Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Titkos

#7860
[spoiler]Persze, az EVA-ban értem, de a TTGL-ben akkor vagy hülyén van megoldva, vagy ez valami Movie-s baromság, mert pl. Kaminának átszúrják a Gurrenjét, és nem sokkal később vérezve bele is hal, Yokó mechájának meg lecsapják a fél "karját", de csak üvölt, utána kutya baja, semmi sérülés... Szal én maradok annál, hogy a sorozatban még nem érezték idegileg/fizikálisan, csak a mozifilmekre meghülyült a Gainax, vagy újítani akartak, vagy a fene tudja. (Fordítva persze működött, azt egy csomószor láttuk, hogy ők a "motor", és spirál erővel lehet mechát javítani akár harc közben is, támadást turbózni stb.)[/spoiler]

Quote from: Rounin on 2010-03-01, 21:13:50
Az Escaflowne vért szipolyozó mechái jobb tetszettek.

Rendes voltam, és azokat direkt nem hoztam fel. :D
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Rounin

Quote from: Titkos on 2010-03-01, 21:16:45
Rendes voltam, és azokat direkt nem hoztam fel. :D

De nekem tényleg tetszett.

motifator

Tudom, hogy legalább a fél fórum látta már, de azért egy általános topikban használhatnád néha a spoiler taget.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Titkos

Bocsi, spoilerbe raktam. (Mondjuk aki még mindig nem látta, de ugyanakkor érdekli annyira, hogy zavarja a spoiler, az tényleg sürgősen kezdjen bele. ;))
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Member

Nem szoktam Titkost védeni (:D), de aki kétszer járt életében animés fórumon, vagy egyáltalán jár a neten szembesül a ténnyel, hogyan jár a csóka.

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2010-03-01, 21:04:57
Ha EVÁban nézed, hiába szakad le a "mecha" karja sem szakad le az övék.*

*
[spoiler]
szinkronizációs szinttől függött
- alacsony szinten csak elájult.
- magas szinten már megkapta azokat a sérüléseket,
ld. EoE Asuka átszúrt gyomra, kiszúrt szeme.
- nagyon magas szinten pedig már eggyé vált vele ;D
[/spoiler]

bimanc

Ah, me slowpoke.

Szóval egész eddig én is úgy gondoltam, hogy [spoiler]Kamina abba halt bele, hogy valóban átszúrták robottal együtt. Bár most is úgy gondolom. A sorozatban tényleg nem véreztek, de érezték ami a robottal történt. Pédául, amikor a GL fúrója letörik a fekete óceánban, és Simon fájlalja a karját. Ez egyébként a super-robot sorozatokban legtöbbször így van, a robotok valójában a pilóták testének kiegészítései, mint belülről vezetett járművek (ellentétben Gundam-ekkel és hasonlókkal). Az EVA viszont más, mert ugye nem robotok, másrészt az irányítórendszer rá van kapcsolva az agyukra (gondolatokkal irányítátják).[/spoiler]

TTGL-ben sok logikát nem kell keresni, ennyi hiba belefér, komolyabbra akarták a filmet csinálni, mint a sorozatot, ezért egy kis plusz vér kellett.
Jobban belegondolva viszont valami olyasmi is lehet a dologban, amit KT mond, az érzett fájdalom itt is összefüggésben lehet a mecha-vezetés/beleélés szintjével, mert hát ugye a TTGL is Gainax gyártmány.

Kuroi Tenshi

Quote from: bimanc on 2010-03-02, 01:05:36
mert hát ugye a TTGL is Gainax gyártmány.

Azért is olyan, amilyen *ördögi vigyor* :angyali:
NGE-től a mechákat, FLCL-től pedig egy adag őrületet
és dinamizmust örökölt :haha:

/off

Titkos

Quote from: bimanc on 2010-03-02, 01:05:36
Jobban belegondolva viszont valami olyasmi is lehet a dologban, amit KT mond, az érzett fájdalom itt is összefüggésben lehet a mecha-vezetés/beleélés szintjével, mert hát ugye a TTGL is Gainax gyártmány.

