múltkor két kurva (tényleg azok, az egyik haveromat már többször leszólították) tépte egymást.  :D
Egyébként igen, magyarból is van olyan, aki jobb lenne, ha a világ túlfelén tartózkodna. Kezdve pl hős vezérünkkel.  ;)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Werro

 :D Nem védem de igen!, de hivatalosan a nép szavazta meg, úgyhogy szerintem máshol kellene a hibát keresni.

Az aluljáró-probléma meg nem létezne, ha lenne még közveszélyes munkakerülés. Ami azért fura, hogy nincs, mert szerintem népességnövekedéssel egyenes arányban nőtt a multik száma kis hazánkban, de a munka valahogy mégis elvész.

NLZ

a cigánykérdés politizálásnak számít  :__devil:
[reserved]