Nem lol, de érdemes megnézni

Started by Selmo, 2006-07-05, 23:38:08

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Member on 2010-10-07, 00:02:36
Vannak dvd-ről boot-oló Linux alapú jelszótörők... Ja, bocsánat, rendőrök. :lame:
Még jobban járt, hogy nem mondta el, ha találnak shotacon anyagot, azt hiszem, a börtönben menne a zacsipacsi.
Ja, és szerinted mit érnek vele egy normális védelem ellen?
[spoiler=PROTIP]Semmit.[/spoiler]

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2010-10-07, 00:12:26
Quote from: Member on 2010-10-07, 00:02:36
Vannak dvd-ről boot-oló Linux alapú jelszótörők... Ja, bocsánat, rendőrök. :lame:
Még jobban járt, hogy nem mondta el, ha találnak shotacon anyagot, azt hiszem, a börtönben menne a zacsipacsi.
Ja, és szerinted mit érnek vele egy normális védelem ellen?
[spoiler=PROTIP]Semmit.[/spoiler]

http://xkcd.com/538/
Failure is the default option

Én

Quote from: Próféta on 2010-10-07, 00:12:18
Ha élőben is érdekel, az idei mátrix elvileg most pénteken lesz, 21:00-23:00.
Jó nagy ratyi az idei QPA, nem csodálkoznék ha a mátrixot is elszarnák.

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-10-06, 22:18:27
Nem árulta el a jelszót, börtönt kapott

Angliába sem utazok...

Kötelező olvasmány:
Cory Doctorow - Kis testvér

Galaktika adta ki, geci jó könyv
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xzone


LiaLia

Quote from: Próféta on 2010-10-07, 00:12:18
Quote from: LiaLia on 2010-10-07, 00:05:26
Schönherz Qpa 2008. Schimán - Mátrix
Ha élőben is érdekel, az idei mátrix elvileg most pénteken lesz, 21:00-23:00.

Holnap nem tudnék kijutni oda, pedig megnéztem volna. Remélem, hogy azért netre kikerül majd az alkotás :smile:

Quote from: Ramiz on 2010-10-07, 10:20:53
Galaktika adta ki, geci jó könyv

Egészségedre ::)

Quote from: Xzone on 2010-10-07, 12:58:36
Ismét bekerültünk a Big Picture-be.

Szörnyű látvány, amellett, hogy jó felvételek. Iszonyat helyzet lehet ott, barátnőm katasztrófavédelmis párját is berendelték 24 órába. Hatalmas munka lesz onnan eltakarítani.

Acchan

Quote from: Xzone on 2010-10-07, 12:58:36
Ismét bekerültünk a Big Picture-be.
Eddig csak rádióban hallottam a katasztrófáról - ezek a képek most sokkoltak rendesen.


Member

Aztaqrva. :'( Főleg az elhullott állatok megdöbbentőek, milyen szemét halál lehetett. :/

Kuroi Tenshi

Quote from: Acchan on 2010-10-07, 22:48:12
Quote from: Xzone on 2010-10-07, 12:58:36
Ismét bekerültünk a Big Picture-be.
Eddig csak rádióban hallottam a katasztrófáról - ezek a képek most sokkoltak rendesen.

Dettó, ill. én még úgy se hallottam róla, csak valami foszlányt
fél füllel, ami alapján úgy tűnt, csak egy "normál" áradás, nem
ilyen toxikus salak... ez szörnyű, az a környék évekre megbénul,
és pont így télvíz előtt főleg iszonyatos az ember feje fölül a
fedelet elveszteni...

ill. bocs, de emellett nem tudok elmenni:
[spoiler]
Quote from: Member on 2010-10-07, 22:55:09
Főleg az elhullott állatok megdöbbentőek, milyen szemét halál lehetett. :/
Quote from: Member on 2010-10-07, 22:55:09
Főleg