Akkor már inkább tényleg ez, mondhatjuk, hogy ami EVA-ban "szinkronérték" volt, az itt a Spiral Erő szintjének felel meg. [spoiler]Mivel én nem emlékszem erre a karfájós részre a sorozatból, de ha mégis, az már eléggé a végén volt, amikor Simon Lordgenome szinten volt Spirálban.[/spoiler]
Btw, műveletlen vagyok a témában: mitől függ, hogy valami "super robot", vagy sima mecha? (EVA-ban meg tényleg azért nem volt hülyeség, mert félig organikusak a "gépek", és rákapcsolódnak idegileg.)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-03-02, 01:09:06
Azért is olyan, amilyen *ördögi vigyor* :angyali:
NGE-től a mechákat, FLCL-től pedig egy adag őrületet
és dinamizmust örökölt :haha:

Még szerencse, hogy a hangulat teljesen a sajátja, és minden korábbi Gainaxtól elüt. ;) (Jó, a baromkodás-faktort már láthattuk tőlük FLCL-ben vagy Magical Shopping Arcade-ben, de a TTGL sztorija azért egy "pöttyet" jobban ki van dolgozva, nem csak marhulnak bele a vakvilágba, aztán a végén megtudod, hogy mégis mi a fenét néztél X részen át. Bocs. XD)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


motifator

Quote from: Titkos on 2010-03-02, 02:21:03
[...] FLCL-ben vagy Magical Shopping Arcade-ben [...]  csak marhulnak bele a vakvilágba [...]
Boldogok a lelki szegények...
[spoiler] :hehe: :angyali:[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Quote from: motifator on 2010-03-02, 02:57:57
Quote from: Titkos on 2010-03-02, 02:21:03
[...] FLCL-ben vagy Magical Shopping Arcade-ben [...]  csak marhulnak bele a vakvilágba [...]
Boldogok a lelki szegények...
[spoiler] :hehe: :angyali:[/spoiler]

Magam sem mondhattam volna jobban :haha: :appl: :tezsvir: :angyali:

Titkos

[spoiler]FLCL-ben a harmadik rész körül véreztem el, a világ legjobb szerelmi drámás felnövéses tanmeséje sem éri meg, hogy megsüljön az agyam az addig elkövetett sok öncélú marhaságtól. Arcade-nek még adok egy esélyt, hátha csak pont rossz "világokat" fogtam ki az első pár részben, bár lehet ezt sem éri meg azért végigszenvedni, hogy a végén az legyen a nagy csattanó, hogy a vörös hajú nő igazából a srác nagyanyja.

Amúgy látszik, hogy ezt a fajta marhulást csak mértékkel, és kellően megkedveltetett karakterekkel bírom elviselni, mert anno a TTGL-ben a fürdős részt láttam először (legidiótább rész az egész sorozatban szvsz XD), és majdnem azt is ott hagytam abba, mert a korábbi rossz tapasztalatok alapján ezt is valami végigspeedezett ökörségnek gondoltam, de szerencsére az első rész normális lassú felvezetése megmentette, meg ugye mechák, felszín, stb, remélte az ember, hogy itt valami összefüggő sztori is lesz, nem is csalódtam. ;)

(Hmm, Shopping Arcade-ra még gyúrnom kell, ha túl akarom élni, viszont ezt az FLCL-t csak le kéne már nyomnom, pár rész van hátra a végéig, és akkor elmúlna ez a Naruto-érzés, hogy akárhányszor negatívan írok róla, valaki rögtön bevédi, én meg csak félig-meddig tudok érvelni, mivel még nem vitt rá a lélek, hogy végignézzem. :D[/spoiler]
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Flaser

#7872
Super Robot: a mecha egy fétis. A mecha zsáner igazából a technológia fetisizálása, a robot az új "isten", amely a misztériumot technológiára cseréli így az a modern ember számára könnyebben befogadható és a beavatást követően használni tudja azt.

Figyeld meg, hogy mennyire hasonlít egy klasszikus férfivá avatási szertartásra amikor a főhőst felruházzák a mechával. Ha így nézed, az egész zsánert tinédzserekre szabták, hisz egy fiatal férfi az, aki "érett" a beavatásra. Nem véletlen az sem, hogy a mecha aktiválása rendkívül szertartásos jelleget ölt, ahol mágikus szavakat kiált a hős, hogy rászálljon a mecha ereje.

