Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: NLZ on 2012-10-18, 21:19:33
a cigánykérdés politizálásnak számít  :__devil:
we /int/ nao? Kebab thread where? :D

Egyébként szerintem egy társadalmi kérdés, függetlenül attól, hogy ki van hatalmon. - más kérdés, hogy ebből is politikai kérdést kell csinálni, mint lassan már mindenből.

Darkstar

Quote from: Werro on 2012-10-18, 21:15:31
:D Nem védem de igen!, de hivatalosan a nép szavazta meg, úgyhogy szerintem máshol kellene a hibát keresni.
Ezt mondom én is. Keresse a hibát pl feket-afrikában, ne itt.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Werro

:D
Akkor már csak az a kérdés, hogy édes Tramini vagy Muskotály?

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Werro

Jó választás, ha Aszú nincs  ::)

Szerk.: és rossz, ha már csak egy pohárnyi van belőle :/

Próféta

Mai találós kérdésünk: melyik az az árucikk, amit az vehet át később, aki előbb rendeli meg?

NLZ

LIFO elvű logisztikai ütemezés, mi ezzel a baj? :D
[reserved]

Próféta

Quote from: NLZ on 2012-12-05, 22:57:46
LIFO elvű logisztikai ütemezés, mi ezzel a baj? :D
Nincs vele semmi baj. Sőt, létezik, működik és sikeres. Tényleg találós kérdésnek szántam, hogy milyen termék lehet ez? :)

NLZ

Quote from: Próféta on 2012-12-05, 23:11:09
Quote from: NLZ on 2012-12-05, 22:57:46
LIFO elvű logisztikai ütemezés, mi ezzel a baj? :D
Nincs vele semmi baj. Sőt, létezik, működik és sikeres. Tényleg találós kérdésnek szántam, hogy milyen termék lehet ez? :)
Jah, én meg viccnek szántam. :(
[reserved]

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2012-12-05, 23:11:09
Quote from: NLZ on 2012-12-05, 22:57:46
LIFO elvű logisztikai ütemezés, mi ezzel a baj? :D
Nincs vele semmi baj. Sőt, létezik, működik és sikeres. Tényleg találós kérdésnek szántam, hogy milyen termék lehet ez? :)
Barmi amit sokan rendelnek egyszerre, es kupacba rakjak rendelesi sorrendben, aztan kiosztjak?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2012-12-05, 23:20:31
Barmi amit sokan rendelnek egyszerre, es kupacba rakjak rendelesi sorrendben, aztan kiosztjak?
Ööö azért a "bármit" általában többé-kevésbé olyan sorrendben szokták kiosztani, ahogy rendelték az emberek. FIFO. A feladvány esetében azonban LIFO, és ez nem csak egy titkos logisztikai mechanizmus, a raktárosfiú heppje, hanem publikált policy. Kifejezetten úgy hirdetik, hogy minél később rendeled meg, annál korábban lesz kész. Vajon mi az?

Segítségnek annyit, hogy nem valami teljesen elborult extrém kötvénypiaci derivatív határidős opciós mesterséges konstrukció, hanem egy "normális" árucikk, kézzel fogható tárgy. Biztos vagyok benne, hogy mindannyian ismeritek. És ugyan kizárólag a saját családom nevében tudok beszélni, de mi speciel vásároltunk is ilyet.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Jaj, ki lehet azt találni. Menni fog!
Gondoljátok pl. végig, vajon hogyan lehet ez sikeres üzleti modell?

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2012-12-06, 01:23:30
Jaj, ki lehet azt találni. Menni fog!
Gondoljátok pl. végig, vajon hogyan lehet ez sikeres üzleti modell?
Karacsonyi akarmi?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Próféta on 2012-12-06, 01:23:30
Jaj, ki lehet azt találni. Menni fog!
Gondoljátok pl. végig, vajon hogyan lehet ez sikeres üzleti modell?

Mivel sok értelmét nem látnám annak, hogy a vevőket minél későbbi rendelésre motiválják, az, hogy valaki később kapja meg az árut, előnynek tűnik.
Pl. fenyőfa rendelésre? Minél előbb rendel valaki, annál később kapja meg a fát, azaz szentestére annál frissebb fája lesz, míg ha később rendel, neki korábban kell átvennie és hamarabb szárad a fa.
Vagy valami más szezonális (karácsonyi) cucc, aminél a frissesség számíthat, ezért az jár jól, aki később kapja meg. (Karácsonyi sütemény még esetleg?)