Ja, az embereket ki nem szarja le, de a szerencsétlen állatok...
::)
Eszel húst? Akkor köszönjük, nem kell a képmutatás...
Az emberek is szar halált haltak, az állatok is, és a túlélőknek
még ennél is szarabb, mert ott vannak így kb semmi nélkül,
a házuk, benne mindennel beterítve vegyi salakkal, a
környéken pár évig nem lesz mezőgazdasági termelés,
tehát sokuknak megélhetése se lesz, a szennyezett házak
értéke ment a süllyesztőbe, tehát eladni és elköltözni sem
tudnak. Egy élet munkája veszett semmibe, sokukra a
lassú és fájdalmas romlás és pusztulás vár. Na most őket
nem sajnálod?
[/spoiler]

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Na ilyenkor kene az osszes kedves embert akinek feladata lett volna hogy ez ne tortenjen meg - gyarvezetes, aki felugyelte volna, stb, felkotni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Acchan

Quote from: Kvikveg on 2010-10-09, 20:14:29
Na ilyenkor kene az osszes kedves embert akinek feladata lett volna hogy ez ne tortenjen meg - gyarvezetes, aki felugyelte volna, stb, felkotni.
Csak ezzel sem oldódik meg a bajbajutottak helyzete.

Cloud

Valahol olvastam egy cikket hogy valakik szerint nem kell aggódni, mert nem ártalmas az az iszap.  :gyagya: :falba:  A nagy szakember vajon járt a helyszínen?? :falba:

Próféta

Quote from: Cloud on 2010-10-09, 23:10:15
nem ártalmas az az iszap
Ilyen okosat hol olvastál? :lul: Ha csak víz lenne, ilyen mennyiségben lezúdulva az is elég ártalmas.
Amúgy tök lényegtelen, hogy maga az iszap ártalmas-e, mert szerencsére tömény nátronlúggal érkezik ;)

Kvikveg

Quote from: Acchan on 2010-10-09, 22:58:21
Quote from: Kvikveg on 2010-10-09, 20:14:29
Na ilyenkor kene az osszes kedves embert akinek feladata lett volna hogy ez ne tortenjen meg - gyarvezetes, aki felugyelte volna, stb, felkotni.
Csak ezzel sem oldódik meg a bajbajutottak helyzete.
Nem a karosultakrol beszelek. Az egy masik tema.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Quote from: Acchan on 2010-10-09, 22:58:21
Quote from: Kvikveg on 2010-10-09, 20:14:29
Na ilyenkor kene az osszes kedves embert akinek feladata lett volna hogy ez ne tortenjen meg - gyarvezetes, aki felugyelte volna, stb, felkotni.
Csak ezzel sem oldódik meg a bajbajutottak helyzete.
Valóban nem, de akárhogy nézzük ennek az esetnek VAN felelőse. Nem volt földrengés, se semmi más, az a gát csak úgy "magától" szakadt át, márpedig akkor igenis emberi mulasztás, mert nem volt jól karban tartva, tehát az lenne a minimum, hogy az adott cég fizeti a helyreállítás teljes költségét ill. a károsultaknak kártérítést (igen az emberi életekért nem kárpótol a pénz, de legalább a tönkrement házakért...) Ha bárki (akár ember, akár cég) veszélyes anyagokkal dolgozik, igenis vállalja a felelősséget, ha valami balul sül el!

Quote from: Próféta on 2010-10-09, 23:18:03
Amúgy tök lényegtelen, hogy maga az iszap ártalmas-e, mert szerencsére tömény nátronlúggal érkezik ;)
Igen, főleg az erős lúgos hatás miatt veszélyes az iszap. A sok vas-oxidtól vörös, az maga nem mérgező, csak épp a termőföldeket, házakat, stb. tönkre tette a lúg, meg ugye a halálos áldozatok...