A történet igazából a technológiába bújtatott misztérium minőségével foglalkozik, s a főhős a misztérium megismerése során a társadalom által fontosnak és jónak tartott elvekkel kell megismerkedjen, s ezekből következő erkölcsiséget magáévá tegyen így nyerve el a misztérium erejét. (Többnyire barátság, becsületesség, hit és jóság).

Real Robot: a fetisizált mecha modernizációja. Ugyan megmarad bizonyos számú super robot vonás - lásd szertartásos csatába vonulás, varázs szavak, a mecha státusza mitologikus stb. - de maga a mecha megfosztatott a misztériumtól, puszta technológia, egy harci eszköz amit sorozatban gyártanak és ugyanúgy használják mint bármely más harci járművet.

A leginkább "Real Robot" művek (VOTOMS, Patlabor, GITS) ezért már gyakran nem is sorolják a mecha zsánerbe. Az átmeneti, a "Real Robot" (Gundam) zsáner gerincét alkotó művekben a mecha megítélése a szereplők ill. a társadalom által továbbra is fetisizált, azaz különféle jelentéseket, tulajdonságokat társítanak a valójában tisztán technológiát használó azaz teljesen misztérium mentes eszközhöz.

Az ún. "szuper prototípus" ami ezekben a főhős fétise gyak. átemeli a mecha "istent" a Super Robot zsánerből, de "racionális" érvekkel (nagyon drága, fejlett még egyedüli technológiát használ, egy új még nem ismert erő hajtja) próbálja indokolni a mecha kiemelt szerepét.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

bimanc

Kitűnő megfogalmazás, de még azzal kiegészíteném, hogy a real-robot esetén van nagyjábóli technológiai magyarázat, míg a super-robot sztoriknál valami "rejtélyes erő" hajtja a mechákat, például valami, ami összefügg a pilóta harci szellemével, akaraterejével, pszihéjével. Az előbbinél a robot egy jármű/szerkezet, az utóbbinál szinte a pilóta testének a része. Ezért hasonlít az EVA erre a műfajra.

Quote from: Flaser on 2010-03-02, 06:31:56
a mecha aktiválása rendkívül szertartásos jelleget ölt, ahol mágikus szavakat kiált a hős, hogy rászálljon a mecha ereje.

Gravion, anyone?  :lul: Jajde fájdalmas volt az egész sorozat.

És, hogy ne legyen annyira off, és még kapcsolódjon is az eddigiekhez: nemrég megnéztem megint a Metal Skin Panic Madox 01-et. Azt hiszem még mindig ez a legnagyobb hulladék, amit valaha láttam, bár sok mindenre máshogy emlékeztem. A vége viszont abszolút pofátlan, szal még mindig nem tudott sokkal 1-es fölé kapaszkodni.

Member

Quote from: motifator on 2010-03-02, 02:57:57
Quote from: Titkos on 2010-03-02, 02:21:03
[...] FLCL-ben vagy Magical Shopping Arcade-ben [...]  csak marhulnak bele a vakvilágba [...]
Boldogok a lelki szegények...
[spoiler] :hehe: :angyali:[/spoiler]
Titkos is csak marhul bele, de keményen, erősen trollszagot fogtam. FLCL nálam nem sütött ki semmit (mondjuk talán nem is volt mit :angyali: ), ahogyan az Abenobashi sem csak arról szól (bár ha nem jött be az első három rész, akkor hagyd, később lesznek gyengébb világok, amiket nem röhögtem végig), igaz, mindkettőt elqrja a befejezés pöppet.

Titkos

Flaser & bimanc: Értem, köszönöm a részletes elemzést. :)
Member: Én azt tök komolyan írtam, egyszerűen ameddig láttam őket, más értéket tényleg nem fedeztem fel bennük, vagy annyira mellékes volt, hogy nem érte meg továbbnéznem. Bírom, hogy sok embernek itt minden "trollkodás", ha valaki a számára istenként tisztelt animének be mer szólni.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Rounin

Quote from: Titkos on 2010-03-02, 14:09:08
Flaser & bimanc: Értem, köszönöm a részletes elemzést. :)
Member: Én azt tök komolyan írtam, egyszerűen ameddig láttam őket, más értéket tényleg nem fedeztem fel bennük, vagy annyira mellékes volt, hogy nem érte meg továbbnéznem. Bírom, hogy sok embernek itt minden "trollkodás", ha valaki a számára istenként tisztelt animének be mer szólni.