Próféta

Quote from: .Attila on 2012-12-06, 02:52:44
Vagy valami más szezonális (karácsonyi) cucc, aminél a frissesség számíthat, ezért az jár jól, aki később kapja meg. (Karácsonyi sütemény még esetleg?)
Jaja. Bejgli volt konkrétan :)
Gratula a helyes megfejtőnek  :tezsvir:

Cobra

Eltartott egy darabig, de hála Attilának beugrott a beigli nekem is :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lythis

Állatira mulattat, hogy már megint tüntetünk, és már megint a tandíj miatt. És persze megint azok, akiknek amúgy semmi érdeke nem lenne tüntetni. Fákkje Abszurdisztán.

.Attila

Quote from: Lythis on 2012-12-12, 22:32:37
Állatira mulattat, hogy már megint tüntetünk, és már megint a tandíj miatt. És persze megint azok, akiknek amúgy semmi érdeke nem lenne tüntetni. Fákkje Abszurdisztán.

Fákk szolidaritás, egocentrizmus rulz.

Cobra

Mondjál olyan országot, ahol alanyi jogon jár a felsőoktatás.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Cobra on 2012-12-12, 22:52:38
Mondjál olyan országot, ahol alanyi jogon jár a felsőoktatás.

Alanyi jogon? Magyarországon senkinek nem jár alanyi jogon, nem mindenki jut be állami finanszírozottra.
Másrészt aki azt hiszi, hogy erre megy ki a dolog, az szerintem el van tévedve, a valós okok teljesen másak.

Lythis

Quote from: Cobra on 2012-12-12, 22:52:38
Mondjál olyan országot, ahol alanyi jogon jár a felsőoktatás.
Finnország.

Egyébként Attilánál a pont, pont ezért nem értem én is, hogy a jelenlegi hallgatók miért masíroznak, amikor őket pont nem is érinti az egész.

Acchan

Quote from: Lythis on 2012-12-13, 00:03:25
Quote from: Cobra on 2012-12-12, 22:52:38
Mondjál olyan országot, ahol alanyi jogon jár a felsőoktatás.
Finnország.

Egyébként Attilánál a pont, pont ezért nem értem én is, hogy a jelenlegi hallgatók miért masíroznak, amikor őket pont nem is érinti az egész.

Én is szívesen masíroznék, mivel ha nem menekülök ki addig az országból, egyszer nekem is lesznek gyermekeim, akiket szeretnék itt kitaníttatni. Megrémít, hogy elveszik a fiataloktól a lehetőséget, a jövőjüket. Szóval tüntessenek csak minél többen.

Kvikveg

#2873
Quote from: Cobra on 2012-12-12, 22:52:38
Mondjál olyan országot, ahol alanyi jogon jár a felsőoktatás.
Nemeteknel k sokaig ingyenes volt, most is van olyan tartomany tudtommal ahol az.
http://en.wikipedia.org/wiki/Free_education


En meg orulok, hogy masok helyett is kimennek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

A gond nem azzal van, hogy kimennek mások helyett, hanem az, hogy azok a mások, akik helyett kimennek, azok nem mennek ki.

Kviki: németország más tészta, ott eleve a felsőoktatás több részre tagolódik (Egyetemek és azokkal egyenértékű intézmények, Főiskolák, és alkalmazott tudományok egyetemei, Zenei és művészképzők). Ezek közül a másodikban van, hogy fizetést kapsz érte. Emellett tartományi szinten dönthetnek a tandíjról, és ha van is, akkor is maximálva van (államilag) 500€-ban per szemeszter. (boccs, ha redundáns, wikilinket nem olvastam)

.Attila

Quote from: Lythis on 2012-12-13, 00:58:18
A gond nem azzal van, hogy kimennek mások helyett, hanem az, hogy azok a mások, akik helyett kimennek, azok nem mennek ki.

FYI középiskolások is kimentek.