Acchan

A felelősségvállalás, kártérítés oké, ez a minimum - én a felkötéssel (vagy mi is a szlogen manapság? Megvan: elszámoltatáááás!!!) nem értek egyet. Az elszámoltatás az, ami perpillanat másodlagos. (Mégis, a nagy árvizek idején, amikor falvakat mosott el a víz, akkor is ez ment a parlamenti közvetítés alatt végig. Az volt életem első és utolsó közvetítése, amit végigszenvedtem. Egy felszólalás foglalkozott az árvízzel, a többi az elszámoltatással. Nekem ezzel a mentalitással van bajom.)
Most az adományok kiközvetítése, a károsultak segítése a legfontosabb. Utána felőlem mehet a habzó szájjal ujjal mutogatás. Az igazi felelősök úgyis felszerelkeznek egy jó sztárügyvéddel, és megússzák. A csicskáik meg majd szépen elviszik a balhét.

.Attila

Neked lehet, hogy másodlagos, a közvetlen érintetteknek viszont valószínűleg nagyon is jól esne az igazságszolgáltatás.

Kvikveg

Acchan: ha rendes elszamoltatas lenne, akkor az ilyenekre jobban figyelnenek, es kevesebb arviz lenne amiatt, hogy a gatak nincsenek rendben, es lehet, hogy ez az iszapos cucc sem tortent volna meg.
Igen, a karosultakat is kell segiteni, de ha nincs felelossegre vonas, akkor boritekolhato, hogy a veszelyes uzemek vezetese tovabbra is a penz kinyeresevel fog foglalkozni, es tesz magasrol a biztonsagi kovetelmenyekre, mert hat ugyis megusszak, nem?
Mi egy kicsit elorebb nezunk. A megelozes fele.
Ha a csicska is latta, hogy tul van toltve, akkor a csicska is bukjon. Akkor a tobbi csicska kicsit elgondolkodik majd. Nem lehet ezzel a feltetelezessel, hogy "a ugyis megusszak a fejesek" hagyni a francba az egeszet.
Az elszamoltatasnak mellesleg resze, hogy a kedves gyar fizessen. Nehogy mar az legyen, hogy amig minden ok, addig ok elvezik a nyereseget, ha meg beut egy ilyen akkor meg allam bacsi menjen es segitsen.

Quote from: .Attila on 2010-10-10, 13:24:57
Neked lehet, hogy másodlagos, a közvetlen érintetteknek viszont valószínűleg nagyon is jól esne az igazságszolgáltatás.
+1
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

#2929
Forrest Stump :)
Fel mulabbal New-York maraton. En kettovel sem vagyok ilyen futos. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

#2930
Quote from: Kvikveg on 2010-10-10, 23:23:23
[urlóhttp://www.nhs.uk/video/pages/medialibrary.aspx?Page=2&Filter=&Id={794D2D04-BC3E-432F-9D4E-66240ED0CB43}&Tag=Disabilities&Title=NHS+VIDEOS+|+Leg+amputation%3a+real+story&Uri=video%2f2008%2fOctober%2fPages%2fLegamputee.aspx]Forrest Stump[/url] :)
Fel mulabbal New-York maraton. En kettovel sem vagyok ilyen futos. XD
és Kviki ezért nem használ ékezetes betűket

amúgy respect neki
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Fixed. Ezt az urlót rendszeresen megszivom, azutan, hogy valamihez ekezeteket KELL hasznalnom. Bah. ^^"
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Quote from: Kvikveg on 2010-10-10, 00:08:04
Na ilyenkor kene az osszes kedves embert akinek feladata lett volna hogy ez ne tortenjen meg - gyarvezetes, aki felugyelte volna, stb, felkotni.
Kíváncsi lennék a gyárvezetésnek, ehhez ugyan mi köze is van? Már azon kívül, hogy ha a biztonságtechnikus hibázott, akkor alkalmazták.

A tökéletesség unalmas.