Nyugi, internetszerte trollkodásnak számít, ha valamivel nem értesz egyet.

Titkos

Quote from: Rounin on 2010-03-02, 14:10:32
Nyugi, internetszerte trollkodásnak számít, ha valamivel nem értesz egyet.

Csak ha túladagolták a 4chant. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Rounin

Quote from: Titkos on 2010-03-02, 14:11:34
Quote from: Rounin on 2010-03-02, 14:10:32
Nyugi, internetszerte trollkodásnak számít, ha valamivel nem értesz egyet.

Csak ha túladagolták a 4chant. :)

Kicsit (szomorkááás a hangulatom máma) off, de nem, nem 4chan függő.

motifator

Én szerintem meg simán ízlések és pofonok. Nem fogok tovább érvelni az FLCL mellet, részben mert már megtettem mondjuk itt vagy itt, részben meg azért, mert nyilvánvalóan elfogult fanboy vagyok :)
[spoiler=elsőként linkelt post spoilere, csókjelenet, also spoilers from Eureka seveN and Toradora]Ok, még mindig a világ egyik legjobb csókjelenete van a FLCL utolsó részében, de valahol holtverseny közelébe tenném a Toradora ominózus csókjelenetével. Hú, vagy mondjuk Anemone és Dominic az Eureka seveNben. Maradjunk annyiban, hogy a világ legjobb őrült csókjelenete a FLCL-ben van, a világ legjobb romantikus csókjelenete az E7-ben, és a világ legjobb tsundere csókjelenete a Toradorában.
Vááá, Anemone is tsundere. Na mindegy, holtverseny és kész! :)[/spoiler]

Aki szereti, az örüljön neki, akinek nem tetszett, keressen mást. Van még elég :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kelvor

Szerintem az FLCL-t úgy lehet végignézni, hogy veszel egy nagy levegőt és egyhuzamba ledarálod a részeket. Így, valamilyen morbid módon, még érted is miről szól. 

NLZ

Quote from: Titkos on 2010-03-02, 04:27:09
[spoiler]tl;dr[/spoiler]
Abenobashi csak az elején vicces, aztán exponenciálisan elkezd zuhanni a lulzfaktor.
[reserved]

Selmo

Neo Angelique Abyss (26 rész): Arcadia egy világ, mely harcban áll a thanatosokkal. Jobban mondva, retteg tőlük, mert csupán a kevés kiválasztott tudja megsebezni ezeket a valamiket. Ők az ún. Tisztítók, akik küzdenek ezen lények ellen. A történet egy lányiskolában kezdődik, ahová Angelique is jár. Mr. Nyx felkeresi, mert hallotta, hogy csodás ereje van. Végül kiderül, hogy a lány képes az imájával a sebesült thanatosokat megölni. Így Nyx elviszi magával a kastélyába, mert a célja egy ütőképes csapat összeállítása a thanatosok ellen.
Röviden erről szól, de persze van még benne pár fő szál. A szokásos világmegmentő történet, azonban ez az anime elég szépen kidolgozott szereplőket kapott, mindenkinek a motivációit és mozgatórugóit megtudjuk. A történet is mindvégig komoly marad, nem zökken ki. Az első évad még viszonylag derűsebb, a második azonban határozottan komolyabb, sötétebb, mélyebb. Ebben már a szereplők vívódása és döntéseik következménye a hangsúlyos a főszál mellett.

A tökéletesség unalmas.

LiaLia

Quote from: Flaser on 2010-03-02, 06:31:56
Super Robot: a mecha egy fétis. A mecha zsáner igazából a technológia fetisizálása, a robot az új "isten", amely a misztériumot technológiára cseréli így az a modern ember számára könnyebben befogadható és a beavatást követően használni tudja azt.

.... klasszikus férfivá avatási szertartásra amikor a főhőst felruházzák a mechával. ... a mecha aktiválása rendkívül szertartásos jelleget ölt...