Lythis

Quote from: .Attila on 2012-12-13, 00:59:45
Quote from: Lythis on 2012-12-13, 00:58:18
A gond nem azzal van, hogy kimennek mások helyett, hanem az, hogy azok a mások, akik helyett kimennek, azok nem mennek ki.

FYI középiskolások is kimentek.
Ez nekem kimaradt, ezesetben sry. Azt tudom, hogy a BME nagyon ugrált érte, meg nálunk a HÖK próbált valamit mozgósítani, bár fogalmam sincs, hogy mennyire ment nekik.

Próféta

Quote from: Acchan on 2012-12-13, 00:14:27
egyszer nekem is lesznek gyermekeim, akiket szeretnék itt kitaníttatni. Megrémít, hogy elveszik a fiataloktól a lehetőséget, a jövőjüket.
Nem értek egyet, szerintem ennyire sommásan nem lehet összefoglalni a dolgokat. Ha lesznek gyerekeid, a taníttatásuk nem lesz ingyen, és az már részletkérdés, hogy (a) az iskolaidejük alatt fizetsz érte tandíj formájában, vagy (b) az utána következő 20 évben diákhitel-törlesztés formájában, vagy (c) az eddigi módon egész életedre elosztva adó formájában. Mert ezek közül lehet választani. (Vagy elküldeni a gyerekeket olyan országba, ahol az ottani adófizetők nagylelkűek és ingyen adják nekik a képzést, de ha tömegesen elkezdik kihasználni, akkor be lesz csukva ez a kiskapu.)

Ez megint egy olyan ügy, hogy se pró, se kontra nem lehet egy mondattal elintézni. Szerintem amúgy minimum 10-15 éve (de talán régebben) alapvetően el van cseszve az egész oktatási modell, és azóta többszörösen, több szinten csak jobban elcseszik. A kormányok, az intézmények, a hákák, a rövidtávú érdekeket optimalizáló mindenkik. A mostani konfliktus csak egy újabb érdekes sarok, amelybe beszorítottuk magunkat.

Kvikveg

A tandij korlatozza azokat, akik nem mernek kockaztatni, es/vagy nem olyan anyagi korulmenyek kozul jonnek.

Nem ad megoldast arra pl hogy a BME egy szivatasozon, az egyetemek szinvonalat nem fogja javitani. Gondolom az egyetem ugyanannyi penzt kap, csak az allamnak kerul majd kevesebbe az egesz. Es mi fizetjuk ugyanazt az adot. Mert senki nem kepzeli, hogy en kevesebbet fogok adozni csak azert mert nincs gyerekem aki oda jar?

Semmi nem garantalja, hogy a diakhitel 10 ev mulva is lesz, es az egeszet fedezi, a mai feltetelek mellett.

Semmi nem garantalja, hogy a tandij ennyi lesz a berekhez kepest.

Az az erzesem, hogy lepesrol lepesre nyomnak az amerikai modell fele, ahol tudvalevoleg utana 20 evig fizetik vissza a tandijat. Meg melle a mortgage, es ha normalis kozepiskolaba akarod jaratni a gyereket es nem a pocsek allamiba, akkor az is, stb-stb, es a vegen landolsz egy olyan allamnal ahol senki sem mer majd ugralni, mert akkor nem tudja fizetni a reszleteket es ugrott a lakasa, kocsija, etc es f*shatsz a nyugdijas eveidig, akkor meg ugyis megdoglesz.
Meg az egeszsegugyet kene biztositossa tenni, es meg is alapoztak a jol, konnyen kormanyozhato allamot.

btw van valahol kormanyzati oldal a tenyleges adatokkal? Eddig valami HOK oldalat lattam, de mar nem tudom hol.
Vagy valami statisztika mondjuk 90es evektol napjainkig a tandij modosulasarol.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

oktatás is szép téma, de azért ez is megérhet egy pár szót:

http://index.hu/belfold/2012/12/12/nem_kaphatnak_draga_kezelest_a_remenytelennek_itelt_rakbetegek/

apámra már egy párszor keresztet vetettek az orvosok, mégis túlélte mind a 7 rákos megbetegedését, az első pont vastagbélrák volt és hajszálon múlott az élete, akkor kölökként kb föl sem fogtam mennyire...
remélem nem lesz több (kopp-kopp), mert azt már ezek szerint állam bácsi sem szeretné, hogy túlélje.