Kraivan

Sztem felelős hosszú ideig nem fog előkerülni.
lemennek a már ismert körök:
- A vezető ujjal mutogat az alkalmazottra, mert nem végzi a munkát.
- az alkalmazott ujjal mutogat a vezetőségre h alulfizeti, és amúgyse szánja rá a pénzt a karbantartásra/korszerűsítésre mert az "veszteségként" jelenne meg a könyvelésben
- majd mindkettő mutogat a velvett középvezetőre / "insert random" menedzserre, h ő a kapocs a fejesek és az alkalmazottak között
- az mutat mindkettőre ujjal
- majd mennek a kifogások hosszú ideig h mi volt a valós ok
- a végén az alkalmazottak szívnak, az emberek kicsit elégedettek lesznek
- a vezetőséget pénzbírságolják valami ember számára hihetetlenül magasnak tűnő összeggel, de a sok "spórolással" ez az összeg a cégvezetőségnek már semmiség. "Loptak annyit h beleférjen már" gazdaságpolitikával megengedhető lesz.

A károsultak... így járak.
Sztem ilyenkor nem segélyeztetni kell meg ajándék meg miegymás. Már bcs, de mit számít ha kapnak akár 5millió ft helyreállítási segélyt, ha a helyrehozott épületet egy terméketlen kihalt vidék veszi körül.
Ilyenkor kellene az h más településen vmi önkormányzati tulajdonban lévő dolgot felajánlanak, munkát adnak. De egy efféle humánus lépés reputációvonzata nem hoz annyi pénzt mint ami kiadással jár.

Darkstar

Quote from: Kvikveg on 2010-10-09, 20:14:29
Na ilyenkor kene az osszes kedves embert akinek feladata lett volna hogy ez ne tortenjen meg - gyarvezetes, aki felugyelte volna, stb, felkotni.
Ha már így belelendülünk, hozzuk vissza a szemet szemért, fogkat fogért rendszert is illetve a rögtönítélő bíróságokat.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Quote from: Darkstar on 2010-10-11, 15:18:25
Quote from: Kvikveg on 2010-10-09, 20:14:29
Na ilyenkor kene az osszes kedves embert akinek feladata lett volna hogy ez ne tortenjen meg - gyarvezetes, aki felugyelte volna, stb, felkotni.
Ha már így belelendülünk, hozzuk vissza a szemet szemért, fogkat fogért rendszert is illetve a rögtönítélő bíróságokat.
Nem is hangzik rosszul. :D
[reserved]


LiaLia

Quote from: .Attila on 2010-10-12, 15:19:00
http://index.hu/kultur/media/2010/10/12/iszapbirkozassal_gyujtenek_a_vorosiszap-karosultaknak/

Nekem így elég durvák azok a sokkolónak szánt "reklám" képek. Eleve abszurd, hogy pont attól veszélyes a vörösiszap, mert a lúgtartalma éget, akkor nem iszapban álldogáló, meg azzal bevont embereket kell mutogatni.
Épp elég sokkolóak a ténylegesen ott készült képek, az elöntött, tönkrement házak, elpusztult állatok, vagy sérült emberek. Az is bőségesen figyelemfelhívó.

.Attila

Pontosan, egyetértek. Minek kellettek a kamu képek, ha a valósak is eléggé sokkolóak?
Miért kell minden áron felturbózni a dolgokat, miért kell mindig hazudni, akármekkora hazugság is legyen?

NLZ

Quote from: LiaLia on 2010-10-13, 00:19:55
Quote from: .Attila on 2010-10-12, 15:19:00
http://index.hu/kultur/media/2010/10/12/iszapbirkozassal_gyujtenek_a_vorosiszap-karosultaknak/

Nekem így elég durvák azok a sokkolónak szánt "reklám" képek. Eleve abszurd, hogy pont attól veszélyes a vörösiszap, mert a lúgtartalma éget, akkor nem iszapban álldogáló, meg azzal bevont embereket kell mutogatni.
Épp elég sokkolóak a ténylegesen ott készült képek, az elöntött, tönkrement házak, elpusztult állatok, vagy sérült emberek. Az is bőségesen figyelemfelhívó.
Így megfelel?
[spoiler][/spoiler]
[reserved]