A történet igazából a technológiába bújtatott misztérium minőségével foglalkozik, s a főhős a misztérium megismerése során a társadalom által fontosnak és jónak tartott elvekkel kell megismerkedjen, s ezekből következő erkölcsiséget magáévá tegyen így nyerve el a misztérium erejét. (Többnyire barátság, becsületesség, hit és jóság).

Real Robot: a fetisizált mecha modernizációja.
:cool: érdekes, ebből a szempontból még nem olvastam így, a robot és a misztérium esetleges összefüggéseit.
Fontosak a beavatások és minden korban jelentős volt a fiúk, fiatalok férfivá avatása. Régebben ehhez voltak szertartások, a mai korban is fellelhetők ilyesmik, bár egyre kevésbé. A katonaság is ilyen, és a robotok több esetben is inkább a harcászathoz kapcsolódnak. Emellett a technikai fejlődés emberi képességeket meghaladó fejlődése magával hozhatta ennek a misztériummá növekedését.

Quote from: Selmo on 2010-03-02, 19:42:45
Neo Angelique Abyss (26 rész): Arcadia egy világ, mely harcban áll a thanatosokkal. Jobban mondva, retteg tőlük, mert csupán a kevés kiválasztott tudja megsebezni ezeket a valamiket. Ők az ún. Tisztítók, akik küzdenek ezen lények ellen. A történet egy lányiskolában kezdődik, ahová Angelique is jár. Mr. Nyx felkeresi, mert hallotta, hogy csodás ereje van. Végül kiderül, hogy a lány képes az imájával a sebesült thanatosokat megölni. Így Nyx elviszi magával a kastélyába, mert a célja egy ütőképes csapat összeállítása a thanatosok ellen.
Röviden erről szól, de persze van még benne pár fő szál. A szokásos világmegmentő történet, azonban ez az anime elég szépen kidolgozott szereplőket kapott, mindenkinek a motivációit és mozgatórugóit megtudjuk. A történet is mindvégig komoly marad, nem zökken ki. Az első évad még viszonylag derűsebb, a második azonban határozottan komolyabb, sötétebb, mélyebb. Ebben már a szereplők vívódása és döntéseik következménye a hangsúlyos a főszál mellett.
Thanatos a görög hitvilágban a halál démona, Hypnos, az álom ikertestvére. Hogy aztán a thanatosokon Angelique, mint angyal imája győzedelmeskedik...kicsit európai vonulat :smile:

motifator

Summer Wars
Anything can be awesome. Ez jutott eszembe úgy a film 3/4-énél.
Egész addig mérges voltam.
Rohadtul élveztem. Lerágtam a körmöm, úgy izgultam, de mérges voltam.
Mérges voltam, hogy Mamoru Hosoda annyira de annyira jól tud rendezni. Ez ezen a filmen is azonnal látszik. A TokiKake annyira hatalmas volt, hogy azt nehéz leírni, és ez a film is zseniális. A Summer Warsban mindennek íze, szaga van. A szereplők élnek, néhány másodperc alatt úgy átjön a személyiségük a képernyőn, hogy úgy érzed, mintha ezer éve ismernéd őket. De miért kellett ezzel szivatni minket? Miért kellett nekiállni kísérletezni? Miért nem tudott megint egy rendes filmet csinálni? Miért viszi el a film felét egy buta játék?
Aztán rájöttem. Anything can be awesome. Akik jártak már anidb-n, azok biztos látták már ezt a taget és tudják, mit jelent. És erre a filmre ez százszorosan igaz. A film utolsó 5 percét széles mosollyal az arcomon ültem végig, és úgy éreztem, hogy jó volt ez így. Mamoru Hosoda most kipróbált valami újat, és még ha eleinte furcsa is, esetleg kifejezetten nem tetszik, akkor is el kell ismerni, hogy kifogástalan minőségben sikerült kivitelezni.
Az alapötlet az nem más, mint alapötlet. Lehet az zseniális, ha a megvalósítás silány, nem sokat ér. És lehet butácska is, de ha Mamoru Hosoda rendezi, akkor a hatás garantált.

Nézzétek meg, mert jó. Sőt, ha tetszett a TokiKake, akkor Summer Wars kihagyhatatlan.
Hogy van-e olyan jó, mint az elődje? Nem árulom el. Nézzétek meg, és megtudjátok. Nézzétek meg!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Chidori

Spiral

Na, ezt is megnéztem. Már több mint 2 éve szemezek ezzel az animeval, de egészen mostanáig egy részt sem láttam belőle. Most viszont 5 nap alatt végig néztem 25 részt, ami így suli időben nem is rossz.  :Kiraly: Ennek az animenak van egy remek története, remek karakterekkel megfűszerezve. Minden szép és jó, egészen a 25. részig.   :zomg: Elég durván elrontották a befejezést, ha tudom, hogy ez lesz... talán bele sem kezdek (kis túlzással). Nagyon jók és izgalmasak voltak az animeban a csaták, egyszerűen imádtam mindet. Tetszett, mert a fizikai erőt mellőzve, végre az ész és a logika került középpontba. Kár, hogy az anime a legalapvetőbb kérdésekre sem adta meg nekünk a választ. Kik a Végzet Gyermeki? Kicsoda Kiyotaka?  :Eztneked: Gyakorlatilag kezdettől fogva ez a két kérdés foglalkoztatta a főhőst, Narumit. Annyi minden rosszat kellett átélni a főhősnek, hogy gondoltam egyfajta "jutalmul", közelebb kerül az igazsághoz. De nem. Mind  a 25 részben minimum kétszer legalább elhangzott Kiyotaka neve, 100% biztos voltam benne, hogy az utolsó részben ő is fel fog tűnni. De nem. Megint nem. Bosszantó ez az egész, mert ezekkel a hülyeségekkel egy remek történetet rontottak el. Nem vagyok egy nagyon kötekedős típus, ha egy remek anime befejezése nem olyan jó, akkor azt elfogadom és nem reklamálok. De ezt nem igen lehet szó nélkül hagyni. Ha egy mondatban kellene jellemeznem az animet, akkor talán valami ilyesmi lenne: 25 résznyi izgalom és gyönyör és 25 résznyi semmi. Mert tulajdonképpen a 25. rész után is ugyanott tartottunk, mint az első rész elején. Kik a Végezt Gyermekei? Miért lécelt le Kiyotaka egyik napról a másikra? Mi van most vele? Hol van most? stb... semmi nem derült ki. Hát van ez így. Most mondhatjátok, hogy olvassak mangát, de nem úgy van az. Attól még az animet jobban be kellett volna fejezni. Ami mindenképp pozitívum, hogy az anime tele volt izgalommal és fordulattal. A végén mondjuk [spoiler]Kanon árulása[/spoiler] kikövetkeztethető volt, de ezt na meg a befejezést leszámítva tényleg nem lehet panaszunk. Jók voltak a karakterek, Narumi, Madoka, A Végzet gyermekei és persze Hiyono mind mind szimpatikusak voltak.  Az opening és az ending nem tetszett különösebben, többnyire nem hallgattam őket végig. A megrajzolással nem volt semmi gond, nekem bejött.  A rossz befejezés ellenére sem fogom annyira lepontozni az animet, mert több hét kihagyás után, végre ez az első alkotás ami igazán lekötött és magához láncolt. 10-es skálán adnék rá egy 8,5-et, ha van VÉGE, akkor jobb is lehetett volna.

Sajnáltam, hogy a végén nem derült ki, hogy akkor most [spoiler]Naruminak és Madokanak egyáltalán érdemes-e Kiyotakara várni, vagy beletörődtek a sorsba és tovább léptek?[/spoiler] .... Tehát....


8,5/10

Junchi

Igen, sajnos a Spiral anime egyik kellemetlen pontja mindenképp a befejezés, bár ez leginkább annak a számlájára írható, hogy hirtelen "fogytak ki" a mangából és ezért lett végül olyan a befejezés, amilyen... Szal a mangával ugyan be lehet tömni azt a rengeteg plot hole-t, ami felhalmozódott az animében, de ettől függetlenül a lezárás tényleg lehetett volna egy fokkal intelligensebb. (Max kaptunk volna egy újabb alternate endet, de legalább lett volna valami lezárás szaga a dolognak.)

chilip


LuckyDingo

Summer Warshoz egy működő torrentet esetleg valaki dobna? :D Itt vagy PÜben. Megköszönném.. meghoztátok a kedvem, de amit tegnap találtam, azt nem nagyon seedelte senki :S